Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 02:06:07

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868246 пъти)

0 Потребители и 52 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1320 -: Април 21, 2021, 12:11:30 »
Цитат на: Aсол в Днес в 11:24:31
Джиджи, ние можем да четем. Линк е достатъчен, няма нужда от преразказ

Ами, ако можеш да ми кажеш или посочиш къде и как да намеря линк към телевизионния екран, откъдето съм записвала, ще ти бъда благодарна .



  Абе дайте ги тия линкове  хипервръзки...

Ада ги имах  хипер връзка за улуци. ком .. Па да видите какво стана..
 Врабецът отзад кутията излезе да чирика на място...
  По една жица ,  до кутията и моя прозорец накацаха трима врабци.. Ма те тичат , тичат, чирикат, чирикат   като едни манакини.

  П Изгубих 20 лева на облог.. Бойчо ме предаде..Очаквах да не си счупи нещо, да се яви в НС.. Оттам да надуе балон да го гръмне ,, а Той в центъра на арената да остане  с превързана нога, само по патерица..


Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1321 -: Април 21, 2021, 12:14:24 »
Дам... Сценаристите наистина са решили да върнат мандата. Сега чета какво точно е казал Тошко в НС:
Quote (selected)
"И ако случайно се стигне до трети мандат, т.е. то ще се стигне... "

https://offnews.bg/politika/kogo-predupredi-toshko-jordanov-da-ne-vzima-treti-mandat-i-da-se-pazi-750272.html


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1322 -: Април 21, 2021, 12:21:19 »
Дам... Сценаристите наистина са решили да върнат мандата. Сега чета какво точно е казал Тошко в НС:
https://offnews.bg/politika/kogo-predupredi-toshko-jordanov-da-ne-vzima-treti-mandat-i-da-se-pazi-750272.html
Интересно ще ми бъде, дали някой ще се сети да ги попита - защо връщат мандата? Най-логичната причина е, че са готвени за патерица на гербавите, но изборите разбъркаха картите :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1323 -: Април 21, 2021, 12:23:45 »
По-скоро това беше първата голяма стъпка в кариерата й....после си оплете кошничката с гербавите, които я пробутаха на пияндето със сърчицата. Не е единствената, де ..те са цяло съзвездие - Биков, Николайчо Младенов, Днешното гербаво Митово..сигурно и още ще има. Не ви се смея, Бонго, такива има и при нас. Друг е въпросът, че вие им се радвате, щото щели да затрият БСП
При вас е различно: БСП упражнява фактически монопол "у лево". Общо взето "левите" имат един път за развитие - през БСП. Затова и тези атаки на Нинова срещу партията на МаяМа. Защото МаяМа и Дончева показват и друг път, макар и не догматично "ляв".
При нас "у десно" ГЕРБ се опитва да установи такъв монопол и Боко да решава кое е "дясно", кое не е. Ей сега пак го слушам по Канал1 - реве срещу "партията на Иван Костов, която подкрепя чалгаджията", вместо да подкрепи "отговорната партия в дясно, призната в Европа партия в дясно". Затова, на "нас" целта ни е ГЕРБ да постои в опозиция - ние в голяма степен се борим за рибата в едно и съща река (ако си послужа с евангелската аналогия).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1324 -: Април 21, 2021, 12:30:28 »
Интересно ще ми бъде, дали някой ще се сети да ги попита - защо връщат мандата?
Най-логичната причина е, че са готвени за патерица на гербавите ...

А ако ти можеш да кажеш – и кой ги е готвил! – аз пък ше те обявя за стратег!!! :0007:

Така, както оня ден се беше обявила тук самата ти ...  :lol:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1325 -: Април 21, 2021, 12:30:49 »
 Мая се раздра да плещи по студията как ще чегъртат Борисов и като дойде време за действие - направи комисия /тез неща винаги свършват по един и същи начин/ и взе та се изниза. Насметоха я у фейса и тръгна да внася решение, което поради не знам какви причини ще отлежава до утре. Тъкмо да попреминат разни предварителни врътки. Колко удобно! Значи толкова и е акълът на Мая, ако приемем, че наистина има желание да свърши това, дето го плеще. Другата опция е ясна - разсейване на протестен вот и осигуряване на тиквенодепесарското благополучие. И после реве - атакуват я! Ами тя сама дава подобни възможности...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1326 -: Април 21, 2021, 12:39:01 »
Наблюдавайки поведението на "новите", се сетих за ей туй изреченийце:

Quote (selected)
«Прежде, чем объединяться, и для того, чтобы объединиться, мы должны сначала решительно и определенно размежеваться».

 :smokin:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1327 -: Април 21, 2021, 12:40:45 »
Интересно ще ми бъде, дали някой ще се сети да ги попита - защо връщат мандата? Най-логичната причина е, че са готвени за патерица на гербавите, но изборите разбъркаха картите :nuts:
Тва убаво че са говорили руски. Че ако беха местни моеше да изпратят кратуната с наложен платеж на Бочко.
Местни фмсисъл от региона.
КОй разпраеше че Бачко мое поеме към Дубай?
 
Не знам за МаяМа и Дончева.
Фанах края на разпита на Ананиев.
НЕква фльорца отпритех едва ли не шпакла му удари.
Колко "топ" бюджетар бил и подобни ........
« Последна редакция: Април 21, 2021, 12:55:55 от 66 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1328 -: Април 21, 2021, 12:41:32 »
Мая се раздра да плещи по студията как ще чегъртат Борисов и като дойде време за действие - направи комисия и взе та се изниза.

Не я познавам лично, няма такава вероятност, така че – забрави!!!  :cool-1084:

Quote (selected)
Насметоха я у фейса ...

И допускам също, че на Мая ѝ пука от фейса точно толкоз, колкото и на мен, тъй като изобщо не ме интересува и абсолютно никога не съм влизала там ...  :lol:


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1329 -: Април 21, 2021, 12:42:01 »
Quote (selected)
  Не разбрах, драги ми Пешо, в какво точно според теб се състоят интересите на държавата?
Интересите на държавата са едно и не винаги съвпадат с националните.
Националните интереси пък са мнооговекторни и не могат да бъдат обобщавани в едно изречение, както правят корнелианците.
В конкретния случай аз виждам националния интерес в изчистване на България от язвата ББ и компания, за което е жизнено важно запазване на ОФ-то с/у него. А Корнелия го подкопава.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1330 -: Април 21, 2021, 12:45:25 »
Quote (selected)
И допускам също, че на Мая и пука от фейса точно толкоз, колкото и на мен, тъй като изобщо не ме интересува и абсолютно никога не съм влизала там ...

Всички политици имат официални страници във фейса, където постоянно публикуват свои изказвания и коментари, и показват изявите си тук и там. Така че пука ѝ на Манолова и вероятно си има сътрудник, който следи и докладва коментарите на читателите там.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1331 -: Април 21, 2021, 12:54:22 »
Интересите на държавата са едно и не винаги съвпадат с националните.
Националните интереси пък са мнооговекторни и не могат да бъдат обобщавани в едно изречение, както правят корнелианците.
В конкретния случай аз виждам националния интерес в изчистване на България от язвата ББ и компания, за което е жизнено важно запазване на ОФ-то с/у него. А Корнелия го подкопава.

Хмммм.... интересно съзвучие (не идентичност, но съзвучие) с мнението на Христо Иванов:
Quote (selected)
Корнелия със своите действия да атакува възможността за взаимодействие, позиционира ДПС отново като златен пръст. Не съм сигурен, че някой, освен ДПС има интерес от това. И се питам защо Корнелия прави това.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1332 -: Април 21, 2021, 12:55:09 »
В конкретния случай аз виждам националния интерес в изчистване на България от язвата ББ и компания, за което е жизнено важно запазване на ОФ-то с/у него. А Корнелия го подкопава.

а бе, ти нали заяви еднозначно, че спираш да се интересуваш от бсп? защо тогава последните ти мнения са само за бсп и нинова? м?

как точно нинова подкопава оф-то? с изреждане на факти? откора фактите взеха да стават неудобни за споменаване? м?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1333 -: Април 21, 2021, 12:57:25 »
Не претендирам за оригиналност, просто така виждам нещата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1334 -: Април 21, 2021, 13:00:08 »
Нещата са прости.
Утре връщат мандтя.
Ф други ден цирка отваря.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1335 -: Април 21, 2021, 13:01:40 »
ГЕРБ (онова дьонме Гьорг) атакува опозицията за "надвзетите субсидии). Изрично изброи БСП, ДСБ и ДБГ

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1336 -: Април 21, 2021, 13:02:23 »
Нещата са прости.
Утре връщат мандтя.
Ф други ден почва цирка.

Важното е зрелища да има!

Quote (selected)
ГЕРБ (онова дьонме Гьорг) атакува опозицията за "надвзетите субсидии). Изрично изброи БСП, ДСБ и ДБГ

Така, така, Бонго. Ти, обаче, си склонен да се уйдиса на разни нечленоразделни аматьори да се намалявали субсиидите. Няма, бе! Няма слафчуфците да кандисат да разкарат Тиквата - няма! Колкото и да ти е неприятно ще трябва да си играете с БСП. Това е положението!  :nuts:

Не боли! Нищо не ви стана на последните избори, даже успяхте да влезете в парламента
« Последна редакция: Април 21, 2021, 13:07:52 от Aсол »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1337 -: Април 21, 2021, 13:03:07 »
Quote (selected)
а бе, ти нали заяви еднозначно, че спираш да се интересуваш от бсп? защо тогава последните ти мнения са само за бсп и нинова? м?
За да се пукат рицарите на Св. Корнелия и великия Устав.  :smokin:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1338 -: Април 21, 2021, 13:03:24 »
Интересите на държавата са едно и не винаги съвпадат с националните.
В конкретния случай аз виждам националния интерес в изчистване на България от язвата ББ и компания, за което е жизнено важно запазване на ОФ-то с/у него.
:th_up:

Quote (selected)
А Корнелия го подкопава.

За жалост е така – слушах я тая сутрин и даже писах малко по-горе тук ...  :t1816:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1339 -: Април 21, 2021, 13:07:48 »
Сценаристите, на шоуто или на прехода?  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1340 -: Април 21, 2021, 13:10:02 »
За жалост е така – слушах я тая сутрин и даже писах малко по-горе тук ...

Прегледай си пак стенограмата от телевизора (на изявлението на Корнела) и ще видиш, че не е така. Или, както викаме в махалата, "не знам как е точно, но не е така, както казваш"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1341 -: Април 21, 2021, 13:12:07 »
Един от възможните отговори на питането на Хр. Ив. "Защо Корнелия прави това" е, според мен за вътрешно партийна консумация - да закрепи силно разклатената си репутация на Chevalier sans peur et sans reproche. Като гледам как подскачат нашите форумни поклонници - хваща дикиш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1342 -: Април 21, 2021, 13:14:23 »
Колкото и гадно да ми е, Йордан Цонев преди малко направи много добро и смислено изказване, в което дирекно каза, че всичките тези "социални законопроекти" внесени от Нинова са предизборна пушилка, защото изобщо не са съобразени с бюджета.  :lol:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1343 -: Април 21, 2021, 13:18:09 »
За да се пукат рицарите на Св. Корнелия и великия Устав. 

тва трябва да е неква силно дясна черта - да лъжеш, да мажеш, да се обясняваш как не се интересуваш от нещо, и все за него да пишеш.

ти си така, манрикото и той хич не се интересува от бесепето, ама току подлайва.

а аз на такова поведение му казвам 'лъже като разпран'.

така и не ми отговори на въпроса 'как точно нинова подкопава анти-герб единството?' като вади факти? откога при положение, че фактите станаха подкопаващи единството, виновен е този, който ги казва, а не тези, които са извършили постъпките от въпросните факти?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1344 -: Април 21, 2021, 13:20:06 »
Бюджетът подлежи на актуализация, дори и според Киро. Не виждам проблем да се скипне данък комисионни от строежи и саниране /обисновено е над 70%, а някъде и над 80% от предвидените суми/, например,  и да се пренасочи по други пера. Това е от компетентността на НС, или Данчо Ментата не мисли така? То, ясно що не мисли така, щото захранването на обръчите е вече предвидено. Бонго, айде да не си говорим глупости, става ли?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1345 -: Април 21, 2021, 13:20:17 »
Важното е зрелища да има!

Така, така, Бонго. Ти, обаче, си склонен да се уйдиса на разни нечленоразделни аматьори да се намалявали субсиидите. Няма, бе! Няма слафчуфците да кандисат да разкарат Тиквата - няма! Колкото и да ти е неприятно ще трябва да си играете с БСП. Това е положението!  :nuts:

Не боли! Нищо не ви стана на последните избори, даже успяхте да влезете в парламента

Ми то един от вашите отговори добре (макар - научете се какво е процедура и спрете да атакувате предедателката, че не цензурира изказванията ) , че тези субсидии не са откаднати, нито взети насила, а Горанов ги е изчислявал и давал.
И да - оставам на мнението си. Асол, аз знам плачевното финансово състояние на ДСБ. И въпреки всичко мисля, че ще трябва да се търси компримис по въпроса. Няма как да "си играем" с БСП, докато Нинова непрекъснато обръща игралната дъска.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1346 -: Април 21, 2021, 13:20:45 »
и защо бе, бонго, трябва да са съобразени с бюджета? откъде-накъде?

че то по тази логика никакви закони не могат да се приемат, щото финансовата им обосновка 'не е съобразена с бюджета', а актуализация на въпросния бюджет може да прави само правителството, дето е в оставка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1347 -: Април 21, 2021, 13:21:50 »
Няма как да "си играем" с БСП, докато Нинова непрекъснато обръща игралната дъска.

как точно го прави? като предлага неща, дето вие отхвърляте, щото сте антикомунисти?

и после се чудите накъде да се завъртите :bigok:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1348 -: Април 21, 2021, 13:23:28 »
Един от възможните отговори на питането на Хр. Ив. "Защо Корнелия прави това" е, според мен за вътрешно партийна консумация - да закрепи силно разклатената си репутация на Chevalier sans peur et sans reproche. Като гледам как подскачат нашите форумни поклонници - хваща дикиш.

Начи, ти нищо не си разбрал. Дет се вика, гледаш ама не видиш. Ристю е насран, защото се оказа, че Корнела е права и сега му го навира в носа. Затова сабалем по телевизора въртеше и сучеше. Ако не вярваш - Жижи ще ти даде стенограмата.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1349 -: Април 21, 2021, 13:24:46 »
Бюджетът подлежи на актуализация, дори и според Киро. Не виждам проблем да се скипне данък комисионни от строежи и саниране /обисновено е над 70%, а някъде и над 80% от предвидените суми/, например,  и да се пренасочи по други пера. Това е от компетентността на НС, или Данчо Ментата не мисли така? То, ясно що не мисли така, щото захранването на обръчите е вече предвидено. Бонго, айде да не си говорим глупости, става ли?

Е нали преди малко ти, лично ти каза, че всички тези закони били поставени на трупчета. Законопроект за актуализация на бюджета да сте внесли? Или колосът Гечев , който дръкна глупости за дефицитите първо тримесечие и Ананиев буквално го насра, не е се е сетил за това и Ментата да е прав, че всички те са предизборна пушилка?
 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1350 -: Април 21, 2021, 13:26:18 »
и защо бе, бонго, трябва да са съобразени с бюджета? откъде-накъде?

че то по тази логика никакви закони не могат да се приемат, щото финансовата им обосновка 'не е съобразена с бюджета', а актуализация на въпросния бюджет може да прави само правителството, дето е в оставка.

Защо пишеш глупости за неща , които изобщо не са ти ясни?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1351 -: Април 21, 2021, 13:28:41 »
Нинова ли ви обръща игралната дъска? Нинова ли ви беше виновна, когато 2019 се хилехте, как сте прецакали комунетата  -  те ви избрали кметовете, пък вие сте ги прекарали в техните райони!? Нинова ли е виновна, че се правите на ощипани, къде е била БСП по време на протестите лятото, когато точно ваши хора на Орлов мост знаят кои стояха на дежурства пред палатките!? Що не внесохте вие мораториум, Бонго, когато още преди формирането на НС Нинова ви предложи да го направите заедно и да ви даде информация? Фръцнахте се, нали? Мъцнахте ли нещо, Бонго? Ти какво очакваш, Бонго? Даже дълго ви търпя. Щото масовото настроение този път е да ви се сритат задници за да се научите, че думата и делата ви трябва да струват нещо!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1352 -: Април 21, 2021, 13:31:07 »
Е нали преди малко ти, лично ти каза, че всички тези закони били поставени на трупчета. Законопроект за актуализация на бюджета да сте внесли? Или колосът Гечев , който дръкна глупости за дефицитите първо тримесечие и Ананиев буквално го насра, не е се е сетил за това и Ментата да е прав, че всички те са предизборна пушилка?
 
Какво Ананиев?
Друнка щуротии на едро.
Пандемията му бела виновна, че изхарчили двеста и кусор милиона извън предвидените в бъджета за нема три месеца.
Пак тя виновна че несъбрал 700 милиона данъци от хозарт. Не само не събрал ми и не ги потърсил.
 
И тва че бюджета и таз и миналогодишния не е казАл бууум се дължи само на тва че от Брюксел резрешиха да се префърлят и харчат неусвоени пари.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1353 -: Април 21, 2021, 13:32:07 »
Един от възможните отговори на питането на Хр. Ив. "Защо Корнелия прави това" е, според мен за вътрешно партийна консумация - да закрепи силно разклатената си репутация на Chevalier sans peur et sans reproche. Като гледам как подскачат нашите форумни поклонници - хваща дикиш.

Начи, ти нищо не си разбрал. Дет се вика, гледаш ама не видиш. Ристю е насран, защото се оказа, че Корнела е права и сега му го навира в носа. Затова сабалем по телевизора въртеше и сучеше. Ако не вярваш - Жижи ще ти даде стенограмата.

За кое точно Корнела го е насрала?
И как "затова сутринта въртеше и сучеше" ? Няма как сутрешните му думи по телевизията да са в отговор на атаките на Корнелия , направени по-късно в Народното събрание.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1354 -: Април 21, 2021, 13:48:33 »
Начи, ти нищо не си разбрал. Затова сабалем по телевизора въртеше и сучеше.
Ако не вярваш - Жижи ще ти даде стенограмата.

Абе, чак стенограма не е!  :cool-1084:

Но си мисля, че моите "преводачески записки" от ТВ-екрана могат от време на време да вършат И тук някаква работа ... 

O:-)



« Последна редакция: Април 21, 2021, 21:30:23 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1355 -: Април 21, 2021, 13:49:05 »
Нинова ли ви обръща игралната дъска? Нинова ли ви беше виновна, когато 2019 се хилехте, как сте прецакали комунетата  -  те ви избрали кметовете, пък вие сте ги прекарали в техните райони!? Нинова ли е виновна, че се правите на ощипани, къде е била БСП по време на протестите лятото, когато точно ваши хора на Орлов мост знаят кои стояха на дежурства пред палатките!? Що не внесохте вие мораториум, Бонго, когато още преди формирането на НС Нинова ви предложи да го направите заедно и да ви даде информация? Фръцнахте се, нали? Мъцнахте ли нещо, Бонго? Ти какво очакваш, Бонго? Даже дълго ви търпя. Щото масовото настроение този път е да ви се сритат задници за да се научите, че думата и делата ви трябва да струват нещо!

Айде, пак завъртя танца.
Аре спри с тези празни заклинания - как избрахте кмета на "Изгрев" - с гласове от Юпитер, може би, а? И нали ти обещаваше "Мая срещу Гешев" , Сетихте се за Гешев, едва когато той нападна президенстото. 
"Масовото настроение" в оскатената ви от Нинова и такива като тебе партия не съм убеден доколко ти правдиво го предаваш.
Думите на Иванов, които цитирах, са от неговото резюме на думите му сутринта по телевизията. Те се отнасят точно за предизборната пушилка с "мораториума" и  подобни глупости.
===
Научете се - игралната дъска не принадлежи на никого.
Абе какво ОФ , като БСП се ръководи от хора, на които е втъплено, че ОФ може да има , само когато Партията е ръководна сила.
Пешо е напълно прав - вие не мислите за държавния интерес. И друг път си го писала - никакви конструктивни действия - "враговете" да  изпият чашата до дъно . Държавата да се скапе съвсем, че най-сетне някой да ви гласува доверие.
В момента вие сте деструктивна сила в това НС. Деструктивна сила, наравно с ГЕРБ. Заедно с ГЕРБ вие го саботирате.
Работите заедно с ГЕРБ срещу "новите" с надеждата те да се компроментират и да увиснат на ДПС за подкрепа и да се провалят на идните избори.
Всяко едно ваше действие в НС го показва.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1356 -: Април 21, 2021, 13:57:10 »
Айде, пак завъртя танца.
Пешо е напълно прав - вие не мислите за държавния интерес. И друг път си го писала - никакви конструктивни действия - "враговете" да  изпият чашата до дъно . Държавата да се скапе съвсем, че най-сетне някой да ви гласува доверие.
В момента вие сте деструктивна сила в това НС. Деструктивна сила, наравно с ГЕРБ. Заедно с ГЕРБ вие го саботирате.
:thup:

Quote (selected)
Работите заедно с ГЕРБ срещу "новите" с надеждата те да се компрометират и да увиснат на ДПС за подкрепа и да се провалят на идните избори.
Всяко едно ваше действие в НС го показва.
:th_up:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1357 -: Април 21, 2021, 13:57:43 »
Кви "новите" бре Бонго. Вие сте люспа от някога значимото СеДС. А Христо Иванов е люспа от Боко 2  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1358 -: Април 21, 2021, 13:58:57 »
Нинова ли ви обръща игралната дъска? Нинова ли ви беше виновна, когато 2019 се хилехте, как сте прецакали комунетата  -  те ви избрали кметовете, пък вие сте ги прекарали в техните райони!? Нинова ли е виновна, че се правите на ощипани, къде е била БСП по време на протестите лятото, когато точно ваши хора на Орлов мост знаят кои стояха на дежурства пред палатките!? Що не внесохте вие мораториум, Бонго, когато още преди формирането на НС Нинова ви предложи да го направите заедно и да ви даде информация? Фръцнахте се, нали? Мъцнахте ли нещо, Бонго? Ти какво очакваш, Бонго? Даже дълго ви търпя. Щото масовото настроение този път е да ви се сритат задници за да се научите, че думата и делата ви трябва да струват нещо!

Ето пак глупотевините на пропагандата. Защо да внасяме "ние" мораториум, при условие, че в НС са депозирани вече няколко. Учуден съм, че и ГЕРБ не са внесли вече. Как точно преди формирането на НС да бъде внесен? Ние сме завили, че ще подкрепим такова решение. Какво повече искаш?
Ако Нинова е била искрена защо не е внесла по реда предложението още в първия ден на НС, а го предложи ad hoc да бъде вмъкнато в друг решение, знаейки че няма как да бъде прието? Защо отново трябва да се връщаме на дискусията от снощи , където съм цитирал вашите собствени становища в зала, Асол?
 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1359 -: Април 21, 2021, 13:59:45 »
Нищо ново под слънцето. Да си се подлагал на Тиквата за съвместно управление и да обвиняваш другите, че видиш ли не били констуктивни!? Да ви се разбягат активистите и днес да ви се хилят в очите от позицията на тиквени експерти и вие да обвинявате БСП, че ви пречела на ОФ-то, при условие че правите всичко напук срещу тази партия, без значение какво предлага!? На това му се вика нахалство и гьонсуратлък, но аз изобщо не съм изненадана...Веднъж ти написах, че ще се радвам, ако някога ме опровергаете, ама не вярвам...Продължавам да не вярвам...на фалшиви поборници срещу Тиквата. Цели три"нови" субекта, борци срещу статуквато, пълни с подюрганни партньори на Боци. Между другото той не спира да ви се подиграва/включително и днес/, като през това време мило и драго дава да разсипе БСП, която очевидно и на вас най-много пречи... :smokin:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1360 -: Април 21, 2021, 14:00:31 »
Quote (selected)
Абе какво ОФ , като БСП се ръководи от хора, на които е втъплено, че ОФ може да има , само когато Партията е ръководна сила.

Няма такова нещо.
Вашите хора решиха, че трябва напълно да я игнорират, сложиха я в един кюп с ДПС и ГЕРБ, премълчавайки направеното като опозиция в миналия парламент и по време на протестите, но не съм чула да са казали, че няма да приемат нейните гласове. Голям проблем ви е, ако БСП бъде все пак забелязана.
То и на протестите беше интересно - в началото хората излязоха заедно, после Христо Иванов отдели своите пред БНБ, а градското дясно, което ни натресе Борисов с протестите срещу Орешарски, си загради територийка на Орлов мост.

Мислете малко де! БСП може и да загуби много на тези избори, но пак спечели повече от вас. (Второто място на ИТН е аномалия.) Ще игнорирате половин милион избиратели?
« Последна редакция: Април 21, 2021, 14:09:01 от Simplified Solutions »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1361 -: Април 21, 2021, 14:01:25 »
Работите заедно с ГЕРБ срещу "новите" с надеждата те да се компроментират и да увиснат на ДПС за подкрепа и да се провалят на идните избори.
Всяко едно ваше действие в НС го показва.

баси глупостите. действията, бонго, показват, че 'новите' се стараят да отхвърлят всяко предложение, дошло от бсп. след което, като се усетят как са се обосрали, почват да генерират речи колко са по-по-най.

действия, бонго, от 'новите' срещу гербавите все още няма. няма, бе. има некви приети за правене неща некъде в некво бъдеще време.

така че от бсп са изключително прави да им навират в лицата последствията от отказите им.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1362 -: Април 21, 2021, 14:03:51 »
Кви "новите" бре Бонго.

Как какви?!? Ами новите "партии на протеста"!!! :0005:

Quote (selected)
Вие сте люспа от някога значимото СеДС.
А Христо Иванов е люспа от Боко 2
:middle_finger-434:

И добре, че г-н Принца върна отново тук тоя среден пръст, Господ да го поживи!!!



Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1363 -: Април 21, 2021, 14:05:39 »
Как какви?!? Ами новите "партии на протеста"!!! :0005:
 :middle_finger-434:

И добре, че г-н Принца върна отново тук тоя среден пръст, Господ да го поживи!!!


На път съм обаче пак да го махна, да знаеш.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1364 -: Април 21, 2021, 14:06:10 »
В момента вие сте деструктивна сила в това НС. Деструктивна сила, наравно с ГЕРБ. Заедно с ГЕРБ вие го саботирате.
Работите заедно с ГЕРБ срещу "новите" с надеждата те да се компроментират и да увиснат на ДПС за подкрепа и да се провалят на идните избори.
Всяко едно ваше действие в НС го показва.
Не исках да го пиша, че да не дразня излишно и без това изнервените до крайност корнелианци, ама нали онци държи на 'истината на всяка цена '.
Да, поведението на Нинова оставя силно внушение за игра в полза на герб. Подчертавам - на Св. Корнелия, щото другите в момента го играят овце.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1365 -: Април 21, 2021, 14:06:24 »
На път съм обаче пак да го махна, да знаеш.

И добре ще направите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1366 -: Април 21, 2021, 14:07:22 »
 
Quote (selected)
че 'новите' се стараят да отхвърлят всяко предложение, дошло от бсп.

И всеки път това става с помощта на ДПС и с подходящата обосновка от новия партньор :nuts:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1367 -: Април 21, 2021, 14:08:15 »
Айде, пак завъртя танца.
Аре спри с тези празни заклинания - как избрахте кмета на "Изгрев" - с гласове от Юпитер, може би, а? И нали ти обещаваше "Мая срещу Гешев" , Сетихте се за Гешев, едва когато той нападна президенстото. 
"Масовото настроение" в оскатената ви от Нинова и такива като тебе партия не съм убеден доколко ти правдиво го предаваш.
Думите на Иванов, които цитирах, са от неговото резюме на думите му сутринта по телевизията. Те се отнасят точно за предизборната пушилка с "мораториума" и  подобни глупости.
===
Научете се - игралната дъска не принадлежи на никого.
Абе какво ОФ , като БСП се ръководи от хора, на които е втъплено, че ОФ може да има , само когато Партията е ръководна сила.
Пешо е напълно прав - вие не мислите за държавния интерес. И друг път си го писала - никакви конструктивни действия - "враговете" да  изпият чашата до дъно . Държавата да се скапе съвсем, че най-сетне някой да ви гласува доверие.
В момента вие сте деструктивна сила в това НС. Деструктивна сила, наравно с ГЕРБ. Заедно с ГЕРБ вие го саботирате.
Работите заедно с ГЕРБ срещу "новите" с надеждата те да се компроментират и да увиснат на ДПС за подкрепа и да се провалят на идните избори.
Всяко едно ваше действие в НС го показва.
Не отваряй дума за кметовете в София, щото най-вероятно се пази още във фейсбук написаното от Найо, Байо и др. - веднага след втория тур. Много доволни бяха, че били прекарали комунистите, дето гласували за техните кметове, а те си пасували за кандидатите на бсп.
Ще видим как ще свалите Каскета, ама като ви гледам действията - май нищо.
И кой с кого работи и това почна да се изяснява - вашите хора ги назначат в бордовете. Комисиите ги оглавявате с помощта на дпс. Новите бордове се назначават, вие гласувате "въздържали се".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1368 -: Април 21, 2021, 14:20:59 »
Да, поведението на Нинова оставя силно внушение за игра в полза на герб. Подчертавам - на Св. Корнелия, щото другите в момента го играят овце.

айде сега да кажеш какво точно е въпросното поведение

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1369 -: Април 21, 2021, 14:22:37 »
Няма такова нещо.
Вашите хора решиха, че трябва напълно да я игнорират, сложиха я в един кюп с ДПС и ГЕРБ, премълчавайки направеното като опозиция в миналия парламент и по време на протестите, но не съм чула да са казали, че няма да приемат нейните гласове. Голям проблем ви е, ако БСП бъде все пак забелязана.
То и на протестите беше интересно - в началото хората излязоха заедно, после Христо Иванов отдели своите пред БНБ, а градското дясно, което ни натресе Борисов с протестите срещу Орешарски, си загради територийка на Орлов мост.

Мислете малко де! БСП може и да загуби много на тези избори, но пак спечели повече от вас. (Второто място на ИТН е аномалия.) Ще игнорирате половин милион избиратели?
Не е така.
Протестите са както срещу герб, така и срещу 'системата ',каквото и да значи това. А системата включва т. нар. системни партии - герб, дпс  и... бсп. На БСП това клеймо тежи отделно и независимо от антикомунистическо. И затова според мен Нинова трябваше да прояви доста повече такт и толерантност, за да се кооптира към  другите  протестни партии, а не да върви с рогата напред да се самодоказва и  да претенндира за най-праведна позиция. Да беше взела пример от Мустафата...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1370 -: Април 21, 2021, 14:27:09 »
Няма такова нещо.
Вашите хора решиха, че трябва напълно да я игнорират, сложиха я в един кюп с ДПС и ГЕРБ, премълчавайки направеното като опозиция в миналия парламент и по време на протестите, но не съм чула да са казали, че няма да приемат нейните гласове. Голям проблем ви е, ако БСП бъде все пак забелязана.
То и на протестите беше интересно - в началото хората излязоха заедно, после Христо Иванов отдели своите пред БНБ, а градското дясно, което ни натресе Борисов с протестите срещу Орешарски, си загради територийка на Орлов мост.

Престанете с тая шизофрения за Орешарски. Това правителство не го провалихха протестите, то само си се провали. Никой не ви е натрисал Борисов. За Борисов през есента на 2014 гласуваха дори по-малко хора от 2013.
Да, грешка беше коалицията с него и си платихме грешката. Макар аз все още не съм видял отговор на въпроса какво друго управление беше възможно през 14та.
Досега - на политическо ниво поне от ДБ има изключително коректно отношение към БСП. Сутринта най-сетне на въпроса за мораториума каза цитираното от мен.
Това е след 3 дни упорити неоснователни нападки от страна на БСП. Вкл. от Гечев, който толкова искаше бюджетната комисия, че я бяхте спазарили с ГЕРБ. Така ДПС стана златния пръст и подкрепи Ганев (поддържан от ИТН и ИМВ).
ДПС - поне на първо време ще подкрепят "безкористно". Едва със задълбочаване на зависмостта, ще предяват сметката. Вие, предявявате претенции, прекомерни претенции , гарнирани с популизъм
Как да ви  приемат социалните закони, без преразглеждане на бюджета? Бюджета, за който в момента цари пълна неяснота. Защото стана ясно, че Ананиев е бъркал в резерва за ядрения фонд и другаде, та сега чака да се напълни.
Цонев беше безкрайно прав. В сегашния бюджет има заложено вземане на близо 4 млрд. заем. Това е заложено в съществуващия бюджет. Там не са предвидени всичките тези социални разходи, в общинските бюджет не е предвидено орязването на таксите за детски градини и ясли. В бюджета не са предвидени и разходи за нови избори. В бюджета, обаче, е предвидена онази сума от 660 млн. концесионна такса, дето я внесоха за летище София оня ден.  Корнела иска спешно да разваля концесията дори преди становището на комисията на МаяМа. Развалянето не само значи връщането на тези 660 млн, но сигурно и някакви неустойки. ГЕРБ са подготвили схемата "след нас и потоп" , а Корнела вика - "Пускайте водата".     

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1371 -: Април 21, 2021, 14:29:11 »
Quote (selected)
системни партии - герб, дпс  и... бсп
ДБ към кои ги числиш? Не участва ли ХИ като министър в БОКО-2? Не създадоха ли заедно правителство?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1372 -: Април 21, 2021, 14:30:10 »
Quote (selected)
Протестите са както срещу герб, така и срещу 'системата ',каквото и да значи това. А системата включва т. нар. системни партии - герб, дпс  и... бсп.

Тези смешки можеш да ги разказваш на хора, които не са били всеки ден там. Особено дечурлигата си бяха с конкретни намерения Тиквата да се разкарва и с огромно желание споделяха болките и проблемите си лични и държава пред камерите на БСТВ. Даже имаше такива, специално дошли от чужбина, щото гледали БСТВ/Драги ми Пешо, излъчванията в рамките на ЕС и в Русия на протестите, бяха посредством БСТВ/. Особено интересни бяха дежурствата по барикадите и разговорите, които всякакви хора водеха помежду си. Да, Пешо, наоколо всички знаеха, кои са хората на БСП и никой не плюеше срещу нас. Тези партенки по "националните" телевизии. Всеки, който е бил дори веднъж на протест, ще ти се изсмее в лицето и ще те нарече "лъжец" :smokin:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1373 -: Април 21, 2021, 14:31:10 »
Quote (selected)
В бюджета, обаче, е предвидена онази сума от 660 млн. концесионна такса, дето я внесоха за летище София оня ден.  Корнела иска спешно да разваля концесията дори преди становището на комисията на МаяМа. Развалянето не само значи връщането на тези 660 млн, но сигурно и някакви неустойки.
ДБ нали уж беше против тая концесия? Вече не сте ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1374 -: Април 21, 2021, 14:33:31 »
Протестите са както срещу герб, така и срещу 'системата ',каквото и да значи това. А системата включва т. нар. системни партии - герб, дпс  и... бсп.

престани с лъжите, ако обичаш. знам, че ти иде отвътре и поведението ти на лъжец го доказва убедително, ама престани. протестите бяха за оставките на боко и гешев.

сега събери квото имаш там между ушите и отговори на това:
айде сега да кажеш какво точно е въпросното поведение

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1375 -: Април 21, 2021, 14:34:15 »
Дано не съм прав, но т. н. нови партии+ДБ досега показват със своите действия, че нямат воля да сменят държавата на БайХ.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1376 -: Април 21, 2021, 14:36:11 »
Quote (selected)
А системата включва т. нар. системни партии - герб, дпс  и... бсп.

Вече писах, че с влизането си в парламента всички нови партии и обединения автоматично станаха системни. Тва първо.
Второ - ДБО и ИМВ са съставени от остатъци, люспи, резени от други системни партии и никак не е добре да се правят на ненапита вода. И Борисов всеки ден им се подиграва - кого назначил, с кого ял и пил, на кого какво дал, с кого ходил на кино. Че и за общото им европейско семейство напомня.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1377 -: Април 21, 2021, 14:41:33 »
Дано не съм прав, но т. н. нови партии+ДБ досега показват със своите действия, че нямат воля да сменят държавата на БайХ.

И аз го подозирам, ама то не остана много време - ще си покаже

Симпли, поне 10 от слафчувите депутати са от СДС последна преснота, банката на Петето Славова, Олинеза и Делта Хил също имат своето представителство и те така, те
« Последна редакция: Април 21, 2021, 14:49:09 от Aсол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1378 -: Април 21, 2021, 14:45:21 »
Престанете с тая шизофрения за Орешарски. Това правителство не го провалихха протестите, то само си се провали.

още един с двойнствено отношение към истината. провали го депесето, там с гербавите едни кафета пиха, помниш ли?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1379 -: Април 21, 2021, 14:46:32 »
Не отваряй дума за кметовете в София, щото най-вероятно се пази още във фейсбук написаното от Найо, Байо и др. - веднага след втория тур. Много доволни бяха, че били прекарали комунистите, дето гласували за техните кметове, а те си пасували за кандидатите на бсп.
Ще видим как ще свалите Каскета, ама като ви гледам действията - май нищо.
И кой с кого работи и това почна да се изяснява - вашите хора ги назначат в бордовете. Комисиите ги оглавявате с помощта на дпс. Новите бордове се назначават, вие гласувате "въздържали се".

Е и? Какво значение има какво е написал Найо? Найо  коя партия педставлява точно? Бил е някога симатизант ДСБ ... Някога. Да, имаше десни, които на никаква цена не искаха да подкрепят МаяМа. Именно затова "идиотското" предложение на Радан МаяМа и Игнатов да се откажат, че да се намери в Бонев приемлива неутрална сила. Все още мисля, че щеше да сработи въпреки циганския вот. Защото аз съм гласувал за МаяМа, но не всички роднини и познати бяха съгласни. Четата на Пепи Москов точно такива я образуваха - "отвратени от подкрепата за комунистите". 
Поне накарах повечето да не гласуват за Данчето. Изобщо да не говорим колко подходяща беше МаяМа в лично качество за кмет, нали? Радан беше наясно със състоянието на "градското дясно". То не е ГЕРБ, че да прави, каквото каже Бойко. Калин Янакиев в "Дневник" може да пусне становище обратно на онова на Генчо Дайнов в същия брой.