Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 02:02:16

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868241 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1200 -: Април 20, 2021, 17:57:15 »
Тути си отговоря за себе си! А Станишев нема абцелютно нищо общо с никакво КГБ, не се излагай...на всичкото отгоре в никакъв случай не е по-малък интригант от Тиквата - не го подценявай!

Ай то било КТБ  моя грешка! Нищо де, там гербавите и депесарите си разигаха гамбита, пак добре че беше Гаврийски, иначе щеха да направят още по-големи простотии
А, и ти не беше по-мила от Туткалчевия през онова лято на 2013 г ....
И добре, че най-сетне , макар и твърде късно, оценихте ролята на Гаврийски.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1201 -: Април 20, 2021, 17:58:21 »
Максиме, това не се е случило "само за денонощие". Вторият кръг по процедурата започна на 2ри март.
https://www.capital.bg/biznes/energetika/2021/04/05/4194162_gerb_ostava_nachelo_na_energetikata_nezavisimo_ot/

А последният кръг, м? Формалност, нали? Аз не мога да разбера как е възможно баничар по трудов стаж и инженер по ДВГ и то от Габрово/тоя ми е връстник, даже по мое време не си запълниха бройките!/ да представлява АЕЦ Козлодуй!? Това е отвратителна подигравка и простотия, неглижираща светила в областта на ядрената енергетика, в това число и моя баща! Съзнавате ли за какви пигмеи става дума и какви пигмеи подкрепят подобни дивотии!? Баси нещастната държава и баси нещастниците, дето я населяват! Закривай!

Бонго, още тогава оцених Гаврийски! Онзи форум има архив!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1202 -: Април 20, 2021, 18:05:01 »
Ситуацията към 5 април. 3мата най-спешни, вече да прокарани:
https://www.capital.bg/biznes/energetika/2021/04/05/4194162_gerb_ostava_nachelo_na_energetikata_nezavisimo_ot/

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1203 -: Април 20, 2021, 18:07:45 »
Ситуацията към 5 април. 3мата най-спешни, вече да прокарани:
https://www.capital.bg/biznes/energetika/2021/04/05/4194162_gerb_ostava_nachelo_na_energetikata_nezavisimo_ot/

Ами не са. Аз чета внимателно. Всъщност процедурата е финализирана..вчера

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1204 -: Април 20, 2021, 18:09:06 »
Quote (selected)
И това, че при всичките си кусури Бургас се развива много по-добре от Варна при управлението на ГЕРБ.

Чуждата кокошка патка, Здравке.
Бургас е прекрасен град за живеене, още един мандат и целта да се разкарат всички прошляци ще бъде факт.
Няма място за такива, града намалява, обезлюдява се активно от 5-6 години, ще остане малък град за милионери и обслужващ персонал, никакъв бизнес, заводи и други простащини.
Хотели, кръчми, петзвездни жилища мечта сие от всякъде.
На Митко калинките не ги мисли, повече са от вашите, ама са разхвърляни по "проекти"  и общински предприятия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1205 -: Април 20, 2021, 18:11:00 »
Чуждата кокошка патка, Здравке.
Бургас е прекрасен град за живеене, още един мандат и целта да се разкарат всички прошляци ще бъде факт.
Няма място за такива, града намалява, обезлюдява се активно от 5-6 години, ще остане малък град за милионери и обслужващ персонал, никакъв бизнес, заводи и други простащини.
Хотели, кръчми, петзвездни жилища мечта сие от всякъде.
На Митко калинките не ги мисли, повече са от вашите, ама са разхвърляни по "проекти"  и общински предприятия.

Подкрепям постинга! София е пълна с работещи в нея...бургазлии. В Бургас са родителите им...пенсионери и гербави управленци и присъдружната им "администрация" от селията наоколо

п.п. Горното го знам, щото най-близките ми приятели и то повече от 25 години - са от ...Бургас
« Последна редакция: Април 20, 2021, 18:19:18 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1206 -: Април 20, 2021, 18:13:53 »
но нищо не можете да направите на Баце, за това, че в съдружие със змията отмъкна милиарди.

Абе, не е верно това, бе! Биби много лесно може да бъде вкаран на топло. Достатъчно е да се прегледат бюджетите от последните 5-6 години и е вътре. С двата крака и менискуса. Никви булеварди и обществени поръчки!
Че Баце да не е по-глупав от Черепа, че да стои в Булгаристан и да чака да го опандизят.
Не че има такава опасност, ако се стигне да правителство, всички така ще са заети с подялбата на плячката, че ще забравят за Баце.
 Ще се сещат за него, но само когато трябва да се оправдават, защо не могат да се разберат помежду си.
Баце ще е виновен, както каза Дончева, вкарал е във всички партии свои агенти.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1207 -: Април 20, 2021, 18:33:27 »
Демонстрирате чиновнически манталитет.
Няма да изскочи заек, колкото и да се ровичкате в държавната администрация и предприятия, те се ограбват чрез банките, а те са частни.
В най-добрия случай, ако имате късмет, може да изскочи някоя гарга и да ви клъвне.
Още навремето като направиха СИБанк, прекараха през нея всички държавни плащания – на НОИ, БТК, НЕК, МВР, митници и др.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1208 -: Април 20, 2021, 18:51:54 »
Ами не са. Аз чета внимателно. Всъщност процедурата е финализирана..вчера
https://www.capital.bg/biznes/energetika/2021/04/20/4200926_gerb_ovladia_energetikata_za_sledvashtite_5_godini/

Докато са се карали в петък, Нушето действала.
А вчера - Козлудуй

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1209 -: Април 20, 2021, 18:54:29 »
Ми вместо да се карат, можеха да гласуват мораториума.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1210 -: Април 20, 2021, 18:55:10 »
Оф топик! Днес Русия използва правото си да изгони двама нашенски дипломати в отговор на деянието на катка-пишмандипломатка. Специално са споменати имената им. Някои неща оставят странно впечатление. Накратко, гонят хора на....Станишев. Да не говорим за какво ниво всъщност става дума  мярката съвсем не е реципрочна, а смертелна
Нали, Симпли? И аз така си мислех, ама....революционери, разбираш ли...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1211 -: Април 20, 2021, 19:00:03 »
При това на първото гласуване гласуваха против, на второто - въздържали се. Нещо им е щракнало между двете, но пак е дало на късо. Пустите му ега.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1212 -: Април 20, 2021, 19:01:09 »
При това на първото гласуване гласуваха против, на второто - въздържали се. Нещо им е щракнало между двете, но пак е дало на късо. Пустите му ега.

Убедена съм, че поради наличието на задници, ше се съумеят да извадят нещо от тях. Карикатури!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1213 -: Април 20, 2021, 19:05:44 »
Дано след днешните борисови подигравки им дойде третият акъл.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1214 -: Април 20, 2021, 19:10:35 »
При това на първото гласуване гласуваха против, на второто - въздържали се. Нещо им е щракнало между двете, но пак е дало на късо. Пустите му ега.
Щракнало и е за евентуалния обществен отзвук.
Решение №7/2010 на КС!
Любопитна е хипотезата, какво щеше да стане, ако това решение беше прието и вчера ПГ на ГЕРБ го беше внесла в КС като противоречащо на Правилника на НС  :nuts:
А какво е щракнало на ГЕРБ да подкрепят Нинова, а?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1215 -: Април 20, 2021, 19:11:03 »
Днес Русия използва правото си да изгони двама нашенски дипломати в отговор на деянието на катка-пишмандипломатка

Че те останаха ли наши дипломати в Русия? По мои сметки в посолството трябва да е само посланика, готвачката и портиера. Чехите останаха само с посланик. Сега сам си готви, сам се вози и сам си отваря вратата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1216 -: Април 20, 2021, 19:15:48 »
Quote (selected)
А какво е щракнало на ГЕРБ да подкрепят Нинова, а?

Не е ли очевидно? Интригантстване. Злепоставяне. Недопускане на общ фронт срещу герб. Вместо всички срещу герб, всеки срещу всеки.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1217 -: Април 20, 2021, 19:18:34 »
Quote (selected)
По мои сметки в посолството трябва да е само посланика, готвачката и портиера.
Готвачката викаш?
Ще излезе прав другаря Улянов че ....
То така се почва  кухня, посолство, територия... :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1218 -: Април 20, 2021, 19:23:17 »
Щракнало и е за евентуалния обществен отзвук.
Решение №7/2010 на КС!
Любопитна е хипотезата, какво щеше да стане, ако това решение беше прието и вчера ПГ на ГЕРБ го беше внесла в КС като противоречащо на Правилника на НС  :nuts:
А какво е щракнало на ГЕРБ да подкрепят Нинова, а?

Ти изобщо разбра ли за кво е това решение на КС и в какъв контекст е дадено? Айде вземи да го изчетеш цялото...не само в частта

КС РЕШИ

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1219 -: Април 20, 2021, 19:26:42 »
Ти изобщо разбра ли за кво е това решение на КС и в какъв контекст е дадено? Айде вземи да го изчетеш цялото...не само в частта

КС РЕШИ
Няма значение - дал съм го по въпроса за това как КС тълкува Правилника на НС и КС. Що се правиш на улава?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1220 -: Април 20, 2021, 19:26:52 »
Не е ли очевидно? Интригантстване. Злепоставяне. Недопускане на общ фронт срещу герб. Вместо всички срещу герб, всеки срещу всеки.
Надценяваш ги.
Липса на капацитет. И преценка.
НАредили са им да гласуват обратно на ИТН.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1221 -: Април 20, 2021, 19:27:46 »
Няма значение - дал съм го по въпроса за връзката между Правилника на НС и КС. Що се правиш на улава?

Има значение и още как...даже изрично значенията са описани преди ....КС РЕШИ :nuts:

Бонго, винаги се чете целия текст, а не само последните няколко изречения! Винаги! Питай Татяна Дончева

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1222 -: Април 20, 2021, 19:35:58 »
Асол, в случая нас ни интересува, че според  тълкувателното решение № 7/2010 г. по к. д. № 5/2010 г. ПОДНС има силата на закон.
Защо трябва да ти спелвам и сричам смисъла и последствията?
« Последна редакция: Април 20, 2021, 19:45:00 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1223 -: Април 20, 2021, 19:38:35 »
Асол, в случая нас ни интересува, че според  тълкувателното решение № 7/2010 г. по к. д. № 5/2010 г. ПОДНС има силата на закон.
Защо трябва да ти спелвам и сричам смисъла и последствията?

Нас ни интересува казуса, Бонго! По-горе, там, дето не си прочел пише, че правилникът не е закон, но при определени обстоятелства може да има подобна сила. Както вече ти обясних  чете се целия текст. Затова има КС, щото не можеш да намериш универсална рецепта за всеки случай!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1224 -: Април 20, 2021, 19:44:32 »
Нас ни интересува казуса, Бонго! По-горе, там, дето не си прочел пише, че правилникът не е закон, но при определени обстоятелства може да има подобна сила. Както вече ти обясних  чете се целия текст. Затова има КС, щото не можеш да намериш универсална рецепта за всеки случай!
Къде съм казал, че е закон. Писал съм "има силата на закон". 
ПП. Констатациите преди текста на самото решение имат информативно значение относно начина, по който КС е стигнал до решението. Но самото решение е доста категорично:
РЕШИ:
Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание (обн., ДВ, бр. 58 от 27.07.2009 г., изм., ДВ, бр. 60 от 30.07.2009 г. и ДВ, бр. 100 от 15.12.2009 г.), приет на основание чл. 73 от Конституцията на Република България е нормативен акт и има задължителна сила за държавните органи, организациите и гражданите.Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание не е закон, но по силата на Конституцията стои паралелно със закона в йерархията на нормативните актове.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1225 -: Април 20, 2021, 19:47:06 »
Всеки акт па парламента с който са уреждат отношения или въвеждат изисквания "има силата на закон", каквото е да значи това.Всеки! и няма значение как е озаглавен
 
Ето ви и пример ако се приеме от НС декларация че извършени назначения от Правителството в оставка са недействителни, Това е аналогично като резултат на решение за въвеждане на мораториум.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1226 -: Април 20, 2021, 19:49:59 »
Къде съм казал, че е закон. Писал съм "има силата на закон".
..но при определени обстоятелства - има се го черно на бело! Я да те питам нещо - ти знаеш ли всъщност по каква причина е сезиран тогава КС и за какво точно се е произнесъл?

Нема такова животно, като всичко преди КС РЕШИ да е само констатация, това са върли глупости! Ти явно не си наясно какво е предназначението на КС. Джокер - те не тълкуват закони и пмс-та за приложенията им, а тълкуват доколкото техното "ползуване/прилане/създаване" отговарят на Конституцията. Бонго, КС не е съд! Можеш да го наречеш, например...арбитър
« Последна редакция: Април 20, 2021, 19:56:21 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1227 -: Април 20, 2021, 19:58:18 »
Quote (selected)
Любен Дилов-син е предложението на Борисов за министър на туризма. „Мисля, че като писател и културтрегер малко могат да те надговорят. А туризмът е пропаганда“, обясни Борисов мотивите си на Дилов.
Баце пак се е бъзикал с публиката.
За да види колко им е акълът и дали ще се хванат, че като писател и културтрегер малко могат да го надговорят.
 :crying_with_laughter-3302:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1228 -: Април 20, 2021, 19:59:58 »
..но при определени обстоятелства - има се го черно на бело! Я да те питам нещо - ти знаеш ли всъщност по каква причина е сезиран тогава КС и за какво точно се е произнесъл?

Нема такова животно, като всичко преди КС РЕШИ да е само констатация, това са върли глупости! Ти явно не си наясно какво е предназначението на КС. Джокер - те не тълкуват закони и пмс-та за приложенията им, а тълкуват доколкото техното "ползуване/прилане/създаване" отговарят на Конституцията. Бонго, КС не е съд! Можеш да го наречеш, например...арбитър

Цитирай конкретния текст, ако обичаш, защото не разбирам какво искаш да кажеш. Знам доста добре - иде реч за уволнението на Жаблянов.
Ето ти нагледен пример как решение на НС е атакувано пред КС единствено въз основавъзражението, че решението не е според правилника на НС.
Върху точно тази хипотеза ви помолих да се замислите, не ли? 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1229 -: Април 20, 2021, 20:02:01 »
Искаш да ти го смеля ли? Ами прочети целия текст на решението  като преди това се поинтересуваш по каква точно причина е сезиран КС. Сигурна съм, че ще се справиш!

Не си мисли, че се измъквам,  твърдо вярвам в самообучението. На всичкото отгоре не ми плащат за такава работа, така че се налага да ме извиниш. Не държа да те убеждавам

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1230 -: Април 20, 2021, 20:04:09 »
Нека разчепкаме "културтрегер".
Уж носител на ....( забравих думата или какво значеше или как се пишеше ),  ама все си е греда от където и да го гледаш. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1231 -: Април 20, 2021, 20:05:15 »
Искаш да ти го смеля ли? Ами прочети целия текст на решението  като преди това се поинтересуваш по каква точно причина е сезиран КС. Сигурна съм, че ще се справиш!
Искам точен цитат. И не бъркай истинското значение на деликатната формулировка "не те разбирам" ....

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1232 -: Април 20, 2021, 20:09:42 »
Искам точен цитат. И не бъркай деликатната формулировка "не те реабирам" ....

Няма точен цитат - четене, ама много четене му е майката и практика. Питай Татяна Дончева, въпреки че тя е спец по НК в частта  -  финансови мошенци  :D

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1233 -: Април 20, 2021, 20:11:20 »
Когато не можеш да подкрепиш интерпретацията си с точен цитат, тя остава да виси със страшна сила.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1234 -: Април 20, 2021, 20:13:45 »
Quote (selected)
Няма точен цитат - четене, ама много четене му е майката и практика. Питай Татяна Дончева :D
Асол, почваш да ме притесняваш.
Много нездраво да приемаш ренегат като Таянко 1 за пътеводна светлина или поне за жалон. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1235 -: Април 20, 2021, 20:13:54 »
Нека разчепкаме "културтрегер".
Уж носител на ....( забравих думата или какво значеше или как се пишеше ),  ама все си е греда от където и да го гледаш. :t0328:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1236 -: Април 20, 2021, 20:15:01 »
Когато не можеш да подкрепиш интерпретацията си с точен цитат, тя остава да виси със страшна сила.

Нека да си виси - мен това не ме притеснява. Аз от много отдавна съм наясно, какво точно може да се очаква от местното природонаселение. Изцяло съм лишена от илюзии. Само се надявам, че преди да угробите държавата, човеците ще успеят да се изнижат от нея. Не го казвам за първи път, ще трябва да го признаеш

Буратино, Дончева може да е всякаква, ама бая разбира от право, особено от НК. Това, че не одобряваш някого, не бива да те прав сляп за възможностите му!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1237 -: Април 20, 2021, 20:16:31 »
След приведения фатологически матриал (по онций ), Енгелс бих се съгласил на "бичме". :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1238 -: Април 20, 2021, 20:19:05 »
Нека да си виси - мен това не ме притеснява. Аз от много отдавна съм наясно, какво точно може да се очаква от местното природонаселение. Изцяло съм лишена от илюзии. Само се надявам, че преди да угробите държавата, човеците ще успеят да се изнижат от нея. Не го казвам за първи път, ще трябва да го признаеш

Буратино, Дончева може да е всякаква, ама бая разбира от право, особено от НК. Това, че не одобряваш някого, не бива да те прав сляп за възможностите му!
Айде, тогава да бъда брутално ясен:
лъжеш!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1239 -: Април 20, 2021, 20:21:16 »
Никога не лъжа, Бонго! Нещо повече, разпознавам лъжците и мошениците почти от пръв поглед и няколко изречения. Професионална деформация! Ненавиждам подобни индивиди и за тях би било повече от прекрасно да не ми застават на пътя :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1240 -: Април 20, 2021, 20:31:24 »
След приведения фатологически матриал (по онций ), Енгелс бих се съгласил на "бичме". :0005:
При това подводно бичме, добре, че няма да стане министър на туризма, като нищо ще замести готиния ни мутренски алкохолен секс туризъм с подводен такъв.
Колко му е да издавим пияндетата в Слънчака и да съсипем туризма.
 :lol:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1241 -: Април 20, 2021, 20:32:51 »
Асол, конверзация с многониковия тъпанар е безсмислена и чиста загуба на време!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1242 -: Април 20, 2021, 20:40:21 »
Никога не лъжа, Бонго! Нещо повече, разпознавам лъжците и мошениците почти от пръв поглед и няколко изречения. Професионална деформация! Ненавиждам подобни индивиди и за тях би било повече от прекрасно да не ми застават на пътя :smokin:
Имах подозрение, че не си падаш по Остап Бендер.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1243 -: Април 20, 2021, 20:56:30 »
https://www.parliament.bg/bg/plenaryst/ns/51/ID/10551
ФИЛИП ПОПОВ (БСП за България): Благодаря.
Уважаема госпожо Председател, уважаеми народни представители! Нека поне днес, в последния заседателен ден на тази легислатура, да си спазим Правилника, а той е много ясен и категоричен в своя чл. 88.
Уважаема госпожо Председател, напомнете на госпожа Дариткова чл. 88. В ал. 1 той ясно гласи, че: „Проект за решение, декларации, обръщения могат да внасят народни представители и парламентарни групи.“ Ние като парламентарна група сме внесли своя проект на решение. Това, което може да направи Комисията, в случая Комисията по здравеопазването, е следното – и в ал. 4 ясно е казано: „Постоянните комисии обсъждат проектите по ал. 1 не по-късно от 15 дни от разпределянето им и представят на председателя на Народното събрание становищата си по тях.“ Не друг проект на решение, а становище по този проект на решение, който ние сме внесли! Те го представят пред Вас, пред пленарната зала, могат всичко да напишат в това становище – подкрепят, не подкрепят, подкрепят по принцип съвсем друго становище да представят, но становището не се гласува тук в пленарната зала. Тук се гласува Проектът на решение, внесен от парламентарната група.
Ако госпожа Дариткова желае друг проект на решение, да бъдат така добри да спазят чл. 88 на Правилника и писмено да си внесат проект на решение от депутати от парламентарната група или от различни парламентарни групи. Сега следва да се подложи на гласуване единствено и само Проектът на решение на този, внесен по надлежен ред от нашата парламентарна група. Спазете Правилника поне в последния ден от тази легислатура. Благодаря Ви.

Срещу ГЕРБ по герберски!

По повод решението на КС: Казусът се състои в това, че решение на НС е атакувано пред КС, защото според жалбоподавателите, не е спазен Правилника на НС. Съдът се е произнесъл потова дали НС е задължено да спазва правилника си. Това е тълкувателно решение относно Правилника на НС, както е постановен в Конституцията, а не за конкретен казус.
Не зная наистина каква представа за правова дъжава трябва да има човек, за да поддържа друго мнение.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 21:15:12 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1244 -: Април 20, 2021, 20:58:19 »
Никога не лъжа, Бонго! Нещо повече, разпознавам лъжците и мошениците почти от пръв поглед и няколко изречения. Професионална деформация! Ненавиждам подобни индивиди и за тях би било повече от прекрасно да не ми застават на пътя :smokin:
Ама в никакъв случай, нье, нье! Кухарката общо взето се превежда като заместник мениджър на кухня.  :smokin:
После кой бил измислил операторите на доилни единици - еми, честни ленинци ще да са били!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1245 -: Април 20, 2021, 21:15:56 »
Quote (selected)
НС е задължено да спазва правилника си.
Аз не виждам това в решението на КС. НС е задължано да спазва Конституцията. Правилника е от компетенцията на НС. НС може да го промени, може и просто да извади определен конкретен случай от общия ред.
Така формулирано питането към КС изобщо не изключва последната хипотеза.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1246 -: Април 20, 2021, 21:26:39 »
Аз не виждам това в решението на КС. НС е задължано да спазва Конституцията. Правилника е от компетенцията на НС. НС може да го промени, може и просто да извади определен конкретен случай от общия ред.
Така формулирано питането към КС изобщо не изключва последната хипотеза.
Правилникът може да е от компетенцията на НС и НС следва да го спазва такъв, какъвто е бил към момента на искането. При промяна на правилника той не би трябвало да има обратна сила, същото важи и за изваждане на определен конкретен случай от общия ред.
Малко като в шахмата - пипнато-играно.
Иначе на практика означава, че правилникът е врата у поле и всяка една група с достатъчно гласове може да прави каквото си ще. Защо тогава да имаме изобщо законодателство, като може да се променя както си ще и когато им скимне?!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1247 -: Април 20, 2021, 21:27:39 »
 :m1302:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1248 -: Април 20, 2021, 21:30:01 »
Quote (selected)
Аз не виждам това в решението на КС. НС е задължано да спазва Конституцията. Правилника е от компетенцията на НС. НС може да го промени, може и просто да извади определен конкретен случай от общия ред.
Така формулирано питането към КС изобщо не изключва последната хипотеза.

чл. 73 от Конституцията:  "Организацията и дейността на Народното събрание се осъществяват въз основа на Конституцията и на правилник, приет от него." От това по-ясна норма не мога да си представя.
Прочее - по повод мнението ти за "декларацията на НС":
Декларациите и обръщенията не са правни актове на Народното събрание.
Нямам си представа защо Асол намеси Дончева (която поддържа същото мнение като моето), че и НК (предполагам иде реч за Наказателния кодекс).
ПП. НС може, разбира се, да промени правилника си, но това пак трябва да стане ... по правилника на НС.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 21:35:54 от Памфуций »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1249 -: Април 20, 2021, 21:50:10 »
Какво ще речи "правен" акт? Вероятно имаш предвид нормативен акт. Каквито за законите. А те са нормативни, защото въвеждат норми.
Решението също не е нормативен акт, но това не значи че не трябва да се изпълнява.
Всъщност всеки акт на Парламента изразява волята на Парламента.
« Последна редакция: Април 20, 2021, 21:55:48 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1250 -: Април 20, 2021, 21:52:19 »
Имам чувството, че медитирате върху тия повърхностни формалности, какво казал еди кой си лъжец, какво пишело в неспазваните от никой закони...  :lol:  А всичко се върти около пари!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1251 -: Април 20, 2021, 21:56:19 »
Какщво ще речи "правен" акт. Вероятно имаш предвид нормативен акт. Каквито за законите. А те са нормативни, защото въвеждат норми.
Решението също не е нормативен акт, но това не значи че не трябва да се изпълнява.
Всъщност всеки акт на Парламента изразява волята на Парламента.
Да не се мъчим взаимно с определения, тук са събрани на купчинка:
Понятие за правен акт и видове правни актове

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1252 -: Април 20, 2021, 21:58:53 »
Имам чувството, че медитирате върху тия повърхностни формалности, какво казал еди кой си лъжец, какво пишело в неспазваните от никой закони...  :lol:  А всичко се върти около пари!
Максимус, ако новите ще са като старите, какъв е смисълът да бъдат сменяни? Ако държавата ще продължи да бъде безправова, ако законите ще са с пожелателен смисъл и прилагаемост, то дали ще се казват ГЕРБ, БСП, ДПС, ДБС или ТритеБанана няма никаква разлика. Пак е въпрос чии кучи синове са и това е! Останалото са залъгалки за наивния гласоподавател.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1253 -: Април 20, 2021, 22:03:39 »
Да не се мъчим взаимно с определения, тук са събрани на купчинка:
Понятие за правен акт и видове правни актове
Посочените показатели не са законово определени и изчерпателни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1254 -: Април 20, 2021, 22:05:09 »
Вероятно имаш предвид нормативен акт. Каквито за законите. А те са нормативни, защото въвеждат норми.

Начи, първо, има си цел закон за нормативните актове; второ, нормативните актове си имат армейска структура: редници, младши офицери, старши офицери и генерали. Или обратното. Кой както му харесва. А правен акт е общо понятие, в което влиза и норм. акт. Нещо като генщаб.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1255 -: Април 20, 2021, 22:10:09 »
Да не се мъчим взаимно с определения, тук са събрани на купчинка:
Понятие за правен акт и видове правни актове
И още:
https://www.bg-pravo.com/2009/12/35.html

Неюридически актове на НС
Декларациите и обръщенията са израз на отношението на НС към проблемите на вътрешната и външната политика. Тези актове не са юридически, но маркират някои акценти в политиката на държавните органи. Те представляват политическа директива за дейността им, без да са юридически задължителни за тях. Това са политически актове с призивен характер.

Пак на същото място:

Правилник за организацията и дейността на НС
Той регулира отношенията по конституирането, вътрешната организация, реда и формите на дейност на парламента. Действието на разпоредбите се разпростират предимно по отношение на НС, органите му и народните представители. Субекти на правоотношенията, които възникват на основата на Правилника, са преди всичко НС, вътрешните му органи и народните представители. Правилникът е нормативен акт с юридическа сила, равна на закона.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1256 -: Април 20, 2021, 22:13:16 »
Посочените показатели не са законово определени и изчерпателни.
Памфуций е добавил. Но можем да спретнем една темичка на тема що е то "акт" и има ли той правна значимост у нас. Само малко се опасявам да не налазят разни други определения, пак започващи на буквата "п".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1257 -: Април 20, 2021, 22:21:10 »
Цитат на: Ной
Максимус, ако новите ще са като старите, какъв е смисълът да бъдат сменяни?

Пак е въпрос чии кучи синове са и това е!

Да си до'дем на думата  :smokin:

Аз ще съм доволен да сменим амер. кучи синове с руски. Щото другите две алтернативи - турски и брюкселски к.с. нещо не ми харесват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1258 -: Април 20, 2021, 22:21:22 »
Quote (selected)
Това са политически актове с призивен характер.
Четох тези юридически алабализми.
България е парламентарна република.
Тебе шефът като те призове нещо, какво правиш?
Пак повтарям:
Всеки акт на Парламента изразява волята на Парламента!
това е същественото
 
Quote (selected)

Начи, първо, има си цел закон за нормативните актове;
Ми има. Ама не се сещам некой да го е ползвал за нещо поне от началото на века.
Може да е бил действащ, даже значим по времето когато е имало Държавен съвет :smokin:
« Последна редакция: Април 20, 2021, 22:27:58 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1259 -: Април 20, 2021, 22:42:16 »
Четох тези юридически алабализми.
...
Пак повтарям:
Всеки акт на Парламента изразява волята на Парламента!
това е същественото
Ще трябва да се определиш: или почиташ юридическите алабализми или се примиряваш с това, че "Посочените показатели не са законово определени и изчерпателни." Не може и двете едновременно да са в сила.