За живота, вселената и всичко останало … > Историческо бъдеще …

Мемориал в памет на цивилните жертви от бомбардировките, извършени над България…

<< < (2/21) > >>

Джиджи:

--- Цитат на: Giuseppe в Януари 02, 2021, 20:19:51 ---За мен, мястото му е на терена на т.н. седмокрил петокур.
--- Край на цитат ---

Подкрепям!  :way_to_go-1308:

Поне ще е с лице към къщата /или апартамента?!/ на дядо ми на ул. "Патриарх Евтимий" № 6 /или 66?!/ – в непосредствена близост до вече бившото кино "Витоша". Която е била разрушена почти до основи по време на бомбардировките над София през зимата /май?/ на 1944 г. ...

И слава Богу, че по това време баба ми не е била в София, а дядо ми е успял да се спаси по чудо в близкото скривалище. За който случай вече съм писала тук в една друга тема ...

А ако някой тук започне случайно да оспорва това, което се е случило, имам безспорни доказателства от все още живите в цялата ми рода ... :pissed-891:

Giuseppe:

--- Цитат на: ddantgwyn в Януари 02, 2021, 20:25:10 ---
--- Цитат на: Giuseppe в Януари 02, 2021, 20:19:51 ---
За мен, мястото му е на терена на т.н. седмокрил петокур.

--- Край на цитат ---

По мои спомени, беше отделено място в градинката зад Националната художествена академия, между старото руско посолство и института за космически изследвания. От теб разбирам, че е имало идея паметника да е пред телефонната палата. Нищо чудно и така да е било. Надявам се да разберем от следващите коментари какво и как е ставало.

--- Край на цитат ---
Май имаше и такъв момент, вероятно съм попадал на версия като предложение към СО.
Вече ми се губи имаше ли преТпоследно решение на СО или само нещо йезуитско.
Още тогава се бях зарекъл да участвам с некой леф при окончателно решение, а ей на - нищо не съм дал до сега!
Чак пък за такъф пинтия не се имам, та затова си мисля, че нещо не се получи.
Малко натопяващо може да излезе, но не мога да се освободя оД фпечатлението, че Летеца знае повече.

Джиджи:
P.S. И накрая, забравих:

За новооткритата тема –  :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

AnonimusBG:

--- Цитат на: ddantgwyn в Януари 02, 2021, 20:28:09 ---
--- Цитат на: AnonimusBG в Януари 02, 2021, 20:11:27 ---Най-вероятно няма да намеря подкрепа, но все пак.
Паметникът на американските пилоти естествено е идиотизъм.
Предлаганият паметник не мога да го нарека така по етически причини, но би трябвало да се гледа по-дълбоко в нещата.
Благодарение на идиотизма на тогавашните управници англо-американците получават законен повод да бомбардират вражеска държава.
Такива ми ти работи.

--- Край на цитат ---

Идиотизмът на тогавашните управници е коментиран надълго и широко и в стария форум, и в другия форум, така че наистина няма смисъл да се разпростираме върху него и в тази тема, още повече, че има консенсус по него (imho).

--- Край на цитат ---

Не зная.
Много е сложно.
Дрезден как да го възприемем?

Трябва ли и там да правят паметник?

ddantgwyn:

--- Цитат на: AnonimusBG в Януари 02, 2021, 22:15:36 ---
--- Цитат на: ddantgwyn в Януари 02, 2021, 20:28:09 ---
--- Цитат на: AnonimusBG в Януари 02, 2021, 20:11:27 ---Най-вероятно няма да намеря подкрепа, но все пак.
Паметникът на американските пилоти естествено е идиотизъм.
Предлаганият паметник не мога да го нарека така по етически причини, но би трябвало да се гледа по-дълбоко в нещата.
Благодарение на идиотизма на тогавашните управници англо-американците получават законен повод да бомбардират вражеска държава.
Такива ми ти работи.

--- Край на цитат ---

Идиотизмът на тогавашните управници е коментиран надълго и широко и в стария форум, и в другия форум, така че наистина няма смисъл да се разпростираме върху него и в тази тема, още повече, че има консенсус по него (imho).

--- Край на цитат ---

Не зная.
Много е сложно.
Дрезден как да го възприемем?

Трябва ли и там да правят паметник?

--- Край на цитат ---

А сигурен ли си, че вече няма паметник?

https://www.tracesofwar.com/sights/3063/War-Memorial-Dresden.htm

примерно този?

А Дрезден може да го приемаме като пример за военно престъпление (примерно).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия