Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 19:53:44

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1873973 пъти)

0 Потребители и 77 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4020 -: Май 07, 2021, 10:21:29 »
Наложена отвън толкова, колкото поискана извътре

Разбира се, че е така.
Но когато навън бъде победен окупатора, ще бъдат зачистени и вътрешните продажници.
Това вече сме го чели в учебниците.
А война, голяма и световна няма да има.
Както от години го чувам и чета, - ще се предадат без бой.
Може би само в Средна Азия „Братя мусулмани„, „АЛ Кайди„, ИГили, и цялата главорезка орда ислямИСТИ, където се съсредоточват сега, ще дадат последен бой.
Но там ги чакат.
Там имат сметки за уреждане с тях.
Афганският дълг трябва да си го платят.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4021 -: Май 07, 2021, 10:39:30 »
А война, голяма и световна няма да има.

Ще има, не може да няма. Това е класика. Старите империалисти никога няма да се предадат без бой на новите империалисти Русия и Китай. Нито пък ще им пуснат фъндък от баницата. Положението се върна на 1914. Само голяма война ще разреши проблема.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4022 -: Май 07, 2021, 10:45:35 »
Ще прощавате, но ЗИП беше по-забавен, много по-картинно и по-конкретно описваше грядущата война и съпътстващите светопотресения! :cool-1084:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4023 -: Май 07, 2021, 10:53:04 »
 otvrat
любителю на войни, а до сега какво имахме?
Трета Световна Война.
Дори Папата официално я обяви от амвона, 15та година.
Кой да воюва?
САЩ?
Генералите в Пентагона не допускат Байдън дори да влезе вътре, камо ли да изпълнят заповед
Протръмповските генерали уравляват Ген.щаб.
Европейците без ам. армия са в несъстоятелност.
Загубиха.
Сега Путин чака Байдън да се накуми, за да подпише капитулацията.
Послушайте Ермаков какво казва за тази среща.
А той е един от тези, които работят по подготовката на тази среща.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 11:02:52 от Алиса .. »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4024 -: Май 07, 2021, 10:55:12 »
Не съм съгласен Нор.
БСП ... пеят в един хор с всички останали творчески колективи.
това е основната причина електората да не ги различава от другите партии на статуквото.

Toва го писах на Асол на ЛС. Че БСП трябва твърдо да приключи с ПЕС и ПЕС-оглавския евроатлантизъм.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4025 -: Май 07, 2021, 11:04:11 »
БСП трябваше да излъчи проектокабинет да се гласува в пленарна зала да се чуят възраженията да видим кой за какво се бори.
Забраната  партийни членове да участват в служебен кабинет е дивна глупост.

Са, дай да подредим нещата. Първо, БСП (както и всяка друга партия в този парламент) не може просто да представи изцяло свой кабинет. В настоящата ситуация държавата може да се управлява само от коалиция. Но да има коалиция, трябва да има преговори. Всички казаха, че не щат да преговарят с БСП. От къв зор да се подлага на удари като представи кабинет за гласуване?
Второ, Нинова не е "забранила" участие на социалисти в служебния. А че манипулативно се представя така е друг въпрос. На всеки трябва да е ясно, че такова решение може да вземе само колективния им орган. А той все още не се е произнесъл.

1/ Защо да не може БСП да представи свой кабинет? Напротив - макар, че той нямаше да мине, те трябваше да представят кабинет най-малкото, за да декларират, че са готови да управляват. Но те не са. Четете си Асол, бе другари. Вече втора година тя ви обяснява, че стратегията на БСП за идните няколко години е те да не управляват. БСП се готви да уравлява след рухването на ЕС.
2./ Ако БСП беше направила 1, щеше да даде седем дни време на НС. И вместо тези циркове , може би щеше да постигне повече в социалната сфера.Най-малкото щеше да има технологичното време Нар.събр. да вземе решението за викане на НС актиализацията за бюджета. Аз продължавам да се питам, защо Нинова не е внесла двете предложения в пакет - за пенсии и актуализация на бюджет, при условие, че е наясно, че за изпълнението им е необходимо технологично време (събиране на становища на НОИ, Социално министерство, Мин. Фин и т.н.), а предложението за решениие на НС МС да внесе проектозакон за актуализация е внесено две седмици след законопроекта за пенсиите , на 28 април.
3/Криенето зад "колективния орган" е смешно. Когато НС на БСП реши Нинова да върне веднага мандата, те предопределиха следващата стъпка - служебното правителство. Ясно беше , че Радев ще поиска поне Златева, както стана миналия път. НС на БСП най-малкото трябваше да заяви готовност за събиране този уикенд за решение по този въпрос.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 11:09:34 от Памфуций »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4026 -: Май 07, 2021, 11:10:52 »
А може ли да ни обясниш каква е стратегията на ДБ, която ти пласираш тук, и да ни обясниш с подробности инструкциите от NED, връз които е и тази стратегия.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4027 -: Май 07, 2021, 11:16:33 »
Бонго, т. нар от теб "криене зад колективен орган" е всъщност нормалното функциониране на една партия. За партия става дума, а не секакъв сбирщайн и/или вождистка групировка. Аз разбирам, че много ви се ще БСП да обере екстрементите, ама няма да стане. Представи си, че е възможно хората в тази партия да не желаят да бъдат ползвани, както обикновено и по стар "демократичен" адет като основание за възникване на поредния реднешки/"еропейски" проект с чуждо финансиране. Нямам никакви съмнения, че след два месеца ще имате прекрасната възможност да поуправлявате държавата в некаква там коалиция. Мъдрият български гласоподавател ще има уникалната възможност или да си закопа окончателно държавата или некакси да преджапа през блатото. Аз не съм оптимист :smokin:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4028 -: Май 07, 2021, 11:20:13 »
Въпреки медените им приказки приоритетните им цели са други и са формирани от въпросния кръчмар.

Те точно затова са създадени. През 1996 г. Козяк активира къртиците си в БСП да я провалят и да сдаде властта на Костов. Хората бързо намразиха Костов и беше активиран "Царят". След разочарованието от него беше конструирана със "социално генно инженерство" уродливата химера "Тройна коалиция". През 2009 на намразилите съселистката 3-коалиция беше представен 8 г. обвиваното в целофан л. Б.Б.. Този "герой" отлично пасваше на манталитета на 80%-ия българин, затова се задържа чак досега. А и защото българинът твърдо не харесваше и не харесва жълтопаветните солипсисти. С лъсването на неспирното ни пропадане обаче се наложи да ни представят нови герои. Кръчмарските революционери и тяхната резерва за нечалгарите - алтернативните протестъри. Хибриди между жълтопаветниците и чалгарите.
Главната цел е изпълнена - да няма силна, единна русофилска анти-НАТО партия в БГ.
Втората цел - голямо парламентарно мнозинство на върли русофоби засега не беше постигната пряко. Бацето от страхливост не посмя да стане антируски ястреб, а народът продължава да не харесва жълтопаветните ненормалници (както вече посочих).
И целта се налага да бъде постигната  с "малки трикчета". БСП да остане с малко гласове, "Възраждане" да бъде задържано под 4%, а НС да бъде напълнено с партии и партийки, които без много да говорят срещу Русия, тихомълком да позволят на САЩ да ползват територията без никакви ограничения.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4029 -: Май 07, 2021, 11:21:35 »
. Аз продължавам да се питам, защо Нинова не е внесла двете предложения в пакет - за пенсии и актуализация на бюджет
Моето допускане е, че е наясно какво е необходимо за преизчисляването на пенсиите и ако предложи увеличаването на разходите с над милиард за тази година, трябва да посочи или над милиард нови приходи или орязване на над милиард разходи (или комбинация). Поради което си остава с популистката пропаганда - "ние предложихме преизчисляване на пенсиите, но не ни подкрепиха", което да ѝ послужи на изборите. Едно е да намекваш на 80% дебили, че от чекмеджето на Баце ще дойдат парите за пенсиите, друго е да го направиш в реалния бюджет.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4030 -: Май 07, 2021, 11:25:25 »
Корнелия продължава с идиотиите - Нинова забрани социалисти да участват в служебния кабинет

Много правилно постъпва. За всички успехи на служ. прав. ще бъде хвален президентът, а за всички неуспехи обвинявана Нинова.
А и Нинова разбра, че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4031 -: Май 07, 2021, 11:25:45 »
Quote (selected)
Главната цел е изпълнена - да няма силна, единна русофилска анти-НАТО партия в БГ.

Чудя се кога точно ще бъдат припомнени на Слафчу концертите му срещу НАТО през 1999 г. :nuts:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4032 -: Май 07, 2021, 11:32:31 »
1/ Защо да не може БСП да представи свой кабинет? Напротив - макар, че той нямаше да мине, те трябваше да представят кабинет най-малкото, за да декларират, че са готови да управляват. Но те не са. Четете си Асол, бе другари. Вече втора година тя ви обяснява, че стратегията на БСП за идните няколко години е те да не управляват. БСП се готви да уравлява след рухването на ЕС.
2./ Ако БСП беше направила 1, щеше да даде седем дни време на НС. И вместо тези циркове , може би щеше да постигне повече в социалната сфера.Най-малкото щеше да има технологичното време Нар.събр. да вземе решението за викане на НС актиализацията за бюджета. Аз продължавам да се питам, защо Нинова не е внесла двете предложения в пакет - за пенсии и актуализация на бюджет, при условие, че е наясно, че за изпълнението им е необходимо технологично време (събиране на становища на НОИ, Социално министерство, Мин. Фин и т.н.), а предложението за решениие на НС МС да внесе проектозакон за актуализация е внесено две седмици след законопроекта за пенсиите , на 28 април.
3/Криенето зад "колективния орган" е смешно. Когато НС на БСП реши Нинова да върне веднага мандата, те предопределиха следващата стъпка - служебното правителство. Ясно беше , че Радев ще поиска поне Златева, както стана миналия път. НС на БСП най-малкото трябваше да заяви готовност за събиране този уикенд за решение по този въпрос.
Накрая пак бсп виновни.  :0005: И то след като, с изключение на ИМВ, другите партии открито заявиха, че няма да ги подкрепят. Да "тупали топката" за да се удължи времето... и какво ще стане, след като явно личи единството на герб, Славчо и дпс... 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4033 -: Май 07, 2021, 11:33:41 »
Следващото правителство след служебното (ако го има, не знам колко пъти има още избори тази година)

Докато се постигне голямо твърдо-антируско мнозинство.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4034 -: Май 07, 2021, 11:35:16 »
Не всички електорални единици са маскари.

Не всички. Само 80%.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4035 -: Май 07, 2021, 11:35:56 »
Докато се постигне голямо твърдо-антируско мнозинство.

Няма да е никак лесно...и време няма достатъчно

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4036 -: Май 07, 2021, 11:37:18 »
Я, Пешо се загрижил за имиджа на БСП!

Не, бе, грешиш. ПешоКалкиМиндерБиндер въобще, ама въобще не се интересува от БСП, както многократно е декларирал  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4037 -: Май 07, 2021, 11:57:10 »
От ИТН поне видяхме премиерката

Глупости. От ИТН видяхме една пощаджийка на чалгари. Язък й за шахмата и титлата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4038 -: Май 07, 2021, 11:59:01 »
Quote (selected)
Не виждам интересни съеседници тук вече от дни да се мяркат.
Цитат на: Джиджи
  :notworthy: :t2015:

Жиже, ами и теб никой не е вързал тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4039 -: Май 07, 2021, 12:02:06 »
докато Байдън не подпише капитулацията на Дълбоката Държава и нейния интернационал

Няма да капитулират. Ще направят последен опит да победят. Ако не успеят с измама и предателство в Русия, ще опитат със сила. Да воюват до последния източноевропеец.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4040 -: Май 07, 2021, 12:18:00 »
война, голяма и световна няма да има.
Както от години го чувам и чета, - ще се предадат без бой.

Няма да се предадат без война. Това, дето го пробутват - за мирно предаване, е с цел приспиване на врага.

Когато си слаб, се прави на силен. И обратно.
Когато си далеч, мами, че си близо. И обратно.
Когато си решил да воюваш, се прави, че търсиш мир.
Когато ще нападаш, се преструвай, че ще се защитаваш.

И т.н.. Още никой не е опровергал Сун-Дзъ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4041 -: Май 07, 2021, 12:25:58 »
Quote (selected)
че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.

Тези две твърдения са меко казано повърхностни. Нито първото е единствено вярно, нито второто.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4042 -: Май 07, 2021, 12:29:28 »
Меко казано, въобще нямаш капацитета да оценяваш моите твърдения  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4043 -: Май 07, 2021, 12:30:18 »
Бонго, т. нар от теб "криене зад колективен орган" е всъщност нормалното функциониране на една партия. За партия става дума, а не секакъв сбирщайн и/или вождистка групировка. Аз разбирам, че много ви се ще БСП да обере екстрементите, ама няма да стане. Представи си, че е възможно хората в тази партия да не желаят да бъдат ползвани, както обикновено и по стар "демократичен" адет като основание за възникване на поредния реднешки/"еропейски" проект с чуждо финансиране. Нямам никакви съмнения, че след два месеца ще имате прекрасната възможност да поуправлявате държавата в некаква там коалиция. Мъдрият български гласоподавател ще има уникалната възможност или да си закопа окончателно държавата или некакси да преджапа през блатото. Аз не съм оптимист :smokin:


1/ Аз ясно съм обяснил за колективния орган и служебното правителство. Бягай по тъча с тези декларации, защото помним едни епизоди, когато един предишен НС се събра, а другарката Нинова се криеше в кабинета си, нали? Сега, НС на БСП е на път да се превърне в нотариат на Нинова - но това си е ваш проблем.
 Общественият проблем - доколкото БСП е политическа партия е отношението на тази партия към служенбното правителство.
2/Благодаря , че с думите за "екскрементите" подкрепяш мнението ми, че не сте готови да управлявате България в криза.
3/ Това е народът, с който разполагаме.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4044 -: Май 07, 2021, 12:32:39 »
Меко казано, въобще нямаш капацитета да оценяваш моите твърдения  :smokin:

Ах.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4045 -: Май 07, 2021, 12:33:09 »
„Няма да капитулират. Ще направят последен опит да победят. Ако не успеят с измама и предателство в Русия, ще опитат със сила. Да воюват до последния източноевропеец.„

Ъхъ!
Както казах, Пентагоно не се подчинява на Байдън.
Затова пък, ми се мярна, че Блинкен днес е в Украина.
Там им е надеждата.
Украинците да воюват с Русия, и да защитят падналата чест на демокрацията.
Мъхъ!
Да си припомним класиката
https://www.youtube.com/watch?v=gO2q0Tru5S8



Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4046 -: Май 07, 2021, 12:36:36 »
„че Радев, избран с русофилски гласове, играе по амер. свирка.

Тези две твърдения са меко казано повърхностни. Нито първото е единствено вярно, нито второто.„

Затова пък точни.
И аз от четири години повтарям това, ч Радев е американски проект.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7450
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4047 -: Май 07, 2021, 12:39:51 »
ГЕРБ управляваше еднолично 12 г. (с кратко прекъсване). Обаче т.н. "нови партии" (нов бардак със стари курви) най-нагло заявиха, че БСП била статукво като ГЕРБ и няма да преговарят с нея. Тоест самоизобличиха се като екскременти на ГЕРБ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4048 -: Май 07, 2021, 12:40:56 »
Quote (selected)
На повечето парламентарни избори се появяват нови партии. Една част от тях успяват и да влязат в парламента или дори да спечелят избори. Обикновено обират гласовете на вечно недоволните, които искат някой да е*е мамата на политиците и да ни оправи. НДСВ беше нова партия, после Атака, после Бареков (не помня името на партията), после Марешки с Воля, сега са Слави с ИТН и Мая с ИМВ.

А ГЕРБ? Стааарата партия, откак свят светува?  :lol:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4049 -: Май 07, 2021, 12:42:25 »
Тези две твърдения са меко казано повърхностни. Нито първото е единствено вярно, нито второто.
Може да не са напълно точни, но по съдържание и смисъл са си верни. Ако БСП не беше застанала зад Радев, никой нямаше изобщо да разбере за него. С времето го видяхме как той се разграничи от ония благодарение на които влезе във властта, а също така и мина в лагера на отявлените врагове на Русия. За мен той е бита карта. Такива благодетели които се кланят на Козяк са ми ясни какво могат и какво ще направят. Доскоро се надявах той просто да си прикрива истинските намерения пред американците за да приспи бдителността им и в решителния момент да може да действа без да се притеснява, но се оказва, че всичките подобни надежди са били безоснователни и напразни. Явно с времето и на него са му намерили цаката - добрали са се до необходимите компромати, и затова и видяхме как им полегна както и останлата политическа сволоч, без дори изобщо да се противи. За мен това е човек неблагодарен и без морал. Подведе БСП, също и избирателите си, които виждаха в него човека който може да защити националния интерес. Проблемът на България не е само това, че се краде на умирачка, а и Бокаса през последните години успя напълно да унищожи законността и превърна държавата в своя маша за рекет и грабеж, а за това, че е подчинена чрез политическата класа на чужди сили които не се интересуват от нея и интересите им са коренно противоположни на собствените ни интереси. Виждам много хора в този форум отказват да го разберат и да го признаят, какво да кажем за онези 80% които са абсолютно безпросветни и не знаят на кой свят избощо живеят. Което означава, че положението е трагично и напълно безизходно за момента.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4050 -: Май 07, 2021, 12:42:35 »
Ту руски агент, ту американски проект, побъркахте го човека... Друго си беше онова синоптичното магаре с паркинзите в Скалистите планини, което го вързали и станало президент

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4051 -: Май 07, 2021, 12:43:03 »
Бонго, къртиците от предишния НС каквото можаха, направиха на последните избори. След тиквеното "управление" реално не съществува държава. БСП няма как да спечели следващи избори, освен това е партия на "статуквото" и всички се кълнете, че няма да си играете с нея. Значи се налага да си спретнете коалиция и да си управлявате. Е, ще се наложи да не ползвате гласовете на комундетата, ама няма пълно щастие..Така работи "демокрацията" - управляващи и опозиция.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4052 -: Май 07, 2021, 12:44:13 »
Главната цел е изпълнена - да няма силна, единна русофилска анти-НАТО партия в БГ.

Де да знам. Защо БСП не включи в програмата си излизане от НАТО? Ето Малинов и Копейкин не се страхуват да го заявят открито.
Няма нищо лошо БСП да си каже - искаме да направим отново България клиентна държава на Москва. Но проблемът им ще е онтологически.
Защото единствената политическа система, която БСП ще може да предложи тогава, е "социализъм с китайска специфика" или сегашният национал-социализъм на Китай.  Нинова и асолките ще трябва да станат партия на едрия капитал: руски, русофилски, национално-отговорен и прочее етикети, но на едрия капитал.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4053 -: Май 07, 2021, 12:46:01 »
Ту руски агент, ту американски проект, побъркахте го човека... Друго си беше онова синоптичното магаре с паркинзите в Скалистите планини, което го вързали и станало президент
Коле, мен тва Триморие мноо ме съмнява и притеснява. Смятам да следя изключтелно внимателно Радев по този въпрос преди да реша да гласувам. Освен това ще изчакам да видя служебното провителство, щото предишното му служебно буквално ме  изкара от обувките

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4054 -: Май 07, 2021, 12:47:16 »
Заявиха го защото такава е поръчката която им е спусната. От 1996 година насам всички заедно играят срещу БСП поради простата причина, че това е единствената партия която е за добри отношения с Русия. Помним как на времето поради същите прични се разправиха с Атака, виждаме как действа наскоро прокуратурата срещу Възраждане.
За момента единствените партии които не се кланят напълно на Козяк са БСП и Възраждане, за Божков не съм сигурен, не съм му виждал мнението по външнополитическите въпроси. Така, че който гласува за партия различна от тези, гласува против нашия суверинитет и интереси.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4055 -: Май 07, 2021, 12:49:32 »
Какво означава Радев да е избран с русофилските гласове? Ами то според всички наши и международни изследвания, около 70% от българите са русофили.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4056 -: Май 07, 2021, 12:55:02 »
При условие, че срещу БСП се плюе ден и нощ от всички медии от 1996 година насам, сега вече и от новите политически "спасители", не разбирам какво може да искате от нея. Ако има някой претенции то те може да са към 80% които лапат доматите с колците с които ги обсипват от всякъде.
Назовете една партия която някога е управлявала по-добре от тях, извършила е по-малко злупотреби от нея, защитила е по-добре националния и народния интерес? Като я критикуваш по определена точка посочи кой е по-добър от нея в това отношение. Иначе само да се плюе е лесно, винаги може човек да намери разни дреболии за които да се хване. Обаче ако в същото време не може да представи по-добро решение, е редно да си замълчи, защото явно обвиненията му не са да помогнат да се реши конкрения проблем, а просто за да компоментират и осъдят самата партия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4057 -: Май 07, 2021, 12:55:13 »
Какво означава Радев да е избран с русофилските гласове? Ами то според всички наши и международни изследвания, около 70% от българите са русофили.


Да де!
Ама защо ли бонго упорито не ще да го проумее, и размахва някакви дракони да плаши електората, когато самият той драпа за този китайски социализъм със специфичен цветен сурат?
Ти за какво се бориш, бе бонго памфуциев?
Не помним ли как пламенно ратуваше за неоосманизма във форума на Сега, и книжки препоръчваше и цитираше?
И сега - хоп! - ДайБа България.
Ние това го знаем отдавна.
И материалчета готови под ръка за всяка тема.
Центърчето добре захранва.
Всякак, мисля аз.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 13:01:39 от Алиса .. »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4058 -: Май 07, 2021, 12:57:17 »
Бонго никога не се опитва да проумее нещо. Човекът си има възгледи които няма ни най-малкото намерение да променя или изправя. Когато се стигне до положение да се изясняват нещата, ако нещо е в противоречие с тях, той просто прекратява дискусията. Толкова години го четете би трябвало да знаете това. Всъщност това важи за доста хора да не казвам почти всички.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4059 -: Май 07, 2021, 13:00:01 »
Относно 70% русофили мисля е доста пресилено. По скоро това са русофилите плюс ония които са неутрални или не ги е грижа. Реално русофилите са се свили до 20-25% или дори по-малко.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4060 -: Май 07, 2021, 13:00:29 »
Quote (selected)
Защото единствената политическа система, която БСП ще може да предложи тогава, е "социализъм с китайска специфика" или сегашният национал-социализъм на Китай. 

Ако ще първобитен комунизъм да предложи, пак ще е по-добре от сегашния либерал-фашизъм, наложен глобално от извратения масонски елит.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4061 -: Май 07, 2021, 13:01:34 »
Quote (selected)
Ако БСП не беше застанала зад Радев, никой нямаше изобщо да разбере за него. С времето го видяхме как той се разграничи от ония благодарение на които влезе във властта, а също така и мина в лагера на отявлените врагове на Русия.

И тези две твърдения не са верни.
Бива ли така примитивно да разсъждавате? БСП го издигна за президент и изборът ѝ беше най-добрият възможен, но можеше ли БСП да извади 2 063 032 гласа?
И що за щуротия е това, че бил минал в лагера на враговете на Русия? От Триморието президентът се опитва да извлече поне икономическата изгода за цивилни проекти, щото така и така сме в кюпа. Дума не е обелил против Русия или пък в защита на Навални, за което впрочем Борисов го обвинява ежедневно.
Политиката е изкуство на възможното, по дяволите! 

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4062 -: Май 07, 2021, 13:06:50 »
Относно 70% русофили мисля е доста пресилено. По скоро това са русофилите плюс ония които са неутрални или не ги е грижа. Реално русофилите са се свили до 20-25% или дори по-малко.
Цитирам изследвания, а не по-скоро.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4063 -: Май 07, 2021, 13:07:16 »
Simplified Solutions,
изразът по адрес на Радев беше и си остава „Кандидатура, спусната на БСП за изборите от Вашингтон„
Не са нужни по вече обяснения.
Бихме могли да поразсъжзаваме например, от кой център във Вашингтон.
Моето мнение е, че от неолибералите.
Затова и се джафка с Борисов, който е човек на неоконите.
Ако някой има по точна информация, моля да ме поправи.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4064 -: Май 07, 2021, 13:10:28 »
Нека да не спекулираме. На първи тур взе 973 хил гласа, преобладаващата част от които са от гласоподаватели на БСП. Без първия тур, нямаше да има втори. Изборът може да е бил успешен, но от него най-голяма полза има самият Радев. БСП просто вкара един чужд човек който няма нищо общо със самата партия и нейните идеи във властта. Този човек се и дистанцира от партията която му даде власт, и се държи така като, че не е длъжен нищо на никого и, че успехите и заслугите за това са си лично негови. Колко пъти Радев е подкрепил политкикте на БСП на обществено място, колко пъти е похвалил БСП за нещо?
Икономическите ползи от Триморие, са единствено за залъгване на балъците които нямат представа кои и защо прокарва тази инициатива. Да не говорим доколко може един български президент да участва и да влиеяе на икономическия живот.
Ако Радев започне отркито да говори срещу Русия, той ще загуби напълно подкрепата на избирателите на БСП и на русофилите изобщо. Виждаме как докато в началото на мандата седерастията се надпреварваше да го плюе и клейми като руски агент, сега в края му той вече им е близък и дори го хвалят. Това е показателно за посоката в която той еволюира за тези 4 години.
Отворете си очите и съдете за хората по делата им, не по приказките, не сте малки деца. Радев може да говори хубави и верните неща против Бокаса и управленитето му, обаче за пресъпленията на САЩ - ни стон, за мръстотии им - техните и на васалите от ЕС срещу Русия - също.
« Последна редакция: Май 07, 2021, 13:16:16 от kasapina »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4065 -: Май 07, 2021, 13:12:30 »
Quote (selected)
От Триморието президентът се опитва да извлече поне икономическата изгода за цивилни проекти,
Безплатно е само сиренето в капана за мишки. Вървим към  :ouch-2147:

Quote (selected)
На първи тур взе 973 хил гласа, преобладаващата част от които са от гласоподаватели на БСП.
Горе долу толкова бяха гласовете за БСП на изборите през 2013 г. Реално на първия тур го подкрепи само БСП

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4066 -: Май 07, 2021, 13:15:49 »
Ще прощавате, но ЗИП беше по-забавен, много по-картинно и по-конкретно описваше грядущата война и съпътстващите светопотресения

Прям в точку!!! :thup:
И опитвал ли се е някой да го кани тук, за да поразнообрази малко?!  :t1815:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4067 -: Май 07, 2021, 13:17:33 »
Quote (selected)
Ако някой има по точна информация, моля да ме поправи.

    There is only one party in the United States, the Property Party … and it has two right wings: Republican and Democrat. Republicans are a bit stupider, more rigid, more doctrinaire in their laissez-faire capitalism than the Democrats, who are cuter, prettier, a bit more corrupt — until recently … and more willing than the Republicans to make small adjustments when the poor, the black, the anti-imperialists get out of hand. But, essentially, there is no difference between the two parties.

Gore Vidal

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4068 -: Май 07, 2021, 13:18:51 »
И тези две твърдения не са верни.
Бива ли така примитивно да разсъждавате? БСП го издигна за президент и изборът ѝ беше най-добрият възможен, но можеше ли БСП да извади 2 063 032 гласа?
И що за щуротия е това, че бил минал в лагера на враговете на Русия? От Триморието президентът се опитва да извлече поне икономическата изгода за цивилни проекти, щото така и така сме в кюпа. Дума не е обелил против Русия или пък в защита на Навални, за което впрочем Борисов го обвинява ежедневно.

И моят прочит на Радев е подобен. Радев беше "открит" от други хора, не от БСП. Впрочем, той си беше направил репутация още  като Командир на ВВС, с редица позиции по въпроса за въоръжаването на ВВС. Като президент той следва балансирана линия. Впрочем заявката на Борисов за тяхната бъдеща кандидатура е "умен и красив, приет и на Запад и на Изток", т.е въпреки всички закачки за Навални, шпиони и взривове,  и той е наясно, че трябва да се следва балансирана линия. При тях всичко е предпоследно, но ако - по чудо - решат да си спазят заявата, принципен разлом между двамата канидати по външната политика няма да има. Основната линия на противопоставянето ще бъде темата "обединител на нацията".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4069 -: Май 07, 2021, 13:21:19 »
Quote (selected)
Впрочем заявката на Борисов за тяхната бъдеща кандидатура е "умен и красив, приет и на Запад и на Изток", т.е въпреки всички закачки за Навални, шпиони и взривове,  и той е наясно, че трябва да се следва балансирана линия.

Остава само да видим от кой ръкав Боци ще извади подобно зайче, щото системата за кадрови подбор при гербавите е в основата си - никой да не е по-умен от Вожда :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4070 -: Май 07, 2021, 13:22:30 »
Какво означава Радев да е избран с русофилските гласове?
Ами то според всички наши и международни изследвания, около 70% от българите са русофили.

Ако някой твърди това, значи аритметиката не му е вярна ... 

Щото аз също гласувах за Радев, поради което "процентите" падат от 70 на 69 ...   :tongue_:

:lol:


Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4071 -: Май 07, 2021, 13:26:23 »
".., приет и на Запад и на Изток",
Те такова животно нема. Най-малкото може да излезе от средите на партия ГРОП.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4072 -: Май 07, 2021, 13:28:49 »
Doziris 2.0

Е, аз само за уточнение..
Има малък нюанс, но той е по скоро за  разбиране на процесите, които се извършват на върха. Клинтъноидите си отиват, остават бушоидите.
Но и тяхната последна надежда е във ваксинацията.
Т.е. колкото повече души вземат със себе си, преди да си отидат, толкова по добре.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4073 -: Май 07, 2021, 13:30:57 »
Главната цел е изпълнена - да няма силна, единна русофилска анти-НАТО партия в БГ.
Ами то, гаче ли някога е имало такваз партия в България ...

« Последна редакция: Май 07, 2021, 14:06:02 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4074 -: Май 07, 2021, 13:31:04 »
Doziris 2.0

Е, аз само за уточнение..
Има малък нюанс, но той е по скоро за  разбиране на процесите, които се извършват на върха. Клинтъноидите си отиват, остават бушоидите.
Но и тяхната последна надежда е във ваксинацията.
Т.е. колкото повече души вземат със себе си, преди да си отидат, толкова по добре.

Няма фракции, всичките са от един култ. Противопоставянето е за пред нас.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4075 -: Май 07, 2021, 13:35:32 »
Култа е един, разликата републиканците имат една идея по-добри отношения с Русия отколкото демократите. Когато обаче това се отнесе към къководството на държавата им, тази разлика си се усеща и става видима. Оказва се, че Тръмп сам по себе си си е явление при това по-скоро положително, отколкото отрицателно. Затвова и всичките тия напъни до последната секунда да го смачкат така, че да не може да ги застрашава и в бъдеще.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4076 -: Май 07, 2021, 13:35:48 »
Ами то, гаче ли някога е имало ...

Джиджи, не четеш внимателно, а само пишеш. Това, което си цитирала, не съм го писала аз :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4077 -: Май 07, 2021, 13:39:55 »
Изборът може да е бил успешен, но от него най-голяма полза има самият Радев. БСП просто вкара един чужд човек който няма нищо общо със самата партия и нейните идеи във властта.

Некои съобръжения по повдигнатите въпроси:
1. БСП няма и още дълги години няма да има приемлива партийна кандидатура за президент или майор на София. Не може да събере никаква периферия освен партийните гласове. Мисля, че ръководството ѝ го разбира прекрасно и е избрало правилната стратегия: да предлага и подкрепя приемливи личности извън партията. Всеки провален избор на партиен кандидат влияе негативно както на БСП, така и на самия кандидат. Българинът е садистично влюбен в хора, провалили се на избори. След тях направо ги довършва.
2. За пореден път апелирам да се спре това безсмислено разтягане на локуми - русофили, евроатлантици, стере ми го настери. България е обречена да бъде в НАТО и ЕС. Тя няма никакъв "избор", защото няма грам суверенитет. България, с встъпването си в НАТО и ЕС, сама избра да бъде враг на Русия и да воюва с всякакви възможни средства срещу нея. Дори с архитъпизми от сорта "от солидарност със ..... Чехия например." Няма мърдане, няма излизане, няма никакъв избор! Всеки български политик трябва да бъде враг на всичко руско. Свиквайте поне да приемате по-умерените като нещо положително. Защото другите ще се правят на ястреби. За да ги забележат и похвалят с паница леща. На Захариева само "НАТО изразява симпатия и солидарност с България" е достатъчно да ощастливи жалкия ѝ, ибрикчийски животец.
А, и се гответе за истинска война с Русия. Ама, тоя път нема да минем метър с кожухчета, кашкавал и санитарен влак

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4078 -: Май 07, 2021, 13:43:38 »
Quote (selected)
Ама, тоя път нема да минем метър с кожухчета, кашкавал и санитарен влак

Направо съм убедена, че няма да излезеш прав! В никаква война с Русия няма да влезе и последният теляк от баняджийската ни армия, да не говорим пък за други...

Е, може би ще се наберат някакви доброволци от дабългарите :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4079 -: Май 07, 2021, 13:55:25 »
В никаква война с Русия няма да влезе и последният теляк от баняджийската ни армия, да не говорим пък за други..

Хубу, ама България вече е цел за руските ракети. Това поне трябва да ти е ясно. Тука нема да има никакви сентименти. При напичане на положението тука ще бъка от американски и натовски войски. Русия няма да воюва в България. Ще я зачисти набързо с няколко мегатона, за да се концентрира където трябва. А после пак може да плачем, че не сме били изпратили войски на Източния фронт, пък лошата Русия ни обявила война.