Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:54:50

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867917 пъти)

0 Потребители и 65 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1380 -: Април 21, 2021, 14:47:51 »
Правителството на Орешарски го провалиха неговите създатели - Станишев + дпс - с некадърните си действия.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1381 -: Април 21, 2021, 14:54:46 »
ДБ нали уж беше против тая концесия? Вече не сте ли?
Против сме. Ама не отменяш вече сключени договори ей така, без яснота какво ще последва от това действие.
Какво ще стане, ако се окаже , че вътре има заложени мини с 1 милиард неустойка за разваляне на договора? Кой ще ги плати?
Кое от "след нас и потоп" не разбра?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1382 -: Април 21, 2021, 14:55:02 »
Quote (selected)
Е и? Какво значение има какво е написал Найо? Найо  коя партия педставлява точно? Бил е някога симатизант ДСБ ... Някога. Да, имаше десни, които на никаква цена не искаха да подкрепят МаяМа. Именно затова "идиотското" предложение на Радан МаяМа и Игнатов да се откажат, че да се намери в Бонев приемлива неутрална сила. Все още мисля, че щеше да сработи въпреки циганския вот. Защото аз съм гласувал за МаяМа, но не всички роднини и познати бяха съгласни. Четата на Пепи Москов точно такива я образуваха - "отвратени от подкрепата за комунистите".
Поне накарах повечето да не гласуват за Данчето. Изобщо да не говорим колко подходяща беше МаяМа в лично качество за кмет, нали? Радан беше наясно със състоянието на "градското дясно". То не е ГЕРБ, че да прави, каквото каже Бойко. Калин Янакиев в "Дневник" може да пусне становище обратно на онова на Генчо Дайнов в същия брой.
Найо само симпатизант... :) Симпатизант, дето между двата тура имаше поне две участия по телевизиите. Симпатизанти много, ама само някой ги канят...
За отказването на МаяМа и Игнатов - много несериозно. Хората гласували за нея, но тя да се откажела и четвъртият да се яви на втория тур... щяха да ни запишат в Гинес.
Те и в бсп има различни течения, но все пак излизат с декларации когато трябва.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1383 -: Април 21, 2021, 14:59:29 »
Против сме. Ама не отменяш вече сключени договори ей така, без яснота какво ще последва от това действие.
Какво ще стане, ако се окаже , че вътре има заложени мини с 1 милиард неустойка за разваляне на договора? Кой ще ги плати?
Кое от "след нас и потоп" не разбра?
Какво означава, че вътре има заложени мини? Преди провеждане на обществената поръчка има техническа спецификация, начин на плащане и т. н., и въпроса е дали сключения договор отговаря на тях.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1384 -: Април 21, 2021, 15:00:55 »
още един с двойнствено отношение към истината. провали го депесето, там с гербавите едни кафета пиха, помниш ли?

А провалиха го ДПС - те беха някакъв външен фактор спрямо правителството, може би? А БСП къде бяха по това време. Зер с техен мандат правителството, а  "независими" ключови министри (финансовия например) сетне се озоваха в редовете на ДПС. Какво говоря - самият Орешарски се яви срещу Радев от името на ДПС. ....
   

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1385 -: Април 21, 2021, 15:07:25 »
Против сме. Ама не отменяш вече сключени договори ей така, без яснота какво ще последва от това действие.
Какво ще стане, ако се окаже , че вътре има заложени мини с 1 милиард неустойка за разваляне на договора? Кой ще ги плати?
Кое от "след нас и потоп" не разбра?

Тва е ноо интересен политически въпрос. Ако аз бех ена лява партия, щех да кажа на електората си "Тва не е безплатно, но ако не го направим, положението ще стане по-зле. Затва ще платим неустойките по договорите на теа шибаняци, но ще знаем, че ф средно и дългосрочен план фсички печелят, щото сме се одкупили и тва вече е наше". Същото бих заявил и ако некога се заговори за връщането на ЕРП-тата и другите middlemen ф публичния домейн.

Няма безплатен обяд, од ена страна живеем фкапиталистическо опщество, од друга законите и договорите треа да се спазват. Ако гражданите искат ена по-справедлива и комфортна среда, треа да се бръкнат(през фиска) и да платят за нея. Ако искат да бъдат индиректно доени(пак прес фиска) од частни играчи, праф им път.


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1386 -: Април 21, 2021, 15:08:38 »
ДПС провали правителството, щото Станишев след евроизборите реши, че е време да смени Орешарски като министър - председател, с което вбеси агите. След туй вече се отметна от твърдо си изявление, че няма да става евродепутат и замина за Брюксел. Второто му беше резервен вариант. Тва е положението! И това го знае цялата партия и това е една от причините председателят на ПЕС да не посмее да се яви на пряк избор за председател на БСП. Дори не се опита :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1387 -: Април 21, 2021, 15:14:34 »
Тва е ноо интересен политически въпрос. Ако аз бех ена лява партия, щех да кажа на електората си "Тва не е безплатно, но ако не го направим, положението ще стане по-зле. Затва ще платим неустойките по договорите на теа шибаняци, но ще знаем, че ф средно и дългосрочен план фсички печелят, щото сме се одкупили и тва вече е наше". Същото бих заявил и ако некога се заговори за връщането на ЕРП-тата и другите middlemen ф публичния домейн.

Няма безплатен обяд, од ена страна живеем фкапиталистическо опщество, од друга законите и договорите треа да се спазват. Ако гражданите искат ена по-справедлива и комфортна среда, треа да се бръкнат(през фиска) и да платят за нея. Ако искат да бъдат индиректно доени(пак прес фиска) од частни играчи, праф им път.

Ами чудесно - Корнелия да го обясни: откъде ще дойдат парите за откуп, от къде ще дойдат сетне парите за модернизация и какъв ще е финансовият ефект.
Или може би това е твърде "дясно"?

Щото, аз като питах какво става след като бутнем ГЕРБ, вие с Команча казвахте - няма значение каква е алтернативата. Това няма отношение към полезното действие за бутането на ГЕРБ. Защото никой от вас не помисли, че бутането на ГЕРБ е процес , който протича в период, а не еднократен акт.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1388 -: Април 21, 2021, 15:24:11 »
А провалиха го ДПС - те беха някакъв външен фактор спрямо правителството, може би? А БСП къде бяха по това време. Зер с техен мандат правителството, а  "независими" ключови министри (финансовия например) сетне се озоваха в редовете на ДПС. Какво говоря - самият Орешарски се яви срещу Радев от името на ДПС. ....
ся, за да искаш точно и коректно изразяване от другите, трябва да го изискаш на първо място от себе си. ти писа, цитирам:

Престанете с тая шизофрения за Орешарски. Това правителство не го провалихха протестите, то само си се провали.
сега излиза, че не е било 'то само', а една от политическите сили, участващи в него. излиза и че ти това много добре го знаеш, ама пак се мъчиш да пробуташ неква манипулацийка, на принципа 'ако мине'.

да не ми се сърдиш после за епитетите. заслужаваш си ги.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1389 -: Април 21, 2021, 15:26:28 »
Ами чудесно - Корнелия да го обясни: откъде ще дойдат парите за откуп, от къде ще дойдат сетне парите за модернизация и какъв ще е финансовият ефект.
Или може би това е твърде "дясно"?

и като обясни кво - същите тези, дето се фръцнаха на предложението за мораториум, ще се фръцнат пак. щото са мноо десни, антикомунистически и не ги бива да мислят, ама ги бива да гласуват против бсп. после обаче нинова им виновна.

с две думи - дясна гнус.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1390 -: Април 21, 2021, 15:27:39 »
Quote (selected)
Ами чудесно - Корнелия да го обясни: откъде ще дойдат парите за откуп, от къде ще дойдат сетне парите за модернизация и какъв ще е финансовият ефект.
Или може би това е твърде "дясно"?

Не ми дреме за Корнелия, казвам кво бих казал аз. Парите за компенсации, модернизации и мутки пайни ще дойдат, одкъдето винаги са идвали - од данъците.
Тва треа да се казва фсеки път на фсички, щото само така има некви ничтожни изгледи гражданинът да схване връзката между себе си и властта. Даваш на властта ени пари и очакваш да получиш нещо срещу тях. Ако не го получиш или положението се влоши, сменяш властта.

Тва е и ляво, и дясно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1391 -: Април 21, 2021, 15:28:31 »
нали сте против, бе? нали? или сте против, ама само ако корнелия обясни. а ако не обясни - не. ей ти го двойнственото отношение към истината, по-точно ето го пак.

преди изборите - протииииииив, след - почваме с условийца с тънката мисла каквото и да ви кажат, вие да отказвате.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1392 -: Април 21, 2021, 15:32:38 »
нали сте против, бе? нали? или сте против, ама само ако корнелия обясни. а ако не обясни - не. ей ти го двойнственото отношение към истината, по-точно ето го пак.

преди изборите - протииииииив, след - почваме с условийца с тънката мисла каквото и да ви кажат, вие да отказвате.
Бонго чете избирателно, затова не очаквай да ти отговори.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1393 -: Април 21, 2021, 15:33:48 »
ноо добре си чете.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1394 -: Април 21, 2021, 15:40:23 »
нали сте против, бе? нали? или сте против, ама само ако корнелия обясни. а ако не обясни - не. ей ти го двойнственото отношение към истината, по-точно ето го пак.

преди изборите - протииииииив, след - почваме с условийца с тънката мисла каквото и да ви кажат, вие да отказвате.

Аз пък мисля, че "новите" партии срещу "статуквото" е крайно време да си изберат кой точно им е враг /БСП или ГЕРБ/ и да действат. В крайна сметка с ДПС ще имат повече от 120 гласа.  Досега в общи линии са на един акъл и си гласуват заедно. Кат закъсат с аргументацията си, агите любезно се намесват и оправят положението

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1395 -: Април 21, 2021, 15:46:35 »
а, що, да се ослушват още, пък после да продължават да си мислят, че с лъгане и мазане ще го докарат. ей го и калкито - цяла сутрин мрънка, че нинова имала деструктивно поведение, ама като го попитах в какво се изразява - се направи на приятно разсеян.

бонго в момента и той се разсейва.

между другото, точно дебейците ще имат огромни вътрешни проблеми с определянето срещу кого са. те, завалиите, си мислят, че са единствени, неповторими, умни, хубави и интелигентни. същевременно действат тъпо, грозно и глупаво.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1396 -: Април 21, 2021, 15:49:36 »
сега чета, че къдравата сю не иска вече мандат и го връща на президента:
Quote (selected)
От ИТН и ДБ отказаха разговори с ГЕРБ, Даниел Митов връща утре мандата на Радев
http://epicenter.bg/article/Ot-ITN-i-DB-otkazaha-razgovori-s-GERB--Daniel-Mitov-vrashta-utre-mandata-na-Radev/247119/2/0

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1397 -: Април 21, 2021, 15:51:07 »
Няма значение кво иска, щото му отказаха веднага. Утре/в другиден  ще рупаме пуканки...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1398 -: Април 21, 2021, 16:01:30 »
Абе нещата вървят нормално, от съ кОсите, нещо друго да сте очаквали?
Фсе пак МаяМа ще иска да се пробва да смеси водата с олиото, но и тва е нормално. Сигурно сто пъти съм повтарял ако, ако, ако ...се направи ОФ...ами почти сигурно няма да се направи и остава да се разчита на служебното /служебните/ правителства на Радев.
Се нещо!
ВСИЧКО друго освен мутрата е все нещо!
Дано и на Радев да му пари още на задника издънката с Гержиков.
Дано.
Или пак ако, ако, ако...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1399 -: Април 21, 2021, 16:02:57 »
Аз пък мисля, че "новите" партии срещу "статуквото" е крайно време да си изберат кой точно им е враг /БСП или ГЕРБ/ и да действат. В крайна сметка с ДПС ще имат повече от 120 гласа.  Досега в общи линии са на един акъл и си гласуват заедно. Кат закъсат с аргументацията си, агите любезно се намесват и оправят положението
Новите са избрали и ясно са го заявили. За партията на Нинова казаха  "не искаме да си играем с вас ". Същото и заДПС. Но Корнелия тръгна да им обяснява колко са неправи, поучава и издига условия и рано или късно ще ги направи врагове. Докато ДПС учтиво мълчат и предлагат подкрепа без условия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1400 -: Април 21, 2021, 16:06:09 »
Quote (selected)
Докато ДПС учтиво мълчат и предлагат подкрепа без условия.
:lol: :lol: :lol:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1401 -: Април 21, 2021, 16:08:34 »
нали сте против, бе? нали? или сте против, ама само ако корнелия обясни. а ако не обясни - не. ей ти го двойнственото отношение към истината, по-точно ето го пак.

преди изборите - протииииииив, след - почваме с условийца с тънката мисла каквото и да ви кажат, вие да отказвате.

Ние бяхме против сключване на договора. След това против сключване на анексите.
Вие поставяте въпроса за разваляне на договора, което е различно нещо , както стана ясно от репликите с рекиджа.
Впрочем има ли БСП официална позиция договорът непременно да бъде развален - тутакси на момента?
Не вярвам Нинова чак толкова да е нагазила просото.

Ти още не си ми отговорим кога точно НС на БСП е забранил на ПГ внасянето на законопроекта за смесената система.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1402 -: Април 21, 2021, 16:08:44 »
За партията на Нинова казаха  "не искаме да си играем с вас ". Същото и заДПС. Но Корнелия тръгна да им обяснява колко са неправи, поучава и издига условия и рано или късно ще ги направи врагове.

Изввинявай, ама това са елементарни разсъждения. Ако се "мислиш" за политик, никога не трябва да зачеркваш партия, която на всеки избор има между 600 000 и 1 милион гласа. А ти и да се скъсаш от цуфтене, повече от 150 000 калпака не можеш си докара. Ако ще да се гласува по интернет и пощенски гъбъли. Още повече, че са от едно политическо семейство - либералното.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1403 -: Април 21, 2021, 16:10:31 »
ся, за да искаш точно и коректно изразяване от другите, трябва да го изискаш на първо място от себе си. ти писа, цитирам:
сега излиза, че не е било 'то само', а една от политическите сили, участващи в него. излиза и че ти това много добре го знаеш, ама пак се мъчиш да пробуташ неква манипулацийка, на принципа 'ако мине'.

да не ми се сърдиш после за епитетите. заслужаваш си ги.
Не, не, аз не паднах, само краката ми се подкосиха!  Не правителството се срутило, а една от политическите сили, т.е. част от него, ама не самото правителство! Изводът е издържан в стил "Жаба без крака не чува!"  :popcorn:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1404 -: Април 21, 2021, 16:15:06 »
Quote (selected)
ВСИЧКО друго освен мутрата е все нещо!

Не знам, но още като видях конфигурацията на парламента, не мога да се отърва от мисълта, че Мая ще даде всичко от себе си за правителство и ще прави, ще струва, но ще вземе мандата. За половин година да е - но ще го вземе. Ще видим - развръзката не е далече

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1405 -: Април 21, 2021, 16:30:42 »
че Мая ще даде всичко от себе си за правителство и ще прави, ще струва, но ще вземе мандата.

Това ще е изключително тъпо и Слафчо нема да мое да го обясни и в чалга хит. Все повече си мисля, че отиваме на втората моя хипотеза, която вече съвсем не изглежда толкова невероятна.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1406 -: Април 21, 2021, 16:31:51 »
ся, за да искаш точно и коректно изразяване от другите, трябва да го изискаш на първо място от себе си. ти писа, цитирам:
сега излиза, че не е било 'то само', а една от политическите сили, участващи в него. излиза и че ти това много добре го знаеш, ама пак се мъчиш да пробуташ неква манипулацийка, на принципа 'ако мине'.

да не ми се сърдиш после за епитетите. заслужаваш си ги.

Аз мисля, че ясно го обясних. Правителството на Орешарски , сфомирано с мандата на БСП, стана фактически на ДПС. Илюстрирах ти го с министрите. Уж "безпартийните" министри се оказаха на ДПС. Финансовият министър е знаков за това каква и чия политика едно правителство прокарва.
Прочети и какво ти е отгворила Асол. Тя е от вашите. Остави ме мен, аз съм враг. 
Аз само ще припомня актуализацията на бюджета през лятото на 2014  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1407 -: Април 21, 2021, 16:35:41 »
че Мая ще даде всичко от себе си за правителство и ще прави, ще струва, но ще вземе мандата.

Това ще е изключително тъпо и Слафчо нема да мое да го обясни и в чалга хит. Все повече си мисля, че отиваме на втората моя хипотеза, която вече съвсем не изглежда толкова невероятна.

Що да не може? Ще го обясни та стой, та гледай! Слафчу не ще да си играе със системни партии, ама Мая не е обещавала чак толкова много. Ето защо, слафчу държейки на принципите си не може да състави правителство, но няма да има нищо против да подкрепи приемлив партньор да състави експертно в името на държавата. Тиквата над 10 години заглавичква плебса, слафчу да не е по-долу!? На всичкото отгоре сега шоуто е на мода. Абцелютно по същия начин може да се изнижат и градските десни

Бонго, Петър Чобанов си беше в нашите листи. Не ми се коментира защо се случи така, че отиде към ДПС, но председателят на ПЕС има много грехове
« Последна редакция: Април 21, 2021, 16:41:07 от Aсол »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1408 -: Април 21, 2021, 16:40:20 »
Quote (selected)
Ако се "мислиш" за политик, никога не трябва да зачеркваш партия, която на всеки избор има между 600 000 и 1 милион гласа. А ти и да се скъсаш от цуфтене, повече от 150 000 калпака не можеш си докара
]
Не знам за кои партии говориш. Има една, дето не можа да стигне 500 хиляди и друга,  която събра над 300.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1409 -: Април 21, 2021, 16:43:09 »
И днес очарователен в глупостта си Плевнелиев. Сипала съм си вишновка по тоз случай и го слушам. Изработил си е собствено клишенце за всякакви случаи -  "винаги съм казвал, че...". Днес разказва за чудесните си служебни правителства.  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1410 -: Април 21, 2021, 16:46:30 »
Що да не може? Ще го обясни та стой, та гледай! Слафчу не ще да си играе със системни партии, ама Мая не е обещавала чак толкова много. Ето защо, слафчу държейки на принципите си не може да състави правителство, но няма да има нищо против да подкрепи приемлив партньор да състави експертно в името на държавата. Тиквата над 10 години заглавичква плебса, слафчу да не е по-долу!? На всичкото отгоре сега шоуто е на мода. Абцелютно по същия начин може да се изнижат и градските десни

Да. може би и да има такъв вариант. Аз бих го одобрил до президентските избори. Продължавам да мисля, че бързи предсрочни избори биха обслужили преди всичко  ГЕРБ 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1411 -: Април 21, 2021, 16:46:45 »
Слафчу не ще да си играе със системни партии, ама Мая не е обещавала чак толкова много.

Хубу, не ще, ама това означава едно от двете: или се надява да отиде на нови избори и да получи 130 депутата (което е нелепо), или да създаде хаоса и да подготви почвата за връщане на Бубу спасителя. Второто все повече изглежда вероятно. Това са бизнесмени, а не политици. А оправдания всякакви ще измислят. Един вагон сценаристи има там.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1412 -: Април 21, 2021, 16:48:32 »
Путин: тем, кто пересечет красную черту, Россия ответит асимметрично, быстро и жестко:
https://www.youtube.com/watch?v=xTVfwqGk21A

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1413 -: Април 21, 2021, 16:48:47 »
Сипала съм си вишновка

Ужас! По-гадно от Бадемов аперитиф. Дет му викат Бадемов повдигач.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1414 -: Април 21, 2021, 16:49:11 »
Quote (selected)
Продължавам да мисля, че бързи предсрочни избори биха обслужили преди всичко  ГЕРБ

Естествено.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1415 -: Април 21, 2021, 16:50:50 »

Бонго, Петър Чобанов си беше в нашите листи. Не ми се коментира защо се случи така, че отиде към ДПС, но председателят на ПЕС има много грехове

Беше. И Орешарски беше ваш, нали? А Папазов ваш ли беше? 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1416 -: Април 21, 2021, 16:51:26 »
Сипала съм си вишновка

Ужас! По-гадно от Бадемов аперитиф. Дет му викат Бадемов повдигач.

Домашна! От вишната на двора и качествена водка. Правих и с ракия, но намирисва на гроздова.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1417 -: Април 21, 2021, 16:52:35 »
Баси неадекватника е Плевньо! Я и аз да си сипа нещо. Но не вишновка.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1418 -: Април 21, 2021, 16:53:05 »
Естествено.
Мисля, че по този въпрос има пълен консенсус.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1419 -: Април 21, 2021, 16:53:24 »
Баси неадекватника е Плевньо! Я и аз да си сипа нещо. Но не вишновка.

Соня го нарежда.  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1420 -: Април 21, 2021, 16:53:54 »
Едва ли се надява на нови избори, Отврат, и на над 130 депутата, но инвестицията си я бива и ореолът на принципен спасител на държавата от гербавите ще му оправи бизнеса за дълъг период от време. Дори допускам, че изведнъж ще започне артилерийска подготовка към президента да не дава мандата на БСП, щото единството, родината и ала бала. Пък и Нинова обясни вече, че подкрепата на Радев за втори мандат по никакъв начин не е обврзана с даване на мандата на БСП. Накрая всички се жертват и те така..На мен не ми звучи налудничаво и съм убедена, че бая народ ще го одобри, без гербавите разбира се

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1421 -: Април 21, 2021, 16:54:17 »
Мисля, че по този въпрос има пълен консенсус.

Без сценаристите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1422 -: Април 21, 2021, 17:00:22 »
Новите са избрали и ясно са го заявили. За партията на Нинова казаха  "не искаме да си играем с вас ". Същото и заДПС.
което означава нито повече, нито по-малко от 'ще си играем с гербавите', щото всяко забавяне действа в тяхна полза.

Quote (selected)
Но Корнелия тръгна да им обяснява колко са неправи, поучава и издига условия и рано или късно ще ги направи врагове.
нинова им изложи некои факти. нито повече, нито по-малко.


Quote (selected)
Докато ДПС учтиво мълчат и предлагат подкрепа без условия.
не мога да повярвам, че нормален човек може да вярва в това - безусловна подкрепа от депесето.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1423 -: Април 21, 2021, 17:01:11 »
Ти още не си ми отговорим кога точно НС на БСП е забранил на ПГ внасянето на законопроекта за смесената система.
няма и да ти отговоря. и ти обясних защо.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1424 -: Април 21, 2021, 17:06:48 »
Без сценаристите.
Надявам се да мислят с една стъпка напред - на следващите избори могат и да не получат толкова аномално висор резултат, народът е имал възможност да ги  поогледа.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1425 -: Април 21, 2021, 17:11:02 »
Баси развинтеното въображение трябва да имаш зе да предположиш, че ако не се състави правителство и има нови избори герперите ще имат по-висок резултат.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1426 -: Април 21, 2021, 17:12:31 »
което означава нито повече, нито по-малко от 'ще си играем с гербавите', щото всяко забавяне действа в тяхна полза.
нинова им изложи некои факти. нито повече, нито по-малко.

не мога да повярвам, че нормален човек може да вярва в това - безусловна подкрепа от депесето.

Мога. Техните политически сметки са много по-сложни от простата търговия. Те може да включват сриване на ГЕРБ с ефект на засилване на тяхната собствена роля в някои смесени райони. Знаеш ли тоя мандат на ПКП от колко дълго време се опитват да го вземат?
Сетне, те искат да излязат от изолация - подкрепа на "Партиите протеста" им предлага подобна възможност. Това са политически дивиденти, които не включват "облага" в смисъла, който много гласоподаватели влагат.
Ако се махне петното на "токсичността", лепнато впрочем при Орешарски, това стига за "безкористна подкрепа" няколко месеца. Нинова, обаче, действа в обратната посока и вдига цената на ДПС. Но това не значи непременно, че те ще се изкушат. В следващото НС - може би, но не и в това. Те умеят да чакат.   

Симпли, не им се връзвай за вишновката.  :t0301:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1427 -: Април 21, 2021, 17:13:35 »
Quote (selected)
Надявам се да мислят с една стъпка напред
Прочети това, сестро:
http://epicenter.bg/article/Toshko-Yordanov--Vseki--koyto-glasuva-v-podkrepa-na-GERB--shte-bade-predatel/247087/2/0

Хем няма да приемат мандата, хем няма да подкрепят този, който вземе третия, та чак го плашат с.... отлъчване от тяхната църква?  :think:
Казаното е достатъчно ясно. Тва от сутринта и засега с друго не са снизходили до обществото.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1428 -: Април 21, 2021, 17:16:59 »
Quote (selected)
Симпли, не им се връзвай за вишновката.  :t0301:

Хич! Сипах си втори напръстник.  :t0328:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1429 -: Април 21, 2021, 17:17:59 »
Бонго, ДПС винаги извива ръце и то жестоко, дори и за най-малката подкрепа. И са изключително брутални и неотстъпчиви. Да не говорим как хлъзгат и в последствие изнудват. Нямат празно! Изключително наивно е от твоя страна това, което си написал. Налазили са всички институции, имат и пари. Изобщо не им трябва да са отстъпчиви. Те са не по-малка зараза от гербавите, даже си мисля, че и тях изядоха както всички останали преди тях. Тиквата беше тотално зависим от ДПС - не се заблуждавай!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1430 -: Април 21, 2021, 17:19:39 »
Дам... Сценаристите наистина са решили да върнат мандата. Сега чета какво точно е казал Тошко в НС:
https://offnews.bg/politika/kogo-predupredi-toshko-jordanov-da-ne-vzima-treti-mandat-i-da-se-pazi-750272.html
То си беше направо предупреждение, че който посегне към третия мандат, ще го броят за коалиционен партньор на ГЕРБ.
 :popcorn:
Като чух днес в народното събрание Ристьо, Корни, принцеса Лая и компания и ДПС колко закони и промени в законите са внесли, направо им загубих бройката.
Доста месеци ще им трябва да ги приемат.
Не чух обаче ИТН да са внесли поне един закон.
Дали защото мислят, че няма да има време за приемане на закони?
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1431 -: Април 21, 2021, 17:21:33 »
Бонго, ДПС винаги извива ръце и то жестоко, дори и за най-малката подкрепа. И са изключително брутални и неотстъпчиви. Да не говорим как хлъзгат и в последствие изнудват. Нямат празно! Изключително наивно е от твоя страна това, което си написал. Налазили са всички институции, имат и пари. Изобщо не им трябва да са отстъпчиви. Те са не по-малка зараза от гербавите, даже си мисля, че и тях изядоха както всички останали преди тях. Тиквата беше тотално зависим от ДПС - не се заблуждавай!

Именно затова мисля , че няма да искат нещо особено. Да, може би запазване на техните кадри в администрацията - това пропуснах.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1432 -: Април 21, 2021, 17:23:20 »
Хем няма да приемат мандата, хем няма да подкрепят този, който вземе третия, та чак го плашат с.... отлъчване от тяхната църква?

Значи изобщо нямат намерение да управляват. Значи са пълни идиоти, за да си мислят, че могат да получат гласове за самостоятелно управление, дори заедно с приемливи партии. герп, БСП и ДПС общо разполагат с 2 милиона гласа. Те ще присъстват във всеки парламент и при всички валсове, подкрепа на една от тях ще им трябва. Цуфлюфци отсекъде! Явно са се спазарили яко с Бубу. На следващите избори шоуто ще вземе по-малко гласове.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1433 -: Април 21, 2021, 17:24:22 »
Последното винаги го искат и са наводнили две министерства и три агенции изцяло - никой не им е пипал и деловодителка досега! Ако смяташ, че това е малко!? Там са най-многото пари!Чистката трябва да зесегне и тях и не е лошо да послушате Нинова - тя ви го каза в прав текст! Иначе ще сборите корупцията на върба в  шестък

Памфуций

  • Гост

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1435 -: Април 21, 2021, 17:26:20 »
Мога. Техните политически сметки са много по-сложни от простата търговия. Те може да включват сриване на ГЕРБ с ефект на засилване на тяхната собствена роля в някои смесени райони. Знаеш ли тоя мандат на ПКП от колко дълго време се опитват да го вземат?

тва не може да е истина просто. значи вчера всички бяхме съгласни, че каквато и да е законодателна промяна засяга директно депесето, щото те са участвали дейно във всички закони и закончета, натворени от гербавите. и ти сега твърдиш, че депесето сами ще си отрежат всичкия клон за един мандат, па бил той и от кърджали?

между другото, депесето са един от големите губещи тези избори. те така и не можаха да си върнат гласовете на лютвито.

Quote (selected)
Ако се махне петното на "токсичността", лепнато впрочем при Орешарски
айде пак изкривяване на истината. нищо не им е лепнато - те си го заслужиха това петно и могат с гордост да си го носят.

Quote (selected)
Нинова, обаче, действа в обратната посока и вдига цената на ДПС.
поредна лъжа. нинова изтъква факти кой къде е бил, кой какво е внесъл и кой какво е подкрепил. ако умниците от дебето, славчувците и маите бяха помислили, преди да гласуват против бсп, можеше да е иначе.

фактите говорят, че именно тези тричките формации, дето мноо обичат да са против бсп, вдигат цената на депесето. ако има какво да се вдига де.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1436 -: Април 21, 2021, 17:28:51 »
https://www.parliament.bg/bills/45/154-01-9.pdf

Значи ВМРО няма да имат право на членове на СИК, РИК и ЦИК, щото към днешна дата имат евродепутати, но нямат парламентарно представителство. Ако това беше прието преди 04.04., би означавало, че вие Бонго нямаше да имате право на представители в гореизредените комисии :D

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1437 -: Април 21, 2021, 17:29:09 »
Последното винаги го искат и са наводнили две министерства и три агенции изцяло - никой не им е пипал и деловодителка досега! Ако смяташ, че това е малко!? Там са най-многото пари!Чистката трябва да зесегне и тях и не е лошо да послушате Нинова - тя ви го каза в прав текст! Иначе ще сборите корупцията на върба в  шестък
Да, ама за чистката трябва мнозинство, нали? Нинова засега не е склонна да го даде ей така.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1438 -: Април 21, 2021, 17:30:33 »
Да, ама за чистката трябва мнозинство, нали? Нинова засега не е склонна да го даде ей така.

ей как? досега тричките какво от бсп са подкрепили, та да искат и те подкрепа?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1439 -: Април 21, 2021, 17:34:20 »
Quote (selected)
Нинова засега не е склонна да го даде ей така.
Разумно :smokin: