Преглед на печата … > Мнения …

Зелената сделка

<< < (15/72) > >>

Kaizer Soze:
Умното планиране на разходитее, децентрализираната енергетика, атомът,включва и торият, енергийният социализъм основан и на хидратите от морското дъно-това е необратимо откак китайците откриха че извън купата ориз има и пържола,. Освен супа от свинска зурла

Алиса:
Искам помощ от публиката.

Каква е играта с фотоволтаиците?
В наше село усилено се изкупуват терени в регулация, и се поставят слънчеви батерии от някаква варненска фирма.
Но първо теренът се закупува от друга варненска фирма, със собственик българин с френско гражданство, а той после продава парцела на фотоволтаичната фирма.
От един месец всеки ден в 10часа и в 17 часа се превключва токът, и ни прехвърлят на зелена енергия.
Кой какво знае по въпроса за фотоволтаиците

фелдкурат Ото Катц:

--- Цитат на: Алиса .. в Октомври 26, 2021, 11:09:00 ---Искам помощ от публиката.

Каква е играта с фотоволтаиците?
В наше село усилено се изкупуват терени в регулация, и се поставят слънчеви батерии от някаква варненска фирма.
Но първо теренът се закупува от друга варненска фирма, със собственик българин с френско гражданство, а той после продава парцела на фотоволтаичната фирма.
От един месец всеки ден в 10часа и в 17 часа се превключва токът, и ни прехвърлят на зелена енергия.
Кой какво знае по въпроса за фотоволтаиците

--- Край на цитат ---
Моме, задаваш някълко формално несвързани въпроса.
Първо, очевидно някои е направил проучване, установил е подходящи климатични особености във Вашето село и е решил да инвестира във фотоволтаици.
Второ, вероятно иде реч за сделка по закупуване на недвижима собственост - терените около Вас. Тъй като не казвате нищо за отреждането им, е трудно да се коментира. Врътката - българо-френска връзка може да има чисто спекулативен характер.
Трето и най-интересно е написаното от Вас за превключването към "зелен" ток, странно е, че това става в България, Вашият доставчик вероятно има договор със съществуващи фотоволтаици, закупува ток от тях и Ви го доставя - интересното е как точно Вие разбирате за това "превключване" и дали има отражение върху сметката Ви.

Споделете.

Алиса:
Нямам много информация.
За превключването - сутрин и вечер точно в 10 и 17 часа токът спира за секунди и се включва отново. Всеки ден.
Не бих обърнала внимание, ако хората не коментираха.
Относно сметките - всеки се оплаква от високи сметки, но това нищо не значи за мен. Как да прецениш? Идва ти бележката - плащаш.
Аз съм от три месеца в България, и не мога да преценя.

„Първо, очевидно някои е направил проучване, установил е подходящи климатични особености във Вашето село и е решил да инвестира във фотоволтаици.„
По скоро проучването е че „подходящите климатични„условия са на общинско ниво.
Бях писала, че съседка на дворно място, което притежавам е извадила фалшив натурален акт на свое име за него, и го е продала на някаква фирма „Уърлуинд„ ЕООД със седалище във Варна, а тя от своя страна го продава на ирма за фотоволтаици.
Когато отидох във кметството и общината да питам как и по какъв начин е изваден фалшив натурален акт, ми отговориха и на двете места да не търся, тъй като фирмата вече строи на парцела, и поставяла панелите.
Копието от фалшивият натурален акт, който получих от Агенцията по вписванията, показва, че е изваден изцяло със съдействието на кметството и общината. Първо местото е записано в кметската книга за вписвания на промени на собствеността, отворена 91ва година на името на друго лице, и с тази декларация се вади скица и натурален акт. Т.е. обратната процедура. Първо трябва да се извади натурален акт, а после да се впише в книгата.
От тук дойде и моят интерес към фотоволтаиците, и посредниците им.
И може би ще трябва да се обърна към полицията


Кх, кх! Искрено благодаря за момето!  :)))

dabedabe:
Не съм виждал натурален акт. Какво е туй чудо?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия