Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 02:08:18

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868251 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #900 -: Април 18, 2021, 20:03:06 »
Quote (selected)
Има повар, има кухар(ка) има и стряпуха.

Има повар и повариха. Кухарка е по-ниско ниво.  :think:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #901 -: Април 18, 2021, 20:08:52 »
БЕ кво се втелявате.
Готвенето все пак е творчески процес.
ЗА разлика от набирането на текст и правенето на "сфирки".
А ние имахме доскоро секретарка за вицепримиерин и още имаме фостафка :smokin:
« Последна редакция: Април 18, 2021, 20:14:18 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #902 -: Април 18, 2021, 20:14:48 »
Ленин е бил ноо сприхаф човек и хората, които са били наясно ства му качество, избегвали да го провокират, щото знаели, че а са го провокирали, а е почнал да дращи обидни неща по техен адрес ф празните полета на книгите, които после библиотекарките одказвали да приемат обратно без да им дигнеш скандал и да смутиш четенето на читателите, четящи ф читалнята...фсъщност що се казва "четящ", пък не се казва "четалня", кво е тва "читалня"ибати, се ено са фанали некой од Бургас да произниса таа дума...

Както и да е.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #903 -: Април 18, 2021, 20:15:27 »
Quote (selected)
ЗА разлика от набирането на текст и правенето на "сфирки".
А ние имахме доскоро секретарка за Вицепримиерин и още имаме фостафка
Няма място за притеснение. В поне 2 от новите парламентарни попълнения, за набирането на текст не знам, но за другото има елементи на много високо ниво.  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #904 -: Април 18, 2021, 20:22:06 »
И ся фсъщност накъде след кухарките?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #905 -: Април 18, 2021, 20:24:06 »
И ся фсъщност накъде след кухарките?
 :think:

творческа пауза. за 12 часа.

все едно се прави профилактика на форума :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #906 -: Април 18, 2021, 20:28:07 »
И ся фсъщност накъде след кухарките?
 :think:
Ф пропастта, след Урсулата :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #907 -: Април 18, 2021, 20:28:48 »
И аз огладнях от тази тема. :th_up:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #908 -: Април 18, 2021, 20:51:39 »
Между другото, може да смените темата, форумът не е затворен :smokin:

Просто оставете тази тема да отлежи на спокойствие до утре сутринта O:-)
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #909 -: Април 18, 2021, 20:54:30 »
И ся фсъщност накъде след кухарките?

в бств. ето защо:
Quote (selected)
Бойкот на Би Ти Ви, Нова тв и БНТ – това трябва да направят всички новоизбрани от ИТН, БСП, анти-мутрите(ДПС е друг случай, но и те могат да се присъединят).

Защо?

Много просто – заради отношението на трите медии.

Трите телевизии продължават да манипулират, продължават да обслужват Борисов.

Нека продължат да си канят Караянчева, Деси (както я нарича вождът), Тома Биков, Дариткова, Харизанов, и прочее. Нека продължат да пускат селфитата на Борисов в джипката и пред джипката.

Ако има ново правителство, премиерът може да говори в петък на парламентарен контрол (каквото Борисов досега не правеше), на заседания на министерския съвет (като Борисов), но не и пред трите отровни телевизии, които са сред основните виновници България да бъде на върха по корупция в ЕС и на дъното по бедност.

Те си имат лица – Цветанка Ризова, Георги Любенов, Антон Хекимян, Бойко Василев, Виктор Николаев и т. н. Да си знаят. Бяха безмълвни ретранслатори на Борисов и партията му, нека си останат там.

Бойкот за тях.

Вече има и алтернативни телевизии като ТВ+, Дремджиев, TV1, 7/8 тв, БСТВ, „Евроком“, „Алтернативата“. Стигнахме дотам, че дори партийни телевизии станаха по-обективни и не крият новини и събития като уж независимите частни телевизии, и като уж обществената. Има и социални мрежи, където анти-ГЕРБ политиците, бъдещ премиер, правителство, могат да говорят. Нека манипулаторите си манипулират без тях.
https://e-vestnik.bg/33955/boykot-na-btv-nova-tv-i-bnt-neka-da-si-kanyat-karayancheva-bikov-da-si-puskat-borisov-s-dzhipkata/

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #910 -: Април 18, 2021, 23:01:01 »
Онци тва не става с негледане.
Става със спиране на публичните пари.
И/или с "корекция" на вече получените.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 01:13:27 от 66 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #911 -: Април 19, 2021, 08:18:18 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #912 -: Април 19, 2021, 08:29:07 »
Ми за всекиго по нещо. За едни - мажоритарен вот, за други - паметниците. Модел.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #913 -: Април 19, 2021, 08:30:44 »
Ама много познавам, да му се не види...

Айде, айде! С такива елементарни герберски субстанции всеки може да предвиди детинските им реакции. Сега ще ни залеят с подобни тъпизми, щото си мислят, че така ще внесат разкол в обединения срещу тях фронт.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #914 -: Април 19, 2021, 08:32:57 »
Ми за всекиго по нещо. За едни - мажоритарен вот, за други - паметниците. Модел.  :smokin:
Интрига и то от най-прозрачните, първосигнални и долнопробни! Но добре премерена - цели се в най-слабото звено. Ся остава да видим, кой колко струва..Иначе е мноо забавно какви усилия се хвърлят срещу треторазрядната парийка, дето била на доизживяване.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #915 -: Април 19, 2021, 08:36:55 »
Прочетено във ФБ:
Quote (selected)
Ако Стивън Кинг напише следващия си роман за програмисти, убеден съм, че историята в него щеше да прилича малко на това, което ми се случи току що. Нека ви споделя...
Отварям да чета Плана за Модернизация и Устойчивост (ПВУ) на ГЕРБ (който толкова много го криеха досега)...
Това е плана според, който трябва да се разходват Европейските фондове за следващите 7 години и крайния му срок е 30 април. Плана е 73 файла (Word, Excel и др.), част от които имат линкове към Гугъл Драйв-ове с още стотици документи.
Отварям детайлите по първата мярка предвидена в плана озаглавена "Създаване на национална STEM среда за умения на утрешния ден"... Викам си: "Брей, това звучи научно може пък да има нещо смислено вътре!".
Отварям съответния Гугъл Драйв съдържащ подробните документи по мярката. Гугъл Драйва е качен от г-жа Косара Иванова. Викам си - това е сигурно служителката в министерството, на която са й възложили да пише и готви документите.
Отварям директория "ПВУ/Модернизация/Дейност 1". Вътре първата папка се казва "1.1.1. ДГ с до 2 групи". Отварям първия файл "1.1.1. 2. Договор - ОДЗ 11 Слънце.pdf". Чета договора... И разбирам, че е договор за саниране на детска градина.
Очите ми се разширяват. Това е първата мярка, първата дейност, първите договори. Изведнъж осъзнавам какво става. Свива ми се сърцето. Трескаво почвам да прехвърлям и да чета и други мярки и дейности по диагонал.
И осъзнавам: Тия са направили план за дигитализация и модернизация, според който дигитализацията означава саниране на сграда, а модернизацията полагане на асфалт.
Плана е изпълнен с дейности и мерки, които звучат гръмко, модерно и дигитално. Но като отвориш подробно дейностите, разходите и разчетите се стига само до бетон, асвалт и кофраж.
Ума ми не го побира какъв акъл трябва да имаш, за да искаш да изкривиш навсякъде, където става дума за компютри, да го обърнеш на бетон и асфалт.
Толкоз от партия, в която всички нейни членове се занимават със строителство и недвижими имоти...
Това трябва да бъде спряно веднага! Трябва да се пренапише плана! Ако ще да закъснеем с 3-4 месеца, пак е по-добре отколкото да заключим парите отново в безмислен бетон и асфалт.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #916 -: Април 19, 2021, 08:42:20 »
Прочетено във ФБ:

Ами аз вчера го обобщих същото. Дадох и линк. На всичкото отгоре от няколко години пиша, че гербавите никога не са изготвяли подбен стратегически документ и нямат капацитет да го направят  :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #917 -: Април 19, 2021, 08:51:59 »
Ми за всекиго по нещо. За едни - мажоритарен вот, за други - паметниците. Модел.  :smokin:
http://epicenter.bg/article/Andrey-Kovachev-kam-GERB-SDS--Da-premahnem-vsichki-komunisticheski-pametnitsi-v-Sofiya-i-stranata-/246903/2/0
Допреди 5 минути не знаех, че Вела Пеева е "сатрап и тиранин"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #918 -: Април 19, 2021, 08:57:02 »
Идейката е да се внесе разкол, разбира се. Кожата се пази с цената на всичко. Загадката е дали ще успее..щото наистина се цели в най-слабото звено :nuts:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #919 -: Април 19, 2021, 09:20:23 »
Quote (selected)
Допреди 5 минути не знаех, че Вела Пеева е "сатрап и тиранин"
Лайното изрично е споменало Георги Димитров, Цола Драгойчева и Вела Пеева. Аз не знаех за никого от тях, че е сатрап и тиранин. Какво ли още крие бъдещето.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #920 -: Април 19, 2021, 09:31:19 »
Те всичко оправиха в страната, и забогатяхме, и остана само комунистиеските паметници да махнем, и сме ок!  :t2407:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #921 -: Април 19, 2021, 09:42:05 »
Чета, че герб се били обидили, че президентът не ги бил поздравил за победата на изборите.
Не оценяват деликатността му - близо до ума е, че щеше да звучи като подигравка, ако ги беше поздравил.  :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #922 -: Април 19, 2021, 09:42:24 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #923 -: Април 19, 2021, 09:50:21 »
Видях. Суперско всенародно обсъждане се е получило.  :thup:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #924 -: Април 19, 2021, 09:55:27 »
За това също, но ми се струва, че имаше и по-древен договор, от съветските времена.
Нещо ми се върти из спомените за това че имперските паметници също попадат под него и Русия в последствие "поема отговорност и грижа" за тях по наследство.
Точно срещу Альошата на хълма е пловдивският "Руски паметник", та покрай неговият ремонт мина тихичко идеята кой е платил и какво.

По-древните договори нямат значение, винаги е валиден последният сключен междудържавен договор, който касае дадена материя. Ако Асол е права, то това трябва да е договорът, сключен от правителството на Борисов.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #925 -: Април 19, 2021, 10:05:27 »
30 г. избираме и търпим да ни управляват бандити и нищожества, а са ни виновни руските паметници?!

А. Ковачев е също едно нищожество, което принципно не се различава от който и да е руски агент за влияние, той работи за западните интереси, все чужди интереси, против българските.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #926 -: Април 19, 2021, 10:14:16 »
Допреди 5 минути не знаех, че Вела Пеева е "сатрап и тиранин"
Слабо заяждане. Като кажа "дебели, тъпи и нагли като Борисов, Караянчева и Десислава Атанасова" не твърдя непременно, че Караянчева и Атанасова са дебели.  Ковачев е наясно коя е Вела Пеева - в това съм повече от сигурен.
Прочее, основното възражение на ГЕРБ тогава беше това (цитирам Малина Едрева, която председател на гербавите в СОС):
Quote (selected)
Няма да коментирам важността на тази тема в момент, когато цялото ни общество е изправено пред невиждана здравна, социална и икономическа криза. И докато всички останали представители на институции търсехме възможности да запазим живота и здравето на хората, да намалим и компенсираме икономическите последици от тази криза, вие от Демократична България с ръка на пулса на обществените нужди се занимавахте с един паметник“

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #927 -: Април 19, 2021, 10:18:58 »
Прочетено във ФБ:

Това, дето е написано там, някои го обяснявахме още през лятото в другия форум. Също така обяснявахме на гербавите по какво напр. предложението на Президентството за проучване на възможностите за гео-термални централи се различава от санирането.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #928 -: Април 19, 2021, 10:26:38 »
Слабо заяждане. Като кажа "дебели, тъпи и нагли като Борисов, Караянчева и Десислава Атанасова" не твърдя непременно, че Караянчева и Атанасова са дебели.  Ковачев е наясно коя е Вела Пеева - в това съм повече от сигурен.
Прочее, основното възражение на ГЕРБ тогава беше това (цитирам Малина Едрева, която председател на гербавите в СОС):

И ся кво? ВАжи ли офертата? :popcorn:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #929 -: Април 19, 2021, 10:29:10 »
Както казах - според мен въпросът е общински. Аз лично съм за преместване на паметника.
====
Иначе един доста смислен , според мен, текст на Антоний Тодоров, препечатан от "Дневник":
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/19/4200062_kakvo_upravlenie/

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #930 -: Април 19, 2021, 10:32:08 »
Прочетох го. Засега в Дневник, пък и не само там, предложението на гербавия льольо не е обнародвано. Струва ми се, че водещият съвет към т. нар. десница и при Тодоров и преди това при Смилов е - повече предпазливост! :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #931 -: Април 19, 2021, 10:36:35 »
Новото правителство ще е около ДПС, неформално и тайно, важни са не колко депутати имаш, а какви компромати и колко пари за подкупи, какви лостове за раздаване на благини, и до колко владееш съд, прокуратура, следствие, радев няма да поема отговорност за управление, точно месеци преди президентски избори, на държава обран бостан.

Което не се купува с пари, се купува с много пари.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #932 -: Април 19, 2021, 10:39:23 »
Прочетох го. Засега в Дневник, пък и не само там, предложението на гербавия льольо не е обнародвано. Струва ми се, че водещият съвет към т. нар. десница и при Тодоров и преди това при Смилов е - повече предпазливост! :smokin:

Въпросът е защо Малария Велева го е публикувала, при това пространно.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #933 -: Април 19, 2021, 10:42:27 »
Въпросът е защо Малария Велева го е публикувала, при това пространно.  :smokin:

Защото винаги търси скандал, разбира се. Струва ми се, че на всички е известно, че мадам Велева си е рупор на Сараите. Винаги трябва да я следиш накъде е накривила капата за да се ориентираш за това, кво мислят агите. И така като гледам, май са разписали отпускното на Тиквич

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #934 -: Април 19, 2021, 10:45:23 »
Както казах - според мен въпросът е общински. Аз лично съм за преместване на паметника.
А според мен въпросът е национален. (По-точно - интернационален)
И пак според мен, преместването на паметника е равносилно на унищожаването му. Не мога да си представя, че не го разбираш...
« Последна редакция: Април 19, 2021, 11:00:05 от Bacho Кольо »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #935 -: Април 19, 2021, 10:49:47 »
Никой нищо няма да мести, бачи! От време навреме се вдига шум да се нахъсва електоратя. Той и Комитата прави разни предложения и скоропостижно си подви опашката. Излезнаха разни имоти и духът на разрушението рязко се спихна

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #936 -: Април 19, 2021, 10:52:07 »
Слабо заяждане. Като кажа "дебели, тъпи и нагли като Борисов, Караянчева и Десислава Атанасова" не твърдя непременно, че Караянчева и Атанасова са дебели.  Ковачев е наясно коя е Вела Пеева - в това съм повече от сигурен.
Сега като се замислих, наистина е слабо. Еврочиновникът Ковачев, който в последно време открито демонстрира фашизоидни идеи, заслужава една яка псувня, на каквато съм напълно способен и заради която биха санкционирали форума

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #937 -: Април 19, 2021, 10:59:35 »
Защото винаги търси скандал, разбира се. Струва ми се, че на всички е известно, че мадам Велева си е рупор на Сараите. Винаги трябва да я следиш накъде е накривила капата за да се ориентираш за това, кво мислят агите. И така като гледам, май са разписали отпускното на Тиквич

Ах, ах, ах. Защо такова твърдо разграничаване от мадам Велева, другарко Асол? А толкова услужлива беше тя за Партията през последните 3 -4 години.    :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #938 -: Април 19, 2021, 11:01:06 »
Никой нищо няма да мести, бачи! От време навреме се вдига шум да се нахъсва електоратя. Той и Комитата прави разни предложения и скоропостижно си подви опашката. Излезнаха разни имоти и духът на разрушението рязко се спихна
Имоти на Комитата? На тая вода ненапита !?!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #939 -: Април 19, 2021, 11:01:40 »
Ах, ах, ах. Защо такова твърдо разграничаване от мадам Велева, другарко Асол? А толкова услужлива беше тя за Партията през последните 3 -4 години.    :crying_with_laughter-3302:

Че ти кога си ме видял да я славословя!? Напротив, винаги съм твърдяла, че тя и мадам Гочева са поръчкови, като мадам Гочева е няколко идеи по-всеядна и тъпа

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #940 -: Април 19, 2021, 11:03:23 »
Имоти на Комитата? На тая вода ненапита !?!
Не негови, а общински. Имаше един грозен скендъл по повод отдаването на един такъв. Милка го беше изловила.. :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #941 -: Април 19, 2021, 11:11:15 »
Не негови, а общински. Имаше един грозен скендъл по повод отдаването на един такъв. Милка го беше изловила.. :nuts:
Това за ресторанта срещу "Хемус"?
Тоя ресторант няма да тръгне, па ако ще наемът да е 0 лв.. колкото и да го лъскат, колкото и да го лустросват.
Има няколко такива "знакови" места в "Лозенец", които трябва и се избягват старателно. "Барчето" на Еди Минасян в градинката на банята беше такова.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 12:46:55 от Памфуций »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #942 -: Април 19, 2021, 11:15:13 »
Това от статията от „Дневник" е трогателно наивно:
„Нима няма порядъчни хора, които се чувстват засрамени от поредицата скандали, свързани с Бойко Борисов и някои видни фигури на партията?“
За депутатите от герп, моля ви се! Все едно, че не знаят в какво членуват. Не знаят кой е Борисов. Все едно, че има дребни скандалчета, а не нетърпим позор. И все едно, че това е от лани, а не нещо постоянно и неминуемо присъщо на т.нар. партия. Все едно, че самите те не участват в него.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #943 -: Април 19, 2021, 12:45:15 »
Сега слушам Нинова след срещата с Радев. Направи ми вечатление - освен известното - как отговори на въпроса за мажоритарни избори. Тя каза, че не подкрепя мажоритарни избори за 240 депутата. Точно така го формулира.
Да питам Асол - това да ли означава, че сте отворени за комбинирана система (напр. 120 мажоритарно и 120 пропорционално) или друга вариация? 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #944 -: Април 19, 2021, 12:51:02 »
Quote (selected)
Изборният закон на БСП: 120 мажоритарни и 120 пропорционални депутати
OFFNews Последна промяна на 24 юни 2017 в 15:35

Парламентарната група на "БСП за България" ще внесе следващата седмица в парламента законопроект за Изборен кодекс, в който се предлага смесена мажоритарно-пропорционална система.

Това съобщи лидерът на партията Корнелия Нинова след днешното заседание на Националния съвет.

Идеята на социалистите е да не се променя броят на депутатите и те да останат 240. Предлага се 120 от тях да бъдат избрани мажоритарно, а още толкова пропорционално.

Законопроектът предвижда два вида бюлетини - една за пропорционален избор, отделна за мажоритарен, като хората могат да решат да употребят вота си само за един избор...
https://offnews.bg/politika/izborniat-zakon-na-bsp-120-mazhoritarni-i-120-proportcionalni-deputat-658981.html

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #945 -: Април 19, 2021, 12:52:31 »

Иначе един доста смислен , според мен, текст на Антоний Тодоров, препечатан от "Дневник":
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/19/4200062_kakvo_upravlenie/


Антоний Тодоров винаги е съдържал смисъл и продължава да го. Освен тва е може би единствената лява говореща глава у нас, която е фтечение на факта, че живеем ф 21-век.


Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #946 -: Април 19, 2021, 12:52:50 »
Може и друга вариация : 90 мажоритарно, 90 пропорционално.
180 е симпатично число - оптимално, достатъчно, плавно...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #947 -: Април 19, 2021, 12:55:30 »
Съмнявам се, че това ще мине в БСП - ще стане страшен скандал. С такава простотия / да се угоди на Първанов/ БСП подари на гербавите изборите през 2009. Това, което знам е, че няма да подкрепим мажоритарни избори, гласуване по поща, дистанционно гласуване и субсидия от един лев. Доколкото аз знам, на никого и през ум не му е минавало да подкрепя подобна идиотщина

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #948 -: Април 19, 2021, 12:56:56 »
сега виждам, че безусловната подкрепа за правителство на славчу е прерастнала в условна такава:
Quote (selected)
Няма да подкрепим правителство на ГЕРБ, бихме подкрепили правителство на втората политическа сила, ако ни потърсят за консултации, при следните няколко условия: да се предприемат спешни стъпки за преодоляване на икономическата, здравната и социалната криза, да се започне обективна и задълбочена ревизия на управлението на Борисов, бързи и конкретни стъпки по Плана за възстановяване и устойчивост, както и нови изборни правила, които да гарантират прозрачност и честност на изборите. По тези четири приоритета ние сме абсолютно готови, заяви Нинова.
https://glasove.com/categories/novini/news/ninova-km-radev-bikhme-podkrepili-pravitelstvo-na-ima-takv-narod-pri-chetiri-usloviya

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #949 -: Април 19, 2021, 12:58:46 »
Quote (selected)
Да питам Асол - това да ли означава, че сте отворени за комбинирана система (напр. 120 мажоритарно и 120 пропорционално) или друга вариация?
Може ли и аз - не означава.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #950 -: Април 19, 2021, 12:59:54 »
Е тя още от петък си беше условна. Обаче, аз пък забелязах нещо любопитно - Нинова обяви, че няма да обвързва третия мандат с подкрепа за Румен Радев, което на мен ми мирише, че манадатът ще иде при Мая. Ще видим, де :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #951 -: Април 19, 2021, 13:01:57 »
сега виждам, че безусловната подкрепа за правителство на славчу е прерастнала в условна такава:

Тя никога не е била "безусловна". Няма и как да бъде. Журналистическите внушения и интерпретаций няма да ги обсъждаме.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #952 -: Април 19, 2021, 13:02:30 »
А може би не баш избирателната система и броят на депутатите са главната причина да иаме политически претставители, способни да отделят гигантска част од времето си на избирателната система и броя на депутатите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #953 -: Април 19, 2021, 13:05:13 »
Нинова обяви, че няма да обвързва третия мандат с подкрепа за Румен Радев, което на мен ми мирише, че манадатът ще иде при Мая. Ще видим, де

Не е необходимо. А и не вярвам Радев да е толкова глупав, че да отблъсне некои праволинейни социалисти. Най-добрият вариант е БСП да си получи третия мандат и да го върне. Пореден жест към президента.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #954 -: Април 19, 2021, 13:06:37 »
А може би не баш избирателната система и броят на депутатите са главната причина да иаме политически претставители, способни да отделят гигантска част од времето си на избирателната система и броя на депутатите.

Естествено, че не са главната причина, но иди на сайта на НС и виж кои са внесли промени в ИК. Айде ДБО -то са внесли и други закони и техните предложения в ИК са общо взето козметични и съвсем консенсусни, но слафчувата партия и тази на Мая се заимават само с ИК, а Слафчу и със закона за политическите партии. Гербавите и ДПС ги устройва действащото законодателство. Там ще видиш, Рекидж, кой какви приоритети всъщност има

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #955 -: Април 19, 2021, 13:08:53 »
Бонго, не означава това което непрекъснато се опитваш да прокарваш в последните дни - дали БСП няма да направи някаква колаборация с този или онзи.
Ще ти кажа обаче личното си мнение за колаборациите - ако някога, по някакъв повод, АЗ лично /повтарям, не ангажирам никой друг/ трябва да правя компромиси и НЯМА друга формация с която да ги направя, а са само две - ДПС и ДСБ - далеч по малко ненадежден ми се види партнера ДПС.
Мръсни, но предвидимо мръсни. С това "предвидимо" излизат напред.
Надявам се да съм се аргументирал ясно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #956 -: Април 19, 2021, 13:09:10 »
https://offnews.bg/politika/izborniat-zakon-na-bsp-120-mazhoritarni-i-120-proportcionalni-deputat-658981.html

Ъхъ... помня го това от 2017. Тогава не само Нинова, но май и пленумът на БСП го одобри. Но от тогава ни вопъл, ни стон.
Та затова попитах.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #957 -: Април 19, 2021, 13:11:04 »
Те ти, Бонго!
Тя подчерта, че от БСП ще държат на видеонаблюдение на изборите, машинно гласуване и активна регистрация за изчистване на „мъртвите души“ от списъците.


Точка!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #958 -: Април 19, 2021, 13:21:33 »
Е тя още от петък си беше условна. Обаче, аз пък забелязах нещо любопитно - Нинова обяви, че няма да обвързва третия мандат с подкрепа за Румен Радев, което на мен ми мирише, че манадатът ще иде при Мая. Ще видим, де :D
Това е варианта ако Редев се хване да си играе да прави правителство, "експертно", програмно или както го нарече. Да би могъл да го направи. Но не виждам за какво му е. Да има Парламент, единствента разлика кято се сещам е че може да се обяви "военно положение", ама с кой ща воюваме?. Всеки от съседите , освен северомакетата ще ни смачка изобщо без да се напъва :smokin:
Какво сте се вторачили в ИК. Тва е последн грижа н всеки с поне малко сиво мозъчно вещество.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #959 -: Април 19, 2021, 13:24:45 »
Бонго, не означава това което непрекъснато се опитваш да прокарваш в последните дни - дали БСП няма да направи някаква колаборация с този или онзи.
Ще ти кажа обаче личното си мнение за колаборациите - ако някога, по някакъв повод, АЗ лично /повтарям, не ангажирам никой друг/ трябва да правя компромиси и НЯМА друга формация с която да ги направя, а са само две - ДПС и ДСБ - далеч по малко ненадежден ми се види партнера ДПС.
Мръсни, но предвидимо мръсни. С това "предвидимо" излизат напред.
Надявам се да съм се аргументирал ясно.

Уффф - всички ще трябва да правят "колаборация", ако не искат нови избори в отпускарския сезон.  Сетне, само аз ли мисля, че управление на служебно правителство, назначено от Президента преди президентските избори тая есен, не е много добра идея?
Ти прочете ли какво е пуснал Онци по въпроса? Аз рядко задавам въпроси за политики, без да имам основание.
 
И на "Дневник" не им е убегнал нюансът в отговора и са го посочили без да акцентират на него:
В отговор на въпрос Нинова посочи, че левицата предпочита този парламент да работи колкото време е способен, за да реши спешните въпроси, по които има съгласие, вместо да се върви към бързи предсрочни избори. Тя потвърди, че БСП е против идеите на "Има такъв народ" за сваляне на държавната субсидия за партиите до 1 лв. и за мажоритарен избор на всички депутати.