Преглед на печата … > Култура …

...из пресата: “Неправославна вяра и общество” Автор: Дарина Григорова

(1/2) > >>

фелдкурат Ото Катц:
http://glasove.com/categories/skandalyt/news/nepravoslavna-vyara-i-obshtestvo

“Неправославна вяра и общество”, това би било реалното название на предаването, от чиито повторения ще бъдат лишени зрителите на БНТ, за което програмният директор може да бъде поздравен. Иска се смелост за подобно, макар и временно лятно, хигиенизиране на националния ефир от “отровни двойници” на Православие.

Като атеист няма да коментирам нито предаването, нито водещия Благоев, към горното ще добавя само, че се иска смелост да се публикува такъв материал, за което свалям шапка.

Kole:
Мислех си същото покрай г@злизането на Г. Благоев при посещението на папата м.г.
Хубаво щом са го свалили от ефир, няма да ми липсва. Дано мястото му вземе предаване, наистина посветено на Православната вяра, традиции, култура и история.

Bacho Кольо:

--- Цитат на: фелдкурат Ото Катц в Юни 18, 2020, 10:59:26 ---Като атеист няма да коментирам нито предаването, нито водещия Благоев, към горното ще добавя само, че се иска смелост да се публикува такъв материал, за което свалям шапка.

--- Край на цитат ---
Точно от атеистични позиции трябва да се коментират и Г. Благоев, и предаването му.
 Защото в това предаване има твърде малко  вяра и религия и твърде много политически внушения.

фелдкурат Ото Катц:

--- Цитат на: Kole в Юни 18, 2020, 11:56:57 ---Мислех си същото покрай г@злизането на Г. Благоев при посещението на папата м.г.
Хубаво щом са го свалили от ефир, няма да ми липсва. Дано мястото му вземе предаване, наистина посветено на Православната вяра, традиции, култура и история.

--- Край на цитат ---
Коле, цъкайки по каналите на дистанционното, попаднах на кабеларка "за православието" или нещо подобно, здагледах се  - в момента вървеше предаване за манастирите, но не онези балкантуристките филмчета, наблягаха на традициите и вярата, по-късно имаше за обредите (не знам дали така се казва), имаше църковно песнопение с обляснение какво се пее и какъв е поводът и ....
~~~~~~

Kole:
Благодаря! :way_to_go-1308:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия