Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 23:25:02

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874159 пъти)

0 Потребители и 65 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3480 -: Април 29, 2021, 21:35:34 »
Нали помниш какво щял да рече Станое на Андрешко?!
"„Ти ми докара тая беля, Андрешко.“ — ще му каже Станоя, като се научи, и ще го изпсува. После ще се разтъжи, ще го почерпи, ще се напие и ще плаче."
 :ouch-2147:

бе така е, ма пусто ме боли, че ми писна от разни сволочи да ми се правят на морални императиви, и точно тях да ги цитира всичката продажна журналистика и останалите алтернативно-сексуални.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3481 -: Април 29, 2021, 21:42:36 »
бе така е, ма пусто ме боли, че ми писна от разни сволочи да ми се правят на морални императиви, и точно тях да ги цитира всичката продажна журналистика и останалите алтернативно-сексуални.
С това съм напълно съпричастна! В крайна сметка това си е чисто нарушение на волята на избирателя, който гласува за партийна листа. Ако императивът е толкова окомуш, излиза на избори като независим, каквото събере - събере и оттам нататък заседава както си му диктува вътрешното убеждение. Но партията го вкарва в парламента, пък то се еманципира, видиш ли - не става!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3482 -: Април 29, 2021, 21:43:18 »
Има компетентен орган , който разрешава вноса и употребата на лекарствени средства в България. Това не е здравната комисия, нито народното събрание, нито форумът, а агенцията по лекарствата.
Тая същата дето каза че няма капацитет да одобри използването.
Което е крайно скандално. За къф чеп е агенция дето няма капацитет.
Освен това е и невярно. Има капацетет да одобрява постоянно използване на ваксини, а за тази конкретно няма и то за временно използване със всички произтичащи от тов ограничения.
Впрочем тази агенция никаква я нямаше в ковид кризата. НОЩниците ломотеха нещо. Правителството със свое решение разпореждаще вноса на разни медикаменти , а от "агенцията" ни вопъл, ни стон.
ЗАКРИВАЙ!
« Последна редакция: Април 29, 2021, 21:54:49 от 66 »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3483 -: Април 29, 2021, 21:44:47 »
С това съм напълно съпричастна! В крайна сметка това си е чисто нарушение на волята на избирателя, който гласува за партийна листа. Ако императивът е толкова окомуш, излиза на избори като независим, каквото събере - събере и оттам нататък заседава както си му диктува вътрешното убеждение. Но партията го вкарва в парламента, пък то се еманципира, видиш ли - не става!

още веднъж - точно това е и моята теза.

Ма тезата на станишевчетата и на герберастията е обратната - не само че ги укрепиха и им напълниха гушките в края на миналото НС, ами и по телевизиите ги представяха да показват 'позициите на бсп' и да плюят по нинова

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3484 -: Април 29, 2021, 21:56:38 »
Ма тезата на станишевчетата и на герберастията е обратната - не само че ги укрепиха и им напълниха гушките в края на миналото НС, ами и по телевизиите ги представяха да показват 'позициите на бсп' и да плюят по нинова
Агитацията и пропагандата не са били отменяни. А онзи специалист по копчета на униформи е минал не една такава школа. На авера му му идва отвътре, не е вътрешно убеждение, ама не се сещам в момента как се  казва!  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3485 -: Април 29, 2021, 23:13:49 »
Бе таз Асол много печена.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3486 -: Април 30, 2021, 07:08:45 »
Тая същата дето каза че няма капацитет да одобри използването.
Което е крайно скандално. За къф чеп е агенция дето няма капацитет.
Освен това е и невярно. Има капацетет да одобрява постоянно използване на ваксини, а за тази конкретно няма и то за временно използване със всички произтичащи от тов ограничения.
Впрочем тази агенция никаква я нямаше в ковид кризата. НОЩниците ломотеха нещо. Правителството със свое решение разпореждаще вноса на разни медикаменти , а от "агенцията" ни вопъл, ни стон.
ЗАКРИВАЙ!

Но дори да закриеш Агенцията за лекарствата , пак трябва да създадеш на нейно място друг специализиран орган , който да се занимава със същото. Или по-добре, да и създадеш капацитет, така щото да може да оценява адекватно и да одобрява въз основа на оценката си.
Нищо невярно не съм написал. Казал съм, че няма капацитет да оценява самостоятелно всички лекарствени средства, затова разчита на ЕМА.
Това, че агенцията няма капацитет и следва ЕМА, не значи, че НС и неговата здравна комисия имат капацитета да одобряват лекарствени средства.

Оправданието, че ГЕРБ действали по същия начин - нарушавали законите по целесъобразност , само подсилва впечатлението, че БСП са същите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3487 -: Април 30, 2021, 07:20:19 »
Бе таз Асол много печена.
Печена, ама необръщана, от едната страна като гьон не можеш я захапа, от другата алангле.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3488 -: Април 30, 2021, 07:40:22 »
Не знам къде да обадя, но таз новина ме впечатли:
Quote (selected)
ПОЛОВИН ПАКЕТ ФУРМИ ЗА ВЕЛИКДЕН: СТРАННИЯТ СЛУЧАЙ С ПОДАРЪЦИТЕ ЗА МЕДИЦИ ОТ ПЪРВА ЛИНИЯ

https://boulevardbulgaria.bg/articles/polovin-paket-furmi-za-velikden-stranniyat-sluchay-s-podaratsite-za-meditsi-ot-parva-liniya

Имаме ли дума, която да съчетава наглост с простотия? Почвам да търся из турцизмите.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3489 -: Април 30, 2021, 07:44:49 »
Вчера го закачих към ковид папката.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg110849;topicseen#msg110849
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3490 -: Април 30, 2021, 07:44:56 »
Ето, фурмите от Дубай най-сетне влязоха в употреба.  :0007:
 Аз потеглям за "зеления коридор". Хубав ден.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3491 -: Април 30, 2021, 07:53:11 »
Ето, фурмите от Дубай най-сетне влязоха в употреба.  :0007:
 Аз потеглям за "зеления коридор". Хубав ден.

Успех!
Аз съм с втора игла от завчера.

ПП - Виж с кви неща се хвалим вече.
« Последна редакция: Април 30, 2021, 07:59:19 от Simplified Solutions »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3492 -: Април 30, 2021, 10:43:31 »
Нали не забравяте, кой ни дари Разпети петък, като неработен ден! Не, не е Сачева! Да, да - същият, който намекна, че може и да не спре симпатизантите си за незаконни действия. А днес - Никаква работа, работа, работа! Най-много по едно кафе.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3493 -: Април 30, 2021, 10:44:18 »
Ами не, ной, ТОВА НЕ Е ТЕКСТА, който е приет.

Толкова ли е трудно да го разбереш?

Да се връщаме ли назад към спора, където се опитахте на три пъти да прокарате с бонго подмяна на темата и обсъждане на стенограма, А НЕ СРАВНЯВАНЕ НА ДВАТА ТЕКСТА - ПРЕДЛОЖЕН и ПРИЕТ.

То бива бива гьонсуратлък, ма чак толкова не бива.

Бонго го цитира два пъти вече, веднъж сам свали текста по видеозаписа, а втория път го взе от публикуваната стенограма.
.......

ей тоя мерак да се пусне по пързалката, па белки се забрави за кво е бил разговора.....

По-горе всичко си пише - и в бонговите писаници и в моите - не си измисляйте алтернативна вселена.
Дотук ВСИЧКИ твърдения бонгови по темата бяха оборени от фактите, да се лизгате не ви отива.
Стана ясно че първата изцепка на бонго беше по картинка без да има каква  и да е идея за какво говори,
после стана бозаво, като милия бонго доказа една по една моите тези.

Остана САМО да покаже предложения и приетия текст в сравнение и да ни обясни що първия е конституционен, а променения е противоконституционен.



тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3494 -: Април 30, 2021, 10:47:28 »
Нали не забравяте, кой ни дари Разпети петък, като неработен ден!

Петък е особено обичан от българина. Той ласкаво го нарича "ден на майстора" и никога не е работил в петък. Така че никой не може да му го отнеме без да рискува революция.
И на Запад правилно го наричат Добър петък (Good friday), а не Разпети.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3495 -: Април 30, 2021, 11:40:33 »
А днес - Никаква работа, работа, работа! Най-много по едно кафе

Съвършено вярно!
И все пак...
                   ...  ...  ... ичи тригер фингер нигаз

https://www.youtube.com/watch?v=8CYLzAi6OCU
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3496 -: Април 30, 2021, 12:54:18 »
Quote (selected)
Аз съм с втора игла от завчера.
ПП - Виж с кви неща се хвалим вече.
Не само се хвалите. И нюспийк въведохте: първа, втора игла ... Какво ли още ни чака!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3497 -: Април 30, 2021, 13:17:10 »
Не само се хвалите. И нюспийк въведохте: първа, втора игла ... Какво ли още ни чака!

Новото име на гушналите се отново "патриоти" + "родолюбеца" Марешки.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3498 -: Април 30, 2021, 14:08:13 »
Ами не, ной, ТОВА НЕ Е ТЕКСТА, който е приет.

Толкова ли е трудно да го разбереш?

Да се връщаме ли назад към спора, където се опитахте на три пъти да прокарате с бонго подмяна на темата и обсъждане на стенограма, А НЕ СРАВНЯВАНЕ НА ДВАТА ТЕКСТА - ПРЕДЛОЖЕН и ПРИЕТ.

То бива бива гьонсуратлък, ма чак толкова не бива.

ей тоя мерак да се пусне по пързалката, па белки се забрави за кво е бил разговора.....

По-горе всичко си пише - и в бонговите писаници и в моите - не си измисляйте алтернативна вселена.
Дотук ВСИЧКИ твърдения бонгови по темата бяха оборени от фактите, да се лизгате не ви отива.
Стана ясно че първата изцепка на бонго беше по картинка без да има каква  и да е идея за какво говори,
после стана бозаво, като милия бонго доказа една по една моите тези.

Остана САМО да покаже предложения и приетия текст в сравнение и да ни обясни що първия е конституционен, а променения е противоконституционен.

Имаш много особена представа за това какво е "факт", другарю "същото е, ама с една единствена разлика"!

1/ Заяви ли Ф. Попов от името на БСП , че подкрепят предложението на Славов и то в редакцията , която Славов е предложил? заяви. Ето това е факт.
2/Появи ли се след това Хамид да редактира и допълва предложението на Славов - появи се. Това също е факт.
3/ Гласува ли БСП, не редакционното предложение на Славов, както бяха заявили, а редакцията на Хамид - гласува. Това също е факт.
 
Това са факти. "Същото, ама с една разлика" не е факт - това е твое тълкуване, интерпетация. Моята интерпетация е, че тази разлика променя смисъла на този член, точно както милият г-н Хамид е мотивирал своето предложение: "44-тото народно събрание на няколко пъти вика и председател на един от върховните съдилища, и на няколко пъти председателството получаваше съобщения, че понеже този председател имал друга работа, не можел сега да дойде. Затова предлагам към това предложение да добавим председателите на Върховния касационен съд и председателя на Върховния административен съд – и тримата големи да вървят в комплект. И ще подкрепим това предложение."

WTF е темата, че аз и Ной да я подменяме? Ти ли си тоя, който определя темата и решава кой я подменял и кой не.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3499 -: Април 30, 2021, 14:15:37 »
Ама пък президентът тутакси е обнародвал ИК.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3500 -: Април 30, 2021, 14:28:56 »
Да. направо бързак.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/razdelenite-simeonov-i-karakachanov-otnovo-gi-tegli-kum-obshta-koaliciya
Quote (selected)
Разделените Симеонов и Каракачанов отново ги тегли към обща коалиция
НФСБ и ВМРО заговориха за единство на патриотично-консервативните сили, за същото призовава и "Воля"

Аз мисля, БСП като патриотично-консервативна партия да сключи предизборно споразумение с тях  :nuts:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3501 -: Април 30, 2021, 14:32:27 »
Но дори да закриеш Агенцията за лекарствата ...
Казал съм, че няма капацитет да оценява самостоятелно всички лекарствени средства, затова разчита на ЕМА.
Това, че агенцията няма капацитет и следва ЕМА, не значи, че НС и неговата здравна комисия имат капацитета да одобряват лекарствени средства.

На това писание може да се отговори едно единсттвено нещо, допиращо се до съществото на нещата. То е едновремнно елементарно, трагично и необоримо: Ситуацията с одобрените ваксини показа, че и обожествяваната ЕМА има капацитет, колкото Националната... а може  да е и по-нищожен...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3502 -: Април 30, 2021, 14:49:31 »
Нали не забравяте, кой ни дари Разпети петък, като неработен ден!
Не, не е Сачева! Да, да - същият, който намекна, че може и да не спре симпатизантите си за незаконни действия. А днес - Никаква работа, работа, работа! Най-много по едно кафе.

Вероятно трябва да започна с "Еxcuse my ignorance!", тъй като до оня ден не знаех, дали у нас "Разпети петък" се смята за "национален празник" и неработен ден ...

И само се чудех защо не стенните ми календари е отбелязан "в червено" – така, както събота и неделя ...

А чак вчера зацепих, че и двата ми календара са изработени в чужбина, т.е. в ЕС.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3503 -: Април 30, 2021, 14:52:43 »
че и двата ми календара са изработени в чужбина

Ръчно ли?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3504 -: Април 30, 2021, 15:00:31 »
Нали не забравяте, кой ни дари Разпети петък, като неработен ден!

Петък е особено обичан от българина. Той ласкаво го нарича "ден на майстора" и никога не е работил в петък. Така че никой не може да му го отнеме без да рискува революция.
И на Запад правилно го наричат Добър петък (Good friday), а не Разпети.
А ти трябва да зацепиш най-сетне, че при езиковите въпроси такъв буквализъм е недопустим!!! :m1201:

Както и че не можеш да си правиш гаргара с който и да е чужд език, освен с родния!
Просто защото не вървьой!!!  :t0135:

P.S. Но и при гаргарата с родния език, нивото на гаргарещия се лъсва като голо дупе на месечина.  :lol:

« Последна редакция: Април 30, 2021, 15:08:34 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3505 -: Април 30, 2021, 15:05:35 »
Както и че не можеш да си правиш гаргара с който и да е чужд език, освен родния!

Защо, бе, Жижи? Да не обидим чужденците ли? Как е небуквалният превод на Добрият петък? Може би "приятен"? Или "хубав", "здравословен"?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3506 -: Април 30, 2021, 15:13:00 »
Quote (selected)
Както и че не можеш да си правиш гаргара с който и да е чужд език, освен родния!

Господин wreckage може.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3507 -: Април 30, 2021, 15:13:59 »
Както и че не можеш да си правиш гаргара с който и да е чужд език, освен родния!

Защо, бе, Жижи?

Ами просто защото НЕ МОЖЕШ !!!

Quote (selected)
Как е небуквалният превод на Добрият петък? Може би "приятен"? Или "хубав", "здравословен"?

И защото няма нито "буквален", нито "небуквален" превод, а единствено СМИСЛЕН ПРЕВОД !!!

Капиш?!?  :t0135:

« Последна редакция: Април 30, 2021, 15:21:45 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3508 -: Април 30, 2021, 15:15:25 »
Господин wreckage може.

Ами може, защото е "съвсем друга бира"! :0007:

И защото съм пѝсала по-горе за нивото на гаргарещия се ...  :bigok:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3509 -: Април 30, 2021, 15:20:33 »
И защото няма нито "буквален", нито "небуквален" превод, а единствено СМИСЛЕН ПРЕВОД !!!

Хубу, как е смисленият превод? Дай некой смисъл. 

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3510 -: Април 30, 2021, 15:21:33 »
Ами може, защото е "съвсем друга бира"! :0007:

И защото съм пѝсала по-горе за нивото на гаргарещия се ...  :bigok:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3511 -: Април 30, 2021, 15:28:26 »
Good има и значения като "морална правота" и "свят", та даже и буквален превод с точното значение на думата става - Петъкът на Моралната Правота или Свещеният Петък.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3512 -: Април 30, 2021, 15:30:46 »
Хубу, как е смисленият превод? Дай некой смисъл.

Ами ето /и то последно по тоя въпрос!/:

Good Friday
= „Разпети петък”. Тчк.!!!


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3513 -: Април 30, 2021, 15:31:09 »
 
Quote (selected)
"морална правота"

Благочестие.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3514 -: Април 30, 2021, 15:32:40 »
Вероятно трябва да започна с "Еxcuse my ignorance!", тъй като до оня ден не знаех, дали у нас "Разпети петък" се смята за "национален празник" и неработен ден ...

И само се чудех защо не стенните ми календари е отбелязан "в червено" – така, както събота и неделя ...

А чак вчера зацепих, че и двата ми календара са изработени в чужбина, т.е. в ЕС.
Ммм, интересни календари имаш, впрочем! Защото тази година в по-голямата част от ЕС Разпети петък беше на втори април, по католическия календар.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3515 -: Април 30, 2021, 15:33:48 »
Good има и значения като "морална правота" и "свят", та даже и буквален превод с точното значение на думата става - Петъкът на Моралната Правота или Свещеният Петък.

Айдааа, и Калинчо почна да дрънка глупости тук!  :lol:

Сопрете се най-сетне, бре!!!
:t0135:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3516 -: Април 30, 2021, 15:40:30 »
Петъкът на Моралната Правота или Свещеният Петък.

Да, бе, да! А не е ли Петъкът на светата всеопрощаваща душа? Или Петъкът на благословията свише? За други синоними на добър не мога да се сетя.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3517 -: Април 30, 2021, 15:42:45 »
Ммм, интересни календари имаш, впрочем! Защото тази година в по-голямата част от ЕС Разпети петък беше на втори април, по католическия календар.

А аз ся, и за календарите си ли трябва да се обяснявам?!  :lol:

И преди да продължаваш да раздухваш тая "езикова тема" /дето се появи тук от "нищото"?!/ като НойКа "без шапка" /по Манрико!/, не би ли било добре да ѝ сложиш край в ролята си на Ной като модератор "с шапка"?!

Щото сепак темата е за последните парламентарни избори у нас!!!
А и за да не обвинява отново сайбията мен тук, че съм била действала като "модератор НА сянка" ...

« Последна редакция: Април 30, 2021, 15:56:55 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3518 -: Април 30, 2021, 15:43:31 »
Quote (selected)
с който и да е чужд език, освен с родния
Това буквално означава, че и родният ти език ти е чужд. То сички сме забелеза̀ли, де, ама друго си е сама да си кажеш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3519 -: Април 30, 2021, 15:43:34 »
Не знам къде да обадя, но таз новина ме впечатли:
https://boulevardbulgaria.bg/articles/polovin-paket-furmi-za-velikden-stranniyat-sluchay-s-podaratsite-za-meditsi-ot-parva-liniya

Имаме ли дума, която да съчетава наглост с простотия? Почвам да търся из турцизмите.  :smokin:
Това с ПОЛОВИН пакет избива рибата. Иначе подаръчните фурми за бедни е традиция за рамадана. Разговяването по традиция започва с три пресни фурми, ако няма пресни - с три ферментирали или сушени, ако и такива няма - с глътка вода. Така че покрай рамадана ние си знаем, че местният халален магазин ще зареди, ако ще да се претрепе, да надплати, абе изпод земята ще ги намери и донесе. Но за половинки даже в най-бедните места не съм чувала! Да не би да са ги броили нещо и да са видели, че за месец рамадан на човек се падат по бройка половин пакет?  :t1815:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3520 -: Април 30, 2021, 15:44:52 »
И преди да продължаваш да раздухваш тая "езикова тема" /дето се появи от "нищото"?!/

Ами, то ти я предизвика. Почна да защитаваш чуждите езици. Да не сме ги обидили нещо.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3521 -: Април 30, 2021, 15:45:09 »
Бе вие убаво се упражнявате ама де е историята.
Тая разказаната, не истинската. ЩОто истинската би требело да е друга.
ЩОм има задръствания по "канала" вместо нещо от калибъра на тунгуския да перне юдеите.

Тва треба са свещени, катарски фурми.
МАй и неква жертва на министер имаше покрай историята
« Последна редакция: Април 30, 2021, 15:55:17 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3522 -: Април 30, 2021, 15:45:27 »
А аз ся, и за календарите си ли трябва да се обяснявам?!  :lol:

И преди да продължаваш да раздухваш тая "езикова тема" /дето се появи от "нищото"?!/ като НойКа "без шапка /по Манрико!/, не би ли било добре да ѝ сложиш край в ролята си на Ной?!

За да не обвинява отново сайбията мен тук, че съм била действала като модератор НА сянка ...
Как да го намекна по-вежливо, това НЕ Е езиковата тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3523 -: Април 30, 2021, 15:52:11 »
Как да го намекна по-вежливо, това НЕ Е езиковата тема.

Естествено, че НЕ Е, поради което мястото на тези "езикови простотиЙ" изобщо не е тук!!!
А освен всичко останало, съм сложила и "езикова тема" в кавички  ...  :m1201:

Затова от мен за днес тук – толкоз!!!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3524 -: Април 30, 2021, 15:55:11 »
В същият този петък мутричките на оня по гащите, начело с външния зам.министър ( sik или по вярно СИК )в оставка демонстрират същината на "партията" си, около къщата на капото.

ПП СИК не е в оставка, само се явява под друго име - партийно.  :t1813:

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/mladezhite-gerb-branyat-gurdi-doma-na-borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3525 -: Април 30, 2021, 16:08:42 »
Какви са тия простотии с тия фанелки. А георгът е ненадминат по простотия. Навита му е пружината и няма спиране. На дуловката леко и висна човката.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3526 -: Април 30, 2021, 16:24:09 »
Боже, колко мъкаГеорг има на тоя свят!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3527 -: Април 30, 2021, 16:26:03 »

Мисля че Гешов са превръща в непосредствена заплаха за националната сигурност!
 
Време е да се утилизира!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3528 -: Април 30, 2021, 16:33:13 »
VазмYтените, стекли се да бранят капичнатото капо на капите, какво ли щяха правят ако го срещнеше пък истински тррррол? 
https://www.youtube.com/watch?v=ThpenGrR1CY
дуундатдуундатдуундат....   ):->



*********   ✹    *********

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3529 -: Април 30, 2021, 16:36:37 »
Мисля че Гешов са превръща в непосредствена заплаха за националната сигурност!

Не е токова Гешеф, колкото оная очиларка. Не бива да има учудени. България е била приятелска на Русия държава само 40 години. В останалото време ѝ е била враг. И това е нормалната българска логика. Да мразиш този, който ти е помогнал. Един ти дал заем, друг те освободил - няма начин да не го намразиш, защото почваш да се усещаш колко си нещастен.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3530 -: Април 30, 2021, 16:53:07 »
Оная е никой. Министер фоставка. Ден до пладне  :t0135:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3531 -: Април 30, 2021, 17:10:48 »
Министер фоставка. Ден до пладне

В оставка, ама продължава да вреди. Но тая ибрикчийска постановка е направо съжалителна. В знак на солидарност с чехите ще изгоним руски дипломат. Ами сега като ни изгонят двама-трима? Направо да закриваме посолството в Москва. И руснаците като "посъветват" своите граждани да не посещават враждебни държави, туризмът съвсем ще каталяса.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3532 -: Април 30, 2021, 17:16:50 »
Ами ето /и то последно по тоя въпрос!/:

Good Friday
= „Разпети петък”. Тчк.!!!

Ами предпоследно е:

Good Friday
= Велики петък Тчк.!!!

Сетне за някои може "на Запад да го наричат Добър петък (Good Friday), а не Разпети.", ама не. Защото "на Запад" има много и различни езици. Английският може да е най-популярният от тях, но е е "езикът на Запада".
Ето пак "на Запад":
Vendredi Saint : vendredi 2 avril 2021
На още по-друг западен език пише:
https://de.wikipedia.org/wiki/Karfreitag
Der Karfreitag (althochdeutsch kara ‚Klage‘, ‚Kummer‘, ‚Trauer‘)[1] ist der Freitag vor Ostern. Er folgt auf den Gründonnerstag und geht dem Karsamstag voraus. Christen gedenken an diesem Tag des Leidens und Sterbens Jesu Christi am Kreuz. Der Karfreitag wird auch stiller Freitag oder hoher Freitag genannt.

И докато от немски, с известно разтягане Karfreitag може да се преведе като "Разпети петък", то българският еквивалент на hoher Freitag е Велики петък.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3533 -: Април 30, 2021, 17:19:46 »
Вече почивен ден иде дълъг викенд.
На всички дето празнуват "разпити петък", Наздраве!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3534 -: Април 30, 2021, 17:37:31 »
А и за да не обвинява отново сайбията мен тук, че съм била действала като "модератор НА сянка" ...

Ама ти точно това правиш, капиш
the lamers club honourable member …

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3535 -: Април 30, 2021, 17:49:26 »
Тъкмо гледах в Youtub-a за Джиджи и люлинските крадци. Не нашата Джиджи, а Йордан Цонков.  :smokin: Сикаджийските и висаджийски мутри, истинските, не са имали кураж да се разпореждат в "Люлин", заради коравите тамошни бандитчета, отрасли заедно. Представям си, любителите на "Праните гащи", по думи на треньора му, как ще се разхвърчат, само някой да им каже "бау". Чудя се, дали имат разрешение от банкянската местна управа, за сборището, за което, по думите на организаторчето имат благодарност от самите "Гащи" (не е въпрос, а майтап).  :m1273: Дали "Гащи" ги е почерпил след "комсомолското" мероприятие?  :t0301:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3536 -: Април 30, 2021, 18:00:24 »
Quote (selected)
Чудя се, дали имат разрешение от банкянската местна управа, за сборището,
Аз пък се чудя дъл спец. прокурори и съдии имахаи дъл след некой ден кат пофторят не требе се пуснат водните оръдия. :smokin:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3537 -: Април 30, 2021, 18:08:32 »
Нормално е да им се струва добър Разпетия петък - нали казват на себе си "око", а на сбогуване си пожелават добрапокупка 

Ако е почерпил, най-много да е било с изветрели фетки
https://www.youtube.com/watch?v=uTLpodLG20c
                              :t0301:
Вайт нига беларага тлеет медленно бумага
Бугага--бугага-га пусть дымятся берега  :smokin:
« Последна редакция: Април 30, 2021, 18:13:33 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3538 -: Април 30, 2021, 18:24:20 »
Quote (selected)
А чак вчера зацепих, че и двата ми календара са изработени в чужбина, т.е. в ЕС.
В Китай.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3539 -: Април 30, 2021, 18:25:14 »
 :thup: