Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 04:27:45

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1038968 пъти)

0 Потребители и 34 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12480 -: Октомври 19, 2021, 07:25:10 »
ето една таблица за Англия  ,вижда се как влияят ваксините при  различените възрастови групи
Това го показва (условно) но никъде не показва че трябва да следва масово ваксиниране.
Точно обратното!!!
Показва това, което отдавна говорят много лекари - че във всички възрастови групи има рискови подгрупи и те нарастват с възрастта.
Точно както във всички възрастови групи има рискови подгрупи по отношение на грипа.
(Грипа засяга децата много по-сериозно от ковид но не виждам истерия да бъдат ваксинирани децата за грип)
Именно за рисковите групи евентуално ваксината би била повече от полза отколкото във вреда .
И пак всеки сам трябва да избира (дългосрочните странични ефекти са абсолютно неизвестни!!!).

Все още никой не е доказал, безвредността от масовото стресиране на обществото.
Няма да се учудя ако след години, починалите от стрес, от спиране на планови операци и др. са многократно повече отколкото от ковид.

Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12481 -: Октомври 19, 2021, 08:27:18 »
84.23% ОТ СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ НЕ СА ВАКСИНИРАНИ
Тоест, вече 15.77 % от ваксинираните са СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ
Което не е за учудване предвид, че имунитетът към коронавирусите трае средно 6 месеца.
Една поправка за ваксинираните извънстраната и ще излезе, че ваксинираните се заразяват повече.
ЩОто много газарбайтери и емигрета се ваксинираха, да неим праят проблеми по границите.
 :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12482 -: Октомври 19, 2021, 08:27:40 »
Ако извадим късмет COVID-19 може да се присъедини към тях, като спре да поразява долните дихателни пътища и се ограничи само с горните.
Няма да стане, поради масовата ваксинация! А и В на епидемиологията. Вирусът еволюира, за да оцелее, по тая причина грипните ваксини не ликвидираха грипа.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12483 -: Октомври 19, 2021, 08:47:12 »
Quote (selected)
Верно, сега загледах таблицата. Не ѝ се разбира много, ача числата определено не се връзват. И тия почнаха да мажат, въпросът е ЩО?
не знам какво те затруднило, затова ще се опитам да обясня числата в една възрастова група
например групата 40-49 години
общо починалите са 104
от тях : 3- без данни,  64 - неваксинирани, 7 - ваксинирани с една доза , 30 - с две дози
общо брой починали от тази възрастова група на 100 000 хил.човека от всички ваксинирани са 0.5 човека  / 1 човек на 200 000 хил./
неваксинирани са 3.8 човека

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12484 -: Октомври 19, 2021, 10:25:27 »
Логиката е проста: ако ваксината наистина предпазва ваксинираните, те няма от какво да се страхуват и няма нужда да агитират другите.
Но това зъбене и ръмжене против "антиваксърите" показва само едно - ваксърите са напълно наясно, че "ваксината" НЕ им помага и злобеят, че само те са станали камилчета
.
:no!:

"Лумпени", викаш.

 US Navy Lists Consequences for Sailors Who Refuse COVID Vaccination

Refusers could be stripped of warfare qualifications, removed from their billet, or even dismissed from service.

https://www.defenseone.com/policy/2021/10/us-navy-lists-consequences-sailors-who-refuse-covid-vaccination/186119/


Целта е създаване на ПО-СТАБИЛНА среда за ВСИЧКИ въз основа не само на допускането, но и на доказаната през вековете ИСТИНА,
че ВАКСИНИТЕ СА СПАСИЛИ СВЕТА
/цитирам проф. Генчо Начев, цитиран от мен по-горе!/

Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Октомври 18, 2021, 11:45:35

    Ами то, ЛУМПЕНИ има по целио свет, не е само български патент!

Само формен ИДИОТ може да напише това!
Вече с пълно неуважение го диагностицирам.

А тая злоба от страна на Eisblock е направо недопустима, като се има предвид че в тоя "спор" има и ТРЕТА СТРАНА:

на тези които "не можем", "нямаме право", но най-вече НЕ НИ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се ваксинираме!!!


Хората с АЛЕРГИИ
– стари или нови алергии – няма никакво значение! Особено при тези от нас, при които не е било възможно да се установи причината за самата алергия, независимо от десетките изследвания  ...

Затова в случая, Eisblock, ти НЕ зависиш от мен, но аз завися ОТ теб за създаването на една по-стабилна среда – както при "морячетата" от  US Navy по-горе!!! :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 10:34:51 от Джиджи »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12485 -: Октомври 19, 2021, 10:35:46 »
не знам какво те затруднило, затова ще се опитам да обясня числата в една възрастова група
например групата 40-49 години
общо починалите са 104
от тях : 3- без данни,  64 - неваксинирани, 7 - ваксинирани с една доза , 30 - с две дози
общо брой починали от тази възрастова група на 100 000 хил.човека от всички ваксинирани са 0.5 човека  / 1 човек на 200 000 хил./
неваксинирани са 3.8 човека
Може и още по-опростено. За тази възрастова група, за 3 седмици (това е важно) на 1 милион ваксинирани от ковид умират около 5 човека, а от 1милион неваксинирани около 38 човека.
Важна е и възрастовата група. Например при 60-69, от неваксинираните, при тези условия ще си отидат около 231 човека.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12486 -: Октомври 19, 2021, 10:38:22 »
Quote (selected)
ALBUQUERQUE, N.M. (AP) — Workers at one of the nation’s premier nuclear weapons laboratories face a deadline Friday — be vaccinated or prepare to be fired.

A total of 114 workers at Los Alamos National Laboratory — the birthplace of the atomic bomb — are suing over the mandate, saying exemptions have been unduly denied and their constitutional rights are being violated by Triad National Security LLC, the contractor that runs the lab for the U.S. Department of Energy.

It will be up to a state district judge whether to grant an injunction to prevent employees from being fired while the merits of the case are decided. A hearing was underway Thursday.

The lawsuit alleges that lab management has been harassing employees and has created a hostile work environment. The complaint outlines the experiences of many of the workers, including one who was screamed at for not being vaccinated and was told by a fellow crew member that he and his family deserved to die.

The lab has declined to comment on the lawsuit and has not answered questions about the current vaccination rate among employees, whether any exemptions have been approved or what will happen to employees who refuse to be inoculated when Friday rolls around.

https://apnews.com/article/coronavirus-pandemic-science-business-lawsuits-nuclear-weapons-15c0540921706abe2c0088100b644e8c

Дет има една приказка - гъз глава затрива.

Ето и коментар по въпроса:

Quote (selected)
It's not just nurses, firefighters, cops, military troops, and airline pilots who are getting fired over rigid COVID vaccine mandates.

Now it's nuclear scientists with highly specialized knowledge and top-secret security clearances:

   
Quote (selected)
ALBUQUERQUE, N.M. (AP) — Workers at one of the nation’s premier nuclear weapons laboratories face a deadline Friday — be vaccinated or prepare to be fired.

    A total of 114 workers at Los Alamos National Laboratory — the birthplace of the atomic bomb — are suing over the mandate, saying exemptions have been unduly denied and their constitutional rights are being violated by Triad National Security LLC, the contractor that runs the lab for the U.S. Department of Energy.

Which is quite outrageous, given that this deprives the U.S. of vital safety expertise on nuclear explosions which is the actual mission of the lab. It's also appalling because it leaves these scientists unemployed. They won't stay unemployed, of course. They can take their specialized knowledge and skills to other countries. Way to go, Joe, exporting our specialized scientists instead of our manufactured goods.

Who do they expect to replace them with? As Instapundit's Glenn Reynolds quips: "I'm sure we can replace them with Chinese PhDs."

That's a hell of a lot of loss over a vax mandate. They seem to think these workers are interchangeable cogs in the machinery, each either vaxxed or else easily replaced with another cog from somewhere else.

https://www.americanthinker.com/blog/2021/10/thanks_to_vax_mandate_los_alamos_national_laboratory_scientists_face_mass_firings.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12487 -: Октомври 19, 2021, 10:58:07 »
не знам какво те затруднило, затова ще се опитам да обясня числата в една възрастова група

Аз събирам числата от всички възрастови групи тотал 3 158 починали. Население 68,5 млн
69,3 на 100 000 общо починали ваксани и 263,2 неваксани или общо 332,5 на 100 000.
Изиза, че са починали повече хора на милион, отколкото общата сума хора на 68,5 млн.
Не се връзва.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12488 -: Октомври 19, 2021, 11:01:17 »
Феноменално!  :crying_with_laughter-3302:
Наистина way to go, Joe.
Или както скадират местните  F*ck Joe Biden Let's go Brandon!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12489 -: Октомври 19, 2021, 11:05:13 »
Целта е създаване на ПО-СТАБИЛНА среда за ВСИЧКИ

Не, не, мерси викаме ний на вашата загриженост. Не ни създавайте среда. Нали сте спокойни за себе си? Или не сте? Наистина ли ваксинираните се страхуват за своето здраве?

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12490 -: Октомври 19, 2021, 11:08:35 »
Ся виждаш ли го:



?
Ей, мноо леже бре.
Според ourworldindata.org починалите от ковид в ЕС за 2020 са 372944
 :nuts:
сичкат ави антиваксърска такава
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12491 -: Октомври 19, 2021, 11:11:37 »
Ей, мноо леже бре.
Според ourworldindata.org починалите от ковид в ЕС за 2020 са 372944
 :nuts:
сичкат ави антиваксърска такава

И що избра да цитираш мен? Изобщо четеш ли, или направо се меташ с кубинките напред?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12492 -: Октомври 19, 2021, 11:12:43 »
На тоя чиляк не съм му фен, но само се замислете за секунда над казаното:

infrastructure being set up to "control" CoViD is permanent and not about #covid19 but something else entirely

видео: https://twitter.com/mcm_ct/status/1449082965359841282

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12493 -: Октомври 19, 2021, 11:24:29 »
В последните две графи неможе числата да са процент. Щото има стойности и над 100
а бре?
 :nuts:
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12494 -: Октомври 19, 2021, 11:30:36 »
И що избра да цитираш мен? Изобщо четеш ли, или направо се меташ с кубинките напред?
а, ми щот беше първото мнение, в което се вижда кртинката. нищо лично
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12495 -: Октомври 19, 2021, 11:35:19 »
84.23% ОТ СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ НЕ СА ВАКСИНИРАНИ
Тоест, вече 15.77 % от ваксинираните са СЛУЧАИТЕ ЗА ДЕНЯ
Към 19.10.2021 за 2 седмици
починали от ковид 1237
от тях
77 ваксинирани (6.22%)
1160 неваксинирани (93.78%)
източник
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12496 -: Октомври 19, 2021, 11:38:26 »
а бре?
 :nuts:
Прочете ли статията в линка на принца?
Тя е точно за игноранти кат тебе  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12497 -: Октомври 19, 2021, 12:02:01 »
Междудругото напъните на ваксърите, са описани макар и в малце различни ситуации демонстрирам
Quote (selected)
Не мога да си обясня защо е така, но винаги ми се е случвало да откривам, че съществува доста голямо несъответствие между теорията и практиката. Спомням си, че когато се учех да плувам, ми разправяха да се отпусна по гръб, да си разперя ръцете и да остана така напълно неподвижен — и нямало да потъна; дори да съм искал, пак нямало да потъна. Кое ги караше да мислят, че ще искам да потъна, не знам, но очевидно смятаха за напълно възможно да се опитам да го направя и най-доброжелателно ме съветваха да не предприемам подобен експеримент, за да си спестя разочарованието и напразното губене на време. Можел съм да си стоя така на повърхността на водата толкова дълго, че да умра от глад или от дълбока старост: или пък ако се случело да падне мъгла, да ме блъснел някой кораб и да ме убиел — но да потъна и да се удавя, уверяваха ме те, било невъзможно. Изключено било човек да легне по гръб във водата и да потъне. Дори ми нарисуваха всичко на една плоча, за да ми стане по-ясно и да се уверя със собствените си очи.
Разбира се по онова време рекрамните брощури, а и еднодневните семинари, са били редкост, та всичко се е пишело на сметката на нАуката  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12498 -: Октомври 19, 2021, 12:14:14 »
Някакъв конфликт ли виждаш между "клетъчен" и "колективен"? Къв точно? Или само се напиняш залудо?  :smokin:
Дали виждам противоречие между "компютри" и "компоти"? А ти не виждаш ли?   :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12499 -: Октомври 19, 2021, 12:22:34 »
Дали виждам противоречие между "компютри" и "компоти"? А ти не виждаш ли?   :smokin:

Не бе, другарю, питам те дали виждаш конфликт между "клетъчен" и "колективен". Колективният имунитет какъв точно трябва да бъде? Не може да е клетъчен, така ли? Или просто си мелиш?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12500 -: Октомври 19, 2021, 12:44:14 »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12501 -: Октомври 19, 2021, 12:57:31 »
Не бе, другарю, питам те дали виждаш конфликт между "клетъчен" и "колективен". Колективният имунитет какъв точно трябва да бъде? Не може да е клетъчен, така ли? Или просто си мелиш?
Първо викаше, че "експертите" били казали, че колективен имунитет се постигал с 50% ваксинирани. Даде цитат, който изобщо не говори за колективен имунитет. Демек аз ти говоря за компютри, ти ми говориш за компоти. После се мъчиш мазно да се изплъзнеш с въпроса "ама компотите противоречат ли на компютрите".  :i_sheepish:

ДА беше помислил? Ако можеш.
При коефициент на разпространение 1.2-1.3, колкото твърдят че е конкретно в България,
При 50% ваксинирани и ефективност 70+% на ваксината, коефициента на разпространение пада под 1 и епидемията почва да затихва. Ама това е когато става дума за ваксина, а не за "ваксина".
Ти си като физика от онзи виц, който намерил как кокошките да снасят тройно повече яйца, но решението работело само за сферични кокошки във вакуум. Ти си намерил как с 50% ваксинирани да постигнем колективен имунитет, решението ти просто изисква всички хора да застанат в редичка роднина-милиционер, пардон, ваксиниран-неваксиниран и да седим в тази редичка без да мърдаме до изчезването на вируса. Само при тези условия ти работи решението. Гениално  :nuts:
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 13:10:16 от Yaroslav »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12502 -: Октомври 19, 2021, 13:27:11 »
Ей, мноо леже бре.
Според ourworldindata.org починалите от ковид в ЕС за 2020 са 372944
 :nuts:
сичкат ави антиваксърска такава

Ето как стават грешките. Първо, аз пускам целия текст с линк към графиката, после някой реве, че не вижда графиката, после друг вади само графиката, за да я види тоя, който реве, че не може да я види. Накрая се намесва трети да обясни, че графиката не е вярна, щото данните не са такива. Като не е погледнал първоначалния текст, който е

Внимание!

What is going on in Europe?  Covid mortality during weeks 1-40 has more than doubled compared to last year, while excess mortality is actually lower this year.

Moreover, reported covid deaths are 2X higher than excess deaths:
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12503 -: Октомври 19, 2021, 13:43:00 »
"Стават грешки" мърмореше ядосан Ежко-Бежко, докато се измъкваше от телената четка на пода. :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9487
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12504 -: Октомври 19, 2021, 13:44:31 »
тиквичке, грешката не е моя, не се радвай толкова
Аз съм пуснала напълно коректни данни
Ти вече и елементарни текстове престана да разбираш
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12505 -: Октомври 19, 2021, 14:10:03 »
Quote (selected)
Първо викаше, че "експертите" били казали, че колективен имунитет се постигал с 50% ваксинирани. Даде цитат, който изобщо не говори за колективен имунитет. Демек аз ти говоря за компютри, ти ми говориш за компоти. После се мъчиш мазно да се изплъзнеш с въпроса "ама компотите противоречат ли на компютрите". 

Баце, ти си психично болен. Ето кво съм дал:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg163357#msg163357

В отговор на глупостите ти.


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12506 -: Октомври 19, 2021, 14:31:34 »
Баце, ти си психично болен. Ето кво съм дал:
Баце, ти си функционално неграмотен. Ето какво си дал за неграмотната простотия, дето изпляска, че 50% стигат за колективен имунитет:

Quote (selected)
Във всички случаи ще стигнем до постигане на клетъчен имунитет при брой на ваксинираните между 50 и 70%.

Къде пише нещо за колективен имунитет? Или за теб колективен имунитет=клетъчен имунитет, компютър=компот, Дозирис= :125:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12507 -: Октомври 19, 2021, 14:36:39 »
 :crying_with_laughter-3302

Зарежи.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12508 -: Октомври 19, 2021, 14:43:59 »
@Ярослав
Вие изобщо погледнахте ли интервюто на Маргарита Апостолова? Ако не сте или не го разбирате, няма нужда от плява, която и без това прави темата нечетима. Цялото интервю е посветено на колективния имунитет, на ваксините и на стимулирането на клетъчния имунитет. Естествено, има грешки, допуснати от журналята, не от Маргарита.

По въпроса за колективния имунитет, от какво зависи и как се изменя R0 (повишава %) с по-голямата трансмисивност на новите варианти и как зависи от ефективността на ваксините по отношение на предаване на инфекцията, може да се види в тази статия:
When will the COVID-19 pandemic end? An update
https://www.mckinsey.de/~/media/mckinsey/industries/healthcare%20systems%20and%20services/our%20insights/when%20will%20the%20covid%2019%20pandemic%20end/jan%202021/when-will-the-covid-19-pandemic-end-an-update-vf.pdf
Quote (selected)
COVID-19 herd immunity achieved once total immune population reaches 58%, using a basic reproductive number (R0) of 2.4; herd-immunity threshold calculated as 1—(1/R0). If transmissibility increases by 40% or 80%, then COVID-19 herd immunity is achieved once total immune population reaches 70% or 77%, using basic reproductive numbers (R0) of 3.4 or 4.3, respectively.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12509 -: Октомври 19, 2021, 14:51:16 »
Другари, посветили сте много време от живота си на тази тема. Според мен, не си струва. Много неща и на докторите май не са ясни. И цялата история е надута политика. Не се вързвайте! Който иска, да се ваксинира. Защо е тоя бяс?

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12510 -: Октомври 19, 2021, 14:55:41 »
Като стана дума за клетъчния имунитет (иска ми се Нор да се завърне..., липсва определено!), вчера ми попадна един обзор за т. нар. "хибриден имунитет".
COVID super-immunity: one of the pandemic’s great puzzles
https://www.nature.com/articles/d41586-021-02795-x

Най-ефективен имунитет (вкл. и към следващи мутирали варианти) имат тези, които са преболедували и после са се ваксинирали. Джузепе, наздраве!  :t0328:
Установяват се различия в качеството на клетъчния имунитет, по-специално на B-клетките, след преболедуване и след ваксинация.
Quote (selected)
Natural infection triggered antibodies that continued to grow in potency and their breadth against variants for a year after infection, whereas most of those elicited by vaccination seemed to stop changing in the weeks after a second dose. Memory B cells that evolved after infection were also more likely than those from vaccination to make antibodies that block immune-evading variants such as Beta and Delta.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12511 -: Октомври 19, 2021, 14:58:22 »
Най-ефективен имунитет (вкл. и към следващи мутирали варианти) имат тези, които са преболедували и после са се ваксинирали. Джузепе, наздраве!
Не знам дали е най-ефективен, но най-безопасен естествен имунитет се прави като се преболедува след ваксиниране.

А за колективния имунитет няма какво да се спори-щом при морбили трябва 94% от цялото население (вкл. пеленачетата) да е ваксинирано, няма как да очакваме при ковид нещата да са по-лесни. Това не прави ваксината за морбили лоша, нито пък ваксините срещу ковид неефективни. Не съм видял някой да вика "Щом ваксината за морбили е толкова ефективна, защо ваксинирани боледуват", или "Що няма колективен имунитет при 50%? Значи от ваксината за морбили няма смисъл!"

Е, всъщност съм виждал-аргументите на антиваксърите срещу традиционните ваксини са напълно идентични с аргументите на настоящите антиваксъри срещу ковид ваксините. До степен, в която можеш да пуснеш алгоритъм да замени думата "морбили" с "ковид", а годината "2019" с "2021" и да не откриеш никаква разлика.
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 15:05:13 от Yaroslav »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12512 -: Октомври 19, 2021, 15:12:30 »
като се преболедува след ваксиниране.
Някой изобщо говорил ли ти е за смисъла на ваксините?
Освен звездите, де.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12513 -: Октомври 19, 2021, 15:20:25 »
А за колективния имунитет няма какво да се спори-щом при морбили трябва 94% от цялото население (вкл. пеленачетата) да е ваксинирано, няма как да очакваме при ковид нещата да са по-лесни. Това не прави ваксината за морбили лоша, нито пък ваксините срещу ковид неефективни. Не съм видял някой да вика "Щом ваксината за морбили е толкова ефективна, защо ваксинирани боледуват", или "Що няма колективен имунитет при 50%? Значи от ваксината за морбили няма смисъл!"

Quote (selected)
Measles Vaccine Efficacy
- Antibodies develop in approximately 95% of children vaccinated at age 12 months and over 99% of children who receive 2 doses
- Immunity long-term and probably lifelong in most persons
https://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/meas.html

Вас колко пъти са ви ваксинирали срещу морбили? А колко пъти ще ви боцкат срещу ковид?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12514 -: Октомври 19, 2021, 15:32:42 »
Вас колко пъти са ви ваксинирали срещу морбили? А колко пъти ще ви боцкат срещу ковид?
Колкото се налага от медицината. И да ревеш, и да се тръшкаш, и да викаш "Ама не е честно!", медицината и човешкото тяло няма да се променят. Умният прави най-доброто, което медицината позволява в момента и което се препоръчва от специалистите. Антиваксърът седи, не прави нищо освен да мрънка колко лоши били ваксините (в момента по-добро няма, няма и да има), и прави това, което му кажат мангъровците и бгмамите във фейсбук.

 Медицината и реалността няма да се променят, защото на сърдитко петко ваксините не му харесвали, млякото му било горещо или пък друго нещо. Само после да няма "Ама защо българите мрем като мухи, а в Дания няма мерки. Някой друг ни е виновен!"

Науката е напълно ясна, експертите са на едно мнение, прогнозите са дадени, умните държави бяха категорични в избора си. Ганя направи друг избор. Времето ще покаже дали неваксиниран Ганьо ще победите експертите, или неваксиниран Ганьо ще мре като балък.  Засега нещата не са в полза на Ганьо, но да видим  :smokin: Ясно е обаче, че Ганьо няма да признае грешката си. Сам Ганя е казал, че бит и още някакъв не си признават  :smokin:
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 15:39:14 от Yaroslav »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12515 -: Октомври 19, 2021, 15:38:04 »
Вас колко пъти са ви ваксинирали срещу морбили?

Имам няколко ваксини за гадни, екзотични африкански болести. Като ми ги слагаха, никой не ми каза "ще пребуледуваш леко" или "ще боледуваш, ама няма да умреш"; никой не ми даде да подписвам, че ако ми израстне шести крайник, не мога да имам претенций; никой не ми каза "ела след двайсе дни да ти бием още пет ваксини. Гадовете ми казаха: "Бегай да се забавляваш."

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12516 -: Октомври 19, 2021, 15:40:19 »
никой не ми даде да подписвам, че ако ми израстне шести крайник, не мога да имам претенций;
Че никой никога не е подписвал такова нещо.  :smokin:

Пък по другото-щом не са те предупредили, че можело да преболедуваш, значи няма как да стане  :nuts:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12517 -: Октомври 19, 2021, 15:45:43 »
Здравейте приятели.
Очаквам ви...
о. Нафърфорий
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12518 -: Октомври 19, 2021, 15:51:58 »
Затова в случая, Eisblock, ти НЕ зависиш от мен, но аз завися ОТ теб за създаването на една по-стабилна среда – както при "морячетата" от  US Navy по-горе!!!

Твоите изказвания са обикновено извън смисъла на даден разговор. Светът не е само бяло и черно, но заявления като цитираното твое преди от мен и забележката ти (принуди ме да търся медицинско название), както и в това тук за илюстрация + коментара на първите два цитата, показват: - Че освен от НЕ разбиране кое, за какво е, как действа и пр. и пр., си лишена и от обикновено възпитание - както и останалите ти съмишленици тъдява. Усилията ви да викате на бялото черно, апломба на не схващащи кое-какво е и пр. идват в доста повече от нормално проявяванта глупост.

Особено за тема, която се представя сякаш е далеч извън нагнетяваните последствия, а в същност е единствено и само оръжие за постигане на много по-далечни и "човеколюбиви" цели. Тогава хората, които бърка политическите си пристрастия заради лъскавите страни на вече бившият "Запад", със здравето си и това на близки, приятели, сънародници и пр. могат да получат и получават единствено презрение.

Дори и обичайната тъпа глупост, особено клоняща към безпредел, става безгранична, надвишава тогава и самопоставени високи лимити на търпимост. Именно ТУК това е проблема - няколкото полуофициални трола със  безсмислените си спорове и заяждания, с проявяваната упорита наглост. А както виждаме сега в обществото, не само тук - а и в "цивилизованите" държави, търпението на плебса, неговата инертност и мързел (да не задълбочавам в детайлите) ще му костват живота, този на децата му и дори на самото бъдеще.

То е пред нас и скоро, много скоро ще ни погълне: - ВСИЧКИ.
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 16:23:45 от Eisblock »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12519 -: Октомври 19, 2021, 15:56:07 »
Че никой никога не е подписвал такова нещо.

Декларация за информирано съгласие за извършване на ваксинация срещу COVID-19

https://coronavirus.bg/bg/744

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12520 -: Октомври 19, 2021, 16:03:14 »
Тя таз декларация навлязла по западен тертип е за да си вържат гащите дофторите. Щото те са безгрешни, като съдиите. Целта е да са и безотговорни. Пред закона. Бе вече малко хора май си обичат професиите. Кетападжии много, свестни специалисти - малко. Дефицит на справедливост, както се изразяват наш' те политикани.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12521 -: Октомври 19, 2021, 16:03:44 »
Че никой никога не е подписвал такова нещо.

Декларация за информирано съгласие за извършване на ваксинация срещу COVID-19

https://coronavirus.bg/bg/744
Точно защото съм чел декларацията знам, че вътре не пише, че не можеш да търсиш отговорност за шести крайник, втори полов член, осакатяване, остерилизяване, смърт, чипиране и т.н. Това нито го пише, нито е така. Дебилно е да се твърди изобщо подобно нещо.

Тя таз декларация навлязла по западен тертип е за да си вържат гащите дофторите
Идеята е, че ти си пациент и имаш право на информация, не да те бодат и да не знаеш с какво и защо. Пациент си, не си животно. Ганьо иска неинформирано да бъде боден без съгласие ли, че му е толкова тъпо за информираното съгласие  :lol:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12522 -: Октомври 19, 2021, 16:16:51 »
че вътре не пише, че не можеш да търсиш отговорност за шести крайник, втори полов член, осакатяване, остерилизяване, смърт, чипиране и т.н. Това нито го пише, нито е така. Дебилно е да се твърди изобщо подобно нещо.

Следните изрази:

1.   съм запознат с ... взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
3.   съм съгласен да ми бъде/да бъде (ненужното се зачертава) приложена ваксина срещу COVID-19 ………… (вписва се търговското име на ваксината).

Изключват всякакви искове срещу държавата. Презумпцията е, че си бил информиран за всичко и доброволно си се съгласил да те боцнат.

Самото съществуване на тази декларация доказва, че някои хора искат да си вържат гащите. Същите декларации ЕС е подписало с производителите. За всякакви непозволени увреждания от тази ваксина, нито производителят, нито държавата ще носят отговорност.
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 16:25:33 от otvrat »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12523 -: Октомври 19, 2021, 16:30:44 »
Ма то е за всяка интервенция. Не твърдя, че зад декларацията се крие умисъл в ущърб на пациента. Вероятно тази практика с декларациите е отдавнашна на запад. У нас сме много подозрителни може би. Затрупаха докторите с бумаги. А основното  е доверието на пациента в доктора. Трябва да си разговарял доста с него. А не да се довериш сляпо на някакъв абстрактен човек. Често и животът ти е в негови ръце. Бе трудна им е професията. Не знам дали всички си дават сметка, като кандидатстват във ВМИ.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12524 -: Октомври 19, 2021, 16:38:03 »
Колкото се налага от медицината. И да ревеш, и да се тръшкаш, и да викаш "Ама не е честно!", медицината и човешкото тяло няма да се променят. Умният прави най-доброто, което медицината позволява в момента и което се препоръчва от специалистите. Антиваксърът седи, не прави нищо освен да мрънка колко лоши били ваксините (в момента по-добро няма, няма и да има), и прави това, което му кажат мангъровците и бгмамите във фейсбук.
... etc...
Вместо конкретен отговор, пледоария точно в стил bgmama. Напротив, и медицината се променя, и човешката популация е твърде разнородна, но за това си трябва желание и умение да се чете с разбиране. Не само каквото налеят под капаците. Нямам какво повече да добавя, безпредметно е. Бъдете здрав.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12525 -: Октомври 19, 2021, 16:40:30 »
А бе... малий...,
Да ви дам неколко декларации за информирано съгласие?
За трета ръка, пети крак... и първи мозАк???
Изберете си
о. Нафърфорий
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12526 -: Октомври 19, 2021, 16:42:06 »
Ма то е за всяка интервенция.

Интервенциите нямат нищо общо. Там има човешки фактор и болниците искат да си вържат гащите. Ваксинирането е съвсем различна манджа. Щото се предполага, че щом едно нещо е ваксина, то е минало всички изпитания и ти гарантира безопасно прилагане. Ский са, за едно лекарство да се сертифицира, минават няколко години. Тея ваксини бяха разработени и пуснати за пет месеца. Защо производителите искат освобождаване от отговорност? То, те го искат. Нашите декларации са просто презастраховка.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12527 -: Октомври 19, 2021, 16:48:57 »
Следните изрази:

1.   съм запознат с ... взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт;
3.   съм съгласен да ми бъде/да бъде (ненужното се зачертава) приложена ваксина срещу COVID-19 ………… (вписва се търговското име на ваксината).
Как това да си "запознат" (т.е. да ти е казано или да не ти е казано) какви са очакваните нежелани реакции (краткотрайна температура/втрисане/отпадналост-пише ги на рецептата) е равнозначно на това да се откажеш да търсиш отговорност? Не е.

Разбираш ли разликата между "запознат съм" и "не мога да търся отговорност"? Защото е от земята до небето.

Смърт/увреждания на здравето/сериозни последици/трета ръка/втори член/стерилизация/чипиране/падане на чурката и т.н. не са "очаквани нежелани реакции". За такива можеш да търсиш отговорност свободно, без никакви ограничения и пречки-прочете правилно, ограничения няма, противно на митовете.

Quote (selected)
съм съгласен да ми бъде приложена ваксина
Съгласието за интервенцията няма връзка с отговорността. Интервенция не може да се направи без твое съгласие (ако си в безсъзнание-на близките ти), защото не си животно, а човек.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12528 -: Октомври 19, 2021, 16:59:26 »
Как това да си "запознат" (т.е. да ти е казано или да не ти е казано) какви са очакваните нежелани реакции (краткотрайна температура/втрисане/отпадналост-пише ги на рецептата) е равнозначно на това да се откажеш да търсиш отговорност? Не е.

Абсолютно е равнозначно. "Нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт" включва всички реакции. Както "нормалните", които се предполагат от ваксина, така и скритите или последващите вредни. Ваксиниран съм за много неща. Никога не съм подписвал подобна декларация. Няма логика да има такава за една ваксина. Щото тогава би трябвало да се приложи и за всяко лекарство. Но не се прилага и фармацевтичните компании ги съдят всеки ден за секви лекарства. Но тука самите производители поискаха изключване от отговорност. Защо ли?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12529 -: Октомври 19, 2021, 17:10:23 »
Абсолютно е равнозначно. "Нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт" включва всички реакции.
Изрично пише "очакваните нежелани реакции", не "всички нежелани реакции". "очакваните" нежелани реакции са само леките такива. Малар антиваксърите да очакват шеста ръка и телепатичен контрол приз чипа, от медицинска гледна точка това не е "очаквана реакция". Тежките нежелани реакции не влизат тук. За тях се носи отговорност. Смъртта не е очаквана реакция. Нито пък падането на чурката или порасването на втора.
PISA са прави за функционалната грамотност в България.

Но тука самите производители поискаха изключване от отговорност. Защо ли?
Отговорността на производителите не е изключена в Европа. Това е лъжа и манипулация. Който те е излъгал е олигофрен и не го слушай занапред. Можеш да търсиш отговорност от производителя на ваксини по същия начин, по който можеш да търсиш отговорност от производителя на лекарства , или от производителя на гръмналия ти сешоар. ЕС не е САЩ. В ЕС производителите не са защитени от искове на пострадали пациенти.

Затова на правна тематика не можеш да се информираш от новини от САЩ. Не те виня, защото тази дезинформация циркулира от много време, но тя е просто дезинформация.
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 17:17:41 от Yaroslav »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12530 -: Октомври 19, 2021, 17:16:57 »
"очакваните" нежелани реакции са само леките такива. Тежките нежелани реакции не влизат тук. Смъртта не е очаквана реакция. Нито пък падането на чурката или порасването на втора.

Няма такива фюлми. Нежеланата реакция си е нежелана реакция. Няма значение да ли е "лека" или "тежка".  Не е конкретизирано, че е само за "леките". Организмът реагира на всеки продукт. Леко и тежко. Освен ако не мислиш, че нежелана реакция е лека температура, а окапването на пикалото е желана такава.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12531 -: Октомври 19, 2021, 17:20:01 »
Не е конкретизирано, че е само за "леките"
Конкретизирано е само "очакваните". Изрично е написано. Тежките реакции не са очаквани.Обаче това всъщност няма значение.

Декларацията няма действие на отказ от права-тя има действие само за това да не съдиш доктора си, че не те е информирал коя ваксина ти слага и че не те е насилил с бой да ти я сложи. Тя няма отношение към производителя, не променя нищо между теб и него. За което можеш да съдиш производителя с декларацията, за него можеш да го съдиш и без декларацията. А ти можеш да го съдиш за всички нежелани реакции, освен за най-леките.

С други думи, при подписана декларация можеш да съдиш производителя в абсолютно същата степен, в която можеш да го съдиш при неинформирано насилствено слагане на ваксината. А ако при доктора подпишеш декларация "Аз си слагам ваксината, за да ми падне чурката и желая това", след което от ваксината чурката ти наистина падне, производителят пак ще носи отговорност за това.
« Последна редакция: Октомври 19, 2021, 17:29:37 от Yaroslav »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12532 -: Октомври 19, 2021, 17:24:50 »
А бре, тук саде юноши бледи ли пишете? Немате ли дяца? Не сте ли ги ваксинирали? Не сте ли подписвали за "информирано съгласие"?
П.П. Що не вземете да попрочетете малце? Например чл. чл. 88 - 92 от З.З.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12533 -: Октомври 19, 2021, 17:30:05 »
С други думи, при подписана декларация можеш да съдиш производителя в абсолютно същата степен, в която можеш да го съдиш при неинформирано насилствено слагане на ваксината.

Хубаво, това си е твое мнение.  Ама нали знаеш, че тогава всички роднини на починали ваксинирани ще съдят държавата? По твоята логика тя е отговорна. Я развий тая хипотеза? Роднините на всеки починал ваксиниран съдят държавата. Какво ще се случи според теб?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12534 -: Октомври 19, 2021, 17:31:56 »
И за страничните явления- като трета ръка и първи мозАк:
Не е вярно, че се предвижда подписването на информирано съгласие, защото ваксината срещу коронавируса е опасна. Информираното съгласие не снема изцяло отговорността от лекари и фармацевтични компании при настъпването на постваксинални реакции, когато не са спазени определени изисквания при поставянето им или ако се проявят реакции, които не фигурират в кратката характеристика на ваксините.

С информираното съгласие реално човек се съгласява с условията от листовката, т.нар. кратка характеристика на ваксината. Това обясни пред Mediapool Мария Шаркова, специалист по медицинско право. Тя разясни какво означава даването на информирано съгласие и кой в какви ситуации би носил отговорност при настъпването на тежки странични реакции и какви са възможните механизми за обезщетение.

Андънму???
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12535 -: Октомври 19, 2021, 17:39:07 »
Хубаво, това си е твое мнение.


Това не е мое мнение, това е законът.
Quote (selected)
Ама нали знаеш, че тогава всички роднини на починали ваксинирани ще съдят държавата? По твоята логика тя е отговорна.

Всъщност тук отговорност носи единствено производителят, тъй като за ваксината няма специални правила за отговорността.

Quote (selected)
Роднините на всеки починал ваксиниран съдят държавата. Какво ще се случи според теб?
Роднините на всеки починал могат и винаги са можели да съдят производителя. Като при всеки иск за вреди, те трябва да докажат, че реакцията е настъпила от ваксината (причинно-следствена връзка) и че са претърпели вреди от това. Дали е сешоар, дали е ваксина, все същото доказваш. Ама причинно-следствена връзка се доказва с експертиза от вещи лица по обективни медицински критерии, не с разпечатки от бгмама и фейсбук.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12536 -: Октомври 19, 2021, 17:44:32 »
Тов.ЗИП вече е  има "зелен сертификат" и е във висшата класа.

От утре вратите за неваксинирания плебс се затварят....

 :popcorn:

Стойчо направи "мълниеносен блицкриг" срещу неваксинираните...

 :t0301:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12537 -: Октомври 19, 2021, 17:46:37 »
Всъщност тук отговорност носи единствено производителят, тъй като за ваксината няма специални правила за отговорността.

Не е вярно! Тези препарати са на сложен разрешителен режим. Държавата е длъжна да разреши употребата им след съответните процедури. А те не са само на добрата дума и един представен сертификат от производителя. Щом ги е одобрила, значи и тя носи отговорност. Дори че ги е одобрила не по съответния ред.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12538 -: Октомври 19, 2021, 17:47:59 »
Тов.ЗИП вече е  има "зелен сертификат" и е във висшата класа.

От утре вратите за неваксинирания плебс се затварят....

 :popcorn:

Стойчо направи "мълниеносен блицкриг" срещу неваксинираните...

 :t0301:
Не е точно така, тъй като "зелен сертификат" със сигурност включва и отрицателни тестове - но не съм сигурен за колко време след теста - а най-вероятно и документ за преболедуване.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12539 -: Октомври 19, 2021, 17:51:06 »
Отрицателен писиар ама само до 48 часа преди влизането в желания обект.

За всеки влизане кихай една стотачка ако имаш желание.