Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:21:30

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1025342 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12840 -: Октомври 21, 2021, 18:09:51 »
Линка на Кайли - въобще не знам каква да кажа.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12841 -: Октомври 21, 2021, 18:10:54 »
Пак казвам.В Англия нема никфи мерки.
Що у нас какви мерки има? Никакви, до днес, никъде нищо не се спазваше!
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12842 -: Октомври 21, 2021, 18:12:49 »
Оказава се някои държави лъжат за ефикасността на ваксините и особено в броя на заразените ваксинирани като за световно.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12843 -: Октомври 21, 2021, 18:13:21 »
Бързо сгънаха байрака - избориии, време за снимки с малки агънца в ръце и тучни, зелени пасища.

                                 

Тази я намирах анимирана, овците една по една влизат в квадратчето, то ги погълва и става червено, но мисля че е платена.
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12844 -: Октомври 21, 2021, 18:33:27 »
Добре, да речем, че бъдем принудени да се "боцнем". Първо, това няма да ни направи "ваксаджийчета". Ще го направим с отвращение и по принуда! Второ, мисля, че по тази логика ще бъде разумно, доколкото изобщо имаме някакъв избор на ваксина (защото много от тях са забранени по политически причини в България!), да го направим с тази, която най-малко се намесва в почти съвършеното творение на природата, наречено човешки организъм. Въпросът ми е коя е тя. Имам предвид от разрешените за употреба у нас. Знам, че от практически съображения такива като нас избират ваксината "Янсен", защото е еднодозова и има най-ниска ефективност. (Производителите на тази ваксина сигурно вече потриват ръце от радост, че са успели да я направят еднодозова и с това предпочитана от нашего брата.) Но това, че има най-ниска ефективност от всички означава ли, че тя е най-безопасна? Ето това е големият въпрос. Аз лично се съмнявам. Знам, че безопасна ваксина за този вирус няма. Въпросът е, както винаги, кое е най-малкото зло.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12845 -: Октомври 21, 2021, 18:59:35 »
Добре, да речем, че бъдем принудени да се "боцнем". Първо, това няма да ни направи "ваксаджийчета". Ще го направим с отвращение и по принуда! Второ, мисля, че по тази логика ще бъде разумно, доколкото изобщо имаме някакъв избор на ваксина...
                                                   Ако още не си усетил врътката:
                                             
*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12846 -: Октомври 21, 2021, 19:18:18 »
Пуснали са новият вариант  AY.4.2, разновидност на делта, очаквах го, но след нова година, явно много бързат, световната ваксинация забуксува.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12847 -: Октомври 21, 2021, 19:22:00 »
Но това, че има най-ниска ефективност от всички означава ли, че тя е най-безопасна? Ето това е големият въпрос.
Гиди пишман антиваксърчета, накрая всичките ще се ваксинират с най-ефективната ваксина. Уж до една година се умирало, ама за да отидел на кръчма, с отвращение щял да се ваксинира  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12848 -: Октомври 21, 2021, 19:31:17 »
тоягата е по-силна од моркова, освен ако морковът не е некъф мутант сразмера на крак од маса.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12849 -: Октомври 21, 2021, 19:32:28 »
Времето ще покаже, кой крив и кой прав.
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12850 -: Октомври 21, 2021, 19:34:04 »
Това зависи от губернатора. В други щати не е така.
Добре, съгласен съм. Обаче, дали губернаторът е казал нещо или не е казал нищо за ваксинациите - оня ден споделих, как тук на местна основа (Чикаго) се извършват насилствени ваксинации (имам предвид със заплахи да загубиш работа, пенсия и пр.)? Или пък е оставил местните "велможи" да решават по тяхна преценка? Както се казва по нашенски "Царо дава, пъдаро не дава".
Показателен е примерът, че аз мога да ходя без маска в магазина (на закрито), а внукът трябва да играе футбол с маска на открито???
Аз вече силно се съмнявам, че тези дето пишат заповеди и разпоредби имат изобщо някяква идея какво целят и какво искат да постигнат.....това е, което ме притеснява най-много. Защото ако овчарят не знае накъде да подкара стадото, то най-вероятно ще се озове на дъното на дола  :crying_with_laughter-3302:
Има и друг вариант - те знаят какво искат, ама не ни го казват?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12851 -: Октомври 21, 2021, 20:01:50 »

Просто трябва по-бързо трета игла защото е доказано, че след шестия месец имунитета пада наполовина.
Имунитетът още след втората игла при Делта е наполовина.
Важното е печалбата да върви.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12852 -: Октомври 21, 2021, 20:03:14 »
Не било вярно това, че китайският йероглиф за "криза" бил същия като за "възможност".
Което не пречи на властниците да я използват кризата. Като възможност.
Короната е криза. Реална. Използва се да се замаскира другата (по-голяма криза на запада). С разделяй и владей, на ваксъри - антиваксъри, на черни - други, на LGBTQ - straight...
Едни 20+ трилиона висят. Циркулират си из целият бел свет. Няма колонии да се "цивилизоват". Няма индианци да им вземем земята за експанзия. Източна Европа е малка.  Други не проявяват голям интерес. Направо се дърпат - Китай...
Заредете се с пуканки! Тези които са на власт не мислят за вашето добро. Мислят за своето си добруване.

PS Вчера научих, че моя съученичка е починала наскоро от Ковид. Натъжих се. На 18 я харесвах, като ми "бучеше" главата.Тя, не толкова! Не ѝ се разсърдих за това. :lol: След години ми беше навита, но аз бях станал махнаджия.
Те така, те...
« Последна редакция: Октомври 21, 2021, 20:17:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12853 -: Октомври 21, 2021, 20:04:27 »
Гиди пишман антиваксърчета, накрая всичките ще се ваксинират с най-ефективната ваксина. Уж до една година се умирало, ама за да отидел на кръчма, с отвращение щял да се ваксинира  :crying_with_laughter-3302:

Как, това че хората отиват да се ваксинират за да не им бъркат в джоба подкрепя всичките глупости дето си изписал?

Изглежда ти харесва насилието както и на дружката wreckage.
Вероятно не вярваш, че с това ще ти отвърнат.

Насилниците ще бъдат преследвани докато не бъдат тикнати в затвора.
Най-много ще ги гонят жертвите на насилието.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12854 -: Октомври 21, 2021, 20:07:47 »
Ной, коригирах, ще заточвам лопатките, с чаршафите да се оправят археолозите след 3-4 хилядолетия.
-----
Смъртността у нас е най-висока защото:
- ние, българите не се грижим добре за здравето си и на 50-60 сме с поне едно обществено значимо заболяване и с най-високата в Европа смъртност от сърдечно съдови заболявания
-профилактиката е нулева
- доболничната и болничната помощ са на прилично ниво в столицата и още един-два големи града. За отделни групи заболявания, вероятно има добро лечение в още няколко извънстолични УМБАЛ. Всичко останало е да пази Господ.
Смъртността у нас е толкова екстремно висока (без да броим допълнителна от ковид и прочие) поради поредното статистическо недомислие. Българите (като бройка ЕГН-та) са 8.2 - 8.3 милиона. Живеещите в България се пресмятат според старото преброяване около 6.9 милиона. Умрелите (от популация 8.2 милиона) се делят на 6.9, а не на 8.2. Е, даже и при коректно изчисление пак никак не е радостно и оптимистично, а си е доста незавидно нивото на смъртност. Това вече е заради посочените причини и подобни на тях.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12855 -: Октомври 21, 2021, 20:12:57 »
Много ми се искаше да прочета коментарите днес, ама като стигнах до откровението на ЗИП:
Quote (selected)
Хората усетиха свободата, но явно ще се наложи по-сериозно боцкане и по-често.
И ми се отщя от такава "свобода". :0007:
П.П. да попитам коя религия отрича вс=ксинациите?
Рязко ми се прииска да съм религиозен. :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12856 -: Октомври 21, 2021, 20:19:21 »
Тези които са на власт не мислят за вашето добро. Мислят за своето си добруване.
:thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12857 -: Октомври 21, 2021, 20:21:37 »

Добре, да речем, че бъдем принудени да се "боцнем". Първо, това няма да ни направи "ваксаджийчета". Ще го направим с отвращение и по принуда! Второ, мисля, че по тази логика ще бъде разумно, доколкото изобщо имаме някакъв избор на ваксина (защото много от тях са забранени по политически причини в България!), да го направим с тази, която най-малко се намесва в почти съвършеното творение на природата, наречено човешки организъм. Въпросът ми е коя е тя. Имам предвид от разрешените за употреба у нас. Знам, че от практически съображения такива като нас избират ваксината "Янсен", защото е еднодозова и има най-ниска ефективност. (Производителите на тази ваксина сигурно вече потриват ръце от радост, че са успели да я направят еднодозова и с това предпочитана от нашего брата.) Но това, че има най-ниска ефективност от всички означава ли, че тя е най-безопасна? Ето това е големият въпрос. Аз лично се съмнявам. Знам, че безопасна ваксина за този вирус няма. Въпросът е, както винаги, кое е най-малкото зло.
Всичко е до зависи.
Все пак от общи съображения. Еднократна е за предпочитане.
Всъщност всички ваксини са "еднократни". Просто някои успяват с един прием да предизвикат достатъчно устойчив имунен отговор, а повечето не успяват. Та се налага да се повтаря, а като гледам напоследък и потретва.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12858 -: Октомври 21, 2021, 20:23:05 »
Ндааа... не бързайте с ваксините... още солта не сте изяли...
П.П. Дедо Нафърфорий е тъжен... :t23145:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12859 -: Октомври 21, 2021, 20:23:09 »
Как, това че хората отиват да се ваксинират за да не им бъркат в джоба подкрепя всичките глупости дето си изписал?
Че очевидно антиваксърите някъде в себе си осъзнават, че никога не са вярвали на собствените си дивотии за ваксините. Просто са плямпали, за самото плампяне. А немалко от тях не са се ваксинирали, защото не ги кефи да си причиняват дребни главоболия (разкарване и бодене-страх и ужас!), за да бъдат отговорни към околните. Изобщо, ако не си се ваксинирал досега и чак сега се ваксинираш, защото го искат за кръчмата, сори, ама си е простащина.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12860 -: Октомври 21, 2021, 20:35:55 »
Всичко е до зависи.
Все пак от общи съображения. Еднократна е за предпочитане.
Всъщност всички ваксини са "еднократни". Просто някои успяват с един прием да предизвикат достатъчно устойчив имунен отговор, а повечето не успяват. Та се налага да се повтаря, а като гледам напоследък и потретва.
Интересно, като се стигне до дневната доза, без която не може, ще им викат ли "наркотик" или ще е малко по-рано?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12861 -: Октомври 21, 2021, 20:37:44 »
. да попитам коя религия отрича вс=ксинациите?
Рязко ми се прииска да съм религиозен
Май Свидетелите на Йехова (не ги ли забраниха?) Не се оперират, не дават кръв, не ходят войници и т.н. прозрения

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12862 -: Октомври 21, 2021, 20:46:25 »
Richard H. Ebright
@R_H_Ebright
NIH corrects untruthful assertions by NIH Director Collins and NIAID Director Fauci that NIH had not funded gain-of-function research in Wuhan.

NIH states that EcoHealth Alliance violated Terms and Conditions of NIH grant AI110964.

https://mobile.twitter.com/R_H_Ebright/status/1450947395508858880

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12863 -: Октомври 21, 2021, 20:46:44 »
Че очевидно антиваксърите някъде в себе си осъзнават, че никога не са вярвали на собствените си дивотии за ваксините. Просто са плямпали, за самото плампяне. А немалко от тях не са се ваксинирали, защото не ги кефи да си причиняват дребни главоболия (разкарване и бодене-страх и ужас!), за да бъдат отговорни към околните. Изобщо, ако не си се ваксинирал досега и чак сега се ваксинираш, защото го искат за кръчмата, сори, ама си е простащина.
Значи, ти смяташ, за простак изнудвания, а не изнудвача, изнасилената жена, а не изнасилвача?
Така ли да те разбирам.

Хм... Бях почнал за орангутаните, но ще се въздържа...
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12864 -: Октомври 21, 2021, 20:47:39 »
Pfizer: Бустерната доза възстановява силната защита срещу Covid-19 до 95,6%
Само дето това не се отнася за Делта.
Ама пропагандата си върви.

И за какво да преработват ваксината за да е активна срещу Делта варианта, като могат да си карат още със старата срещу Китайския вариант. Дори не са използвали тази срещу Английския вариант въпреки, че се напънаха да я направят и дори я тестваха.
Но от друга страна така се налага по-често да ваксинират народонаселението заради по-ниската ефективност, но пък и печалбата ще расте.
Колкото повече, толкова повече! Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12865 -: Октомври 21, 2021, 20:55:09 »
П.П. да попитам коя религия отрича вс=ксинациите?
Рязко ми се прииска да съм религиозен. :lol:
Честно и аз не знам, но тук не преди много време една близка (лекарка) отърва съкращението точно с този аргумент! Като факт - понеже тук са се омешали толкова религии, секти и др. никой не е наясно, а и не се интересува от детайли. Служителите стриктно спазват правилото, че всички религии са равнопоставени и си имат особености - разбирай така: ако някой те хване на "хесап" по религиозни причини губиш всички благинки на секундата.....А тук също бог дал калинки бол

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12866 -: Октомври 21, 2021, 20:55:41 »
Колкото повече, толкова повече! Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.

И за да е по сигурна печалбата казват на бедния българин или ще даваш 1000 лева на година за тестове или ще се ваксинираш два пъти в годината. Масрафа пак ти ще го платиш, но във втория случай по-малко ще те заболи.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12867 -: Октомври 21, 2021, 21:27:16 »
Добре, да речем, че бъдем принудени да се "боцнем". Първо, това няма да ни направи "ваксаджийчета". Ще го направим с отвращение и по принуда! Второ, мисля, че по тази логика ще бъде разумно, доколкото изобщо имаме някакъв избор на ваксина (защото много от тях са забранени по политически причини в България!), да го направим с тази, която най-малко се намесва в почти съвършеното творение на природата, наречено човешки организъм. Въпросът ми е коя е тя. Имам предвид от разрешените за употреба у нас. Знам, че от практически съображения такива като нас избират ваксината "Янсен", защото е еднодозова и има най-ниска ефективност. (Производителите на тази ваксина сигурно вече потриват ръце от радост, че са успели да я направят еднодозова и с това предпочитана от нашего брата.) Но това, че има най-ниска ефективност от всички означава ли, че тя е най-безопасна? Ето това е големият въпрос. Аз лично се съмнявам. Знам, че безопасна ваксина за този вирус няма. Въпросът е, както винаги, кое е най-малкото зло.
Янсен е ДНК ваксина, следователно потенциално най-опасна.
От най-безопасните, антигенни ваксини вече има поръчани 10 000 броя, но едва ли ще стигнат до простолюдието.
Quote (selected)
Какво съдържа COVID-19 Vaccine Janssen
•  Активното вещество е аденовирус тип 26, кодиращ SARS-CoV-2 шипов
гликопротеин*(Ad26.COV2-S), не по-малко от 8,92 log10 инфекциозни единици (Inf.U) във
всяка доза от 0,5 ml.
*  Произведена в клетъчна линия PER.C6 TetR и чрез рекомбинантна ДНК технология.
Този продукт съдържа генетично модифицирани организми (ГМО)
Както при всяка ваксина, ваксинирането с COVID-19 Vaccine Janssen може да не защити
напълно всички, които я получават. Не е известно колко дълго ще трае защитата при Вас.
Информирайте
Вашия лекар, че наскоро сте ваксинирани с COVID-19 Vaccine Janssen.
•  Венозна тромбоемболия: рядко след ваксинация с COVID-19 Vaccine Janssen са
наблюдавани кръвни съсиреци във вените (венозна тромбоемболия (ВТЕ)) .
•  Синдром на тромбоза с тромбоцитопения: Много рядко след ваксинация с COVID-19
Vaccine Janssen е наблюдавано образуване на тромби в комбинация с ниско ниво на
тромбоцитите в кръвта. Това включва тежки случаи с образуване на тромби,
включително на необичайни места, като например мозък, черен дроб, черва и далак, в
някои случаи съпроводено с кървене. Тези случаи са настъпили най-вече в рамките на
първите три седмици след ваксинация и при жени под 60-годишна възраст. Съобщен е
случай със смъртен изход.
•  Имунна тромбоцитопения: много рядко са съобщавани много ниски нива на
тромбоцитите в кръвта (имунна тромбоцитопения), които могат да бъдат свързани в
кървене, обикновено през първите четири седмици след ваксинация с COVID-19 Vaccine
Janssen.
За другите ужасии които могат да ви споходят, четете от фирмената листовка:
https://www.covid19vaccinejanssen.com/bg-bg/download/7
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12868 -: Октомври 21, 2021, 21:41:12 »
Най-много ме впечатлява как започва листовката на Янсен:
Quote (selected)
Това лекарство подлежи на допълнително наблюдение. Това ще позволи бързото установяване на нова информация относно безопасността. Можете да дадете своя принос като съобщите всяка нежелана реакция, която сте получили.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12869 -: Октомври 21, 2021, 21:42:38 »
Ся, за последните 7 дни (в Европата така мерят) новозаразените във Великобритания са 476,9 на 100 000. У нас са 325.
Обаче в Германия са 85,6, във Франция са 49,2, в Италия са 31,2, в Португалия са 45,4 и т.н., като съизмерими с Великобритания са Словения, Румъния и Сърбия, и трите Прибалтийски.
Абе гледайте си ги, като ви влече:
https://interaktiv.morgenpost.de/corona-virus-karte-infektionen-deutschland-weltweit/

Аз гледам (пак там), че смъртността у нас е най-висока.
Са, летоска като в България бяха нюню, във Франция биха минали 500 по едно време.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12870 -: Октомври 21, 2021, 21:43:20 »
Бе да ни удържат там някой лев и да ни оставят на мира. Че тая дивотия не се трае вече.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12871 -: Октомври 21, 2021, 21:45:24 »
Това лекарство подлежи на допълнително наблюдение.

Лекарство ли? Че нали беше "ваксина"? Но като чета тука ваксинираните - има странични ефекти. Само ваксиниран ли може да съобщи на Янсен или всеки гражданин?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12872 -: Октомври 21, 2021, 21:46:34 »
Ааа... на мира... и солта ще изядете... и ваксини ще си турите... и акъл ще ви дойде...
Ами ще развалите на дедо Нафърфорий бизнеса...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12873 -: Октомври 21, 2021, 21:51:40 »
Неква безполезна твар, живееща само за да си поръчва алкохол за вкъщи, не щяла и немало да се ваксинира.
Who cares?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12874 -: Октомври 21, 2021, 21:54:42 »
Ааа... на мира... и солта ще изядете... и ваксини ще си турите... и акъл ще ви дойде...
Ами ще развалите на дедо Нафърфорий бизнеса...
Тва акъла не е като мензиса. Необратимо е.
Но щом ги влече да се боцкат.

Памфуций

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12875 -: Октомври 21, 2021, 21:56:10 »
Нямам нищо против локдауни-мокдауни и секви подобни. Имам против задължителната ваксинация. Така че ти препоръчвам да четеш с разбиране.

https://www.segabg.com/hot/category-then/10-nachina-da-nadhitrim-epidemichnata-obstanovka
 10 начина да надхитрим епидемичната обстановка
21 Окт. 2021
автор
Г-н БАЛЕВ   

3. Емигрираме при талибаните в Афганистан. Още преди да завземат властта в Кабул, талибаните бяха забранили на контролираните от тях територии всякакви ваксини и тем подобни сатанински намеси в организмите на правоверните. Афганистан в момента е световен център на антиваксърството и прилежащите му философски течения. Странно, не се наблюдава бежански поток КЪМ Афганистан, а само в обратна посока.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12876 -: Октомври 21, 2021, 21:59:07 »
Тези които са на власт не мислят за вашето добро. Мислят за своето си добруване.
:thup:
талибаните бяха забранили на контролираните от тях територии всякакви ваксини и тем подобни сатанински намеси в организмите на правоверните.
И преди питах два пъти, що талибаните не измряха масово - ни ваксини, ни затваряния, ни тестове, ни маски, ни сертификати, ни хигиена, ни нищо!?
Вие си ги избрахте!

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12877 -: Октомври 21, 2021, 22:13:51 »
Първите дела за смърт причинена пряко от ваксина са вече заведени.
И е само началото.
По повод днешния случай - не вярвам някой родител да остави нещата така, ако изгуби 18 годишното си дете.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12878 -: Октомври 21, 2021, 22:18:06 »
Мда, погейчиха ви и сега ще ви избият.
Споко, най-кресливите тук са в безопасност - освен себе си бездруго не виждат никого.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12879 -: Октомври 21, 2021, 22:20:25 »
Викаш и с истамбулската че е като с ваксините?
Задължително. Практикуването

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12880 -: Октомври 21, 2021, 22:20:58 »
Ти откъде, от Луната ли ни гледаш сеира?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12881 -: Октомври 21, 2021, 22:21:22 »
Оказава се някои държави лъжат за ефикасността на ваксините и особено в броя на заразените ваксинирани като за световно.
Да, основно чета за Израел, една седмица дават едни данни, следващата по-малко от предишната, евреите непрекъснато пишат за това, правят таблици, скрийншотове, пълна лъжа и преправяне
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12882 -: Октомври 21, 2021, 22:27:06 »
Юдеите първи се ваксинираха и съответно първи се опариха.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12883 -: Октомври 21, 2021, 22:27:19 »
Първите дела за смърт причинена пряко от ваксина са вече заведени.
И е само началото.
По повод днешния случай - не вярвам някой родител да остави нещата така, ако изгуби 18 годишното си дете.
Тази седмица "с ковид" почина (в болница) лично познат 12. Беше една идея над 60-годишен.
Не фейсбук профили с небивалици, а хора, които лично си познавал.
Наистина има доста голяма вероятност "да не се оставят така" тези с фалшивите новини по темата.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12884 -: Октомври 21, 2021, 22:28:09 »
 :popcorn:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12885 -: Октомври 21, 2021, 22:36:22 »
Една друга тема: "Провалите на "Модерна"" от 20 октомври, 2021г. Тук: https://spodelenitextove.blogspot.com/2021/10/blog-post_20.html

Ясно е описано кои, как и защо са пуснали не тестваните сериозно и до край, т.н. иРНК "ваксини". Описаните лица в статията на краят са за извеждане пред военен трибунал за бърза присъда и изпълнението 'и. Чудовищно е, че заради пари и пак пари - много зелена шума без стойност, се разбърква един свят из корени! Разбира се, има и не посочени там цели на другите престъпни, задкулисни играчи. Много е дълъг опуса, но си струва - за да не се плямпа на ангро.

Чудя се какви са тези "хора" и в тази малка тук територия , където всички са братовчеди, да рискуват и да изпълняват чужди, явно ПРЕСТЪПНИ, ЧУДОВИЩНИ ЗАПОВЕДИ?! Колко усти, колко търбуси и ауспуси имате ВИЕ, та не се заситихте най-сетне и сте зинали да унищожите народ, държава, Съзиданието?!!! Проклети да сте до краят на Вечността - от сърце е!

Един мина за последно "сбогом" на път за отвъдното преди години. И други ще минат - разни "доброжелатели", мишки разни. Хубаво е да се чете, а не със запенена зурла да се ломотят простотии... Но всеки с натюрела си, една шапка за всички заедно, няма.

Ето ви и интересна статия в сп. Осем, мнението на човек, който наистина е лекар, а не кукувица! https://spisanie8.bg/здраве/2021/1019/проф-балик-може-да-бъдете-подведени-под-отговорност-за-ваксините.html?fbclid=IwAR3mYgAMuYx7YQn6LHUa4-QOndLyFpU1Rp47Eoo0ZNxTcIIZLAOhgj4y00c

Quote (selected)
Както знаете, тази ваксина е в период на тестване, фаза 3-та от разработването на лекарства.
Сега, когато тази фаза се задейства на глобално ниво, практикуващите лекари виждат появата на много усложнения. Към 2 октомври 2021 г. Европейската агенция по лекарствата (EMA) регистрира 26 523 смъртни случая, официално свързани с ваксината, и 2 милиона усложнения, от които 1 милион тежки. Тези цифри представляват само част от наблюдаваните случаи. Във Франция Националната агенция по лекарствата (ANSM) в доклада си от 16 септември 2021 г. съобщава за 22 559 тежки случая, сред които такива с летален изход. Много случаи остават нерегистрирани по различни причини.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12886 -: Октомври 21, 2021, 22:43:44 »
Quote (selected)
Хубаво е да се чете, а не със запенена зурла да се ломотят простотии...
Нистина ще е от полза за всички, ако започнеш да четеш нещо различно от клозетна поезия и спреш да ломотиш простотии.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12887 -: Октомври 21, 2021, 22:50:22 »
Тази седмица "с ковид" почина (в болница) лично познат 12. Беше една идея над 60-годишен.
Не фейсбук профили с небивалици, а хора, които лично си познавал.
Наистина има доста голяма вероятност "да не се оставят така" тези с фалшивите новини по темата.
Объркал си се
Днешния случай, стигнал абсолютно случаино до слуха ми, и повод за поста ми, е в Генова.
Някъде из италианската преса ще го намериш. Аз го чух от една от гръцките телевизии.
Но пък знам други случаи, и имам лични познати с проблеми от ваксините.
Имам и лични познати които починаха "с ковид", ако това те интересува.
Не съм "против" или "за" ваксините!
Но твърдо смятам, че с хората не бива да се правят експерименти и да се ваксинират по начина, по-който това се прави с животните
Всички, които са подтиквали други хора да се ваксинират с експериментални ваксини, трябва да понесат своята отговорност!
Колкото и да изглежда клише!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12888 -: Октомври 21, 2021, 22:57:15 »
https://www.segabg.com/hot/category-then/10-nachina-da-nadhitrim-epidemichnata-obstanovka
 10 начина да надхитрим епидемичната обстановка
21 Окт. 2021
автор
Г-н БАЛЕВ   

3. Емигрираме при талибаните в Афганистан. Още преди да завземат властта в Кабул, талибаните бяха забранили на контролираните от тях територии всякакви ваксини и тем подобни сатанински намеси в организмите на правоверните. Афганистан в момента е световен център на антиваксърството и прилежащите му философски течения. Странно, не се наблюдава бежански поток КЪМ Афганистан, а само в обратна посока.

4. Пращаме ваксърите в Афанистан. След 3 месеца ни ги връщат чисто нови.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12889 -: Октомври 21, 2021, 23:00:16 »
Някъде из италианската преса ще го намериш. Аз го чух от една от гръцките телевизии.
Но пък знам други случаи, и имам лични познати с проблеми от ваксините.
А аз не от италианска преса или гръцка телевизия имам 12 човека лични познати починали. Нито един от тях ваксиниран. За да е коректно, 7 от тях - когато нямаше ваксини. Останалите - след това. Само двама бяха на преклонна възраст.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12890 -: Октомври 21, 2021, 23:02:35 »
Quote (selected)
Днешния случай, стигнал абсолютно случаино до слуха ми, и повод за поста ми, е в Генова.
Айде ся са опиташ да напишеш нещо и на български, готин пеперудчо.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12891 -: Октомври 21, 2021, 23:03:46 »
и солта ще изядете... и ваксини ще си турите...

Ще, ще... седай до ЗИП и започвай да чакаш. И без тва друго за правене май немаш.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12892 -: Октомври 21, 2021, 23:04:35 »
А аз не от италианска преса или гръцка телевизия имам 12 човека лични познати починали. Нито един от тях ваксиниран. За да е коректно, 7 от тях - когато нямаше ваксини. Останалите - след това. Само двама бяха на преклонна възраст.
Моите съболезнования!
И дай Боже всички да починем чак на преклонна възраст.

Смъртта не е повод да пропагандираш нещо на всички (в т.ч. и на хора които са делече от преклонна възраст), особено ако не е доказано във времето.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12893 -: Октомври 21, 2021, 23:23:28 »
Айде ся са опиташ да напишеш нещо и на български, готин пеперудчо.
Че що бе, грънчарю, на марсиански ли пиша?
Смяташ ли, че като се обърне палачинката в големите страни ще ти се размине в България?
Въпроса не е дали, а кога!

Между другото.
Още веднъж съболезнованията ми на Калинчо.
Изтеглил е много къса клечка - познава цели 12 човека починали от ковид.
При мен, от всичките ми познати, в няколко държави, от? ковид + инсулт почина 1 близък човек и сериозен мъж.
Имаше левкемия, 60+
Дай Боже да нямам други! И никой да няма!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12894 -: Октомври 21, 2021, 23:34:30 »
Смъртта не е повод да пропагандираш нещо на всички
Аз не пропагандирам нищо. Да се смееш на антиваксърските глупости не е пропаганда. Напротив-аз горещо съветвам антиваксърите да не се ваксинират.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12895 -: Октомври 21, 2021, 23:38:07 »
Напротив-аз горещо съветвам антиваксърите да не се ваксинират.

Не, просто лицемерничиш, Йезуите. ;]

И дедо ти Барми уж така съветваше, ма съ изпусна. Айде, той ни е дедо, простено му е, но твоето оправдание какво е?

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12896 -: Октомври 22, 2021, 00:02:32 »
Телеграм-канал, собирающий новости о внезапных сердечных приступах у участников спортивных соревнований. За последние месяцы их просто вал. https://t.me/s/CardiacArrestSports

В частности, в футбольных лигах Германии с начала текущего сезона (август) зафиксировано уже около 60 таких инцидентов (треть - со смертельным исходом). Тогда как в докoвuдное время их было менее десятка за год.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12897 -: Октомври 22, 2021, 00:03:58 »
Абе я яростослафчо Йежи ли е? Не мое бъде!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12898 -: Октомври 22, 2021, 00:11:08 »
То не лъжел само Израел

Вышло научное исследование, которое гласит, что Офис национальной статистики Британии занижает численность группы невakцuнuрованных, основываясь на устаревших демографических данных, т.е. все показатели на 100к для непрuвuтых (заболевшие, госпитализированные, умершие) априори завышены.

На примере одной недели (26-й), ошибка может быть более, чем двукратной (22 млн вместо 9,5 официальных)!

Таким образом, и без того более высокая смертность от всех причин у прuвuтых по сравнению с непрuвuтыми в реальности должна быть ещё выше.

https://www.researchgate.net/publication/355437113_Discrepancies_and_inconsistencies_in_UK_Government_datasets_compromise_accuracy_of_mortality_rate_comparisons_between_vaccinated_and_unvaccinated?channel=doi&linkId=617030dd750da711ac5d32db&showFulltext=true

Интересно, хоть одна страна мира ведёт честную статистику для невakцuнuрованных?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12899 -: Октомври 22, 2021, 00:16:10 »
Вспышка кoвuда в доме престарелых Уиллингдон в Канаде: заболело 82 из 95 пациентов и 32 медработника, уже 12 умерших. Все работники и подавляющее большинство пациентов дважды вakцuнuрованы. До этого здесь не было ни одной смерти от кoвuда за всё время пандемии.

Вывод статьи, конечно же: "Надо быстрее ширять бустерные дозы!"

https://vancouversun.com/news/covid-19-deadly-outbreak-at-burnaby-care-home-shows-booster-shots-needed-sooner/wcm/9bc7fa12-df67-4038-b8c6-8350aa9c8d77/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.