Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 21, 2024, 16:16:39

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1914686 пъти)

0 Потребители и 99 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7680 -: Юни 16, 2021, 17:43:02 »
Асолче, първичен болничен ли е, от личния лекар? Май лекуващия специалист има право да ти даде още 14 дни / календарни, до колкото помня/ Аз бях в такава ситуация преди 6 години. Личния ми даде два болнични по за седмица, после пулмолога останалите / хр. бронхит с всичките му салтанати /.
Желая ти бързо и пълно възстановяване.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7681 -: Юни 16, 2021, 17:44:35 »
Борчета, елхички, красата какая та. Имаме на лозето кедри, тис, туи, чемшир, гинко- билоба, смърч, липа, бреза и плодни разни. До борчета не сме я докарали още. Интуитивно сме се опазили.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7682 -: Юни 16, 2021, 17:48:02 »
Айде да се разберем за к'во иде реч - бор, борч, или борец, щот' за борчЛе ясно, дължиш там едни стотина хиляди на една банка, обаче борче, иди разбери, за дендрология ли иде реч, или за спорт. :m1708:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7683 -: Юни 16, 2021, 17:53:15 »
не е спорт, а начин на живот.Кодекс- в сравнение с него Корана е просто препоръки.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7684 -: Юни 16, 2021, 17:53:51 »
Асолче, първичен болничен ли е, от личния лекар? Май лекуващия специалист има право да ти даде още 14 дни / календарни, до колкото помня/ Аз бях в такава ситуация преди 6 години. Личния ми даде два болнични по за седмица, после пулмолога останалите / хр. бронхит с всичките му салтанати /.
Желая ти бързо и пълно възстановяване.

Точно така - първичният болничен от личния ми  лекар е за десет календарни дни, той имал право да ми даде още четири, това го разбрах днес. Личната ми каза, че в моя случай специалистът би трябвало да може да ми даде по-дълъг болничен. Аз не стъпвам в болница, ако не е на живот и смърт, ама в този случай 10 дни не ми вършат никаква работа - има само частично подобрение...не мога да седя, не мога да лежа, не мога да стоя...ужас някакъв..било спондилоза

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7685 -: Юни 16, 2021, 17:57:14 »
Вземай и болничните от лекуващия специалист, ако опреш до ТЕЛК, той ще те насочи, предполагам. До там не съм стигала, съвет за съжаление не мога да ти дам, само пожелание от сърце скоро да оздравееш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7686 -: Юни 16, 2021, 17:59:19 »
Асол, стискам ти всички палци!
От собствен скорошен опит - не жали болкоуспокояващите, никой няма да те попупа по рамото за стоицизъм! Дето казваше моята медицинска сестра, не оставяй работата на часовника, настоявай си за дозата преди да ти е притрябвала наложително.
Скорошно оправяне и ако с нещо можем да помогнем, пиши на лични!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7687 -: Юни 16, 2021, 18:05:40 »
Мажи гърба със спирт с накиснати натрошени кестени. Помага. Загрява и отпуска. От години си приготвяме това за зимата в 1-2 буркана. Във всеки дом трябва да има това. Дръж се, няма страшно! Това ще ти помогне.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7688 -: Юни 16, 2021, 18:06:47 »
Точно така - първичният болничен от личния ми  лекар е за десет календарни дни, той имал право да ми даде още четири, това го разбрах днес. Личната ми каза, че в моя случай специалистът би трябвало да може да ми даде по-дълъг болничен. Аз не стъпвам в болница, ако не е на живот и смърт, ама в този случай 10 дни не ми вършат никаква работа - има само частично подобрение...не мога да седя, не мога да лежа, не мога да стоя...ужас някакъв..било спондилоза
Масажи! Релаксиращи масажи, удобен креват с купчина възглавнички и хич да не ти пука, че лежиш не по правилата, а усукана на турско пет, стига да ти е добре! И много полекичка и внимателно гимнастика - знам, че за момента звучи като фантастика, но аз се спасих от две операции на китките с няколко простички упражнения. Дай си време за отпускане!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7689 -: Юни 16, 2021, 18:08:29 »
Как стана да ходиш на ТЕЛК, щото май съм в подобна ситуация - проблеми с гръбначния стълб, ще си изчерпя болничните, а пък болките не намаляват, да не дава Господ никому! Проблемът ми е, че за пръв път  в живота ми преди 10 дни ми дадоха болнични и съм като пате в кълчища - имало ограничения, пък аз не мога място да си намеря

п. п. Предпочитам да си говорим на лични, не във форума. Наистина имам голям проблем, а се оказва, че за сефте се възползвам от правото си на медицинско обслужване...мноо съм объркана
ИСУЛ. Бившия ми шеф го оправяха там за болки в гъбнака. Имат и сам стаи със собствен възел, но май се доплаща.
Иначе нямат проблем да ти дадът и месец болничен при изписването. После ако не ти стига личната прави некъф доклед до комисия и ти дават оща месец.
Оздравявай!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7690 -: Юни 16, 2021, 18:08:41 »
Асол, стискам ти всички палци!
От собствен скорошен опит - не жали болкоуспокояващите, никой няма да те попупа по рамото за стоицизъм! Дето казваше моята медицинска сестра, не оставяй работата на часовника, настоявай си за дозата преди да ти е притрябвала наложително.
Скорошно оправяне и ако с нещо можем да помогнем, пиши на лични!

Благодаря за вниманието! Не съм била болна досега! И това, че има ограничения за болничните, при условие че нито се преструвам, нито ми е хобито да не мога да си намеря място - яко ме изнервя! Сакън да ни ги лъжеш! Абе, амеби, нали ми имате ЕГН-то в здравната си каса и НОИ - пък вижте колко пъти този човек е "вземал болнични". Съжалявам, нервна съм, не съм свикнала да се оставям на грижите на родното административно здравеопазване, което връзва ръцете и на лекарите

п. п. За физиотерапията разбрах вече. Яко се киха. Ама явно имам нужда, щото едно приятелче, докторски син реши, че ще ме прехвърля за сметка на здравната каса/тва било мноо сложно и моо връзкарско/. Повече от 20 години й плащам на тази държава на  юнашко доверие без да се възползвам, белким съм заслужила само потребителска такса

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7691 -: Юни 16, 2021, 18:09:01 »
Потвърждавам за кестени + спирт. Имам още от минали години в едно шише. При необходимост и тази зима ще ползвам. Някой ни го донесе прецедено. Не знам дали има някакви пропорции. Мисля, че в нашата настойка има силна домашна ракия.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7692 -: Юни 16, 2021, 18:11:02 »
ако си е силна- не ти трябват кестени.След три големи не ти пука и за ампутация

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7693 -: Юни 16, 2021, 18:17:02 »
Наесен се събират кестени. Натрошават се и се слагат в еднолитров буркан. Заливат се със спирт, може и най- обикновен, син, за горене. Завинтва се капачката и първия месец, няколко пъти когато се сетиш разбълникваш буркана.
« Последна редакция: Юни 16, 2021, 18:27:23 от dabedabe »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7694 -: Юни 16, 2021, 18:18:49 »
Наесен се събират кестени. Натрошават се и се слагат в еднолитров бурка. Заливат се със спирт, може и най- обикновен, син, за горене. Завинтва се капачката и първия месец, няколко пъти когато се сетиш разбълникваш буркана.

Или си купуваш некой одпродуктите на KrauterhoF  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7695 -: Юни 16, 2021, 18:20:23 »
Хора, аз винаги прибягвам до бабините илачи преди да се завлека на доктор. Не става - след като съм стигнала до там, значи работата е сериозна! За пръв път в живота си имам болничен, а съм над 50 години!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7696 -: Юни 16, 2021, 18:25:16 »
Работата е сериозна след като постави повече от 25 свещички пред публика на тортата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7697 -: Юни 16, 2021, 18:27:16 »
Хора, аз винаги прибягвам до бабините илачи преди да се завлека на доктор. Не става - след като съм стигнала до там, значи работата е сериозна! За пръв път в живота си имам болничен, а съм над 50 години!

Да ѝ кажа ли за ямр или да я оставя сама да потърси фгугъл за диагностичните му преимущества?

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7698 -: Юни 16, 2021, 18:28:36 »
счупено,изкълчено, натъртено и махмурлук.Другото ми е тъмна индия

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7699 -: Юни 16, 2021, 18:33:24 »
Да ѝ кажа ли за ямр или да я оставя сама да потърси фгугъл за диагностичните му преимущества?

За ямр - то може да ме огрее след около четири месеца по пътека. Иначе - кинти! Тва, щото чинно съм плащала здравни осигуровки повече от 20 години. Иначе съм трогната, че ме светваш. Да ти кажа ли колко пари трябва да се набутам, ако искам веднага? Което е мноо странно на практика. Ако си здравноосигурен, седиш и чакаш с месеци, щото имало мноо хора. Ако решиш да кешираш, работата се урежда веднага. Това теб не те ли притеснява? Не си ли задаваш разни въпроси? Голем наплив и требва месеци чакане, ама ако кешираш си фаворит!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7700 -: Юни 16, 2021, 18:35:36 »
с кинти излиза по-евтино от НЗОК.Факт.Търси частна клиника

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7701 -: Юни 16, 2021, 18:37:00 »
За ямр - то може да ме огрее след около четири месеца по пътека. Иначе - кинти! Тва, щото чинно съм плащала здравни осигуровки повече от 20 години. Иначе съм трогната, че ме светваш. Да ти кажа ли колко пари трябва да се набутам, ако искам веднага? Което е мноо странно на практика. Ако си здравноосигурен, седиш и чакаш с месеци, щото имало мноо хора. Ако решиш да кешираш, работата се урежда веднага. Това теб не те ли притеснява? Не си ли задаваш разни въпроси? Голем наплив и требва месеци чакане, ама ако кешираш си фаворит!

Във всяка една страна е така.

Тук и ковид тестовете са безплатни с направление, но ако го искаш, че си решил да пътуваш, е 100€>

400-500 кинта е ямр, не се скъпи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7702 -: Юни 16, 2021, 18:38:34 »
с кинти излиза по-евтино от НЗОК.Факт.Търси частна клиника

Не знам. За пръв път ми е, но смятам, че е повече от наложително да си заслужат парите, които съм превеждала неколко петилетки без да им ползвам услугите. Въпросът е принципен!
п. п. Имам резерви към частното здравеопазване. И доста високо мнение за МА - там е родено детето ми - нямам забележки!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7703 -: Юни 16, 2021, 18:40:42 »
Не знам. За пръв път ми е, но смятам, че е повече от наложително да си заслужат парите, които съм превеждала неколко петилетки без да им ползвам услугите. Въпросът е принципен!

Щото имаш сопствена пенсьонна партида например?

Не плащаш ЗО, плащаш допълнителен данък, който за удопство е наречен по друк начин.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7704 -: Юни 16, 2021, 18:43:36 »
Не знам. За пръв път ми е, но смятам, че е повече от наложително да си заслужат парите, които съм превеждала неколко петилетки без да им ползвам услугите. Въпросът е принципен!
п. п. Имам резерви към частното здравеопазване. И доста високо мнение за МА - там е родено детето ми - нямам забележки!

Отваряй си очите на четирнайсе и поне две допълнителни мнения, дори и за тривиалности.

Да не обяснявам защо.

А от къде си била доволна преди 15+ години не е хич критерий за днес. Но юожеш да го разбереш и по трудния начин...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7705 -: Юни 16, 2021, 18:44:25 »
Щото имаш сопствена пенсьонна партида например?

Не плащаш ЗО, плащаш допълнителен данък, който за удопство е наречен по друк начин.

Не те разбрах! Аз живея в Република България и ако не възразяваш, съм наясно, че некакви си там частни партиди за квото и да е, са мижи да те лажем. Мноо обичам, га ми се привежда като манна небесна чуждо законодателство...и ми се сочи с пръстче даже! Ако ще коментираш Кочината, бъди така любезен да се запознаеш с правилата й

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7706 -: Юни 16, 2021, 18:48:36 »
Quote (selected)
Но юожеш да го разбереш и по трудния начин..

В момента съм точно в тази хипотеза и колкото и да звучи тъпо, смятам да я реша по нашенски, щото много ме боли.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7707 -: Юни 16, 2021, 18:50:36 »
Не те разбрах! Аз живея в Република България и ако не възразяваш, съм наясно, че некакви си там частни партиди за квото и да е, са мижи да те лажем. Мноо обичам, га ми се привежда като манна небесна чуждо законодателство...и ми се сочи с пръстче даже! Ако ще коментираш Кочината, бъди така любезен да се запознаеш с правилата й

1. ЗОВ не са лични, а солидарни. Нямаш "собствени" вноски по отделна партида.
2. Чакаш колкото трябва, според капацитета на системата и приоритетите.
3. Някой пенсионер без един лев лични вноски може да има предимство пред човек, дето се осигурява на 3,000 месечно.

Нещо неясно?  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7708 -: Юни 16, 2021, 18:53:10 »
ДАНС се опитали да подслушат разговор между Тити Папазов и Любен Дилов Jr., но не могли да разберат нищо  :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7709 -: Юни 16, 2021, 19:02:07 »
1. ЗОВ не са лични, а солидарни. Нямаш "собствени" вноски по отделна партида.
2. Чакаш колкото трябва, според капацитета на системата и приоритетите.
3. Някой пенсионер без един лев лични вноски може да има предимство пред човек, дето се осигурява на 3,000 месечно.

Нещо неясно?  :smokin:

Всичко е ясно. Таква е нашата система, ама все пак, все пак...Не ми харесва това с пенсионерите...аз имам родители, които години наред са се осигуряали на таваните...и имат права! Може би, ще ми допаднеш повече, ако ми дадеш за пример разни безобразни "социално слаби" и откровено неграмотни и асоциални членове на нашенското общество, които нон стоп висят по болници и социални служби ..особено през зимата. Вземат секакви помощи...за кво ли не..ама требва да ги обгрижваме. Преди две седмици се качих на "селски" автобус..ходих на гости на приятел на вилата. Там, в автобуса,  имаше ено  общо 30 -годишно семейство с точно пет парчета наследници и със специфичната миризма и хигиена. Да обясня ли, че контролата тях ги подмина? Но провериха мен!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7710 -: Юни 16, 2021, 19:04:23 »
Не знам. За пръв път ми е, но смятам, че е повече от наложително да си заслужат парите, които съм превеждала неколко петилетки без да им ползвам услугите. Въпросът е принципен!
п. п. Имам резерви към частното здравеопазване. И доста високо мнение за МА - там е родено детето ми - нямам забележки!

В такъв случай - Ортопедичната болница Горна Баня (тя е към МА), Трета Клиника.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7711 -: Юни 16, 2021, 19:05:30 »
Всичко е ясно. Таква е нашата система, ама все пак, все пак...Не ми харесва това с пенсионерите...аз имам родители, които години наред са се осигуряали на таваните...и имат права! Може би, ще ми допаднеш повече, ако ми дадеш за пример разни безобразни "социално слаби" и откровено неграмотни и асоциални членове на нашенското общество, които нон стоп висят по болници и социални служби ..особено през зимата. Вземат секакви помощи...за кво ли не..ама требва да ги обгрижваме. Преди две седмици се качих на "селски" автобус..ходих на гости на приятел на вилата. Там, в автобуса,  имаше ено  общо 30 -годишно семейство с точно пет парчета наследници и със специфичната миризма и хигиена. Да обясня ли, че контролата тях ги подмина? Но провериха мен!

Боли те гръб/кръст или ше философстваш?

Милгама палиативно, за да изкараш деня, направи си утре ямр, за да не стреляте напосоки.

Масажи и фт са следствие на уточнена диагноза, не опит за налучкване на лечението.


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7712 -: Юни 16, 2021, 19:13:57 »
Не знам. За пръв път ми е, но смятам, че е повече от наложително да си заслужат парите, които съм превеждала неколко петилетки без да им ползвам услугите. Въпросът е принципен!
п. п. Имам резерви към частното здравеопазване. И доста високо мнение за МА - там е родено детето ми - нямам забележки!

В такъв случай - Ортопедичната болница Горна Баня (тя е към МА), Трета Клиника.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7713 -: Юни 16, 2021, 19:14:52 »
Боли те гръб/кръст или ше философстваш?

Милгама палиативно, за да изкараш деня, направи си утре ямр, за да не стреляте напосоки.

Масажи и фт са следствие на уточнена диагноза, не опит за налучкване на лечението.

Диагнозата ми е уточнена - торакална спондилоза според рентгена. Милгамата ми е част от лечението..без физиотерапия няма да мине

п. п. Мерси, Бонгич, но аз съм по-скоро за невролози..макар че май нещата са доста комплексни

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7714 -: Юни 16, 2021, 19:18:09 »
Невролог без ямр ще е безмислена ракса за преглет.

За кортикостероид еднократно, за да се намали оток/болка пита ли?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7715 -: Юни 16, 2021, 19:27:04 »
Невролог без ямр ще е безмислена ракса за преглет.

За кортикостероид еднократно, за да се намали оток/болка пита ли?

Кво да питам бе, човек!? Аз за пръв път в живота си вземам болнични. Не съм пила почти никакви лекарства досега, дори нямам спомен за антибиотик през последните над 20 години. Това го обясних и на докторите. Боли ме зверски лявата част на гърба над кръста и болката преминава отпред под сърцето. Рентгенът даде насоки..ама не спира съвсем гадната болка...пия си хапчета, ама некъде на пладне и некъде посред нощ - те не действат - боли да не се търпи. Нищо не разбирам от болести и не искам да разбирам! Би трябвало да ми действат секакви чудеса на фармацевтиката, просто щото никога не съм ги пила досега

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7716 -: Юни 16, 2021, 19:42:36 »
За ямр - то може да ме огрее след около четири месеца по пътека. Иначе - кинти! Тва, щото чинно съм плащала здравни осигуровки повече от 20 години. Иначе съм трогната, че ме светваш. Да ти кажа ли колко пари трябва да се набутам, ако искам веднага? Което е мноо странно на практика. Ако си здравноосигурен, седиш и чакаш с месеци, щото имало мноо хора. Ако решиш да кешираш, работата се урежда веднага. Това теб не те ли притеснява? Не си ли задаваш разни въпроси? Голем наплив и требва месеци чакане, ама ако кешираш си фаворит!

Помисли за влизане по спешност. Тогава няма да се плаща, но обикновено в спешните отделения няма стриктно разделяне на болните на потоци -- с коронавирус или без. Това е риска в момента. След това ще минеш по етапен ред и през ЯМР.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7717 -: Юни 16, 2021, 19:43:05 »
В такъв случай - Ортопедичната болница Горна Баня (тя е към МА), Трета Клиника.

Ами не -- по скоро клиниката по неврология на Александровска болница, трети етаж. Може и имена да препоръчам :)
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7718 -: Юни 16, 2021, 19:46:59 »
короната не е риск, а сигурност.Ако не сте се срещнали-със сигурност ще се.Ти избираш кога

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7719 -: Юни 16, 2021, 19:49:34 »
Диагнозата ми е уточнена - торакална спондилоза според рентгена. Милгамата ми е част от лечението..без физиотерапия няма да мине

п. п. Мерси, Бонгич, но аз съм по-скоро за невролози..макар че май нещата са доста комплексни

Комплексни са винаги - неврологията в Токуда - Сити линик  или травматология в Горна Баня. В ГБ. са от старата школа.
Ето даже и сайта им намерих:
http://usbalortho.com/clinic3.php

В клиниката се лекуват успешно сколиози, кифози, спондилолистези, спондилити с различен произход (туберкулоза, ехинокок и др.), дискови хернии, вродени аномалии на гръбначния стълб, деформации на предната гръдна стена (хлътнали и птичи гърди), дегенеративни заболявания на гръбнака (сегментна дискова нестабилност, спондилартроза, спондилоза, дегенеративна стеноза и сколиоза и др.), остеопороза и остеопортични фрактури, посттравматични състояния, тумори (първични и метастатични) и тумороподобни заболявания на гръбначния стълб. По предварителна уговорка и след съответна консултация в клиниката се приемат и лекуват и пресни фрактури на гръбначния стълб от района и от цялата страна.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7720 -: Юни 16, 2021, 19:50:11 »
Боли ме зверски лявата част на гърба над кръста и болката преминава отпред под сърцето. Рентгенът даде насоки..ама не спира съвсем гадната болка...пия си хапчета, ама некъде на пладне и некъде посред нощ - те не действат - боли да не се търпи. Нищо не разбирам от болести и не искам да разбирам! Би трябвало да ми действат секакви чудеса на фармацевтиката, просто щото никога не съм ги пила досега

Милгамата няма да ти помогне за болката, та това са няколко вида витамин В.

За болка бих препоръчал кетонал (кетопруфен). Дозата е две капсули -- една сутрин и една вечер, аз го взимах само преди лягане, и то за ден-два. Ти ще трябва да преценяваш за себе си, като преди това прочетеш и листовката, но не тази за пациента, а тази за лекаря (аз ще ти кажа къде да я намериш).

Има и по-сериозни болкоуспокояващи, но те вече се изписват със зелена рецепта, а и мисля, че ти е много рано за тях.
« Последна редакция: Юни 16, 2021, 19:57:12 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7721 -: Юни 16, 2021, 19:50:50 »
Определено тва е за невролог, а не за ортопед.
А ЯМРите, наличнита са много различни като възможности и качество.
Май тоя в началото на младост до НИМХ е от добрите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7722 -: Юни 16, 2021, 19:52:10 »
Помисли за влизане по спешност. Тогава няма да се плаща, но обикновено в спешните отделения няма стриктно разделяне на болните на потоци -- с коронавирус или без. Това е риска в момента. След това ще минеш по етапен ред и през ЯМР.

Не съм стигнала чак до там! Въпреки че съпругът ми след втория пристъп се замисли дали да не вика линейка - убедих го, че има хора с далеч по-сериозни симмптоми. За корона не съм се тествала специално, но поради съпътстващи причини заради други хора, вече няколко път ме тестваха - отрицателна. Не съм се тествала за антитела, обаче..убедена съм, че съм го забърсала някъде меджу другото

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7723 -: Юни 16, 2021, 19:52:45 »
Асол, може да се изненадаш за болкоуспокояващите - те са индивидуално поносими и обезболяват също индивидуално. По пътя на търсенето и пробата стигаш до тези, които работят за теб лично. Морфин на хапчета и морфин инжекционно са два различни морфина. Търси си твоите, които работят, и погледни за какъв период от време работят, това също е индивидуално.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7724 -: Юни 16, 2021, 19:56:18 »
Не съм стигнала чак до там! Въпреки че съпругът ми след втория пристъп се замисли дали да не вика линейка - убедих го, че има хора с далеч по-сериозни симмптоми. За корона не съм се тествала специално, но поради съпътстващи причини заради други хора, вече няколко път ме тестваха - отрицателна. Не съм се тествала за антитела, обаче..убедена съм, че съм го забърсала някъде меджу другото

Нямам предвид линейка -- просто отиваш в спешно отделение и се оплакваш от силни болки в гърба, които не ти позволяват нормален живот. И търсиш помощ. Или се уговаряш преди това с някой невролог, който те приема през спешното, защото в момента не знам да е позволен плановия прием.

И според мен без вливания няма да се овладее положението.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #7725 -: Юни 16, 2021, 19:57:38 »
клиниката по неврология на Александровска болница, трети етаж.
Силно разочарован след като съм им бил 6 години клиент, та затова се насочих към Токуда.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7726 -: Юни 16, 2021, 20:01:03 »
Асол, може да се изненадаш за болкоуспокояващите - те са индивидуално поносими и обезболяват също индивидуално. По пътя на търсенето и пробата стигаш до тези, които работят за теб лично. Морфин на хапчета и морфин инжекционно са два различни морфина. Търси си твоите, които работят, и погледни за какъв период от време работят, това също е индивидуално.

Абе деривати на морфина -- в краен случай (imho).

Има и по-безобидни болкоуспокояващи, с които да (се) започне.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7727 -: Юни 16, 2021, 20:02:04 »
Силно разочарован след като съм им бил 6 години клиент, та затова се насочих към Токуда.

Ами аз не бях разочарован, но това може би е защото съм номенклатура трето поколение :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7728 -: Юни 16, 2021, 20:02:38 »
Въпреки че съпругът ми след втория пристъп се замисли дали да не вика линейка - убедих го, че има хора с далеч по-сериозни симмптоми.
От собствен опит казвам - послушай съпруга си и си викни линейката при относително спокойствие. Щото и аз бях от храбрите, докато не се наложи да ме возят с цветомузика. Линейките не са само да развозват докторите за мерене на температура на елементи, що нямали термометър у коптора.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7729 -: Юни 16, 2021, 20:07:35 »
мдддда.А сега накъде- към гробищата.Пенции.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7730 -: Юни 16, 2021, 20:13:32 »
мдддда.А сега накъде- към гробищата.Пенции.

Иноменклатури  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7731 -: Юни 16, 2021, 20:18:16 »
https://baricada.org/2021/06/16/politizirai8/
видео по темата от ексредактора на СЕГА-Къдринкова.Има какво да се желае от формата

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7732 -: Юни 16, 2021, 20:37:00 »
Ако е за ЯМР, имам опит (много добър) с Нео Клиник. Много добра апаратура, бързо се действа. Частна, не много под 300 лева ако не ти се чака месеци и то без гаранция, че ще те огрее.
За болкоуспокояващи, пробвай аулин (нимезулид), но не се увличай дълго време да го пиеш.
За консултации и второ мнение - съветът за Токуда е добър с леко предварително проучване при кого. Ако много те влече държавното, след внимателни консултации при кого и как - и ВМА си струва да се погледне.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7733 -: Юни 16, 2021, 20:37:16 »
мдддда.А сега накъде- към гробищата.Пенции.

Ква пенция, бре? Ти  си ми набор! :smokin:

Калинчо, първото което направих срещу болката - беше аулина. Беше изписан на съпруга ми заради зъби/имах го в наличност/ - докторите щяха да ме линчуват. Добре, че взех само едно прахче..без резултат

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7425
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7734 -: Юни 16, 2021, 20:39:34 »
мдддда.А сега накъде - към гробищата. Пенции.

Свободно, новобранец :smokin:

Има още време до пенсия :tongue_:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7735 -: Юни 16, 2021, 20:42:38 »
Пенция е състояниена духа, не осигурителен статус  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7736 -: Юни 16, 2021, 20:43:10 »
егн-то нищо не значи Асол.Все още младите майчета викат на хавелите"благодари на баткото" Стандартът не остарява, защото не позволява

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7737 -: Юни 16, 2021, 20:46:21 »
Пенция си, ако напишеш в сиви "отслужил" 🤭

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23966
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7738 -: Юни 16, 2021, 20:47:58 »
Пенция си, ако напишеш в сиви "отслужил" 🤭
Обсебен си от пенЦии!
Добри или лоши спомени?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #7739 -: Юни 16, 2021, 20:49:00 »
Обсебен си от пенЦии!
Добри или лоши спомени?

Прекрасни. Пенцията е много добро време от живота начовека.
Трагедията е, когато си пенция без да си се пенсионирал  :smokin: