За живота, вселената и всичко останало … > Recycle Bin …

Re: САЩ

<< < (2/4) > >>

аменеменема:

--- Цитат на: cekyko в Март 02, 2022, 11:43:51 ---...
--- Край на цитат ---
Лишените ти от логика, крайно заядливи, нахални, безпредметни и изключително непочтени заяждания в последните дни ме убеждават, че искаш изобщо да не пиша тук. Друго обяснение няма. Както съм отбелязвал и друг път, дай му власт на такъв, па гледай сеир. Ми хубаво – печелиш, няма да пиша. Както върви, накрая ще киснеш само в собствен сос.

peniko:
*

peniko:

--- Цитат на: peniko в Октомври 13, 2022, 19:01:54 ---
--- Цитат на: peniko в Октомври 13, 2022, 19:00:40 ---
--- Цитат на: ЗИП в Октомври 13, 2022, 16:07:00 ---Тва е един от американските парадокси.
САЩ са родоначалник на всякакви женски движения, стачки, 8 март и так далее.

Жените на янките са мноо ербап и освободени открай време, но така и не им дават засега тази най-висша длъжност....


--- Край на цитат ---
Съгласен: За мен тоова е един "труднообясним" парадокс. Тук една жена ако рече може да те направи на "маймуна" в буквалния смисъл на думата, само за това че си й намигнал когато  не е на кеф. Хеле пък ако си я докоснал. Ще те обвинят в секакви харасменти.... Аз съм ходил на специално обучение - какво може и какво не може та да се вкараш в беля. Милиони американци са под чехъл в най-буквалния смисъл и чинно си търпят, щото ако жена им подаде за развод ще ги разори за 100 г напред. Мъжете "тихо" се бунтуват и се подиграват на жените ...когато тях ги няма наоколо. Може би тук някъде е ключът от бараката - въпреки всякакви правила и закони обществото не счита, че е редно жените да "носят панталони". Говоря за места демократични и еманципирани, в реднешките щати са 50 г назад по въпроса.
В БГ жените са много по-равноправни от тази гледна точка.

--- Край на цитат ---

--- Край на цитат ---

peniko:
*

peniko:
*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия