Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 23:10:49

Автор Тема: Re: Коронавирус в България  (Прочетена 23028 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« -: Март 18, 2020, 16:30:20 »
Нали не писах, че не разбира медицина?

Абе, доктор! Какво ли разбира от вируси Ти съвсем компетентно му обясни какво трябва да се прави.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1 -: Март 18, 2020, 16:35:59 »
Нали не писах, че не разбира медицина?

Абе, доктор! Какво ли разбира от вируси Ти съвсем компетентно му обясни какво трябва да се прави.
Май не ме четеш? Писах, че не може да понесе отговорност за 40000. А и никой не го е избрал за това. Сложили са го шеф на инфекциозно отделение. Има ли лекарство? Няма! Защо трябва да се повтарям? Ти пак няма да ме прочетеш. Затова и не ми се пише тук.
Също гледах професор в The Johns Hopkins University School of Medicine,
който казва, че заразените в САЩ са 25 до 50 пъти повече и не са тествани. Също твърди, че не са достатъчни мерките които се вземат в САЩ. Май вече се взеха. Цялата Bay Area (Silicon Valley) e в карантина.
Сега ясен ли съм?
« Последна редакция: Март 18, 2020, 16:46:40 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2 -: Март 18, 2020, 16:42:49 »
Ти пак няма да ме прочетеш. Затова и не ми се пише тук.

Ма, кво да те чета. То, още първото ти изречение е достатъчно. Интересно дали то касае само доцентите или включва и тебе.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #3 -: Март 18, 2020, 16:47:41 »
Quote (selected)
Аз това направих. Написах с какво не съм съгласен с доктора.
Нищо подобно. Написал си развълнувано свободно съчинение, въобразявайки си, че спориш с някого или с нещо. „Оспорваш“ тези, каквито Мангъров всъщност не застъпва.
Отгоре на всичко, позволяваш си да даваш квалификации за компетентността на човек, комуто именно това е професията, а ти самият очевидно си далеч от тази област. И го правиш с характерната за стереотипен американец нахална арогантност: „този доктор дава мнения "above his pay grade"“! Кой си ти, че да кажеш това, и на основата на какви знания го казваш?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4 -: Март 18, 2020, 16:48:13 »
Ти пак няма да ме прочетеш. Затова и не ми се пише тук.

Ма, кво да те чета. То, още първото ти изречение е достатъчно. Интересно дали то касае само доцентите или включва и тебе.
Пиши с какво не си съгласен! Мнението ти за мен го разбрахме. Още с първият ти пост.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5 -: Март 18, 2020, 16:52:20 »
"И го правиш с характерната за стереотипен американец нахална арогантност: „този доктор дава мнения "above his pay grade"“! Кой си ти, че да кажеш това, и на основата на какви знания го казваш?"

Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?
Нещо за Тайван, че с крути мерки си решиха проблема? Или, че с късни мерки Иран има над хиляда починали?
За някой неща трябва само здрав разум.
На колцина от вас 4% смъртност ви изглежда приемливо? Ама то само възрастните умирали (ама само 20% от тях). Това сме ние!
« Последна редакция: Март 18, 2020, 16:56:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #6 -: Март 18, 2020, 16:55:30 »
Quote (selected)
Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?
Нещо за Тайван, че с крути мерки си решиха проблема? Или, че с късни мерки Иран има над хиляда починали?
За някой неща трябва само здрав разум.

Викам да почакаме малко и да видим като как "изключителните" ще се справят и след това гражданите им ще обсъждат и дават оценки на другите държави. Засега не виждам резултати :nuts:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #7 -: Март 18, 2020, 16:59:18 »
 "и след това гражданите им ще обсъждат и дават оценки на другите държави."
Нямаше такова изискване като се регистрирах. За БГ гражданство.
Кажете си ако има! Няма да ви досаждам. Аз съм разбран.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #8 -: Март 18, 2020, 17:02:02 »
"и след това гражданите им ще обсъждат и дават оценки на другите държави."
Нямаше такова изискване като се регистрирах. За БГ гражданство.
Кажете си ако има! Няма да ви досаждам. Аз съм разбран.

Недей се прави, че не разбираш, какво ти написах. Засега това, което се вижда и с невъоръжено око е, че Царят /Евроатрантическите новогосподари/ е гол. По-точно некадърни и алчни головодници..даже вече цяла седмица текат признания и ритане по кокалчетата

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #9 -: Март 18, 2020, 17:06:26 »
Quote (selected)
Това ли ви дразни тук? Че съм американец? Или имам нахална арогантност?
Темата не е какво мен или друг го дразни. Ти твърдеше нещо, което аз оборих. Посочих и некоректността на отношението ти към мнение на професионалист. А сега продължаваш да си пееш песен, която няма отношение нито към интервюто на Мангъров, нито към опита ти да го „оспориш“.

П.П. Ако все пак искаш да знаеш дали арогантността дразни – да, дразни, и още как.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #10 -: Март 18, 2020, 17:45:07 »
Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.
...
Изводът е, че този доктор дава мнения "above his pay grade".

тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:
Quote (selected)
Доц. д-р Атанас Мангъров е началник на детското отделение в Инфекциозната болница в София. Доцент към Катедрата по инфекциозни болести, паразитология и тропическа медицина.

изводът е, че бъч дава мнения "above his pay grade" :t1252:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #11 -: Март 18, 2020, 17:54:12 »
ето още малко от интервюто, дето е възмутило бъч:
Quote (selected)
- Да, да се съобщават новости, че са доказани случаи на еди какво си в 1 ч. през нощта е все едно, че са бомбардирали София. Тези мерки, които се вземат, са нужни при особено опасна инфекция. Ако ставаше дума за вариола, при която смъртността е 60-70%, ако ставаше дума за ебола, където смъртността също е много висока. Но при това, което имаме налице, просто ще си разсипем икономиката.

та, бъч, според теб адекватно ли е за болест със смъртност 4% да се вземат мерки, все едно смъртността е 70%?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12 -: Март 18, 2020, 17:57:55 »
"тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:"

Що се правите на неразбрали? Доктора си дава мнението за неща за които той не носи отговорност.
За това което е отговорен той може да пише в научните списания и това ще е ОК. Също в болницата като назначи лечение, това ще е ОК.
Какви мерки ще се вземат в държавата, той не компетентен, защото не отговаря за това. That's it! Above his pay grade!
Научете го този английски!
Тук Бачо Кольо ви написа преди дни, че организираните общества ще си решат проблема, а другите не съвсем.
В организираните общества шефа на болницата отговаря за болница, шефа на кризисен щаб отговаря за държавата. Простичко е, но не и за някой форумци. Ама къф съм аз?
И "Гласове" не е истината от последна истанция.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13 -: Март 18, 2020, 18:03:21 »
"тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:"

Що се правите на неразбрали? Доктора си дава мнението за неща за които той не носи отговорност.
За това което е отговорен той може да пише в научните списания и това ще е ОК. Също в болницата като назначи лечение, това ще е ОК.
Какви мерки ще се вземат в държавата, той не компетентен, защото не отговаря за това. That's it! Above his pay grade!
Научете го този английски!
Тук Бачо Кольо ви написа преди дни, че организираните общества ще си решат проблема, а другите не съвсем.
В организираните общества шефа на болницата отговаря за болница, шефа на кризисен щаб отговаря за държавата. Простичко е, но не и за някой форумци. Ама къф съм аз?
И "Гласове" не е истината от последна истанция.

е, не, продължаваш с дивотиите. докторът дава мнение за неща, за които е компетентен. ако смяташ, че носещият отговорност баци е по-компетентен, то това си е твое мнение /между другото също толкова адекватно, колкото и мнението ти за доктора/.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #14 -: Март 18, 2020, 18:10:53 »
 "че носещият отговорност баци е по-компетентен, то това си е твое мнение /между другото също толкова адекватно, колкото и мнението ти за доктора/."
Съвсем ясно съм написал, че носещия отговорност е този Мутафчиев. Той е шеф на щаба.
Абе, защо не четете с разбиране? Или така ви отърва. Баце ви може да е тъпак и игнорант, но взема мерки които се вземат и в други страни. Китай не затвориха Банско, а затвориха област с милиони хора.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #15 -: Март 18, 2020, 18:15:50 »
"че носещият отговорност баци е по-компетентен, то това си е твое мнение /между другото също толкова адекватно, колкото и мнението ти за доктора/."
Съвсем ясно съм написал, че носещия отговорност е този Мутафчиев. Той е шеф на щаба.
Абе, защо не четете с разбиране? Или така ви отърва. Баце ви може да е тъпак и игнорант, но взема мерки които се вземат и в други страни. Китай не затвориха Банско, а затвориха област с милиони хора.

продължаваш с глупостите. ето ти професионалната компетентност на мутафчийски /цък/

човекът е хирург. сравняваш хирург със специалист по инфекциозни болести. пак се издъни, иначе казано.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #16 -: Март 18, 2020, 19:21:57 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:50:43 от Captain Buddy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #17 -: Март 18, 2020, 19:45:44 »
"and teaches public health policy"
Виж как хубаво си го посочил! Нали това обсъждаме, а не това кой колко разбира от вируси?

не, не обсъждаме това. обсъждаме кретенията, която беше наплющял преди малко, че специалист по инфекциозни болести според теб е по-некомпетентен от хирург. и то когато става въпрос за вирусна епидемия. или пандемия.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #18 -: Март 18, 2020, 19:49:35 »
Асол.
Вземи се стегни!
Виж какво си написал/а! Що се изхвърляте?
И аз не одобрявам много неща, но не пиша очевадни глупости.

"Кой те излъга, между другото, че реднешките "нАучни" заведения раждат международни авторитети. Не говоря за това, кво сте патентовали и продавате/изнудвате/заплашвате/налагате за хартиите си, а за нещо работещо на световно ниво?"

Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук. Те са направени от умни глави в САЩ. Първата интегрална схема.

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #19 -: Март 18, 2020, 19:52:22 »
Асол.
Вземи се стегни!
Виж какво си написал/а! Що се изхвърляте?
И аз не одобрявам много неща, но не пиша очевадни глупости.

"Кой те излъга, между другото, че реднешките "нАучни" заведения раждат международни авторитети. Не говоря за това, кво сте патентовали и продавате/изнудвате/заплашвате/налагате за хартиите си, а за нещо работещо на световно ниво?"

Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук. Те са направени от умни глави в САЩ. Първата интегрална схема.

пишеш очевадни глупости на моменти. като простотията за доц. мангъров. или за "World Wide Web" - да си чувал за церн?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #20 -: Март 18, 2020, 19:55:00 »
Quote (selected)
Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук. Те са направени от умни глави в САЩ
За пореден път се изхвърляш като чекия на пясък. WWW не е създадена в Обединените щатове.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #21 -: Март 18, 2020, 19:57:10 »
Quote (selected)
Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук. Те са направени от умни глави в САЩ
За пореден път се изхвърляш като чекия на пясък. WWW не е създадена в Обединените щатове.
Не е разбира се! Само в DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) което е от марсианците в "area51"
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #22 -: Март 18, 2020, 19:59:23 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:50:51 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #23 -: Март 18, 2020, 19:59:36 »
Quote (selected)
Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук.


Това сериозно ли си го написал?
А, и на други им е направило впечатление. Възможно ли е във великата демокрация, да са ви отрязали достъпа до популярна информация?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #24 -: Март 18, 2020, 20:02:21 »
Quote (selected)
Само да спомена Intel, World Wide Web, та си пишем тук. Те са направени от умни глави в САЩ
За пореден път се изхвърляш като чекия на пясък. WWW не е създадена в Обединените щатове.
Не е разбира се! Само в DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) което е от марсианците в "area51"

нови простотии. darpa е създала tcp/ip. www е създаден като концепция в церн, швейцария, от тим бърнард лий - англичанин.

виж си там съвета за раницата.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #25 -: Март 18, 2020, 20:05:23 »
моя грешка в името на създателя на www, тим бърнърс-лий. по памет - толкоз.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #26 -: Март 18, 2020, 20:08:00 »
Quote (selected)
А шефа на щаба, са го назначили да дава препоръки и да ги налага.  Това обсъждаме. Всеки да си носи раницата!
Всеки да си я носи, ама твоята е препълнена с лайидиотии. Сигур затова се опитваш да я разтовариш тук. Шефът на щаба няма професионални знания за това, за което е назначен. А е назначен от един, на когото пък знанията се изчерпват с началата на огнеборството. Така че и у двамата компетентност за това, което вършат, липсва. И от това патим и ще патим ние, а не ти, а адски ми се иска в този случай да се разменим.
Как не ти увря дебелата сащисана глава, че именно Мангъров има професионални знания за това как да се държи държавата в ситуация като сегашната. Не ти, не Мутрата и не Годжи, а Мангъров.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 20:10:11 от аменеменема »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #27 -: Март 18, 2020, 20:15:54 »
пеене на мантрата за лошата държава,

Mи, те си я съсипаха тази държава. Никой не може да скрие факта, че държавата няма никакъв резерв от такива важни неща като маски, защитно облекло, дезифектанти. Няма разработени планове, няма организация. Всичко се врътка като мухи без глави и само квичат "отговорност, солидарност и т.н. тъпизми. И сега настояват за "крути мерки". Като няма акъл, като няма мисъл, "крутите мерки" са спасителната сламка.
Седнали закони да приемат Тея закони трябваше да бъдат написани много отдавна.
Ъхъ, още докато "готвеха" коронавируса в една щатска лаборатория ...   :i_sheepish: :cooking:  :i_sheepish:

Ще замоля умствено изостаналото да не пречи на дискусията!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #28 -: Март 18, 2020, 20:18:17 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:51:15 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #29 -: Март 18, 2020, 20:26:31 »
Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #30 -: Март 18, 2020, 20:27:57 »
За да не се хващате за WWW,  може и да не съм прав. Много хора са със заслуга. И американци включително. Никой не може да каже аз я направих. Мрежата.
Що не ме опровергахте за Интел и първата интегрална схема?

добре де, ти като раздаваш разни съвети за разни раници, що сам не ги спазваш?! www и http си имат ясно определено авторство, в което няма нищо щатско. ето ти малко ликбез, от уикито:
Quote (selected)
Работата му до този момент не го удовлетворява и заминава за Европа, където си намира работа в качеството на консултант по разработване на програмно осигуряване в Европейската лаборатория по физика на елементарните частици (ЦЕРН)[7]. Подписва договор само за половин година. Планинският въздух и околностите на Женева се харесват на Тим и той решава да се задържи в този район на Европа. Именно тогава за своите собствени нужди той създава неголяма програма ENQUIRE – Справочник или Записна книжка. По своята същност тази програма днес представлява хипертекстова база от данни. В нея е въплътена идеята за днешната технология WWW. Почти три години Бърнърс-Лий се опитва да получи постоянно назначение в ЦЕРН. Суровите традиции в швейцарското гостоприемство и неспокойния характер на Тим не му позволяват да остане на едно място за дълго време. През това време той работи по софтуерни проекти в кантората на Джон Пул.

Създаването на WWW

През 1984 г. цялото му внимание е погълнато от обработката и представянето на резултатите от научни изследвания в реално време – това е проблем, който от дълго време стои нерешен в ЦЕРН. Неговата програма ENQUIRE се оказва подходяща, защото поддържа произволни хипертекстови връзки, облекчавайки режима на търсене. Трябва само да стане многопотребителска, платформено-независима система. Бърнърс-Лий се заема с тази нелека задача.

Отношението на неговите по-възрастни колеги е много скептично. В средата на 1980-те години представата за удобен потребителски интерфейс е съвсем неясна, което се обяснява с тогавашното ниво на развитие на компютрите. Никой не вярва, че този учен ще успее да достъпи хипертекстовата база чрез клавиатурата на своя компютър NeXT. Основната тежест на задачата пада на Бърнърс-Лий и Робер Кайо (белгиец, компютърен специалист с много остроумен и весел характер), наричан „дясната ръка“ на създателя на World Wide Web, който след завършването на този проект работи самостоятелно по други проекти.

През есента на 1990 г. сътрудниците на ЦЕРН получават за ползване първия уебсървър – CERN httpd и уеббраузър,[8][9][10][11] написани от Бърнърс-Лий в програмната среда (операционна система) NeXTStep. Удобството на реализацията с името „документирана вселена“ става очевидно за всички. През лятото на 1991 г. проектът „WWW“, покорил вече учените в Европа, пресича океана и се влива в проекта „Internet“. Възниква паралелния свят на новосъздадените абревиатури: URL, HTTP, TCP, HTML. Първият уебсайт е направен в ЦЕРН и се появява онлайн на 6 август 1991 година.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #31 -: Март 18, 2020, 20:42:37 »
Мангъров има професионални знания да управлява клиника. Ни повече ни по-малко.
поредната ти простотия. на базата на какво го реши това, м? с какво професионалните знания на началника на щаба превъзхождат професионалните знания на мангъров, когато иде реч за вирусна епидемия?

Quote (selected)
А дори да е прав, а той не е прав в много, не се прави така.
а, сега ограничаваш правото на мнение, при това мнение на специалист. отделно, че натрапваш своята оценка за правотата. при положение, че твоят багаж по темата вече стана ясен.

Quote (selected)
Публиката на "Гласове" не взема решения.
ти даже не си разбрал, че става въпрос за интервю, дадено пред факти.бг. цък.

ти въобще какво от интервюто прочете, та се възпали така? щото човекът си казва, че мерките са правилни, но прекомерни. ето:
Quote (selected)
Правилни и нужни ли са суровите мерки, които се взимат? Спазват ли се достатъчно от населението?

- Те са правилни, но са в рамките на възможното. Колкото и да се опитваме, това е инфекция, която се предава по всички възможни начини. Не можем да я ограничим в тази степен, в която ни се иска. Но тези мерки, които се взимат, ще съсипат икономиката и няма да можем да се възстановим много години напред. Много хора казват, че ще сме живи. Да, ще сме живи, но ще бъдем много гладни. А от това се умира също.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #32 -: Март 18, 2020, 20:52:20 »
Джиджи, кво ще организираш, ако идея си нямаш, къде дори е началната точка на задника ти? Ай сиктир от активни неграмотници с лично убеждение за мисия

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #33 -: Март 18, 2020, 20:53:58 »
Сега не си давам мнението за националния щаб или за мутрата която го е назначила.
Писах за доц Мангъров.
Съгласни ли сте с това от неговото интервю? Чак се ядосвам, че не го виждате.
" По-малко от 4% смъртност, която е съсредоточена сред специфични възрастови групи."
Може да е добър лекар, но тогава не знае какво говори. Ако вие сте в тези 4% или ваши близки, това дали ще ви успокои?

айде пак. защо да не знае какво говори? щото на теб не ти харесва? м? защо? на базата ка какво даваш тези оценки?

не са професионални знания. не е някаква компетентност, паднала от небето връз теб. защо се мислиш за компетентен толкова категорично да оценяваш специалист по област, в която теб никакъв те няма? защо? пък се тръшкаш, че те мислели за арогантен. за какъв да те мислят?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1628
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #34 -: Март 18, 2020, 20:54:47 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:51:25 от Captain Buddy »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #35 -: Март 18, 2020, 21:00:29 »
Джиджи, кво ще организираш, ако идея си нямаш, къде дори е началната точка на задника ти? Ай сиктир от активни неграмотници с лично убеждение за мисия

Оставете го вайтър швимен (да плува), щото се възбужда, та плиска само смърдня!


Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #36 -: Март 18, 2020, 21:06:25 »
 
Quote (selected)
:t1207: :t1233:
Да бе, как ли не!  Правя точно това, което всички останали тук, включително ти, ако не си забелязал.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #37 -: Март 18, 2020, 21:07:41 »
"Но тези мерки, които се взимат, ще съсипат икономиката и няма да можем да се възстановим много години напред. Много хора казват, че ще сме живи. Да, ще сме живи, но ще бъдем много гладни. А от това се умира също."

Аз разбрах, че не разбирам от вирусология, но какво разбира доцента Мангъров от "икономиката"?

бъч, доцентът освен всичко друго има и управленчески способности, без издържан 'здравен мениджмънт' не може да бъде началник на клиника. ама ти и това не знаеш. обаче раздаваш оценки.

та нищо чудно доцентът да знае повече от теб за 'икономиката'.

Quote (selected)
Никакви мерки не са прекалени, докато няма лекарство или надеждна ваксина. Глупостите му за Северна Италия, че там видите ли там били съсредоточени възрастните пропуснах. Точно там е индустриализирано и умират и млади.
това пак го бълваш от позицията на експерт, нали?

Quote (selected)
Може да е публикувано интевюто му на 100 места, аз го четох от препратката на Асол. С това не станах по-глупав, нали? Това за Onzi.
то и там и пише откъде е взето. ама не е имало кой да прочете.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #38 -: Март 18, 2020, 21:27:51 »
Не разбрах, това къде е интервюто беше ли важно, или се заяждаме?
Напиши си какво те дразни? Ще те разбера.

не си разбрал. отново. кой няколко пъти намери за нужно да натърти за 'публиката на "гласове"' като не знам си какъв си фактор? аз ли бях или някой друг, дето нещо пак не е рабрал?

а иначе - дразни ме войнстващата посредственост, с която ти в момента си се засилил да защитаваш незащитимото. без знания, без възможност да подкрепиш мнението си със становище от специалист. за сметка на което с категоричност.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #39 -: Март 19, 2020, 17:13:16 »
А това има ли?!! :t1814:

Няма смисъл да пращам умствено изостаналото, както пратих Лили, защото то няма да разбере! То може само маймунджълъци да прави.

Или то е от снощи ... :t1815:

Къде е това мнение в момента? Искам кратък и ясен отговор.

Оригиналът – на предната стр. № 9, #492, март 18.2020., 20.18 hrs.

Повторението – на предната стр. № 9, #499, март 18.2020., 20.26 hrs.

Съжалявам, пропуснал съм го снощи да го изтрия

Quote (selected)
И да знаеш, следващ такъв твой коментар ще го приема лично като заяждане.

Недей. Щото, ако не съществува причина, няма и мой коментар да има. :ive_got_it-1379:

Няма недей -- всеки следващ твой подобен коментар ще го приема за лично заяждане с мен и то в качеството ми на администратор на форума.

Колко пъти ти се намекна да не злоупотребяваш с емотикони, оцветяване, удебеляване и увеличаване на шрифта?! Ти как реагира?

Как така, КАК? :t1817:

Вече ползУвам от доста време насам "почина" на приятелчето ВИ / и тва не е учтива форма! :D/ КЕПТЪН БЪДИ, който си ползва тук вече бая време удебеляването, но най-вече оцветяването на цели параграфи, необезпокояван от никого.  :0008: :0005:

За жалост обаче, той, Кептън Бъди, емотиконите нито ги разбира, нито може да ги ползУва.  :sad-3295:

Затова и се получиха 2 пълни конфузии с две използвани от мен ЕЛЕМЕНТАРНИ МЕТАФОРИ, които той не можа да разбере.И точно затуй почна да ме пЦува "в червено":0007:

Колкото до едрия шрифт, аз го ползвам единствено, за да привлека вниманието на МОДЕРАЦИЯТА при подобни конфузии. Но за жалост май се оказва, че едрият МИ шрифт НЕ Е чак толкова едър ...  :nuts:

Quote (selected)
И какво стана с третият принцип на механиката? Разбра ли поне защо те пращам да го изучаваш?

Този път сериозно!!! Нищо не разбрах, щото имаше само формули, а аз сепак съм УМАНИТАР. А ти ми беше препоръчал и неква "аксиома", дето изобщо я нямаше.
И точно затуй се сетих за КОЗАРЯ и НЕГОВАТА КОЗА ...  :b0201:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 17:55:15 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #40 -: Март 19, 2020, 20:05:19 »
SvSophia

- Тя не заслужава такова отношение. В същност никой не го заслужава. Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата! Става ми много грозно.

Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата!
:t2629:

В "СЕГА" отдавна вече отдавна няма такова ритане по кокълчетата, Айс, не знам как точно го постигнаха ...

Там вече твърдо са Kaily и Рекиджа, а от утре - вероятно и Джиджи ...  :D

Тъй като Джиджи е сигурна, че ОТТАТЪК никой няма да си позволи – нито от Администрацията или от некой от колегите, да я нарече поради "шибани роднински връзки" МАЛОУМНА!!!  :t0120:
Просто защото няма ЗАЩО!!!  :light_bulb-1377:

Bonne chance! – лично на теб, Айс, както и на всички колеги тук, които много обичам!!!  :b0302:
А странното е, че е доказано многократно, че ме обичат и ТЕ. :P

P.S. И бих помолила Администрацията на "Керпеден" да не ми закрива поне за момента акаунта. За което благодаря предварително /този път обаче БЕЗ целувки!!!/, за да мога да си пиша тук с колегите на Лични  :image008:
Защото – ТУК или ОТТАТЪК! – се надявам да си останем любими колеги!!! :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Март 19, 2020, 20:40:56 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #41 -: Март 19, 2020, 21:31:12 »
Оф топик! Това, което ме вбеси зверски - зов за кръводаряване доброволно! Начи, баща ми и майка ми почти цял живот до преди пенсия са били кръводарители. Поразболяха се за ужас на обществото ни и когато дядо ми имаше нужда от кръв за операция протегнахме ръцете си само три от внучките му/съвместими от прочутата дарителска група....тогва вече беше демокрация и трееаше да си плащаш. На много народ не ни бяха плащали преди това..след това пак така. Не ви ли е срам бе, боклуци!? Все едни и същи даряваме, а вие потребявате. Баста! Оправяйте се!

И айде тук /да мине отново от мен!/ ено последно послание към теб и останалите като теб, дарлинг, от името на новия ви ГУРУ:

Quote (selected)
Bitte weiter schwimmen!

Captain Buddy
:cool-1084:

ДА ЖИВЕЙ!!! :0008: :0005:

Без кво знай удебеляване на текста и без некви си толкоз големи големи букви, но най-важното – без никви спецялни ЕМОТИКОНИ .

Които самият Администратор – фон Госингер, явно беше събрал с кеф и любов за ползване във форума като за място, на което форумците биха са накефили точно по тази причина!!

И ко стана тая – накефи се за кратко единствено Джиджи, поради което ѝ се налага да напуска едва ли не заради тая причина ...

Алооу, ФОН ГОСИНГЕР???  :m1708: :m1728: :m1731: 






фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #42 -: Март 19, 2020, 22:31:06 »
Arschloch

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #43 -: Март 19, 2020, 23:01:07 »
SvSophia

- Тя не заслужава такова отношение. В същност никой не го заслужава. Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата! Става ми много грозно.

Хайде да не започваме в стил "СЕГА" да се ритаме по кокълчетата!
:t2629:

В "СЕГА" отдавна вече отдавна няма такова ритане по кокълчетата, Айс, не знам как точно го постигнаха ...

Там вече твърдо са Kaily и Рекиджа, а от утре - вероятно и Джиджи ...  :D

Тъй като Джиджи е сигурна, че ОТТАТЪК никой няма да си позволи – нито от Администрацията или от некой от колегите, да я нарече поради "шибани роднински връзки" МАЛОУМНА!!!  :t0120:
Просто защото няма ЗАЩО!!!  :light_bulb-1377:

Bonne chance! – лично на теб, Айс, както и на всички колеги тук, които много обичам!!!  :b0302:
А странното е, че е доказано многократно, че ме обичат и ТЕ. :P

P.S. И бих помолила Администрацията на "Керпеден" да не ми закрива поне за момента акаунта. За което благодаря предварително /този път обаче БЕЗ целувки!!!/, за да мога да си пиша тук с колегите на Лични  :image008:
Защото – ТУК или ОТТАТЪК! – се надявам да си останем любими колеги!!! :ive_got_it-1379:
...бях се оттеглил за 45 дни, да се възстановя, да набера сили, връщам се и ===

Хе-хе, чекиджията най-сетне се появи!!!

За жалост обаче тук няма повече с кого да се чекиджосва, освен с КЕПТЪН БЪДИ.  :giggle-3307:

И я я се опитай да се чикиджосаш ТОЧНО С МЕН ОТТАТЪК, ше видиш как ше ти навра отново МРЪСНАТА ЗУРЛА в съкровени човешки "тайнства" от рода на "неприкосновеноста на човешкия дом" но най-вече на "ТИШИНАТА В СПАЛНЯТА[/u]"   :t0115:
« Последна редакция: Март 24, 2020, 23:16:51 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #44 -: Март 19, 2020, 23:30:54 »
Бих помолил управата да върне тази писаница обратно, иначе дамата ще се изживява още по-голяма мъченица, репресирана от всички - нека си стои там, на видно място.
Благодаря.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #45 -: Март 20, 2020, 10:58:26 »
Спицялиската по сичко, но най-вече по нищоказване и скатаване от отговори се яви, колкото да лисне още една кофа омраза към някого си. Щото Тя знае, а професионалистите са негодници.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #46 -: Март 20, 2020, 11:01:05 »
Quote (selected)
Ъхъм, и Колета даже, да не говорим за тез, дето ги нема, и те не спряха да се изказват.
Радваме ти се, ве!

Quote (selected)
След три месеца ще докладвате - на кого ква точно му е професията, кво точно му е рациото
На теб ли? И точно след 3? Ако са 3 и 1 ден?

Май отклоненията à la Джиджи взеха да се отключват и в друга глава. Умна, разбира се.

П.П. Не знам дали някой ти дължи извинение, но ти дължиш за тъпащините по адрес на Мангъров
« Последна редакция: Март 20, 2020, 11:03:36 от Kole »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #47 -: Март 24, 2020, 13:49:05 »
Quote (selected)
Нещо май не ти излиза аритметиката, друже!
Или пък не разбираш за какво става дума.
Quote (selected)
Иска ми се да видя този, който ще излезе с лицето си и името си и ще заяви, че това е приемлива цена
Не сме на пазара да се пазарим. Изобщо не е въпрос на избор. И законите на физиката може да не ти допадат, ама на – съществуват.
Quote (selected)
Абе убили са го през 70-те години на 20 в. съветските фармацефти
Понеже в самата Русия не тръбят, че разполагат с решение на проблема, нещо с тази информация не е наред. И изобщо никой не е обявил, че има решение. По-специално, за никакво „убиване на звяра“ явно не може да става дума.

П.П. Уточнение: пише се фармацевт, с „в“, понеже иде (през латински) от гръцкото φαρμακευτές – човек, който прави лекарства, т.е. „фармакони“.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #48 -: Март 24, 2020, 15:56:07 »
Quote (selected)
ама мене все още ме има и искам да си остане така.
Неккви аргументи против мнението ми? За аритметиката говоря, та ако обичаш - също с аритметика, не те затруднявам, нали?
Ох, още един гений на математиката се извъди, аман. Вместо да се репчиш с „аритметика“ и че си искал да живееш, пък аз изглежда некси ти преча, помисли дали имаш отговор на следния въпрос: колко хора в Китай са преболедували вируса?  Ако не знаеш, значи не знаеш и за какво говориш, и тогава „аритметиката“ ти увисва като сопол на селски дувар.
Запитай се също защо всички вирусолози и епидемиолози твърдят за пустите му 70% и не отстъпват. Тази наука те са я учили, а ти имаш само мнение. Мненията обаче, както казват братята американци, са като задника – всеки си има.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #49 -: Март 24, 2020, 18:29:46 »
Quote (selected)
Бепе? Трява да знаеш, даге!
Отче,
на мен ми омръзна да образовам безплатно хора, които вярвам сами могат да отделят няколко минути да се самообразоват -  така както и аз чета в интернет, така и те могат, колко хора са преболедували в Китай дадох предварително няколко поста нагоре инфо, но човека пак пита. Ми де да го знам защо - дадох и преди два дни линк, БТВ добър тракер, но щом го мързи да чете, ще го повторя - те го те:
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Не е руски - ето, там пише 81 588!
И от там смятах /шибаната ми аритметика която увисвала като сопол/, само че вече ми писна да опитвам да го наблутам в глъвътъ на некои и съм готов по друг начин.
Коуегата твърди, че
Quote (selected)
Запитай се също защо всички вирусолози и епидемиолози твърдят за пустите му 70% и не отстъпват.
и аз съм готов на "сичките му вирусолози", ако ги изброи с линк, да му дам също толкова "всички", които твърдят обратното.
Но да си абя времето да се боря с вятърни мелници - ми не съм от такъв сой, само идалгофци са способни!
« Последна редакция: Март 24, 2020, 18:33:22 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #50 -: Март 24, 2020, 18:46:54 »
Quote (selected)
Не е руски - ето, там пише 81 588
Горкото то, така и не разбра вече толкова време, че едно е обявеното от държавата, друго – установеният брой болни, а съвсем трето – действително боледувалите. Още повече, че много от тях сами не знаят, че са боледували.
Иначе дай му да се надува, че се бил уморил да образова мързеливи и неграмотни. Абе аланкоолу, помисли малко, па после се изфъргай.
Quote (selected)
и аз съм готов на "сичките му вирусолози", ако ги изброи с линк, да му дам също толкова "всички", които твърдят обратното
Аз линкове съм давал повече от веднъж. Сега ти дай линк на поне един вирусолог или епидемиолог, който твърди обратното. Забележи, колко ти е лесно – за да ме опровергаеш, достатъчно е да посочиш само един пример. Дерзай.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #51 -: Март 24, 2020, 19:13:26 »
Quote (selected)
Ако трябва - да ти преведа накратко- човека казва, че трябва да се грижим за заразените
Попитах те нещо. Това, което отговаряш, няма нищо общо с въпроса. Номерът нема да мине.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #52 -: Март 24, 2020, 19:24:28 »
Quote (selected)
Попитах те нещо. Това, което отговаряш, няма нищо общо с въпроса. Номерът нема да мине.
https://www.segabg.com/node/126055
Виж какво друже - нямам време, а сопри се, а?
Айде не ми се спори вече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #53 -: Март 24, 2020, 19:26:43 »
Giuseppe, да не караме Ной да върти парцала.
Нека да си остане между тези дето се сещат. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #54 -: Март 24, 2020, 19:30:25 »
Сега слушам БТВ.
Свещенник, комуто е подарен апарат за обдишване от спонсори на малко градче в Италия се отказва от ползването му, в полза на по млад човек.
Свещенника почива.
При погребението, от всички балкони - аплаузи.
Второ - БоДжо, дава на британците акъл- "това, което ви казвам, е не за да ограничавам..." и ги призовава да спазват карантината.
От това повече на аменеменемаинегогонема не искам да отговарям. Когато някой сам каже - сбърках - приема се достойно.
Тва jе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #55 -: Март 24, 2020, 19:35:22 »
Quote (selected)
Айде не ми се спори вече
Виж сега, като не можеш да отговориш – а аз отлично знам, че е така – можеше най-малкото да премълчиш гузно. Но да продължаваш да се правиш на утрепан, подхвърляйки какви ли не ирелевантни текстове, е адски недостойна поза.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #56 -: Март 24, 2020, 19:42:35 »
Quote (selected)
Виж сега, като не можеш да отговориш
Пич!
Искаше един линк. Не си поставил никакви изисквания откъде и какво да е качеството на линка. Дадох ти го - от СЕГА.
Там пише -
Quote (selected)
Защо Великобритания се отказа от колективния имунитет?
Ако "Даунинг стрийт" се бе решил на този ход, за кратко време щяха да починат 792 000 британци, казва д-р Петър Марков от СЗО
Сърбай си надробеното и да не ти разказвам вица за замръзналото птиче, подало си главата от фъшкията, чрез която кравата го е спасила.
И кво е станало сетне.
« Последна редакция: Март 24, 2020, 19:45:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #57 -: Март 24, 2020, 19:49:13 »
Борката е клекнал заради кралицата. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #58 -: Март 24, 2020, 20:05:57 »
Quote (selected)
Там пише -
Продължаваш да се правиш на утрепан.
Не става дума за това, каква политика била имала не знам коя си държава.
Не става дума за това, трябва ли да се грижим за възрастни и болни.
Не става дума за това, нужна ли е карантина и каква.
Ти се изцепи във връзка с тезата за насищането при 70%, която явно епидемиолозите смятат за универсална истина. Твърдиш, че има такива, които смятат, че това не е вярно. Посочи такъв – всичко друго е шикалкавене, увъртане и прочее неприятни гърчове.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3571
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #59 -: Март 24, 2020, 21:01:45 »
Защитавам теза, не се пъча с нищо, hence no phallometric involved.