Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 22, 2024, 03:43:44

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1916048 пъти)

0 Потребители и 111 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7767
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9120 -: Юли 15, 2021, 08:27:23 »
А ако успеят да актуализират пенсиите от септември без актуализация каква политика би било?

нормална лява. гербавите бюджети са печално известни със занижените си приходи, за да има некой и друг милиард за фърляне през прозореца на джипката.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9121 -: Юли 15, 2021, 08:27:39 »
И като гледам очертаващия се състав на парламента, по-добре е той да не се бута много в работата на кабинета.

Как няма да му се бърка! Правителството е функция на парламента. То изпълнява неговата воля. Ако нея изпълнява - смяна.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9122 -: Юли 15, 2021, 08:39:24 »
И като гледам очертаващия се състав на парламента, по-добре е той да не се бута много в работата на кабинета.

Как няма да му се бърка! Правителството е функция на парламента. То изпълнява неговата воля. Ако нея изпълнява - смяна.
Говорим за споразумение на четири политически сили, представени в парламента с необходимия общ брой гласове.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9123 -: Юли 15, 2021, 08:44:03 »
Опа! Някой се е поровил в експертността на Никито Василев:

http://epicenter.bg/article/Biznesat-na-Nikolaya-Vasilev--Zagubi-za-2019---897-000-leva--za-2018---295-000-leva-/254699/2/0

Ми експерт е! Голям! И на мен ми трябва такъв да ме отървава от данъци.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9124 -: Юли 15, 2021, 08:44:48 »
Говорим за споразумение на четири политически сили, представени в парламента с необходимия общ брой гласове.

И? Каквото и да е това споразумение - пак е политическо. И пак кабинетът трябва да го изпълнява. Бюджета, де. Щото споразумението ще си проличи в бюджета. И ако бюджетът е балансиран със социални и насърчителни политики - правителството става центристко. Това е положението.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9125 -: Юли 15, 2021, 08:44:58 »
Къдя отива независимостта на властите? То не че някой вярва в нея. Ако депутатите се джавкат непрекъснато и цвъкат брак, какво е криво правителството?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9126 -: Юли 15, 2021, 08:48:20 »
Quote (selected)
И ако бюджетът е балансиран със социални и насърчителни политики - правителството става центристко. Това е положението.

Ми не е лошо. Никак даже не е лошо. Служебното прилича на такова.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9127 -: Юли 15, 2021, 08:48:45 »
Опа! Някой се е поровил в експертността на Никито Василев:

http://epicenter.bg/article/Biznesat-na-Nikolaya-Vasilev--Zagubi-za-2019---897-000-leva--za-2018---295-000-leva-/254699/2/0

Ми експерт е! Голям! И на мен ми трябва такъв да ме отървава от данъци.

то стаа фсе по-ясно, че ги похарчиха. въпросът е кой и защо?  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9128 -: Юли 15, 2021, 08:50:32 »
нормална лява. гербавите бюджети са печално известни със занижените си приходи, за да има некой и друг милиард за фърляне през прозореца на джипката.
Не знам защо продължавате да вярвате, че дясно и социална политика са несъвместими. Всъщност християндемокрацията е точно това - дясна политика, която обаче, има силно застъпен социален аспект. Като такава тя е предложена от Католическата църква през 19 в., това е политиката на Аденауер (самият той вярващ католик).
Може би, защото в последните 30 години сте живели под мантрата на неолиберализма. Но всъщност десните политики и на оня келеш Орбан, и на откачалките в Полша , имат силно застъпен социален ангажимент.
Иначе - идеята, че НС не може да направи правителство, та трябва Радев да му спусне такова, е нелепа. Ще или не ще Радев ще бъде обвързван с това правителство и всяко негово действие, макар и одобрено от НС ще се отразява на него. Гледам и другарката Йотова е нарекла идеята "екзотична" и си дава сметка за възможните последствия.
Особено в навечерието на избори за президент се отварят теми като "президентска реублика", "Радев е направил преврат и подчинил парламента" и какви ли не още подобни. 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9129 -: Юли 15, 2021, 08:53:38 »
Quote (selected)
то стаа фсе по-ясно, че ги похарчиха. въпросът е кой и защо?  :smokin:
Вече не помня кого от коментаторите прочетох да казва, че в такива ситуации се появявало (аз го разбрах като от странство) едно определено лице и в момента то било тук. Не каза обаче кое е това лице, та още ще се чудим.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9130 -: Юли 15, 2021, 08:57:14 »
Къдя отива независимостта на властите?

Еее, чай са! Аз не знам как си представяш независимостта на властите, но в конкретния случай "независимостта" на законодателната и изпълнителната се изразява единствено в едно: МС не приема закони, а НС не управлява оперативно държавата. Нищо повече. А иначе МС е зависим от НС като за световно.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9131 -: Юли 15, 2021, 08:58:52 »
Особено в навечерието на избори за президент се отварят теми като "президентска реублика", "Радев е направил преврат и подчинил парламента" и какви ли не още подобни.

и тва е така.
което не пречи, поне на теория, на оставането на няколко министри от служебното и в следващо.
но, да, има си своите потенциални рискове за ангажираните.

Verão quente, дет викаме насело  :smokin:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3015
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9132 -: Юли 15, 2021, 09:00:41 »

Новите избори са доста опасни защото ако народа не отиде да гласува цялата държава ще се делегитимира...

Усещам, че лицензирания рекетьор в недотам далечно време ще се натъкне на сЪботаШ* щом погледне как стадото си е попълнило данъчнитедекларации за обемите вълна и мляко. Което ми напомня, че едни преброители може да се приберат без дрехи, лазешком и в предимно лилаФ цвят на суратя.

Пък некои да продължават да си стискат преговорните флушове и карета. Тестето е хммм....назаем.

______________
* LOICата може лесно да се пренастрои към фисковете разни, кандидатандрешковци - дал Бог.
https://www.youtube.com/watch?v=65hpRybiPxY

« Последна редакция: Юли 15, 2021, 09:14:55 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9133 -: Юли 15, 2021, 09:04:57 »
Май само Зимата ще влезе в ролята на Горския.  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9134 -: Юли 15, 2021, 09:05:38 »
Да, да, особено при ТБСБХ МС беше много зависим от НС.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9135 -: Юли 15, 2021, 09:08:16 »
и тва е така.
което не пречи, поне на теория, на оставането на няколко министри от служебното и в следващо.
но, да, има си своите потенциални рискове за ангажираните.

Verão quente, дет викаме насело  :smokin:

Не оставянето на няколко министри, а на повечето! Трябва да се сменят тези на енергетиката и на транспорта. Госпожата на туризма също не е блеснала с каквото и да е. Последното министерство изобщо на трябва да същестува като такова. Спокойно може да се върне към икономиката, както си беше. А специално в министерствата на земеделието и на околната среда трябва да се намери някаква форма на шарено екипно управление /например, тричленка/, щото там депесарите са се окопали до чистачките

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9136 -: Юли 15, 2021, 09:16:58 »
Как няма да му се бърка! Правителството е функция на парламента. То изпълнява неговата воля. Ако нея изпълнява - смяна.

Тва е теоретична постановка. Само че фрагментирания парцелиран че и опростачен парламент не е способен да излъчи стабилно правителство.
Така че ще се приложи принципа - Който може го прави, който не дрънка в парламента.
Де факто ще се получи малко по-различно. Правителството, чрез внасяните от него законови промени, решения, искания ... ще задава приоритетите в работата на парламента.
ДЕ викаше Дън - Тая котка лови мишки- Б@л съм и цвета.


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9137 -: Юли 15, 2021, 09:17:15 »
Ако вярваме на министерски изявления, тоя бюджет май включва и доста разходи, които не са баш належащи и/или обосновани.

Пари има и без актуализация  :smokin:
След строителния сезон има доста за плащане. Гениите от служебното правителство докараха до неразплатени милиард и по средата на сезона. Дянковщини с известен краен резултат. Това не е само при пътищата. На места цъкат и по-големи бомби.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9138 -: Юли 15, 2021, 09:21:22 »
което не пречи, поне на теория, на оставането на няколко министри от служебното и в следващо.

Да. Нищо не пречи да бъде излъчена консенсусна фигура за премиер, вместо президентски съветник. и да оставят екипа от тримата Василев, Петков и Денков, ако те желаят (което никак не е сигурно), на местата им - защото очевидно са най-популярните министри, смислени хора са, а и си вървят в пакет. Пък и какво му е на Петков , че да не бъде предложен за премиер. Или на Василев, а той да си посочи финансов министър. Нали и ИТН са ги калесвали, Корнела не ги низвергвала - ето поне три консенсусни фигури, които не са били президентски съветници, че да бъде сочен "дългият пръст на Радев".
И мандатоносителят предлага една подробна програмна декларация за национално съгласие по точки. около която се групира коалиция на желаещите. Когато някоя партия почне да шикалкави - показват и декларацията и питат "това вашето подписче ли е?". Дончева припомни тази на Костов и смятам, че е удачно. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9139 -: Юли 15, 2021, 09:24:05 »
Да. Нищо не пречи да бъде излъчена консенсусна фигура за премиер, вместо президентски съветник. и да оставят екипа от тримата Василев, Петков и Денков, ако те желаят (което никак не е сигурно), на местата им - защото очевидно са най-популярните министри, смислени хора са, а и си вървят в пакет. Пък и какво му е на Петков , че да не бъде предложен за премиер. Или на Василев, а той да си посочи финансов министър. Нали и ИТН са ги калесвали, Корнела не ги низвергвала - ето поне три консенсусни фигури, които не са били президентски съветници, че да бъде сочен "дългият пръст на Радев".
И мандатоносителят предлага една подробна програмна декларация за национално съгласие по точки. около която се групира коалиция на желаещите. Когато някоя партия почне да шикалкави - показват и декларацията и питат "това вашето подписче ли е?". Дончева припомни тази на Костов и смятам, че е удачно.

Демек, да управлявате вие, нищо че сте четвърта политическа сила/припозна си само вашите министри, Денков не е ваш, а на Кунева/ - гепене на власт по тарлъци. Пък другите дето ги плюете, да ви подпират. Така, както се изплюхте на подкрепата, която получихте на кметските в София. Колко си прозрачен!

п. п. А, я че се сетих. Бонго, има ли шансове да се изпокарате във вашата коалиция, щото такъв бой с преференции не бях иждала досега. Буквално почти нямаше вот без преференция :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9140 -: Юли 15, 2021, 09:26:06 »
Демек, да управлявате вие, нищо че сте четвърта политическа сила/припозна си само вашите министри, Денков не е ваш, а на Кунева/. Пък другите, дето ги плюете да ви подпират. Така, както се изплюхте на подкрепата, която получихте на кметските в София. Колко си прозрачен!
Денков си има достатъчно позиции при Радев, за да се връзва с жълтата кукувица.
 
А Бонгича го разбирам. Работиха кат мравки. Само аз два пъти съм бил свидетел на кандардисване да съ гласува за дабългарите. Надскочиха си боя и то значително с тези резултати. И сеги им се изка да са важни и да зависи от тех. Ма нема стане. Даже ората около ИТН при първи резуртат ми се чини че го приамат по-леко.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9141 -: Юли 15, 2021, 09:26:48 »
Двата Харварда в ролята на Дянков не е лоша идея. Тъкмо по-бързо ще узреят нещата. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9142 -: Юли 15, 2021, 09:30:12 »
Денков си има достатъчно позиции при Радев, за да се връзва с жълтата кукувица.

Казвам, кой откъде е тръгнал. Василев е на Прокопиев, Петков на Ристю. На генерал Атанасов е Кацаров :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9143 -: Юли 15, 2021, 09:32:13 »
След строителния сезон има доста за плащане. Гениите от служебното правителство докараха до неразплатени милиард и по средата на сезона. Дянковщини с известен краен резултат. Това не е само при пътищата. На места цъкат и по-големи бомби.

Ти се оказа неква направо плакатна гербава калинка. Има ли нещо, което да не обърка - европейския план (където ти се привидяха заеми за България), образованиетов чужди университети, "изгонените от Гърция" Next.e.GO и какво ли още не.
Прочее:
https://www.newswire.ca/news-releases/next-e-go-mobile-se-the-german-bev-producer-announces-a-new-micro-factory-in-bulgaria-848336318.html
Founded in Germany and leveraging its deep integrated engineering and production know-how, known as Internet of Production with creating low capex and highly flexible connected micto-factory, Next.e.GO Mobile has successfully progressed on its global expansion plans. Besides the running factory in Germany and the planned facility in Bulgaria, the company had announced earlier the intention to replicate its cyber-physical micro factories in Greece and Mexico. The e.GO Life Next model is already available and being sold in Germany. In 2022, the company plans to introduce the next generation of the e.GO Life model and its derivatives including e.GO Life Cross.

Така че гръцките планове си стоят.
 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9144 -: Юли 15, 2021, 09:36:52 »
Преференциите са затова да се ползуват. При наличния качествен състав на кандидат-депутатите, всеки уважаващ себе си избирател задължително ползува преференции.
Масовият избирател ще  усети силата им, и тепърва ще се усъвършенствува в използуването им. Добре е да се избегне хаотичния елемент. Това предполага повече отговорност и информираност.
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 09:50:42 от dabedabe »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9145 -: Юли 15, 2021, 09:40:12 »
Демек, да управлявате вие, нищо че сте четвърта политическа сила/припозна си само вашите министри, Денков не е ваш, а на Кунева/ - гепене на власт по тарлъци. Пък другите дето ги плюете, да ви подпират. Така, както се изплюхте на подкрепата, която получихте на кметските в София. Колко си прозрачен!

п. п. А, я че се сетих. Бонго, има ли шансове да се изпокарате във вашата коалиция, щото такъв бой с преференции не бях иждала досега. Буквално почти нямаше вот без преференция

Денков "не е наш", както не е "наш" Петков, нито Василев е "наш". Денков и на Кунева не е бил. Аз може да съм запалянко, но ти се оказваш изненадващо неориентирана за лице, което е пряко ангажирано с политиката. Това, че е назначен от квотата на Кунева, не го прави "неин".
"Боят" с преференции си е част от "нашата" коалиционна култура. ДСБ имат 9 места, доколкото ми е ясно. Гражданската квота е тази, която най-много е спечелила. Силно одобрявам.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9146 -: Юли 15, 2021, 09:42:03 »
Бонго, тези ги разправяй на капелата ми... :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9147 -: Юли 15, 2021, 09:43:55 »
п. п. А, я че се сетих. Бонго, има ли шансове да се изпокарате във вашата коалиция, щото такъв бой с преференции не бях иждала досега. Буквално почти нямаше вот без преференция :nuts:

хм, демек правото на избирателите да изразят преференцията си към поставените в листата е нещо лошо според теб?

ми не е. тва е максимално справедливото и допустимо комбиниране на мажоритарен елемент в пропорционални избори.

и е доста по-различно от партийно напредените листи  :m1273:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9148 -: Юли 15, 2021, 09:49:36 »
хм, демек правото на избирателите да изразят преференцията си към поставените в листата е нещо лошо според теб?

ми не е. тва е максимално справедливото и допустимо комбиниране на мажоритарен елемент в пропорционални избори.

и е доста по-различно от партийно напредените листи  :m1273:

Не е лошо, разбира се. Самата аз винаги гласувам с преференция. Само, дето се сетих, как в тяхната коалиция се прецакват взаимно. Можеш да си освежиш паметта за едни евроизбори, например и какво се случи после :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9149 -: Юли 15, 2021, 09:51:07 »
Бонго, тези ги разправяй на капелата ми... :smokin:

Аз зная, че и през ум не може да ти мине подобна идея, че човек може да бъде привлечен за конкретна задача и без да принадлежи на някого.
Още веднъж да натъртя: мандат на БСП няма да бъде подкрепен нито от ИТН , нито от ГЕРБ. "Моите" категорично отказват да искат мандат и все още се надяват на ИТН. Но - поне на мен така изглежда, ИТН искат нови избори, само дето се опитват да прехвърлят отговорността на другите с ходове като този с правителството на Малкия Мук.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9150 -: Юли 15, 2021, 09:52:57 »
Не е лошо, разбира се. Самата аз винаги гласувам с преференция. Само, дето се сетих, как в тяхната коалиция се прецакват взаимно. Можеш да си освежиш паметта за едни евроизбори, например и какво се случи после :nuts:

кво значи "се прецакват взаимно"?
гласува се за листата и се изразяват преференцията си, ако избирателите искат.
нормално е ако някой в листата се бори за повече преференции, това е и смисълът им.
виш летящата коззила напр.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9151 -: Юли 15, 2021, 09:57:37 »
Можеш да си освежиш паметта за едни евроизбори, например и какво се случи после

Да, хората на Кунева се почувстваха обидени. Необяснимо защо. Същите останаха да крепят Боко до края, а сега са зад Манолова. Сега колко преференции са взели?  :nuts:
Не знам защо протестираш за изборите в София. Реалният ход беше предложеният от Радан - да се остави кандидатурата на Бонев, а Манолова и Игнатов да се оттеглят. Всичките ви кандидати получиха допълнителна подкрепа. Просто в нашата група няма крепостен електорат, който да бъде каран с остена до урните.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9152 -: Юли 15, 2021, 10:04:28 »
Денков си има достатъчно позиции при Радев, за да се връзва с жълтата кукувица.
Денков има достатъчно позиции  и респект пред всички, с изключение на Калинчовците и Асолките.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9153 -: Юли 15, 2021, 10:09:10 »
Аз зная, че и през ум не може да ти мине подобна идея, че човек може да бъде привлечен за конкретна задача и без да принадлежи на някого.
Още веднъж да натъртя: мандат на БСП няма да бъде подкрепен нито от ИТН , нито от ГЕРБ. "Моите" категорично отказват да искат мандат и все още се надяват на ИТН. Но - поне на мен така изглежда, ИТН искат нови избори, само дето се опитват да прехвърлят отговорността на другите с ходове като този с правителството на Малкия Мук.

Не виждам защо е необходимо да ми натъртваш нещо, след като аз никога не съм твърдяла, че мандат на БСП ще бъде подкрепен. Колко е крепостен електоратът, се вижда от разните опити за интрижки и вмешателства в БСП от разни "доброжелаели", дето обичат да ни съветват. Първосигнални е точната дума за вашия електорат - посочи им комунезите и/или, паметника на СА и/или Русия и им гледай сеира. Това за твърдия ви електорат, щото онзи ден надхвърлихте боя си и ако писнете някоя от трите си обсесии, ще изгърмите отново - не бива да се съмняваш в това. И не се опитвай да ме залъгваш, щото мноо добре знам кви съвети са давани на вашите кандидати
В момента на БСП й е много по-лесно да не се издъни за разлика от на вас. Мноо обещаващ панаир се очертава :popcorn:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9154 -: Юли 15, 2021, 10:16:33 »
Ти се оказа неква направо плакатна гербава калинка. Има ли нещо, което да не обърка - европейския план (където ти се привидяха заеми за България), образованиетов чужди университети, "изгонените от Гърция" Next.e.GO и какво ли още не.
Прочее:
https://www.newswire.ca/news-releases/next-e-go-mobile-se-the-german-bev-producer-announces-a-new-micro-factory-in-bulgaria-848336318.html
Founded in Germany and leveraging its deep integrated engineering and production know-how, known as Internet of Production with creating low capex and highly flexible connected micto-factory, Next.e.GO Mobile has successfully progressed on its global expansion plans. Besides the running factory in Germany and the planned facility in Bulgaria, the company had announced earlier the intention to replicate its cyber-physical micro factories in Greece and Mexico. The e.GO Life Next model is already available and being sold in Germany. In 2022, the company plans to introduce the next generation of the e.GO Life model and its derivatives including e.GO Life Cross.

Така че гръцките планове си стоят.
Когато се отдръпне прилива, тогава се вижда кой е влязъл да плува без гащи.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9155 -: Юли 15, 2021, 10:19:44 »
Денков има достатъчно позиции  и респект пред всички, с изключение на Калинчовците и Асолките.
За калинчовците дали може цитат, преразказ или корекция на твърдението?
 PS  Дали правим разлика между Дянков и Денков?
« Последна редакция: Юли 15, 2021, 10:26:12 от Калинчо »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9156 -: Юли 15, 2021, 10:22:54 »
Ся да споделя кво ставаше по СИК-овете. Дето имаше спорове се очертаваха два лагера. От едната страна гербавите, депесе и слафчувците, от друга ние, талибанлъка и майчетата. Ние бяхме шестима и се сдърпахме за броенето на "разписките". Гербавите бяха инструктирани да се налагат да се брои задължително. По методически указания не беше така. Тъкмо успях да навия лапето на слафчувците да се присъедини към нашия отбор и ни избраха да броим контролно. В други секции са били страшни панаири :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9157 -: Юли 15, 2021, 10:24:18 »
Ся да споделя кво ставаше по СИК-овете.

Ако не друго, тия избори наложиха различен и по-добър стандарт на изборния процес.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9158 -: Юли 15, 2021, 10:26:27 »
Ако не друго, тия избори наложиха различен и по-добър стандарт на изборния процес.

Сардж, цял ден чуках на дърво да не излезе от строя машината, въпреки че пришки ми излязоха на езика на почти всеки първи да давам инструкции - първо, второ, трето. Сменяхме се с дабългарина, щото другите в сик-а също за първи път гласуваха машинно и първо на тях им давахме инструкции

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9159 -: Юли 15, 2021, 10:34:14 »
Пък аз погледах във фейса протеста на герб пред полицията. Организатор - Стъкито. Участници - замаени пенсии и кресливи, запотени ЛелкиГерб с мегафон, отстрани - бившият Маринов и онова нещо Георг. Пред микрофон - пролетарският поет Какмубешеиметоски. Викове "Бойко, Бойко" и "Чакаме те тууука". За Рашков и Радев - ясно.
 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #9160 -: Юли 15, 2021, 10:38:13 »
Колко е крепостен електоратът, се вижда от разните опити за интрижки и вмешателства в БСП от разни "доброжелаели", дето обичат да ни съветват. Първосигнални е точната дума за вашия електорат - посочи им комунезите и/или, паметника на СА и/или Русия и им гледай сеира.

Не виждам някой от ръководството на ДБО изобщо да е коментирал БСП.
За първосигналност "нашият електорат" срещу "вашия" - не знам кой ще спечели по тоя показател. 



Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8143
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9161 -: Юли 15, 2021, 10:39:11 »
Тва с преференциите е перверзна логика.
Просто е абсурдно да имаш доверие на която и да е партия и да и довериш да те представлява за четири години напред,
а да и нямаш доверие да подреди листата.  :smokin:
Но шилетата "кълват". На тва че нещо зависи от тях.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9162 -: Юли 15, 2021, 10:45:35 »
Тва с преференциите е перверзна логика.
Просто е абсурдно да имаш доверие на която и да е партия и да и довериш да те представлява за четири години напред,
а да и нямаш доверие да подреди листата.

аре стига бе  :smokin:

извън твърдите ядра, които, видя се, не печелят избори, другите са колебаещи се гласоподаватели.

и повечето от тях биха гласували само с преференция.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9163 -: Юли 15, 2021, 10:46:35 »
Пък аз погледах във фейса протеста на герб пред полицията. Организатор - Стъкито. Участници - замаени пенсии и кресливи, запотени ЛелкиГерб с мегафон, отстрани - бившият Маринов и онова нещо Георг. Пред микрофон - пролетарският поет Какмубешеиметоски. Викове "Бойко, Бойко" и "Чакаме те тууука". За Рашков и Радев - ясно.
 

кражба от фб - Понеже явно пак сме в 2001, може би го викат за главен секретар  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9164 -: Юли 15, 2021, 10:49:44 »
Пък аз погледах във фейса протеста на герб пред полицията. Организатор - Стъкито. Участници - замаени пенсии и кресливи, запотени ЛелкиГерб с мегафон, отстрани - бившият Маринов и онова нещо Георг. Пред микрофон - пролетарският поет Какмубешеиметоски. Викове "Бойко, Бойко" и "Чакаме те тууука". За Рашков и Радев - ясно.
Това пред Пирогов ли?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9165 -: Юли 15, 2021, 10:52:44 »
Да не слънчаса някой. Горещо е времето.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9166 -: Юли 15, 2021, 11:02:30 »
Това пред Пирогов ли?

Тцъ. Тиквата отива на разпит..

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9167 -: Юли 15, 2021, 11:27:24 »
Тцъ. Тиквата отива на разпит..
Ясно, сега видях. Помислих си да не е протеста за Балтов.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9168 -: Юли 15, 2021, 11:44:45 »
Quote (selected)
Борисов бе разпитан от полицията по три сигнала
 
Активисти на ГЕРБ бранят лидера си пред сградата на полицията

Борисов се спря съвсем за кратко при чакащите го журналисти след разпита. "Казвам няколко думи, за да имате кадри", обясни той великодушно. "Започвам с ЦИК, която в желанието си нещо да ме унижава, вчера ме остави като депутат. Само че като депутат не могат да ме викнат тук, затова посред нощ си смениха решението", каза той.

Борисов се появи 10 минути преди часа на разпита си. Той дойде с адвокат – Менко Менков, който преди време защитаваше и тогавашната дясна ръка на Борисов – Цветан Цветанов.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerberi-otivat-borisov-na-razpit 

А Менко Менков – защитник на всички български мутри!!!  :t0328:

« Последна редакция: Юли 15, 2021, 12:23:51 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9169 -: Юли 15, 2021, 12:03:36 »
Става интересно - чета, че д-р Доган е обявил подкрепа от ДПС за правителството на ИТН.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9170 -: Юли 15, 2021, 12:10:44 »
И Баце ще го гласува, страх го е от служебното, от това на Слави - не.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10127
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9171 -: Юли 15, 2021, 12:13:40 »
И Баце ще го гласува, страх го е от служебното, от това на Слави - не.

Още по-добре.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9172 -: Юли 15, 2021, 12:17:44 »
Става интересно - чета, че д-р Доган е обявил подкрепа от ДПС за правителството на ИТН.

Голема изненада!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9173 -: Юли 15, 2021, 12:25:04 »
И Баце ще го гласува, страх го е от служебното, от това на Слави - не.

Още по-добре.
Абе, за това – дали е добре или не! – би трябвало да се сетим предварително, преди да я фтасаме окончателно!!! :t23145:

Ти какво всъщност предпочиташ – авторитаризъм от кабеларката "7/8", или би предпочел да се върне авторитаризма от ЖИПКАТА на Баце?!? :t0106:

Та той, Баце, и сега е готоф да я възседне отново – ЖИПКАТА ...

« Последна редакция: Юли 15, 2021, 12:38:15 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9174 -: Юли 15, 2021, 12:28:39 »
Става интересно - чета, че д-р Доган е обявил подкрепа от ДПС за правителството на ИТН.
А, мъ той и Местан целуна мазно станищовото.
Нататък - някои мое и да помнят. :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9175 -: Юли 15, 2021, 12:42:12 »
Става интересно - чета, че д-р Доган е обявил подкрепа от ДПС за правителството на ИТН.
Къде го четеш това, не намирам подобна новина? Освен мнения на мисири и мисирки, че може да стане. Ако има такава подкрепа, редно е за малко аритметика:
ИТН(65)+ДПС(29)=94 мандата. Трябват им още 27 при гласуване в пълен състав, т.е. подкрепа от ДБ(34), БСП(36) или ГЕРБ(63) - допускаме, че поне в началото парламентарните групи ще гласуват монолитно.
Втори вариант е половинчата подкрепа чрез неучастие в гласуването. За това им трябва кворум от не повече от 187 депутати, т.е. поне 53 да не влязат. Това може да им осигури само ГЕРБ.
Трети вариант - с подкрепа от ИМВ(13) получават 107 гласа, трябва им кворум от макс 213, да не влязат поне 27. Неучастие на която и да е от ДБ, БСП, ГЕРБ им го дава.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9176 -: Юли 15, 2021, 12:50:28 »
Хи, хи, тва и е хубавото на аритметиката, че при нея няма "а после?"
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9177 -: Юли 15, 2021, 12:52:24 »
А ето и един коментар на Бонго от предишната страница, който аз бих подкрепила с удоволствие:

Ако бях на мястото на Радев, не бих дал третия мандат на БСП, защото няма да събере подкрепя. Поради набор от причини - първата е, че те отбелязват спад, а втората е, че прави изключително трудно за ДБ да подкрепи мандат на БСП и ИТН - и няма да го подкрепят със сигурност.

Бих го дал на ДБ
, защото мисля, че и Баце ще даде няколко депутата за подкрепа. А ДБ ако са умни - нека оставят Василев, Петков и Денков на постовете им с гаранция за самостоятелност, могат да оставят и Кацаров, Комитова както и екологичния министри, а защо не и Гълъб Донев и тоя на отбраната. ДБ да вземат министерството на правосъдието (не толкова заради Янаки, а щото е знаково за тях), да предложат МВР на Радулов /както го предложи и Слави/, БСП и ИТН да им предложат друг, но не партийно изявен за земеделието, както и Деница Златева за еврофондовете , но не като представител на БСП, а като експерт.
Бих предложил пак дипломат от кариерата за външен министър.

Но, ако може, НЕ Светлан Стоев от Служебното, щото вече лично му сърбах попарата ...
:t0174:

Quote (selected)
Нека Бойко Рашков поотлежи малко, защото би станал добър Главен прокурор. 
А това моооже, щото аз лично одобрявам Радулов за министър на МВР.  :th_up:


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9178 -: Юли 15, 2021, 12:58:03 »
Ако ГРОБ не се регистрират правителството ще мине със 89 гласа!

Но това са сметки без кръчмар.Славуца ще настъпи жестоко мотиката ако почнат да го свързват с ДПС или ГРОБ!

Ако правителството мине Славуца трябва мълниеносно да прави ходове които да показват че играе остро срещу ГРОБ или ДПС.Иначе идва "градската софийска десница" и изхвърля Ники Василев от Дондуков 1...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8865
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #9179 -: Юли 15, 2021, 13:03:07 »
"градската софийска десница" и изхвърля Ники Василев от Дондуков 1
Да бе, да. :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)