Преглед на печата … > Култура …

проф. Боян Дуранкев - Минималната програма на левите и социалистите

<< < (10/15) > >>

kаily:
На това му се казва критически реализъм, критикуват и правилно оценяват, ама не дават път към светлината в края на тунела.
За разлика от социалистическия реализъм, където първо критикуват и после казват де е изходът.

Muktata:
Да си на 20 години и да не си социалист - значи нямаш сърце. Да си на 50 години и все още да си социалист - значи нямаш мозък.  :smokin: Всеки сам да се класифицира къде попада, според ЕГН-то си... От мен как виждам "повелите на деня", молете се всяка сутрин, ден и нощ , и палете свещи за нормалния, класически, стар капитализъм !  Shareholder capitalism ! Щото това което пробват да ни налагат , Stakeholder capitalism ,  не е никакъв капитализъм а дигитално робовладелство.  Връщане с два обществени строя назад, което естествено се пробутва на лапнишараните като "социална справедливост" , "да вземем от богатите и да дадем на бедните !" , някой друг да се грижи за доброто ни , а не ние самите да поемаме отговорност. "Универсален доход за всеки" ! В този дух са и алабализмите на Професора по-горе, и да !  Колегата правилно ви е заострил питанките ? А накъде сте тръгнали без да питате Геополитиката , и тия които я контролират ? :t26115:

kаily:
То много свободен се чувстваш да работиш на чорбаджия, винаги можеш да го смениш с друг, на същите или по-лоши условия. Ама се пак възможност има.
И не, не ми говорете за самонаетите, първо, не всички могат да са такива, второ, и там ги натискат отгоре силните на деня и ги принуждават да продават труда си на практика.

Аз викам, направо към робството да се върнем, що там поне са били длъжни да ти осигурят покрив и храна, а в свободния капиталистически свят само ти си длъжен на всички останали.

otvrat:
молете се всяка сутрин, ден и нощ , и палете свещи за нормалния, класически, стар капитализъм !

За кой "нормален" капитализъм да палим свещи?  За 12-часовия работен ден, детския труд, мизерните заплати, печалбите в стотици проценти? Няма "нормален" капитализъм. Аз бих палил свещи хората да почнат отново да четат Маркс и Ленин.

dabedabe:
Ти добре почна, ама накрая се пообърка.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия