Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 30, 2024, 10:06:17

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1048962 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7140 -: Юни 25, 2021, 16:29:30 »
PS. Или както казват французите: "Nous sommes morts en vacances"

Nous venons en paix е първото, което помня на френски, от Извънземни в Сен Тропе, първата реплика на извънземните към Крюшо.

Никога не е бил разбираем майтап за френскоговорящи в последващите години  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7141 -: Юни 25, 2021, 16:31:10 »
 Бидейки всичко знаейки. Затуй пушат и пият, както е редно.

Може би не искат да умрат здрави?

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7142 -: Юни 25, 2021, 16:31:39 »
Факт 👌

Но, връщайки се към по-рано сутринта, няа как някой да се мисли за здрав, само щото не е проявил симптоми (в субективния разговорен смисъл на понятието).

То от там тръгна целият спор.
Да, съгласен.
 :smokin:
И ако сега направя един "скок от царството на необходимостта в царството на свободата" как гледаме на мъже (респ. жени), които по хромозомен анализ са си мъже (респ. жени), но имат субективното усещане за обратното? Щото тези "субективни усещания" са май в същата лига?
 :0007:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7143 -: Юни 25, 2021, 16:37:32 »
Да, съгласен.
 :smokin:
И ако сега направя един "скок от царството на необходимостта в царството на свободата" как гледаме на мъже (респ. жени), които по хромозомен анализ са си мъже (респ. жени), но имат субективното усещане за обратното? Щото тези "субективни усещания" са май в същата лига?
 :0007:

В смисъл да ги подложим ли на терапия, за да синхронизираме хромозоми и менталност, да ги оставим ли да се подложат на терапия както те искат, за да може менталността да надделее над хромозомите или да оставим нещата както са си, той Бог ще познае своите?  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7144 -: Юни 25, 2021, 16:37:50 »
Джиджи, върни се и пардон! Изтървах си нервите. Ама умната!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7145 -: Юни 25, 2021, 16:42:19 »
В смисъл да ги лекуваме ли, за да синхронизираме хромозоми и менталност, да ги оставим ли да се лекуват както те искат или да оставим нещата както са си, той Бог ще познае своите?  :smokin:
Според мен: ако приемем приоритет на клиничните симптоми над субективните усещания в една област на медицината, да приемем това и за останалите области... или да оставим нещата както са си, той Бог ще познае своите...
Иначе трябва да приемем правото на имащия вирус да те осъди за това, че ти го смяташ за "заразен"... докато той си е здрав
 :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7146 -: Юни 25, 2021, 16:45:51 »
Според мен: ако приемем приоритет на клиничните симптоми над субективните усещания в една област на медицината, да приемем това и за останалите области.
Иначе трябва да приемем правото на имащия вирус да те осъди за това, че ти го смяташ за "заразен"... докато той си е здрав
 :smokin:

Дори и да го приемем за възможно, можем ли да подложим на терапия жена, която се усеща мъж, при липса на информираното ѝ съгласие, което, струва ми се, трудно може да бъде получено?   :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7147 -: Юни 25, 2021, 16:48:32 »
Само да кажа, че сме на крачка от Про лайф и Про чойс, както сме тръгнали...

И от евтаназията :0007:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7148 -: Юни 25, 2021, 16:49:37 »
Влизам в положението на жените. Навярно е голяма дилема постоянно да се питаш дали си бременна или не, и дали го желаеш или не. И тяхната не е лесна. А ний се кахърим за някаква простата.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7149 -: Юни 25, 2021, 16:50:13 »
Дори и да го приемем за възможно, можем ли да подложим на терапия жена, която се усеща мъж, при липса на информираното ѝ съгласие, което, струва ми се, трудно може да бъде получено?   :smokin:
О, далеч съм от мисълта за терапия - докато съдебни преследвания защото някой не бил се съобразил със субективното усещане са вече факт... Е, бихме могли да си спестим такива факти, мисля си аз.
 :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7150 -: Юни 25, 2021, 16:52:32 »
О, далеч съм от мисълта за терапия - докато съдебни преследвания защото някой не бил се съобразил със субективното усещане са вече факт... Е, бихме могли да си спестим такива факти, мисля си аз.
 :smokin:

И тия съдебни преследвания са прекалено залитане на махалото, което се надявам да нормализира движенията си.


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7151 -: Юни 25, 2021, 16:58:28 »
И тия съдебни преследвания са прекалено залитане на махалото, което се надявам да нормализира движенията си.
Ти си оптимист.
Аз провиждам съдебни процеси от усещащи се жени мъже, които имат карцином на простатата, занемарен от лекуващия лекар - защото жените нямат простата...
И за усещащите се пък мъже жени, които имат карцином на яйчниците, занемарен от лекуващия лекар - защото мъжете нямат яйчници...
 :0007:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7152 -: Юни 25, 2021, 17:03:04 »
Ти си оптимист.
Аз провиждам съдебни процеси от усещащи се жени мъже, които имат карцином на простатата, занемарен от лекуващия лекар - защото жените нямат простата...
И за усещащите се пък мъже жени, които имат карцином на яйчниците, занемарен от лекуващия лекар - защото мъжете нямат яйчници...
 :0007:

Наличието на т.нар. мъжка матчица(! вж. гугъл, че ме мързи на 32 градуса) допълнително усложнява нещата обаче  :smokin:

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7153 -: Юни 25, 2021, 17:07:43 »
Наличието на т.нар. мъжка матчица(! вж. гугъл, че ме мързи на 32 градуса) допълнително усложнява нещата обаче  :smokin:
Ха, никой не е обещавал, че животът ще е лесен. И, както казват немците, "dieses Nicht-Versprechen wird strikt eingehalten."
Als Ergebnis: die Anwaltshonorare werden nach oben getrieben.

 :0007:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7154 -: Юни 25, 2021, 17:13:22 »
Quote (selected)
Поседях тъй известно време, цял смразен от ужас; после отново запрелиствах страниците, но вече равнодушно, обзет от отчаяние. Стигнах до коремния тиф, прочетох симптомите и открих, че имам коремен тиф. Трябва да съм боледувал месеци наред, без сам да подозирам това. Хрумна ми, че навярно страдам и от други болести. Намерих болестта на свети Вит и открих, както и очаквах, че съм пипнал и нея. Моят случай ме заинтригува. Реших да разчопля въпроса докрай и затова започнах по азбучен ред — прегледах „аденопатия“ и узнах, че съм заболял наскоро от нея и че острата фаза на болестта ще настъпи подир кръгло две недели. С облекчение открих, че болестта на Брайт ме е засегнала в по-лека форма, тъй че — що се отнася до нея — аз бих могъл да живея още ред години. Имах и холера — със страшни усложнения, а по всичко личеше, че съм се родил с дифтерит. Добросъвестно прерових двадесет и шестте букви на азбуката и можах да се убедя, че единствената болест, която ме бе отминала, е хронично възпаление на капачето на коляното.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7155 -: Юни 25, 2021, 17:20:29 »
Quote (selected)
Навярно е голяма дилема постоянно да се питаш дали си бременна или не, и дали го желаеш или не. И тяхната не е лесна. А ний се кахърим за някаква простата
Обаче на възрастта, в която ние започваме да се притесняваме за простатата, жените вече не се питат дали са бременни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7156 -: Юни 25, 2021, 17:25:20 »
Ний не мойм се оплака. И щраус и куркудил кусахме. Мерак имаме за щраусово яйце. Ако даде Бог, ще кусаме. Трябва каним махлата, че родът понамаля. Не съм гледал рецепти.
Щраусова ферма някъде над Кърджали. Минаваме случайно, спираме, щото сме любопитни. Мила дама ни развежда, разказва, купуваме на чаветата по един "киндер сюрприз" и даже ни се връчват пера.
Нашият киндер сюрприз го трошихме с чук и длето, после черупката я взе съседката да си сади китка в нея. А съдържанието го изпекохме "на око" в тавичка. Яйце като яйце, само по-едричко.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7157 -: Юни 25, 2021, 17:25:30 »
Quote (selected)
Аз провиждам съдебни процеси от усещащи се жени мъже, които имат карцином на простатата, занемарен от лекуващия лекар - защото жените нямат простата.
И за усещащите се пък мъже жени, които имат карцином на яйчниците, занемарен от лекуващия лекар - защото мъжете нямат яйчници.
А не провиждаш ли съдебни процеси от усещащи се мъже жени, които смятат, че може да развият карцином на простатата, а лекуващият лекар пет пари не дава за това?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7158 -: Юни 25, 2021, 17:28:47 »
Яйце като яйце, само по-едричко.

Eйце като ейце, ама много има за топене. С корички. Отопете си, граждане!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7159 -: Юни 25, 2021, 17:48:29 »
Ама аз искам да знам вкусно ли е. Да се юркам ли де.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7160 -: Юни 25, 2021, 17:58:34 »
А не провиждаш ли съдебни процеси от усещащи се мъже жени, които смятат, че може да развият карцином на простатата, а лекуващият лекар пет пари не дава за това?
Полето от възможности е доста широко, но ако се спрем на най-баналното - референтните (нормални) стойности при клиничните изследвания са различни за мъже и жени.
Чисто прагматично: стойност, която е ОК за мъж, може да е извън нормата за жена (и обратно).
Какво трабва да прави лекарят (и лабораторният лекар) - да изхожда от реалния или "усещания" пол?
При задълбочаващ се здравословен проблем по тази причина - кой е юридически правилният подход?
 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7161 -: Юни 25, 2021, 18:04:43 »
кой е юридически правилният подход?

Съдът би трябвало да вземе под внимание как пикае един такъв мъж - прав или клекнал.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7162 -: Юни 25, 2021, 18:18:06 »
забелязал съм че напикаващите се пълзейки са с претенции за баш мъже

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1230
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7163 -: Юни 25, 2021, 18:24:39 »
Гледам - темата се е поизместила от вируса към половете, та 2 лични примера:
1. В къщата до дъщеря ми живее момиче на възрастта на най-големия внук (12 г). Симпатично дете. По цял ден бяха заедно или едната или в другата къща, идваха ми често на гости с велосипедите. Преди известно време го попитах какво става с нея, че не я бях виждал отдавна. А той ми казва: Дядо, тя иска бъде момче и вече не са казва Роузи, а Райли обаче трябва да почака още докато й "помогнат" да стане истинско момче!!!!
2. Гледам го от известно време се заиграва с 2 момичета - разменят си велосипедите, той ходи с тях до магазина за домашни любимци да си купят храна за рибките и пр. Вчера избазиках дъщерята, че май скоро ще й доведат снаха. А тя казва: няма страшно, то едното момиче (11 г) открито заяви, че предпочита ... момичета!!!
Съвпадение или не, ама става дума за един малък квартал.

А за вируса: пак вчера дъщерята каза, че си търси нова работа. Попитах за причината. Отговори, че са информирали целия персонал в клиниката - който работи директно с пациенти трябва да се ваксинира в най-близко време.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7164 -: Юни 25, 2021, 18:32:58 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7165 -: Юни 25, 2021, 18:42:57 »
дъщерята каза, че си търси нова работа. Попитах за причината. Отговори, че са информирали целия персонал в клиниката - който работи директно с пациенти трябва да се ваксинира в най-близко време.

Нищо изненадващо.

Няма как да работиш с пациенти и да не си ваксиниран. Не и в Щатите.

Клиниката сепак не може да си позволи дела от страна на пациенти, ако някой се зарази в тая клиника - самият факт на неваксиниран персонал печели делото за ищеца.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7166 -: Юни 25, 2021, 18:59:34 »
Оправете си критериите.
Не се занимавайте с глупости.
Напишете ми на пощата като ги оправите.
« Последна редакция: Юни 25, 2021, 21:47:17 от AnonimusBG »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7167 -: Юни 25, 2021, 19:08:15 »
А тва при колко тестове за деня фанглия и фрусия?

Мдам, знаех си 2.5 пъти по-малце тестове фпоголямата понаселение страна:


https://coronavirus.data.gov.uk/


http://www.finmarket.ru/news/5497591


« Последна редакция: Юни 25, 2021, 19:20:02 от SgtTroy »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2587
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7168 -: Юни 25, 2021, 19:34:54 »
Другаре, горещо ви препоръчвам да изслушате ето това предаване с Андрей Фурсов. Той не е някакъв си бърборко и/или въздухар, а сериозен учен с международна тежест. Туй за незапознатите с него, на автопилот, фоби.

Разглежда в дълбочина световният ни проблем с т.нар. "пандемия". А днес е пуснал и втора част. До сега даже чух неща за които не бе разгласявано: - че СЗО са изменили дефиниции, само и само, за да вкарат случващото се в някакви рамки. Защото резултатите са далеч под очакванията - както е било и с репетицията - "пилешкият грип"...

Сега слушам първата част, тук: https://www.youtube.com/watch?v=2tPXkNCX4kE

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7169 -: Юни 25, 2021, 19:49:19 »
Оправете си критериите.
Не се занимавайте с глупости.
Напишете ми на пощата като ги оправите.
« Последна редакция: Юни 25, 2021, 21:47:39 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7170 -: Юни 25, 2021, 20:38:15 »
Оправете си критериите.
Не се занимавайте с глупости.
Напишете ми на пощата като ги оправите.
« Последна редакция: Юни 25, 2021, 21:48:00 от AnonimusBG »

Неактивен Mr_Pitkin

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 44
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7171 -: Юни 26, 2021, 09:39:20 »
"Андрей Фурсов. Той не е някакъв си бърборко и/или въздухар"
Ама тва е някакъв бърборко и въздухар, бе бате

"Сега слушам първата част, тук:"
Ама тук няма нищо за вируса бе, има за некви йезуити, неква история от 50-те години

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7172 -: Юни 26, 2021, 12:40:37 »
Колеги, днес станах рептил чрез Pfizer!

Ако изчезна  от форума да знаете, че това е причината! O:-)


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7173 -: Юни 26, 2021, 12:45:07 »
Колеги, днес станах рептил чрез Pfizer!
Не знам какво е рептил, но официално си ГМО – по определение на понятието ГМО.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7174 -: Юни 26, 2021, 15:30:45 »
Quote (selected)
Австралийският град Сидни и някои от заобикалящите го райони влизат в двуседмичен локдаун до 9 юли, а нови рестрикции ще бъдат приложени за целия щат Нови Южен Уелс.
Причината за новите строги мерки е разпространението на силно заразния вариант „Делта“ на COVID-19 – на територията на щата са регистрирани 27 случая на болни към края на вчерашния ден, предаде „Гардиън“.
https://www.manager.bg/covid-19/sidni-vliza-v-lokdaun-zaradi-varianta-delta-na-covid-19

27, дали всички са болни или има и безсимтомни носители няма значение, овцете в кошарата.
Следващият път ще е заради 2,7  човека, важното е да свикнат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7175 -: Юни 26, 2021, 19:39:18 »
Quote (selected)
„Ако дойде нова вълна, което е много вероятно, на база на индийския вариант, някои страни ще минат много леко. Други ще се ударят директно в стената, за съжаление, ние ще сме от тях. Пак ще пълним болници, пак ще умират хора, а това е предотвратимо”, заяви главният държавен здравен инспектор.
https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/kunchev-pak-shte-pylnim-bolnici-shte-umirat-hora-a-tova-e-predotvratimo-6127493
По време на война паникьорите са ги разстрелвали, сега ги величаят, предлагат ги за държавни почести, награди и член кореспонденти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7176 -: Юни 28, 2021, 18:46:55 »
За антителата, „ваксините“, намордниците и др. – поредната ограмотителна лекция от доц. Мангъров:
https://youtube.com/watch?v=8dzuksUyVY4
Не че представителите на хомо дебелоглавус паникьорис ще чуят нещо, те са неспасяеми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7177 -: Юни 28, 2021, 21:00:00 »
Quote (selected)
ЕС: Ваксинираните с руска ваксина не се считат за имунизирани срещу COVID-19
ЕС не препоръчва ваксинираните с неодобрен от Европейската агенция по лекарствата (ЕАЛ) или Световната здравна организация (СЗО) препарат против ковид да бъдат възприемани като имунизирани срещу новото заболяване. Това уточни днес говорител на Европейската комисия на пресконференция в отговор на въпроси.
https://glasove.com/categories/novini/news/es-vaksiniranite-s-ruska-vaksina-ne-se-schitat-za-imunizirani-sreshchu-covid-19
Това днес когато:
Quote (selected)
На реципрочна основа от 28 юни 2021 г. се възобновяват и редовните полети на Русия с Белгия, Йордания, Ирландия, Италия, Кипър, Република Северна Македония, САЩ, както и с Турция – от 22 юни 2021 г.
https://www.manager.bg/svyat/rusiya-vzobnovyava-poletite-s-blgariya

Случайно?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7178 -: Юни 29, 2021, 07:50:32 »
A  русофилството дали включва радост от разнасяне на Делта вариант в България ? В момента този щам върлува в Русия и Кремъл явно няма нищо против да го прати в Европа !

 :popcorn:


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7179 -: Юни 29, 2021, 07:56:47 »
A  русофилството дали включва радост от разнасяне на Делта вариант в България ? В момента този щам върлува в Русия и Кремъл явно няма нищо против да го прати в Европа !

Странно само защо преди „δ“ този щам имаше друго име и то нямаше нищо общо с Русия :smokin:

От друга страна може да го приемеш и за асиметричен отговор на Путин :m1302:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23793
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7180 -: Юни 29, 2021, 08:00:53 »
Като не им искаме ваксината ще изнасят вируси, демокрация ебе? :crying_with_laughter-3302:
Това в кръга на черния хумор иначе делтата циркулира и в ЕС, не виждам да сме намалили контактите.
Пореден пример че "мерките" са за всичко друго но не и срещу вируса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7181 -: Юни 29, 2021, 09:20:58 »
A  русофилството дали включва радост от разнасяне на Делта вариант в България ? В момента този щам върлува в Русия и Кремъл явно няма нищо против да го прати в Европа !
Не знам дали този щам върлува където и да е, но разбирам, че гориш от възмущение срещу „радостта от разнасяне“. Такава радост не се вижда във форума и значи се намира в пръстите ти, а изсмукана от пръстите попада в черепната ти кухина и върлува там наред с пфайзера.
Не знам защо намесваш и русофилството – като яростен и открай време русофоб не можа да се въздържиш ли?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7182 -: Юни 29, 2021, 09:26:48 »
Ее, ти пък баш ЗИП да наречеш русофоб, по-голяма обида бива ли?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7183 -: Юни 29, 2021, 09:38:40 »
На ингилизите слагаха ли им специални килимчета при "Лудата крава" ? Слагаха им. После имаше яки рестрикции за туристи и други подобни при първата вълна ковид.

Който иска да се гушка с руснаци без сертификат прав му път. Само казвам, че там върлува Делта вариант, на самите руснаци им е през оная работа и за ваксини и за пандемия. Лошо нема. Може да са решили, че така помагат на пенсионната си система, кат уморят пенсионерите. Здравото оцелява , слабото загива. Само казвам, че има голям риск с тези полети.

Апропо от днес. В Англия 22 000 новозаразени 3 загинали, В Русия 21 000 новозаразени 611 загинали.


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7184 -: Юни 29, 2021, 09:42:41 »
Апропо в Москва започна бизнес с "фалшиви  QR кодове"...

https://ria.ru/20210629/moshenniki-1738988554.html

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7185 -: Юни 29, 2021, 09:43:53 »
Хихихихихи - Москва е много далече - и тук си имамИ таквозито.
раста легал - кор03а илегал и мани го щама, кажи колко е брама
*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7186 -: Юни 29, 2021, 09:45:19 »
Само казвам, че там върлува Делта вариант,

180 държави по света Х 1 щам носещ името на всяка = 180 щама
180 щама Х алфа, бета и гама разновидност = 540 щама
Общо - 720 щама.
Докато се изредят всичките, бая еони ще минат

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7187 -: Юни 29, 2021, 10:04:47 »
Казвайте къде да се крием. Че и пещери няма близко.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7188 -: Юни 29, 2021, 10:37:50 »


Апропо от днес. В Англия 22 000 новозаразени 3 загинали, В Русия 21 000 новозаразени 611 загинали.
Как загинали? Земетресеня, бомбардировки?!?

Ако , отнесено към брой заразени, починалите в Русия са 213 пъти повече от тези в Англия, не би ли трябвало да ти светне лампичката, че има нещо гнило в статистиката?!?

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7189 -: Юни 29, 2021, 10:58:32 »
Как загинали? Земетресеня, бомбардировки?!?

Ако , отнесено към брой заразени, починалите в Русия са 213 пъти повече от тези в Англия, не би ли трябвало да ти светне лампичката, че има нещо гнило в статистиката?!?
Quote (selected)
...В прошлом году в апреле в России был объявлен строгий круглосуточный карантин для пенсионеров.

Миллионы людей заперты в квартирах, у многих нет родственников, нет доступа к лекарствам, к еде, кому-то надо в поликлинику, но транспортные карты заблокированы. Питерские старики замурованы в собственной дряхлой жизни без какой-либо помощи.

И была тогда создана муниципальная «горячая линия», для того чтобы еще лучше было видно и слышно, что помощи нет, а операторы которой сами совершенно беспомощны, ни черта не знают и сами бы не прочь получить эти несчастные 2 тысячи поддержки, обещанные людям. Та история, когда на одном конце провода народ, а на другом конце провода тоже народ. А где тот, кто должен нести ответственность за людей, – не ясно.

– Я пенсионер, получаю нищенскую пенсию, вчера губернатор сказал, что таким пенсионерам будет оказана помощь…
– У меня никого нет совсем, я осталась совсем одна, я не могу выйти, у меня в кошельке 7 рублей.
– Запишите другой телефон и позвоните.
– Я не могу звонить, я плачу.
– Я пенсионерка, мне 70 лет, мне привезли обещанный продуктовый набор, а там только семь одинаковых пакетиков детского питания, это социальная государственная помощь, как это понимать, кому жаловаться?
– Мне привезли мужа из больницы, он уже три дня лежит на полу… просто привезли и бросили...
... бабы опять нарожают, все будет хорошо... вы только держитесь...

 :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7190 -: Юни 29, 2021, 11:06:23 »
... бабы опять нарожают
Това, за бабите, твоя оригинална мисъл ли е или цитираш някого?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7191 -: Юни 29, 2021, 11:07:29 »
Какво гнило?

Илюминати?

Или  просто баналното обяснение, че има драстична разлика в процентите на ваксинация?

Фактически Англия вече има митичния "колективен имунитет".

В Русия епидемията тръгна по късно и имаше шанс чрез ударна ваксинация да избегне грешките на англосаксите.

Но населението пощръкляло от пропаганда за чипиране не иска ваксинация и сега ще се отиде на естествен имунитет чрез преболедуване.

Унгария и Сърбия и те са бая АНТИЗАПАДНИ, но пък се набоцкаха ударно...

Студено погледнато при естествения имунитет ще умре бая народ , главно възрастни и отначало ще има сериозно намаление на населението.След това обаче нещата ще се стабилизират и дори ще има ръст шот пенсиите са си измрели предварително.Въпроса е дали едно правителство е готово да плати цената.

В момента Русия има около 1000 загинали на милион а Англия около 2500 от началото на пандемията.В България са около 2700.Тоест руснаците изпуснаха шанс да минат тънко.

Но България с нейната допотопна медицина и антиваксърство ако ни добара делтата одма настигаме Перу с неговите 5300 на милион...


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7192 -: Юни 29, 2021, 11:21:24 »
Това, за бабите, твоя оригинална мисъл ли е или цитираш някого?
Т.е. по останалата част от текста няма възражения. Това е добре.
 :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7193 -: Юни 29, 2021, 11:32:10 »
Какво ще раждат "бабите" ? Пенсионери ?

 :m1708:

Апропо монголците яко са се наплашили шот нали са една шепа народ и са едни от лидерите по ваксинация с процент близък до този на Англия, САЩ , Израел, Унгария и Сърбия !

Явно са си казали : " Тия китайци са хитри кат стадо лисици, ще ни пуснат некой нов щам и после ще дойдат на опразненото място". Тамън се освободихме през 1911г и айде пак. Явно не схващат завалиите, че така или иначе отново ще бъдат част от Империята....

 :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7194 -: Юни 29, 2021, 11:39:03 »
Явно са си казали : " Тия китайци са хитри кат стадо лисици, ще ни пуснат некой нов щам и после ще дойдат на опразненото място". Тамън се освободихме през 1911г и айде пак. Явно не схващат завалиите, че така или иначе отново ще бъдат част от Империята....

Те бяха империята, ако си забравил :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7195 -: Юни 29, 2021, 11:40:16 »
Бяха, ама за много кратко по "китайските мерки".


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7196 -: Юни 29, 2021, 11:41:51 »
Quote (selected)
Има идея с помощта на изкуствен интелект да се предвидят и мутациите на този вирус за в бъдеще, допълни проф. Александрова.

и да се подберат подходящите от тях :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7197 -: Юни 29, 2021, 11:42:41 »
Бяха, ама за много кратко по "китайските мерки".

Виж там Уве Топер какво мисли за китайските мерки.
the lamers club honourable member …

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1267
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7198 -: Юни 29, 2021, 11:43:12 »
Но България с нейната допотопна медицина и антиваксърство ако ни добара делтата одма настигаме Перу с неговите 5300 на милион...

Май никой не се плаши, отново има разрешени полети от Русия и Великобритания. Никой не говори за никакви карантини на пристигащите. Туризмът си върви

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7199 -: Юни 29, 2021, 11:43:38 »
Какво ще раждат "бабите" ? Пенсионери ?

 :m1708:

 :smokin:
Ставаше дума за "бабы", което на разговорен руски ще рече нещо като "женоря".
Измислена фраза, приписвана на Жуков - както и измислената фраза на Сталин "Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы".
Та заяждането беше по този фланг, не по същество.
Дето се казваше в един виц - "няма рима, ама е вярно"
 :0007: