Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 22:17:07

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044579 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12900 -: Октомври 22, 2021, 05:54:03 »
Quote (selected)
Алтернативата на тези мерки е пълно затваряне, ние правим всичко възможно да не влизаме в локдауните от последните вълни
https://segabg.com/hot/okonchatelno-zelen-sertifikat-shte-se-dava-i-sled-purva-doza
И тук, както навсякъде се опитват да убедят народа, че спасението от локдауните е в жълтата значка.
Па как не са се сетили да поискат сертификат за грип от децата - при децата смъртността от грип е по-висока, отколкото от ковид!
Усложненията му, за деца и възрастни, не са леки.
После сертификат за хепатит, трипер, хив, косопад, преждевремнна ерекция ...

Вместо да се заемат с организиране и подобряване на лечението, доболничното лечение, възстановяване на инфекциозните болници  и др. се опитват да ги заменят с дискриминация, страх и разделение в обществото, ограничаване на правата и свободите на хората.

Сметката е много голяма и идва време за плащането.
Никакъв сертификат няма да спаси калинките злоупотребили с властта си.
За изнудването/принудата за ваксиниране - даже форумните търговци, би следвало да са наясно с наказателния кодекс.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12901 -: Октомври 22, 2021, 06:26:07 »
честную статистику
Кайли, това е оксиморон. Има лъжа, голяма лъжа, рибарска лъжа, предизборна лъжа и после чак идва статистиката!  :0005:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Проф. Костов: Не разчитайте на нивото на вашите антитела
« Отговор #12902 -: Октомври 22, 2021, 07:02:03 »
Quote (selected)
"Антителата не са добър източник на информация, затова, когато се ваксинирах с трета доза, аз не си изследвах антителата. Не разчитайте на нивото на вашите антитела, а на времето от ваксинацията и от преболедуването, доказано с PCR тест"
Професорът обясни още, че след шестия месец ефективността на ваксините намалява, като спадът при векторните ваксини е драстичен. Третата доза трябва да бъде с РНК ваксина, посочи той и апелира ваксинираните да не гледат антителата си преди да решат дали да си я сложат.
При Делта варианта РНК ваксините имат над 50 процента ефективност, посочи той.
Като политкоректен е казал половината истина, че ефективността е над 50 процента, но е под 60 процента, но общо взето се придържа към истината, доколкото политкоректността му позволява. Все пак не се е изцепил да каже като другите, че при Делта варианта РНК ваксините имат над 90 процента ефективност, което му прави чест.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12903 -: Октомври 22, 2021, 07:05:40 »
Quote (selected)
Цитат на: kаily в Октомври 21, 2021, 17:03:47

    СЕГА ЩО ПАК ЩЕ ВРЪЩАТ МЕРКИТЕ??


Quote (selected)
Цитат на Джиджи:

Ами щото КОВИД-ът се върнА. ПАК!!!

Жижи, не знам дали си забелезала, но първо трябва да си тръгнеш и после да се върнеш.

Не можеш да се върнеш, ако не си си тръгнал.

Знам, Отврат, знам ...
Ама сепак некой требеше да одговори на Кайлето по-горе ...  :crying_with_laughter-3302: :beer:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12904 -: Октомври 22, 2021, 07:14:31 »
Професорът обясни още, че след шестия месец ефективността на ваксините намалява, като спадът при векторните ваксини е драстичен.

Тея дни седим и си мислим, какви противотела ще ми покаже едно изследване за полио, туберкулоза, коклюш, морбили и т.н. Щото минаха повече от шест месеца откакто ме ваксинираха против тея гадости. И ако немам може би ще се разболея и ще стана опасен за обществото.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12905 -: Октомври 22, 2021, 07:18:47 »
Quote (selected)
COVID-19 Vaccine Janssen
•  Активното вещество е аденовирус тип 26, кодиращ SARS-CoV-2 шипов
гликопротеин*(Ad26.COV2-S), не по-малко от 8,92 log10 инфекциозни единици (Inf.U) във
всяка доза от 0,5 ml.
*  Произведена в клетъчна линия PER.C6 TetR и чрез рекомбинантна ДНК технология.
Този продукт съдържа генетично модифицирани организми (ГМО)
Абе ГМОтата не бяха ли забранени?
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12906 -: Октомври 22, 2021, 07:22:08 »
Добре, да речем, че бъдем принудени да се "боцнем".

Това няма да ни направи "ваксаджийчета". Ще го направим с отвращение и по принуда!

А сега видЕхте ли кАде била мъката на българина – да НЕ СЕ БОЦНЕ, за дан'го помислят за "ваксаджийче"!!! :0005:

Изразена от ЛЪЧО като типичен българин!!!
И дето вика Сержанта – GO, Лъчо, GO ...  :m1277:


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12907 -: Октомври 22, 2021, 07:31:26 »
Quote (selected)
Предстои изработването през 2022 г. на т.нар. панкоронавирусни ваксини - първо се очаква бустерна доза, която съдържа парчета от всички антигени на вируса, на всички варианти. Но има разработка и на панкоронавирусни ваксини, обясни проф. Костов.
Дотогава ще падне яка генетична терапия, кръстена ваксина.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12908 -: Октомври 22, 2021, 07:36:12 »
Мда, погейчиха ви и сега ще ви избият.
Споко, най-кресливите тук са в безопасност - освен себе си бездруго не виждат никого.
:m1248: :th_up:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12909 -: Октомври 22, 2021, 07:44:59 »
Шефът на ковид отделението в "Пирогов": Идеолозите на тази заповед да заповядат да лекуват

Quote (selected)
"От вчера сутринта едва 3 сертификата сме получили за хората, които минаха. И тези сертификати твърдят, че пробите са взимани тази нощ или вчера вечерта". Това заяви в сутрешния блок на БНТ доц. Петър Атанасов, ръководител на COVID отделението в "Пирогов".

Според него отделението може да се поддържа явно на автопилот и заяви:
"Иделолозите на тази заповед да заповядат да лекуват, да влязат в график".
На нощно дежурство в ковид отделението на "Пирогов" има по 1 лекар, 1 сестра и 1 санитар заради липса на персонал.

"Легла можем да открием от днес за днес, но леглата не лекуват", заяви доц. Атанасов.

https://bntnews.bg/news/shefat-na-kovid-otdelenieto-v-pirogov-ideolozite-na-tazi-zapoved-da-zapovyadat-da-lekuvat-1172688news.html

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12910 -: Октомври 22, 2021, 07:47:33 »
Quote (selected)
Ваксините не оправдаха напълно оптимистичните ни очаквания, защото не са достатъчно ефективни, за достатъчно дълго време, за да осигурят колективен имунитет.
 Ваксинираните се заразяват и заразяват останалите, но с по-нисък интензитет, поради най-често по-оскъдната симптоматика при заразяване и по-ниския вирусен товар в горните дихателни пътища. Този извод има своите нюанси според времето на заразяване и принадлежността към някоя от рисковите групи, което не изключва и тежко протичане на болестта.
Поради късия срок на ваксинална ефективност, спазването на комплекса от противоепидемични мерки – лични и обществени – е задължително условие за намаляване на тежестта на епидемията и отслабване на индивидуалния и обществен удар.
Учениците са преносители на инфекция, въпреки твърденията на мастити медийни експерти, и са непосредствена опасност за своите родители и по-възрастни членове на семейството.
В контекста на писаното до тук, ваксинационните сертификати (паспорти) губят своето значение, като печат върху туристическа книжка, като свидетелство, че си видял сянката на вируса, но не и него. Не е достатъчно сигурно, че един ваксиниран, който не спазва противоепидемичните мерки е по-малко рисков за останалите, отколкото един неваксиниран, който се отнася отговорно към тях.
Справедливо е да признаем, че груповият имунитет е непостижим и този контекст вече е неубедителен в стратегията на ваксинационните кампании, особено при нашествието на проблемните варианти.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12911 -: Октомври 22, 2021, 07:50:03 »
Шефът на ковид отделението в "Пирогов

Щом лекарите не щат да се "ваксинират" с тоя компот, работата е ясна. Слушах го шефа на Пирогроб. Няма ваксинирани доктори. Ма, доктори, кво разбират от ваксини. Аз вервам на Ярослав.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12912 -: Октомври 22, 2021, 07:52:15 »
И не знам защо, но тук съотношението ВАКСЪРИ <> АНТИВАКСЪРИ ми напомня за едни 80%  ...  :think:

Като естествено няма да уточня ф полза на кого ...  :cool-1084:



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12914 -: Октомври 22, 2021, 08:04:08 »
Като естествено няма да уточня ф полза на кого ... 

Жижи, обаче ти зае най-слузестата позиция. "За" задължително имунизиране си, ама не можеш да се ваксинираш. Каква драма!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12915 -: Октомври 22, 2021, 08:15:03 »
Отврат, остави го, почнало с простотиите от рано и се радва, че е в 80-те процента

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12916 -: Октомври 22, 2021, 08:45:30 »
Абе, забелязвате ли, че случаите са пак толкова, дори по-малко от вчера, но при направени над 47000! теста?

https://coronavirus.bg/


Малко неудобно се получава за стъкмистите.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12917 -: Октомври 22, 2021, 09:03:53 »
Според стъкмистиката, процентът на заразените рязко е паднал наполовина, от близо 20% се е срутил на 10%.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12918 -: Октомври 22, 2021, 09:07:19 »
Според стъкмистиката, процентът на заразените рязко е паднал наполовина, от близо 20% се е срутил на 10%.
 :popcorn:
Естествено. Усетиха се, че с тия темпове броят на заразените ще вземе да надхвърли броя на популацията, а диагноза "двойно заразен" още не са въвели.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12919 -: Октомври 22, 2021, 12:15:47 »
Съвсем логично е да намалява процентът положителни. Малък беше лятото, когато здрави хора се тестваха за пътуване, малък и сега, когато здрави хора се тестват, за да ходят на работа.
При нормална ситуация се тестват основно болните и би трябвало да се вижда 80-90%.
В сегашното положение този процент просто не е особено информативен.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12920 -: Октомври 22, 2021, 12:18:34 »
В Австрия до края на август за послените 12 месеца, от болестта са се заразили повторно след като веднъж са преболедували 1488 души от общо 670.903 заразени за разглеждания период или 0,22%. Естественият имунитет явно е много мощен и хората които са прекарали болестта не трябва нито да се принуждават да се ваксинират, нито да бъдат приравнявани по статус с неваксинираните само след 6 месеца след излекуването си.
https://www.krone.at/2537762

Същото се потвърждава и тук
Коментар на доц. Петър Атанасов. - Началник на ковид отделението в "Пирогов“
https://www.youtube.com/watch?v=RdNuPq2jqDQ
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 12:29:36 от kas »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12921 -: Октомври 22, 2021, 12:23:24 »
Реален случай от вчера - съученичка на дъщерята се оплакала, че след като се ваксинирало цялото им семейство, през последните няколко месеца непрекъснато са болни, бащата дори му се наложило да влезе в болница, което не му се било случвало от дълги години. Между другото в нейния клас от 25 деца само 5-6 не са ваксинирани.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12923 -: Октомври 22, 2021, 13:06:22 »
след като се ваксинирало цялото им семейство, през последните няколко месеца непрекъснато са болни
Това не е нищо, на мен вчера съседа ми разправяше, че два дена след ваксината умрял.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12924 -: Октомври 22, 2021, 13:09:57 »
Малко неудобно се получава за стъкмистите.

За кое им е неудобно на "стъкмистите"? Каква цел имат те?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12925 -: Октомври 22, 2021, 13:12:30 »
Това не е нищо, на мен вчера съседа ми разправяше, че два дена след ваксината умрял.

 :t2407:, моето дете вече трета година учи преобладаващо дистанционно. И ако за дрънкащите общи лафове и глупотевини паразити това няма особено значение - за професионалните и сериозни профили е огромен проблем.  :t2407:/вежлива съм, Ной/, ако за усвояването на пари от АЗБ ти е достатъчно да ръсиш глупости от компа със задник на топло, на тези които ти осигуряват комфорта на задника не е толкова просто. Сериозните неща, или иначе казано, любимите ви високи технологии не се усвояват от дивана...и яденето ви не се усвоява от дивана. Зад тез "незначителни" неща стоят хора. Това, разбираш ли го,  :t2407:? :smokin:
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:14:38 от Ной »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12926 -: Октомври 22, 2021, 13:14:36 »
:t2407:, моето дете вече трета година учи преобладаващо дистанционно
И каква ми е вината за дистанционното обучение, при все че съм ваксиниран, преболедувал и твърд привърженик на присъственото обучение? Тия критики към антиваксърите, заради които болниците са препълнени.
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:13:57 от Ной »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12927 -: Октомври 22, 2021, 13:24:37 »
И каква ми е вината за дистанционното обучение, при все че съм ваксиниран, преболедувал и твърд привърженик на присъственото обучение? Тия критики към антиваксърите, заради които болниците са препълнени.

Да не би да се опитваш да ми кажеш, че трябва да си ваксинирам детето с емулсия, изобретена занеколко месеца и да попълня декларация от негово име, че няма да търся отговорност на шибаната държава и шибания ЕС, дето правяг всичко възможно да те поставят пред свършен факт - или се ваксинираш, ли умираш...от глад?  :t2407:, всеки опит подобен на твоя да ни пипате децата, ще ти струва много, ама много..и не ми се прави на мноо праведен. Произведи дете и/или коте, погледни си в бъдщето чрез него и ако си готов на риска...отново  ми заповядяй...

п. п. Аз съм от тези, дето са бъкани с антитела, без да са боледували. Кой си ти да ме да задължаваш да се боцна за да ти пазя задника, при условие че това, че ти си се боцнал - не пази моя?
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:15:11 от Ной »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12928 -: Октомври 22, 2021, 13:25:10 »
И каква ми е вината за дистанционното обучение, при все че съм ваксиниран, преболедувал и твърд привърженик на присъственото обучение? Тия критики към антиваксърите, заради които болниците са препълнени.

Ми виновен си, защото създаваш шум и спам по темата.
Като си ваксиниран, начи болестта не те плаши, начи няма да се разболееш и всякакво спамене и тролене че неваксиниратите те заплашват е голяма лъжа.

А ако ваксината не дава това, което би трябвало, и което обещава - то поведението ти става направо престъпно. Никой не ти дава право да налагаш каквото и да е другиму, само шот не ти е кеф на теб.

Простичко е, "ваксърите" да престанат да се правят на богове с право на последна дума, а да се превърнат във ВАКСИНИРАНИ и да мирясат най-после, че ми писна от това тролене.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12929 -: Октомври 22, 2021, 13:52:20 »
Да не би да се опитваш да ми кажеш, че трябва да си ваксинирам детето с емулсия, изобретена занеколко месеца и да попълня декларация от негово име, че няма да търся отговорност на шибаната държава и шибания ЕС, дето правяг всичко възможно да те поставят пред свършен факт - или се ваксинираш, ли умираш...от глад?  :t2407:, всеки опит подобен на твоя да ни пипате децата, ще ти струва много, ама много..и не ми се прави на мноо праведен. Произведи дете и/или коте, погледни си в бъдщето чрез него и ако си готов на риска...отново  ми заповядяй...

п. п. Аз съм от тези, дето са бъкани с антитела, без да са боледували. Кой си ти да ме да задължаваш да се боцна за да ти пазя задника, при условие че това, че ти си се боцнал - не пази моя?
За точното определение и постовете по горе!
 :th_up: :th_up: :th_up:
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:15:51 от Ной »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12930 -: Октомври 22, 2021, 13:56:13 »
Съвсем логично е да намалява процентът положителни. Малък беше лятото, когато здрави хора се тестваха за пътуване, малък и сега, когато здрави хора се тестват, за да ходят на работа.
При нормална ситуация се тестват основно болните и би трябвало да се вижда 80-90%.
В сегашното положение този процент просто не е особено информативен.
Ееее, развали такава хубава конспирация!
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12931 -: Октомври 22, 2021, 14:08:03 »
Значи разбрахме.

ВАКСИНАТА Е ЕФЕКТИВНА САМО КОГАТО ВСИЧКИ СА ВАКСИНИРАНИ!
Един неваксиниран да има и ваксината няма ефект! Ми ето го комунизма. Един несъзнателен да има, такъв който иска да има повече парцалки от другите и комунизъм - няма!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12932 -: Октомври 22, 2021, 14:19:24 »
Aсол

Вечно твой поклонник съм Асол! Отлично, отлично си се изразила!!!

Тази слуз тъдява в тази тема, изпускана от ялови и празни междуушия, е единствено и само за да лъска вакумното съществувание на паразити. За повече липсват каквито и да са обстоятелства. И няма как - напълно пустинни "интелекти".

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12933 -: Октомври 22, 2021, 15:00:37 »
Няа са ваксинирам. Аз мъй страх ут игли.
Тва рече чирпанска бензинджийка в разговор със сотаджия.  :bigok:
Немам нищо против неваксинираните. Скоро ще станат декласирани. Твай.
Апропо, най-големите пискуни са и най-големите плачковци за "здравата ръка на държавата до 1989 г., когато немаше хър-мър".
Повече от ясно е, че въпросът за тях е кой какво иска от теб и какво си готов да му дадеш от себе си.
Едно време поне част от тях щяха да са не само ваксинирани, ами агит-ваксинатори.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12934 -: Октомври 22, 2021, 15:03:53 »
Quote (selected)
Аз мъй страх ут игли.

Не позна! Не ме е страх от игли, от кръв, от лайна и пикня, от повръщано и т. н. Това няма никакво значение, ако човекът има нужда от помощ. Просто спазваш елементарни правила за самозащита и се опитваш да помогнеш. Не ме е гнус от хорското нещастие...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12935 -: Октомври 22, 2021, 15:13:54 »
Добре, де, пак не разбрах. Защо трябва да се ваксинираме, за да пазим ваксинираните? Ваксината не ги ли пази? За неваксинираните, ваксинираните представляват същата опасност като всички други. Ръсят вируса като редосеялки. Разбираемо е, прекарал си се - прекарал си се; лапнал си кукичката от шубе - човешко е. Ама, не може да искаш и другите да бъдат калитковци като теб. Не е хубаво това. В детската градина другарката ни учеше, че всеки гяволък трябва да се заплаща.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12936 -: Октомври 22, 2021, 15:16:04 »
Да не би да се опитваш да ми кажеш, че трябва да си ваксинирам детето с емулсия, изобретена занеколко месеца
Министър, назначен от Радев (за когото не съм гласувал и няма и да гласувам) приема квази-задължителна ваксинация. Вместно да си отправиш критиките към партията, дето е издигнала Радев, или персонално към самия Радев, който е назначил тоя министър, ти държиш сметка на мен-за какво точно? Грам не ми пука ти и чавето ти дали ще се ваксинирате-ама грам. Аз мерки не приемам, не съм виновен и че ти си гласувала неадекватно за тези, които сега ти налагат мерките.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12937 -: Октомври 22, 2021, 15:21:49 »
Немам нищо против неваксинираните. Скоро ще станат декласирани. Твай.

Няма да се учудя ако биг фарма е започнала да субсидира грънчарски обекти.
По евтино къде ще намери да се пише меценат?

Учудва ме друо.
По "мое време" грънчарите бяха учени хора и разбираха какво означава няколко фирми в света да имат толкова власт.
Сега, изглежда и сред грънчарите преобладаващата част са калинки.
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 15:31:26 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12938 -: Октомври 22, 2021, 15:22:28 »
Quote (selected)
Грам не ми пука ти и чавето ти дали ще се ваксинирате-ама грам. Ама мерките ги приемат тези, за които си гласувала ти, така че само ти си си виновна.

Че не ти пука за "чавето" ми няма нужда да ме убеждаваш - ясно ми е що за стока си/ тва са характерни изразни средства за мангалите на територията, радвам се, че се намести в подходящата ти ниша/. Само дето не съм гласувала за Кацаров и служебното в частност...не можеш да ми припишеш подобен "актив". Ще ти напомня, че държавното ни устройство е парламентарна република

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12939 -: Октомври 22, 2021, 15:25:16 »
Само дето не съм гласувала за Кацаров и служебното в частност...не можеш да ми припишеш подобен "актив". Ще ти напомня, че държавното ни устройство е парламентарна република
Той Кацаров няма нищо общо с Радев, лично Радев не го е назначавал и не може и да го освободи  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12940 -: Октомври 22, 2021, 15:26:11 »
Той Кацаров няма нищо общо с Радев, Радев не го е и чувал този човек  :crying_with_laughter-3302:

 :t2407:, преди да се изкажеш, четеш ли на кого и за  какво точно отговоряш? Или просто бичиш постинги - за бойка пари се дават.
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:18:17 от Ной »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12941 -: Октомври 22, 2021, 15:30:13 »
:t2407:, преди да се изкажеш, четеш ли на какво точно отговоряш?
Простащината ти очевидно върви заедно с функционална неграмотност. Колкото и каруцарски език да използваш, реалността е, че мерките са отговорност на твоите хора и те не могат да се оправдават, че нямат общо с нанзачения от тях министър, който нямало да освободят  :smokin:

И ако заради мерките ваксинираш твоето там каквото е и му стане нещо, няма да съм ти виновен аз. Ама ще имаш ли гръбнакът да кажеш "Гък" на партията си? Съмнявам се.

В общи линии, положението е: Издигнатият от Нинова Радев прави нещо->Ау, ваксърите/парнерите/Сорос много лошо направиха  :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:18:39 от Ной »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12942 -: Октомври 22, 2021, 15:33:55 »
Простащината ти очевидно върви заедно с функционална (и всякаква друга) неграмотност. Колкото и каруцарски език да използваш, реалността е, че мерките са отговорност на твоите хора и те не могат да се оправдават, че нямат общо с нанзачения от тях министър, който нямало да освободят  :smokin:

И ако заради мерките ваксинираш твоето там каквото е и му стане нещо, няма да съм ти виновен аз, виновни са твоите хора, на които явно нямаш характера и гръбнака да търсиш отговорност  :crying_with_laughter-3302:

Моят каруцарски език се явява направо комплимент към теб, който ти дава възможност да разбереш  отношението си към чавето ми. Да се благодариш, че само езикът ми е каруцарски, задник!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12943 -: Октомври 22, 2021, 15:36:29 »
Да се благодариш, че само езикът ми е каруцарски, задник!
Благодаря ти, че избра неадекватния Радев, да си го преизбереш и следващия път   :lol:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12944 -: Октомври 22, 2021, 15:39:10 »
Благодаря ти, че избра неадекватния Радев, да си го преизбереш и следващия път   :lol:

Има некой неадекватен от двама ни, но това със сигурност не съм аз... :smokin:

Абе ти кво точно дириш в този форум - бичиш на акорд, или случайно ти е разрешено и да вникнеш в това, кой какво пише?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12945 -: Октомври 22, 2021, 15:40:20 »
Той Кацаров няма нищо общо с Радев, лично Радев не го е назначавал и не може и да го освободи  :crying_with_laughter-3302:


Трола си е трол.

В какъвто и форум да иде все ще си троли.

Много е готин, как си се изцвъква и после сам си се кефи на изцвъканото и опитва да омаже и всички останали....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12946 -: Октомври 22, 2021, 15:42:32 »
Абе ти кво точно дириш в този форум - бичиш на акорд, или случайно ти е разрешено и да вникнеш в това, кой какво пише?
Не съм си и помисля, че някой може нещо да ми разрешава. Не съм като теб, да следвам само правоверната партийна линия "Радев, аз вярвам че си прав си, даже като съгрешиш". Ама, много моля-без глупости като "Ярослав ни кара да се ваксинираме и заради него има мерки". Щото с такива делюзии се занимава психиатрията.

Неведнъж казах "Другари, не се ваксинирайте, така България ще стане едно по-добре място".  :smokin:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12947 -: Октомври 22, 2021, 15:44:23 »
Не съм си и помисля, че някой може нещо да ми разрешава. Не съм като теб, да следвам само правоверната партийна линия
Е да де.
Ама за ваксините я следваш. И как само я следваш!!!
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12948 -: Октомври 22, 2021, 15:47:05 »
Ама за ваксините я следваш. И как само я следваш!!!
Правоверната ваксинационна линия следват тези, които копи/пейстнаха гербаджийските заповеди, задължиха от днес за утре сума ти народ да се ваксинира, за да отиде на работа, па накрая сложиха, че който не спази нещо, веднага го пращат на прокурор. Аз казвам да не се ваксинирате. И пак аз съм ви крив, па Радев, който още днес може да отмени всичко това,  е целия в бяло   :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12949 -: Октомври 22, 2021, 15:47:50 »
Не съм си и помисля, че някой може нещо да ми разрешава. Не съм като теб, да следвам само правоверната партийна линия "Радев, аз вярвам че си прав си, даже като съгрешиш". Ама, много моля-без глупости като "Ярослав ни кара да се ваксинираме и заради него има мерки". Щото с такива делюзии се занимава психиатрията.

Никой не ти говори за разрешение, а за вникване в текст. Функционална грамотност му се вика. И знаеш ли кое е най-смешното, задник, щото верваш, че аз агитирам за Радев. Баси, надявам се останалите да разберат, кво точно си - трол! Нема начин некой у ред с главата си да не си го помисли, особено ако прочетат последните ти няколко постинга  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12950 -: Октомври 22, 2021, 15:51:31 »
щото верваш, че аз агитирам за Радев
Ако беше функционално грамотна, щеше да разбереш, че единствено изтъквам, че ти си гласувала за Радев, от който зависи дали Кацаров остава или не, та затова критиките за мерките-към Радев, не към мен. За агитация никой не ти говори, па и не ме интересуваш-агитирай, боцкай се с което те задължат твоите избраници, лепило дишай, все ми е тая  :nuts:
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 15:58:37 от Yaroslav »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12951 -: Октомври 22, 2021, 16:04:36 »
Ако беше функционално грамотна, щеше да разбереш, че единствено изтъквам, че ти си гласувала за Радев, от който зависи дали Кацаров остава или не, та затова критиките за мерките-към Радев, не към мен. За агитация никой не ти говори, па и не ме интересуваш-агитирай, боцкай се с което те задължат твоите избраници, лепило дишай, все ми е тая  :nuts:

Боже, ква ниска топка си..детско балонче  :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12952 -: Октомври 22, 2021, 16:11:44 »
Само пълен комплексар може да се обърне така към дама, даже шамар да му е забила.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12953 -: Октомври 22, 2021, 16:15:48 »
Само пълен комплексар може да се обърне така към дама, даже шамар да му е забила.

Ако трябва да съм честна - ако Ярчето реши, че съм дама, сериозно бих се замислила, дали съм баш такава...всичко е наред  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12954 -: Октомври 22, 2021, 16:22:07 »
Жентълмени и мадами, или ще се върнете към обръщенията, характерни за градинския чай при кралицата, или ще затворя темата до охлаждане на пламналите ви глави!
Поради що си мислите, че аз съм длъжна да ви бърша простотиите и да ви пазя мненията, белким се получи диалог? Не можете да разговаряте смислено? С такава "вежливост" - на други места, ако обичате!  :t0120:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12955 -: Октомври 22, 2021, 16:25:52 »
Жентълмени и мадами, или ще се върнете към обръщенията, характерни за градинския чай при кралицата, или ще затворя темата до охлаждане на пламналите ви глави!
Поради що си мислите, че аз съм длъжна да ви бърша простотиите и да ви пазя мненията, белким се получи диалог? Не можете да разговаряте смислено? С такава "вежливост" - на други места, ако обичате!  :t0120:

Не си ги пазила, забърса част от тях и "дискусията" някакси се счупи. Аз лично нямам нищо против да ме наричат "мършо", ако истинският задник осатне да се радва на подобно обръщение

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12956 -: Октомври 22, 2021, 16:31:26 »
Не си ги пазила, забърса част от тях и "дискусията" някакси се счупи. Аз лично нямам нищо против да ме наричат "мършо", ако истинският зядник остне да се радва на подобно обръщение
Дискусията дали някой е задник или мърша можете да проведете при лична среща - събирате се някъде, изяснявате, пиете по едно, и после свежи и необременени с такива размисли, тук обратно сте добре дошли. Или минете на лични съобщения, лошо няма.
Дискусията в тази тема е за короновируса в България, а не кой какъв е.
За каруцарски език в българската литература има еталон:
" Хем ти не дрънкай, ами карай, че вече се мръкна… Много ми взе ти, дяволе! Толкоз пари за двадесет километра! Умеете да ни скубете вие… Карай де, карай, че крантите заспаха!
— Дий, ди-и, господа! — извика Андрешко и завъртя камшика.
— Ти господа ги наричаш, а? По-добре наричай ги братя — забележи сърдито съдията.
— Ще се разсърдят, господин съдия! Ще ги докача на чест, ако не им кажа господа… Службата им е чиновнишка — на часове. На час стават, на час лягат, на час ги поим, на час ги храним. После ги впрягаме, влизат, значи, в канцеларията, и толкоз. А понякогаж в яслите и вестник прочитат."
Нямам нищо против да си викате един на друг "господине" и "госпожо", ама хич!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12957 -: Октомври 22, 2021, 16:33:23 »
Аз пък и да съм почерпен, не се впрягам. Само ставам по-остроумен. Тука се стига до смешни моменти. Уж все грамотни хора, пък и с претенции едва ли не.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12958 -: Октомври 22, 2021, 16:35:17 »
Не си ги мислиш тези работи сериозно, 67, нали? Не ти ли прави впечатление, че преди аз да мина към всекакъв тип обиди, местните  демократе съвсем загубват чувството за приличие..и се загубват ментално и интелектуално у Факултето :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12959 -: Октомври 22, 2021, 16:40:11 »
Quote (selected)
Кирил Петков: Предлагаме зелен сертификат след тест за антитела.
Въпросните хора трябва да се тестват на всеки три месеца. Ако и тогава човекът има повече антитела, следва да получава зелен сертификат за още шест месеца.
Макс и Мориц също като Мая, искат да си вдигнат рейтинга в патакламата.
Обаче какво казват специалистите:
Quote (selected)
Колеги цитират учебници от 1981 г. за антителата, коментира вирусологът Любомира Николаева-Гломб пред Нова тв. Антителата са най-различни видове, а тестовете не дават достатъчно данни, че става въпрос за протективни при този вирус, добави тя по темата защо сертификати за антитела не могат да бъдат признавани.
„Знае се, че антителата, които се образуват в резултат на коронавирусната инфекция, много бързо избледняват и организмът бързо забравя срещата си с който и да е от коронавирусите.
Антителата са най-различни видове, а разработени сега тестове не дават достатъчно достоверни данни, че става въпрос за протективен имунитет”, обясни доц. Николаева-Гломб.
Не мога да разбера защо толкова лекари казват да не се ваксинираме, ако имаме високи антитела. Може би защото не са си направили труда да прочетат за ролята на антителата в имунитета.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."