Автор Тема: Това е трагедията на България - избрахме случаен човек за президент  (Прочетена 10571 пъти)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тези, които се изживяват като вождове на протестите, са върли антикомунисти. Което ясно значи, че са и русофоби.
С антикомунизма у нас, дарлинг, приключихме преди бая време. :ive_got_it-1379:
Но ти вероятно още спиш ... :yawn-3335:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ми незнам. Не си падам по еднопластовото мислене.
-------
 
Та така ..... Когато в Москва се появи достоен за наследството на Петър, Екатерина и Йосиф Висарионович, то Той ще си го вземе. Важното е тогава да има България и да е в що-годе благоприятна позиция.
А пътяТ към това минава през вишеградци. Няма друга алтернатива.

И ти май си минал на логорея, и то с доста невчесани мисли ...  :D
Но за "вишеградци" заслужаваш   :thumbs_up-3334:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Цитат на: Nor
Тези, които се изживяват като вождове на протестите, са върли антикомунисти. Което ясно значи, че са и русофоби.
С антикомунизма у нас, дарлинг, приключихме преди бая време.
Но ти вероятно още спиш .

Антикомунистите/русофобите до смъртта си ще се тресат от злоба към всичко руско или социалистическо. Даже насън не могат да се отърват от обсесията си  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: 66
Повтарям инициативата създава втори център в ЕС. Де факто България засилва връзките си в вишеградци.

Илюзии. Не е втори център на ЕС, а първа линия на фронта срещу Русия. За да запазят втората линия, т.е. Западна Европа. Ще го разбереш, когато поканят в И3М и Украйна, и когато прехвърлят повечето бази и оръжия от Зап. Европа в Изт..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Цитат на: 66
Повтарям инициативата създава втори център в ЕС. Де факто България засилва връзките си в вишеградци.

Илюзии. Не е втори център на ЕС, а първа линия на фронта срещу Русия. За да запазят втората линия, т.е. Западна Европа. Ще го разбереш, когато поканят в И3М и Украйна, и когато прехвърлят повечето бази и оръжия от Зап. Европа в Изт..
При пасивната и беззъба политика на Москва по принцип всичко е възможно .....
Но касателно Украйна ще си счупят зъбите. Има голямо руско малцинство, няма перспективи за ЕС (Поради територия и селк. субсидии ..... ) Подобен опит просто ще катализира деструкцията, вероятно ще престане да има излаз на море....
Quote (selected)
За да запазят втората линия, т.е. Западна Европа
Че какво има да и се "пази". Никой не я заплашва. Проблемите са вътрешни. Дългови, прибиране на терористи по пол. причини (же суи ...), липса на производство и т.н. и т.н.
И дан пропуснем топ малоумието "зелена зделка". Както са я подкарали нема да има нужда да се рисуват серийките за Бедрок, ми направо мое ги снимат.
 
Впрочем Радев наблегна че инициативата трябва да акцентира на културна, научна ..... интеграция.
 
Но това не се забелезва, щото не устройва ..... вие знаете кой и "началниците"
 
Пак повтарям. Въпроса е какво прави България при разпадаш се ЕС при това с деменция, алцхаймер .....
"Да подписваме днес  и да си тръгваме" не е решение. И никога не е било!!!
« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 14:44:12 от 66 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Какво стои зад въпросния проект обяснява Вацев. Човекът има достатъчно знания и компетентност които предават допълнителна тежест на позицията му.
https://fakti.bg/mnenia/523830-vacev-radev-i-borisov-ne-si-davat-smetka-che-vlizaneto-v-tri-moreta-e-ravnosilno-na-voina-s-rusia

И още един, по-подробен на Къдринка Къдринова - горещо препоръчвам като задължително четиво по темата.
Към България на три морета през… Полша и САЩ
https://baricada.org/2018/12/15/tri-moreta-bulgaria-poland-usa/

Относно Австрия и останалите бивши соц. страни. Тези страни дефакто не са независими, политиците им са марионетки, по същия начин като нашите политици вкл БСП и Радев са се цанили американски маши. Когато дойде гласуване в ЕС да се наказва Русия, винаги по инициятива на САЩ или Британия, всички техни представители гласуват друбжно, под строй, без да задават неудобни въпроси, без да искат доказателства за вина. Пикая аз на подобни управляващи, включително и на сегашните австрийски. Между впрчем в Австрия въпреки, че уж беше неутрална държава върви масово промиване на мозъци, насажда се любов към евереите и американците, и омраза срещу руснаците, бившия СССР и неговите идеи. Грозна гледка - в училище децата вместо да учат родната си история, учат в продължение на месеци и години, колко много са страдали евреите, колко важен е Холокоста, колко лош е бил социализма в СССР, че Сталин е бил дори по лош и от Хитлер, и т.н. и т.н. А това, че последния е изтребил с милиони включително цивилно население се споменава само бегло, ако изобщо е споменато, без да се акцентира и разглежда в подробности, така, че да не могат децата да знаят и помнят кой всъщност е жертвата на войната и какви престъпления са извършвали дефакто и техните деди. Мръснишка история, но така е когато уродите си настанят марионетките във властта, държат медиите пренаписват учебните програми така, че младежта да не знае истинската история, а само изкривената такава, да не знае историята на собствената си страна и народ.
« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 17:01:14 от kasapina »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пак повтарям. Въпроса е какво прави България при разпадаш се ЕС при това с деменция, алцхаймер .....
"Да подписваме днес  и да си тръгваме" не е решение. И никога не е било!!!
:D
Просто защото няма къде другаде да отидемЕ ...  :happy-3336:

Ако живеехме на остров, като например Австралия или Тайван, поне можехме да спрем поредното настъпление на корона-пандемията ...

Но ний продължаваме да си живеем на кръстопът, от което навремето доста се гордеехме, а сега това също допринася донякъде за усложняване на ситуацията.  :sad-3295:
« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 16:07:58 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: Джиджи
Просто защото няма къде другаде да отидемЕ ...

Ще има, ще има. Въпросът е дали дотогава още ще я има България.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Гласувах с ентусиазъм за Радев, но след известно време ентусиазмът ми се изпари. А подозренията ми, че е американопослушен, се засилват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Какви три морета, какви пет лева?
Вишеградците ли ще купуват нещо от нас и какво?
Изобщо не става въпрос за алъш-вериш.
Ясно е че си е повторение на санитарния кордон от 30-те години на ХХ в.
И ние барабар Петко с мъжете.
Абе вкарахме си го сами.
Голям пазар на който имахме и контакти и конкурентни преимущества му ебахме мамата.
Ясно е че не можехме да разчитаме на това което е било, но 10% да беше останало пак е много.
Само че по Виденово и Костово време каквото можаха източиха в БГ.
Продадоха стоката в Русия и бившия СССР и лопнаха кепенците на предприятията.
След това и машините ги продадоха.
Каквото можаха в Турция, останалото на вторични суровини.
Що се отнася до вишеградците?
Никой от тях не си заеба търговията с Русия както ние.
Чехите правят бира в Русия(за Шкода не говорим защото тя си е VW), маджарите консерви(Globus) и лекарства, поляците купиха навремето един от големите производители на водка и също така имат заводи за замразени плодове и зеленчуци(Hortex).
И това е за което се сещам веднага.
Ние като най-ербап сме с гол гъз на три морета.

P.S. Пиша за неща на които съм бил свидетел. Политическите цветове нямаха значение. Всички бяха в кюпа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Анонимус, това, което го пишеш за връзките и пазарите с и в Русия е верно, а сега ваправи един копи-пейст и за същото към арабите и ще се получи почти пълна картинката.
Дояхме от две крави и само сърбите бяха по най баш от нас - дояха от три!
Затова и на тях се падна три пъти по късата клечка. На нас -  самодва пъти.
Което не е утеха - те пак ще се оправят, на нас времето ни май изтече.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Old Star
Тя е ясна.
Яд ме е само че виновните са невинни и те определят наклона на пръчката.
Не съм кръвожаден, но започвам да го разбирам тов. Коба.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил


Ми убаво го е написал Вацев. Като за отчаян германофил.
Само дето малце не е актуално. Некъде към век. Германия отдавна не е "работилницата на света" ......
 
И момата къдринка ми аресва. Особено на края - за полско-турската граница. Е историята сочи че по скоро че е германо-руска, ма карай .... И не трябва да мислим полците. То е общоизвестно че поляк е професия, тъй че дали за американци, дали за германци, дали за руснаци се че бачкат. Ко не, приклад в суратя е убедителен аргумент.
 
Кат казах за актуално ... да има "три морета", ама не инициатива а капан. "щтракнал" капан. Моретата са Балтийско, Арабско и Южнокитайско. И май няма измъкване.
А за германците .... да престанат да са окупирана държава, да престанат да плащат репарации, щото и "фолцваген" и "монсанто" са точно репарации и може да си преразгледам мнението.
Казах  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Джиджи много пише, малко чете, не знам мисли ли...

"...през 2017 г. американският президент Доналд Тръмп посети първо Варшава и говори дълго за Триморието , като това посещение беше дори преди посещенията му в Германия, Франция и другите по-големи западни европейски страни."

Триморието е един от малкото въпроси, по които в момента в Щатите политическият елит – републиканци, демократи – са единодушни.


Този е мозъкът, зад американския проект "Три морета", и винаги става въпрос за пари и власт!


Предвижда се, да сме под полска власт, Полша ще е новата база на САЩ във войната на Америка срещу Русия, съответно ѝ се дава контролиран просперитет на икономиката, за се подчинява полското стадо на повелите на Вашингтон, му се дава по-охолен живот. Стара изпитана рецепта.


« Последна редакция: Октомври 31, 2020, 08:09:24 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Местят базата по-близо до Москва.
Скъсяват продоволствените вериги.
Пробваха от Париж, Берлин, сега Варшава.
Това не са САЩ а гоблините дето надничат зад тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Така е, аватар, прокси. Янките обичат да воюват с чужди ръце, но аз не искам да са нашите ръце.
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Доста години базата на мириканците на Балканите, вкл тази на службите беше в ..... Белград  :smokin:
После ги бомбиха, правиха военна база в косово ....
 
А тов Трамп и в Социалистически Виетнам оди ... Бе зорът е голем. Както споменах "капанът" Три морета е щракнал....
 
Към момента аз виждам повече ползи отколкото вреди.  :smokin:
Особено на фона на наличните войници и командни центрове тук и без "инициативи" и на фона на купуване на самальоти на артия, събиране на боклуци от "зап. европа" та дан ги бракуват на цени на нови .... тва кораби и подобни.
 
Последно в този "формат" мен ме безпокоят не полците, а афстлийците. Първо не им е мястото там, второ са лакоми. Е примерно Боко им ариза винетките и надуха парите за "обслужване" двойно и нагори.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
"Ползите" са само малко сиренце в капана, не повече, поляците са най-анти руски настроени, по традиция, за това за тях сиренето ще е повече.
Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: 66
Към момента аз виждам повече ползи отколкото вреди.  :smokin:

И поляците така са виждали ползи във въздигането на Райха.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Цитат на: 66
Към момента аз виждам повече ползи отколкото вреди.  :smokin:

И поляците така са виждали ползи във въздигането на Райха.
МИ не. Полша е англо-френски проект след ПСВ.
Те и договори за военна помощ са имали ......
Не че некой си е мръднал пръста де  :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Цитат на: 66
Цитат на: Nor1
Цитат на: 66
Към момента аз виждам повече ползи отколкото вреди.
И поляците така са виждали ползи във въздигането на Райха.
МИ не. Полша е англо-френски проект след ПСВ. Те и договори за военна помощ са имали ......
Не че некой си е мръднал пръста де  :smokin:

Aнгло-френски, ама са се радвали на Райха. Като чакал, който смята, че тигър ще раздели наполовина с него месото на убития бивол.
Е, понякога биволите убиват тигрите. А за чакалите и в двата случая е добре да са по-далеч. Пък ние сме като минипинчер, който се бута при чакалите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
избрахме случаен човек за президент

Уверявам ви, няма нищо случайно! Не бъдете деца!
« Последна редакция: Ноември 01, 2020, 09:01:31 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
В подкрепа на Максимус.

"Выборы! Выборы! Кандидаты - пидоры!"

https://www.youtube.com/watch?v=1CLBANCVHTw
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пък ние сме като мини-пинчер, който се бута при чакалите.
  :D

:giggle-3307:


AnonimusBG

  • Гост

AnonimusBG

  • Гост
Президенът и премиерът запушиха системата за млади кадри

Радев и Борисов се договориха за посланическите места


http://epicenter.bg/article/Radev-i-Borisov-se-dogovoriha-za-poslanicheskite-mesta-/232289/11/0