За живота, вселената и всичко останало … > Други теми …

Пълзящ фашизъм/авторитаризъм/тоталитаризъм!?

(1/2) > >>

Асол:
Може би само на мен ми се струва така, но предлагам на вниманието ви едно доста добро резюме в ей тази статия от СЕГА, която като гледам, не са много хората обърнали й внимание, а според мен нещата са много сериозни! А и да не забравя - какво нещо е манипулацията, не можеш да видиш фашизма, ако не ти го изведат в заглавието. И докато се караме кой за какво е виновен разни безобразни си присвояват държавата


--- Quote (selected) ---Извънредното законодателство е специалитетът на ГЕРБ
--- Край на цитат ---

https://www.segabg.com/forum-topic/izvunrednoto-zakonodatelstvo-e-specialitetut-na-gerb
 :light_bulb-1377:

ddantgwyn:

--- Цитат на: Асол в Ноември 05, 2018, 10:41:16 ---Може би само на мен ми се струва така, но предлагам на вниманието ви едно доста добро резюме в ей тази статия от СЕГА, която като гледам, не са много хората обърнали й внимание, а според мен нещата са много сериозни! А и да не забравя - какво нещо е манипулацията, не можеш да видиш фашизма, ако не ти го изведат в заглавието. И докато се караме кой за какво е виновен разни безобразни си присвояват държавата


--- Quote (selected) ---Извънредното законодателство е специалитетът на ГЕРБ
--- Край на цитат ---

https://www.segabg.com/forum-topic/izvunrednoto-zakonodatelstvo-e-specialitetut-na-gerb
 :light_bulb-1377:
--- Край на цитат ---

Дали терминът „фашизъм“ покрива точно това, което правят ГЕРБ?

Асол:
Този "термин" винаги е бил източник на безкрайни разправии, спорове и уточнения, ама барането на законодателството в подобни направления (то така се почва, особено в днешно време в държава членка на ЕС не е някакси модерно първо да спретнеш преврат) започва зловещо да прилича на пълзене към нещо като ЗЗД. Знам, знам, че ще се намери кой да каже, че в България никога, ама никога не е имало фашизъм. Въпросът е къде дремат другите!?

ddantgwyn:

--- Цитат на: Асол в Ноември 05, 2018, 11:05:14 ---Този "термин" винаги е бил източник на безкрайни разправии, спорове и уточнения, ама барането на законодателството в подобни направления (то така се почва, особено в днешно време в държава членка на ЕС не е някакси модерно първо да спретнеш преврат) започва зловещо да прилича на пълзене към нещо като ЗЗД. Знам, знам, че ще се намери кой да каже, че в България никога, ама никога не е имало фашизъм. Въпросът е къде дремат другите!?

--- Край на цитат ---

Аз нямам точно това предвид, а че „фашизъм“ е точно определен термин, с ясни характеристики и неговото използване в случая дава по-голяма свобода за лавиране на апологетите на ГЕРБ за защита точно на тази тяхна дейност.

По-удачно, според мен, би било да се използва тоталитаризъм или авторитаризъм — има по-голям шанс да бъде схванато даже и от 80-те процента.

Асол:
Ето, Принце, поправих го. Всеки да реши за себе си, на какво точно му прилича

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия