Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:30:31

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1039116 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10440 -: Септември 14, 2021, 13:39:35 »
Ако близките изрично поискат, аутопсия може да бъде направена във всички случаи на смърт. Изборът е на блзиките. По очевидни причини, повечето хора не желаят последна гавра с трупа на техните близки, те да бъдат рязани, изтърбушени отвътре, после подредени обратно и шити касапски. Обаче разни извратеняци искаха едва ли не на всеки умрял от ковид да се прави задълително аутопсия, нищо че това е изключително специфична процедура, която не се прави за "Добър ден" на всеки, щат не щат близките.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10441 -: Септември 14, 2021, 13:40:04 »
Явно върви някакъв глобален (и национален) експеримент, тестват прага на търпимост на населението, знам ли...

и не само, тестват и доколко е къса паметта на народонаселението. ей го, при положение, че миналата година имаше огромно възмущение и всички бяха наясно, че на данните за смъртността "от ковид" не може да се вярва, то сега същите тези данни се цитират като официални и вече се приемат за достоверни.

от цялата тази ковид идиотщина единствено на данните за общата смъртност може да се вярва. както и на данните за заети интензивни легла. останалото е бошлаф. умрели от корона със съпътстваща тежка черепно-мозъчна травма; влезли в болница, щото няма кой да извърши домашното лечение /джипитата лекуваха по телефона/...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10442 -: Септември 14, 2021, 13:43:56 »
Ако близките изрично поискат, аутопсия може да бъде направена във всички случаи на смърт. Изборът е на блзиките.
по-полека с кретенизмите, може ли? горе съм цитирал. първо, близките и да искат, като получат отговор как аутопсия не може да бъде извършена, щото няма възможност примерно поради липса на зала, какво правят?

Quote (selected)
Обаче разни извратеняци искаха едва ли не на всеки умрял от ковид да се прави задълително аутопсия, нищо че това е изключително специфична процедура, която не се прави за "Добър ден" на всеки, щат не щат близките.
нова простотия. второ, патологията би трябвало да помага на живите, не на мъртвите. сиреч точно при неизвестни болести би трябвало аутопсии задължително да се извършват, за да се открие какво точно поразява вируса. и как.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10443 -: Септември 14, 2021, 13:58:17 »
горе съм цитирал. първо, близките и да искат, като получат отговор как аутопсия не може да бъде извършена, щото няма възможност примерно поради липса на зала, какво правят?
Ами транспортират трупа до място, където има възмоност. Или ти в целия си интелект искаш аутопсията да се направи в коридора на болницата от санитаря?

Quote (selected)
нова простотия. второ, патологията би трябвало да помага на живите, не на мъртвите. сиреч точно при неизвестни болести би трябвало аутопсии задължително да се извършват, за да се открие какво точно поразява вируса. и как.
И какво ще установи аутопсията? Или ти си мислиш, че като разпорят човека, вътре стои вирусът и вика "Аз бях, аз бях!".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10444 -: Септември 14, 2021, 14:04:47 »
отварянето на хора иска потговени отварячи и складова база. Ако по неколкостотин до неколко хиляди човека на ден дават фира, има опасност не, ами напрао е сигурно, че федин момент а)ще се стигне до дефицит на отварячи и одтук б)ще се появи неопходимост од изграждане на допълнителни складови мощности за складиране на залежалия материал.

Защо пиша тва? Щото е близко до ъкъла.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10445 -: Септември 14, 2021, 14:07:22 »
нищо няма да установи, разбира се - медицинските познания пристигат по мейл ордър в твърда корица, гланц  :m1273:

и не е необходима конвейерна трупоотварачка, селективно също стаа, ма що туй пълнозапрещение?

знаеш ли кво е "пич та дрънка" на отварачески жаргон, апропо ;)))
*********   ✹    *********

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10446 -: Септември 14, 2021, 14:09:27 »
Ами транспортират трупа до място, където има възмоност. Или ти в целия си интелект искаш аутопсията да се направи в коридора на болницата от санитаря?
очевидно идиотизмите няма да престанат. ти, в цялата си липса на интелект, си на мнение, че затрудняването на някакъв процес го улеснява и прави по-масов. не виждам смисъл да продължавам дискусията.

Quote (selected)
И какво ще установи аутопсията?
писал съм по-горе какво ще установи - пораженията във вътрешните органи. което може да даде насоки за лечение. установява се и причината за смъртта, което пък може да доведе до корекция на некои данни, примерно
Quote (selected)
Аутопсия на починали рязко намали статистиката на смъртността от COVID-19 в Хамбург
...
Именно затова в Хамбург се стига до намесата на съдебен лекар, което води до по-различната методика за изчисляване на смъртността от коронавирусната инфекция. Ето защо се получава и рязкото разминаване в данните – за миналия четвъртък според института Роберт Кох жертвите от КОВИД-19 в Хамбург са 14 души. Според здравните служби в германския град обаче починалите от заразата са едва 8 и то доказано след аутопсия.
https://www.tvevropa.com/2020/04/autopsiya-na-pochinali-ryazko-namali-statistikata-na-smartnostta-ot-covid-19-v-hamburg/

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10447 -: Септември 14, 2021, 14:11:45 »
Quote (selected)
и не е необходима конвейерна трупоотварачка, селективно също стаа, ма що туй пълнозапрещение?

хмм...а нема ли фтакъф случай опасност кайли, буратино или...буратино да попита:

ЗАЩО ГИ ОТВАРЯТ СЕЛЕКТИВНО?! КАКВО КРИЯТ ТЕ ОД НАС?!!!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10448 -: Септември 14, 2021, 14:12:44 »
ти, в цялата си липса на интелект, си на мнение, че затрудняването на някакъв процес го улеснява и прави по-масов. не виждам смисъл да продължавам дискусията.
Явно не можеш да четеш, защото аз такова нещо не съм казвал. За пореден път се потвърждава статистиката, че в България функционалната неграмотност е масова. Пряко корелира с антиваксърството.

И както един лекар може да установи, че причината за смърт на някой е коронавирус, без да разпорва човека, така и при теб за установяване на функционалната неграмотност не е нужно някой да ти реже черепа, да извади каквото и доколкото има там и едва тогава да каже "Да, тоя не е бил мноо умен".  :i_sheepish:

ЗАЩО ГИ ОТВАРЯТ СЕЛЕКТИВНО?! КАКВО КРИЯТ ТЕ ОД НАС?!!!
:nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10449 -: Септември 14, 2021, 14:15:45 »
Яростслафчо досега едни данни не е дал, само плещи, що му отговаряте?
Някой има ли представа колко аутопсии са направени на умрели от ковид пациенти? По света някъде пишат ли ги?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10450 -: Септември 14, 2021, 14:17:18 »
Quote (selected)
Vladimir Putin has gone into self-isolation because of an outbreak of coronavirus in his entourage, the Kremlin has announced.

Quote (selected)
Putin last appeared in public on Monday afternoon. During a meeting with Russian Paralympic athletes, he said: “Even in my circle there are problems with Covid … I think that I may have to go into quarantine myself soon. A lot of people are sick [around me].”

https://www.theguardian.com/world/2021/sep/14/putin-self-isolates-coronavirus-found-entourage

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10451 -: Септември 14, 2021, 14:18:04 »


Бях любопитен. Ни антитела, ни чудо.  :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10452 -: Септември 14, 2021, 14:24:41 »
Яростслафчо досега едни данни не е дал, само плещи, що му отговаряте?
Някой има ли представа колко аутопсии са направени на умрели от ковид пациенти? По света някъде пишат ли ги?
кайле, Ярослаф дава данни, и ас давам, но тука сте големи махнаджии. Когато оня ден снесох данните на британската статистика за смъртността од ковид, бех упрекнат од буратино, или май беше од буратино, че теа ми данни били ноо...официални и немал ли съм да предложа нещо по-независимо.

Аз да не съм мандра?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10453 -: Септември 14, 2021, 14:35:40 »
Наложи се да бода с губерката, че тая игла изскача само веднъж, а от мен много кръв не тече  :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10454 -: Септември 14, 2021, 14:39:40 »
важното е, че си жиф.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10455 -: Септември 14, 2021, 14:40:51 »
Жив съм... временно  :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10456 -: Септември 14, 2021, 14:42:08 »
фсички сме така.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10457 -: Септември 14, 2021, 14:46:25 »
Някои се мислят за безсмъртни, затова си слагат ваксини. Аз съм се зарекъл да доживея поне 100, после ще го мисля  :bigok:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10458 -: Септември 14, 2021, 14:50:12 »
Някои се мислят за безсмъртни, затова си слагат ваксини. Аз съм се зарекъл да доживея поне 100, после ще го мисля 
Това е пълен non sequitur. Слага си ваксина който не иска да умира от предовратими болести. Който се мисли за безсмъртен, изгражда естествен имунитет с 4-6% шанс за летален край. И още по-голям шанс за трайни увреждания.

Припомням, че статистически гръмването на пиратка в ръцете почти никога не води до смърт, но това не го прави безобидно. Ще вземе някой антиковидист да види статистиката, че смъртността при гръмната в ръцете пиратка е около 0% и да започне да обяснява, че това е безобидна работа  :nuts:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10459 -: Септември 14, 2021, 14:52:23 »
Това е пълен non sequitur. Слага си ваксина който не иска да умира от предовратими болести. Който се мисли за безсмъртен, изгражда естествен имунитет с 4-6% шанс за летален край.

Нищо подобно. Аз знам много добре, че всеки един миг може да ми е последен. Все ми е тая кога точно ще умра. Все ми е тая от какво точно ще умра. Не виждам никакъв смисъл да се ваксинирам. Ако обаче ще живея дълго, то ще е както аз реша. А ваксинираните сякаш мислят, че тия ваксини ги предпазват от самолетни катастрофи и вулканични изригвания.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10460 -: Септември 14, 2021, 14:54:58 »
Нищо подобно. Аз знам много добре, че всеки един миг може да ми е последен. Все ми е тая кога точно ще умра. Все ми е тая от какво точно ще умра. Не виждам никакъв смисъл да се ваксинирам. Ако обаче ще живея дълго, то ще е както аз реша. А ваксинираните сякаш мислят, че тия ваксини ги предпазват от самолетни катастрофи и вулканични изригвания.
Това си е твоя проекция. Аз не познавам ваксиниран, който си мисли, че ваксината помага срещу нещо друго, освен корона.

Намирам обаче за рядко тъпо да решиш да правиш имунитет по мангъровски с огромен шанс за трайни увреждания и дори смърт, вместо с ваксина, опасните реакции на която са като НЛО-всички говорят за тях, ама никой не ги е виждал  :nuts:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10461 -: Септември 14, 2021, 14:56:32 »
Това си е твоя проекция. Аз не познавам ваксиниран, който си мисли, че ваксината помага срещу нещо друго, освен корона.

И кво като се ваксинираш? Предпазваш се (евентуално, но не сигурно) от една опасност. Колко още дебнат зад ъгъла? Ако за всяка една взимаш такива крути мерки, ще откачиш напълно.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10462 -: Септември 14, 2021, 14:58:40 »
И кво като се ваксинираш? Предпазваш се (евентуално, но не сигурно) от една опасност. Колко още дебнат зад ъгъла? Ако за всяка една взимаш такива крути мерки, ще откачиш напълно.
И защо да се огледаш, като пресичаш улицата? Предпазваш се от една опасност, а колко още дебнат? Защо на ЖП прелеза да се огледаш за влака? Защо да носиш колан, като караш кола?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10463 -: Септември 14, 2021, 14:59:55 »
И защо да се огледаш, като пресичаш улицата? Предпазваш се от една опасност, а колко още дебнат? Защо на ЖП прелеза да се огледаш за влака? Защо да носиш колан, като караш кола?

Взимаш ли мерки срещу задавяне? Кви точно? Срещу падащи керемиди? Срещу луди с оръжие?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10464 -: Септември 14, 2021, 15:02:33 »
Взимаш ли мерки срещу задавяне? Кви точно? Срещу падащи керемиди? Срещу луди с оръжие?
Нищо в живота не е сигурно. Вземам мерки за това, за което мога. За което не мога-не вземам.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10465 -: Септември 14, 2021, 15:04:03 »
Нищо в живота не е сигурно. Вземам мерки за това, за което мога. За което не мога-не вземам.

Пък аз взимам мерки срещу квото си искам. Короната не ме плаши - не взимам мерки. За две години щом не ме хвана, няма и да ме хване. И да ме хване, все тая.  :bigok:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10466 -: Септември 14, 2021, 15:11:39 »
Пък аз взимам мерки срещу квото си искам. Короната не ме плаши - не взимам мерки. За две години щом не ме хвана, няма и да ме хване. И да ме хване, все тая. 
Проблемът е, че всетът нито започва, нито свърша с теб. Щом си част от обществото, носиш някаква отговорност към него. Не е редно да заемеш мястото в болница на някой, ако си можел да избегнеш това. Не е редно да заразиш някой, ако си можел да избегнеш това (било защото не носиш маска, било защото отказваш да се ваксинираш-ваксината ограничава периода, в който си заразен). Не можеш да минеш през пешеходец, защото бързаш. Не можеш да се ползваш от колективните блага, без да даваш своя принос за тях. Тоест можеш, но е егоистично, нередно, неморално, грозно.

Трудно е за осмисляне, но дори американското общество, което тук се дава едва ли не като някакъв пример за най-егоистичното на света, има повече чувство за колективност от българското. Повече отговорност към другия. По-голямо уважение към правилата.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10467 -: Септември 14, 2021, 15:14:00 »
Проблемът е, че всетът нито започва, нито свърша с теб. Щом си част от обществото, носиш някаква отговорност към него. Не е редно да заемеш мястото в болница на някой, ако си можел да избегнеш това. Не е редно да заразиш някой, ако си можел да избегнеш това (било защото не носиш маска, било защото отказваш да се ваксинираш-ваксината ограничава периода, в който си заразен). Не можеш да минеш през пешеходец, защото бързаш. Не можеш да се ползваш от колективните блага, без да даваш своя принос за тях. Тоест можеш, но е егоистично, нередно, неморално, грозно.

Трудно е за осмисляне, но дори американското общество, което тук се дава едва ли не като някакъв пример за най-егоистичното на света, има повече чувство за колективност от българското. Повече отговорност към другия. По-голямо уважение към правилата.

Бла-бла-бла. Вече казах, че за последно съм посещавал болница преди 23 години. Никви места не заемам. Обществото тва, обществото онова... ай сиктир!

П.П. Винаги нося маска на публични места.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10468 -: Септември 14, 2021, 15:17:01 »
Обществото тва, обществото онова... ай сиктир!
Горното спокойно може да е цитат от "Бай Ганьо".

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10469 -: Септември 14, 2021, 15:18:50 »
Горното спокойно може да е цитат от "Бай Ганьо".

А твоята изрезка спокойно може да е цитат от Гошо Гьотферена. Извадил си две думи от целия коментар. Заминавай у лево!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10470 -: Септември 14, 2021, 15:20:41 »
Горното спокойно може да е цитат от "Бай Ганьо".
По скоро от Барба Бочко. Бае ви Ганя таквизи купешки думички не потребява.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10471 -: Септември 14, 2021, 15:36:18 »
Някои се мислят за безсмъртни, затова си слагат ваксини. Аз съм се зарекъл да доживея поне 100, после ще го мисля 

Същото като с "религиозните". Религиозни са само грешниците и постоянно се молят на Господ да им опрости греховете и да им спаси покварените душички. Праведните нема нужда да се молят на Господ.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10472 -: Септември 14, 2021, 15:48:12 »
Същото като с "религиозните". Религиозни са само грешниците и постоянно се молят на Господ да им опрости греховете и да им спаси покварените душички. Праведните нема нужда да се молят на Господ.
Каза човекът, който пръв хвърли камък срещу блудницата. :lol:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10473 -: Септември 14, 2021, 15:51:15 »
Тъй като стана въпрос за аутопсии да си припомним интервюто с председателя на Българската асоциация по патология Д-р Стоян Алексов с д-р Стойчо Кацаров
https://youtu.be/QmnapGB4CBY

ВАКСИНИ - ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ
В края на август (31), началото на т.м.(01) ново изследване на Калифорнийския? университет и Сакраменто?
(Източника ми е сериозен - д-р Димитрис Гакис, изследването всеки може да си го търси сам)
Микрокардитите в резултат на ваксините при децата са с честота 1 на 3000
(Смъртността при децата е два+ пъти по-малка отколкото при грипа)

И понеже вярвам в ефекта на пеперудата ще добавя и ще го добавям навсякъде вече:
Негодниците, които наложиха ваксиниране на здраво население с експириментални ваксини трябва да бъдат съдени за престъпление срещу човечеството, точно както бяха съдени за експерименти с хора фашистите след ВСВ.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10474 -: Септември 14, 2021, 15:55:12 »
... (било защото не носиш маска, било защото отказваш да се ваксинираш-ваксината ограничава периода, в който си заразен)
Това последното кой го рече? Навсякъде пише, че ако си ваксиниран и заразен, просто караш по-леко, но никъде, ама никъде не съм срещала информация за намален период на заразност!
Аз нося маска сега вече на практика религиозно - защото ваксинираните се вземат за безсмъртни и си свалят техните, кихат на поразия (щото не били заразни) и така са по-опасни от неваксинираните, дето щели сме да измрем утре заран, заливайки болниците.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10475 -: Септември 14, 2021, 15:57:46 »
Намирам обаче за рядко тъпо да решиш да правиш имунитет по мангъровски с огромен шанс за трайни увреждания и дори смърт, вместо с ваксина, опасните реакции на която са като НЛО-всички говорят за тях, ама никой не ги е виждал  :nuts:
Единият невиден НЛО го погребаха преди няколко месеца след ваксинация, втори такъв си лежи дома с миокардит - и това от най-първа ръка познати.
Радвам се, че на теб ти е провървяло и никой от хората около теб не е пострадал. Но не прави от това екстраполация, щото няма да е вярна.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10476 -: Септември 14, 2021, 15:59:48 »
Навсякъде пише, че ако си ваксиниран и заразен, просто караш по-леко,

Което означава, че това не са ваксини. Какво по-ясно от това? Защо им викат ваксини тогава? И откъде накъде ще носим маски, за да пазим "ваксинираните" да не се разболеят?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10477 -: Септември 14, 2021, 16:01:52 »
Това последното кой го рече? Навсякъде пише, че ако си ваксиниран и заразен, просто караш по-леко, но никъде, ама никъде не съм срещала информация за намален период на заразност!
Аз нося маска сега вече на практика религиозно - защото ваксинираните се вземат за безсмъртни и си свалят техните, кихат на поразия (щото не били заразни) и така са по-опасни от неваксинираните, дето щели сме да измрем утре заран, заливайки болниците.
take da shot
👇
https://twitter.com/theJagmeetSingh/status/1436491059446616075


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10478 -: Септември 14, 2021, 16:17:06 »
Което означава, че това не са ваксини. Какво по-ясно от това? Защо им викат ваксини тогава? И откъде накъде ще носим маски, за да пазим "ваксинираните" да не се разболеят?
Те си признаха, обясниха, че ваксините им тренират имунната система за отговор на вируса, тоест са имуномодулатори. Болест не предотвратяват.

И тук въпросът е, защо ни карат да се ваксинираме - за да го изкараме по-леко, само това! И никой не го е доказал, тук разни заблудени ентусиасти броят колко са умрели с ваксина и колко без, но това не е научно доказателство, няма нито едно сериозно проучване, и не случайно, зашото ще лъснат много лъжи.
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10479 -: Септември 14, 2021, 16:20:25 »
Quote (selected)
По очевидни причини, повечето хора не желаят последна гавра с трупа на техните близки, те да бъдат рязани, изтърбушени отвътре, после подредени обратно и шити касапски
Сори за извратенящината, но като погребвах майка ми и баща ми и двамата бяха рязани, изтърбушени отвътре  и шити по казапски, въпреки че и двамата починаха в болници.
София, 2005 и 2007 година.
Понеже майка ми почина първа, в последния момент изгоних от патологията баща ми, за да не стане свидетел на красивата гледка.
Никой не ме е питал искам ли аутопсия.
Малко са тънки тия моменти и е добре да не се използват за аргументи и контратакива.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10480 -: Септември 14, 2021, 16:26:17 »
Сори за извратенящината, но като погребвах майка ми и баща ми и двамата бяха рязани, изтърбушени отвътре  и шити по казапски, въпреки че и двамата починаха в болници.
София, 2005 и 2007 година.
Понеже майка ми почина първа, в последния момент изгоних от патологията баща ми, за да не стане свидетел на красивата гледка.
Никой не ме е питал искам ли аутопсия.
Малко са тънки тия моменти и е добре да не се използват за аргументи и контратакива.

Моята майка почина миналата година. Никой не я е разпарчетосвал. За баща ми не знам - бях много малък.
« Последна редакция: Септември 14, 2021, 16:34:04 от Дозирис 2.0 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10481 -: Септември 14, 2021, 16:39:52 »
В медицината понякога лекуването на симптоми е единствената възможност. Потискането на симптомите е форма на лечение. Понякога точно потискането на симптомите е разликата между това пациентът да оживее и да умре-например свалянето на температура на болен. Като човекът е вдигнал 41 градуса температура и нараства, кое е по-добре-да се охлади тялото му със студени компреси или да се остави да умре, защото някой прочел дописка, която казала нещо си? Да оставяме хората да мрат, защото не сме философски съгласни какво представлява лечението, изживяваме се като откриватели на топлата вода и т.н.?
Абе не давай примери, за които хал хабер си нямаш! Именно таквиз като теб са измислили, че а детенцето вземе малце да се позатопли - веднага амидофени, аспирини и прочие свалящи температурата! А тя си е естествена реакция на организма, първа линия на защита! Моите и двамата си караха температурата добре, което им спестяваше много проблеми впоследствие. Ако човекът е вдигнал 41 градуса и температурата расте, само със свалянето й да се скъсаш няма да го спасиш!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10482 -: Септември 14, 2021, 16:45:42 »
Намирам обаче за рядко тъпо да решиш да правиш имунитет по мангъровски с огромен шанс за трайни увреждания и дори смърт, вместо с ваксина, опасните реакции на която са като НЛО-всички говорят за тях, ама никой не ги е виждал 

А аз намирам за още по-рядко и тъпо да градиш имунитет с ваксина срещу бързо мутиращ вирус, която съдържа само два локуса от протеина на шипа, с който се закрепва към клетката.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10483 -: Септември 14, 2021, 16:52:01 »
ЛИцето РадКъ се пенявило в европарламата.
Викам да съдадем прецедент. Да се приложи процедура по лишаване от българско гражданство, при което би трябвало да загеби и мястото си в Брюксель. Малко е дълга процедурата, но такава за отзоваване мисля отцъства.
Основания - Призиви за намеса на чужди държави, в българските вътрешни работи!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10484 -: Септември 14, 2021, 16:54:56 »
А аз намирам за още по-рядко и тъпо да градиш имунитет с ваксина срещу бързо мутиращ вирус, която съдържа само два локуса от протеина на шипа, с който се закрепва към клетката.
Всъщност и това е съмнително дали съдържат РНК-"ваксините". Последно обявиха че препаратите в продажба съдържат 50% РНК, за разлика от 70% при тези от тестовете. Това за най-масовия препарат на файзър-бионтек.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10485 -: Септември 14, 2021, 16:56:21 »
че то и нафората е парче от питка за дюнери преди да я споходи чудото на трансубстанциацията.
вакцината може да е само с две шипчета и заклинание за измъкване от отговорност садебнопреследване, но цпасява до доказване на противното.

кстатиапропо, захарта срещу улични крокодили може ли да е насипна, че тая на бучки мноо скъпо излиза?
*********   ✹    *********

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10486 -: Септември 14, 2021, 17:06:51 »
кстатиапропо, захарта срещу улични крокодили може ли да е насипна, че тая на бучки мноо скъпо излиза?

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10487 -: Септември 14, 2021, 17:13:06 »
Баси, колико вирусолози, епидемиолози, биолози, и дохтори имало тукънка? Повече сте ут колкото в Пирогофф...
Апропо - що ви се дига нервата, когато цитирам ТАСС? Или днешната руска преса?
Нали - Божем - сте русофили?
Дан'би щото засягам скрити струни, или поради това, че сте ваксинирани от приказки протиф Русия?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10488 -: Септември 14, 2021, 17:15:04 »
Баси, колико вирусолози, епидемиолози, биолози, и дохтори имало тукънка? Повече сте ут колкото в Пирогофф...

Сигурно си изветрел от стажа, ама все пак, колкото и да ми е неудобно, ще те помоля да подкрепиш думите си с факти (кви твърдения ме гонят  :crying_with_laughter-3302:). Къде някой се е праил на епидемиолог, биолог или доктор?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10489 -: Септември 14, 2021, 17:15:15 »
ЛИцето РадКъ се пенявило в европарламата.
Викам да съдадем прецедент. Да се приложи процедура по лишаване от българско гражданство, при което би трябвало да загеби и мястото си в Брюксель. Малко е дълга процедурата, но такава за отзоваване мисля отцъства.
Основания - Призиви за намеса на чужди държави, в българските вътрешни работи!
Не се ли наричаше това "национално предателство"?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10490 -: Септември 14, 2021, 17:16:21 »
Апропо - що ви се дига нервата, когато цитирам ТАСС? Или днешната руска преса?
Напротив, ние ти се радваме, щото само ти ходиш там и носиш, та ние да не се морим!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10491 -: Септември 14, 2021, 17:18:52 »
Напротив, ние ти се радваме, щото само ти ходиш там и носиш, та ние да не се морим!
Радвам се, се "радвате", ама тоя тих скръбен съсссъъък - дет пробива от време на време макиажа - що ще тъдява?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10492 -: Септември 14, 2021, 17:20:29 »
Човек треа да ходи до Пирогоф само фслучай, че изпитва вътрешна неопходимост да си купи алкохол од намиращия се наблизо ноо добър денонощен магазин за алкохол.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10493 -: Септември 14, 2021, 17:24:22 »
Човек треа да ходи до Пирогоф само фслучай, че изпитва вътрешна неопходимост да си купи алкохол од намиращия се наблизо ноо добър денонощен магазин за алкохол.

Напрао е връх тоя нагъзин, думи неам...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10494 -: Септември 14, 2021, 17:27:14 »
Не се ли наричаше това "национално предателство"?

Не, предателство е ако държавата е суверенна. България не е суверенна и Радан може да търси помощ от началниците. Все едно член на общинския съвет в Бургас да апелира към Народното събрание да оправи бакиите в общината. Това предателство ли е?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10495 -: Септември 14, 2021, 17:29:41 »
Ако ви трябва алкохол през нощта:

https://tabacchi.bg/

Доставка до 40 минути. До всяка точка на София. Има от пиле млеко.  :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10496 -: Септември 14, 2021, 17:30:15 »
Радвам се, се "радвате", ама тоя тих скръбен съсссъъък - дет пробива от време на време макиажа - що ще тъдява?
Това е съссскането на изтичащия пясък в пясъчния часовник с изтичащото наше време!  :t1815:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10497 -: Септември 14, 2021, 17:37:13 »
Ако ви трябва алкохол през нощта:

https://tabacchi.bg/

Доставка до 40 минути. До всяка точка на София. Има от пиле млеко.  :bigok:
за 40 минути ше отида 5 пъти до Алабин и 5 пъти ше се върна одтам. За същото време мога да отида 3 пъти до Пирогоф и да се върна 2 пъти.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10498 -: Септември 14, 2021, 17:38:44 »
за 40 минути ше отида 5 пъти до Алабин и 5 пъти ше се върна одтам. За същото време мога да отида 3 пъти до Пирогоф и да се върна 2 пъти.

И кво ще си купиш от "Алабин"? Аз пия определени марки ром, не всичко. Пия и разни брендита, дето ги няма из денонощните. На мен тия нагъзини не ми вършат много работа, ако не иде реч за бира.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10499 -: Септември 14, 2021, 17:39:23 »
Леле... мале... Фонтан ефенди направи на бъзе и коприва новите лица - Кирчо и Асенчо... И не пропусна да намекне на кандидат-президента Радев, че има само едно "Ляво"  :smokin:
Sine Borisov ... in stilo Borisov