Автор Тема: Зелената сделка  (Прочетена 34934 пъти)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #240 -: Май 25, 2022, 18:35:32 »
A с квотите за въгледвуокис и глобите за фини прахови частици ко прайм, мм ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #241 -: Май 25, 2022, 20:38:20 »
Аз бих си платил за билет на първия ред (или поне където има останали места) за да видя как правителство с основен стълб "зелени" пуска електроцентрали на петрол през 21 век в Европа.

Тое само временно, докато Русия падне на колене и поиска милост, което ще стане на кукуво лято, или ad kalendas Graecas! :)))
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #242 -: Май 25, 2022, 20:58:25 »
A с квотите за въгледвуокис и глобите за фини прахови частици ко прайм, мм ?
Те са част от растежа на БВП.
Квотите са дна от всичките мушенгии, права, деривати, опции, пари от нищото за пълнене на бюджетни дупки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #243 -: Май 25, 2022, 21:05:01 »
Въглеродният данък при въглища заменящи газ не е особен проблем. Стотина евро на мегаватчас отгоре, кой ти гледа. С петрола обаче, вещата са малко по-различни. При изгаряне отделя интересен коктейл, където ФПЧ не са най-любопитното. Очистващите съоръжения са за стари норми и просто не могат да се пускат такива съоръжения, а не да се плащат глоби за нарушения. Ще е феерично.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #244 -: Май 25, 2022, 21:20:17 »
Е те няма да горят петрол, а деривати. Едва ли ще има особени проблеми, освен ако някой не се заинати и почна да търси примерно диоксини.
Моето мнение, е че проблема ще е друг. Газовите централи са много "пъргави" и са идеални за заместващи мощности. Което не може да се каже за тези на въглища или нефт. При количеството инсталирани ВЕИ с непостоянен режим на работа натиска върху системния регулатор ще е огромен и нищо чудно да се получи "дискотека"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #245 -: Май 25, 2022, 21:27:22 »
Quote (selected)
Газовите централи са много "пъргави" и са идеални за заместващи мощности.
Европа минава твърдо на въглища, за временно/постоянно. Кюмбетата ще горят без прекъсване, ще има стабилна енергия, няма нужда от пъргавина. А "зелените" ще са за украшение, няма да помагат, няма и да пречат, ще са важни за имиджа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #246 -: Май 25, 2022, 21:41:20 »
Кюмбетата ще горят без прекъсване...
Във Филиповци дали ще ги върнат на Асан и Айше?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #247 -: Май 25, 2022, 21:43:54 »
Филиповци е извън Шенген, Асан и Айше ще се топлят с любов.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #248 -: Май 26, 2022, 20:15:12 »
Quote (selected)
Лигнитите си ги добиват местно,

Технически въпрос - кога за последно? Не за друго, но сепак си мисля, че има некакво значение :nuts:

Представи си, че освен математика разбирам нещичко и от физика и най-вече от технологични процеси. Все пак аз не съм завършила харвардски пуц!

Аз съм само прост машинен инженер. Магистър по новите ви глупави стандарти. И умирате от ужас от такива като мен, щото от нищо не разбирате и за нищо не ставате
« Последна редакция: Май 26, 2022, 20:25:37 от Aсол »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #249 -: Май 26, 2022, 20:46:23 »
.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #250 -: Май 26, 2022, 22:07:22 »
Ликбез для социнженеров.
Quote (selected)
Германия - Производство бурого угля
https://knoema.ru/atlas/Германия/topics/Энергетика/Уголь/Производство-бурого-угля
 :smokin:

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #251 -: Май 26, 2022, 22:29:19 »
Ликбез для социнженеров.
Непротивоконституциоснователствувай!  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #252 -: Май 26, 2022, 23:14:47 »
НЕПРОТИВОКОНСТИТУЦИОНСТВУВАТЕЛСТВУВАЙТЕ! Че запомнете го де.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #253 -: Май 26, 2022, 23:39:53 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #254 -: Юни 14, 2022, 09:09:24 »
Специална комисия в г. Edgartown, остров Martha’s Vineyard, щата Massachusetts, е одобрила искане за промишлен балон за пропан, с обем 2500 галона за дом 79 Turkeyland Cove Road в Katama, собственост на бишия президент Барак Обама  и първата дама Мишел Обама.

Американският галон е 3,785 литра, това са 9462,5 литра течен пропан. Зелена сделка а, глобално затопляне а,  :crying_with_laughter-3302: за идиоти, а Обама знае, каквото американците не знаят - чака ги студена и гладна зима, световни размирици...

Абе, зелените, умно-красиво-успели идиоти, с бради и електрически тротинетки, питате ли се, що Обама не разчита на слънчеви панели, а се  запасява с 10 тона течен пропан!?
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #255 -: Юни 19, 2022, 22:55:26 »
Германия ще предприеме спешни мерки, за да гарантира покриването на енергийните си нужди след спада на доставките на руски газ, включително увеличеното използване на въглища, заяви правителството в неделя, съобщава АФП.

"За да се намали потреблението на газ, трябва да се използва по-малко газ за генериране на електроенергия. Вместо това ще трябва да се използват повече електроцентрали, работещи с въглища", се казва в изявление на министерството на икономиката, цитирано от БНР.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2022/06/19/germaniia-se-vryshta-kym-vyglishtata-za-energiinite-si-nujdi.534024?fbclid=IwAR2akfoe5qHyIHx30SyST1GjUtQlDdp7yl_rzeuOwDfbLVNCtoPMShk2vrY
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #256 -: Юни 19, 2022, 23:18:39 »
Оказва се че и зелената сделка не става без Русия.
А кой ще плаща въглеродните данъци?
А когато ръкопляскаха на сътвореният от тях Майдан правили ли са си сметки че по-малко ще се къпят, по-малко ще пътуват, по-малко ще се отопляват?
Или заслепени от алчност и тъпотия виждаха само нарисуваното от Бжежински бъдеще на Русия, която според него без Украйна е едно нищо.
По добре да бяха чели Бисмарк.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #257 -: Юни 19, 2022, 23:30:04 »
И кво?
Излезе ли от "зелената сделка" Германия или просто няма да я изпълнава.
Лошо , много лошо. Ко ломотеха за договорите, дето трябало да се изпълняват наще дупедавци и редови седерунгели?
 
А ноември тази година минава майдана у краварско.
И догодина Новия "оранжев" президент вади САЩ от там заедно с Китай.
Което слага и край на тва недоносчи  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #258 -: Юни 19, 2022, 23:32:39 »
:nuts:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #259 -: Юни 20, 2022, 00:45:52 »
Вижте сега, нещо се бъркате - "зелената сделка" е дъвката за плебса в ЕС. Когато говорим за Германия, Франция, Италия... такива филми няма. Те имат икономика, която трябва да съществува и никакви слънчеви и вятърни идиотизми не трябва да им пречат.
Кой щял да плаща "въглеродните" данъци - ами ония, които се натискат за "залената" шашма, като нас, например!
Да не би Германия да спря използването на руски газ, да ни даде пример? Ами - не! Ние и дадохме пример, как е редно да прецакаме населението в името на "колективните мерки за демокраця".

"Мъдрия" запад ще пусне всички ТЕЦ на въглища, без значение дали замърсяват или не.

Впрочем, днес гледах филмче за производството на бира във ФРГ - произвеждат, но имат проблем с доставката - няма бутилки! Понеже било енергоемко, трудоемко и балиго к'во "емко" производство, било изнесено в Русия. Да, ама сега ФРГ не внася от Русия, "санкции" му викат и ... има бира, ама само от крана!

Неактивен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 785
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #260 -: Август 10, 2022, 08:41:22 »
Quote (selected)
Оказва се че и зелената сделка не става без Русия.
Не става разбира се. "Зелената сделка" е съставен елемент на сатанистката програма 2030. /заедно с "пандемиите", войните и джендарастията - всичко това водещо към заветната им Депопулация !/ А Клаус Швааб ясно си го каза - "Само една от трите суперсили - САЩ, Китай, Русия - да отпадне от Плана , и той ще се провали !". Затова сатанистката паяжина, без да е локализирана точно и ясно някъде /Вашингтон, Лондон...но нишки има навсякъде/ държи особено много да контролира формалните власти във Вашингтон, Пекин и Москва. Не се заблуждавайте. Русия за момента не учавства в тази сатанистка идиотия - зеленизма. Но това не означава , че след определено време няма да я включат .

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #261 -: Август 10, 2022, 09:25:05 »
Да, ама сега ФРГ не внася от Русия, "санкции" му викат и ... има бира, ама само от крана!

Рамщайн на направят кавър на песента  „Няма бира“ наВаско Кръпката и така да открият Октоберфеста!
https://www.youtube.com/watch?v=iyHzGhCYbTg

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #262 -: Август 10, 2022, 09:31:47 »
Не бива да се изпада в крайности. Но едно грижливо отношение към природата е задължително.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #263 -: Август 10, 2022, 09:51:01 »
Рамщайн на направят кавър на песента  „Няма бира“ наВаско Кръпката и така да открият Октоберфеста!
Представи си песента "Кайн бир" в ритъм "немски марш" и метъл елементи... Ми ше си разплискам бирата.

имат песньовка за бенцина https://m.youtube.com/watch?v=z0wK6s-6cbo

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #264 -: Август 11, 2022, 16:18:12 »
Да, ама сега ФРГ не внася от Русия, "санкции" му викат и ... има бира, ама само от крана!

Рамщайн на направят кавър на песента  „Няма бира“ наВаско Кръпката и така да открият Октоберфеста!
https://www.youtube.com/watch?v=iyHzGhCYbTg

Това е глупаво. Рамщайн са слаба група/има повече по-добри и по-известни германски такива/, но Васко Кръпката  е  некъде към дъното на секакъв рок, а аз съм върл фена хард и хеви. И най-вече на Флойд, което не е стил, жанр и майната му гъзина, а Вселена
п. п. Ако мноо обичаш Германия и метъла по съвместителство - ацептите са твоят отговор. Хелоуин за по-баладично настроените. Баси! Проповедвате + "ападната" култура  и нищо не знаете за нея...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #265 -: Август 11, 2022, 16:34:54 »
Рамщайн са слаба група/има повече по-добри и по-известни германски такива/
Слаба, колко да е слаба?
Те са най-известната рок група в немскоезичната среда.
Не без основание. Но, разбира се: "На вкус и цвет таварищ нет".
Наскоро дъщеря ми се беше вдигнала от Хамбург до към Австрия. Ходила там и на концерт на последните. Събрали са многохилядна тълпа на открито и никакъв дъжд не е попречил на ивента.
https://www.youtube.com/watch?v=W3q8Od5qJio
https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
 :t0301:
https://www.youtube.com/watch?v=NKHVUVTzAFc 
Кой е този "Васко Кръпката"? Преди години се разкарвам по Хамбург и в парка до ТВ кулата на някакво мостче видях изпаднал българин свири и пее без публика. Направих го на този Васко Кръпката. Може и да съм в грешка. Приличаше му във всеки случай.

PS На първото видео сега виждам колата е Волга Газ-24. Която е без еленчето. Някаква закачка си правят.
Xe, xe, карал съм я като млад дихател.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 18:58:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #266 -: Август 11, 2022, 16:45:20 »
Васко Кръпката е легендарен фронтмен от митингите на СДС.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #267 -: Август 11, 2022, 17:01:07 »
Тука с туй СДС оплеска работите. Не му направи никаква реклама на човека. Аз съм за това, на който му се пее, да пее. Аз например само тананикам.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #268 -: Август 11, 2022, 17:43:18 »
Кръпката е седесарска чалга, зле имитираща рок.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #269 -: Август 11, 2022, 17:59:45 »
Да, ама сега ФРГ не внася от Русия, "санкции" му викат и ... има бира, ама само от крана!

Рамщайн на направят кавър на песента  „Няма бира“ наВаско Кръпката и така да открият Октоберфеста!
https://www.youtube.com/watch?v=iyHzGhCYbTg

Това е глупаво. Рамщайн са слаба група/има повече по-добри и по-известни германски такива/, но Васко Кръпката  е  некъде към дъното на секакъв рок, а аз съм върл фена хард и хеви. И най-вече на Флойд, което не е стил, жанр и майната му гъзина, а Вселена
п. п. Ако мноо обичаш Германия и метъла по съвместителство - ацептите са твоят отговор. Хелоуин за по-баладично настроените. Баси! Проповедвате + "ападната" култура  и нищо не знаете за нея...

е не, стига с този mainstream - нито accept, нито helloween са по-добри от power wolf :smokin:

може да се преслушат и nachtblutt, и schwarzer angel, и erdling.

а и да се прегледа музикалната тема на форума, там съм пускал достатъчно читави неща от немски метъл групи.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #270 -: Август 11, 2022, 18:01:06 »
Кръпката е седесарска чалга, зле имитираща рок.

ако искаш да обидиш кръпката, кажи му че е рокаджия. той май се има за блусар, и то от времената преди рока.
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #271 -: Август 11, 2022, 18:38:18 »
Бъч
Волгата е М21.
Фронтменът им(не помня как се казва) е много често в Русия и имаше то ли любов, то ли брак с една руска певица няколко години.
Иначе ето ти едно видео каква Волга М21 можеш да си поръчаш при желание.
https://www.youtube.com/watch?v=CXQDVyVKPHE

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #272 -: Август 11, 2022, 18:46:02 »
Тая Кръпка жив ли е още!
Ние отдавна си купихме нови дрехи, и даже няколко пъти ги износихме вече по съвет на ЗИПа

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #273 -: Август 11, 2022, 18:49:32 »
Бъч
Волгата е М21.
Прав си! Трябваше да проверя преди да пиша.
Поправих се.
Такава съм карал. Дори съм ѝ въртял манивелата. :)))
Който помни какво беше това.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 18:59:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #274 -: Август 11, 2022, 19:01:07 »
И блуса му е чалгав. Некой го защитаваше с това че бил имал над 20 албума (не знам дали е верно, не ме вълнува).
Отвърнах му, че една и съща боза може да си копипействаш колкото искаш  нема кой да я купи.
Рядко слушам блус и то Камен Кацата или Джендема. Ходят в Делта блуса да свирят понякога.

Човек дето слуша лайбах, не слуша рамщайн - който му се дават 60 кинта може да иде в пловдив на 17ти септември - лайбах и някаква филхармония, другото е опет, ама тях ги не знам. Аз ако отида ще се вмъкна гратис, че мразя да давам пари за глупости, било и Лайбах.
Виж 30 кинта за Напалм Дет давам  :)))
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #275 -: Август 11, 2022, 19:07:12 »
Едно време колите бяха железни. Скоро ще се разделяме с Мегана. Ще ми е мъчно. Беше ми легнал на душата. Тих, стилен, без претенции, но надежден. Да няма някой мераклия. Давам желязна гаранция. Още 10 години ще върви без проблеми Случил е на добри стопани. Дано има късмет и занапред. Моторът мърка.
« Последна редакция: Август 11, 2022, 19:23:05 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #276 -: Август 11, 2022, 19:22:05 »
Бъч
Волгата е М21.
Прав си! Трябваше да проверя преди да пиша.
Поправих се.
Такава съм карал. Дори съм ѝ въртял манивелата. :)))
Който помни какво беше това.

Ти ще ми разправяш.
Първата ми кола беше ЗАЗ 968.
Купихме я трима човека за 1050 лв.
Но когато се движеше си бяхме баровци в Студентски град.
Иначе повечето време си беше паркирана на "Илия Филипов".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #277 -: Август 11, 2022, 19:30:41 »
Веднъж карах десетина километра ЗАЗ. Трябва си майстор. Воланът корав, руски. Дадеш газ и след 5 минути ускорява. Трябва да си концентриран.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #278 -: Август 11, 2022, 19:51:05 »
И блуса му е чалгав. Некой го защитаваше с това че бил имал над 20 албума (не знам дали е верно, не ме вълнува).
Отвърнах му, че една и съща боза може да си копипействаш колкото искаш  нема кой да я купи.
Рядко слушам блус и то Камен Кацата или Джендема. Ходят в Делта блуса да свирят понякога.

Човек дето слуша лайбах, не слуша рамщайн - който му се дават 60 кинта може да иде в пловдив на 17ти септември - лайбах и някаква филхармония, другото е опет, ама тях ги не знам. Аз ако отида ще се вмъкна гратис, че мразя да давам пари за глупости, било и Лайбах.
Виж 30 кинта за Напалм Дет давам  :)))
по моему има два албума, издадени през 20 години, Васил (от махалата е) до 1990 никому не беше познат, най-малкото с пеенето си.

В първата му банда водеша фигура (макар и измествана от Васил) беше Камен Кацата - сего музицира с Румен Дебелия в бандата Cargo station (Сточна гара);
Камен пък ми е състудент, друга специалност, във времето извън блуса беше счетоводител (издигна се) на предприятия от военната промишленост ... уф, стана като в турски сериал, ама...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

zorzaman

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #279 -: Август 11, 2022, 20:15:10 »
Германия ще предприеме спешни мерки, за да гарантира покриването на енергийните си нужди след спада на доставките на руски газ, включително увеличеното използване на въглища, заяви правителството в неделя, съобщава АФП.

"За да се намали потреблението на газ, трябва да се използва по-малко газ за генериране на електроенергия. Вместо това ще трябва да се използват повече електроцентрали, работещи с въглища", се казва в изявление на министерството на икономиката, цитирано от БНР.

Германска перемога

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #280 -: Август 16, 2022, 22:56:16 »
Щом Германия не може, е безумство да се надяваме, че ние ще можем
.......
Германия - най-голямата и богата европейска държава, е инвестирала €160 милиарда през последните пет години в "зелена" енергия - вятърни турбини, слънчеви панели и ВЕЦ, целящи да заменят ядрената и въглищната енергетика. Резултатът?
 Електричеството е чудовищно по-скъпо, а Германия разчита на руски газ и внос от Франция и Полша, за да има изобщо ток.
Колко са 160 милиарда евро? 160 000 000 000 евро или 312 930 000 000 лева.
  Ако България (6,9 милиона население) беше започнала тази политика като Германия (83,2 милиона население), ние бихме инвестирали по 1923 евро на човек (3,762 лева) или 13 321 153 846 евро. Това са 13,32 милиарда евро или 26,01 милиарда лева. За сравнение, всички данъчни приходи в бюджет 2022 са 31 милиарда лева.
 С други думи, ако България реши да инвестира почти всички пари от данъците си в "зелена" енергия, ние ще сме в плачевното състояние на Германия и ще трябва да разчитаме на милостта на трети страни, за да имаме електричество.

https://www.lentata.com/page_25890.html

онци
Има ли нещо вярно?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #281 -: Август 17, 2022, 07:39:47 »
Заедно със субсидиите, Германия отдавна надскочи трилиона евро за перки и фотоволтаици. С другите зелени дивотии са трилиони. В България не са чак 13 милиарда евро, но наближават натам някъде. С видими резултати.

zorzaman

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #282 -: Август 17, 2022, 08:35:50 »
Заедно със субсидиите, Германия отдавна надскочи трилиона евро за перки и фотоволтаици. С другите зелени дивотии са трилиони. В България не са чак 13 милиарда евро, но наближават натам някъде. С видими резултати.

По това, че нЕкои хора са си купили вили на Ривиерата и са сменили мерцедеса с бентли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #283 -: Август 17, 2022, 10:55:12 »
Щом Германия не може, е безумство да се надяваме, че ние ще можем
.......
Германия - най-голямата и богата европейска държава, е инвестирала €160 милиарда през последните пет години в "зелена" енергия - вятърни турбини, слънчеви панели и ВЕЦ, целящи да заменят ядрената и въглищната енергетика. Резултатът?
 Електричеството е чудовищно по-скъпо, а Германия разчита на руски газ и внос от Франция и Полша, за да има изобщо ток.
Колко са 160 милиарда евро? 160 000 000 000 евро или 312 930 000 000 лева.
  Ако България (6,9 милиона население) беше започнала тази политика като Германия (83,2 милиона население), ние бихме инвестирали по 1923 евро на човек (3,762 лева) или 13 321 153 846 евро. Това са 13,32 милиарда евро или 26,01 милиарда лева. За сравнение, всички данъчни приходи в бюджет 2022 са 31 милиарда лева.
 С други думи, ако България реши да инвестира почти всички пари от данъците си в "зелена" енергия, ние ще сме в плачевното състояние на Германия и ще трябва да разчитаме на милостта на трети страни, за да имаме електричество.

https://www.lentata.com/page_25890.html

онци
Има ли нещо вярно?
да, луди пари хвърлят за соларки и перки. покрай пътя да се мъдрят полета с декари фотоволтаици. голяма мода е и по покривите да слагат.

иначе газовите централи са от отдавна, с тях заменяха наред тец-овете.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #284 -: Декември 18, 2022, 11:38:41 »
Quote (selected)
Зловещата приказка за "енергийния преход". Инвестиционният фонд, който създаде световната енергийна криза
...
BlackRock придвижва „зеленото“

През януари 2020 г., преди опустошителните „пандемични“ блокирания, главният изпълнителен директор на Black Rock Лари Финк публикува писмо до колеги от Уолстрийт и корпоративни ръководители, в което очертава инвестиционните перспективи.

Във „Фундаменталното финансово преустройство“ Финк, който управлява най-големия инвестиционен фонд в света с около 7 трилиона долара под управление, обяви радикално отдалечаване от корпоративните инвестиции. Парите ще станат "зелени" (Money would “go green").

След това Финк написа по-подробна прогноза, в която заяви: "В близко бъдеще... ще има значително преразпределение на капитала." И нареди: "Всяко правителство, компания и акционер трябва да се изправи срещу изменението на климата."
https://pogled.info/svetoven/zloveshtata-prikazka-za-energiiniya-prehod-investitsionniyat-fond-koito-sazdade-svetovnata-energiina-kriza.150156
Поредната голяма сделка в случая под зелен ( дали не е идилски ) флаг.


ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #285 -: Декември 18, 2022, 16:45:45 »
ЕС прие още по-бързо намаляване на парниковите емисии и нов "въглероден данък"

Какво още трябва да стане, за да се събуди заспалото европейско стадо!?
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #286 -: Декември 19, 2022, 07:23:39 »
Quote (selected)
Учени обясниха мистериозното увеличение на метан в атмосферата през 2020 г.
...
Първият фактор са по-ниските нива през 2020 г. на хидроксилни радикали - основният отговорник за намаляването на метана в атмосферата.

Хидроксилните радикали, които са в изключително малки количества и с продължителност на живота по-малко от секунда, "веднага щом видят нещо, го изяждат и изчезват", обяснява френският изследовател Филип Сие, който ръководи проучването в рамките на Лабораторията за климат и науки за околната среда.
Но тези почистващи суперсили са свързани с емисиите на азотни оксиди (NOx)- замърсители, отделяни основно от транспортните средства. По време на пандемията количествата им намаляха. Следователно учените стигат до един парадокс: когато замърсяването намалява, метанът се увеличава.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/ucheni-obiasniha-misterioznoto-uvelichenie-na-metan-v-atmosferata-prez-2020-g-6157484
Ко пайм сега?
Забрана на електромобилите? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #287 -: Декември 19, 2022, 10:21:49 »
Ко пайм сега?
Забрана на електромобилите
Поредната забрана.
Прочее, буратино, спешно се обсъжда закон за водоползването - явно се бърза с поръката на Световната банка за социално /не/поносима цена на питейната вода (Бургас, както видяхме, вече е с едни гърди напред с цената, а и с подмяната на водомерите с умни). В резултат от предвидената "реформа" и централизация цената ще се вдигне с 50 до 100 %. Което за мен си е чиста забрана на ползването й (подробности в "Труд").
Всеки нормален човек би казал 1) Че предвид стремглаво скачащите останали цени не е моментът и водата да скочи, но 2) Прекалено живучие се оказахме, затова бързат да ни стоварят всичко накуп, та да не се точи терминирането.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #288 -: Декември 19, 2022, 16:46:48 »
Quote (selected)
Прекалено живучие се оказахме
Тва е основното!
Не мре таа гад бе!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #289 -: Декември 19, 2022, 17:43:23 »
В резултат от предвидената "реформа" и централизация цената ще се вдигне с 50 до 100 %.

И после ще дойде някаква веолия, да вземе печалбите на концесия и уж ще прави "инвестиции".
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #290 -: Декември 19, 2022, 17:48:27 »
По темата с Веолия Калин беше много прецизен. Оказа се че единствената инвестиция е била във входящия водомер/методология за изчисляване. По старата схема на ВИК София им начислявали по същите тръби нещо като 240***, а сега в столицата постъпвали 160*** и естествено разликата между влязло и фактурирано на потребителите е намаляла.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #291 -: Януари 15, 2023, 21:15:15 »
Quote (selected)
Кой и как ви убеди, например, че въглеродният двуокис в атмосферата е вреден? За кого е вреден? Та вие го издишвате - ако беше отровен, щяхте да се задушете от собственото си издихание. Никога в историята CO2 не е бил по-малко. Никога. През повечето време е бил 20-30 пъти повече и природата е процъфтявала. Буквално. Растенията обичат CO2. Тревопасните обичат растения. Хищниците обичат тревопасните. Природата обича CO2. Спаднал е по случайно стечение на обстоятелствата - многото дъждове и многото C02 в атмосферата е довело до такова буйно развитие на растителността преди около 300 милиона години, че растенията са растяли по-бързо, отколкото са изгнивали. Гъбите вече са се били появили, но още не са били заели всички ниши и умрелите растения са се затрупвали от нови, преди да им бъде разградена целулозата. Така въглеродният двуокис от атмосферата е бил хванат във въглищата и бурното развитие на природата е приключило.
Природата ще ни е благодарна, ако поправим грешката и извадим въглищата. Те са грешка на кръговрата, наистина, но мястото им е във въздуха, не под земята. От гледна точка на природата е правилно да се върнат обратно. Тя страда от недостиг на въглероден двуокис.
https://glasove.com/intervyuta/dimitar-ganchev-lazhata-v-koyato-sega-zhiveem-e-po-unizitelna-ot-tazi-prez-komunizma-togava-ni-manipuliraha-sega-podmenyat-realnostta
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Зелената сделка
« Отговор #292 -: Януари 15, 2023, 22:13:37 »
Графика оттам:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #293 -: Януари 16, 2023, 17:40:29 »
Нещо което не знаех, ама явно ще се уча до последен дъх.
Та днеска обедно време по Хоризонт слушам мОмче екотакова.
Влиза направо с бутонките в ефира.
България била единствената страна в Европа в която екоинициативите били потискани до изхвърляне от медииите щото....
Хватката на ДС ни душала и не ни била пуснала.
Та направило мОмчето филм първа серия за тубата, ама медиите не искали бадева да го рекламират щото нали.... ДС.
Случайно премиерата на филма съвпаднала с решението на НС да предоговаряме спирането на въглищните централи естествено по поръчка на ДС ( чакали го да пусне филма и НС/ДС му играли сечено).
Няма значение че като затворят въглищните десетки хиляди хора ще останат без работа, а стотици хиляди без препитание, това са нормални неща, трябват жертви в името на зеленото бъдеще.
ТОЙ обаче твърдо е решил да се отдаде на просветителска дейност, да направи проектите "семеен бизнес", чака финансиране от "свободни" хора и ако няма финансиране за втора серия значи ДС е победило.   :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #294 -: Януари 16, 2023, 18:08:32 »
Няма значение че като затворят въглищните десетки хиляди хора ще останат без работа, а стотици хиляди без препитание,

Малоумникът не разбира, че даже ток няма да има, и няма от къде да се внесе!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #295 -: Януари 17, 2023, 19:56:35 »
Я, давосци извадили гретатумбера от пенсия:
https://glasove.com/novini/greta-tunberg-e-arestuvana-v-germaniya


абе сорос не беше ли в Мюнхен за неква конференция?

*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #296 -: Януари 19, 2023, 17:36:37 »
Quote (selected)
Гренландия регистрира най-високите температури от повече от 1000 години
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/grenlandia-registrira-nai-visokite-temperaturi-ot-poveche-ot-1000-godini
Първите заселници викинги друго разправят, ама те са аматьори, нямат научни публикации, проекти, грантове...
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #297 -: Януари 19, 2023, 19:40:29 »
Quote (selected)
Гренландия регистрира най-високите температури от повече от 1000 години
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/grenlandia-registrira-nai-visokite-temperaturi-ot-poveche-ot-1000-godini
Първите заселници викинги друго разправят, ама те са аматьори, нямат научни публикации, проекти, грантове...

Ерик Рижия ако не греша.
Той затова и я е нарекъл зелената земя

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Зелената сделка
« Отговор #298 -: Февруари 02, 2023, 20:59:08 »
Quote (selected)
Стартъп от САЩ пуска балони със серен диоксид в атмосферата, за да затъмни Слънцето
...
В края на миналата година основателят на стартъп компанията от САЩ „Make Sunsets“ Люк Айсман напомпа балони със серен диоксид и пусна в небето в Мексико първата партида. Задачата на балоните е да достигнат стратосферата, да се спукат и да разпръснат множество частици диоксид, които ще отразят слънчевите лъчи. Айсман ще пусне следващата партида балони и ще повтаря това поне 20 години, докато охлади планетата, съобщава Futurism.
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/startap-ot-sast-puska-baloni-sas-seren-dioksid-v-atmosferata-za-da-zatamni-slanceto
Нали заради тоя серен диоксид караме въглищните ТЕЦ да си слагат сероочистки?
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Зелената сделка
« Отговор #299 -: Февруари 02, 2023, 21:13:15 »
Доколкото помня серният двуокис се използва в процеса на ферментация на виното.
Ако не се лъжа да се прекъсне ферментацията в нужния момент.