Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:47:40

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867896 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1020 -: Април 19, 2021, 18:28:16 »
Нямаш сърце!
Имам, имам, най-сърдечно им препоръчвам да спретнат със Славчо една коалицийка, на болните и каталясалите, ама бързо, че Лазарова събота ей къде е! Току-виж възкръснали!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1021 -: Април 19, 2021, 18:30:07 »
Майтапа настрана , но най-тежкия икономически резултат от управлението на Борисов е съсипването (за да бъда по-точен - досъсипването!) на малкия бизнес. Нарочно или поради некомпетентност бяха приети стотици законови разпоредби в резултат на които  хиляди средни компании станаха дребни , а десетки хиляди дребни отидоха в небитието...

Нарочно, по чисто фискални подбуди. Хората и фирмите, които нямат възможност да избегнат плащанки на такси и данъци, си ги плащат.

Некой треа да напраи един статистически анализ на постъпленията въф фиска пропорционално на размера на дохода на издоените лица и фирми. Моята хипотеза е, че не точно големите и богатите носят държавата на гърба си.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1022 -: Април 19, 2021, 18:40:02 »
Quote (selected)
Нарочно или поради некомпетентност бяха приети стотици законови разпоредби
Преди вече мнооого години...2010, бях описал случая, ще повторя набързо.
Изграждане на ШИС, европари, обществени поръчки - наблюдавани под лупа от ЕС.
Спечелването им ставаше само като залегнат фирмите до мижави /1-1,5 до 2/% заложена печалба.
Всички поръчки бяха за и над милион.Важна подробност - лихвите по кредити - къде и над 10%.
Ся, действие Боково, чрез оня кретен минфин.
Спечелен търг, реализиран, проверен от разни лица и гъзове на ЕС, приет!, парите приведени в МФ.
Чрез Дянковчето, мутрата стопира плащанията - да ги проверявали и те!?!
Още една подробност - всъщност в почти всички проекти по ШИС, основни играчи са еврофирми и последните наемат БГ такива да свършат работата тук. Еврофирмите са и основни доставчици на квот трябва там, като то е около 90% от цялата ОП като цени.
Договорите с тези фирми се сключват така - ще си получат парите до три месеца след плащане от ЕС, но не и по късно. За по късно текват още по големи лихви отколкото нашите по кредити.
Дянков спира плащанията за повече от година! Спира приведените пари от ЕС! Никква законност, но при мутри е така.
Резултат - БГ фирмите теглят кредити да си платят на външните доставчици и поне година плащат лихви по тях - къде 10%.
По горе писах предвидения процент печалба на БГ фирмите.
Нататък оставям сами да смятате, ако ви се иска да се занимавате с престъпната шайка ГЕРБ.
Само ще спомена краен резултат . Загубите на отделни ИТ фирми бяха от 100К до милиони - за всеки проект в който участват. За средна ИТ фирма от 20-30 души - убийствен резултат!
Големите загубиха и повече.
Аз, като в крайна сметка работник, не съм пострадал чак толкова - ДМС и такива работи, но не съм забравил.
Дали баш босовете са забравили?
Менискус ли ще Му режат?
Само?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1023 -: Април 19, 2021, 18:43:27 »
По-малките и най-малките са много по-коректни към фиска. Пари за подкупи нямат и не искат да дават. За това внимават в картинката счетоводството и купищата изисквания, разпоредби и.т.н. , за да не дават повод на чиновническия калинкаж, овластен с извършване на проверки да плаши с непосилни глоби, намеквайки кое как и срещу колко може да се размине, или поне да се намали до приемливи размери. Извинявайте, навлязох в други води. Спирам.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1024 -: Април 19, 2021, 18:47:28 »
Quote (selected)
Чрез Дянковчето, мутрата стопира плащанията - да ги проверявали и те!?!

Идеята беше да се рови около Тройната коалиция и да се намери каквото може. Цуци правеше циркове като пращаше полиция с белезници и тържествено се изнасяха документи. Някде и пред камери. По всички схеми и програми беше така. Нищо не намериха, но накепазиха държавата. Тогава докараха и Европейската сметна палата /чрез дирижирани сигнали/ - отново никакъв резултат, но забиха с по година действащи проекти. Поне минаха системните одити, де. Да има с какво да се хвали Шебека - нищо, че няма грам заслуга за това!

Ся, ако влезат и почнат да ровят от ЕК, както ровеха тогава - трябва да връщаме над 90 % от взетите пари

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1025 -: Април 19, 2021, 18:47:49 »
По-малките и най-малките са много по-коректни към фиска. Пари за подкупи нямат и не искат да дават.

Не са по-коректни, а са най-много мачкани. НАП само с тях се занимава. На мен, например, са ми запорирали сметка за невнеси 70 лева ДДС. В същото време огромни фирми дължат милиони за ДДС, социални осигуривовки и др. С години не им обръщат внимание. Малките фирми дават най-много рушвети. Ежедневно.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1026 -: Април 19, 2021, 18:48:02 »
БСП колкото и да е чудно се намират в добра позиция. Разбира се няма да могат да участват в управлението, но пък ще могат да докажат несъстоятелността на новите партии които влязоха в парламента, включително тази на седерастията и неспособността им да свършат някаква действително полезна работа за страната. Така не следващите избори ще могат да удвоят избирателите си. Интересно ще е как в медиите ще бъде отразена работата на ИТН, ДБ и ИСМВ - дали ще има команда от Козяк за хвалитба, или ще се залага на Греб както досега.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1027 -: Април 19, 2021, 18:50:39 »
Да, малките фирми са най-мачкани от чиновниците на гробарите. Вуйчо ми го глобиха с 1000лв, защото закъснял с 1 седмица да внесе здравните осигуровки на двамата си работници. При това не умишлено, а заради неразбирателство - мислел си, че са били вече внесени от друг човек на когото бил поръчал да го направи. И това без да е имал някакви предишни провинения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1028 -: Април 19, 2021, 18:53:15 »
Quote (selected)
По-малките и най-малките са много по-коректни към фиска.

Навсякъде по света е така.
Колкото по-ниско си в системата спазваш повече правила и повече те контролират.
Големите рядко плащат данъци, правилата са писани от тях.
Не ми се търсят цитати, но особено последната година се начетох на такива случки:
Компанията Х световен лидер, губи....милиарда, раздава дивиденти...милиарда  бонус на ръководството..... милиона.
Бонусите и дивидентите се дават в акции, акциите се продават на борсата и сделките там в повечето страни са необлагаеми или с минимална ставка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1029 -: Април 19, 2021, 18:54:27 »
Моята хипотеза е, че не точно големите и богатите носят държавата на гърба си.
Не е хипотеза.
Азбучна истина е.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1030 -: Април 19, 2021, 18:54:58 »
Малките нямат ресурси да плащат рушвети или пък влиятелни лица които да ги закрилят, за разлика от големите. Така, че имаме двойни стандарти при прилагането на законите, нещо което трябва да се изправи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1031 -: Април 19, 2021, 18:57:18 »
Quote (selected)
Ся, ако влезат и почнат да ровят от ЕК, както ровеха тогава - трябва да връщаме над 90 % от взетите пари
Няма да стане!
Те си го знаят, но на "нашия кучи син" това му бе и заплащането - да дерибейства, но да гледа да не се разчуе, че да не се тревожат еврочиновничетата.
А и още нещо - ако започнат да ровят, току виж се размирисало и по нависоко и засегнало и техните правителства шибани, че са си затваряли очите.
А либерастията не обича такива работи - да се разбира, че вонята иде от собствения и задник.
Пък и с тези дантелени кърпички и чувствителни нослета ни мой съ гърби така грубо джендърията.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1032 -: Април 19, 2021, 18:57:28 »
Quote (selected)
Интересно ще е как в медиите ще бъде отразена работата на ИТН, ДБ и ИСМВ - дали ще има команда от Козяк за хвалитба, или ще се залага на Греб както досега.
Според мен ДВ щъ фали дабългарите.Те ще са новите любимци.
Познато, гледали сме го. Викам Бочко да почва усвоява езика на тиминужките.
 
А ИТН (сценарисчетата) ще се класират при Козяк.
Бочко го приведоха в графата "излишен кучи син".
С Цвък незнам ко ще се получи, ама той е любимец на юдеите а там "администрацията" не преде. Хамериканската.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1033 -: Април 19, 2021, 18:59:35 »
Quote (selected)
Quote (selected)
На мен, например, са ми запорирали сметка за невнеси 70 лева ДДС.

Плащай!
Аз бях внесъл повече, към 70 лева, Декларацията ОК, в платежното грешка.
Една година  всеки месец писах, отговаряха ми че ще оправят проблема имога да внеса  в следващ период по-малко.
Накрая внесох по-малко. След няколко години тръгвам да търся удостоверение за липса на задължения имал съм над 300 лева с лихвите, по друга сметка моите надвнесени си седят 70.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1034 -: Април 19, 2021, 19:01:37 »
Да, ама за средната класа, за по-ниските стъпала на микро, мини, с много напън средния бизнес у нас никой не мисли. Политики, визии, лакърдии предизборни колкото щеш. После - тишина и НАПаджии като ято калинки. И далеч не са само те.  :t23145:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1035 -: Април 19, 2021, 19:06:50 »
Малките нямат ресурси да плащат рушвети или пък влиятелни лица които да ги закрилят, за разлика от големите.

На малките фирми не им трябват "влиятелни лица". Те се оправят на ниско ниво. И рушветите не са големи, но постоянни. Но в доста от случаите НАП-аджиите си изкарват плана и бонусите като мачкат малките фирми. Големите не могат, щото с тях се оправят началниците, а планът (и, съответно, бонусите) трябва да се изпълнява. Към малките фирми или са безмилостни или си искат.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1036 -: Април 19, 2021, 19:07:34 »
Въпросът не е само в (не)плащането на данъци. Със законови изменения (напр. закона за акцизите) бяха наложени изисквания абсолютно ненужни, но пък непосилни за фирми с годишен оборот 200 - 300 хил. лв.
Безумни  изисквания за нови и нови касови апарати, свързаност с НАП, излишни митнически регистрации, непрекъснато увеличаващи се продуктови такси при внос на масла, греси, разтворители, излишното им вкарване в списъка с акцизните стоки, задължения за непрекъснато наблюдение, лицензирани масо-обемени измерители, струващи по 60 хил., ИКУНКове, струващи по 30- 50 хил.
И още, и още...

Безкраен списък - един резултат.
Фалити.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 19:15:34 от Bacho Кольо »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1037 -: Април 19, 2021, 19:08:21 »
Да, ама за средната класа, за по-ниските стъпала на микро, мини, с много напън средния бизнес у нас никой не мисли. Политики, визии, лакърдии предизборни колкото щеш. После - тишина и НАПаджии като ято калинки. И далеч не са само те.  :t23145:

Кой да мисли бе, Здравче? Прочете ли какъв стратегически документ са спретнали гербавите неандерталци, ти искаш да ти направят анализ по сектори и да те подпомогнат с адекватни мерки? Толкова си могат, душа, там отдавна няма други. Заливах се от смях, като гледах и как са преписвали и включвали мерки и проекти, които отдавна са изпълнени и вече не са актуални, да не говорим, че не им е мястото по тези приоритети

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1038 -: Април 19, 2021, 19:10:25 »
Малките винарни извадиха едни пари да си монтират "водомери" при нулева акцизна ставка на вината, Лукойл не можа да събере пари да си монтира уредите за отчет на акцизни горива няколко години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1039 -: Април 19, 2021, 19:10:49 »
Плащай!

Ами, платих! Кво да правя? И на другия ден прочетох, че едикоя си фирма дължала намколкоси десетки милиони ДДС, ама преговаряла с НАП да ги изплаща сто години.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1040 -: Април 19, 2021, 19:12:48 »
И аз платих, а моите надвнесени изтекоха по давност.
Халал да са им!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1041 -: Април 19, 2021, 19:18:57 »
И аз платих, а моите надвнесени изтекоха по давност.
Халал да са им!


Малките фирми немат мърдане. Дори сега имам честитка от НАП за невнесено ДДС в размер на 130 лева. От януари 2020. Не съм го платил по недоглеждане. Заплашително, че след две недели ще ме дадат на съдия-изпълнител. Ама то не е само това. В това положение не можеш да участваш в обществени поръчки, отказват ти плащания и сичките му салтанати.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1042 -: Април 19, 2021, 19:26:56 »
Quote (selected)
В това положение не можеш да участваш в
Стотици са възможностите на проституиращата калинка да изюди някой, колкото и да е честен, че даже и точно тогава - най-вече!
И само една, уви на честния, да се защити.
Не съм анархист, не съм непоправим злобар, не съм...но отдавна съм убеден, че само др. Колт я е предложил.
Не бих я използвал, но съм убеден, че е само тя.
Което също не е решение.
За честния.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1043 -: Април 19, 2021, 19:30:29 »
''Прочете ли какъв стратегически документ са спретнали гербавите неандерталци'',
Драга Асол, този т.нар. план за н'ам си к'во не мога да го смеля. Опитах, мъ от асфалт и дограма не отбирам, от оная абревиатура дето била нещо си за някакво си иновативно образование пък ич. Работата май вече не е 80/20, ами 90/10 май. До най-висшите етажи на властите. Ма какво искаме ние - ИТН втора политическа сила.   Да докараме зорлем на власт един комедиант и сценаристите му. Не държава, кметството на Учин дол не могат да управляват тия.  ''Твоята'' Корнелия е виновна най-много за това дередже. Кариеристката му с кариеристка. Да би била малко по-адекватна в посланията си към избирателите на БСП и в действията си спрямо собствените си съпартийци, сега нещата щяха да изглеждат различно. Обаче май няма да доживея дясно и ляво като хората в тая държава. Да не мислиш. че не виждам, че и ''моите'' имат канчета за нашокване.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 19:36:02 от Здравка »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1044 -: Април 19, 2021, 19:32:12 »
Стотици са възможностите на проституиращата калинка да изюди някой, колкото и да е честен, че даже и точно тогава - най-вече!

Да, ама те са и арогантни. Не проявяват никакво разбиране. За тях си или дойна крава или престъпник, нихната!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1045 -: Април 19, 2021, 19:33:34 »
Quote (selected)
Стотици са възможностите на проституиращата калинка да изюди някой, колкото и да е честен, че даже и точно тогава - най-вече!

Една забавна история от битието на колега.
Ново строителство на цех за печене на ядки преди десетина лета.
Направил вратите летящи като  на каубойски бар.
Бъзикнах го че трябва и няколко шишета да сложи на стелажа, той вика:
-Мани, пожарникарите искат вратите да се отварят на вън, санитарните искат на вътре. :ouch-2147:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1046 -: Април 19, 2021, 19:40:01 »
Да вдигнем малко погледа нагоре.
Ся слушам за плана за компенсации по ТВ от страна на ЕС.
Готови са да поизчакат, но да има качество на националните планове.
Какво е качеството на мутренския - некои сме попрочели, но едва ли всички попрочели са разбрали идиотията му.
Възможността от фиаско - непосредствена!
Запитвам се - какво ще разбере плебса от това - кой му е таковал мамата?
Втори въпрос - към по разбиращите - не смятате ли, че пак няма да започне престъпника с - "На тях им ги спират, на нас ни ги пускаха?"
Трети въпрос - нямам достъп до партии и медии - не смятате ли хора, че е жизненоважно, да се стигне до еднозначно, ДОСТЪПНО и до плебса, тотално разясняване на барута под задника ни който е заложен от мутрата?
Сигурно е важно и го подкрепям с две ръце ревизията на мутренското управление, но не е ли също, че и по важно да се разясни на всеки лумпен от онези 80% това, което ни предстои в резултат на това?
Да не спамя повече, предполагам ме разбирате.
Не е, абсолютно не е достатъчно, че Асол, Отврат и т.н. са го разбрали.
Онези, 80% трябва да го разберат.
Как? Не знам.
Може би партиите имат такава възможност, но...да ги видим.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1047 -: Април 19, 2021, 19:44:14 »
Quote (selected)
Една забавна история от битието на колега.
Стига бе, тва ако е истина трябва да стане класически бестселър!
 :0005:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1048 -: Април 19, 2021, 19:47:03 »
Стига бе, тва ако е истина трябва да стане класически бестселър!
 :0005:
То при нас само блокбастъри!
От нищо чудеса се случват и опълченците на Шипка не че ги омаловажавам, ама....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1049 -: Април 19, 2021, 19:52:13 »
Да вдигнем малко погледа нагоре.
Ся слушам за плана за компенсации по ТВ от страна на ЕС.
Готови са да поизчакат, но да има качество на националните планове.
Какво е качеството на мутренския - некои сме попрочели, но едва ли всички попрочели са разбрали идиотията му.
Възможността от фиаско - непосредствена!
Запитвам се - какво ще разбере плебса от това - кой му е таковал мамата?
Втори въпрос - към по разбиращите - не смятате ли, че пак няма да започне престъпника с - "На тях им ги спират, на нас ни ги пускаха?"
Трети въпрос - нямам достъп до партии и медии - не смятате ли хора, че е жизненоважно, да се стигне до еднозначно, ДОСТЪПНО и до плебса, тотално разясняване на барута под задника ни който е заложен от мутрата?
Сигурно е важно и го подкрепям с две ръце ревизията на мутренското управление, но не е ли също, че и по важно да се разясни на всеки лумпен от онези 80% това, което ни предстои в резултат на това?
Да не спамя повече, предполагам ме разбирате.
Не е, абсолютно не е достатъчно, че Асол, Отврат и т.н. са го разбрали.
Онези, 80% трябва да го разберат.
Как? Не знам.
Може би партиите имат такава възможност, но...да ги видим.
Може да се обясни, казвам го от опит. Рамката и ОП-тата се изготвят на т. нар. "брюкселски език" и това не е наша измишльотина. Но, идват наред схемите. Те, както и основните документи съвсем спокойно могат да се преведат на достъпен за хората език, като един от лесните начини е да им го илюстрираш с примери, кратичко, точно и ясно да им обясниш стъпките и последствията. Да се постараеш да им сведеш на вниманието, къде трябва особено да внимават и други такива изключително нужни действия. Проблемът е, че хората които могат да свършат таз "проста" работа са много малко и със сигурност не са при тиквите. Защото подобни нека да ги наречем експерти се отглеждат с години и с много четене, зор, практика и лична заинтересованост, ама пусто заплатите им са много примамливи за разни партийни некадърници. И като ти виснат две, три говеда от последните на главата и почнат да ти дават акъл и да ти нареждат - си хващаш шапката и ги оставяш да се давят. Не ми казвай, ама хората в държавата. Хората в  държавата, ако имаха акъл, никога нямаше да докара такива примати на власт, да не говорим да ги търпят повече от 10 години. Всеки народ си заслужава управниците. Жал ми е само за човеците, дали отляво или отдясно или по средата, които останаха верни на принципите си и на професионализма си, без да ги съдя дали споделят моята идеология. И те не са там сега!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1050 -: Април 19, 2021, 19:52:51 »
Ох, нека и аз кажа смешка.
Плевнелиев, освен всички други прекрасни неща, бил и професор в най-големия японски университет.
Каза го в едно следобедно по НОВА между плювките по президента.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1051 -: Април 19, 2021, 20:00:55 »
Ох, нека и аз кажа смешка.
Плевнелиев, освен всички други прекрасни неща, бил и професор в най-големия японски университет.
Каза го в едно следобедно по НОВА между плювките по президента.
След като Стоичков вдигна летвата за доктор хонорис кауза, нашите университети трудно присъждат титли.
Японците горките докато я докарат до нашия хал много такива "професори" трябва да въздигнат. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1052 -: Април 19, 2021, 20:15:29 »
Водещият не сметна за нужно да уточни кой тоз университет и някак неестествено бързо закри стоянката.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1053 -: Април 19, 2021, 20:23:12 »
Quote (selected)
След като Стоичков вдигна летвата за доктор хонорис кауз
Нека ме поправят професионалистите, но тва е нещо като почетна грамота, нищо особено.
И може да се даде също и на оня нашенец, дето така наебал коча, че му изправил рогата.
Даже, нашенецът би следвало да получи грамотата далеч по заслужено.
 :notworthy:
п.с. за сведение на откъсналите се от природата

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1054 -: Април 19, 2021, 20:26:45 »
Ох, нека и аз кажа смешка.

Ох, вие смешки си разправяте, пък аз само трагедии мога да споделям. Като например как се плаща два пъти ДДС за едно и също нещо и как, ако не платиш, бизнесът ти отива в киреча.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1055 -: Април 19, 2021, 20:28:43 »
Без да съм преводач съм останал със спомена че "професор" е синоним на преподавател, ако наш Плювню са го поканили да чете платена "лекция" може да е останал с впечатление че е преподавал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1056 -: Април 19, 2021, 20:31:56 »
Сеги погледнах че рекламират по талавизията МаяМа  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1057 -: Април 19, 2021, 20:33:23 »
Ох, нека и аз кажа смешка.

действителността е по-смешна от това, което човек може да си въобрази. ето един позабравен персонаж, дето неколкократно го хванаха наишиасен:
Quote (selected)
Юнкер: Никога не съм бил пиян през живота си

На обвиненията по негов адрес, че винаги е пиян, Юнкер категорично отрича. "Никога през живота си не съм бил пиян. Боли ме. Не мога наистина да дам пресконференция, за да кажа: „Не съм алкохолик“. Това би било несъвместимо с достойнството ми“, заяви той.
https://glasove.com/categories/novini/news/yunker-nikoga-ne-sm-bil-piyan-prez-zhivota-si

твай. никога, ама никога, ама хич не е бил пиян.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1058 -: Април 19, 2021, 20:42:05 »
Ох, нека и аз кажа смешка.
Плевнелиев, освен всички други прекрасни неща, бил и професор в най-големия японски университет.
Каза го в едно следобедно по НОВА между плювките по президента.
Японският университет наясно ли е с това или хал хабер си няма?  :smokin:
Щото тя и Камарата на Лордовете май няма спомен за лорд Минчев.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1059 -: Април 19, 2021, 20:46:50 »
действителността е по-смешна от това, което човек може да си въобрази. ето един позабравен персонаж, дето неколкократно го хванаха наишиасен:https://glasove.com/categories/novini/news/yunker-nikoga-ne-sm-bil-piyan-prez-zhivota-si

твай. никога, ама никога, ама хич не е бил пиян.

Гаднярите от Гласове за всеки случай са пуснали и прочутия видеоматериал, който нашенски зевзеци бяха озвучили с  тематичната народна песен "Носят ме, мамо, влачат ме" :D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1060 -: Април 19, 2021, 20:47:24 »
Тъшакларъ!
Като чета насам-натам новините от разни медийни парцали оставам с впечатлението, че ИТН, ДБГ и "Хомо сапиенс"
са далеч, ама далеееч по активни да предлагат разкамбване на мутросистемата чрез закриване на структури и отнемане права на бившите вече калинки, отколкото БСП.
Ми те БСП направо мязат на свенливи христиени от времето на младия Иисус, в сравнение с Ристю, Ташку и МаяМа!
Само в гъзетата да фърли човек поглед и налита на таквиз "ереси" като онзи дето споменах - да им махнат охраната.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1061 -: Април 19, 2021, 20:49:40 »
През Пирогов бил отскочил само за ЯМР, иначе щели да го оперират в друга болница, която крият от съображения за сигурност :nuts:
Не - в Софиямед са го оперирали. Там и аз бих отишъл за подобна операция. Ако не се лъжа на Ламбо там изкуствена става бяха поставили.
Борисов е опериран от шефа на клиниката по артроскопия, доц. Георгиев, който е може би най-добрият в подобен тип операция. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1062 -: Април 19, 2021, 20:49:55 »
Quote (selected)
ато чета насам-натам новините от разни медийни парцали оставам с впечатлението, че ИТН, ДБГ и "Хомо сапиенс"
са далеч, ама далеееч по активни да предлагат разкамбване на мутросистемата чрез закриване на структури и отнемане права на бившите вече калинки отколкото БСП.

Само дето БСП си внесе решението за мораториума, а Мая и компания джавкат по телевизора

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1063 -: Април 19, 2021, 20:58:13 »
Quote (selected)
Само дето БСП си внесе решението за мораториума, а Мая и компания джавкат по телевизора
Ми то гледам и Капонката - тя щяла да го внася!
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kapon-vuv-vtornik-vnasyame-iskane-za-moratorium-na-kabineta-ostavka
Асол, освен гъбаркането, съвсем, ама съвсем сериозно го разправям това, че плебса хабер си няма какво става - лапа муи и си сръбва ракийцата.
Никаква информационна кампания за такива като онези 80%, които в крайна сметка определят битието и на останалите 20, че даже и на манерката, ама те дето не знаят тва да ги оставим временно.
Май тук само ти и Бонго сте в кашата с партиите - ми ръгайте ги там, те от вътрешни пехливанлъци май не им остава време да се погледнат отстрани.
То друг начин няма!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1064 -: Април 19, 2021, 21:14:01 »
Цялата тая надпревара за това кой пръв да внесе предложението е пушилка. А Капонката няма да го внесе. Предполагам, че ще се вслуша в призива на Татяна Дончева, да се остави тази инициатива на Корнела.
Виж, остави я Асол да рекламира Корнела като единствена истинска бокоборка на воля за сметка на другите. И ИТН , и ДБ и ИМВ искат това. Предполагам и ДПС има известен интерес от това.  Но в това НС ще има циркове кой е по-по-най срещу ГЕРБ. Не съм убеден, че това е полезно.
Гербавите вече изграждат образи си на преследвани, заплашени и т.н. Не бива да им се помага.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1065 -: Април 19, 2021, 21:23:56 »
Quote (selected)
Гербавите вече изграждат образи си на преследвани, заплашени и т.н.

Вече са "жертви" преди да е паднал и косъм от главите им.
Ще има голямо пищене само една калинка да се раздели с хранилката.
Боя се че европците и те ще се солидаризират, де Нахални, де Бокочовека, трябват им такива "мъченици" в странство че и у тях е мазало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1066 -: Април 19, 2021, 21:26:43 »
Вече са "жертви" преди да е паднал и косъм от главите им.
Ще има голямо пищене само една калинка да се раздели с хранилката.
Боя се че европците и те ще се солидаризират, де Нахални, де Бокочовека, трябват им такива "мъченици" в странство че и у тях е мазало.
Европците баш сега хич не им  е до Боко,пък и фотата с чекмеджетата са разпространени из цялата им преса

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1067 -: Април 19, 2021, 21:34:53 »
Quote (selected)
Вече са "жертви" преди да е паднал и косъм от главите им.
Те така си мислят и даже си вярват.
Като започнат /ако/ да им изкарват кирливите ризи и то не в академичния еврогейски наратив, а като за 80%-ници, така че да почувстват колко са били ощетени последните /препоръчвам тва да бъде в брой ракии, водки.../, тогава може последните с камъне и дърве да ги подгонят и сами- без да чакат правосъдие и парламентарно туткане.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1068 -: Април 19, 2021, 21:49:52 »
И ИТН , и ДБ и ИМВ искат това.
Не е въпроса кой какво иска, а кой какво може.
А след месец-два ще стигнем и до тва кой какви ги е свършил.
Щото имам едни подозрения, че с опита да се "консумират изборите", Бочко и герперите ще получат шанс да се "измъкнат" :smokin:
Даже аматьорите от ИТН се справят по-добре за момента.
Не е възможно да се управлява с по-малко от един глас от пет - резултата на ИТН
Не е възможно да се упрвлява и с по-малко от един глас от три колкото имат ИТН+ДБ+ИМВ.
Още по-млко е възможно д се състави "стабилно правителство", дето го ломотят ф момента.
И това без д отчитаме фактори като болезнен нарцисизъм, разпръснатост и подобни, щото сека от малките партийки е сбириток от три.
И не, не ми казвай че СеДС е бил сбириток от 16 доколко повня, то аз не съм се интересувал и особено.
Нито ситуациата е същата, нито хората.
« Последна редакция: Април 19, 2021, 22:33:46 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1069 -: Април 19, 2021, 21:53:20 »
А сега накъде...

Не знам накъде, ама като ги слушам сега по История БГ, ми се изправя косата от либерал-фашизъм, национализъм и манипулаций. Явно сме за никъде.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1070 -: Април 19, 2021, 22:07:52 »
Абе не е чак толкова трагично дереджето.
Просто много ни омръзна и искаме веднага да се изринат агиевите обори, ама не само у нас, никъде не се види неккво подобие на Херкулес.
В крайна сметка ше се задоволим и с рак.
Ми кат няма риба!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1071 -: Април 19, 2021, 22:14:45 »
Quote (selected)
Абе не е чак толкова трагично дереджето.

Да бе!
"И да паднем и да бием..."
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1072 -: Април 19, 2021, 22:27:59 »
 
Quote (selected)
никъде не се види неккво подобие на Херкулес.
Аз се сещам за тов. Шойгу.
Гледам некво герперче от европарламата се чекне на тема преименувания и паметник на съвецката армия  :smokin:
« Последна редакция: Април 19, 2021, 22:38:11 от 66 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1073 -: Април 19, 2021, 22:50:50 »
А сега накъде...

Не знам накъде, ама като ги слушам сега по История БГ, ми се изправя косата от либерал-фашизъм, национализъм и манипулаций. Явно сме за никъде.

Кое конкретно те възмути, огорчи и изправи косата ти? Кого нарочи за националист - проф. Димитров? А либерал-фашизстите сигурно са Дечев и ПопПетров?
« Последна редакция: Април 19, 2021, 23:31:44 от Памфуций »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1074 -: Април 20, 2021, 00:15:38 »
Цялата тая надпревара за това кой пръв да внесе предложението е пушилка. А Капонката няма да го внесе. Предполагам, че ще се вслуша в призива на Татяна Дончева, да се остави тази инициатива на Корнела.
Виж, остави я Асол да рекламира Корнела като единствена истинска бокоборка на воля за сметка на другите. И ИТН , и ДБ и ИМВ искат това. Предполагам и ДПС има известен интерес от това.  Но в това НС ще има циркове кой е по-по-най срещу ГЕРБ. Не съм убеден, че това е полезно.
Гербавите вече изграждат образи си на преследвани, заплашени и т.н. Не бива да им се помага.

1. не е пушилка.
2. капонката вече го е внесла. след нинова, но го е внесла.

https://www.parliament.bg/bills/45/154-02-13.pdf
https://www.parliament.bg/bills/45/154-02-14%20(2).pdf

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1075 -: Април 20, 2021, 10:25:31 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sled-komanda-na-ninova-bsp-druzhno-gromi-itn-internet

Горното е пример за "обективна" и "честна" журналистика. Въобще изобщо СЕГА редовно бие по Нинова /БСП/. Нещо, което десният официоз Дневник не си позволява.  Аз това си го обяснявам с топлите връзки с Юроактив, изключително близки до председателя на ПЕС :nuts:

Ето и още нещо, което е доста близо да истината
https://afera.bg/%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be-%d0%b1%d0%be%d0%ba%d0%be-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5-%d0%b4%d0%b0-%d0%b1%d0%b8%d0%b5-%d0%bc%d0%b0%d1%8f%d0%bc%d0%b0-%d0%bf%d0%be-%d0%bd%d0%b5%d1%87%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%be%d0%bf/

от кухнята, дето се вика :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1076 -: Април 20, 2021, 10:36:02 »
Асол, БСП за да стане привлекателна за избирателите, трябва най-малкото да се разграничи от ПЕС. Не й подхожда на партия имаща се за лява, да се заиграва с неолибералните глупости. Катастрофата на ПЕС е закономерност - от защитници на правата на мнозинството се превърнаха в защитници на малцинствата.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1077 -: Април 20, 2021, 10:37:20 »
Горното е пример за "обективна" и "честна" журналистика.

Слагам една каса уиски, че по време на протестите СЕГА е клеймяла БСП, че се опитва "да яхне" протестите. Проблемът е че нито един от умниците в ръководството на БСП не използва този аргумент в студиата. Мънкат и се оправдават като баби, вместо да им сипат с черпака. Ръководството на БСП също е с много нисък КПД.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1078 -: Април 20, 2021, 10:43:44 »
Горното е пример за "обективна" и "честна" журналистика.

Слагам една каса уиски, че по време на протестите СЕГА е клеймяла БСП, че се опитва "да яхне" протестите. Проблемът е че нито един от умниците в ръководството на БСП не използва този аргумент в студиата. Мънкат и се оправдават като баби, вместо да им сипат с черпака. Ръководството на БСП също е с много нисък КПД.

Ми не се оправдават - казват фактите, каквито бяха и гледай кво прави честната и обективна журналистика - подвеждащи заглавия, иронизиране. Аз попрегледах и други сайтове, но никъде на друго място /по-сериозните имам предвид/ няма поднесена по подобен тенденционен начин горната информация. В интерес на истината не съм погледнала в ПИК, но .....щом СЕГА са решили да се равняват по тях...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1079 -: Април 20, 2021, 10:45:54 »
Слагам една каса уиски, че по време на протестите СЕГА е клеймяла БСП, че се опитва "да яхне" протестите

Такова нещо не съм забелязала.
Общата еуфория от протестите беше потресаваща.