Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 00:51:17

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1868133 пъти)

0 Потребители и 54 Гости преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1500 -: Април 21, 2021, 21:11:24 »
Само че избирателите изобщо няма да им простят, че са ги будалкали.
Тоест, обещавали са им нещо, което предварително са знаели, че няма как да стане. Но са ги заблуждавали, че ще го направят.
 :smokin:

Защо - думите и са напълно основателни! ИТН , както и останалите партии, не са отишли на избори за мандат от няколко месеца. Те са се явили на избори за 4 години мандат на НС. През тези 4 г. мнозинство на ИТН , те могат да проведат преброяването, да въведат едномандатни избирателни райони , да проведат активна егистрация (ако желаят - не ги знам), да променят ЦИК, , РИК и т.н.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1501 -: Април 21, 2021, 21:12:08 »
Само че избирателите изобщо няма да им простят, че са ги будалкали.
Тоест, обещавали са им нещо, което предварително са знаели, че няма как да стане. Но са ги заблуждавали, че ще го направят.
 :smokin:
Надценяваш им избирателите.
Достатъчно е да се маймунят и лензят от талавизора

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1502 -: Април 21, 2021, 21:12:27 »
Пропуснах 7-8 часа, но тва не моа го пропусна-
Quote (selected)
Ужас! По-гадно от Бадемов аперитиф. Дет му викат Бадемов повдигач.
Ти Амарето от Сан Марино пил ли си бе, Отврат?
Уточнение - не Амаретото, ти си отврат!
Енгелс, не знам кво да ти препоръчам, освен да намериш начин да се наспиш.
Е, може и да не можеш.
Мал шанс и за теб и за форумчето.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1503 -: Април 21, 2021, 21:15:04 »
Депутат от избирателен ройон Лондон, Чикаго или Фриско.
А от изб. район Бурса или Истанбул :smokin:
Да не говорим ка и откъде информация колко "българи" има там и на какви адреси?
Ето, сбъдна се мечтата "България на всички океани, морета, езера и локви"! Всеки пингвин с право на българско гражданство, всяка бяла мечка - с по две, че е по-едричка! Черните лебеди на Австралия са си чисти нашенци, откъдето и да ги погледнеш, щото и бумерангът е българско оръжие, инак отде тоз падеж на населението, ако война да не е имало! И ако бързо тичам, ще мога да гласувам на колкото места ми стигне паричното пособие - като почна от Токийски избирателен район, дето живее братчеда, после бегом на историческата родина на 67-и в Нурсултан, оттам летим до обожаемия Петербург, две приказки със старата банда, отскок до Швеция, че там живее един от нея, после Лондон ще го пропусна, че много опашки имало, казват. След това бързо с еднодръвката през Исландия за две минути, оттам Източна Канада, Централна Канада и Ванкувър, а после Тувалийския окръг, че си ги обичам! Колегата Бъч може да мине вертикално, от Анкоридж, през Сан Франциско, през Мексико, Венецуела, Бразилия, Мачу Пикчу няма как да няма избирателно бюро, и до Сантяго за вечеря, пък и оттам до оная дрейфуваща или недрейфуваща станция е една ръка разстояние!
Напред, патриоти с право на България, напред!
После има народ, дето се смее на македонците за обетованата Луна!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1504 -: Април 21, 2021, 21:18:10 »
Ти Амарето от Сан Марино пил ли си бе, Отврат?

Не пием аз такиви работи. Много са алафранка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1505 -: Април 21, 2021, 21:18:25 »
Quote (selected)
ИТН , както и останалите партии, не са отишли на избори за мандат от няколко месеца.
Бонго, ама не чувстваш ли, че олекваш бе човек?
Откъде го знаеш това?
Светил си им?
Ми дори само тук коооолко хора и кооолко пъти говореха, че ако не се получи някакво адекватно мнозинство, то поне да е нещо като ОФ, което да може да пооправи няколко неща с къс период на съществуване..........
и ти какво - не си го чел това ли?
Нещо повече - не се споменаваше мандат от...месеци, а мандат от решаване на 1, 2 , 3...ако може и 4, 5, 6 нннай много 7!
Бонго, сериозен човек си, ако не друго, що се сучеш като мокра връв?
Ми не сме оттатък, ти май трудно превключваш телевизора, а?
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1506 -: Април 21, 2021, 21:21:00 »
Нека да си направя моята прогноза, като съм отдалече и за малко.
Баце ви няма да бъде повече министър - председател. Ever! Трудно ми е да кажа какъв ще бъде. Може би емигрант...
Ще питате как така? Нали не забравяте къде се писа първо за чекмеджето с пачки и злато? В "Свободна Европа". Имайте ѝ доверие! Получават си парите директно от американския конгрес.
Баце ви е "непотребен кучи син". В истерията си след изборите започна да приказва съвсем "през просото".
Next...
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1507 -: Април 21, 2021, 21:21:15 »
Симпли, точно така - вишновката, само с водка, в краен случай спирт от аптеката, но с водата внимавай, че се размътва питието.
Най лесно, но не и винаги с добър ефект - девин изворна.
 :t0328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1508 -: Април 21, 2021, 21:23:37 »
Бонго, ама не чувстваш ли, че олекваш бе човек?
Откъде го знаеш това?
Светил си им?
Ми дори само тук коооолко хора и кооолко пъти говореха, че ако не се получи някакво адекватно мнозинство, то поне да е нещо като ОФ, което да може да пооправи няколко неща с къс период на съществуване..........
и ти какво - не си го чел това ли?
Нещо повече - не се споменаваше мандат от...месеци, а мандат от решаване на 1, 2 , 3...ако може и 4, 5, 6 нннай много 7!
Бонго, сериозен човек си, ако не друго, що се сучеш като мокра връв?
Ми не сме оттатък, ти май трудно превключваш телевизора, а?
 :nuts:

Ами именно това , което толкова хора сте говорели, е обяснението защо ИТН не могат да наложат мажоритарни избори в това НС. Кратък хоризонт.
И имат идеалното обяснение за субсидията вече.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1509 -: Април 21, 2021, 21:25:30 »
Симпли, точно така - вишновката, само с водка, в краен случай спирт от аптеката, но с водата внимавай, че се размътва питието.

Не е ли по-добре да си купи палинка?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1510 -: Април 21, 2021, 21:26:59 »
Защо - думите и са напълно основателни! ИТН , както и останалите партии, не са отишли на избори за мандат от няколко месеца. Те са се явили на избори за 4 години мандат на НС. През тези 4 г. мнозинство на ИТН , те могат да проведат преброяването, да въведат едномандатни избирателни райони , да проведат активна егистрация (ако желаят - не ги знам), да променят ЦИК, , РИК и т.н.
Така е, но само ако не върнат мандата, тоест ако успеят да направят правителство.
Ако върнат мандата и отидат на избори, няма да им дадат втори шанс да управляват.
Ще последват съдбата на царската партия.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1511 -: Април 21, 2021, 21:29:17 »
Вишновката е сериозно дамско питие, приятелю, не се еб...гъбаркай с това. Ако беше тук Лили, може би щеше и тя да ме поТкрепи, а тя, Лили, ат парфюми разбира!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1512 -: Април 21, 2021, 21:30:36 »
Надценяваш им избирателите.
Достатъчно е да се маймунят и лензят от талавизора
За "златен пръст" в следващия парламент ще имат достатъчно избиратели, но не и за управление на държавата.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1513 -: Април 21, 2021, 21:32:46 »
За "златен пръст" в следващия парламент ще имат достатъчно избиратели, но не и за управление на държавата.
И аз мисля така.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1514 -: Април 21, 2021, 21:33:15 »
Quote (selected)
Ще последват съдбата на царската партия.
ИТН със или без съставяне на правителство, щяха да последват съдбата на Царо. Даже бих заложил 5 стинки, че ако съставят правителство, ще просъществуват още по кратко, отколкото ако друг състави правителство, а те само подкрепят като...ми сещам се като мудекрепачи.
Лошо, че няма как версията ми да се провери, иначе бих заложил всичко, което съм спестил от знанието на по добрата си половинка.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1515 -: Април 21, 2021, 21:35:15 »
Може ли да попитам, че нито новини съм гледал, нито имам време да чета всичко, дори само от тук - днес внесоха ли предложението за мораториума и ако не - какво е предположението ви - кво още има да се опосква от мутрите?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1516 -: Април 21, 2021, 21:37:26 »
Вишновката е сериозно дамско питие, приятелю, не се еб...гъбаркай с това. Ако беше тук Лили, може би щеше и тя да ме поТкрепи, а тя, Лили, ат парфюми разбира!
 :bigok:
Глупости на търкалета.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1517 -: Април 21, 2021, 21:37:41 »
Няма какво да сравнявате ИТН с юпитата на "цара". Последните управляваха и показаха, че са алчни копелета.
Нали продадоха електро разпространението и телекомуникациите?
Избирателите на ИТН не са разочаровани и си стоят в БГ и чужбина. ИТН не са били управляващи или крепящи правителство като "Атака".
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1518 -: Април 21, 2021, 21:38:11 »
Утре май щели да го разглеждат.
Неколко концисии са на дневен ред днес на заседание на правителството.   А кяк ще го разширят ....
Предполагам Асол е по-наясно.....

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1519 -: Април 21, 2021, 21:38:18 »
Точно така, взе ги на заем от Баце и сега ако не направи правителство ще трябва да му ги върне.
Тези които взе на заем от БСП също ще трябва да ги върне.
В следващия парламент ще влязат "патриотите" и Баце няма да има проблем.

три изречения - три тъпизма. добре ги цвъцкаш :i_sheepish:

нито е взел нещо назаем, нито трябва да го върне. ти си същия като баци, той раздава депутати на калпак, а ти - избиратели. ето ти разрез на гласувалите:


за мен най-потресаващото е, че половината избиратели на славчу имат поне полувисше образование. това значи, че 1. образованието не е задължително дава интелигентност и 2. чалгата е навсякъде.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1520 -: Април 21, 2021, 21:41:19 »
Butch  :well_done-1299:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1521 -: Април 21, 2021, 21:42:42 »
Избирателите на ИТН не са разочаровани и си стоят в БГ и чужбина. ИТН не са били управляващи или крепящи правителство като "Атака".

прямо наоборот, избирателите на итн са силно разочаровани и понеже толко им е акъла, са решили, че една дърта мутра, известна като славчу, може да разкара една още по-дърта мутра, известна като боку.

погледни картинката по-горе. повече от 1/3 от гласувалите за итн на миналите парламетарни са били за гъби, не са имали право да гласуват поради невръстност или са гласували с 'не подкрепям никого'.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1522 -: Април 21, 2021, 21:44:25 »
Quote (selected)
Глупости на търкалета.
И откъде такава категоричност с тази черешова отвара*?
*иначе черешовата е превъзходна ракия, ставаща и за коктейли /качество, което притежават мааалко от останалите ракии, вкл. класиките гроздова и сливова/.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1523 -: Април 21, 2021, 21:46:41 »
ИТН със или без съставяне на правителство, щяха да последват съдбата на Царо. Даже бих заложил 5 стинки, че ако съставят правителство, ще просъществуват още по кратко, отколкото ако друг състави правителство, а те само подкрепят като...ми сещам се като мудекрепачи.
Лошо, че няма как версията ми да се провери, иначе бих заложил всичко, което съм спестил от знанието на по добрата си половинка.
 :smokin:
Естествено е да последват съдбата на Царо.
Въпросът е дали поне като Царо ще направят правителство или ще тръгнат директно към следващия парламент, където да са само "златен пръст"
Тоест, дали ще се изтекат в канализацията по-бързо от Царо или ще се успеят да се задържат във властта поне колкото Царо.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1524 -: Април 21, 2021, 21:48:43 »
Quote (selected)
избиратели на славчу имат поне полувисше образование. това значи,
Преди Девети Септември 1944 г.!, доста хора твърдели, че имат средно образование.
Което означавало, че са ходили до средата на първо отделение /тогавашния първи клас/.
Та ги разбирам славчувите.
Но не си мисли, че ги мразя, не и те ора!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1525 -: Април 21, 2021, 21:50:13 »
И откъде такава категоричност с тази черешова отвара*?
*иначе черешовата е превъзходна ракия, ставаща и за коктейли /качество, което притежават мааалко от останалите ракии, вкл. класиките гроздова и сливова/.

за черешовата подкрепям, тука съм си харесал една швардсвалска. малиновата им ми е мноо парфюмирана, ама черешовата, сливовата и шльокавицата стават. последната е 38 градуса и 30-40% по-йовтина.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1526 -: Април 21, 2021, 21:50:33 »
че една дърта мутра, известна като славчу, може да разкара една още по-дърта мутра, известна като боку.

Слави Т. си е артист и като всеки артист си е продажен. Не казвам, че само артистите са такива. Дали е дърта мутра? Не мисля. Ако е искал, да е станал. Не е бил в управлението на държава. Къде е криминалният му елемент? Това че чете чужди мисли и се прави на маймуна? Nah...

PS Нека да поясня. Избирателите на ИТН не са разочаровани от ИТН. Май не ме разбра.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 21:56:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1527 -: Април 21, 2021, 21:55:32 »
И откъде такава категоричност с тази черешова отвара*?
*иначе черешовата е превъзходна ракия, ставаща и за коктейли /качество, което притежават мааалко от останалите ракии, вкл. класиките гроздова и сливова/.
Това не е черешова ракия. Точно ликьор си е 24%.
Не си ли чел приказката за Петер Мунк:
Quote (selected)
— Така ли? — обадил се Петер и целият изтръпнал. — Сърце от мрамор? Но вижте, Холандецо Михел, та то сигурно държи студено.

— Така е, но хладината му е много приятна. Защо пък едно сърце трябва да е топло? Какво те грее топлината му през зимата? Един хубав черешов ликьор действа по-добре от топлото сърце. А през лятото, когато навън е задушно и горещо, не можеш да си представиш как охлажда едно такова сърце. И както вече казах — никакъв страх, никакъв ужас, никакво глупаво съжаление, нито каквито и да са други грижи могат да накарат това сърце да се разтупти.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1528 -: Април 21, 2021, 21:55:44 »
Quote (selected)
последната е 38 градуса и 30-40% по-йовтина.
Почвам да спамя друже, но с това спирам  - по начало, ароматните сортове ракия - кайсиева, дюлева и т.н. стандарта е да са 39% или до 38%, щото при този по нисък градус аромата се активира повече при затоплянето в устата.
Това е и причината да ги правят с по нисък градус.
И последно, последно - абе вие спомняте ли си, че ено време уискитата бяха 43%?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1529 -: Април 21, 2021, 21:59:24 »

Предполагам, че искаш да ни кажеш, че избирателите на слафчу, следващия път ще гласуват за Баце ти.
Щото аз не виждам друга опция.


А използвам туй емоджи, което означава "silly", за дан' дразня г-н Принца, който е благоволил да остави тук за подобни спорове избрания от Бога СРЕДЕН ПРЪСТ ...



« Последна редакция: Април 21, 2021, 22:20:04 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1530 -: Април 21, 2021, 22:00:38 »
Почвам да спамя друже, но с това спирам  - по начало, ароматните сортове ракия - кайсиева, дюлева и т.н. стандарта е да са 39% или до 38%, щото при този по нисък градус аромата се активира повече при затоплянето в устата.
Това е и причината да ги правят с по нисък градус.
да, ама тука положението е обратно - плодовата е 38 градуса и 6-7 евро седемстотинграмката, а черешовата, сливовата, крушовата и малиновата са 40 градуса и около 10 ойро. така че комбинацията от по-нисък градус, съответно акциз, и мешавица за материал правят евтинджоса.

между другото, пробвах неква грапа, талянска, крушова, разочаровах се.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1531 -: Април 21, 2021, 22:01:11 »
Марешки, който трябва да остане в политиката
Марешки вече надушва, че следващите избори наближават и се готви за тях.
Най-после и на него ще му излезе късмета, Баце да направи коалиция с него.
Такъв мерак имаше в предния парламент, но не го огря.
В следващия може да му се отвори парашута.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1532 -: Април 21, 2021, 22:02:44 »
Предполагам, че искаш да ни кажеш, че избирателите на слафчу, следващия път ще гласуват за Баце ти. Щото аз не виждам друга опция...

не предполагай. той не знае какво иска да каже. а ако знае, то не знае как да го каже. доказано. единственото, което може, е да бълва тъпотии.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1533 -: Април 21, 2021, 22:04:19 »
Само една поправка Бъч, мутра не се става, мутра се раждаш, Слави беше фен на мутрите, обожател.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1534 -: Април 21, 2021, 22:06:33 »
Мога само да цитирам проф. Иван Илчев:
"Господи, какви нищожества стоят начело на България."
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1535 -: Април 21, 2021, 22:10:40 »
не предполагай. той не знае какво иска да каже. а ако знае, то не знае как да го каже. доказано. единственото, което може, е да бълва тъпотии.
Така е гледам да стоя на твоето ниво, за да върви приказката.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1536 -: Април 21, 2021, 22:15:03 »
Само една поправка Бъч, мутра не се става, мутра се раждаш, Слави беше фен на мутрите, обожател.
Слави Т. е артист. Колкото Марио Пузо е обожател на мафията, че я показва в някаква романтична светлина, толкова и Слави е мутра. Показва ги като жертва (обект) на системата - Марио Пузо. Показва ги, че нямат избор. Италианската мафия.
Всеки артист показва живота такъв какъвто е, за да го гледат. В този смисъл Слави Т е отражение. Е, и прави пари от това. Но той не е направил капитализма и мутренския период в БГ.

Пуснаха се слухове, че е наркоман. По-старичките помнят, че преди ено 50 години същото се говореше за Ролинг Стоунс и Мик Джагър. Минаха много години и Джагър продължава да тича и скача по сцената на 75 и дори му смениха клапа на сърцето и месец след това пак тичаше и пееше. Как става това? С кокаина е трудно май.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 22:39:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1537 -: Април 21, 2021, 22:24:02 »
Само една поправка Бъч, мутра не се става, мутра се раждаш,
Слави беше фен на мутрите, обожател.

Ади, още веднъж, за да натъртя – silly!!!


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1538 -: Април 21, 2021, 22:26:07 »
Само една поправка Бъч, мутра не се става, мутра се раждаш, Слави беше фен на мутрите, обожател.
Достатъчно е да го погледнеш - ходеща еманация на wanna-be мутра. Иска да изглежда страшен, но го докарва само на простотия.
За да мине това, което прави, за художествено представяне на битието (да, бе, да), трябваше да има поне някакъв опит за дистанциране. Той е един нескопосан подражател.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1539 -: Април 21, 2021, 22:26:28 »
Това казавам, няма качества за мутра, но ги харесваше, рева в ефир, когато убиха Васил Илиев, какъв страхотен пич бил, правеше концерти в негова памет...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1540 -: Април 21, 2021, 22:28:51 »
Аз за това не харесвам Пузо, героизира и хуманизира едни скучни и примитивни бандити.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1541 -: Април 21, 2021, 22:30:57 »
Достатъчно е да го погледнеш - ходеща еманация на wanna-be мутра. Иска да изглежда страшен, но го докарва само на простотия.
За да мине това, което прави, за художествено представяне на битието (да, бе, да), трябваше да има поне някакъв опит за дистанциране.
Той е един нескопосан подражател.



Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1542 -: Април 21, 2021, 22:32:43 »
Иска да изглежда страшен, но го докарва само на простотия.
Който иска "високо" изкуство отива в Австрия и слуша и гледа опери. Или в Милано. Питайте Манрико!
Шоуто на Слави няма такива претенции.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1543 -: Април 21, 2021, 22:36:36 »
Това казавам, няма качества за мутра, но ги харесваше, рева в ефир, когато убиха Васил Илиев, какъв страхотен пич бил, правеше концерти в негова памет...
Такива са артистите. Реват. Един рева по телевизията след първите избори 1990. Концертите му няма да си били неплатени. Васил Илиевци си бяха меценати на масовото изкуство като неговото.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1544 -: Април 21, 2021, 22:37:59 »
Слави Т. е артист.
Колкото Марио Пузо е обожател на мафията, че я показва в някаква романтична светлина, толкова и Слави е мутра. Показва ги като жертва (обект) на системата - Марио Пузо. Всеки артист показва живота такъв какъвто е, за да го гледат. В този смисъл Слави Т е отражение. Е, и прави пари от това. Но той не е направил капитализма и мутренския период в БГ.
:th_up:

Quote (selected)
Пуснаха се слухове, че е наркоман.
По-старичките помнят, че преди ено 50 години същото се говореше за Ролинг Стоунс и Мик Джагър. Минаха много години и Джагър продължава да тича и скача по сцената на 75 и дори му смениха клапа на сърцето и месец след това пак тичаше и пееше.
Как става това? С кокаина е трудно май.
:notworthy:


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1545 -: Април 21, 2021, 22:40:20 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1546 -: Април 21, 2021, 22:43:33 »
Ти Амарето от Сан Марино пил ли си бе, Отврат?

Не пием аз такиви работи. Много са алафранка.

И мноо си збъркал ...

Щото аз съм пила Амарето точно ф Сан Марино, донесох си оттам, а и докато тук се продаваше оригиналното от Сан Марино, не съм пропускала да си зареждам тук, вкъщи, колекцията с дижестиви ...  :cool-1084:

« Последна редакция: Април 21, 2021, 22:58:25 от Джиджи »


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1548 -: Април 21, 2021, 22:54:39 »
Тъй мем Сахиб мина на работно посещение през Президенството.
Сеги и Лаура Кьовеши ако намине ......
 
За Рашков май имаше некви петна в миналото. НО в тези среди ....
Ако е той е ясен сигнал и силен знак или както е там ва новоговор.
« Последна редакция: Април 21, 2021, 23:05:44 от 66 »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1549 -: Април 21, 2021, 22:56:10 »
Обръщам внимание на преводачката на форума, да научи, какво означава българският професионален израз „къса ръка“ (Бъч наскоро го употреби в смисъл shorthand) СТЕНОГРАФИЯ, която е от особено значение за консекутивния преводач, на който му се налага да изчаква говорещия да спре и тогава да преведе (тук на помощ стенографията е от решаващо значение за пълнотата и точността на превода). За разлика от него симултанният (синхронният) преводач следва говорещия с няколко секунди закъснение.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1550 -: Април 21, 2021, 22:59:17 »
Слави Т. е артист. Колкото Марио Пузо е обожател на мафията, че я показва в някаква романтична светлина, толкова и Слави е мутра. Показва ги като жертва (обект) на системата - Марио Пузо. Показва ги, че нямат избор. Италианската мафия.
Всеки артист показва живота такъв какъвто е, за да го гледат. В този смисъл Слави Т е отражение. Е, и прави пари от това. Но той не е направил капитализма и мутренския период в БГ.

Пуснаха се слухове, че е наркоман. По-старичките помнят, че преди ено 50 години същото се говореше за Ролинг Стоунс и Мик Джагър. Минаха много години и Джагър продължава да тича и скача по сцената на 75 и дори му смениха клапа на сърцето и месец след това пак тичаше и пееше. Как става това? С кокаина е трудно май.
Не знам за Мик Джагър, но прочети за Ози Озбърн. Феномени всякакви.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1551 -: Април 21, 2021, 23:04:47 »
Тъй де, нали трябва да опандизваме Баце, сиреч трябва ни някой с опит.

Бойко Рашков, защо пък не ...  :thup:

Ама точно за тази цел, май няма да е той ...  :tongue_:



Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
« Последна редакция: Април 21, 2021, 23:18:32 от 66 »


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1555 -: Април 21, 2021, 23:19:02 »
https://tribune.bg/bg/politika/manolova-yuridicheski-neizdarzhano-be-predlozhenieto-na-bsp-za-moratorium-varhu-pravitelstvenite-sdelki/

Юридически неиздържано бе предложението на БСП за мораториум върху правителствените сделки, посочи на брифинг в парламента Мая Манолова от „Изправи се! Мутри вън!“ /ИМВ/. Тя се аргументира с факта, че Корнелия Нинова го е включила като точка в решението за създаване на комисия за ревизия на кабинетите в последните 10 г.

„Ако беше прието, включването на мораториума щеше да торпилира и двете предложения“, коментира Манолова.

По думите ѝ е крайно време да спрат спекулациите за това кой иска налагане на мораториум върху назначенията и сделките на властта, и кой го осуетява. Относно петъчното предложение на соцлидерката Манолова посочи, че „това е все едно да включим в Закона за съдебната власт текстове от Закона за шума“.

„Със сигурност щеше да последва атака пред Конституционния съд и вместо решенията щяхме да имаме 0 документи“, увери Манолова. Тя изтъкна, че мораториумът ще е точка първа от дневния ред на правна комисия днес и за заседанието на парламента утре.

От ИМВ внасят законодателни промени, с които конкурсите за ръководствата на държавни и публични предприятия, фирми с държавно участие, ръководства на лечебни заведения да могат да бъдат анулирани от новите министри в следващия кабинет.

„Крайно време е политическите трикове да спрат, както политическият трик с мораториума, така и този на ГЕРБ с „Росенец". Ако искаха да го ревизират, можеха да го направят през последните 4 г., в които управляваха. Или изобщо в последните 11 г. по време на които ГЕРБ са във властта", апелира Мая Манолова.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1556 -: Април 21, 2021, 23:31:15 »
Quote (selected)
„Със сигурност щеше да последва атака пред Конституционния съд
Кой я е набедил тая за юрист.
НА какво основание КС ще се произнася, клед като в конституцията ясно е записано че всеки народен придставител може да внесе предложение в зала и няма разписани никакви ограничения.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1557 -: Април 21, 2021, 23:33:15 »
Quote (selected)
Слави: Политиците трябва да изглеждат като тебе. Всъщност, ти що не станеш политик?

Радев: Аз предлагам ли ти ти да станеш авиатор да речем?

Слави: Гледай сега! Много добре знаеш, че има голяма разлика. Аз не мога да стана авиатор. Докато другото, обратното, е много, как да кажа, по-валидно. Не го пропускай това! Много хора, коит' те гледат тази вечер, си мислят по подобен начин като мен. Не я пропускай тая мисъл! Рано или късно ще ти се случи.

Радев: Не, моите амбиции се в областта на авиацията и на военното дело...

Слави: Засега.

Радев: Там ми е силата.

Слави: Те и мойте са в областта на шоуто.

Радев: Моята сила е да правя от...

Слави: Засега.

Радев: ... от много малко ресурси, които са катастрофално малко, да правя висок продукт, да правя добри летци. Там е моята сила. Така че...

Слави: Това, което трябваше да кажа, и то остана в пространството - това, което аз казах, не което ти каза.   

Радев: Аз мисля, че за политик трябват специални качества, които аз не притежавам.

Слави: Луд ли си бе! Виждаш, че не трябват много качества.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1558 -: Април 21, 2021, 23:40:49 »
Quote (selected)
Скъпи на сърцете ми! Понеже срещнах няколко ужасени, а и други – направо комични – реакции на възможността да стана министър на туризма, бързам да ви кажа няколко думи. Вероятността за това клони към нула, както вече сте разбрали. Но за кратките ни предизборни срещи, ограничени допълнително от анти-Covid мерките, може би не стана ясно най-главното: моята идея за това с какво трябва се занимава един министър на туризма. Ако търсите министър, който да ви управлява, то определено аз не съм вашия човек!
Секторът и гилдиите трябва максимално да се самоуправляват, а министърът да се занимава единствено с координация на рекламата в страната и на външните пазари. И най-главното – да бъде посредник между гилдиите в сектора, парламента и останалите, важни за туризма министерства. МРРБ, Културното, Транспортното, Външното и – най-вече – Финансовото министерства.
Министърът не трябва да „управлява“ сектора, а да се „бие“ всеки ден за пари с правителството, за законови промени с депутатите и за нови пазари с рекламата. Да насърчава и търси възможности за секторна реклама най-вече в чужбина. Да се опитва да разширява пазари. Нищо друго. Дори плочки на корема не трябва да има, както е видно от снимката. Бъдете здрави и внимавайте кой какво ви обещава.
:t2002: 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1559 -: Април 22, 2021, 00:29:34 »
ПроХетоХ го и в глаХата ми оХте звуХи глаХа на афтора.
Щото да си миниатър на културата не е като да организираш години наред мис пеймейт