Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:41:42

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874662 пъти)

0 Потребители и 72 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3900 -: Май 05, 2021, 12:13:58 »
Quote (selected)
Какво би трябвало да означава "анти-ГЕРБ" бюджет? Може би ограниченията за харченето на "излишъците" , които дават възможност на МС да харчи пари без одобрението на НС.
Израз на политиката за разграждане на ГЕРБ чрез нов вид бюджет. Нали това беше един от големите проблеми. Маха се ГЕРБ и всичко се нарежда. Всички вече ще получават повече, без зловредното управление на ГЕРБ. Практически във всички предизборни програми на партиите от ОФ го има, редно е да се появи и в законова форма.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3901 -: Май 05, 2021, 12:20:18 »
Много вероятно е скоро да се види "гербаф такъф". Ако новото ОФ не успее в следващите дни да промени закона за бюджета, от следващата седмица ще има служебно правителство, което ще изпълнява приетия от ГЕРБ бюджет - и се очаква да го изпълнява стриктно.
"стриктно изпълнение на гербаф бюджет" би треало да значи пълен хаос и местенки на сретства од ени пера ф други без санкция на законодателния орган. За да иаме такова, треа да има функциониращ законодателен орган, който да бъде напълно игнориран од Магнолий.
Предвит, че фпериода на действие на служебното законодателен орган нема, и като така същият нема как да бъде игнориран, то нема и как да иаме "стриктно изпълнение на гербаф бюджет".

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3902 -: Май 05, 2021, 12:27:10 »
Цитат
Quote (selected)
Какво би трябвало да означава "анти-ГЕРБ" бюджет? Може би ограниченията за харченето на "излишъците" , които дават възможност на МС да харчи пари без одобрението на НС.
Израз на политиката за разграждане на ГЕРБ чрез нов вид бюджет. Нали това беше един от големите проблеми. Маха се ГЕРБ и всичко се нарежда. Всички вече ще получават повече, без зловредното управление на ГЕРБ. Практически във всички предизборни програми на партиите от ОФ го има, редно е да се появи и в законова форма.

Калинчо, изпадаш в бацевизми. Хубаво, ориентирал си се към ГЕРБ, ама не необходимо да влизаш в ролята на Борисов.
Кой е твърдял, че ще разгражда ГЕРБ чрез "нов тип" бюджет?
Бобева ли твърди това? Питам, защото заговорихме за бюджет по повод нея.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 12:51:11 от Памфуций »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3903 -: Май 05, 2021, 12:27:14 »
Верно, прощавай, това за пълноводната река беше от малко по-ранен ваш период - така щяха да текат материалните блага при комунизма. Ама не сте се променили много, де.

При комунизма е така: "От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите".

При капитализма: Всеки за себе си, който колкото издържи.

При ГЕРБ: https://www.youtube.com/watch?v=XhAe4lLR8Ms

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3904 -: Май 05, 2021, 12:31:18 »
Вие олигофрени ли сте, или да?
Недоволни от действителността. Да.
И затова въртите и превъртате партиите и цветовете като в кубчето на Рубик, с надежда, че нещо ще се промени.
Колкото и да щракате цветовете, кубчето в ръцете ви си остава кубче.
А кубчето, това е системата.
Докато не се смени системата, ей така, ще сменяте цветовете, и ще щракате кубчето, с пълното съзнание, че правите нещо.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3905 -: Май 05, 2021, 13:22:14 »
Израз на политиката за разграждане на ГЕРБ чрез нов вид бюджет. Нали това беше един от големите проблеми. Маха се ГЕРБ и всичко се нарежда. Всички вече ще получават повече, без зловредното управление на ГЕРБ. Практически във всички предизборни програми на партиите от ОФ го има, редно е да се появи и в законова форма.


Калинчо, изпадаш в бацевизми. Хубаво, ориентирал си се към ГЕРБ, ама не необходимо да влизаш в ролята на Борисов.
Кой е твърдял, че ще разгражда ГЕРБ чрез "нов тип" бюджет?
Бобева ли твърди това? Питам, защото заговорихме за бюджет по повод нея.
Ad hominem обикновено не е добър аргумент. Многократно съм споменавал, че откакто се е появил ГЕРБ (включително кметските избори 2005) не съм гласувал нито един път за тях, нито за техни съучастници в управление. Бюджетът е израз на политиката на някаква партия, при това явен и непропаганден. Осигуряват се ресурсите за това, което е приоритетно и се режат ресурсите на неприоритетните неща. Второто е даже по-важно от първото в някакъв смисъл. Досега, ОФ-то като цяло е декларирало като основна цел разграждането (демонтирането, изчегъртването) на ГЕРБ управлението. В този смисъл, с щипка шеговитост ми се иска да видя как това ще е отразено в бюджет, който няма да е като бацевския, а някакъв друг, коренно различен.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3906 -: Май 05, 2021, 13:29:25 »
Да, ХерА действително има проблем с нареждането на цветовете по наш вкус.
Затова гледа така стреснато откак дойде насам. Пустото Зеленско, дето го нацвъка нещо никъде не пасва, ваййй.
Следващия път да пусне некоя по-устата табладжийка, да вади геле на курдисан зар.
*********   ✹    *********

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3907 -: Май 05, 2021, 14:04:28 »
Ad hominem обикновено не е добър аргумент. Многократно съм споменавал, че откакто се е появил ГЕРБ (включително кметските избори 2005) не съм гласувал нито един път за тях, нито за техни съучастници в управление. Бюджетът е израз на политиката на някаква партия, при това явен и непропаганден. Осигуряват се ресурсите за това, което е приоритетно и се режат ресурсите на неприоритетните неща. Второто е даже по-важно от първото в някакъв смисъл. Досега, ОФ-то като цяло е декларирало като основна цел разграждането (демонтирането, изчегъртването) на ГЕРБ управлението. В този смисъл, с щипка шеговитост ми се иска да видя как това ще е отразено в бюджет, който няма да е като бацевския, а някакъв друг, коренно различен.

Ad hominem го правиш ти. Аз окачествих изложението ти. Използвах наистина изказването, че си готов да гласуваш за ГЕРБ , но преди всичко да наблегна на качеството на конкретния продукт, който беше снесъл. А този продукт е с описаните от мен качество и характеристики, защото отново стигаме до компютрите и компотите. А сега, ти ми разказваш насреща за кого си гласувал или не. Т.е. задълбочаваш персоналния аспект.

Първо, няма "ОФ". Ако партиите, които свалиха ГЕРБ , бяха "ОФ" , те щяха да излъчат правителство,което да управлява.  Очевидно е, че дори няма синхронизация на действията им, търсене на подкрепа по конкретни въпроси и политики. Това не е "ОФ". Типичен пример от днес. Законопроектите от ДБ няма да се гледат, защото председателят на Правна комисия (от ИТН) не си е направил протокола вчера, както му е редът, а днес и го е внесъл със закъснение от 6 минути.

Различните партии, които свалиха (засега) ГЕРБ, са формулирали по различен начин заявките си и приоритетите си. Конкретно от ДБ, на които симпатизирам, не съм чувал за "изчегъртване на ГЕРБ". Свалянето на правителството на Борисов и пращането на ГЕРБ в опозиция - това да. Към момента, струва ми се, това е факт. Правителството на ГЕРБ е в оставка и ГЕРБ няма възможност да формира правителство.

Заявили са също - и това е различен въпрос -  че искат демонтаж на модела, по който управлява ГЕРБ. Това не е постигнато и съвсем не се покрива с конкретните гербави, които се окопават в публичните предприятия и администрацията. Сетне, понеже е модел на управление, няма гаранция, че и друга партия няма да се възползва от него.
Връзката с бюджета:
Проблемът с извънбюджетното преразпределение на средства, познат като сериала "Баце хвърля пачки от джипка", е елемент от този модел на управление. Т.е. безконтролното (от НС) харчене на пари трябва да се сведе до минимум. То е (грубо казано) резултат от занижени очаквания за приходи, нереализирани капиталови разходи, завишена разходна част по пера, от които сетне министерства и администрация "икономисват", а от "икономиите" една част си раздават като бонуси, премии и т.н. и т.н. С друга част Баце прави "подаръци" на целеви групи. С това трябва да се приключи, независимо дали управлява Борисов, Нинова, Хр. Иванов или МаяМа. 
« Последна редакция: Май 05, 2021, 14:24:56 от Памфуций »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3908 -: Май 05, 2021, 15:24:25 »
Ципов - председател на ЦИК. Евала.
В НС пълен популизъм за пенсиите.
« Последна редакция: Май 05, 2021, 15:49:41 от Памфуций »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3909 -: Май 05, 2021, 15:55:45 »
Ципов - председател на ЦИК. Евала.
В НС пълен популизъм за пенсиите.
През 2009 година беше много популярна хипотезата или по-скоро аксиомата, че каквото и да дойде, ще е по-добро от Тройната.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3910 -: Май 05, 2021, 16:15:06 »
Дребната буржоазия от ДБ изкара от десет дерета тъпотии, за да не подкрепи актуализацията на пенсиите. Особено смешен беше измисленият паркетен микро, макро и мукро икономист Ганев

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3911 -: Май 05, 2021, 16:33:06 »
Дребната буржоазия от ДБ изкара от десет дерета тъпотии, за да не подкрепи актуализацията на пенсиите. Особено смешен беше измисленият паркетен микро, макро и мукро икономист Ганев

Съветвам работническата интелигенция още веднъж внимателно да изслуша изказването на Хасан Адемов. Това е човекът, който в това НС е най-комптетентен по въпроса.
Сега ще говори Аталай. Съветвам ви да слушате и него - ще ни изяде и "нас", но подозирам, че "вас" ще насере.
 
ПП: А сега Крумчо издаде четата" "Гласувайте този закон. Той може да е само за месец, но вие сте длъжни и т.н. и т.н.  :lol:
 
« Последна редакция: Май 05, 2021, 19:32:08 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3912 -: Май 05, 2021, 17:28:10 »
*дълбока въздишка*
Пак ще требе да вадя парцала - има си темичка за тези работи!
И не се гневете на Памфуций - понякога лириците не могат да догонят физиците от първия кръг!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3913 -: Май 05, 2021, 17:38:51 »
Още лирични престрелки от пленарна зала за актуализацията на пенсиите:
Quote (selected)
Главчев:Защо не преизчислихте пенсиите през 2013.
Гечев: Защото изпълнявахме бюджета на ГЕРБ. 
:lol:

Много точно описание в "Сега"
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/parlamentut-reshi-da-se-preizchislyat-pensiite
« Последна редакция: Май 05, 2021, 17:50:09 от Памфуций »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3914 -: Май 05, 2021, 18:31:52 »
 :t2407:
« Последна редакция: Май 05, 2021, 18:38:30 от Ной »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3915 -: Май 05, 2021, 18:32:53 »
От гласуваната на първо четене актуализация на пенсиите се вижда кристално ясно, че никой от ОФ-то не възнамерява да управлява след изборите през юли. Поне не и демократично управление в условията на парламентарна демокрация.  Тактиката на "изгорената земя" обаче не е добра идея за народонаселението. А следващите протести може да са и автентични, което също не е добра вест.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3916 -: Май 05, 2021, 18:35:40 »
Кой беше този, който даде идеята да го каните?  :lol:
Алиса, още един такъв пост и отиваш да правиш компания на Фона за три дни!
Смятай, че Бонго е тук по лична моя покана, ако това те прави по-щастлива!  :t0120:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3917 -: Май 05, 2021, 18:38:25 »
Алиса, още един такъв пост и отиваш да правиш компания на Фона за три дни!
Смятай, че Бонго е тук по лична моя покана, ако това те прави по-щастлива!  :t0120:
Убу, ама да остави детските закачки на входа, че тук бая малолетни се събрахме. :beer:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3918 -: Май 05, 2021, 18:38:43 »
Алиса, още един такъв пост и отиваш да правиш компания на Фона за три дни!

аЛиске, трябваше да разбереш досега, че това си е частен форум и като така е:
"My way or Highway"

Мен ми е лесно, че съм прост.
Sorry...Това не беше моя реплика.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3919 -: Май 05, 2021, 18:39:13 »
Сега остава да накиснат служебното правителство да осигури и Спутника.  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3920 -: Май 05, 2021, 18:40:24 »
Ной.
Да, помня, че някой го покани.
И форумът ви само загуби от това.
Не виждам интересни съеседници тук вече от дни да се мяркат.
Както и аз.
На мен бонго ми е ясен от години.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3921 -: Май 05, 2021, 18:40:54 »
Убу, ама да остави детските закачки на входа, че тук бая малолетни се събрахме. :beer:
Никаква бира! Само прясно мляко и бургаски бисквитки!

Симпли, още ли мирише така онази фабрика? Ние с детенцето минахме покрай нея да я подушим навремето!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3922 -: Май 05, 2021, 18:42:00 »
Ной.
Да, помня, че някой го покани.
И форумът ви само загуби от това.
Не виждам интересни съеседници тук вече от дни да се мяркат.
Както и аз.
На мен бонго ми е ясен от години.
Абе що ми се струва, че сме в една лодка.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3923 -: Май 05, 2021, 18:42:15 »
Quote (selected)
Не виждам интересни съеседници тук вече от дни да се мяркат.
Както и аз.

Празници лиске!
То и международното положение замръзнало от преди да вапцаме яйцата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3924 -: Май 05, 2021, 18:52:23 »
''Сега остава да накиснат служебното правителство да осигури и Спутника.''  Калинчо, тва'й бял кахър. Що накиснаха Кошлуков с една и съща дата за избори и финала на ЕПФ, ей те т'ва не проумявам. Президент Радев европейски сокър не гледа ли бе ма'а му?! Ей ся му зеха на г-син директора на БНТ главата без вина виновен. 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3925 -: Май 05, 2021, 18:52:56 »

Не виждам интересни събеседници тук вече от дни да се мяркат.

Хубавото време вече беше и интересните събеседници вече бяха. И симпатичните млади каки които искаха да имат някакъв бизнес с нас останаха в миналото.

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3926 -: Май 05, 2021, 18:57:48 »
''Само прясно мляко и бургаски бисквитки!'' Бургаски, щот' не си опитвала украински. По нищо не отстъпват на италианските и датските, освен в цената. Спирам, ssssorry.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3927 -: Май 05, 2021, 18:59:03 »
''! Ей ся му зеха на г-син директора на БНТ главата без вина виновен.
Говориш за един, който последно го видях като младеж с коремче по ТВ, току що върнал се от САЩ и на интервюто отвори един куфар с кинкалерия и каза, че ще се занимава с търговия.
Виж до какви висини стига човек в БГ! Социалните асаньори в действие.  :lol: А аз си останах "прост" инженер. :t0174:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3928 -: Май 05, 2021, 19:01:25 »
Ми най-вероятно нямаш нюх за посоката на вятъра... :tongue_:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3929 -: Май 05, 2021, 19:08:24 »
Говориш за един, който последно го видях като младеж с коремче по ТВ, току що върнал се от САЩ и на интервюто отвори един куфар с кинкалерия и каза, че ще се занимава с търговия.
Виж до какви висини стига човек в БГ! Социалните асаньори в действие. А аз си останах прост инженер. :t0174:

Хахаха... Наистина се беше върнал  "младеж с коремче". Пак по това време ще да е било. "Гледам го на "Руски" и докато аз още се чудех той ли, не е ли той, някъде от  дистанция 15тина метра ми маха и крещи: "Е, как сме? Как сме?". Отговорът ми беше" "Ми като те гледам, явно си добре".  :)
Но това с Европейското е наистина гаден номер.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3930 -: Май 05, 2021, 19:11:17 »
Quote (selected)
В края на тази благодарствена реч Борисов спусна задача и за следващия мандат, чийто и да е той - понеже всичко друго върви по мед и масло, на дневен ред излиза премахването на гишетата.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-purva-zadacha-za-noviya-mandat-kray-na-gishetata
Те това не го виждам как ще се случи.
Без калинки няма ГЕРБ, то чекмеджето едно, ама на тях им даваха да прехвърчат по чужди китки.
Сега не виждам кой ще гласува освен "електронния" Дончев дето трети мандат открива къде се е дянал тоя електрон и как да скалъпи от него правителство, па после и електронно до сега все електорално успяваше да направи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3931 -: Май 05, 2021, 19:16:33 »
Ми най-вероятно нямаш нюх за посоката на вятъра... :tongue_:
"
...................................................................
Distant memories are buried in the past forever
...................................................................
Listening to the wind of change..."

https://www.youtube.com/watch?v=ohOtDA3dTAA
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3932 -: Май 05, 2021, 19:20:08 »
Интересно лято иде!
Ще пускат шахматистка срещу квартален доайен на белота!
Всичко коз!
Контра!
Реконтра!
Излезконтра!

ПП. И няколко пешки метър! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3933 -: Май 05, 2021, 19:23:41 »
Quote (selected)
Украинските власти са оборудвали около 400 км противотанкови ровове на границата с Русия като част от така наречения проект „Стена“. Това съобщи в сряда ръководителят на Държавната гранична служба на страната Сергей Дейнеко, цитиран от ТАСС. „През целия период на работата са оборудвани около 400 км противотанков ров, 70 км бодлива тел и 100 км метална ограда“, каза той в интервю за РБК -Украина.

Дейнеко каза, че първоначалната цена на проекта е повече от 4 млрд. гривни (около 143 млн. долара), след това е намалена до 2,5 милиарда гривни (около 90 млн. долара). „
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/ukrayna-izkopa-400-km-protivotankov-rov-na-granicata-rusiya

Бе урките са си аматьори от Секъде, за такива мижави пари Баце и сол т@шака WC даже нямаше да изорат браздата!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3934 -: Май 05, 2021, 19:37:09 »
Quote (selected)
Що накиснаха Кошлуков с една и съща дата за избори и финала на ЕПФ,

Не виждам причина за тревога. Финалът няма да се точи цял ден и цяла нощ я. Освен тва БНТ-тата са точно 4 на брой. Все ще се намери канал за изборните страсти, докато трае мачът. Дип че коментаторите обикалят всички телевизии, та за всеки зрител ще има по нещо. Според мен.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3935 -: Май 05, 2021, 19:37:39 »
Бе урките са си аматьори от Секъде, за такива мижави пари Баце и сол т@шака WC даже нямаше да изорат браздата!
Най-големият смях ще падне като седнат да гледат видео как минава "летящият танк", от  каква височина може да скочи и прочие. Не вярвам да са изровили над 90 метра ров!  :m1314:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3936 -: Май 05, 2021, 19:41:27 »
''Само прясно мляко и бургаски бисквитки!'' Бургаски, щот' не си опитвала украински. По нищо не отстъпват на италианските и датските, освен в цената. Спирам, ssssorry.
Аз съм фен на бургаските от ранна туристическа възраст! Кой не е носил домашна торта в тенджера, той не знае що е това туризъм!
А инак украински на "Рошен" не ям поради политически съображения и от лична обида. Порошенко купи рецептата на "Киевский" и я развали, смени лешниците на фъстъци, дано да му сменят горивото на казана с фъстъчено, кога му дойде времето! Така че да се счита за политически протест, не купувам нищо рошенско, макар тук да е пълно с него по разните "етнически" магазини.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3937 -: Май 05, 2021, 20:10:02 »
Аз съм фен на бургаските от ранна туристическа възраст! Кой не е носил домашна торта в тенджера, той не знае що е това туризъм!
А инак украински на "Рошен" не ям поради политически съображения и от лична обида. Порошенко купи рецептата на "Киевский" и я развали, смени лешниците на фъстъци, дано да му сменят горивото на казана с фъстъчено, кога му дойде времето! Така че да се счита за политически протест, не купувам нищо рошенско, макар тук да е пълно с него по разните "етнически" магазини.

Край фабрика "Победа" винаги мирише хубаво. И стоката им е хубава.  :ok:
А рошенско и аз не ям по политически причини, но и не ми харесва - купих веднъж едно малко черно шоколадче да опитаме и не ни впечатли.

Обаче не е прав онзи, който нарекъл украинците аматьори в копането. Гледам в далечината притихналото моренце и казвам бравос на изкопчиите.  :well_done-1299:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3938 -: Май 05, 2021, 20:15:13 »
Обаче не е прав онзи, който нарекъл украинците аматьори в копането. Гледам в далечината притихналото моренце и казвам бравос на изкопчиите.  :well_done-1299:
Ама то е било с хигиенни цели! Требело им за пране, казват.
А от останалата земя са направили Урал или са я продали? Този въпрос ми е останал неизяснен, направо сън не ме хваща нощем! :t0153:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3939 -: Май 05, 2021, 22:38:31 »
Скука-а!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3940 -: Май 05, 2021, 23:24:30 »
Скука-а!
Ми яжте пасти тогава де.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3941 -: Май 05, 2021, 23:29:39 »
с ква кука?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3942 -: Май 06, 2021, 00:22:55 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3943 -: Май 06, 2021, 00:47:29 »
Това е потресно:
https://www.youtube.com/watch?v=yUReYx56Z4A

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3944 -: Май 06, 2021, 09:43:33 »
А инак украински на "Рошен" не ям поради политически съображения и от лична обида. Порошенко купи рецептата на "Киевский" и я развали, смени лешниците на фъстъци, дано да му сменят горивото на казана с фъстъчено, кога му дойде времето! Така че да се счита за политически протест, не купувам нищо рошенско, макар тук да е пълно с него по разните "етнически" магазини.
Което е глупаво.
Не съм ял "киевский", нито пред, нито сега, там може би има фъстъци, но в шоколадите, които купувам тук, пълнежът е лешници и бадеми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3945 -: Май 06, 2021, 09:50:42 »
"Рошен" не ям поради политически съображения и от лична обида


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3946 -: Май 06, 2021, 09:52:12 »
Нито ден без извънреден брифинг, пък бил тоз ден и Гергьовден:
https://offnews.bg/politika/tcirkat-e-palen-borisov-otteglia-kandidaturata-na-tcipov-za-shef-na-t-751045.html

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3947 -: Май 06, 2021, 09:55:57 »
Нито ден без извънреден брифинг,

Отказвал се от Циписек (на Румцайс и Манка).

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3948 -: Май 06, 2021, 10:01:58 »
Тумбачко да пращи - основна ценност на модерния либерал-фашизъм. Нема значение как и какво - да пращи!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3949 -: Май 06, 2021, 10:34:20 »
https://www.youtube.com/watch?v=0b5mHpj74MM

Разказът на притискания бизнесмен Илчовски, пред комисията.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3950 -: Май 06, 2021, 10:36:14 »
Аз много рядко ям шоколад и сладко. На Рошен съм пробвал 'аеро"шоколада, който продават в "Била". Този с 50% какао ми харесва.
Тези политически мотивации да не ползвам един продукт заради собственика ги преодолях преди пет години, когато посред нощ се оказа, че съм останал без цигари и единственото отворено място около нас беше "Лафка".
----
Милият г-н Борисов пак е разцепил мрака с откровения:
Quote (selected)
"Предложението ни е да оттеглим г-н Ципов, не защото не искаме да носим отговорност. Аз видях как се споглеждат и как са се сговорили партиите при Радев", заяви премиерът в оставка и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Те не могат председател и секретар на ЦИК, какво ще стане практически. Намериха сговор, а за ЦИК - не, заяви той. "Това ли е прозрачният избор на председател на ЦИК с един кандидат? Някой им каза: Не го правете, оставете ГЕРБ пак да ви е виновен", добави Борисов. Капанът е, че ще натоварят Ципов да подписва договори за обществени поръчки. И утре, като ги атакуваме, ще трябва да атакуваме Ципов, обясни той.
===
ПП. Казах ли аз , че М. Манов и Тома Биков са точните хора за обструкции - казах.


« Последна редакция: Май 06, 2021, 11:18:07 от Памфуций »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3951 -: Май 06, 2021, 10:56:43 »
Quote (selected)
Милият г-н Борисов пак е разцепил мрака с откровения:

Той и Ламята щял да убие, ама по-нататък.  :t1813:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3952 -: Май 06, 2021, 11:09:37 »
Ципоф не беше ли ено джудже, говорещо като анимационно пате?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3953 -: Май 06, 2021, 11:49:55 »
Търговците не произвеждат цигарите. Дори не печелят от тях. 20-30 стинки на кутия. Колкото до Порошенко:

https://www.youtube.com/watch?v=DVIDR9JSPFs

Тоя заслужава не просто бойкот, а дебели шутове в муцуната.

 

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3954 -: Май 06, 2021, 11:55:28 »
Quote (selected)
Това е потресно:

Номинираният герберак за министър на културата, как му беше името, със същата уста ли яде, с която се хилчоти и прави "свирки" на г-н "Гащи"? А другият от миманса кой е? Много ми хареса, че гащникът е известен, по собствените му признания, с това, че никога не лъже!  :lol:
« Последна редакция: Май 06, 2021, 12:04:29 от Пенчо бре »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3955 -: Май 06, 2021, 12:09:35 »
На Гергьовден хубаво го сапунисаха Бубу. Как Сийка от гешефтурата се опитала да замаже с баданата, но работата зе много да намирисва. Ама, Маринко е виновен! С неговите постоянни шегички за таковата на коча и бай Ставри, предизвика злата съдба.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3956 -: Май 06, 2021, 12:16:08 »
На Гергьовден хубаво го сапунисаха Бубу. Как Сийка от гешефтурата се опитала да замаже с баданата, но работата зе много да намирисва. Ама, Маринко е виновен! С неговите постоянни шегички за таковата на коча и бай Ставри, предизвика злата съдба.

Поясни. Не разбрах кво казала Сийка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3957 -: Май 06, 2021, 12:21:11 »
Не разбрах кво казала Сийка.

Как Сийка казала, че "твърдения" не разследват.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3958 -: Май 06, 2021, 12:53:56 »
Quote (selected)
Ципоф не беше ли ено джудже, говорещо като анимационно пате?

За такова говорене има лаф: "звучи, като пикане на ламаринка".

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3959 -: Май 06, 2021, 15:29:50 »
Справедливости ради. Нямат нищо общо с По''Рошен''ко любимите ми украински бисквитки. ''Житомирски ласощи''.
А рошенски шоколади аз обичам. И бисквитки всякакви. Не придирям на производител, но житомирските са връх, при това на смешни цени. :thup: