За живота, вселената и всичко останало … > Recycle Bin …

Re: Коронавирус в България

<< < (3/83) > >>

onzi:

--- Цитат на: Butch в Март 18, 2020, 16:05:51 ---Много хора правят грешката, че като разбират от нещо вече са компетентни по всички въпроси.
Този доц. Мангъров също.
...
Изводът е, че този доктор дава мнения "above his pay grade".
--- Край на цитат ---

тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:

--- Quote (selected) ---Доц. д-р Атанас Мангъров е началник на детското отделение в Инфекциозната болница в София. Доцент към Катедрата по инфекциозни болести, паразитология и тропическа медицина.
--- Край на цитат ---

изводът е, че бъч дава мнения "above his pay grade" :t1252:

onzi:
ето още малко от интервюто, дето е възмутило бъч:

--- Quote (selected) ---- Да, да се съобщават новости, че са доказани случаи на еди какво си в 1 ч. през нощта е все едно, че са бомбардирали София. Тези мерки, които се вземат, са нужни при особено опасна инфекция. Ако ставаше дума за вариола, при която смъртността е 60-70%, ако ставаше дума за ебола, където смъртността също е много висока. Но при това, което имаме налице, просто ще си разсипем икономиката.
--- Край на цитат ---

та, бъч, според теб адекватно ли е за болест със смъртност 4% да се вземат мерки, все едно смъртността е 70%?

Butch:
"тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:"

Що се правите на неразбрали? Доктора си дава мнението за неща за които той не носи отговорност.
За това което е отговорен той може да пише в научните списания и това ще е ОК. Също в болницата като назначи лечение, това ще е ОК.
Какви мерки ще се вземат в държавата, той не компетентен, защото не отговаря за това. That's it! Above his pay grade!
Научете го този английски!
Тук Бачо Кольо ви написа преди дни, че организираните общества ще си решат проблема, а другите не съвсем.
В организираните общества шефа на болницата отговаря за болница, шефа на кризисен щаб отговаря за държавата. Простичко е, но не и за някой форумци. Ама къф съм аз?
И "Гласове" не е истината от последна истанция.

onzi:

--- Цитат на: Butch в Март 18, 2020, 17:57:55 ---"тука си изплющял неква велика глупост. сепак докторът е съвсем компетентен да дава мнения точно по тази тема:"

Що се правите на неразбрали? Доктора си дава мнението за неща за които той не носи отговорност.
За това което е отговорен той може да пише в научните списания и това ще е ОК. Също в болницата като назначи лечение, това ще е ОК.
Какви мерки ще се вземат в държавата, той не компетентен, защото не отговаря за това. That's it! Above his pay grade!
Научете го този английски!
Тук Бачо Кольо ви написа преди дни, че организираните общества ще си решат проблема, а другите не съвсем.
В организираните общества шефа на болницата отговаря за болница, шефа на кризисен щаб отговаря за държавата. Простичко е, но не и за някой форумци. Ама къф съм аз?
И "Гласове" не е истината от последна истанция.

--- Край на цитат ---

е, не, продължаваш с дивотиите. докторът дава мнение за неща, за които е компетентен. ако смяташ, че носещият отговорност баци е по-компетентен, то това си е твое мнение /между другото също толкова адекватно, колкото и мнението ти за доктора/.

Butch:
 "че носещият отговорност баци е по-компетентен, то това си е твое мнение /между другото също толкова адекватно, колкото и мнението ти за доктора/."
Съвсем ясно съм написал, че носещия отговорност е този Мутафчиев. Той е шеф на щаба.
Абе, защо не четете с разбиране? Или така ви отърва. Баце ви може да е тъпак и игнорант, но взема мерки които се вземат и в други страни. Китай не затвориха Банско, а затвориха област с милиони хора.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия