Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 15, 2024, 05:41:00

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1898010 пъти)

0 Потребители и 69 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3300 -: Април 29, 2021, 11:55:19 »
Третият мандат ще бъде връчен на БСП.
Какви трябва да са правилните стъпки /това е мое мнение/
1. Обсъждане на НС
2. Предлагане на кабинет за определен срок  и покана за разговори от други парламанетарни групи без герб и дпс. Кабинет само около конкретни приоритети!
3. Тъй като това ще бъде саботирано, връщане на мандата с горните мотиви
 Айде на избори пред юли

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3301 -: Април 29, 2021, 12:07:15 »
След изборите: президентът обяви, че ще връчи третия мандат за съставяне на правителство на БСП

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3302 -: Април 29, 2021, 12:08:13 »
След изборите: президентът обяви, че ще връчи третия мандат за съставяне на правителство на БСП

Първата политическа сила, с която Нинова ще трябва да проведе разговори е ГЕРБ

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3303 -: Април 29, 2021, 12:08:48 »
БСП изобщо не е длъжна да води разговори с гербавите и депесе!

БСП трябва да води разговори с останалите и то точно около приоритетите, които с теб, Бонго, обсъдихме преди седмица и ти се съгласи с тях. Ако не стане - не стане, ама гъзовете лъсват! :smokin:

Ако го направят така /имам известни притеснения все пак/, както казвам, ще изгорят най-напред слафчувците. За вас не съм мноо сигурна все още...според мои познати от вашите редици - сред вас има известна нагласа за подобно развитие, като ще се хвалите, че сте ремонтирали ЗСВ
« Последна редакция: Април 29, 2021, 12:13:54 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3304 -: Април 29, 2021, 12:12:33 »
Бонгич, Че нема се говори с ГЕРБ е ясно.
Ама дабългарите кви че ги кършат просто не знам. Особено ако получат покана за разговори преди ИТН.
ИМВ че се навият на разговори, мисля.
 
Чюдя се за срока два-три месеца или девет, до след президентските.
Май това са двата разумни варианта.
ЧЕ няма да мине - няма.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 12:20:22 от 66 »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3305 -: Април 29, 2021, 12:15:16 »
Бонгич, Че нема се говори с ГЕРБ е ясно.
Ама дабългарите кви че ги кършат просто не знам. Особено ако получат покана за разговори преди ИТН.
ИМВ че се навият на разговори, мисля.
 
Чюдя се за срока три месеца или девет, до след президентските.
Май това са двата разумни варианта

Че тя Татяна Дончева вече даде нишан

Естествено, че няма да мине, 66. Само да видим колко пъти ще ходим на избори, щото съм се хванала на бас, че до края на годината ще има  два предсрочни.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 12:26:28 от Aсол »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3306 -: Април 29, 2021, 12:34:37 »
Спорет мен тва, че Радеф дава третия мандат на третата класирала се на изборите партия е обратното на изненада.

За разлика од изненадата, че Слави не е политик, която бе изпитана од маса наблюдатели - и професионалисти, и любители. Предвит че той самият натъртваше, че не е политик фпродължение само на няколко мимолетни години, въопще не съм изненадан, че наблюдателите се изненадаха и съответно почуфстваха измамени.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3307 -: Април 29, 2021, 12:35:52 »
https://frognews.bg/novini/toshko-iordanov-chestito-balgarite-chujbina-preborihme-bsp-gerb.html

Прочетете горния текст внимателно и кажете според вас за кои точно българи в чужбина се радва жаджиТошко!? И бил преборил гербавите и БСП. Ся, кого точно обслужиха жаджиТошковците!? :bigok:

Щото е мноо лесно да се направи простата сметка, къде и кои секции в чужбина отговорят на горните условия

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3308 -: Април 29, 2021, 13:07:50 »
БСП изобщо не е длъжна да води разговори с гербавите и депесе!

БСП трябва да води разговори с останалите и то точно около приоритетите, които с теб, Бонго, обсъдихме преди седмица и ти се съгласи с тях. Ако не стане - не стане, ама гъзовете лъсват! :smokin:

Ако го направят така /имам известни притеснения все пак/, както казвам, ще изгорят най-напред слафчувците. За вас не съм мноо сигурна все още...според мои познати от вашите редици - сред вас има известна нагласа за подобно развитие, като ще се хвалите, че сте ремонтирали ЗСВ

Ако не води разговори с ГЕРБ и ДПС, а ИТН я отрежат, както се очаквам по-нататъшни консултации са напълно излишни.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3309 -: Април 29, 2021, 13:15:17 »
Прочетете горния текст внимателно и кажете според вас за кои точно българи в чужбина се радва

За Топал Хасан и Бош Дермен.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3310 -: Април 29, 2021, 13:28:40 »
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/29/4204845_glasovete_ot_turciia_ne_sa_problemut_na_nashata/?ref=home_NaiNovoto

Гласовете от Турция спрямо общия брой гласове от чужбина:


И да, Мария Спирова, е от "моите"  :nuts:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3311 -: Април 29, 2021, 13:52:04 »
https://frognews.bg/novini/toshko-iordanov-chestito-balgarite-chujbina-preborihme-bsp-gerb.html

Прочетете горния текст внимателно и кажете според вас за кои точно българи в чужбина се радва жаджиТошко!? И бил преборил гербавите и БСП. Ся, кого точно обслужиха жаджиТошковците!? :bigok:

Щото е мноо лесно да се направи простата сметка, къде и кои секции в чужбина отговорят на горните условия
Да, никак не е трудно да се види къде в чужбина е имало най-активно гласуване. И това съвсем не е в Турция, както се опитва да ни внуши св. Корнелия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3312 -: Април 29, 2021, 13:53:59 »
И това съвсем не е в Турция, както се опитва да ни внуши св. Корнелия.

И къде, бе, Пешо се гласува най-активно? В Дахомей?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3313 -: Април 29, 2021, 14:00:20 »
Да, никак не е трудно да се види къде в чужбина е имало най-активно гласуване. И това съвсем не е в Турция, както се опитва да ни внуши св. Корнелия.
И като извадиш гласовете подадени в страни от ЕС, кво се получава?
Щото гласуването в ЕС не е обект на обсъждането.
Манипулацийка.
 
А Марийка умилява
"Гласовете от Турция не са проблемът на нашата демокрация"
И кой е проблема на вашата демокрация бре марийке, Тая в UK, щото вие живеете по английските закони!
Бети 2, нещо друго, ...?
« Последна редакция: Април 29, 2021, 14:10:14 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3314 -: Април 29, 2021, 14:04:49 »
Манипулацийка.

Тантелена. Рехава. Хафиф.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3315 -: Април 29, 2021, 14:11:56 »
Ако не води разговори с ГЕРБ и ДПС, а ИТН я отрежат, както се очаквам по-нататъшни консултации са напълно излишни.
Ти сподели дабейците кво че правят, ако получат покана преди ИТН.
 
Впрочем ако е по-тарикат Нинова ще покани и персп. формации не минали 4% на разговори.
НАпр. Възраждане. Или Малинов.
Тоест от сега ще почне да работи за управляващото мнозинство в следващото НС

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3316 -: Април 29, 2021, 14:20:02 »
Ако не води разговори с ГЕРБ и ДПС, а ИТН я отрежат, както се очаквам по-нататъшни консултации са напълно излишни.

Знайш ли колко всъщност е просто, Бонго? Правиш си един общ текст с покана към всички останали парламентарни групи, с изключение на гербавите и депесето и го разпращаш изходящ на една и съща дата. Текстът би могъл да бъде следния - така и така - това е спешно за държавата и трябва да се направи със срок да речем три месеца. В удобно за вас време, ако за вас представлява интерес може да се направят консултации за вземане на някакво общо решение ииииии....чакаш отговорите.  Мноо ясно, че няма да се състави правителство, но имаш прекрасната възможност за бой по кофите....аз лично не бих пропуснала подобна възможност, но не вземам решенията аз :nuts:


66, Малинов няма да стане, ама Възраждане ще дръпне от слафчуто със сигурност. Патриотарите няма да имат достъп до ЦИК, РИК и СИК, според новия "протестен" проект на ИК, така че представянето им би било по-скромно от това преди месец
« Последна редакция: Април 29, 2021, 14:27:48 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3317 -: Април 29, 2021, 14:26:02 »
ако за вас представлява интерес може да се направят консултации за вземане на някакво общо решение ииииии....чакаш отговорите

Естествено! Сядаш, обсъждаш, разбирате се за десет неща, които ще направите заедно - най-наложителните - и правите правителство с определен хоризонт. И тогава няма да има "извиване на ръце", защото няма да има други теми. Оправданията на ИТН и другата ситна буржоа са смехотворни. Още повече, че те постигнаха върха си, След следващите избори никой нема да ги бръсне за сливи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3318 -: Април 29, 2021, 14:27:46 »
 Aсол, имах предвид, че Малинов е подх. кандидатура за вънкашен министър  :smokin:
Да не я обвиняват напразно че е "Орбан в пола"

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3319 -: Април 29, 2021, 14:35:33 »
Мандатите са ясни, но нови протестъри се появиха. https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-oglavi-protesta-sreshtu-zakrivaneto-na-specpravosudieto

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3320 -: Април 29, 2021, 14:44:07 »
Мандатите са ясни, но нови протестъри се появиха. https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/geshev-oglavi-protesta-sreshtu-zakrivaneto-na-specpravosudieto

Питай Бонго що става така, щото БСП ги подкрепи, ама депесето/конституционните съветници на ДБО/ и гербавите организират тез протести. Шах и мат, Бонгич! :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3321 -: Април 29, 2021, 14:44:19 »
Оправданията на ИТН и другата ситна буржоа са смехотворни. Още повече, че те постигнаха върха си.
След следващите избори никой нема да ги бръсне за слива.

Айде, бе!!!

Голем политик са извъди и ти, след като първо са цани за полиглот ...  :lol:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3322 -: Април 29, 2021, 14:58:30 »
Начи, тук докато бистрите голямата политика, политология и социология, може да се намеси и малко аритметика. Ако изходим от две аксиоми - не е 100% сигурно че са верни, но изглеждат засега правдоподобни:
  • Парламентарните групи още са монолитни и гласуват монолитно
  • БСП няма да търси коалиция или подкрепа от ГЕРБ и ДПС
Излиза, че с мандата на БСП има само една възможна официална или неофициална коалиция - БСП+ИТН+ДБ = 121 гласа. Със или без добавка на ИМВ и техните 14 гласа.
Игрите, при който някоя група или част от нея дава гласове уж ей така, без да са ѝ поискани, от спонтанна добра воля и без компенсация, ги отнасям към категорията "неофициална коалиция" - залъгалка за наивници.
Ся вече може да ограничите разсъжденията си до възможността именно за тази коалиция.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3323 -: Април 29, 2021, 15:00:30 »
Да не я обвиняват напразно че е "Орбан в пола"

Малко известен(може би единствено на Гого Маркоф) факт е, че фтесен семеен кръг родителите на Тибор Орбан се обръщат към сина си не с "Тиборе...", а с "Пирожке...". Причната за това е, че сем. Гьозо и Ержбет Орбан ноо са искали дъщеря, която да нарекат Пирожка Орбан(Orbán Pirosszka), но опитите им са били неуспешни и е треало да се задоволят с тва, което към момента иаме като Лайош Орбан.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3324 -: Април 29, 2021, 15:01:58 »
Quote (selected)
Знайш ли колко всъщност е просто, Бонго? Правиш си един общ текст с покана към всички останали парламентарни групи, с изключение на гербавите и депесето и го разпращаш изходящ на една и съща дата. Текстът би могъл да бъде следния - така и така - това е спешно за държавата и трябва да се направи със срок да речем три месеца. В удобно за вас време, ако за вас представлява интерес може да се направят консултации за вземане на някакво общо решение ииииии....чакаш отговорите.

Те вече са отговорили. Няма да има такова правителство.
Не знам обаче колко може да се точи процедурата, за да може в парламента да се свърши повечко работа, преди да затвори. За пари си мисля. Да не оставят служебното правителство да се гърчи. Щот Борисов вече се вижда пак в джипката и с торба европари от Плана за квото там.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3325 -: Април 29, 2021, 15:03:53 »
ВЪпроса е че има принципна разлика.
КОгато гласува живеещ в България той гласува за правилата по които да живее.
Тези извън България гласуват за правилата по които да живеят другите, защото те добровлно са избрали да живеят по правила които са различни и зависят от мястото където са се установили=
ТОва е все едно съседа, да им претенции да определя как да се живее у вас, дома.
Аслъ! Съседът настоява да ви дава акъл, защото бил живял някога във вашата къща и още има ключове по чекмеджетата.
Но Пешо ме наведе на една мисъл с разказа си за австралийчетата с личните  карти. Ето затова им трябват чужбински парламентаристи на чужбинските българи! Тези парламентаристи трябва да говорят поне (за писане вече ще е сложно изискване!) езика на избирателите си! В избирателен окръг Турция, парламентаристът ще конущисва с раята, в Немачко ще се изразява на немски, останалите някак ще трябва да бъдат обгрижвани я на лингуа франка, я направо на английски!  :smokin: 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3326 -: Април 29, 2021, 15:13:10 »
Те вече са отговорили. Няма да има такова правителство.
Не знам обаче колко може да се точи процедурата, за да може в парламента да се свърши повечко работа, преди да затвори. За пари си мисля. Да не оставят служебното правителство да се гърчи. Щот Борисов вече се вижда пак в джипката и с торба европари от Плана за квото там.

Отговорът по телевизията не е отговор. При официална кореспонденция се очаква отговор до дни. Не забравяй, че БСП си оставя опцията да се допитва до партийните си органи. Дори и едната формация/слафчу/ да отговори веднага по фейса или с писмо - остават другите две. Те са стари кримки и  поне една от тях/или и двете,  може да се помота още от два до три дни. Днес Нинова обясни, че все пак ще мине актуализацията на бюджета/значи са се разбрали некакси/. Като се вземе предвид, че са се засилили и промените в ЗСВ, мисля, че има достатъчно време за тупкане на топката.
Както и да е - правителство няма да има, но трябва малко време. Ако гербавите внесат плана в  ЕК, както се очертава да стане, няма да има проблеми - служебно правителство може да почне да чегърта мизериите им, регламентите го позволяват. Вече са се случвали подобни неща.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3327 -: Април 29, 2021, 15:15:02 »
Quote (selected)
Ако гербавите внесат плана в  ЕК,

Ако го внесат. Но май пак се ослушват.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3328 -: Април 29, 2021, 15:18:34 »
Ако го внесат. Но май пак се ослушват.

Последното беше, че ще го внесат. Виж, Симпли, те че лъжат - лъжат, ама не могат да свършат нищо като хората. А се надяват и да се върнат. Нали трябва все пак да има откъде да крадат, а те не са в състояние да си изготвят алибито. Два пъти досега други им го осигуряваха.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3329 -: Април 29, 2021, 15:19:39 »
Голем политик са извъди и ти, след като първо са цани за полиглот ... 

Никога не съм се цанил за многоглот. Знам добре само два езика и това не го покрива.
Жижи, днеска вкъщи беше лудница и не успяха да гледам телевизор. Ти записа ли нещо важно?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3330 -: Април 29, 2021, 15:29:14 »
Начи, тук докато бистрите голямата политика, политология и социология, може да се намеси и малко аритметика. Ако изходим от две аксиоми - не е 100% сигурно че са верни, но изглеждат засега правдоподобни:
  • Парламентарните групи още са монолитни и гласуват монолитно
  • БСП няма да търси коалиция или подкрепа от ГЕРБ и ДПС

На мен и двете ми изглеждат абсолютно правдоподобни!

Първо, защото всичко е още колебливо и доста хаотично, така че, не виждам кой би имал смелостта да се отдели от "монолита"; и

Второ, защото самата Корнелия обяви още преди изборите, че няма да търси никога подкрепата на ГЕРБ или ДПС.

Quote (selected)
Излиза, че с мандата на БСП има само една възможна официална или неофициална коалиция - БСП+ИТН+ДБ = 121 гласа. Със или без добавка на ИМВ и техните 14 гласа.

Според мен обаче, за това грешиш, тъй като и ИТН, и ДБ също обявиха предварително, че няма да правят коалиция с БСП.

И няма да направят, за което мога още сега да се хвана на бас ... :ok:

« Последна редакция: Април 29, 2021, 15:39:15 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3331 -: Април 29, 2021, 15:36:36 »
Ще гледаме.
Слафчу бая шамари отнесе, от кой ли не, покрай неземането на мандатя.
ЗА дабългарите ще е сериозен проблем и цирк.
 
А манрико не е разчел всички варианти.
Ако ДПС не влезе в зала и ИМВ може да замени ДБ
 
Аз гледам Радев, щото каквото и да си говорим Той е безспорния победител на априлските избори.
А той си гледа тва дето си е начертал на планшета и кой кво казал не се интересува особено.
Например можеше да направи консултации следващата седмица и да забави с още една.
НО явно е решил кое как ще е и си действа по плана!
« Последна редакция: Април 29, 2021, 15:45:39 от 66 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3332 -: Април 29, 2021, 15:38:13 »
Знайш ли колко всъщност е просто, Бонго? Правиш си един общ текст с покана към всички останали парламентарни групи, с изключение на гербавите и депесето и го разпращаш изходящ на една и съща дата. Текстът би могъл да бъде следния - така и така - това е спешно за държавата и трябва да се направи със срок да речем три месеца. В удобно за вас време, ако за вас представлява интерес може да се направят консултации за вземане на някакво общо решение ииииии....чакаш отговорите.  Мноо ясно, че няма да се състави правителство, но имаш прекрасната възможност за бой по кофите....аз лично не бих пропуснала подобна възможност, но не вземам решенията аз :nuts:

66, Малинов няма да стане, ама Възраждане ще дръпне от слафчуто със сигурност. Патриотарите няма да имат достъп до ЦИК, РИК и СИК, според новия "протестен" проект на ИК, така че представянето им би било по-скромно от това преди месец

Изобщо не е толкова просто. Няма такова нещо като "покана за всички без" . Пращаш конкретни покани към всяка ПГ, от която искаш подкрепа.
Възраждане дърпа от вашия периферен електорат, както от този на националистите. Твърде възможно е Божков да влезе, както и МВРО с някой друг прелят глас.
« Последна редакция: Април 29, 2021, 15:58:12 от Памфуций »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3333 -: Април 29, 2021, 15:39:56 »
И това съвсем не е в Турция, както се опитва да ни внуши св. Корнелия.

И къде, бе, Пешо се гласува най-активно? В Дахомей?
Би могъл лесно да провериш, вместо да пишеш глупости. Но, понеже си очевидно от групата на умствено ощетените, ще ти кажа - във Великобритания. Там на всяка от 35-те секции се падат по над 915 гласували, докато в Турция са 635.
С това отговарям и на другия умствено ощетен, който се е изходил след теб.
Ето този:
66:
И като извадиш гласовете подадени в страни от ЕС, кво се получава?
Щото гласуването в ЕС не е обект на обсъждането.
Манипулацийка.

Очевидно неразбрал темата, но бърза да се изходи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3334 -: Април 29, 2021, 15:44:11 »
Само дето гласовете при ингилизите са разпилени а в Турция монолитни.
Па повтарям живеещите по английските закони би трябвало да се интересуват от английския парламент. Не ли?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3335 -: Април 29, 2021, 15:46:23 »
Твърде възможно е Божков да влезе ...

Аз пък съм повече от сигурна, че няма да влезе, щото няма кой да го подкрепи ...

И за какво ви е тоз Божков?! За пръв политик на държавата България ли   :t2407:

Да не продължавам ... :lol:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3336 -: Април 29, 2021, 15:46:31 »
Там на всяка от 35-те секции се падат по над 915 гласували, докато в Турция са 635.

Само 20 000 ли са гласували в Турция? От 360 000? Добре, добрее...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3337 -: Април 29, 2021, 15:46:40 »
Quote (selected)
Изобщо не е толкова просто. Няма такова нещо като "покана за всички без" . Пращаш конкретни покани към всяка ПГ, от която искаш подкрепа.
Възраждане дърпа от вашия периферен електорат, както от този на националтистите. Твърде възможно е Божков да влезе, както и МВРО с някой друг прелят глас

Я да ти го почерня. С кво ме опровергаваш? Че ти сам ми се качваш на каруцата. Не искам подкрепа от депесето и гербавите - следователно не им пращам покана. Все пак си е просто отсекъде. Възраждане вече дръпна всичко възможно от нас - ся ще дърпа от други. ВМРО без участие в сикове, рикове и цик са тотално скопени. Лични наблюдения - имаше секции, в които за тях са гласуали само членовете на една фамилия. Разбирай, техния представител в сик и семейството му - това съм го видяла с очите си.
Аре да ти кажа и малко клюки. ВМРО-то и аптюкаря оставиха без вода и храна собствените си членове на сиковете - всички, подчертавам всички останали се погрижихме за хората. Даже на всичкото отгоре разбрах, че са ги излъгали и за пари в последствие
п. п. По отношение на Възраждане има крайно любопитни неща. Имат страшно млад електорат и то крайно ляв, в съчетание с определен национализъм не включващ България на три морета. И нещо още по-страшно за теб, Бонго, крайни русофили :nuts:
« Последна редакция: Април 29, 2021, 15:51:53 от Aсол »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3338 -: Април 29, 2021, 15:48:21 »
И като извадиш гласовете подадени в страни от ЕС, кво се получава?
Щото гласуването в ЕС не е обект на обсъждането.
Манипулацийка.
 
А Марийка умилява
"Гласовете от Турция не са проблемът на нашата демокрация"
И кой е проблема на вашата демокрация бре марийке, Тая в UK, щото вие живеете по английските закони!
Бети 2, нещо друго, ...?

Защо беше въведена разликата в/извън ЕС - точно заради Турция.


Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3339 -: Април 29, 2021, 15:50:53 »
Quote (selected)
А манрико не е разчел всички варианти.
Ако ДПС не влезе в зала и ИТН може да замени ДБ
Не влизането в зала (неучастие в гласуване) е форма на подкрепа, за която, както казах, не вярвам, че се дава случайно, безкористно и непоискано.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3340 -: Април 29, 2021, 15:51:36 »
Там на всяка от 35-те секции се падат по над 915 гласували, докато в Турция са 635.

Само 20 000 ли са гласували в Турция? От 360 000? Добре, добрее...
Пак да те светна - 22 250.
И понеже ще питаш колко са гласували в ОК - 32 100.

ПП. Числата са леко закръглени, точност до 100.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3341 -: Април 29, 2021, 15:55:18 »
Аре да ти кажа и малко клюки.
ВМРО-то и аптюкаря оставиха без вода и храна собствените си членове на сиковете - всички, подчертавам всички останали се погрижихме за хората.
Даже на всичкото отгоре разбрах, че са ги излъгали и за пари в последствие

А туй, последното, просто не може да е истина ... :lol:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3342 -: Април 29, 2021, 15:56:29 »
Джидже мило, в много секции Черепа имаше повече гласове от Майчето! Идваха на тумби с якетата с емблемите на казината. Аз по-ясно демонстриран контролиран вот досега не бях виждала. Слизайте от облаците....
Може, преводачке, и е чистата истина. Ама ти сичко знаеш, щото некога са те зели да превеждаш на бла, бла събитие без никакво значение

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3343 -: Април 29, 2021, 15:57:07 »
Питай Бонго що става така, щото БСП ги подкрепи, ама депесето/конституционните съветници на ДБО/ и гербавите организират тез протести. Шах и мат, Бонгич! :smokin:

Протестът на Гешефтурата само помага. Няма нищо по-мило от протест на строго йерархична стуктура, водена от върховния и вожд. И Гешев е направил огромна грешка - протестът е сано на негови подчинени. Трябваше да привика поне няколко специализирани съдии - например съдийката Галя от Пловдив, личната приятелка на Цаци. Предполагам, че тази грешка ще бъде поправена вскоро  :smokin: 

Ако помня добре , няколко страници назад закриването на спецназ командите беше т. 1. от списъка ти за за дегерберизация и дератизация  :nuts:
За какви конституционни съветници от ДПС говориш?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3344 -: Април 29, 2021, 16:00:23 »
Протестът на Гешефтурата само помага. Няма нищо по-мило от протест на строго йерархична стуктура, водена от върховния и вожд. И Гешев е направил огромна грешка - протестът е сано на негови подчинени. Трябваше да привика поне няколко специализирани съдии - например съдийката Галя от Пловдив, личната приятелка на Цаци. Предполагам, че тази грешка ще бъде поправена вскоро  :smokin: 

Ако помня добре , няколко страници назад закриването на спецназ командите беше т. 1. от списъка ти за за дегерберизация и дератизация  :nuts:
За какви конституционни съветници от ДПС говориш?

Продължава да си ми е в списъка и даже БСП ви подкрепи - шишетата са били против. Кво неясно има? Не аз, а ти се позоваваше на депесарската конституционна експертиза, га не подкрепихте меморандума - спецЯлно ни изтъкна доводите на айдуата ви Ментата, дето го подкрепихте

Нали няма да ме караш да те цитирам? Би било адски глупаво

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3345 -: Април 29, 2021, 16:00:43 »
Джидже мило, в много секции Черепа имаше повече гласове от Майчето! Идваха на тумби с якетата с емблемите на казината. Аз по-ясно демонстриран контролиран вот досега не бях виждала. Слизайте от облаците....
Може, преводачке, и е чистата истина.
Ама ти сичко знаеш, щото некога са те зели да превеждаш на бла, бла събитие без никакво значение
  :lol:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3346 -: Април 29, 2021, 16:03:00 »
Пак да те светна - 22 250.

Това е на последните избори. Този гаф повече няма да се повтори. Ердо не може да си позволи балансьорът му в България да не е вече балансьор. Самото ДПС не може да си го позволи. Пак ще си говорим след два месеца.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3347 -: Април 29, 2021, 16:04:22 »
Продължава да си ми е в списъка и даже БСП ви подкрепи - шишетата са били против. Кво неясно има? Не аз, а ти се позоваваше на депесарската конституционна експертиза, га не подкрепихте меморандума - спецЯлно ни изтъкна доводите на айдуата ви Ментата, дето го подкрепихте

Нали няма да ме караш да те цитирам? Би било адски глупаво
Възможно е да съм пропуснала някой клон от разговора, но какво общо има меморандума със спецсъдилищата?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3348 -: Април 29, 2021, 16:05:14 »
За Черепа и якетата не зная, но мои приятели от Благоевград разправят, че е имало серия акции за респектиране на хората на Цецо преди изборите. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3349 -: Април 29, 2021, 16:05:49 »
Пак да те светна - 22 250.

Това е на последните избори. Този гаф повече няма да се повтори. Ердо не може да си позволи балансьорът му в България да не е вече балансьор. Самото ДПС не може да си го позволи. Пак ще си говорим след два месеца.

Еми новата победа е изцяло съобразена с изискванията на Ердо. Като прочете условията за чужбинския вот и на най-големия тъпанар трябва да му звънне звънецът

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3350 -: Април 29, 2021, 16:09:54 »
За Черепа и якетата не зная, но мои приятели от Благоевград разправят, че е имало серия акции за респектиране на хората на Цецо преди изборите.

Възможно е, няма да споря. При мен застъпничката на Цецо си стоя горе долу през целия ден. Чинно си представи всички необходими документи, седеше си тихо и кротко, накрая й дадох протокол, дето може да издържи на всекакъв съд, щото имаше всички реквизити и тя лично присъстваше на броенето и съставянето на протокола. Във всички секции в училището беше регистриран само един вот за Цецо и то не беше при мен. Може жената да е гласувала в съседна секция

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3351 -: Април 29, 2021, 16:10:25 »
Еми новата победа е изцяло съобразена с изискванията на Ердо

Да, ама Пешовците в Англия това изобщо не ги брига. Те са на принципа чужда кифла кости нема. Англия е далече, а и пакитата там са псуват само в интимен кръг.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3352 -: Април 29, 2021, 16:16:43 »
Продължава да си ми е в списъка и даже БСП ви подкрепи - шишетата са били против. Кво неясно има? Не аз, а ти се позоваваше на депесарската конституционна експертиза, га не подкрепихте меморандума - спецЯлно ни изтъкна доводите на айдуата ви Ментата, дето го подкрепихте

Нали няма да ме караш да те цитирам? Би било адски глупаво

Че откога започна да ми говориш на "Вие"? АЗ цитирах Ментата. И Дончева цитирах. Но най-важното - цитирал съм и позиции на ваши депутати в зала, вкл. изказване на др. Филип Попов в зала миналия месец в миналото Народно Събрание, позиции на вашата партия по въпроса, както и очевидния факт, че НС не може да нарушава собствения си правилник (в което ти се усълни). Днес барем да беше изслушала Крумчо, МаяМа и Дончева - споровете за активната регистрация (за която аз съм твърдо "за") имаха и този аспект - дали са по предмета, в кой параграф и т.н. и т.н.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3353 -: Април 29, 2021, 16:23:34 »
Не ти говоря на "вие", Бонго. Имам предвид партията ти. Начи, да поясня - като казвам Ристю, имам предвид цялата ви група. - той нали ви е председател. Другият е дженерал твой Атанасов - на останалия пълнеж дори не си правя труда да запомня имената - грантаджии. Правя точно същото, което правиш и ти! И не се опитвай да ми вървиш отново по тъча, да ме занимаваш с подробности, щото работата е ясна и не търпи гюбеци - или имаш приоритети, или искаш да яхнеш коня. Разбирам, че ти е неприятно, но аз съм на мнение, че ръководството на БСП е неприемливо щадящо към кючекините. Аз не бих ви дала възможост да въртите задници за всеобща възхита

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3354 -: Април 29, 2021, 16:34:42 »
Пак да те светна - 22 250.

Това е на последните избори. Този гаф повече няма да се повтори. Ердо не може да си позволи балансьорът му в България да не е вече балансьор. Самото ДПС не може да си го позволи. Пак ще си говорим след два месеца.
Какъв балансьор, джанъм, когато парламентът е като тепсия за баклава, върти се на всички посоки и най-невероятни братя по оръжие се появяват по най-невероятни въпроси!
Виж само уникалното предложение да се викат на килимчето двамата върховни съдии. Мина с колектив от ГЕРБ, БСП и ДПС! Дето всеки един се кълне и боже (не зная дали има една дума за призоваване на Аллах като свидетел), че няма да си играе с другите два формации! Как можеш да отгатнеш какво на суверена ще му дойде на акъла в сутринта на изборния ден? Ей ти Славчо, който се гласеше да балансира, а беше натресен да съставя правителство и да му лъсне мижитурковската същност, що се покри зад една мила шахматистка. Представи си феерична картина: избори, всички избиратели разочаровани от техните хора отиват за гъби/на плаж/на планина. Избирателите на ДПС са дисциплинирани, те първо гласуват и после отиват където си искат. ДПС става ПЪРВА политическа сила! Но миноритарна!  :nuts:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3355 -: Април 29, 2021, 16:37:16 »
Не ти говоря на "вие", Бонго. Имам предвид партията ти. Начи, да поясня - като казвам Ристю, имам предвид цялата ви група. - той нали ви е председател. Другият е дженерал твой Атанасов - на останалия пълнеж дори не си правя труда да запомня имената - грантаджии. Правя точно същото, което правиш и ти! И не се опитвай да ми вървиш отново по тъча, да ме занимаваш с подробности, щото работата е ясна и не търпи гюбеци - или имаш приоритети, или искаш да яхнеш коня. Разбирам, че ти е неприятно, но аз съм на мнение, че ръководството на БСП е неприемливо щадящо към кючекините. Аз не бих ви дала възможост да въртите задници за всеобща възхита

Аз Иванов не съм го чул да цитира Цонев, нито да се позовава на него. От моето цитиране на Цонев ти направи някаква манипулативна екстраполация за ДБ и ДПС. Дал съм ти ясни и точни аргументи защо онова предложение в момента, в който беше направено, по начина по който беше направено и във вида, по който беше направено, нямаше как да бъде гласувано в зала. Насреща ми представяш политически декларации, емоционални вълнения и изясняване на чувства.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10122
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3356 -: Април 29, 2021, 16:42:15 »
Виж само уникалното предложение да се викат на килимчето двамата върховни съдии.

Изобщо не е уникално! Те да не са богопомазани? Съдилищата са държавни органи и като такива дължат отчет пред висшия орган на властта за своята дейност. Досега ДПС беше незаобиколим фактор. Никакво правителство не можеше да управлява без откритата му или скрита подкрепа. Последните избори нарушиха това правило. Повече едва ли ще се повтори. Това не устройва нито Турция, нито САЩ.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3357 -: Април 29, 2021, 16:47:01 »
Там на всяка от 35-те секции се падат по над 915 гласували, докато в Турция са 635.

Само 20 000 ли са гласували в Турция? От 360 000? Добре, добрее...
https://results.cik.bg/pi2021/rezultati/32.html
ДПС са получили 23 004 гласа от чужбина общо.

Турция:
https://results.cik.bg/pi2021/rezultati/32_TR.html
Движение за права и свободи - ДПС   19 877   89.29%

19877 - 89,29% от 22261 (с приближение)
« Последна редакция: Април 29, 2021, 17:14:00 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3358 -: Април 29, 2021, 16:47:38 »
Аз Иванов не съм го чул да цитира Цонев, нито да се позовава на него. От моето цитиране на Цонев ти направи някаква манипулативна екстраполация за ДБ и ДПС. Дал съм ти ясни и точни аргументи защо онова предложение в момента, в който беше направено, по начина по който беше направено и във вида, по който беше направено, нямаше как да бъде гласувано в зала. Насреща ми представяш политически декларации, емоционални вълнения и изясняване на чувства.

Аз не цитирам Ристю ти, когото познавам, а цитирам теб! Ти пишеш вече цяла седмица фермани, с които се мъчиш да се изсулваш като мокра връв и накрая почваш да не верваш на себе си. Дженерал ти Атанасов не би излязъл с твоите аргументи - можеш да ми верваш. Няма политически декларации, мой човек, има плуване сред блатото. И там печели този, който успее да натика противника по-дълбоко в тресавището. Вие сте почти абонирани за него, въпреки че трябва да си призная напоследък го давате няколко идеи по-предпазливо. Чалга-клоунът вече е у киреча

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3359 -: Април 29, 2021, 16:50:18 »
Quote (selected)
я. Разбирам, че ти е неприятно, но аз съм на мнение, че ръководството на БСП е неприемливо щадящо към кючекините. Аз не бих ви дала възможост да въртите задници за всеобща възхита
Сегашното ръководство на БСП може би няма опит с кючекчии, които въртят задници срещу заплащане, затова е колебливо към ДБ. Докато в ГЕРБ вкараха като депутат Любен Дилов, който, както се вижда от видеото, вече има опит:
https://talant.btv.bg/videos/season-6/epizod-3/bozhidar-martinov-tancuva-naj-barzija-kjuchek.html