Преглед на печата … > Теми на форумците …

Край казана, или за културата на правене и пиене

<< < (112/140) > >>

otvrat:
Като пие, тегли му брадвата и толкоз.

Никога! Използвам метода на убеждението. Говоря му. А често го наказвам, като го пълня с вода. Да се напие, макя му!

Vançe:
  тая година намачках Мерло и Памид...
 Сирата - лозе, изпотъпкаха мангалите в Кап Андреево..
 
 Червен мискет намачках.... саде...

    харесва ми повеке от тежкото Мерло... макар и с Памид.

  ПП Мина ми времето на ракия и сахте турчорски стоки..

dabedabe:
Мерлото е прехвалено. За мен мискетът е господар. Но се позагуби и цената на сунгурларския скочи. Едно време карловския мискет по ресторантите беше на мода. Врачанският беше за партийни другари. Памидът и гъмзата са вече рядкост, а жалко. Леки, приятни народни вина. На "Бенковска" имаше пивница "Гъмза", пълна редовно.

Maximus II:
Сега ше ти скочат дедо бармовци и пр. седесари.   :lol: Но думата ми е за друго, за "тежкото мерло", колко време държите виното в джибрите, аз го оттачам към края на бурната ферментация, и вината са леки и пивки, това е 7-8-10 ден, под воден клапан, след месец време - откалване - претачане в друг съд и изхвърляне на утайката, след два месеца пак. После бутилирам.

Maximus II:
Многото танин съсипва виното, а когато е в излишък е вреден, той се екстрахира от люспите и чепките (ако не сте ги махнали), по време на ферментацията, сортовете каберне и мерло са  много танинови, с много грешки сам открих, че традиционните ни технологии, които ползваме за нашите стари сортове,  не стават за френските сортове.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия