Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 01:36:32

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868199 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #960 -: Април 19, 2021, 13:30:01 »
Ъхъ... помня го това от 2017. Тогава не само Нинова, но май и пленумът на БСП го одобри. Но от тогава ни вопъл, ни стон.
Та затова попитах.

ъхъ, одобри, ей ти извадка от третото заседание на 49-я конгрес:
Quote (selected)
Основните ви критики към мен бяха за еднолични
решения, а всъщност вие атакувате Устава, Програмата, Предизборната платформа, решенията на
конгреса и на Националния съвет.
Националният съвет реши и ни възложи да направим предложение за смесена мажоритарно-пропорционална система, в отговор на онези очаквания
на хората на референдума, че ще избират поне част
от нас мажоритарно. Националният съвет го реши
и ни го възложи. Изработихме такъв законопроект
и, уважаеми делегати на конгреса, Националният
съвет ни спря да го внесем в парламента
. Защо?
Страх ли е това, че няма да ни харесат хората, ако
не се подредим по определен ред в листата, а се
явим мажоритарно.
https://bsp.bg/files/attachments/2017/11/29/9d44625ae6bb2e7af4a27765a565b002.pdf

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #961 -: Април 19, 2021, 13:31:26 »
сега виждам, че безусловната подкрепа за правителство на славчу е прерастнала в условна такава:https://glasove.com/categories/novini/news/ninova-km-radev-bikhme-podkrepili-pravitelstvo-na-ima-takv-narod-pri-chetiri-usloviya

Това не е новина.
Обаче в отговорите на Нинова пред журналистите след консултацията с президента забелязах ново допълнително условие за подкрепа на правителство на ИТН - ако ни поканят!
Останах с впечатлението, че при изпълнени други условия БСП ще даде подкрепата си, ако ИТН се обърнат към тях и се проведат разговори.
Тва първо и не знам дали е добре.
Второ - онез пак са повторили, че ще ограничат сътрудничеството си само с ДБО и ИМВ. Самоопределянето като анти-БСП е тъпо, както и обвинението в системност. Още повече, че и двете формации - ДБО и ИМВ - хич не са несистемни, щото са съставени от системни парчета, люспи, резени с парламентарен опит и предишни обвързаности с ГЕРБ.
Впрочем влизането в парламента на новите партии и обединения не ги ли прави автоматично системни?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #962 -: Април 19, 2021, 13:36:57 »
Ако ИТН иска да прави правителство ще проведе разговори с БСП. Не иска ли, ще се правят на велики и най-вероятно нови избори. Но вече възниква един въпрос: ИТН имат ли сили да направят смислено правителство? На този етап май не.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #963 -: Април 19, 2021, 13:38:33 »
Ми аз чета друго го в медиите, др. Онци:
https://www.mediapool.bg/sotsialistite-ne-sa-shtastlivi-ot-proekta-si-za-smesena-izbiratelna-sistema-news266061.html

https://debati.bg/bsp-predlaga-izbiratelna-smesena-sistema-i-suzdava-svoq-televiziq/

и разбира се, "Дума":
https://duma.bg/bsp-vnasya-v-ns-proekt-za-smesena-izbiratelna-sistema-n148125?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2916

БСП внася до дни в парламента законопроекта си за смесена избирателна система. Това решиха на съвместно заседание членовете на НС на партията и депутатите от "БСП за България" в събота. Пленумът започна със слово на председателя на левицата Корнелия Нинова, която представи политическата обстановка в страната и задачите пред БСП.
"От БСП сме изключително последователни в политиките си, включително и по темата, свързана с промяната на изборната система. От месеци предлагаме нашата теза за смесена мажоритарно-пропорционална система. Тя дава възможност да отговорим на очакванията на хората от референдума за мажоритарен избор, но и да се запази държавността, институциите и парламентаризма в България", заяви Нинова. Тя цитира социологическо изследване, според което 65% от българите искат смесена избирателна система. "Изчакахме политическия театър на ГЕРБ с внасяне на тяхното предложение за изцяло мажоритарен вот. Смятаме, че употребиха народната воля с предизвестен резултат и отговаряме на обвиненията, че блъфираме, че нямаме законопроект", посочи Нинова. Предложенията са изработени от професионална работна група от експерти, конституционалисти и математици, не само от БСП, но и външни. Част от тях бяха в залата и отговаряха на въпроси на социалистите.
НС реши да се направим сериозна обществена дискусия. Промените в ИК ще бъдат обсъдени в партийните организации, ще се търси и мнението на граждански и специализирани институции.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #964 -: Април 19, 2021, 13:41:37 »
Уффф - всички ще трябва да правят "колаборация", ако не искат нови избори в отпускарския сезон.  Сетне, само аз ли мисля, че управление на служебно правителство, назначено от Президента преди президентските избори тая есен, не е много добра идея?

къв отпускарски сезон?
1. лятото ковид няма да има, също както миналата година.
2. въпреки това хотелиерите реват на умряло, че сезонът е провален.
3. следователно напълно е възможно повечето хора като нищо да си отложат почивката и ще си останат по къщята. щото освен всичко друго ревящите на умряло хотелиери чувствително са вдигнали цените, или поне така ми докладва букинг, като пробвам да резервирам нещо.
4. електоратът на бсп, дето не излезе да гласува преди две седмици, този път ще се разходи до урните. факторът 'страх от ковид' няма да го има.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #965 -: Април 19, 2021, 13:42:00 »
Quote (selected)
Онез пак са повторили, че ще ограничат сътрудничеството си само с ДБО и ИМВ.
Ми убаво. Кво казва аритметиката? Тази от отделенията.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #966 -: Април 19, 2021, 13:48:07 »
Ми убаво. Кво казва аритметиката? Тази от отделенията.

Че се изнизват и не искат да правят правителство. Но пък от друга страна ДПС не е поставяло никакви условия засега...стигат гласовете :nuts:

Бонго, успокой се. БСП не  е внесла никакъв такъв закон - виж в сайта на парламента. Такъв закон няма да мине нито в НС, нито в Конгреса

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #967 -: Април 19, 2021, 13:48:16 »
Ми аз чета друго го в медиите, др. Онци:

четеш статии от юни 2017, написани в бъдеще време. а аз ти показах речта на нинова пред конгреса от края на октомври 2017.

ето ти и фейсбук: https://de-de.facebook.com/NinovaKorneliya/posts/2004781626467448/

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #968 -: Април 19, 2021, 13:49:07 »
къв отпускарски сезон?
1. лятото ковид няма да има, също както миналата година.
2. въпреки това хотелиерите реват на умряло, че сезонът е провален.
3. следователно напълно е възможно повечето хора като нищо да си отложат почивката и ще си останат по къщята. щото освен всичко друго ревящите на умряло хотелиери чувствително са вдигнали цените, или поне така ми докладва букинг, като пробвам да резервирам нещо.
4. електоратът на бсп, дето не излезе да гласува преди две седмици, този път ще се разходи до урните. факторът 'страх от ковид' няма да го има.


Не е толкова проста картинката. Разбирам надеждите за увеличен пенсионерски вот (ясно за кого), но:
https://e-burgas.com/post/milion-i-polovina-balgari-planirat-more-po-nasheto-chernomorie-6505

И не отговорихте на другия въпрос - дали служебно правителство , непосредствено преди президентските избори е добра идея.   

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #969 -: Април 19, 2021, 13:49:45 »
БСП няма полза от мажоритарна избирателна система. Само да си спомним последните местни избори в София. БСП избирателите на балотажа гласуваха за кандидатите на ДБ, а избирателите на ДБ си пасуваха, където имаше двубой герб - бсп.
За това ми е странно изявлението на Нинова.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #970 -: Април 19, 2021, 13:57:15 »
БСП няма полза от мажоритарна избирателна система. Само да си спомним последните местни избори в София. БСП избирателите на балотажа гласуваха за кандидатите на ДБ, а избирателите на ДБ си пасуваха, където имаше двубой герб - бсп.
За това ми е странно изявлението на Нинова.

Това изявление е отпреди три години! Никой в БСП няма да подкрепи каквито и да било мажоритарни избори. Дето се вика, вадят се поуки

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #971 -: Април 19, 2021, 13:59:27 »
Quote (selected)
И не отговорихте на другия въпрос - дали служебно правителство , непосредствено преди президентските избори е добра идея.   
Първо не е непосредствено. При желание и определени обстоятелства може не едни а два избора за парламент преди президентските да се направят.
Това е по-добра идея от опит да се акушира на некво недоносче на база рехава калиция.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #972 -: Април 19, 2021, 13:59:36 »
четеш статии от юни 2017, написани в бъдеще време. а аз ти показах речта на нинова пред конгреса от края на октомври 2017.

ето ти и фейсбук: https://de-de.facebook.com/NinovaKorneliya/posts/2004781626467448/
Ти у ред ли си?
Къде в информацията от "Дума" видя бъдеще време:
https://duma.bg/bsp-vnasya-v-ns-proekt-za-smesena-izbiratelna-sistema-n148125?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2916
Дописката е от понеделник, 26ти, т.е. след пленума:

Quote (selected)
БСП внася до дни в парламента законопроекта си за смесена избирателна система. Това решиха  (минало свършено време) на съвместно заседание членовете на НС на партията и депутатите от "БСП за България" в събота. Пленумът започна със слово на председателя на левицата Корнелия Нинова, която представи политическата обстановка в страната и задачите пред БСП.
....
По-късно Нинова обясни, че още днес (т.е. от понеделника след пленума, който се състои в събота) започват консултации с останалите политически партии в парламента за подкрепа на законопроекта."
Какво е баламосвала Нинова конгреса няма никакво значение.
Ето ти "Близ" с видео, в което Нинова ясно кава, че НС е одобрил решението:
https://blitz.bg/politika/ninova-s-vazhno-video-ot-pozitano-20_news524055.html
blob:https://www.facebook.com/bd85150e-0f69-4d50-9751-61dd04c9ca94

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #973 -: Април 19, 2021, 13:59:44 »
Не е толкова проста картинката. Разбирам надеждите за увеличен пенсионерски вот (ясно за кого), но:
https://e-burgas.com/post/milion-i-polovina-balgari-planirat-more-po-nasheto-chernomorie-6505

а според теб от коя възрастова група ще хукнат на море? съответно чии гласоподаватели са? и кои ще си седят в къщи?

виж данните на галъп за гласувалите по възрастови групи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #974 -: Април 19, 2021, 14:03:09 »
Ти у ред ли си?
Къде в информацията от "Дума" видя бъдеще време:
https://duma.bg/bsp-vnasya-v-ns-proekt-za-smesena-izbiratelna-sistema-n148125?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2916
Дописката е от понеделник, 26ти, т.е. след пленума:

БСП внася до дни в парламента законопроекта си за смесена избирателна система. Това  (минало свършено време) на съвместно заседание членовете на НС на партията и депутатите от "БСП за България" в събота. Пленумът започна със слово на председателя на левицата Корнелия Нинова, която представи политическата обстановка в страната и задачите пред БСП.
....
По-късно Нинова обясни, че още днес (т.е. от понеделника след пленума, който се състои в събота) започват консултации с останалите политически партии в парламента за подкрепа на законопроекта."
Какво е баламосвала Нинова конгреса няма никакво значение.
Ето ти "Близ" с видео, в което Нинова ясно кава, че НС е одобрил решението:
https://blitz.bg/politika/ninova-s-vazhno-video-ot-pozitano-20_news524055.html
blob:https://www.facebook.com/bd85150e-0f69-4d50-9751-61dd04c9ca94

е, не, сега и на български ли трябва да се учим? според теб това подчертаното
Quote (selected)
БСП внася до дни в парламента законопроекта си за смесена избирателна система.
какво действие изразява - такова, което се е случило или такова, което тепърва ще се реализира?

кое от речта на нинова пред конгреса четири месеца по-късно не разбра? щото там тя говори за минали периоди, сиреч за това, което е станало и разликите с планировката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #975 -: Април 19, 2021, 14:07:58 »
Абе то и ГЕрп ще внася предложение зе чисто мажоритарна избирателна система  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #976 -: Април 19, 2021, 14:09:49 »
Абе то и ГЕрп ще внася предложение зе чисто мажоритарна избирателна система  :smokin:

Не видях да са внесли такова :nuts:

Иначе идеите на Ристю за разтурянето на конпирите и разкарването на извънредните съдилища и прокуратура ми се нравят. Също така е добра идеята за издигане на шефове на съдилища/прокуратура да са хора, които са работили там повече от 5 години, а не командировани парашутисти
« Последна редакция: Април 19, 2021, 14:18:51 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #977 -: Април 19, 2021, 14:28:45 »
Много активни дабългарите. Се пак ако бях по-злобен щях да отбележа, че доста от съдебните герберски простотии са с участието на Ристю.

И аз одобрявам тва е се едно да отрежат едната ръка на Гешов

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #978 -: Април 19, 2021, 14:33:09 »
е, не, сега и на български ли трябва да се учим? според теб това подчертанотокакво действие изразява - такова, което се е случило или такова, което тепърва ще се реализира?

кое от речта на нинова пред конгреса четири месеца по-късно не разбра? щото там тя говори за минали периоди, сиреч за това, което е станало и разликите с планировката.

Прочети си много внимателно мнението от 13:30:01 . Виж какво си апострофирал - моите думи, че "май пленумът на БСП одобри".
"Фактовете" , както ги наричаш са, че на 24 юни 2017 г. НС на БСП е подкрепил предложението на Нинова - поне според записа на самата Нинова от събитието и информацията в "Дума" за вече състоялия се пленум. Те потвърждават мнението ми, за което се заяде.
В записа на Нинова, както и в информацията на "Дума" се поставя и въпросът, че ще търсят и подкрепа от други партии. Това вече не касае нито НС на БСП, нито вече даденото от него одобрение за смесената система, защото  ПГ на "БСП за България", а не НС може търси подкрепа от другите парламентарни групи.
Казах ти, че не ме интересува как Нинова е интерпретирала тези "фактове" няколко месеца по-късно.
Толкова по въпроса. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #979 -: Април 19, 2021, 14:36:33 »
Quote (selected)
Казах ти, че не ме интересува как Нинова е интерпретирала тези "фактове" няколко месеца по-късно.
Амиии то е ясно, като несъстояли се.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #980 -: Април 19, 2021, 14:41:08 »
Амиии то е ясно, като несъстояли се.
Аз не съм убеден в това. Може интерпетацията и да се отнася до други събития, за които аз не зная. Но не намирам нито една информация, че на 24 юни 17 г. пленумът да е отхвърлил предложението на Нинова за законопроекта - точно обратното. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #981 -: Април 19, 2021, 14:55:05 »
Аз не съм убеден в това. Може интерпетацията и да се отнася до други събития, за които аз не зная. Но не намирам нито една информация, че на 24 юни 17 г. пленумът да е отхвърлил предложението на Нинова за законопроекта - точно обратното.
Амиии накратко - не всичко което хвърчи се яде.
Сигурно има поне пет-шест решения на различни форуми на БСП да се премахне "плоското данъчно облагане", и?
За ДСБ се сещам че лансираха да се премахне единната данъчна ставка на ДДС, поне касателно лекарствата и още нещо,не зная на какъв форум е взето решението. Аз особено не се интересувам от вътрешните раоти на ДСБ.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #982 -: Април 19, 2021, 15:00:16 »
В момента Хр. Иванов пред Радев де факто отказва да стане 3тия мандатоносител. Не окончателно, но достатъчно ясно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #983 -: Април 19, 2021, 15:04:27 »
Те всичко оправиха в страната, и забогатяхме, и остана само комунистиеските паметници да махнем, и сме ок!  :t2407:
:well_done-1299:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #984 -: Април 19, 2021, 15:06:57 »
В момента Хр. Иванов пред Радев де факто отказва да стане 3тия мандатоносител. Не окончателно, но достатъчно ясно.

Не му трябва, ако държи на партийно дълголетие. На нас също не ни трябва, но сме в по-лесна ситуация,  няма опасност да ни подкрепят даже напук :nuts:

Важното е спешно пипане на ключови закони, и ИК не е от най-спешните, плюс минаване с греблото през село/администрацията, плюс даване на еропейската прокуратура на най-големите гербави кражбини

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #985 -: Април 19, 2021, 15:16:49 »
Прочети си много внимателно мнението от 13:30:01 .
на теб наистина ли не ти достига сиво вещество, та не схващаш, че именно в това си мнение ти показвам, че след "одобрението на пленума" е имало забрана от същия този национален съвет този законопроект да се внася, за което и нинова говори няколко месеца по-късно?

Quote (selected)
Казах ти, че не ме интересува как Нинова е интерпретирала тези "фактове" няколко месеца по-късно.
мъчиш се да манипулираш. типично за теб. толкова по въпроса.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #986 -: Април 19, 2021, 15:17:16 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/19/4200327_dps_obiavi_borisov_za_priak_uchastnik_v_akciiata/?ref=home_layer2

Попитан за коментар на думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че "Да, България" и ДПС са направили заедно летния преврат на плажа "Росенец", където са т.нар. сараи на Ахмед Доган, Мустафа Карадайъ каза: "Прекият участник в тези акции беше Борисов и други негови изпълнители и това се вижда от кадрите и техните действия. Техните координирани действия с "Да, България" да не ги прехвърлят на ДПС."
 :lol:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #987 -: Април 19, 2021, 15:20:36 »
Аз не съм убеден в това. Може интерпетацията и да се отнася до други събития, за които аз не зная. Но не намирам нито една информация, че на 24 юни 17 г. пленумът да е отхвърлил предложението на Нинова за законопроекта - точно обратното.

няма и как да намериш при положение, че нинова казва в прав текст:
Quote (selected)
Националният съвет реши и ни възложи да направим предложение за смесена мажоритарно-пропорционална система, в отговор на онези очаквания на хората на референдума, че ще избират поне част от нас мажоритарно. Националният съвет го реши и ни го възложи.

решили, възложили, при наличието на готов законопроект се врътнали и законопроектът така и не вижда внасянето в нс. иначе един куп медии осведомяват за предстоящото събитие и на никого не прави впечатление отсъствието на действие. мисиртутки.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #988 -: Април 19, 2021, 15:21:40 »
на теб наистина ли не ти достига сиво вещество, та не схващаш, че именно в това си мнение ти показвам, че след "одобрението на пленума" е имало забрана от същия този национален съвет този законопроект да се внася, за което и нинова говори няколко месеца по-късно?
мъчиш се да манипулираш. типично за теб. толкова по въпроса.
Още едно завъртане на дервиша?
Кога и как НС е бламирал Нинова по този въпрос? Моля, не ми давай интерпретации, а ясни факти - на кое заседание НС на коя дата се е отметнал от вече даденото одобрение от 24 юни и е забранил на ПГ да го внася в НС (Както била казала тя "Националният съвет ни спря да го внесем в парламента. Защо?".)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #989 -: Април 19, 2021, 15:24:06 »
е, не, писна ми от теб и опитите ти да се правиш на гугусчук.

имало ли е решение на нс за законопроект за комбинирана избирателна система - да. имало ли е законопроект - да. имало ли е решение да се внася - да.

внесен ли е - не. защо - нинова обяснява пределно ясно. като не ти харесва обяснението ѝ, намери по-убедително. и го представи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #990 -: Април 19, 2021, 15:30:06 »
По-древните договори нямат значение, винаги е валиден последният сключен междудържавен договор, който касае дадена материя. Ако Асол е права, то това трябва да е договорът, сключен от правителството на Борисов.
Това не винаги е така. Ако има материя, която е пропусната в последния договор, може да се обърнат към клаузите, които не са отменени от предишния. Но това иска много ровичкане и четене. Предполагам, че юристите на последния договор са били истински нашенци и по стар народен обичай са спретнали врата у поле.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #991 -: Април 19, 2021, 16:20:53 »
Очаквано: МаяМа в момента приема да стане евентуален трети мандатоносител  :notworthy:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #992 -: Април 19, 2021, 16:21:49 »
Очаквано МаяМа в момента приема да стане евентуален трети мандатоносител  :notworthy:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #993 -: Април 19, 2021, 16:52:25 »
Quote (selected)
Второ - онез пак са повторили, че ще ограничат сътрудничеството си само с ДБО и ИМВ.
Това, което чух с ушите си от Тошко, бе, че няма да правят коалиции с никой друг освен...
При Президента.
Дали е имало още от изхождането му - не знам, не проследих цялото, щото си имам по важни занимания от това - да слушам тошковизми.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 16:58:05 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #994 -: Април 19, 2021, 16:57:34 »
То затова се правят консултации при Президента - да се напипа възможното решение.
Ясно е, че БСП нито може само, нито ще го подкрепят, а при тези резултати може и да не иска да се опитва.
Ако и Ристю гледа по напред - остава варианта Мая.
Ако сполучат да сглобят правителство, ще избегнат и щуротиите чалгарски, щото чалгарите ще получат оправдание дето не им приемат щуротиите, ако не сполучат - някак си ще се измъкват и без това две от трите нови влезли партии са еднодневки. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #995 -: Април 19, 2021, 16:58:22 »
Това, което чух с ушите си от Тошко, бе, че няма да правят коалиции с никой друг.
При Президента.
Дали е имало още от изхождането му - не знам, не проследих цялото, щото си имам по важни занимания от това - да слушам тошковизми.
Напротив - много правилно си чул. Аз чух същото. Както казах - единствената възможна форма е правителство на малцинството с парламентарна подкрепа по разни  въпроси.
Първият мандат на Баце мина тъй.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #996 -: Април 19, 2021, 17:18:37 »
За мен в бълбукането около съставяне на правителство няма, поне засега, никакви изненади.
Дори и циркаджийските номера на които сме свидетели не са изненада, толкова и това си могат, но досега гледахме само жипки и магистрали.
По интересни са ми други нещица, ей тези -
Quote (selected)
ГЕРБ се окопава в министерствата
Зам.-министър на финансите става шеф на дирекция, началник на кабинет - държавен експерт
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-se-okopava-ministerstvata
И се чудя, дали си вярват калинките?
Ми нали само за два месеца, ако ми дойде такава калинка ще и стопя лагерите от бачкане и колкото ги познавам - ще се оакат още на първата седмица.
Минаването през "забележка", "предупреждение"...и до дисциплинарно уволнение с предаване на дописка до прокуратура ще заемат останалите месец и нещо.
Чудя се на такива плужеци!
Свърши, дали не разбират или просто не им се иска да разберат очевадното - тва се чудя само.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #997 -: Април 19, 2021, 17:22:37 »
Ясно е, че БСП нито може само, нито ще го подкрепят, а при тези резултати може и да не иска да се опитва.

БСП няма сметка да организира правителство. Най-добрият вариант, ако им връчат мандат, е веднага да го върнат и Радев направи служебно. За БСП няма нищо страшно от нови избори.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #998 -: Април 19, 2021, 17:59:14 »
Quote (selected)
Оперират Бойко Борисов, пак си контузил коляното на футбол
Хахахаха

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #999 -: Април 19, 2021, 17:59:58 »
Боже, боже... Господин Борисов пак се контузил на футбол и в Пирогов пак му оперирали коляното.  :t1813:

Снимки:
https://www.24chasa.bg/novini/article/9722509
 

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1000 -: Април 19, 2021, 18:01:25 »
Хахахаха
Пак, че не забременя.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1001 -: Април 19, 2021, 18:06:42 »
Ей изпреварихте ме. Тъкмо реших да видя кво става с тиквите и влязох при пикльовците и кво да видя:
Опeрират спешно Бойко Борсов! :D

Гочевата го раздава по-информирано, а Недялку наслагва тревога и напрежение. А материалите ги е раздала  Шехеразада, разбира се

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1002 -: Април 19, 2021, 18:08:06 »
Quote (selected)
Установили установили костномозъчен едем,
Нещо са се объркали докторите, или просто карат по инерция.
Може би са имали предвид костен едем... другото е нонсенс в случая.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1003 -: Април 19, 2021, 18:08:15 »
Харалан веднъж каза нещо в смисъл, че Борисов, като я закъса, умее да предизвиква жалост ли беше, майчини чувства у женорята ли, но таме. И си спомних как четиридесетикусургодишен ни разказваше, че бил сираче... Ридайте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1004 -: Април 19, 2021, 18:09:03 »
Quote (selected)
Пак, че не забременя.
Има време.
Киро чака.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1005 -: Април 19, 2021, 18:10:59 »
Ай ся някой да посмее да каже лоша дума за него. Някой зъл и безжалостен мискинин.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1006 -: Април 19, 2021, 18:11:05 »
Боже, боже... Господин Борисов пак се контузил на футбол и в Пирогов пак му оперирали коляното.  :t1813:
Е, не. Аз съм заредила лавката до тавана с кола, чипс, кафета...за шоОто на двайсиипърви того в парларемента, той ми прави сечено.
Що така г-син минпред фостафка съ отнасяти Вий с малкия бизнес, а?   :walking_home_crying-1328:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1007 -: Април 19, 2021, 18:13:48 »
Вече ще има и оправдание и болничен да не се яви вдругиден в парламента. Боже, колко просто, по герберски още по-много просто, свръхпросто. Шебек!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1008 -: Април 19, 2021, 18:16:56 »
Господин Борисов пак се контузил на футбол

Да, бе! Контузил се бил. Лъжа и измама само да не се яви в НС-то.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1009 -: Април 19, 2021, 18:18:28 »
Господин Борисов пак се контузил на футбол

Да, бе! Контузил се бил. Лъжа и измама само да не се яви в НС-то.

Нямаш сърце!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1010 -: Април 19, 2021, 18:18:46 »
Всъщност всички престъпници пробват такива мурафети. Докато могат.
Верно, минават години, но бай Ставри бил строг, но търпелив.
Нъл тъй беше?
Ако пък не Го дочака, НСО снемат охраната след година.
Сретан и той чака.
Черепа - тоже.
И т.н.
Много са.
Все някой ше го дочака.
Дали тук или на о-в Бали, има ли някакво значение?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1011 -: Април 19, 2021, 18:19:03 »
През Пирогов бил отскочил само за ЯМР, иначе щели да го оперират в друга болница, която крият от съображения за сигурност :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1012 -: Април 19, 2021, 18:21:02 »
Що така г-син минпред фостафка съ отнасяти Вий с малкия бизнес, а?   
Майтапа настрана , но най-тежкия икономически резултат от управлението на Борисов е съсипването (за да бъда по-точен - досъсипването!) на малкия бизнес. Нарочно или поради некомпетентност бяха приети стотици законови разпоредби в резултат на които  хиляди средни компании станаха дребни , а десетки хиляди дребни отидоха в небитието...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1013 -: Април 19, 2021, 18:23:05 »
Нема никъв проблем гавазите да го добутат с инвалидна количка в парламента. Ще се обяснява седнал.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1014 -: Април 19, 2021, 18:23:10 »
И днеска при Радев го немаше ......
Бе тая партия прецедател има ли?
Как разиграваха като беше кмет?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1015 -: Април 19, 2021, 18:23:38 »
Е, не. Аз съм заредила лавката до тавана с кола, чипс, кафета...за шоОто на двайсиипърви того в парларемента, той ми прави сечено.
Що така г-син минпред фостафка съ отнасяти Вий с малкия бизнес, а?   :walking_home_crying-1328:
Аааа, то къде ми била царевицата за пуканки!  :popcorn:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1016 -: Април 19, 2021, 18:25:09 »
Майтапа настрана , но най-тежкия икономически резултат от управлението на Борисов е съсипването (за да бъда по-точен - досъсипването!) на малкия бизнес. Нарочно или поради некомпетентност бяха приети стотици законови разпоредби в резултат на които  хиляди средни компании станаха дребни , а десетки хиляди дребни отидоха в небитието...
И досъсипаха селското стопанство.
Quote (selected)
България единствена на Балканите внася повече домати отколкото банани
https://segabg.com/category-economy/bulgariya-edinstvena-na-balkanite-vnasya-poveche-domati-otkolkoto-banani
Да бяхме внесли и краставици да си ги окомплектоваме, че бананите криви, меки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1017 -: Април 19, 2021, 18:26:56 »
Шефът на Пирогов, ще му напише извинителна бележка, за сряда.  :smokin:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1018 -: Април 19, 2021, 18:27:35 »
Всъщност всички престъпници пробват такива мурафети. Докато могат.
Верно, минават години, но бай Ставри бил строг, но търпелив.
Нъл тъй беше?
Ако пък не Го дочака, НСО снемат охраната след година.
Сретан и той чака.
Черепа - тоже.
И т.н.
Много са.
Все някой ше го дочака.
Дали тук или на о-в Бали, има ли някакво значение?

Бе по логиката на закона за НСО охраната му се снема веднага след като престане да е мин. пред. Само за президентите важи до 4 години след мандата. Е, при условие, че отново се намери кой да ГО убива, НСО може да му осигури специализиран транспорт. За гавази ще си плаща сам

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1019 -: Април 19, 2021, 18:28:05 »
През Пирогов бил отскочил само за ЯМР, иначе щели да го оперират в друга болница, която крият от съображения за сигурност :nuts:
Да го крият, колко да го крият. Нинджите се от огради не плашат.