Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 08:39:52

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868934 пъти)

0 Потребители и 43 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15600 -: Август 12, 2021, 18:06:06 »
Колко е кутия цигари при вас?  :smokin:
Кой сериозен пушач ще купува КУТИЯ цигари??? Отиваш при индианците, купуваш си ЧУВАЛЧЕ (20 на 30 на 50 сантима, ако не си редовен клиент или не пушиш много) за пет долара (едно време бяха пет, отдавна не съм минавала по Тютюневата алея) и си ги слагаш в твоята си кутия, която след няколко години от кумова срама сменяш, като почне да ти се рифчи по ъглите от изтриване.  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15601 -: Август 12, 2021, 18:06:38 »
ами защото е буквално - трябва да дойдат едни хора от една парламентарна група и да изтикат един напред, който да получи въпросния мандат. вчера се разправяхме за премиера, дето като го излъчат, е вече адресиран персонално той, а не парламентарната му група.

не беше толко отдавна.

гербавите не идват -> няма кандидпремиер -> няма адресат за действията на президента. той какво трябва да направи - да издаде мандат за съставяне на правителство до 'на село, за баба'?
МИ президента ги кани примерно петък 13-ти в девет часа. Ако не додат включва часовника и след 8 дни връчва третия. Разбира се Бочко би могъл да изписка ама, петък 13ти, пък и меркурий е ретрограден, молим слад два дни. Мооже да мине, а може и не.
 
А мандат се връчва на парл група. В общия случай кандидатпремиера е неизвестен към този момент. Освен това по традиция освен парл. глупа требе се яви и представляващия партията. Т.е. председателя

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15602 -: Август 12, 2021, 18:07:49 »
Като възпитаник на Симпсънс и Саутпарк съм дълбоко предубеден към това, което имаме като Канада.
В защита на Канада трябва да река, че прическата на Маги вече е излязла от мода!  :i_sheepish:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15603 -: Август 12, 2021, 18:08:19 »
Четох някъде, че в София има повече болници, отколкото в Австрия.
Защо ни е държава, която е измислила хиляди безмислени регулации, а е оставила почти  на самотек такова нещо, като откриването на болници - частни и държавни.

Защото в тази държава са решили, че правилните хора тряа да печелят и от това.

Все повече нови болници при все по-намаляващо население и продължителност на живота не са на място, така е.

И не е оставено на самотек, регулации има, отделен въпрос е как се прилагат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15604 -: Август 12, 2021, 18:09:45 »
Кой сериозен пушач ще купува КУТИЯ цигари??? Отиваш при индианците, купуваш си ЧУВАЛЧЕ (20 на 30 на 50 сантима, ако не си редовен клиент или не пушиш много) за пет долара (едно време бяха пет, отдавна не съм минавала по Тютюневата алея) и си ги слагаш в твоята си кутия, която след няколко години от кумова срама сменяш, като почне да ти се рифчи по ъглите от изтриване.  :nuts:
Предполагам индианците като коренно население са освободени от акцизи и проч модерни простотии.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15605 -: Август 12, 2021, 18:09:55 »
Quote (selected)
Мноо е итересен въпросът с циганите там /тва е на мама района на произход/ - не знаят турски и говорят изключително правилен български език, носят шалвари и им викаха навремето турчеещи се цигани
Нормално - районът там е предимно помашки, сега по-малко, но достатъчно. Другото са били в общи линии власи.
И като цяло колибарски - ако погледнете картата, Угърчин е в средата на един кръг в радиус 10 км, в който е единствено село, пардон град. Наоколо е имало сал вигвами.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15606 -: Август 12, 2021, 18:10:01 »
Качествените натрупвания често преминават в злокачествени изменения.Въпросът е не в брой легла, а достъпат до тях като ти потрябват.По възможност- изобщо да не стигаш до тах, но като се наложи- да става бързо.Какъв е шанса да преживееш инсу;т в Кайнарджа или Малко Търново?.Системата на здравеопазване би трябвало да поставя във фокус опазването на здравето на населението, не благосъстоянието на шепа лекари-търговци.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15607 -: Август 12, 2021, 18:10:13 »
...тази болница като частен проект не е проблем - имат пари, строят - въпросът е след това с договора с НЗОК.
:well_done-1299:
Няма лошо. Църквите също могат да построят болници. Но не може държавата чрез НЗОК да ги спонсорира.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15608 -: Август 12, 2021, 18:11:58 »
Quote (selected)
Кой сериозен пушач ще купува КУТИЯ цигари??? Отиваш при индианците, купуваш си ЧУВАЛЧЕ
Мерсим, за това мога да ида и в Кавакли Тополовград, хем дъ нейтив каваклиънс са по-автентични от канацката паплач.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15609 -: Август 12, 2021, 18:12:59 »
Я, доста хора...и други тук твърдят, че тошковчетата заявили, че няма да подкрепят трети мандат.
Може!
Какво рекоха, че ше гласуват против или са рекли, че няма да подкрепят.
Жиииво ме интересува, може ли, ако сте тъй добри?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15610 -: Август 12, 2021, 18:13:13 »
А мандат се връчва на парл група. В общия случай кандидатпремиера е неизвестен към този момент.

ко? не! виж тука:
Quote (selected)
(2) Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър-председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага това на посочен от втората по численост парламентарна група кандидат за министър-председател.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15611 -: Август 12, 2021, 18:13:19 »
Качествените натрупвания често преминават в злокачествени изменения.Въпросът е не в брой легла, а достъпат до тях като ти потрябват.По възможност- изобщо да не стигаш до тах, но като се наложи- да става бързо.Какъв е шанса да преживееш инсу;т в Кайнарджа или Малко Търново?.Системата на здравеопазване би трябвало да поставя във фокус опазването на здравето на населението, не благосъстоянието на шепа лекари-търговци.

Са, нова концепция за здравеопазване няа да напишем тук, а още по-малце да приложим.

Бг системата е взела много от лошите черти на други системи и свенливо си е затворила очите пред онова, което наистина върши работа.

Дваесе и кусур години след т.нар здравна реформа и след поколения студенти, които отдавна практикуват, а не са видели друг модел, неа шанс нещо да се подобри съществено.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15612 -: Август 12, 2021, 18:14:08 »
Качака не става за пушене.Трябва да се смесят няколко сорта в бленд.Дори прочутият Неврокоп , дето уж ставал и самостоятелно за пушене, има вкус на кравешки фъшкии.Макбарен си е друга работа.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15613 -: Август 12, 2021, 18:16:22 »
Сержант- въпросът е принциен- системата за лекарите ли работи или лекарите са просто част от системата работеща за хората?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15614 -: Август 12, 2021, 18:17:01 »
Quote (selected)
Гласувал съм за конституцията в 1971.

Бъч, ама ти си мноо древен. Аз тогава съм била евентуално на една годинка :bigok:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15615 -: Август 12, 2021, 18:17:42 »
До девети здравеопазването е част от МВР.Факт.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15616 -: Август 12, 2021, 18:18:15 »
ко? не! виж тука:
Ами не може да се явява цялата парламентарна група, няма нужда от калабалък, но не може да дойде и сульо пулев, трябва да е посочен от парламентарата група и да е заставен с бой да отиде! Виж на ИТН кандидатът как чинно отиде, взе мандата, изпълни изискванията  за мандата, връчи на президента правителството в проект и веднага се отказа, щото сигурно вече са му обещали да не го бият повече! Няма друго обяснение защо е изпълнявал предидущите циркови номера!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15617 -: Август 12, 2021, 18:19:50 »
Сержант- въпросът е принциен- системата за лекарите ли работи или лекарите са просто част от системата работеща за хората?

По-скоро първото, въпреки че нещата би трябвало да са в посока към второто.

Не може да се обобщава, но, погледнато отстрани, някои си вършат работата по-зле и взимат много повече от други.

При липса на контрол и на санкции нещата ескалират...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15618 -: Август 12, 2021, 18:20:00 »
да си чул некой тука да говори за регистрация на гласоподавателите и праймърита? Иас несъм.
Не съм чул горното.
Чул съм следното:
https://www.youtube.com/watch?v=kKAoA6la5nk
И след мъглата...пак мъгла.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 18:27:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15619 -: Август 12, 2021, 18:20:19 »
Мерсим, за това мога да ида и в Кавакли Тополовград, хем дъ нейтив каваклиънс са по-автентични от канацката паплач.
Не смей да ми обиждаш съседите! Те и без това толкова пострадаха от Трюдо, дето въведе законната марихуана! Що бизнес отиде, щом пушачите се прехвърлиха на дрогата!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15620 -: Август 12, 2021, 18:20:59 »
Бъч, ама ти си мноо древен.
Но...Запазен. Гладка кожа и всичко оригинално... :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=eFjjO_lhf9c&list=RDMM&start_radio=1&rv=ipCqlYn2i4g
« Последна редакция: Август 12, 2021, 19:34:58 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15621 -: Август 12, 2021, 18:21:39 »
Тааашак!
И Лайчев е завъртял волана да вземе завоя! БТВ, нау!
Абеее, казано е, не нарушавай допустимата скорост, ако искаш да стигнеш по далеч!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15622 -: Август 12, 2021, 18:22:00 »
Предполагам индианците като коренно население са освободени от акцизи и проч модерни простотии.
Правилно предполагаш. Имат специална карта, с която пазаруват в неиндианските магазини, за сваляне на данъка.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15623 -: Август 12, 2021, 18:25:21 »
Канаците можеха едно нещо - да играят хокей.
От 1993 г. канацки отбор не е ставал шампион в НХЛ.
Ерго, от тех вече нема никакъв смисъл.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15624 -: Август 12, 2021, 18:27:43 »
Quote (selected)
Ерго, от тех вече нема никакъв смисъл.
Да им предложим да приемат кирилицата?
Мое пък да дръпнат! :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15625 -: Август 12, 2021, 18:30:07 »
Що, ние да не сме като локомотив?
Откак не пишем с с гръчки букви, се надоле се търкаляме  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15626 -: Август 12, 2021, 18:31:30 »
The Rolling Stones

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15627 -: Август 12, 2021, 18:31:37 »
дрън-дрън
ти какво точно си мислиш, че коментираш? щото ние си говорим за това трябва ли да се знае кандидат-премиеринът при явяването при президента или не.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15628 -: Август 12, 2021, 18:31:48 »
Правилно предполагаш. Имат специална карта, с която пазаруват в неиндианските магазини, за сваляне на данъка.

Ти не разбра ли, че не можеш да спущаш готови модели на хора, които нямат нищо общо помежу си като манталитет, история и традиция. Хубаво!  Ти си там, ще скачаш според тамошната тояга, но не мога да разбера, що се опитваш да я размахваш тук!? Направила си своя избор, ние - също. Що, мама му стара, се опитваш да ни се налагаш и да ни сочиш пътя в живота? Никой не те е глАвил за Месеианец! Ако ти пукаше за кочината, щеше да си тук и да се ангажираш с мазните борби. Аре да съм пределно откровена - по мое мнение, нямаш право да мъцнеш дори

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15629 -: Август 12, 2021, 18:35:02 »
Да си тук и да ти пука не е едно и също.Ако беше-нямаше да е разкована кочинка....



Тоя мем май си е мой, барабар с "гюбрето" и "жълтопаветник".квичащите прасенца на копаня...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15630 -: Август 12, 2021, 18:36:33 »
Аре да съм пределно откровена - по мое мнение, нямаш право да мъцнеш дори
:t26157: Конституцията не казва горното. Напоследък много я споменавате.
Аз съм работил в НРБ ено 20 години и служил в БНА, та да има какво да се приватизира (краде) 30 години. Сигурно имам някакво право да си давам мнението. Засега не го давам. Ще почна.
« Последна редакция: Август 12, 2021, 18:51:49 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15631 -: Август 12, 2021, 18:37:48 »
Ти не разбра ли, че не можеш да спущаш готови модели на хора, които нямат нищо общо помежу си като манталитет, история и традиция. Хубаво!  Ти си там, ще скачаш според тамошната тояга, но не мога да разбера, що се опитваш да я размахваш тук!? Направила си своя избор, ние - също. Що, мама му стара, се опитваш да ни се налагаш и да ни сочиш пътя в живота? Никой не те е глАвил за Месеианец! Ако ти пукаше за кочината, щеше да си тук и да се ангажираш с мазните борби. Аре да съм пределно откровена - по мое мнение, нямаш право да мъцнеш дори
Аз отговарям на въпрос на колега по форум. Това не е модел, а информация как е в действителност на друго място. Ако аз попитам дали аборигените в Австралия закусват печените гущери с винен оцет или предпочитат соев сос, това е искане на информация, а не размахване на тояга как австралийските аборигени да се хранят или как в България да си пекат гущерите!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15632 -: Август 12, 2021, 18:40:44 »
Quote (selected)
Откак не пишем с с гръчки букви, се надоле се търкаляме 
Мъ я колко годин оцеляваме на ветровито място и с все по малко акъл!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15633 -: Август 12, 2021, 18:40:49 »
Да си тук и да ти пука не е едно и също.Ако беше-нямаше да е разкована кочинка....

Така е. Но вече стигаме до констатацията за 80 - те %, от която мноо народ  се обидиха, а истината е, че когато нивото на простаците надмине това на нормалните - Кочината отива в киреча. Можем да благодарим за това на реднешките си приятели не без съучастието на родните далавераджии и професионали мастии ...пак за пари.

Абе, ей! Случайво да сте забравили как точно сте паднали под турско робство!? Схемата е абцелютно същата - банда от продажници начело, с тъпа агитка от глупаци наоколо

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15634 -: Август 12, 2021, 18:42:42 »
с гордост се самоиндетифицирам като осемдесетпроцентник.Досега никой не е оспорил претенциията ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15635 -: Август 12, 2021, 18:42:46 »
ти какво точно си мислиш, че коментираш? щото ние си говорим за това трябва ли да се знае кандидат-премиеринът при явяването при президента или не.
Този цитат не е мой, свил си го от някого и ми го приписваш.
А как се научава според теб кой ще кандидат премиер министъра що ще се яви при президента? Парламентарната група, що го е излъчила, дали има нещо общо или е така, за фонов шум?

То е малце като да речеш, абе тоя Жуков, дето приема парада, той там от яйце се е излюпил, войниците нямат общо. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15636 -: Август 12, 2021, 18:45:18 »
Ти не разбра ли, че не можеш да спущаш готови модели на хора, които нямат нищо общо помежу си като манталитет, история и традиция. Хубаво!  Ти си там, ще скачаш според тамошната тояга, но не мога да разбера, що се опитваш да я размахваш тук!? Направила си своя избор, ние - също. Що, мама му стара, се опитваш да ни се налагаш и да ни сочиш пътя в живота? Никой не те е глАвил за Месеианец! Ако ти пукаше за кочината, щеше да си тук и да се ангажираш с мазните борби. Аре да съм пределно откровена - по мое мнение, нямаш право да мъцнеш дори

Ти ще се научиш ли да четеш, да осмисляш прочетеното и контекста и да не си на всяка манджа мерудия
 :t2407:
« Последна редакция: Август 12, 2021, 18:50:12 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15637 -: Август 12, 2021, 18:46:42 »
Така е. Но вече стигаме до констатацията за 80 - те %, от която мноо народ  се обидиха, а истината е, че когато нивото на простаците надмине това на нормалните - Кочината отива в киреча. Можем да благодарим за това на реднешките си приятели не без съучастието на родните далавераджии и професионали мастии ...пак за пари.

Абе, ей! Случайво да сте забравили как точно сте паднали под турско робство!? Схемата е абцелютно същата - банда от продажници начело, с тъпа агитка от глупаци наоколо
:0005: Ура, имаме някой, който не е бил под турско робство!
Сега седя и мисля Патриарх Евтимий към продажниците ли трябва да го пиша или към тапата агитка от глупаци наоколо!
Знам, знам, че е жегаво в България, ама ЧАК пък толкоз!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15638 -: Август 12, 2021, 18:46:58 »
Беше грубо , Серж.При все че съм нежен кат падаща тухла четворка.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15639 -: Август 12, 2021, 18:48:08 »
Батета,
Имаше един Грациан (май е в Канада). Може и сега да го има. :ok:
Твърдеше, че след националните катастрофи (двете) сме се оправили, а сега не можем. Причината я виждаше във всеобщото (и достъпно) образование. В смисъл, че всеки може да стане партиен вожд и да сочи с пръст посоката.
Дали е бил прав? Преди едно 10-15 години.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15640 -: Август 12, 2021, 18:48:15 »
УффТупик:
Върховният съд прие, че Марешки е осъден неправилно
Делото срещу лидера на "Воля" е върнато в Апелативния съд във Варна за ново разглеждане

 :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15641 -: Август 12, 2021, 18:50:01 »
Беше грубо , Серж.При все че съм нежен кат падаща тухла четворка.

Не би трябвало да е грубо за нея, ако съдим по речника ѝ.

Тя ги реди далеч по-груби. С някакво перверзно удоволствие.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15642 -: Август 12, 2021, 18:51:28 »
е,и?Стандартна съдебна процедура, Барми.Марешки е боклук и това е окончателна присъда, не е въпрос на юриспруденция.Последната е формален процес с безброй участници-рядко имащ отношение към Справедливостта.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15643 -: Август 12, 2021, 18:51:45 »
Не би трябвало да е грубо за нея, ако съдим по речника ѝ.

Тя ги реди далеч по-груби. С някакво перверзно удоволствие.
Сарж, Асол е дама, а ние сме малце по-склонни към възвишени крясъци и писъци. Карай го по-ларж! Все пак рицарите не трябва да зачезвате!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15644 -: Август 12, 2021, 18:53:14 »
Този цитат не е мой, свил си го от някого и ми го приписваш.

/следва нова порция дрън-дрън/

айде пак неадекватности. значи имаме
А мандат се връчва на парл група. В общия случай кандидатпремиера е неизвестен към този момент.
моя реплика
ко? не! виж тука:
Quote (selected)
(2) Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър-председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага това на посочен от втората по численост парламентарна група кандидат за министър-председател.

и ти влизаш неадекватно с простотията
Ами не може да се явява цялата парламентарна група, няма нужда от калабалък, но не може да дойде и сульо пулев, трябва да е посочен от парламентарата група и да е заставен с бой да отиде! Виж на ИТН кандидатът как чинно отиде, взе мандата, изпълни изискванията  за мандата, връчи на президента правителството в проект и веднага се отказа, щото сигурно вече са му обещали да не го бият повече! Няма друго обяснение защо е изпълнявал предидущите циркови номера!

след което продължаваш да се плюнчиш.

можеш ли да проследиш дискусия и да се включиш смислено? така като гледам - не.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15645 -: Август 12, 2021, 18:54:04 »
Серж!Дама е !Инак висиш на улука.Вярвам в равноправието на половете и правото жена да си отнесе шут в задника при спор- но това не оъменя правилата за социален пол"мъж".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15646 -: Август 12, 2021, 18:54:13 »
Ти ще се научиш ли да четеш, да осмисляш прочетеното и контекста и да не си на всяка манджа мерудия

 :t2407:

Нищо не разбираш, но ще съм ти благодарна, ако нещо е останало от усилията на родителите да те възпитат/от разказваното ми от теб на лични - това са достойни хора/, щото изобщо не личи по поведението ти тук. Разбирам, че имаш доста свободно време, и пари и можеш да си позволиш да си губиш времето, но можеш да го прекараш с гадже и/или приятели, вместо да си дежурен дори и по такъв малък форум. И  да демонстрираш невъзпитание и обикновена простотия, включително и с ахмашите си заяждания към хора, на които не можеш да стъпиш на малкия пръст. Не познавам теб, но познавам тях.  Не по-високо от опинците! :smokin:
« Последна редакция: Август 12, 2021, 18:56:22 от Ной »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15647 -: Август 12, 2021, 18:54:39 »
Стандартна съдебна процедура, Барми.
Тъй, ама един е стандарта при Киро Жарта, друг - при Кирил КРИБ-а
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15648 -: Август 12, 2021, 18:54:43 »
Исландия и Гренландия са прекрасни за живеене места, ако си хъски или поне самоед.
Същото се отнася и за много от страните с -ия накрая, напр. Скандинавия, вкл. Карелия и Земята на Франц Йосиф. :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15649 -: Август 12, 2021, 18:55:21 »
можеш ли да проследиш дискусия и да се включиш смислено? така като гледам - не.
Не съм използвала "дрън-дрън" и не желая да ми се приписва! Пиши си, че е твое мнение за моя цитат - проблеми нямам.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15650 -: Август 12, 2021, 18:56:25 »
точно това си ползвала, само че с повече думи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15651 -: Август 12, 2021, 18:58:05 »
точно това си ползвала, само че с повече думи.
Така де! Цитирай повечето думи, а не използвай твоя преразказ! Иначе някой може да си помисли лошо за мен!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15652 -: Август 12, 2021, 18:58:42 »
учудващото е че Исландци и Финландци съумяват да живеят прекрасно в кучия гъз на Географията, а ние освинваме Едем.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15653 -: Август 12, 2021, 18:59:28 »
Сарж, Асол е дама, а ние сме малце по-склонни към възвишени крясъци и писъци. Карай го по-ларж! Все пак рицарите не трябва да зачезвате!

Аз мога да се справя и сама  и съвсем се не се нуждая от лицемерна защита. Последните работи мноо ги усещам, щото съм евина щерка...също като теб. Най-добре ще бъде, ако не ме "защитаваш". Става ли?

Аз с туй чудо спокойно мога да се оправя без консултиращи стрини :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15654 -: Август 12, 2021, 18:59:36 »
Можем да благодарим за това на реднешките си приятели
Мнението ми е, че БГ ще тръгне по правилен път, когато повечето българи престанат да мислят, че други са им виновни. Америка, Русия,Турция. "международното положение", и да не забравя "комунизма" не са виновни.
Самите българи трябва да пораснат и да си вземат решенията и отговорността за тях.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15655 -: Август 12, 2021, 19:00:34 »
не съм чел съдебното, Барми, но допускам калинки от Прокуратурата и тотално осиране на процедурата.А Марешки си е боклук.Грамада.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15656 -: Август 12, 2021, 19:01:31 »
Хе-хе, е сега на морето участвах в такава щуротия, щерката на мой приятел ни купи жетони за количките в лунапарка на Морска Гара във Варна, след като бехме издумкали три шишета Mini, 60-годишни перковци крещяхме като като хлапета и се джасахме един в друг, баси якото беше. :lol:

Аааа, това с блъскащите се колички е върл купон - последния път в Приморско го обърнахме на пого и стана пълна лудница, щото като ние караме бесно и на другите им се приисква и става Ухаааааа  :thup:
*********   ✹    *********

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15657 -: Август 12, 2021, 19:02:51 »
Асол , не защитавам теб, а принцип. Всъщност защитавам лайфтайл.Въпрос на самоуважение.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15658 -: Август 12, 2021, 19:07:54 »
учудващото е че Исландци и Финландци съумяват да живеят прекрасно в кучия гъз на Географията, а ние освинваме Едем.
Немат избор, щото ако освинят и малкото, което им е дадено, днеска щеха да са като независимото от 1803-та година Хаити.
Прочее къф е тоя некнейм - ...? :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #15659 -: Август 12, 2021, 19:08:05 »
Асол , не защитавам теб, а принцип. Всъщност защитавам лайфтайл.Въпрос на самоуважение.
:t0301: