Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 22:21:05

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867849 пъти)

0 Потребители и 51 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1620 -: Април 22, 2021, 10:35:05 »
айдееее, бъч пак почнал с проповедите. бъч, никъв кейс не си рестнал, рестнал си си единствено тъпотата.

що не вземеш да се осведомиш колко точно са независимите в щатските парламенти и какво точно зависи от тях?

баси тъпотията.

разликата, малоумнико, между българската и щатската система е, че докато при щатската можеш да гласуваш за един републиканец, то тук имаш листа и можеш да сложиш чавка на предпочитания от теб. сиреч имаш не един а десет кандидата за твоя глас. или петнайсе.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1621 -: Април 22, 2021, 10:35:26 »
Абе, предвидих го аз, ама тука ме плюха, че съм бил бойковист.  :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1622 -: Април 22, 2021, 10:36:28 »
никой не те е плюл теб, откога на изричането на фактове му викат 'плюене'? м? да, бойковист и фурнаджийска лопатка си.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1623 -: Април 22, 2021, 10:37:37 »
Какъв е смисълът да те избират тогава.
И накрая моля да ни обясниш как се държат в конгреса "мажоритарно" избраните от теб депутати.Против партиите си ли работят?
Говорят ли ви нещо AOC (Alexandria Ocasio-Cortez) или Илхам Омар?
AOC се яви на предварителни избори срещу демократ и ги спечели. Срещу нейната кандидатура беше всичката номенклатура на демократите от NYC . После победи и републиканец. Провежда си нейната политика. Левичарите не са мойте хора, но нея я уважавам. Ако бяхте прави, тя трябваше да си остане барманка, нали?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1624 -: Април 22, 2021, 10:40:47 »
айдееее, бъч пак почнал с проповедите. бъч, никъв кейс не си рестнал, рестнал си си единствено тъпотата.

що не вземеш да се осведомиш колко точно са независимите в щатските парламенти и какво точно зависи от тях?

баси тъпотията.

разликата, малоумнико, между българската и щатската система е, че докато при щатската можеш да гласуваш за един републиканец, то тук имаш листа и можеш да сложиш чавка на предпочитания от теб. сиреч имаш не един а десет кандидата за твоя глас. или петнайсе.
*******************************
С такива привърженици на БСП, не и трябват врагове.

 да си имаме уважението и да не пцуваме. Моля.
паралелепипед

Да разбираме , че онзи мога да си го имам за тъпак и малоумник. Ще си го имам. :0005:


 не разбирам. твърдиш, че не мога да си формулирам ясно мисълта и трябва да бъда дописан и тълкуван от някой, които се изживява явно като модератор / администратор?
паралелепипед


« Последна редакция: Април 22, 2021, 15:50:37 от паралелепипед »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1625 -: Април 22, 2021, 10:44:28 »
Quote (selected)
Абе вие редовни ли сте? Каква култура ви бори от талавизора? Какво очаквате от шоуто на Слави? Или на някой друг? Я се вземете в ръце!
Ти май пак не си разбрал. Очаквано.
Тогава се съсипваше културата ни, колега! Или - досъсипваше. И, не само, но И чрез Славчу. Очалгарваха ни, е и ни началгариха - не всички де, но както виждаш повечето.
А къде сме били си попитал - ами борихме се за оцеляване, а покрай това се мъчехме да възпитаваме и децата си, да не ги очалгарят и тях.
Някои успяхме, други фанахте гората...пардон, питомното...пак пардон - неограничените възможности. Няма лошо, всеки сам избира пътя си, но да ме поучават как и що не съм се старал - айде по полека!
Знаеш ли как се обясняваше на ранен тийнейджър, защо довчерашното му приятелче, понастоящем с татко с бръсната глава идва на училище с Мерцедес, а той, тийейджъра трябва да ходи пеш 100 /сто/ метра до училище?
И други такива нещица. Силно се надявам да не възприемеш пак буквално какво пиша. Надявам се само.
Под "успяхме" да уточня, щото промитото съзнание на некои вече си представи пари, коли...успяхме да останем човеци, знаеш ли какво е това Бъч?
Най малкото не оскотяхме. Е, не се получи с всички ни, човещинка, по лесно беше да се очалгарят. А може пък под някакво фалшиво лустро на "достойнство" тези индивиди да са си били чалгари по душа, такива си и останаха или поне лесно им беше да се превърнат в явни такива.
И въобще знаеш ли - не приемам нравоучение от хиляди километри.
Остани си със здраве!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1626 -: Април 22, 2021, 10:45:54 »
Великата юристка Мая написала закон, който щял да позволи да уволнят назначените от гербавите в последните дни. Нямам думи! Неконструктивната БСП и обяснява, че това няма как да стане
Къде, бе, къде израстна и се изгради като юрист, парламентарист и законотворец Мая Манолова?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1627 -: Април 22, 2021, 10:51:13 »
В УНСС

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1628 -: Април 22, 2021, 10:54:03 »

И въобще знаеш ли - не приемам нравоучение от хиляди километри.
Остани си със здраве!
Слагаш ме на игнор и си шен. Така съм направил с onzi, но понякога ме бори любопитство, та го забелязвам. Обикновено го оставям на Енгелс да му пуща мухи. Конски.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1629 -: Април 22, 2021, 10:55:29 »
Бе и тя като Цецо карала магистратура в УНСС /известно е моето отношение към подобна правна квалификация/. Тя може и да я е изкарала, де, щото поне има адвокатски права

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1630 -: Април 22, 2021, 10:57:27 »
Къде, бе, къде израстна и се изгради като юрист, парламентарист и законотворец Мая Манолова?

Баси тъпия въпрос! Любопитно ще е да ни дадат контрапункта. Задължително трябва да ни го дадат, за да докажат тезата си, че партиите са ковачници на юристи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1631 -: Април 22, 2021, 10:59:17 »
Къде, бе, къде израстна и се изгради като юрист, парламентарист и законотворец Мая Манолова?

Баси тъпия въпрос! Любопитно ще е да ни дадат контрапункта. Задължително трябва да ни го дадат, за да докажат тезата си, че партиите са ковачници на юристи.

То по тази логика, двете партии в чиито редици с били най-изявени юристи са - БСП и НДСВ :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1632 -: Април 22, 2021, 11:06:19 »
И аз си мислех, че целта е сриването на мафията, ама се оказва, че не било баш тъй. Най-важното нещо е да преработим ИК и евентуално да съставим правителство, което да е предимно опозиция на БСП, но ако може последната да не се обажда, да не предлага и да не настоява за нищо, ами малоумно да ни дава гласове. Накратко - тва е шизофренната ситуация, създадена от поборниците срещу сттуквото

Промени в ИК - за която нужда БСП също (а и ти лично в тая тема) се съгласи, че са приоритетни - са необходими доколкото да решат някои наследени от миналото НС проблеми и да се повиши доверието в изборите, което да насърчи избирателната активност. Не съм сигурен, обаче, доколко повишаването на изборната активност отговаря на интересите на партии нато ГЕРБ, БСП, че и ДПС. 

Сега , статукво означава "съществуващото положение на нещата". Аз не зная как ще стане "сриването на мафията" без промени в съдебната система и прокуратурата. Преживелият катарзис г-н Гешев ли ще срива мафията? По тоя повод - вярва ли някой, че единствено Божков се е опитвал да купува избиратели на тези избори? Защото според прокуратурата така излиза.   
Статуквото коктретно в прокуратурата и съдебната система до голяма степен се дължи на БСП, която се въздържа от участие в целия дебат по въпроса, да не говорим как стана изборът на сегашния ВСС. Парламентарната квота позволяваше на БСП да прати трима човека във ВСС. Другарката Нинова даде на ГЕРБ 6 кандидатури, от които ГЕРБ си подбра 3ма и НС ги прати в прокурорската колегия. Там те са твърди и безотказни поддръжници на Гешев.
Изрази ли др. Нинова от името на БСП политическо доверие на Цацаров като главен прокурор - изрази.
Да напомня и позицията на Нинова по повод протестите срещу избирането на Гешев:
"Същите тези десни направиха реформата, разделиха ВСС на прокурорска и съдийска колегия и сега са против. В момента двете групи се сбиха кой да оглави модела." Т.е. тя директно се включи в хора на грухтящата пропаганда , че Иванов искал да превземе прокуратурата и да стане главен прокурор. Това не е учудващо, както не е учудващо, че вчера Борисов повтори опорката след отказа на ДБ да преговаря за нов кабинет на ГЕРБ. 

   


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1633 -: Април 22, 2021, 11:10:19 »
Quote (selected)
Същите тези десни направиха реформата, разделиха ВСС на прокурорска и съдийска колегия и

Това е чистата истина!
https://trud.bg/article-4874135/

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1634 -: Април 22, 2021, 11:10:30 »
Великата юристка Мая написала закон, който щял да позволи да уволнят назначените от гербавите в последните дни. Нямам думи! Неконструктивната БСП и обяснява, че това няма как да стане

Ами жената може би чете позицията на видни титани на юридическата мисля в тоя форум, че НС може да решава каквото си ще и както си ще и понеже сме парламентарна република волята на парламента е все и вся  :nuts:
Сетне, защо само Нинова трябва да заглавичква хората с популистки идиотии. Манолова да не би да е по-проста от нея  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1635 -: Април 22, 2021, 11:11:17 »
Говорят ли ви нещо AOC (Alexandria Ocasio-Cortez) или Илхам Омар?
AOC се яви на предварителни избори срещу демократ и ги спечели. Срещу нейната кандидатура беше всичката номенклатура на демократите от NYC . После победи и републиканец. Провежда си нейната политика. Левичарите не са мойте хора, но нея я уважавам. Ако бяхте прави, тя трябваше да си остане барманка, нали?

простотиите продължават. можеш ли да ми обясниш защо в уикито пише, че аок е член ан демократическата партия? ти не проповядваше ли за независими преди малко?

и, малоумнико, след като аок е партиен член, тя може само и единствено да провежда партийната политика.

а, ной паралелепипедът зачистил, смятах да цитирам поредния ти кретенизъм. и без него ще минем.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1636 -: Април 22, 2021, 11:12:06 »
Това е чистата истина!
Не е чистата истина. Народното събрание не прие проекта на Иванов, а този на АБВ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1637 -: Април 22, 2021, 11:14:56 »
"Същите тези десни направиха реформата, разделиха ВСС на прокурорска и съдийска колегия и сега са против. В момента двете групи се сбиха кой да оглави модела."
факти. на теб фактите не ти харесват, м?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1638 -: Април 22, 2021, 11:18:56 »
Ами жената може би чете позицията на видни титани на юридическата мисля в тоя форум, че НС може да решава каквото си ще и както си ще и понеже сме парламентарна република волята на парламента е все и вся  :nuts:
Сетне, защо само Нинова трябва да заглавичква хората с популистки идиотии. Манолова да не би да е по-проста от нея  :smokin:
Аз винаги съм твърдяла, че закони не действат с обратна сила, заради това обясних, че решение и то навреме е в пъти по-бързо и подходящо, отколкото да бърникаш законите! Дори кометирахме дали и как биха могли да бъдат уволнени подобни хора /при свършен факт/, като изрично споменах, че има богата съдебна практика по въпроса и редица казуси. Най- често ги възстановяват /и това споменах/ и после им плащат заплатите и отново ги уволняват, докато на последните не им писне. Изрично дори споменах, че последното е добра гербава практика.

Демек, няма нищо популистко, просто обслужихте герб и дпс

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1639 -: Април 22, 2021, 11:19:28 »
Разделянето на ВСС беше елемент от една цяла система от промени , която Иванов предложи. АБВ и ДПС взеха предложението, редактираха го по свое усмотрение, внесоха промените между двете четения и ТЕХНИЯТ ПРОЕКТ, не този на Иванов , беше приет.
Това са "фактовете". То затова и Иванов подаде оставка.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #1640 -: Април 22, 2021, 11:21:56 »
Демек, няма нищо популистко, просто обслужихте герб и дпс

Както казах, не сте единствените, които могат да тръбят популистки идиотии.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1641 -: Април 22, 2021, 11:30:43 »
То по тази логика, двете партии в чиито редици са били най-изявени юристи, са БСП и НДСВ

Хи-хи-хи
... вий продължавате да си ги мерите ...

А за това – доколку са били "изявени"! – може да се спори винаги, но не точно в "Керпеден" му е мястото  :lol:

Важното е, че в новия парламент има 47 юристи, надявайки се да не греша ... 
За разлика от предишния, над чийто хоризонт мъждукаше единствено звездицата на Барни Рабъл

« Последна редакция: Април 22, 2021, 11:36:21 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1642 -: Април 22, 2021, 11:31:41 »
простотиите продължават. можеш ли да ми обясниш защо в уикито пише, че аок е член ан демократическата партия? ти не проповядваше ли за независими преди малко?

и, малоумнико, след като аок е партиен член, тя може само и единствено да провежда партийната политика.

Тц. Тва е ено напълно неверно твърдение.

АОС може да провежда квато си иска политика, и си я провежда. И храни ръковотството на партията си, ако същото праи неща, които спорет нея са дебилни.

И ф двете къщи на Конгреса одношението между "ръковотството" на партията и отделните ѝ парламентарни претставители е изцяло транзакционално - "Ако ти поткрепиш тва мое предложение, аз ще поткрепя онова твое предложение."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1643 -: Април 22, 2021, 11:33:33 »
Quote (selected)
Важното е, че в новия парламент има /ако не греша?!/ 47 юристи ...
Нъл щеха правят лустрация.
МЕн лустрация на юристите ми се види разумно :smokin:
 
Quote (selected)
И храни ръковотството на партията си,
МИ тва и при нас се палучава.
Ренегати бол :smokin:
Е освен у партията държава.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1644 -: Април 22, 2021, 11:36:17 »
Хи-хи-хи ... вий продължавате да си ги мерите ...

 Жижи, знаеш ли какво е Dodoma Jiji?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1645 -: Април 22, 2021, 11:42:07 »
Нъл щеха правят лустрация.
МЕн лустрация на юристите ми се види разумно :smokin:
 МИ тва и при нас се палучава.
Ренегати бол :smokin:
Е освен у партията държава.

кви ренегати? Големите партии са по същество коалиции. Ако почнат да се "чистят" од "ренегати", големите партии се превръщат ф малки партии.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1646 -: Април 22, 2021, 11:47:14 »
Хи-хи-хи ... вий продължавате да си ги мерите ...

 Жижи, знаеш ли какво е Dodoma Jiji?

Айдаааа, Отврат-а пак почна ...  :t0135:

Щото туй е доста персонално и мирише яко на  argumentum ad hominem ...
И ако не престанеш веднага, ще търся помощта на Модератор ...


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1647 -: Април 22, 2021, 11:47:40 »
простотиите продължават. можеш ли да ми обясниш защо в уикито пише, че аок е член ан демократическата партия? ти не проповядваше ли за независими преди малко?

и, малоумнико, след като аок е партиен член, тя може само и единствено да провежда партийната политика.

а, ной паралелепипедът зачистил, смятах да цитирам поредния ти кретенизъм. и без него ще минем.
Тъпако, думата независим не съм употребил. AOC се явява се самостоятелно, независимо от партията. Срещу партията.  Макар че в САЩ има и такива независими. AOC на всичкото отгоре е хлабаво свързана с демократическата партия. Води се демократка-социалистка. Гласува си за социалистически предложения.
Глупако, нема да те псувам, макар че заслужаваш. Цуни си БСП по партийния задник!
« Последна редакция: Април 22, 2021, 11:57:06 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1648 -: Април 22, 2021, 11:49:02 »
Quote (selected)
Слагаш ме на игнор и си шен.
Аз съм си шен и без да слагам на игнор когото и да е.
Да пръсна още малко светлина като последен опит.
Има особи, чиито мнения ги цитирам и им "отговарям" не заради самите особи.
 Други приоритети си имам, да се опитам да предпазя доколкото мога от хлъзгане тези, които четат тук като "гости".
Да речем.
Особите, чиито мнения използвам за цитати и ги оспорвам, съм ги отписал отдавна като таргет група.
 :m1708:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1649 -: Април 22, 2021, 11:50:04 »
кви ренегати? Големите партии са по същество коалиции. Ако почнат да се "чистят" од "ренегати", големите партии се превръщат ф малки партии.
Знаеш ли кое е най-жалкото!? Ще ти дам пример без да цитирам имена. Сред общинските ни съветници в София - най-читавият и непробиваем човек е от наш коалиционен партньор

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1650 -: Април 22, 2021, 11:54:26 »
Може ли да ми припомните колко гласуваха на референдума на Слави Т, с подкрепа на мажоритарни избори.
Предполагам, намирате 2-3 милиона от народа си за глупаци заблудени. Вие сте лордове от трето поколение.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1651 -: Април 22, 2021, 11:55:45 »
Щото туй е доста персонално и мирише яко на  argumentum ad hominem ...

Нищо подобно. Значи не знаеш. Това е футболен отбор от Танзания.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1652 -: Април 22, 2021, 11:56:39 »
И Славчувите го отцепиха Боку.
Се нещо!
Да видим нататък.
Щели да връщат мандата още днес. Разбързаха се нещо, пак неккъф кюляф са намислили.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1653 -: Април 22, 2021, 11:58:25 »
Предполагам, намирате 2-3 милиона от народа си за глупаци заблудени.

Да! Какво лошо има в това? Защо трябва да се сополивим като кажем "народ"? Кой е казал, че народът е "мъдър"? Хеле пък нашия.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1654 -: Април 22, 2021, 12:02:19 »
Искате ли почивка?
Даааааааааааааааааааа!
С този възглас завърши сагата въстаниците на принцеса Лая, срещу императора на Корнелианците.
 :lol:
Така и не разбрах кой победи.
Явно ще има още сериали от тази сага.
И как може разбирайшли да доди тъйзи министърка и тъй да ги наплюе.
Не стига, че ги наплю, ами се врътна и излезе.
Прозвучаха възгласи:
Quote (selected)
Върнете я бееееееее! Върнете я и ние да я наплюем.
Не можем да я върнем, им отговаря шефката.
Да гласуваме да я върнем бееееееееее!
Не можем бе, казва им шефката.
Искаме беееееееееееее! Искаме да я върнем!
Фееричен цирк, както казва, знаете кой.
 :crying_with_laughter-3302:
И вие чакате тези циркаджии от титаничното мнозинство да преборят Баце.
 :m1273:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1655 -: Април 22, 2021, 12:05:15 »
Може ли да ми припомните колко гласуваха на референдума на Слави Т, с подкрепа на мажоритарни избори.
Предполагам, намирате 2-3 милиона от народа си за глупаци заблудени. Вие сте лордове от трето поколение.
Те дали се били наясно, че Слафчу им предлага депутати от избирателни окрази Бурса и Стамбул да им гласуват законите.
Като им се изясни, ще го линчуват!  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1656 -: Април 22, 2021, 12:12:02 »
Те дали се били наясно, че Слафчу им предлага депутати от избирателни окрази Бурса и Стамбул да им гласуват законите.
Като им се изясни, ще го линчуват!  :smokin:
Ограничавате по местоживеене и всичко е шест. Аз лично нямам нищо против турците родени в БГ да си гласуват на избори. Те са си български граждани, не по лоши от мен и теб. Отървах се отдавна от фалшивият патриотизъм.
Какво ви е виновен турчина от Бурса или Измир, че ви краде тиква или че има американска армия в БГ. Нали не е турска, че да ви е крив?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1657 -: Април 22, 2021, 12:15:37 »
Може ли да ми припомните колко гласуваха на референдума на Слави Т, с подкрепа на мажоритарни избори.
Предполагам, намирате 2-3 милиона от народа си за глупаци заблудени. Вие сте лордове от трето поколение.

Щото беше заедно с президентските избори /услуга за Слафчу от плювню/ - тва първо. Второ - 1/3 от гласувалите са отговорили с "не". Трето - референдумът е нелигитимен, защото се намери достатъчна част с акъл в главата /подобни на мен/, която отказа да гласува и резултатите му не бяха задължителни. Четвърто - комисиите бяха инструктирани да дават на хората бюлетини за референдума, въпреки изричното становище на ЦИК, че бюлетини се дават само при поискване. Лично аз поне три пъти й обясних на една  :i_sheepish:, да не ми навира бюлетината и я пратих да чете кво е пляснала на вратата на секцията. После специално проверих - в нашата секция гласувалите на референдума за поне на половината на тези, поне три стаи след нас. Значи пааирът беше свършил някаква работа, поне е накарал някои да се позамислят. Съвсем не съм единствената, на която са се пробвали да й пробутват слафчувите въпроси

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1658 -: Април 22, 2021, 12:17:27 »
Ограничавате по местоживеене и всичко е шест.

Извинявай, ама пак общи либерални постановки. В България това е чувствителна тема. Колкото и да ви насаждат тези идеи в Америка, нито един бял не е безразличен дали кметът му, конгресменът му и т.н. ще е латинос или черен и т.н. Тоя либерализъм е абсолютно фалшив.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1659 -: Април 22, 2021, 12:18:43 »
Quote (selected)
Ограничавате по местоживеене и всичко е шест.
Предполагам от кметството в Шикаго че получат актуален списък с адресите на живеещи там с български паспорт.
Или па ще получат ина майна, особено ако става дума за фор фри.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1660 -: Април 22, 2021, 12:21:44 »
Quote (selected)
Колкото и да ви насаждат тези идеи в Америка, нито един бял не е безразличен дали кметът му, конгресменът му и т.н. ще е латинос или черен и т.н.

ъ?
Фмомента нито ено опщество не е чаааак толкова расистко или поне се старае да не е.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1661 -: Април 22, 2021, 12:24:05 »
Ограничавате по местоживеене и всичко е шест.

Извинявай, ама пак общи либерални постановки. В България това е чувствителна тема. Колкото и да ви насаждат тези идеи в Америка, нито един бял не е безразличен дали кметът му, конгресменът му и т.н. ще е латинос или черен и т.н. Тоя либерализъм е абсолютно фалшив.
Не мога да говоря естествено за всички бели и как гласуват. Проверих обаче в избирателният район на Илхам Омар от Минесота. За моя изненада там в Минесота са повечето бели. А споменатата е сомалийка и мюсулманка.* Никак не и симпатизирам, но фактовете са такива.
https://ballotpedia.org/Minnesota%27s_5th_Congressional_District
Нали съм ви писал, че в САЩ гласуват с джоба си? С интереса си както го разбират.

*Точно нея Тръмп я пращаше дома, :lol: да си оправела държавата. :lol:
« Последна редакция: Април 22, 2021, 12:41:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1662 -: Април 22, 2021, 12:28:38 »
Не мога да говоря естествено за всички бели и как гласуват.

ОК, всяко правило си има изключения. Но изключенията никога не са променяли правилото. Но за теб, ще перефразирам политически коректно.
Всички знаем колко вредна е ДПС в управлението на държавата. Корупция, обръчи, задкулисие, Делян Пеевски. Е, не е мъдро да се дава голяма електорална сила на такиви политически субекти. От тях страдат всички. Политическа борба за електорат, а не расова или религиозна и т.н. Така бива, нали?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1663 -: Април 22, 2021, 12:29:22 »
Къде, бе, къде израстна и се изгради като юрист, парламентарист и законотворец Мая Манолова?

В УНСС

И не само:

Quote (selected)
Мая Манолова

Образование:


– Университет за национално и световно стопанство;

–  Московски хуманитарен университет

През 1990-1991 г. започва магистратура по икономика и организация на труда в УНСС,  която защитава през 1994 година.

А през 1992-1996 г. подготвя и втора магистратура по право в УНСС.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Мая_Манолова


Аз лично съм гласувала два пъти за нея: на последните местни избори и на последните парламентарни.

Но най-вече ме е впечатлила работата ѝ като Омбудсман
, където явно е приложила на практика и икономическите, и юридическите си познания, както и вече явно достатъчно насъбрания опит в ежедневната си практика.

Мъжко момиче, което изобщо не си поплюва!!!
:0007:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1664 -: Април 22, 2021, 12:31:57 »
Разделянето на ВСС беше елемент от една цяла система от промени , която Иванов предложи. АБВ и ДПС взеха предложението, редактираха го по свое усмотрение, внесоха промените между двете четения и ТЕХНИЯТ ПРОЕКТ, не този на Иванов , беше приет.
Това са "фактовете". То затова и Иванов подаде оставка.
  :th_up:

Абсолютно вярно!  :0007:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1665 -: Април 22, 2021, 12:32:24 »
Не мога да говоря естествено за всички бели и как гласуват.

ОК, всяко правило си има изключения. Но изключенията никога не са променяли правилото. Но за теб, ще перефразирам политически коректно.
Всички знаем колко вредна е ДПС в управлението на държавата. Корупция, обръчи, задкулисие, Делян Пеевски. Е, не е мъдро да се дава голяма електорална сила на такиви политически субекти. От тях страдат всички. Политическа борба за електорат, а не расова или религиозна и т.н. Така бива, нали?
Обръчите на батко и братко, кръгът Орион, имаше ени овчи главички, един келнер/банкер на Костов, хранените хора на Баце ви. Така как е?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1666 -: Април 22, 2021, 12:32:37 »
Аз лично съм гласувала два пъти за нея:

Жижи, по принцип има ли някой за когото не си гласувала? От по-известните. Невзрачните не ме интресуват.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1667 -: Април 22, 2021, 12:34:31 »
Аз лично съм гласувала два пъти за нея:

Жижи, по принцип има ли някой за когото не си гласувала? От по-известните. Невзрачните не ме интресуват.

Ще ти каже за БСП и ще те излъже :nuts:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1668 -: Април 22, 2021, 12:35:15 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1669 -: Април 22, 2021, 12:39:53 »
Щото туй е доста персонално и мирише яко на  argumentum ad hominem ...

Нищо подобно. Значи не знаеш. Това е футболен отбор от Танзания.

И чий го дири "футболният отбор на Танзания" в темата за парламентарните избори в България?!
:t1815:
Чиста проба СПАМ, г-н Паралелепипед!!! :m1201:

Но без Вашата спешна намеса, Отврат ше продължи да дрънка тук врели-некипели, просто защото така си е свикнал!!!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1670 -: Април 22, 2021, 12:40:27 »
Така как е?

Еми, не е добре, но ДПС са шампиони. А още по-важното е, че именно те са политическите балансьори в скупщината. Те работят точно затова - без тях да не може. Според мен е по-добре да не може без други. И още нещо, ДПС е квинтесенция на етническото разделение в държавата. Те са обсебили правата на "турска партия". Много по-добре ще е ако българските турци гласуват за различни партии, което е най-естествено.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1671 -: Април 22, 2021, 12:41:45 »
Quote (selected)
Жижи, по принцип има ли някой за когото не си гласувала? От по-известните. Невзрачните не ме интресуват.
Абе и ти пък ся!
Има хора с мноо дядовци.
Има дето се гордеят с картини.
Дет казал попа в купето ...хора секкви, другарко!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1672 -: Април 22, 2021, 12:41:50 »
Обръчите на батко и братко, кръгът Орион, имаше ени овчи главички, един келнер/банкер на Костов, хранените хора на Баце ви. Така как е?
Точно от там Баце си направи милиардите.
https://e-vestnik.bg/9188/kak-tsvetelina-borislavova-stana-tolkova-bogata/
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1673 -: Април 22, 2021, 12:43:28 »
Енгелс, извинявай, в предпоследния си пост на какво се радваш?
Този от 12:35:15
За един приятел питам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1674 -: Април 22, 2021, 12:44:33 »
Чиста проба СПАМ, г-н Паралелепипед!!!

Аре, стига! "Моля, другарко, пък..." Просто залагах на мачове и видях тоя отбор Додома Джиджи и веднага след това твой пост. Та, просто асоциирах имената. Нищо лично.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1675 -: Април 22, 2021, 12:45:55 »
Колку и да остроумничи Тошко, утре им надяват мандатя на шията :smokin:
И то щото Бочко ги пожали. Моеше върнат фчера.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1676 -: Април 22, 2021, 12:47:33 »
Колку и да остроумничи Тошко, утре им надяват мандатя на шията :smokin:
И то щото Бочко ги пажали. Моеше върнат фчера.

Няма да е утре. Утре гербавите ще се съвещават по мандата. Не се знае що...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1677 -: Април 22, 2021, 12:48:18 »
Отврат, извинявай, в предпоследния си пост на какво се радваш?
Този от 12:35:15


??? Прегледах ги, ама няма такъв. И като време и като радост. Хвърли ми кокалче.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1678 -: Април 22, 2021, 12:51:30 »
"А дали ще направим кабинет или не, ще разберете съвсем скоро", обърна се Йорданов към залата.
Сиреч, аз съм сценариста, аз пиша сценария на парламентарното шоу по поръчка на Слави.
На останалите маймуни в парламента изобщо не обръщайте внимание.
 :lol:
"Аз съм сценариста! Ще мълчиш и ще си казваш репликите!"- Джос Уедън
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #1679 -: Април 22, 2021, 12:53:26 »
Аз лично съм гласувала два пъти за нея:

Жижи, по принцип има ли някой за когото не си гласувала?
От по-известните. Невзрачните не ме интересуват.
Това също е СПАМ, тъй като Отврат продължава да се занимава с мен, а не със самата тема. :m1201:

Което пък започва да zговняв@ хубавата темичка, а самата мен не оставя да пиша спокойно!!!

Няма ли най-сетне кой да се намеси тук?!? :t0174: