Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:36:04

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1874648 пъти)

0 Потребители и 74 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3660 -: Май 02, 2021, 15:05:31 »
Авдеев В.Б. и Сергей Снисаренко - откуда взялись расы на Земле?
https://www.youtube.com/watch?v=rBBKQk8vVTI
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3661 -: Май 02, 2021, 15:11:28 »
А ти, стига си ми ходил по петите, БЕ!!!

Ако не си забелезала такава е същността на форума. Некой каже нещо, друг го коментира. Това не е ходене по пети. Чат ли си?

Аз не съм чат, а ти си наистина отвратителен и досаден, но най-вече – пълен

« Последна редакция: Май 02, 2021, 15:33:54 от Джиджи »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3662 -: Май 02, 2021, 15:11:57 »
Имаше един руснак, създал цяла наука, расология ли беше, много интересни неща обясняваше. Расите наистина са различни с различни качества. Както рибата е различна от слона и от птицата. Да се потиска това значи да се извращава истината. Не знам господарите що го правят. Щото ще ни роботизират и да не им се пречкаме с различия сигурно.


Владимир Авдеев, "РАСОЛОГИЯ"
Наука о наследственных качествах людей
https://libking.ru/books/sci-/science/292926-vladimir-avdeev-rasologiya.html?__cf_chl_jschl_tk__=648428ca5a11b55110610640ca44d7dea16a3eb5-1619957326-0-AWw2EK9xb9CO8ccVyK5XJLNYoI5_HGUP8cHIFF3kAixtt-njq7yVvL3WHTDyHMpbfP-B-jSqfREMBiIQqBfsK3iJHuJjJWpTdFXpwSF0uLbdzDcb8yp2JsGys9OohfIyvcex3paJJjnpadly7BBhWSR8YedDFGENNYPEin2HNaFvEhQh02tBfIDumgLBOEC8h7LcMP3pEsatoseO8jxm_ngv2_LFQBcYsG9r3QZWUjRosdV8QH_m1ASjMdQ_YN0EorRyvA7x1X87PCvQKSxi9GQf1NETbStdZQi4ewRTbgw3y2MSlvD1SmI8wWf41Slzg8IhHUm1TYEnmWy7GF0uaDFt-yTQp1x-z2yLJKyN8Vhf_6-j0VZNR51rPw1TDotp5QfK6LrUu0GOpJ9HDv5tWVDckNkL8fWx-CIWr8lIrmrM8leWquuI6Vf2oMPoeM7qu6dREoYYVz7fxCtRHi6QpDU

Това ли имаш предвид?

PS ВИждам, че си писала вече - аз пратих линк към самата книга
 :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3663 -: Май 02, 2021, 15:14:06 »
А това:

Quote (selected)
????

си е чиста проба мързел, каквито и оправдания да се търсят.

И какво е "това", дето не излиза в цитата, щото ти си махнал т.нар. "матрьошки"  :lol:

Можеш да върнеш т.нар. "многоетажно цитиране" например на до 2-3 нива, за дан'съ затрудняват мнооуважаемите съ-форумци, които и те на знаят ЗАЩО са против самите "матрьошки".

Тъй като сам виждаш как се затруднява комуникацията, когато на нещо се отговаря през повече от 2-3 коментара!!!


А колкото до "мързела", това си е твое поредно – да го нарека "странно" виждане! – с каквито виждания изобилстваш тук от 2-3 месеца насам ... :lol:

« Последна редакция: Май 02, 2021, 15:28:24 от Джиджи »

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3664 -: Май 02, 2021, 15:16:43 »
А това:

си е чиста проба мързел, каквито и оправдания да се търсят.
В контекста на по-горните писания - това си е чиста дискриминация по социален признак трудолюбие... :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3665 -: Май 02, 2021, 15:19:18 »
Признакът не е трудолюбие, а КИ. А основно забравяме, че тук несъзнателно се делим на висок КИ и нисък КИ. Това различни раси ли са? Всеизвестно е, че ниското КИ не може да се направи високо. Ние расисти ли сме в такъв случай?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3666 -: Май 02, 2021, 15:21:54 »
Признакът не е трудолюбие, а КИ. А основно забравяме, че тук несъзнателно се делим на висок КИ и нисък КИ. Това различни раси ли са? Всеизвестно е, че ниското КИ не може да се направи високо. Ние расисти ли сме в такъв случай?
Хайде сега пък ти... Забележката беше на тема "мързел"... това, че ти скачаш от царството на трудолюбието в царството на интелигентността те характеризира като бяла, хетеросексуална, вероятно и пушеща... лъха на пещерен расизъм...
 :smokin: :nuts:
« Последна редакция: Май 02, 2021, 15:29:32 от Юмжагийн Целденбал »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3667 -: Май 02, 2021, 15:32:47 »
В контекста на по-горните писания - това си е чиста дискриминация по социален признак трудолюбие...


Щото, колкото и да не ми се иска, в момента пак отивам да бачкам ...

Тъй като при нас, най-вече по празниците, винаги е така! :bigok:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3668 -: Май 02, 2021, 15:36:16 »
Имаше един руснак, създал цяла наука, расология ли беше, много интересни неща обясняваше. Расите наистина са различни с различни качества. Както рибата е различна от слона и от птицата. Да се потиска това значи да се извращава истината. Не знам господарите що го правят. Щото ще ни роботизират и да не им се пречкаме с различия сигурно.

Не знам за този руснак, но Ричард Фюрле в книгата си "Еректус броди между нас" също казва интересни неща.

Значи няма проблем в това, че различните раси имат различни качества. Проблем се става, когато тези качества започнат да се използват за налагане на дискриминация към някоя раса.

Например е доказано, че негроидната раса като цяло е с по-нисък коефициент на интелигентност от бялата и монглоидната. И това става пролем, в момента в който тя се обяви за по-нисша от другите две раси. А това не е така (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3669 -: Май 02, 2021, 15:38:39 »
В контекста на по-горните писания - това си е чиста дискриминация по социален признак трудолюбие... :smokin:

Но мързелът е факт :smokin:
the lamers club honourable member …

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3670 -: Май 02, 2021, 15:45:28 »
А защо Пешо и аз да отваряме тема?! 

Защото вие двамата засега мрънкате за неговото връщане. И понеже има други, които мрънкаха срещу него, вие двамата, ако искате някакво развитие по въпроса, трябва да отворите тема за него. Ясно ли е поне това?

Многоетажното цитиране" в сий форум беше даденост от самото начало, n'est-ce pas?

Беше. Вече не е.

Ти обаче си го махнал. Което означава следното:

– Или си го махнал по собствено усмотрение, за да пестиш място на сървъра;

– Или некои тук са написали петиция до теб с туй искане, или са направили анкета. 
Само че на тъмно!!! :ive_got_it-1379:

Не, не означава нито едно от двете. Аз бях единствения и все още съм, който го използва активно.

Затова, дай първо да ги видим на яве тея съглашенци с теб, за да преценим двамата с Пешо, дали ше можем да си ги мериме с тях, но най-вече с теб ... :lol:

Има архив на форума, има и функция за търсене в него. Използвай ги.

Няма аз да търся вместо теб, в края на краищата имам и по-приятни неща за правене.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3671 -: Май 02, 2021, 15:47:15 »
Но мързелът е факт

А ти, нИ сЪ измъквай по терлици, а кАжи кои точно форумци тук са против "многоетажното цитиране", с които ти си влязъл ф съглашателство?!?  :nuts:

Щото тойзи нелицеприятен факт ше продължава да ни трови нас, повечето колеги тук, отново и отново ...
:t0174:

P.S. И с този отговор, дето си ми написал по-горе, изобщо не ми отговаряш на въпроса!!!

А сега, вместо да продължавам да се занимавам с глупости и s.b.'s stubborness тъдява, аз отивам да бачкам ...

« Последна редакция: Май 02, 2021, 15:57:28 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3672 -: Май 02, 2021, 15:51:18 »
"Еректус броди между нас"

Звучи страшничко. Особено в тъмното. Ако не му знаеш намеренията.

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3673 -: Май 02, 2021, 15:52:58 »
А ти, нИ сЪ измъквай по терлици, а кАжи кои точно форумци тук са против "многоетажното цитиране", с които ти си влязъл ф съглашателство]?!?  :nuts:

Вече казах, че има архив на форума и функция за търсене в него. Колко пъти трябва да го повторя?! И трябва ли да го удебелявам, оцветявам, подчертавам и променям големината на шрифта за да разбереш какво казвам?! 

Щото тойзи нелицеприятен факт ше продължава да ни трови нас, повечето колеги тук, отново и отново ... :t0174:

Това изобщо не ме трогва, да знаеш. Няма да се чудя как да съчетая две противиречиви искания. Ще си направя удоволствието да го оставя на вас. Ако не успеете да стигнете до някакъв консенсус, въпросът ще се решава еднолично от мен като администратор на този форум.

И едно предупреждение -- вече е Великден и най-вероятно от днес правилата, предложени за обсъждане, ще влязат окончателно в сила.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3674 -: Май 02, 2021, 15:55:26 »
Но мързелът е факт :smokin:
Още по-зле. Иначе би било просто клевета.
Защото за какво друго служат така наречените факти, освен за поредна зле прикрита демонстрация на превъзходство?
Бял, хетеросексуален, вероятно пушещ. Това си ти.
Не отиваме на добре.
 :smokin: :nuts:

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3675 -: Май 02, 2021, 15:56:28 »
"Еректус броди между нас"

Звучи страшничко. Особено в тъмното. Ако не му знаеш намеренията.

Абе книгата е интересна, според мен, макар че нищо чудно да са обявили авторът за отявлен расист.

Все още не мога да мина през първата глава, защото в нея има много генетика :)

Заслужава си четенето, даже и да не си съгласен с всички тези на автора (imho). Има я за свободно изтегляне в мрежата, на английски мисля, че заглавието и беше "Erectus walks amongst us".

https://analyseeconomique.files.wordpress.com/2012/12/richard-d-fuerle-erectus-walks-amongst-us.pdf


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3676 -: Май 02, 2021, 15:57:32 »
а кАжи кои точно форумци тук са против "многоетажното цитиране",

Аз съм против. Евала че са го махнали. Изобщо не се разбираше кой, какво, на кого казал.

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3677 -: Май 02, 2021, 15:58:20 »
Още по-зле. Иначе би било просто клевета.
Защото за какво друго служат така наречените факти, освен за поредна зле прикрита демонстрация на превъзходство?
Бял, хетеросексуален, вероятно пушещ. Това си ти.

само ⅔ позна :smokin:

останалото е стимул за самоусъвършенстване, но както сам виждаш това е causa perduta  :nuts:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3678 -: Май 02, 2021, 16:00:01 »
Г-н "Гащи" използвал във великденското си фейсбучно слово, личните си контакти срещу опонентите си, така както го разбира...

Quote (selected)
Но началникът горе добре им го е казал: "Прости им Господи, те не знаят какво правят... Като не знаят какво правят, трябва да им прощаваме", каза Борисов.

Помислил си е, че като се подмазва с това "началник" си е намерил PR, вместо Арнаудова.
- "Гащи", това да не ти е Маджо?

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3679 -: Май 02, 2021, 16:01:35 »
а кАжи кои точно форумци тук са против "многоетажното цитиране",

Аз съм против. Евала че са го махнали. Изобщо не се разбираше кой, какво, на кого казал.

А за това вината носите вие, които цитирате, без да се засягате от това, което казвам.

Защото, ако използвате бутона "цитат", в началото на цитата се слага кой е неговия автор. А ако копирате само текста от коментара на форумеца, който репликирате и използвате онзи бутон с балончето от иконите над прозореца за попълване на коментар, тогава само се слага "цитат" без да е посочено кой е неговия автор.

Не го пиша това като упрек, а като пояснение.

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3680 -: Май 02, 2021, 16:03:29 »

А сега, вместо да продължавам да се занимавам с глупости и s.b.'s stubborness тъдява, аз отивам да бачкам ...

В интерес на истината, ти започна с глупостите, че и ми губиш и на мен времето.

И леко бачкане.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3681 -: Май 02, 2021, 16:06:37 »
Още по-зле. Иначе би било просто клевета.
Защото за какво друго служат така наречените факти, освен за поредна зле прикрита демонстрация на превъзходство?


Quote (selected)
Бял, хетеросексуален, вероятно пушещ.
Това си ти.
Не отиваме на добре.

Даже никак ... А ти си от не повече от 3-4 дни тук, а вече го разбра!!! :t2015:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3682 -: Май 02, 2021, 16:15:23 »
Не разбирам какво се обсъжда. Шебеците не са раса  :smokin:
А за "цетат в цитат" Всеки може да си поиграе да махне излишното.
Виж както е сега няма как да го добави!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3683 -: Май 02, 2021, 16:24:10 »
А за това вината носите вие, които цитирате, без да се засягате от това, което казвам.

Защото, ако използвате бутона "цитат", в началото на цитата се слага кой е неговия автор. А ако копирате само текста от коментара на форумеца, който репликирате и използвате онзи бутон с балончето от иконите над прозореца за попълване на коментар, тогава само се слага "цитат" без да е посочено кой е неговия автор.


Не го пиша това като упрек, а като пояснение.
Леле мале, жива да не бях ...

Щото от 3 месеца насам това е първият смислен коментар на гус-ина с конкретна полезна информация – to whom it may concern! – вместо с невероятни заяждания с мен като в детската градина ...
Значи още можел!!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3684 -: Май 02, 2021, 16:31:43 »
А за "цитата в цитат".
Всеки може да си поиграе да махне излишното.
Виж както е сега, няма как да го добави!


Защото ти си първият, който излиза с конкретно предложение пред всички,
вместо Пешо и аз да си губим времето с глупости! :th_up:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3685 -: Май 02, 2021, 16:43:05 »
Уф!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3686 -: Май 02, 2021, 16:46:21 »
вместо Пешо и аз да си губим времето с глупости!

И нашто да губите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3687 -: Май 02, 2021, 16:55:20 »
Има ли някой от вас фейсбук, твърди се че в профила си Борислав Цеков е написал, че машините за гласуване са под контрола на Сророс?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3688 -: Май 02, 2021, 16:58:57 »
@ddantgwyn
Недей да тролиш !
Първо, аз не мрънкам. Зададох въпрос и поясних защо питам. Смислен отговор не получих, както и на питането ми заради онази идиотска точка (май беше 4) в правилата. Толкоз.
Второ, като предлагаш въпросът да се реши чрез анкета - защо ти не направи анкета, когато отне тази функционалност на форума заради нечии "мрънкания" ? Въпросът на Джиджи кои са били те, е напълно логичен - да се види чии мрънкания са приоритетни.
Трето, не обвинявай други в мързел, защото практиката ти да орязваш функционалност на форума, защото като администратор не можеш да се справиш с някой, който прекалява, е тъкмо проява на мързел. Пример - емотиконите.
 
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3689 -: Май 02, 2021, 17:20:31 »
Има ли някой от вас фейсбук, твърди се че в профила си Борислав Цеков е написал, че машините за гласуване са под контрола на Сророс?
В коментари под негов пост се казва "машини на фирма, зад която стои Сорос". Казва го някоя си Румяна Димитрова, но Цеков не го отрича.
Ето разговора:
Quote (selected)
Rumiana Dimitrova
А длъжни ли сме да гласуваме точно с машините на фирма зад която стои Сорос.

Borislav Tsekov, J.S.D
Rumiana Dimitrova
Длъжни сте, защото е решено такива машини да се ползват и такива са закупени.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3690 -: Май 02, 2021, 17:21:03 »
си е чиста проба мързел, каквито и оправдания да се търсят.

И какво е "това", дето не излиза в цитата, щото ти си махнал т.нар. "матрьошки"  :lol:

Можеш да върнеш т.нар. "многоетажно цитиране" например на до 2-3 нива, за дан'съ затрудняват мнооуважаемите съ-форумци, които и те на знаят ЗАЩО са против самите "матрьошки".

Тъй като сам виждаш как се затруднява комуникацията, когато на нещо се отговаря през повече от 2-3 коментара!!!


А колкото до "мързела", това си е твое поредно – да го нарека "странно" виждане! – с каквито виждания изобилстваш тук от 2-3 месеца насам ... :lol:
Кой тук рече "Мързел"? Кой тук настоява, че ТРЯБВА да се справям с всякакви емотиконести блата? Да чета осеметажни попържни, че и да се налага да ги бърша по девет пъти на осем места, за да не пропусна някъде някое петно върху нечия репутация, нежно сърце, ранима душа?
Аз съм против "матрьошките", поради факта, че едни "мръсен" коментар цитиран плъзва като срамна болест из на Вуте селото. Пощо аз също имам семейство, работа, хобита и дакел, моето време за форумно общуване бива изяждано от ролята на възпитателка в трета група на детската градина. Джиджи си иска шаренийките, Пешо си иска матрьошките, Бъч си иска Фона, разни формации си плачат за отделна стая, в която да се заяждат помежду си на воля.
И всичкото това аз трябва да го изчета, разчистя и приведа в Божий вид, без да настъпвам на свободата ви да се изокате, но като не пропусна да премисля кой за какво би могъл да се заяде относно форумното съществуване като такова според всичките идиотски и не толкова законодателства. Щото доброволци за таз длъжност - йок и не може да се стовари всичко това на Принца, който също има семейство, работа, хобита, но в момента няма куче. И е имал доброто желание да спретне форум за възрастни! Вече сме видели всички тук немодерирания форум на Ская, помним.
И таки да, днес е Великден, обновените правила влизат тържествено с гръм и трясък. Ако ми остане време, до довечера ще ги среша и сложа в началния пост, но не обещавам, щото инак ще ми изядат и моето парче от козунака!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8835
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3691 -: Май 02, 2021, 17:23:42 »
Надявах се да е партенка.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3692 -: Май 02, 2021, 17:25:08 »
Има ли някой от вас фейсбук, твърди се че в профила си Борислав Цеков е написал, че машините за гласуване са под контрола на Сророс?

Борислав Цеков
1д.  ·
Като гледам с каква тъпа упоритост въведоха 100% машинно гласуване, при положение, че никъде в Европа няма машинно гласуване в национален мащаб, а където имаше (Холандия), се отказаха от него. И като видя коя е частната фирма, която доставя машините и партийната принадлежност на нейния собственик ("Сиела Норма", В.Тодоров, партията на Кунева). И после като се види чие производство са машините и софтуерът (венецуелската Smartmatic, която е тясно свързана със Сорос), става безпощадно ясно, че българските избори вече няма да са под български суверенитет. Ще бъдат направлявани, а когато им е нужно и манипулирани, от либерал-фашистите и неомарксистите, насъсквани и финансирани от скандалния милиардер. Помнете какво стана на последните избори в САЩ и мислете какво ще става оттук насетне у нас. Честито на лапнишараните!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3693 -: Май 02, 2021, 17:27:45 »
Има ли някой от вас фейсбук, твърди се че в профила си Борислав Цеков е написал, че машините за гласуване са под контрола на Сророс?
---

Борислав Цеков
30 април в 21:49 ч
Като гледам с каква тъпа упоритост въведоха 100% машинно гласуване, при положение, че никъде в Европа няма машинно гласуване в национален мащаб, а където имаше (Холандия), се отказаха от него. И като видя коя е частната фирма, която доставя машините и партийната принадлежност на нейния собственик ("Сиела Норма", В.Тодоров, партията на Кунева). И после като се види чие производство са машините и софтуерът (венецуелската Smartmatic, която е тясно свързана със Сорос), става безпощадно ясно, че българските избори вече няма да са под български суверенитет. Ще бъдат направлявани, а когато им е нужно и манипулирани, от либерал-фашистите и неомарксистите, насъсквани и финансирани от скандалния милиардер. Помнете какво стана на последните избори в САЩ и мислете какво ще става оттук насетне у нас. Честито на лапнишараните!
Борислав Цеков
Вчера в 8:59 ч.  •
В Деня на труда - 1 май, ще припомня, че дори и по отношение на трудовите възнаграждения в Кодекса на труда, чл. 270, ал. 3, е предвидено, че се изплащат лично и в брой, а по банков път - само по писмено искане на работника/служителя. Защото не могат да те принуждават със закон да ставаш клиент на банките и да им поверяваш парите си. Но пък в Изборния кодекс среднощните "законотворци" ни отнеха правото да гласуваме с хартиени бюлетини и ни задължават да гласуваме машинно. И така ни принуждават да поверим вота си на една частна фирма, зад която стои Сорос. Интересно каква песен ще запеят дърдорковците, които сега безкритично се радват на машинното гласуване, когато ще трябва да го отменят, както стана в Холандия - зашото е по-несигурно и по-уязвимо за манипулации от традиционното. Е, както обикновено, първо трябва да стане белята, а после ще се вайкат. Никъде в Европа няма машинно гласуване. Никъде! Защото те са по-глупави и по-изостанали от инж. Бай Ганьо. Сега ще шашнем света и ще го възторгнем. Както с техническото чудо, наречено чушкопек. Абе, нация техническа сме си открай време. Да се смеем сега, защото после ще плачем. Както винаги се случва у нас. Бог да пази България!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3694 -: Май 02, 2021, 17:33:20 »
''Кой тук рече "Мързел"? Кой тук настоява, че ТРЯБВА да се справям с всякакви емотиконести блата? Да чета осеметажни попържни, че и да се налага да ги бърша по девет пъти на осем места, за да не пропусна някъде някое петно върху нечия репутация, нежно сърце, ранима душа?''
Никой, драга ми Ной не ви е виновен на теб и на принца. Хора на толкова години още да не сте разбрали, че няма ненаказано добро. Хем бачкате pro bono, хем тук доста народ си мрънка в стил ''ту му млякото горещо, ту пък друго нещо''. Най-добронамерено съветвам принца да си вземе аквариум с рибки...Било страшно успокояващо да ги гледаш как плуват. После ще ме четеш, сега бягай, че ще останеш без козунак навръх Великден.
Честито Възкресение Христово на драгите модератори и моля те, Господи, дай им търпение.
P.S. Ако може, зачетете ми вота -  против оная матрьошкиада - цитат в цитат, в цитат, че бързо си губя мисълта, като видя половин страница кой, какво. Няма да се оправдавам с цвета на косата си.  :t26157:

gossinger

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3695 -: Май 02, 2021, 17:34:49 »
@ddantgwyn

Недей да тролиш !

Първо, аз не мрънкам. Зададох въпрос и поясних защо питам. Смислен отговор не получих, както и на питането ми заради онази идиотска точка (май беше 4) в правилата. Толкоз.

Ами каквото повикало, такова се обадило.

И да, мрънкаш. От доста години само това правиш -- и в стария форум, и тук, и в новинарската група. А в момента освен да мрънкаш, и тролиш.

На зададения въпрос отговорих. Това, че моя отговор не те задоволява, само потвърждава казаното от мен по-горе.

Толкоз.

Второ, като предлагаш въпросът да се реши чрез анкета - защо ти не направи анкета, когато отне тази функционалност на форума заради нечии "мрънкания" ? Въпросът на Джиджи кои са били те, е напълно логичен - да се види чии мрънкания са приоритетни.

Ами защото единственият, който ползваше тази функционалност бях аз. И именно срещу моите матрьошки имаше мрънкане. Че ти беше първият, който се фръцна от тук с обвинението, че си бил цензуриран без изобщо да посочиш кога и къде. А сега искаш да ти давам обяснения за мои решения като администратор?!

И искаш да те взимам на сериозно след това?!

А въпросът на Джиджи изобщо не е логичен -- има архив, отива и намира. Не да ме карате аз да ви давам обяснения.

И не ме обвинявай в толериране или фаворизиране на когото и да е от форума, защото ако има толериране, то е към всички. Ясно ли се изразих?

Така, че ако искате да се върне тази функционалност, правите анкета и ако съберете повече хора, които да искат нейното връщане, тогава се обаждате в съответния раздел.

Трето, не обвинявай други в мързел, защото практиката ти да орязваш функционалност на форума, защото като администратор не можеш да се справиш с някой, който прекалява, е тъкмо проява на мързел. Пример - емотиконите.

Факт е, че те мързи. Особено теб. Странното е, че не те мързи да тролиш обаче. Това го приемам като проява на лично отношение.

Колкото до обвинението ти, че не мога да се справя с някой, то е толкова нелепо, че не си струва да му се отговаря. И отговорът му се крие в правило № 4.


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3696 -: Май 02, 2021, 17:50:23 »
Ма вие сериозно ли цеков го таксувате авторитет? По-скоро на ченге удря.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3697 -: Май 02, 2021, 17:55:07 »
Quote (selected)
Честито на лапнишараните!
Цеков има предвид всички прочели и надлежно разпространили мнението му.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3698 -: Май 02, 2021, 18:00:17 »
Цеков има предвид всички прочели и надлежно разпространили мнението му.

Абе има основания за подозрения, честно казано.

С машините за гласуване положението е същото като с електромерите на CEZ (примерно). Ако си спомняш, имаше такава дискусия в стария форум. И не е като да не е имало проблеми с тях (например според Грег Паласт, при вторите избори на Джордж Буш Jr.).

Не съм се ровил, но според мен би трябвало да се броят и хартиените отрязъци, пуснати в урната и да има ясно разписана процедура какво се прави при наличие на разлики между тях и протокола, генериран от машината.

Но пък това изисква гласуващият да провери какво пише на тях :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3699 -: Май 02, 2021, 18:04:49 »
Сума ченгета се завъртяха около Царя. Не че на него не му беше ясно. Ма и те са хора на два крака и дет' се вика всекиму трябва да се даде шанс. Може да стане и човек едва ли не. Но за нас времето е скъпо и не го хабим за мислене.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3700 -: Май 02, 2021, 18:05:53 »

Например е доказано, че негроидната раса като цяло е с по-нисък коефициент на интелигентност от бялата и монглоидната. И това става пролем, в момента в който тя се обяви за по-нисша от другите две раси. А това не е така (imho).

Кое точно не така?
Сетне коефициентът на интелитгентност не е строго наследствен, че да бъде критерий за расата като биологична категория. 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3701 -: Май 02, 2021, 18:10:17 »
Цеков има предвид всички прочели и надлежно разпространили мнението му.

Ми тук някой попита, та потърсих и му постнах, каквото искаше. А иначе нито го търся Цеков, нито го чета. Отдавна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3702 -: Май 02, 2021, 18:13:06 »
Кое точно не така?
Сетне коефициентът на интелигентност не е строго наследствен, че да бъде критерий за расата като биологична категория.

Че коефициентът на интелигентност трябва да е критерии за дискриминиране на расова основа.

Съжалявам, малко неясно съм го написал, явно съм се разсейвал по други неща.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3703 -: Май 02, 2021, 18:15:06 »
Ами каквото повикало, такова се обадило.

И да, мрънкаш. От доста години само това правиш -- и в стария форум, и тук, и в новинарската група. А в момента освен да мрънкаш, и тролиш.

.....
И т.н. Глупости, разбира се, но няма да продължавам - не ми е интересно. Можеш да го приемеш като проява на мързел от моя страна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3704 -: Май 02, 2021, 18:15:37 »
Quote (selected)
С машините за гласуване положението е същото като с електромерите на CEZ (примерно).
С електромерите е ясно. Краде се.
Те мерат протеклия ток, не консумираната мощност.
Старите електромери бяха и по-точни и по "универсални".
Затова от елекроразпределенията напънаха да се вдигне подаваното напрежение, щото това е просто коефицент по който умножават сметките.
Защо вместо 230, не го напровиха 210V, което е една по-разумна усреднена стойност.
Щото щеха земат грубо 10% по-малко пари, от абонатите.
 
А с машинното гласуване ще се берът ядове.
Ама обясни го на някой дето единственото дето е правил е писане на тъпи скечове и гей задяфки.
За мен е много интересно как ще гарантират че в "машините" на е бъзикано.
Ще ги оставят на отговорно пазени на ИПОН ли?
Нема е прецединт, щом тъй наречената но армия наема фирми за охрана.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3705 -: Май 02, 2021, 18:16:53 »
Абе има основания за подозрения, честно казано.

С машините за гласуване положението е същото като с електромерите на CEZ (примерно). Ако си спомняш, имаше такава дискусия в стария форум. И не е като да не е имало проблеми с тях (например според Грег Паласт, при вторите избори на Джордж Буш Jr.).

Не съм се ровил, но според мен би трябвало да се броят и хартиените отрязъци, пуснати в урната и да има ясно разписана процедура какво се прави при наличие на разлики между тях и протокола, генериран от машината.

Но пък това изисква гласуващият да провери какво пише на тях :smokin:
С електромерите е ясно - там крадат на общо основание без да ги интересува от кого крадат. Пък и има теоретична възможност енергото, което предоставя и поставя електромера дори да съобрази електролемара със собственика на партидата.
Би ли обяснил как заложеният от производителя софтуеър би повлиял на резултатите от изборите. Данните за изборите не се ли вкарват на място на базата на решенията от ЦИК.  - номера на партии и преференции?
Иначе бюлетините от урната се съхраняват и се броят , ако някой поиска ръчно преброяване.
Проче самият Цеков и беше мениджър на кампанията на Кунева. 

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3706 -: Май 02, 2021, 18:20:28 »
Би ли обяснил как заложеният от производителя софтуеър би повлиял на резултатите от изборите. Данните за изборите не се ли вкарват на място на базата на решенията от ЦИК.  - номера на партии и преференции?
Иначе бюлетините от урната се съхраняват и се броят , ако някой поиска ръчно преброяване.
Проче самият Цеков и беше мениджър на кампанията на Кунева.
Няма софтуер, който да не може да бъде хакнат. Особено такъв, който (би трябвало) да е с отворен код.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3707 -: Май 02, 2021, 18:27:38 »

Иначе бюлетините от урната се съхраняват и се броят , ако някой поиска ръчно преброяване.


Мисля си че би трябвало не ако някой поиска, а задължително да има ръчно преброяване за да отпаднат всякакви съмнения за манипулации.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3708 -: Май 02, 2021, 18:34:10 »
Няма софтуер, който да не може да бъде хакнат. Особено такъв, който (би трябвало) да е с отворен код.

И като го хакнат, кво? Ще хакнат общия резултат в паметта на машината. Тогава се броят талоните, щото те не могат да бъдат хакнати.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3709 -: Май 02, 2021, 18:36:30 »
Бонгич, ти не си ли "флашвал" разни устройства?
Рутер, дънна платка .....
Примерно като флашнеш рутер той става съвсем различно устройство, със съвсем различна функционалност.
 
А какво би могло да се случи.
Например някой, да кажем Божков, поръчва в индия софтуер за закупените машини.
После негови хора флашват колкото могат устройства от неохраняваните складове.
Променения софтуер просто брои примерно всеки пети глас за подаден за номер който съдържа някакъв "ключов стринг".
И те ти булка 20% резултат за Божков ако докопат всички машини. Ако са половината 10%, ма може не всеки пети, а всеки трети или дори втори .....
Единствения начин за противодействие е всеки да глада отпечетаната бюлетина дали съдържа "избора му"
« Последна редакция: Май 02, 2021, 18:41:34 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3710 -: Май 02, 2021, 18:38:59 »
Няма софтуер, който да не може да бъде хакнат. Особено такъв, който (би трябвало) да е с отворен код.

И като го хакнат, кво? Ще хакнат общия резултат в паметта на машината. Тогава се броят талоните, щото те не могат да бъдат хакнати.
Това с броенето на талоните е безсмислено. Ясно е че паметта на машината и талоните ще са идентични.
Въпроса е дали ще са идентични на видяното на дисплея, въведеното  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3711 -: Май 02, 2021, 18:41:45 »
Не не съм правил такива неща и затова питам.
Струва ми се невероятно Сорос или който и да е друг вече да е заложил резултатите за изборите от юли. 

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3712 -: Май 02, 2021, 18:46:46 »
Това с броенето на талоните е безсмислено. Ясно е че паметта на машината и талоните ще са идентични.
Въпроса е дали ще са идентични на видяното на дисплея, въведеното  :smokin:

Талоните няма как да не са идентични с видяното на дисплея - всеки вижда какво е на дисплея и какво е на талона, преди да го сгъне и да го пусне в урната.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3713 -: Май 02, 2021, 18:48:53 »
Даа, за Сорос Бългерия е пъпа на света. Той не мой остави аборигените без грижа. Ма наистина, няма друг такъв народ.
...................
Ха кажете сега, колко гявола могат се събра на връо на една игла.
« Последна редакция: Май 02, 2021, 18:56:26 от dabedabe »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3714 -: Май 02, 2021, 18:49:24 »
„С електромерите е ясно. Краде се.
Те мерат протеклия ток, не консумираната мощност.
Старите електромери бяха и по-точни и по "универсални".
---

Би ми се искало, но техническата ми грамотност не ми позволява да се съглася с горното твърдение. Електромерите (електромеханичните и новите електронни) измерват консумирана активна мощност, която е произведението на ефективната стойност на консумирания/протичащия ток и ефективната стойност на електрическото напрежение (няма да намесвам реактивна мощност, защото ще стане много сложно и няма да вденете). При старите това се постига с тяхната механична конструкция произвеждаща въртящ момент пропорционален на горното произведение, а при новите се измерва електронно напрежението и тока и просто аритметична схема дава резултата. Съществен момент при тях е, че нямат т.н. „мъртъв ход“ отчитане без реална консумация поради неправилна настройка. Основната причина да се премахнат механичните беше, че сравнително лесно с постоянен магнит можеше да бъдат манипулирани/блокирани – превключвателят им за дневна/нощна заставаше в междинно положение и НИЩО НЕ ОТЧИТАШЕ.
Програмното обезпечение на такива устройства се нарича фърмуеър и обикновено той е ROM – само четяща памет, за разлика от компютърния не може да се флашва (променя). Ако се налага промяна, сменя се чипа. Така както на фабрично ДВД не можете да промените записа!
Би следвало машините за гласуване да са с такъв фърмуеър, който да съответства на изборното законодателство.
Съвсем различно стои въпросът вече със софтуеърът пренасящ и обработващ резултатите от машините – там хората на МишоК могат да се развихрят, А И НЕ САМО ТЕ!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3715 -: Май 02, 2021, 18:52:09 »
Талоните няма как да не са идентични с видяното на дисплея - всеки вижда какво е на дисплея и какво е на талона, преди да го сгъне и да го пусне в урната.
Да ама не вижда какво е в паметта на машината.
Какво е на талона би имало значение само ако са поиска проверка на броенето.
А и да се поиска какво? протоколите са отчетени. Ще поискат касиране на изборите ли?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3716 -: Май 02, 2021, 18:57:44 »
Абе има основания за подозрения, честно казано.

С машините за гласуване положението е същото като с електромерите на CEZ (примерно). Ако си спомняш, имаше такава дискусия в стария форум. И не е като да не е имало проблеми с тях (например според Грег Паласт, при вторите избори на Джордж Буш Jr.).

Не съм се ровил, но според мен би трябвало да се броят и хартиените отрязъци, пуснати в урната и да има ясно разписана процедура какво се прави при наличие на разлики между тях и протокола, генериран от машината.

Но пък това изисква гласуващият да провери какво пише на тях :smokin:
Не е съвсем същото положението с електромерите и машините. Малко странно е, но ЧЕЗ и подобни образно казано купуват и продават ток. Няма как да купиш 100 единици, а да продадеш 105 например. Освен това, манипулиран електромер се хваща лесно дори с подръчни средства.
С манипулирането на машини за гласуване далеч не са така нещата. То затова е и огромният вой за машинно, интернет, пощенско и прочие гласувания.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3717 -: Май 02, 2021, 18:58:38 »
Де да знам, не изглежда много сложно:

Quote (selected)
По определение факторът на мощността е число между 0 и 1. Когато факторът на мощността е равен на 0, енергийният поток е изцяло реактивен. Активната мощност е P = 0, а реактивната мощност е равна на пълната мощност (Q = S) (фиг. 2). Когато факторът на мощността е 1, цялата подадена енергия се изразходва от консуматора. Тогава активната мощност е равна на пълната мощност (P = S), а реактивната мощност е Q = 0

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3718 -: Май 02, 2021, 18:58:53 »
Quote (selected)
Електромерите (електромеханичните и новите електронни) измерват консумирана активна мощност, която е произведението на ефективната стойност на консумирания/протичащия ток и ефективната стойност на електрическото напрежение (няма да намесвам реактивна мощност, защото ще стане много сложно и няма да вденете).
Кептън  "новите електромери" мерят и интегрират само тока.

А за "изборните машине" откъде ще намерят ROM чипове че и да ги монтират. Освен да направят специална поръчка, ама се съмнявам че има налични фабрики на толкова "груб" процес.Това беше актуално по времето на Правец 8. Във всички устройства от началото на века са EPROM-мове
 
Впрочем и ROM паметите се презаписват, но трябва да се изтрият с  УВ лъчение.
И в програматор

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3719 -: Май 02, 2021, 19:00:24 »
С електромерите е ясно - там крадат на общо основание без да ги интересува от кого крадат. Пък и има теоретична възможност енергото, което предоставя и поставя електромера дори да съобрази електролемара със собственика на партидата.

Би ли обяснил как заложеният от производителя софтуеър би повлиял на резултатите от изборите. Данните за изборите не се ли вкарват на място на базата на решенията от ЦИК.  - номера на партии и преференции?

Именно, преди всеки един избор, този софтуер ще се актуализира. И този софтуер не трябва да е писан от производителя. Или поне трябва да се има изходния му код.

Имаш ли идея кой и как ще контролира софтуера, който ще се залага в машините? Той явно ще се пише на едно място и после се мултиплицира във всяка една машина. Как ще се мултиплицира? И дали няма да е достатъчно да се "пипнат" само определен брой машини, за да се наклони вота в една или друга посока?

Варианти за манипулиране според мен има достатъчно и е важно каква процедура ще се приеме. Засега нямам никаква идея какво е решено в това отношение.

Иначе бюлетините от урната се съхраняват и се броят , ако някой поиска ръчно преброяване.

А на бюлетините пише ли за кой даваш своя глас? Питам, понеже пропуснах този път машинното гласуване.

Проче самият Цеков и беше мениджър на кампанията на Кунева.

Този не ми е интересен, честно казано. И дали машините са дошли от фирма на Сорос също.

Интересуват ме онези проблеми, за които споменавам по-горе, дали са обсъждани и дали са взети някакви мерки за тяхното предотвратяване.
the lamers club honourable member …