Преглед на печата … > Култура …

проф. Боян Дуранкев - Минималната програма на левите и социалистите

<< < (11/15) > >>

kаily:
Дабедабе, който никога не е чел Маркс, но не одобрява...
Главата ми не го побира как можеш да изсазваш мнение по материя, която изобщо не познаваш.

dabedabe:
Маркса, признавам не го знам наизуст като теб. Ама пък не чел, не е вярно. Мина му времето, не го ли разбрахте? Мога да раздуя, ама не виждам смисъл. Учудват ме хора, дето си съставят мнение за някого и след туй карат като програмирани.

otvrat:
Мина му времето, не го ли разбрахте?

Минало му времето, викаш. Кое време му е минало? На капитализма, на класите, на наемния труд, на принадената стойност, на финансовия капитал, на монополите? Щом мислиш, че на Маркс му е минало времето, значи изобщо не вдяваш какво се случва около тебе. А ако не вдяваш какво се случва около тебе, как да ти обясня, че на Маркс не му е минало времето? 

Aсол:

--- Quote (selected) --- Мина му времето, не го ли разбрахте?
--- Край на цитат ---

Нищо подобно! Дори смятам, че е настъпило времето, в което ще се докаже основният извод на марксизма - че социализмът ще победи в най-развитата капиталистически страна. Естествено, придружено с всички съпътстващи обстоятелства. И даже ще го гледаме на живо :smokin:

п. п. Имам и една прогноза. Единствената, в която съм абсолютно сигурна - Франция и Англия завинаги ще изпаднат от Съвета за сигурност на великите сили. Разбирай - с право на вето. Тази ера за тях приключи завинаги. Ще има известно време гърчове, но всичко ще си дойде на мястото

На тяхно място ще се настанят поне двама представители на основните мюсюлмански подразделения на религията им /шиити и сунити, за Иран съм сигурна, за другото очаквам, че ще игра основно ердо, но пък и саудитите не си оставят магарето в калта, така че ще гледаме/, ще се наместят и страни с различни секти/Индия/, от Африка също ще има поне два субекта и представителя на католиците ще го излъчи Латинска Америка

kаily:

--- Цитат на: dabedabe в Ноември 13, 2022, 17:46:05 ---Маркса, признавам не го знам наизуст като теб. Ама пък не чел, не е вярно. Мина му времето, не го ли разбрахте? Мога да раздуя, ама не виждам смисъл. Учудват ме хора, дето си съставят мнение за някого и след туй карат като програмирани.

--- Край на цитат ---


Ти лично сподели точно тук, че не си го чел, но не одобряваш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия