Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 15, 2024, 13:15:30

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1898497 пъти)

0 Потребители и 68 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4740 -: Май 11, 2021, 16:23:09 »
на изборите слет два месеца бесепето ще земе горе-долу толкова гласове, колкото е приблизителният брой на гласувалите за таа партия граждани.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4741 -: Май 11, 2021, 16:25:12 »
Не мисля че Жан ще влезе, първо, защото соросидната пропаганда му създаде силно негативен образ, а и защото сега ще му е прощъпулник, ще обере малко гласове от леви избиратели, които не са за Нинова.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8854
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4742 -: Май 11, 2021, 16:27:47 »
Въху процентите от последните избори не могат да се правят изводи, защото са силно манипулирани, от изборната машина на ГЕРБ. А и не знаем, кой държи софтуера на машините.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 16:34:16 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4743 -: Май 11, 2021, 16:32:42 »
не мисля, че на тоа етап може да се говори за некъф евентуален ляф проект с лице Жан Виденоф.
 
Засега иаме неква сонда, целяща да се разбере дали Жан Виденоф може да служи за лице на евентуален ляф проект. Нищо повече.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4744 -: Май 11, 2021, 16:35:28 »
БСП трябва да си отиде, за да не унищожи тотално и този носещ организъм(държавата), и да се спаси това, което е останало от него.

Защо трябва да си отиде? В буржоазно-либералната демокрация социалдемократическите партии са задължителен атрибут. Това са партии на лявоориентираната буржоазна интелигенция, които основателно се възмущават от бедност, социално неравенство, малцинства, права на веселяци и т.н. Съвсем скоро БСП ще се свие до влиятелен интелектуален кръжец, който винаги ще присъства в НС и винаги ще бъде желан партньор на своите събратя от либералния сектор. За цвят. Съвсем скоро БСП ще присъства във всяко буржоазно правителство.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4745 -: Май 11, 2021, 16:42:32 »
не мисля
Това е очевидно и за слепите.

 
Засега иаме неква сонда, целяща да се разбере дали Жан Виденоф може да служи за лице на евентуален ляф проект. Нищо повече.
Quote (selected)
"Има Инициативен комитет за създаването на нова лява партия. Аз съм сред най-активните членове, защото имам най-голям опит. Иван Атанасов е инициаторът на идеята за формиране на ПП "Лявата алтернатива". Тъй като предстоят избори на 11 юли, а за създаването на нова партия са необходими поне 4-5 месеца по закон, ПП "Лявата алтернатива" ще участва в предизборна коалиция с други партии, една от тях е Съюз на комунистите в България, която най-вероятно ще се нарича "За чиста и свята република". Това казва бившият премиер на България Жан Виденов в интервю за Plovdiv-Press.

Нещо повече.

П.П. Изобщо не заслужаваш човек да си губи времето с теб.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4746 -: Май 11, 2021, 16:46:35 »
тва е ноо странно изказване, предвит че си най-големият ми фен.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4747 -: Май 11, 2021, 16:47:04 »
Quote (selected)
В буржоазно-либералната демокрация социалдемократическите партии са задължителен атрибут.
Тва е така. Но първо требе имаме устойчива  "буржоазно-либерална демокрация" . Такава няма. Съответно няколкото опита да се направи социалдемократична партия в България завършиха безславно.
Мисля че подхода е друг. По скоро релацията е с държави с ограничен суверинитет, обозначавани преди време като колонии.

Пс. Впрочем даже при руснаците дето са къде, къде няма устойчива  "буржоазно-либерална демокрация.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4748 -: Май 11, 2021, 16:48:12 »
Защото отдавна вече няма буржоазно либерална демокрация, а посткапитализъм.
В България конкретно - диктатура на финансовият  интернационал
Няма индустрия, няма класи, няма класово съзнание, а една шепа самоизявил се елит, две шепи обслужваща го клиентела, и останалото - скот.
Защото процесът, който върви чрез коронавирусната афера, е унищожаване на останките от тази държава, и управлението на териториите от социално отговорни ТНК. Одобрени от същият този финансов интернационал.
Инклузивен капитализъм.
Таа, време е да се простим със старите заблуди и интернационализми, и да си съберем останките от държавата.
Ако все още можем.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 16:55:37 от Алиса .. »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4749 -: Май 11, 2021, 16:50:23 »
тва е ноо странно изказване, предвит че си най-големият ми фен.

Ако аз съм най-големият ти фен, начи яко си го закъсал.

Баста.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4750 -: Май 11, 2021, 16:52:17 »
Никой не е спрял никого да се организира ф партии, които да му претставляват интересите ф управлението.

Quote (selected)
Защото отдавна вече няма буржоазно либерална демокрация, а посткапитализъм.
Дефинирай "посткапитализъм" ф светлината на факта, че "пост" значи "след".

Да не би капитализмът да е свършил и вече да живеем фусловията на неква друга парадигма? 



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4751 -: Май 11, 2021, 16:53:38 »
Но първо требе имаме устойчива  "буржоазно-либерална демокрация" .

Ами, ние я имаме. От 30 и кусур години постоянно и устойчиво ни управляват буржоазно-либерални партии. Някои по-леви, други - центриски, трети - по-десни. По-голяма устойчивост - здраве му кажи. Корупция и т.н. салтанати също са атрибут на буржоазната демокрация. Така че буржоазната контрареволюция на 10-и успя напълно. Сега остава само да се правят леки изпилвания на измамния модел. И няма никаква нужда да се правят нови социалдемократически партии. БСП си е европейска класика в жанъра. По-скоро тя трябва да приобщи сродните ѝ социаллиберали.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4752 -: Май 11, 2021, 16:54:11 »
Тази „лява алтернатива„ ми напомня на „Алтернатива за Германия„, която усилено се готви за предстоящите избори в Германия наесен, и е издигнала лозунга „Германия вън от НАТО„
« Последна редакция: Май 11, 2021, 17:04:56 от Алиса .. »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4753 -: Май 11, 2021, 16:59:23 »
Но първо требе имаме устойчива  "буржоазно-либерална демокрация" .

Ами, ние я имаме. От 30 и кусур години постоянно и устойчиво ни управляват буржоазно-либерални партии. Някои по-леви, други - центриски, трети - по-десни. По-голяма устойчивост - здраве му кажи. Корупция и т.н. салтанати също са атрибут на буржоазната демокрация. Така че буржоазната контрареволюция на 10-и успя напълно. Сега остава само да се правят леки изпилвания на измамния модел. И няма никаква нужда да се правят нови социалдемократически партии. БСП си е европейска класика в жанъра. По-скоро тя трябва да приобщи сродните ѝ социаллиберали.
Хайде кажи има ли буржоазия, българска. Това е основата. Имаме кланове на чужди компании. Имаме и доста пикловци, чекащи да им подфърлят еврофинансиране или публични пари и общо взето е тва. А извинявам се, пропуснах мутрите в туризъма.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4754 -: Май 11, 2021, 17:03:27 »
„БСП си е европейска класика в жанъра. По-скоро тя трябва да приобщи сродните ѝ социаллиберали.„

Те отдавна са приобщени.
БСП членува в Социалистическият ИНТЕРНАЦИОНАЛ.
Дори преди години Станишев го беше оглавил.
Но либерализмът,  глобализмът, интернационализмът  си изпяха песента.
Сливат ги по всякакъв начин
Както каза Тръмп, бъдещто не е на глобализма, а на независимите, суверенни държави.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4755 -: Май 11, 2021, 17:06:31 »
Съвсем скоро БСП ще се свие до влиятелен интелектуален кръжец, който винаги ще присъства в НС и винаги ще бъде желан партньор на своите събратя от либералния сектор. За цвят. Съвсем скоро БСП ще присъства във всяко буржоазно правителство.
Е, най-накрая ще се превърне в това, което наистина е, а не за каквото се представя. Аз мисля, че това е за добро!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4756 -: Май 11, 2021, 17:09:05 »
Хайде кажи има ли буржоазия, българска.

Естествено, че имаме! Огледай се около себе си. 60-70% от населението на България е дребна буржоазия. Имаме 5-6 процента едри капиталисти и останалото е наемен труд. Това е видно отсекъде. Чуждите компании нямат нищо общо. Да, нашата буржоазия не изглежда като оная засукана буржоазия, но тя винаги си е била такава. Селска, проста, необразована, но буржоазия

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4757 -: Май 11, 2021, 17:16:14 »
отврат,
Буржоазия означава да притежават средствата за производство. Занаятчии, дребни производители, рентиери, хотелиери.
А у нас чиновническата прослойка грешно смята, че като взема някаква заплата, е буржоазия.
Не.  Наемен работник е, та ако ще да е директор на банка.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4758 -: Май 11, 2021, 17:16:43 »
Е, най-накрая ще се превърне в това, което наистина е, а не за каквото се представя.

Ми, не е вярно това! БСП никога не се е представяла за нищо друго от това, което е - европейска социалдемокрация. Това е записано във всички нейни документи. Това, че някои си мислят, че е БКП с ново име, а други, че е комунистическа, марксистка и т.н. партия си е проблем на техното невежество или злонамереност. Затова БСП е мразена толкова много от побратимите си-либерали. Защото разпознават в нея класическа социалдемокрация, която на теория може да ги остави без електорат. В тази бедна държава, където дребната буржоазия фалира ежедневно, мачкана от големия капитал.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4759 -: Май 11, 2021, 17:17:05 »
Ти явно броиш самоосигуряващите са за буржуи  :smokin:
 
Quote (selected)
отврат,
Буржоазия означава да притежават средствата за роизводство.
Не съм съгласен. Не притежава, а заема такава позиция кояяято и позволява да присвоява принадена стойност.
Дето викаха на времето има нетрудови доходи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4760 -: Май 11, 2021, 17:17:44 »
За сега БСП има най малко вид на "агент на (чуждо) влияние", така че сори, но определено е за предпочитане.
Това за влиянието е в момента висящо на кантар. Имам едни опасения, че с така настъпилия Вид(ен)овден, вятърът в предполагаемата столетна партия може да обърне платната в неизвестна нам посока.
Асол споменаваше, че комунистическите  партии са верен съюзник на БСП. Засега поне една показва отцепнически действия. Не вярвам Жан Виденов да си пусне малки мустачки като на Левски, но името му вече е изчистено от началния налеп на "Виденовата зима". Народът отдавна се усети, че името й е пропагандно подбрано. С малко повече работа в базовите секции или както май се казваха основните партийни организации, с малко повече мръсен пиар срещу Нинова (а за това съм уверена, че ще се намерят бол болана кандидати от всички цветове, от бледно розови до тъмно червени!) и не е ясно коя партия ще има повече членове след два месеца.
Българската история учи, че ние не сме страна на концепциите, ние сме страна на вождовете. ГЕРБ без Борисов, ИТН без Слави, ДПС без Доган? Нито една от дамите в БСП не става за водач, просто няма достатъчно харизма за това, макар да имат ум и да дадът. А Виденов има към името си и коравия преподавателски хляб, и липсата на къща в Барселона и вила на Росенец. "Аз съм беден и вие сте бедни" звучи къде по-добре от "Аз съм прост и вие сте прости!"
Наострила съм си няколко молива и чакам пропагандната машинка да заработи. От вчера слушам много, ама много интересни мнения по въпроса, но са частни. Чакам външните изявления.
Здравченце, ти нали обеща пуканки, миличка?! Зареждайййй!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4761 -: Май 11, 2021, 17:18:32 »
Буржоазия означава да притежават средствата за роизводство. Занаятчии, дребни производители, рентиери, хотелиери.

Не означава само това. Не смятам, че си подготвена достатъчно да навлизаш в такива теоретични спорове с отврат.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4762 -: Май 11, 2021, 17:19:28 »
Едва ли, едва ли...

Да припомним за по-късопаметните:

И кво?
СДС си отива, БСП остава?
Май да.

И кво?
НДСВ си отива, БСП остава?
Май да.

И кво?
... си отива, БСП остава.

Естествено. БСП в много отношения е устойчива родова структура на 3 поколения, в момента отраства 4рто. В едно патриархално-консервативно общество като нашето това има значение, както разбира се и фактът, че соц.елитът е единственият български елит, който не беше изтребен при поредното обръщане на палачинката. 

Не вярвам Жан Виденов да си пусне малки мустачки като на Левски, но името му вече е изчистено от началния налеп на "Виденовата зима". Народът отдавна се усети, че името й е пропагандно подбрано.

По-скоро има едно цяло поколение вече, което не е усетило тая зима, а друго поколение е отраснало под мантрата, че приватизацията е можела да ни се размине.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 17:25:59 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4763 -: Май 11, 2021, 17:19:55 »
Е, най-накрая ще се превърне в това, което наистина е, а не за каквото се представя.

Ми, не е вярно това! БСП никога не се е представяла за нищо друго от това, което е - европейска социалдемокрация. Това е записано във всички нейни документи. Това, че някои си мислят, че е БКП с ново име, а други, че е комунистическа, марксистка и т.н. партия си е проблем на техното невежество или злонамереност. Затова БСП е мразена толкова много от побратимите си-либерали. Защото разпознават в нея класическа социалдемокрация, която на теория може да ги остави без електорат. В тази бедна държава, където дребната буржоазия фалира ежедневно, мачкана от големия капитал.
А, това го речи на Асол ти, щото мен ще ме тупа с тупалката. Като казвам, че в БСП комунисти няма, що народ се изнервя! Не е лошо да е социалдемократична партия, нищо не й пречи. Само защо придърпа активите на комунистическата БКП, това ми е въпросът.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4764 -: Май 11, 2021, 17:20:23 »
Ти явно броиш самоосигуряващите са за буржуи

А за какви да ги броя? За пролетариат? Естествено, че са буржоазия. Дребна, но буржоазия. Защо иначе ще се "самоосигурява"?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4765 -: Май 11, 2021, 17:22:31 »
Царя дойде, и за два месеца спечели изборите, та Виденов ли да не успее?
Става интересно.
Много интересно

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4766 -: Май 11, 2021, 17:24:23 »
Ти явно броиш самоосигуряващите са за буржуи

А за какви да ги броя? За пролетариат? Естествено, че са буржоазия. Дребна, но буржоазия. Защо иначе ще се "самоосигурява"?
ЗА адвокатите например е законово изискване. Нямат право на трудови правоотношения. :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4767 -: Май 11, 2021, 17:25:45 »
Естествено. БСП в много отношения е устойчива родова структура на 3 поколения, в момента отраства 4рто. В едно патриархално-консервативно общество като нашето това има значение, както разбира се и фактът, че соц.елитът е единственият български елит, който не беше изтребен при поредното обръщане на палачинката.
Може би не физически, но доста народ отиде, при това кадърен народ, но неприспособяем към новите условия. И малко преди това имаше самоизяждане, но в дребни дози.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4768 -: Май 11, 2021, 17:28:18 »
Quote (selected)
Имам едни опасения, че с така настъпилия Вид(ен)овден,
Чекай първо да доде. Засега имаме анонс, максимум.
Както казах според мен Има шансове подобен проект. Грубо моята оценка е като Божков. Просто разлечни са "източниците", за Божков пари и контакти, За Виденов - известност.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4769 -: Май 11, 2021, 17:29:00 »
ЗА адвокатите например е законово изискване. Нямат право на трудови правоотношения

Е, кви са адвокатите? Нито са наемни работници, нито са едри капиталисти. Следователно? И тук изключвам някои от тях, като Батков например, които притежават фабрики, винпроми и т.н. Редовият адвокат си е скъсан дребен буржоа, който си мечтае един ден да стане като Батков -чичо Гошо.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4770 -: Май 11, 2021, 17:30:38 »
Прочее, обявиха новото правителство. Май наистина то ще концентрира усилията си в изборите и нищо друго.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4771 -: Май 11, 2021, 17:31:20 »
Ми не. Наемен труд са. Това че се наемат краткосрочно не променя нещата.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4772 -: Май 11, 2021, 17:34:41 »
 „Само защо придърпа активите на комунистическата БКП, това ми е въпросът.„

Ми тя и Хилари Клинтън беше нахлупила кожената ушанка с петолъчката. Демократите послдно бяха публикували програма, заимствана от Сталин, и даже портрета му бяха сложили. Да ти се погади.
Това е характерното на либерализма, да се вмъкне в кожата на всяка идеология и да я омаскари.
Също като психото травестит  от „Мълчанието на агнетата„, който дереше парчета кожа от момичетата,които убиваше,  за да си ушие костюм от тях, и като го облече, да се превърне жена.
Това е събраният образ на либерализма. Не случайно книгата излезе в началото на 90те години, когато либерализмът току що беше победил.
Не без активното участие на нашите бесепета

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4773 -: Май 11, 2021, 17:37:05 »
Наемен труд са. Това че се наемат краткосрочно не променя нещата.

Изобщо не са наемен труд. В смисъл на пролетариат. Дребната буржоазия също продава труда си. Но печалбата от нейния продукт си остава при нея. Сама се труди за себе си и прибира всичко.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4774 -: Май 11, 2021, 17:38:06 »
Ми не. Наемен труд са. Това че се наемат краткосрочно не променя нещата.
Ще видим. Не ми се вярва Радев да е толко залюпен, че да изпущи стратегическата инициатива.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4775 -: Май 11, 2021, 17:40:08 »
отврат, обясних ти какво е дребна буржоазия.
Трябва да притежаваш средствата за производство.
И ако си мислиш, че този, който копае нивата и си носи мотиката, е буржоа, много се лъжеш.
Буржоа е собственикът на нивата.
« Последна редакция: Май 11, 2021, 18:05:49 от Алиса .. »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4776 -: Май 11, 2021, 17:41:00 »
Наемен труд са. Това че се наемат краткосрочно не променя нещата.

Изобщо не са наемен труд. В смисъл на пролетариат. Дребната буржоазия също продава труда си. Но печалбата от нейния продукт си остава при нея. Сама се труди за себе си и прибира всичко.
Не адвоката получава хонорар и направени разходи. НЕ процент от приходите по делото.
 
Бюржуите най-простичко са такива ако прибират от принадената стойност. Просто е.
И то не да им дават процент, каквито практики има, а по право.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4777 -: Май 11, 2021, 17:46:01 »
отврат, обясних ти какво е дребна буржоазия.

Е, щом си ми обяснила - добре.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4778 -: Май 11, 2021, 17:47:19 »
БСП е паразит, който до 89та година паразитираше в организма на БКП.
След като уби организма на БКП, остана да паразитира върху държавата.
БСП трябва да си отиде, за да не унищожи тотално и този носещ организъм(държавата), и да се спаси това, което е останало от него.

Тва на мен ли ми го разказваш!? Дето преди повече от четири години станах член на тази партия и то по интернет!? Ако имаш собствени разкази за живота и ако той има намерение смислено да продължи, можеш да опиташ по друг начин, вместо да пишеш глупости и изисквания по форумите. Можеш да опиташ. Няма гаранция, но поне ще си се постарала да станеш от кревата..и това  нещо

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4779 -: Май 11, 2021, 17:49:36 »
''Здравченце, ти нали обеща пуканки, миличка?! Зареждайййй!''   Споко, пуканки ще има за всички. Един тир съм поръчала. Ако шоуто си струва, на всеки трети кръгъл час -  безплатна голяма кофа за дамите, 50% off за господата.  :popcorn: За напитките - всеки си поръчва и плаща сам, но барът ще работи 24/7. Обещавам, че ще платя на барманчетата и хостесите извънреден и нощен труд, както се полага. :beer:
« Последна редакция: Май 11, 2021, 18:03:32 от Здравка »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4780 -: Май 11, 2021, 17:49:45 »
Не адвоката получава хонорар и направени разходи. НЕ процент от приходите по делото.
 
Бюржуите най-простичко са такива ако прибират от принадената стойност. Просто е.

Така е най-често за процесуално представителство. Но, може да има хонорар, обвързан с материалния интерес на дело, на сделка, друг вид договорни отношения.

ПП: http://lexsofia.com/bg/2020/05/17/advokatskiat-honorar-nachini-na-opredeliane/
Quote (selected)
Хонорарът като процент от материалния интерес
Адвокатският хонорар се определя като процент от материалния интерес предимно по съдебни дела и в нашата практика е платим при започване на работата по съответния правен казус. В определени случаи плащането на възнаграждението може да бъде разсрочено и на вноски.  В България е в сила Наредба № 1 от 9 юли 2004г. за минималните размери на адвокатските възнаграждения, съгласно която:

За процесуално представителство, защита и съдействие по дела с определен интерес минимумът на възнаграждението е следният:

1. при интерес до 1000 лв. – 100 лв.;

2. при интерес от 1000 до 5000 лв. – 200 лв. + 6 % за горницата над 1000 лв.;

3. при интерес от 5000 до 10 000 лв. – 450 лв. + 4 % за горницата над 5000 лв.;

4. при интерес от 10 000 лв. до 100 000 лв. – 830 лв. плюс 3 % за горницата над 10 000 лв.;

5. при интерес от 100 000 лв. до 1 000 000 лв. – 3530 лв. плюс 2 % за горницата над 100 000 лв.;

6. при интерес от 1 000 000 лв. до 10 000 000 лв. – 21 530 лв. плюс 1 % за горницата над 1 000 000 лв.;

7. при интерес над 10 000 000 лв. – 111 530 лв. плюс 0,5 % за горницата над 10 000 000 лв.

Посочените възнаграждения касаят граждански дела с материален интерес.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4781 -: Май 11, 2021, 17:52:48 »
''Дето преди повече от четири години станах член на тази партия...''   Ей на проф. К. Ангелов вчера станА член на ГЕРБ, днес е вече в ръководството. Асолче, почвай да правиш партийна кариера, виж к'во пра'ят другите.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4782 -: Май 11, 2021, 17:55:09 »
Така е най-често за процесуално представителство. Но, може да има хонорар, обвързан с материалния интерес на дело, на сделка, друг вид договорни отношения.

ПП: http://lexsofia.com/bg/2020/05/17/advokatskiat-honorar-nachini-na-opredeliane/
МОже. Подобни практики има на много места. И в компании дето искат да заинтериесуват служителите от резултата, даже в държавни структури които реализират приходи, дето някаква част им изплащат като ДМС.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4783 -: Май 11, 2021, 17:55:45 »
''Дето преди повече от четири години станах член на тази партия...''   Ей на проф. К. Ангелов вчера станА член на ГЕРБ, днес е вече в ръководството. Асолче, почвай да правиш партийна кариера, виж к'во пра'ят другите.

Митов стана член преди няколко месеца, а вече е зам. председател. Сачева сигурно си дъвче бикините от завист.

Не може да се отрече на Борисов, че е изключително поврътлив.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4784 -: Май 11, 2021, 17:57:37 »
Ей на проф. К. Ангелов вчера станА член на ГЕРБ
Остай Ангелов. МИ митев. Вчера флезе ил беше утре, а вече зампред и кандидат за Боков намесник в Правителството. И тва при положение, че е псувал мръсно преди. И то Вожда.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4785 -: Май 11, 2021, 18:01:14 »
66 той и Томето Биков така, преди псувАл, ся хранен човек. Ей к'ви ли фокуси не прай човек за едното мамбо. Ми ас тия хора ги разбирам Хлябът си иска масло, маслото черен хайвер, хайверът шампанско...Да не ви казвам колко струва към днешна дата черният хляб. Н'да.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4786 -: Май 11, 2021, 18:02:49 »
Да не ви казвам колко струва към днешна дата черният хляб. Н'да.

Абе, къв черен хляб! Хлябът трябва да е бял, а хайверът може и да е черен.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4787 -: Май 11, 2021, 18:04:51 »
Не си в час явно с тенденциите в здравословното хранене. А виж, хайверът може и да е червен, шампанското също.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8113
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4788 -: Май 11, 2021, 18:10:11 »
Тва с ляба е като през войната. Чер, клисав и от квото зърно има.
После комунистите напраили мелници и хлабозаводи да нагъва населението бел леп кат буржуи .......
Тъй че тва за 39-та от СеДС програмата го изпълнихме.
Напред сме и с газарбайтерите и сезонните работници, също както е било преди.
Имаме проблем обаче с дървените налъми. Модата на "сабото" отмина.
Е нема пълно щастие.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4789 -: Май 11, 2021, 18:10:45 »
Бонго, знайш ли кое най-смешното!? Че съм едновременно издънка на дърта "буржоазия", със заслуги за Освобождението и пАри даже и на тези дето са ги давили  по шлеповете също. Ще предпочетеш в личен план да говориш с наследника на давените по шлеповете, а не с майка ми буржоазката...тази, която по би ти отивала на "произхода" . Тя ще те качи на въжето веднага, без сантиментите на комунягата, с когото живее  около 50 години :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10121
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4790 -: Май 11, 2021, 18:11:19 »
Не си в час явно с тенденциите в здравословното хранене. А виж, хайверът може и да е червен, шампанското също.

Здравословното хранене никога не ме е интересувало. Самата дума "здравословно" звучи доста нездравословно. А досежно шампансккото, червено го пият само на село. И сладко. Шампанското трябва да е бело и брут. Ако нема брут, може и сек.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7519
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4791 -: Май 11, 2021, 18:11:45 »
ние не сме страна на концепциите, ние сме страна на вождовете

Тц. Ние сме страна на келепира, завистта и предателството.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4792 -: Май 11, 2021, 18:12:42 »
Биков не може да послужи на Борисов за целта, която е поставена на Митов:
1/доверие на САЩ (по-скоро демократите , които управляват) в ГЕРБ. Затова копринкаджии като Краси Велчев отпадат като лица на ГЕРБ. 
2/да откъсне поне част от гласувалите за ДБ.
Борисов ясно каза - ние сме евроатлантическа партия, център-дясно, за разлика от разни, които казват "няма ляво, няма дясно". Биков влезе в политиката покрай Кунева, Митов - покрай Костов. Ако Борисов вземе , че се оттегли и стане "почетен председател" едва ли не ще му повярвам  :nuts:
« Последна редакция: Май 11, 2021, 18:20:33 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4793 -: Май 11, 2021, 18:15:22 »
Цитат на: Aсол в Април 29, 2021, 18:03:16
"Кво значи, че са били в БСП? Ми то БКП-то по едно време наближаваше почти милион. Въпросът би трябвало да е по-различен, а той е - колко от БКП-то останаха в БСП. Иначе гербавите днес са най-голямата партия у нас. Ако след пет години не се докопат до властта, колко мислиш, че ще останат в опг-то? Защо разсъждаваш толкова елементарно? Бройката наистина е критерий, но не точто такъв както ти го  представяш писмено и то под формата на аргумент

п. п. БКП в момента е коалиционен партньор на БСП. Най-читавият и непробиваем наш съветник в СОС е точно от БКП"

Поради желанието на Асол да й се извиня, че съм я тълкувала неправилно, чийто спор се води половинчато в модераторската тема, честно си признавам, паметта ми е изневерила.

Моля за извинение, не били всички комунистически партии, а само БКП.
Объркала съм се, че повече комунисти поддържат БСП! Моя грешка!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4794 -: Май 11, 2021, 18:18:41 »
Определението за дребна буржоазия най-просто е: може да наемат работна ръка, но също трябва да работят.
А самоосигуряващите в по-голямата си част са друга категория - основното е, че работят със своя труд, за своя сметка.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4795 -: Май 11, 2021, 18:19:25 »
Бонго, знайш ли кое най-смешното!? Че съм едновременно издънка на дърта "буржоазия", със заслуги за Освобождението и пАри даже и на тези дето са ги давили  по шлеповете също. Ще предпочетеш в личен план да говориш с наследника на давените по шлеповете, а не с майка ми буржоазката...тази, която по би ти отивала на "произхода" . Тя ще те качи на въжето веднага, без сантиментите на комунягата, с когото живее  около 50 години :smokin:

Това няма никакво значение , Асол и в никакъв случай не си някакъв уникат. Срв. семейството на покойния Божидар Данев. Подобна е ситуацията на съседите ми в Горна Баня - той син на АБПФК, тя - дъщеря на уволнен царски офицер. Прекрасна двойка.
Никога не съм имал проблем в комуникацията с потомствените червени. И - за разлика от теб - НИКОГА, абсолютно НИКОГА, не съм съдил децата заради родителите им.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4796 -: Май 11, 2021, 18:22:29 »
Quote (selected)
Биков не може да послужи на Борисов за целта, която е поставена на Митов:
2/да откъсне поне част от гласувалите за ДБ.
Митов нито има харизма, нито акъл за да откъсне нещо.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #4797 -: Май 11, 2021, 18:24:05 »
Митов не е в никакъв случай глупав. Но служи в ролята на пътен знак.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4798 -: Май 11, 2021, 18:24:42 »
Аз, Бонго, не съм от потомствените червени! Аз, Бонго, съм кошмарен ваш микс! И мога да го докажа на всичкото отгоре... :bigok:

п. п. Напирате се да излезете от цървулите си нон стоп. Мама за разлика от тате не е знаела какво са туй цървули. Но и мама и тате са учили и са се старали да бъдат полезни за Роднита, която днес е ...Кочина

Бонго, аз знам кавко е и две и двеста - цял живот са ме учили на това!

п. п. Тва са два вида селяне и простаци. Единият е от най-добрите специалисти на България в областта ХТС, а дугата е само с две висши. Да поясня за госпожа Здравка - на общо основание са влезли да учат. Набори 41 и 46. Никой и никога не ги е подпирал в живота. Имат две деца и една внучка...тва сме ние..никога с протекции..само на общо основание! Споко, ще ви освободим място...да си живеете на спокойствие. Аз лично повече не съм в състояние нито да търпя, нито да оправдам идиоти..по каквито и да било причини
« Последна редакция: Май 11, 2021, 18:42:08 от Aсол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #4799 -: Май 11, 2021, 18:35:16 »
Аз, Бонго, не съм от потомствените червени! Аз, Бонго, съм кошмарен ваш микс! И мога да го докажа на всичкото отгоре... :bigok:
Уф, и какво е толкова уникалното, както казва Памфуций?! Чистокръвните линии са ме интересували за последен път след осиновяването на дакела Гугъл, защото той има генетични проблеми създадени именно от чистофайници на генофонда.
Не зная дали да се определя като кошмарен микс, ама в семейството имам трите монотеистични религии, царски офицери, ятаци, парламентаристи, овчари, политически неправилни във всички времена. Смятам го за велико благо. Никога не ме деляли.