Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:49:53

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1828411 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10680 -: Юли 24, 2021, 12:38:48 »
Бонго, разяснете сега какво ви смущава. Дан' сте джърналист, пази Боже?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10681 -: Юли 24, 2021, 12:55:01 »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10682 -: Юли 24, 2021, 13:10:55 »
. грешка - за корона-темата е.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10683 -: Юли 24, 2021, 13:28:34 »
Изслушах го Вацев.
Както винаги е блестящ, но не отчита нещо според мен.
"задкулисието" може да се каже и "продуцентите", вече направи анонс.
Щото правителството на талиба-либераст Киндерплиза, е точно техен анонс.

И получили по морду. И то фул саиз. Ша гледаме. :smokin:
 
И още нещо не отчита. Макар че споменава към края.
В България има фактор, в лицето на Президента, който е на практика общоприет, радва са на широка подкрепа .....
Верно към момента не иска да се ангажира с оправяне на батака ......
 
Така че според мен възможността за що-годе устойчиво правителство година, година и нещо, минава през Радев под някаква форма.
Разбира се ИТН и ГЕРБ имат мнозинство. Могат да се пробват заедно с ДПС, което е и хоризонта на "медиатори", както го нарича Вацев .........
 
И още нещо. Платон, убаво. Ама никога "диктатор" просветен или не, не е дошъл чрез "медиатори". Той винаги идва с подкрепата на възторжени тълпи или на щиковете на победоносна армия.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 14:01:57 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10684 -: Юли 24, 2021, 14:01:00 »
"задкулисието" може да се каже и "продуцентите", вече направи анонс.

Българинът много обича да празнослови за нереални неща. Изглежда си мисли, че така изглежда по-интелигентен.  Сега си измисли нова дъвка - "задкулисие". И щял да го бори.  Къде няма "задкулисие" и кой го е преборил? Къде ще си общуват политиците? На стадиона, пред 50 000 души и телевизионни камери ли?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10685 -: Юли 24, 2021, 14:04:05 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10686 -: Юли 24, 2021, 14:13:19 »
"задкулисието" може да се каже и "продуцентите", вече направи анонс.

Българинът много обича да празнослови за нереални неща. Изглежда си мисли, че така изглежда по-интелигентен.  Сега си измисли нова дъвка - "задкулисие". И щял да го бори.  Къде няма "задкулисие" и кой го е преборил? Къде ще си общуват политиците? На стадиона, пред 50 000 души и телевизионни камери ли?
Всъщност любимата дъфка е "корупция". Няма капитализъм без корупция. Както и няма двигател без масло.
 
А ВАцев мноо им дава. Според мен за два-три месеца Герб ще сдъфче и изплюе чалгарите.
Ако се вържат на таз гола кука.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10687 -: Юли 24, 2021, 14:13:28 »
Вацев трябва да се взема само за сведение. Редовно се напъва и често пресолява манджата, за да буди интерес. Много другари се префасонираха на врачки.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10688 -: Юли 24, 2021, 14:33:37 »
Всъщност любимата дъфка е "корупция". Няма капитализъм без корупция.

Ами "олигархия"? Която се явява квинтесенцията на капитализма? Има ли капитализъм без "олигархия"? Най-абсурдното нещо е хора, назоваващи се "десни", да плюят по олигархията. Дори гаражният "капиталист-баничар" трябва да уважава (не да завижда) на олигарсите, защото тайната му мечта е да направи световна верига баничарници, да излезе на нюйоркската борса, да стане олигарх и да провежда задкулисие. Осредненото българско съзнание си представя некъв идеализиран, казармен капитализъм, където всички са еднакво богати и повечето неща са безплатни като при бай Тошо, ама да може да ходи в Гърция на море. Щото шезлонигите са по-евтини.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10689 -: Юли 24, 2021, 15:00:10 »
Quote (selected)
„Партия ИТН всъщност не е партия, а ситуационна сбирка от хора, които нямат вътрешно идеологическо сцепление. Това е партия от безпартиен тип – много удобна за прокарване на всякакви теми „горещи картофи“, смята още той.
Горещите картофи трябва да се извадят, ако тръгнат по сорската пътека Слави ще получи мечтаният референДУМ.
После пак се връща Баце яхнал бяла козичка прясно "покрита" от него с 200.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10690 -: Юли 24, 2021, 15:05:42 »
Всъщност любимата дъфка е "корупция". Няма капитализъм без корупция. Както и няма двигател без масло.
 
Защо свързвате капитализма с корупцията? При социализма също имаше корупция.
Там където има дефицит има корупция. В Китай където застрелват корумпираните по стадионите, пак има корупция. Свързано е с човешката природа.
Езичниците правят жертвоприношения, за да омилостивят божеството. Дават-получават. Дали?
Влизат в някакви отношения с божеството. Май не са безкористни?
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 15:11:01 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10691 -: Юли 24, 2021, 15:14:35 »
Винаги е имало корупция и това е нормално в свят с ограничени ресурси.
Свикваме с нея от бебешката люлка, на малкото човече се дава нещо да не мрънка и да отнема ограниченото време на отглеждащите го.
И да, много дразни когато корумпират друг. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10692 -: Юли 24, 2021, 15:21:21 »
Защо свързвате капитализма с корупцията? При социализма също имаше корупция.

Имаше, но нямаше такива размери. И не оставаше ненаказана. Сам казваш какво правят в Китай с корумпираните. А и при соца за какво да подкупваш? Да ти дадат да строиш магистрала "Тракия" ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10693 -: Юли 24, 2021, 15:25:16 »
А и при соца за какво да подкупваш?
Най-невинното - хората си вземаха апартаменти с подкупи. Но корупцията я разглеждам по-широко. Соц. обществото беше корумпирано. Това което беше по страниците на Раб. делото слабо се отнасяше с живота навън. Затова и имаше т.н. "малка правда".
Всички тези "връзки", "този ми е селски" е един пример.
Това което му казват "merit", не беше много на почит.
Това за магистрала "Тракия" не е доказано. А не е доказано, защото съдебната система е прогнила, както и цялото общество покрай нея. Това, че съдиите и техни близки си вземат имоти по морето, имат хотели не изглежда нормално. Нали те трябва да "борят" корупцията? Прокурори и съдии, не някакви тричленки от ОФ?
Костадин К. е прав, че БГ ще има правителство на Козяк 16. Америка не иска българска корупция, иска американска такава. Америка да корумпира. Не иска българи олигарси, нека са американски. Това вече е допустимо. Няма да има проблем.
Това е.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 15:38:28 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10694 -: Юли 24, 2021, 15:42:02 »
Соц. обществото беше корумпирано.

Да, бе! Нищо общо със сегашното. Тогава корупцията беше смехотворна. Кутия бонбони, шише уиски, ти на мен, аз на теб. Имаше в некои сектори. Например в Обществено хранене, да ти дадат добър обект. Сега трябва да даваш на всички. На абсолютно всички. От най-долу, до най-горе. А българинът по принцип обича да прави всичко с протекции. На сто души колко мислиш, че ще отидат при първия лекар, зъболекър, автосервиз или некъде другаде? Поне 80 ще се обадят на някой да им препоръча, да се обади и т.н.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10695 -: Юли 24, 2021, 15:43:01 »
Бъч, излагаш се. Не правиш разлика между изключение и правило.
Сещам се например за един дофтур. Дето обичал златото. И си искал. Убаво ма го ловнаха. Зеха му всичко и замина да чука камъни.
Сеги не само да обере, ми и да умори половин сало БЛС ще застане като един в негова защита.
 
Quote (selected)
Всички тези "връзки", "този ми е селски" е един пример.
Може би предпочиташ, тези са "началници". Тва може да устройва некого, но не и мен.
Пък и не е корупция, а цивилизационен избор, нъл тъй :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10696 -: Юли 24, 2021, 15:53:05 »
Соц. обществото беше корумпирано.

Да, бе! Нищо общо със сегашното. Тогава корупцията беше смехотворна. Кутия бонбони, шише уиски, ти на мен, аз на теб. Имаше в некои сектори. Например в Обществено хранене, да ти дадат добър обект. Сега трябва да даваш на всички. На абсолютно всички. От най-долу, до най-горе. А българинът по принцип обича да прави всичко с протекции. На сто души колко мислиш, че ще отидат при първия лекар, зъболекър, автосервиз или некъде другаде? Поне 80 ще се обадят на някой да им препоръча, да се обади и т.н.
Не ви знам къде сте били по соца. Може би сте живели "на Попа" или на Графа.
Аз по соца съм работил в производство като бачкатор и в институт като научен сътрудник.
Казвам ви най-отговорно: Соца беше нефелен. Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК.
С това не казвам, че капитализмът е "цветя и рози". Или този капитализъм в БГ, който има елементи на феодализъм. Сегашният капитализъм е гангрена. Вярвам, ще си отиде. Няма да дойде онзи нефелен соц.
Отворете си очите! Соца се провали и защото беше корумпиран.  Хората не го искаха. Няма справедливо общество. Само в "Утопия". Има такива общества които се опитват да ограничат последствията от човешките недъзи и такива които дори не се опитват. Или само на думи.

Това, че проучиш кой лекар ще ти свърши работа или кой сервиз, не се казва корупция, а проучване на пазара.   
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 16:05:00 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10697 -: Юли 24, 2021, 16:04:18 »
Соца беше нефелен. Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК.
Ми не. Пример водещ учен,доктор на науките, шеф на група, ръководител на катедра, със син "невъзвращенец".... верно и талаш имаше, ама сега е повече. Несравнимо повече.
И тва без да отчитаме орляците калинки завъдени напоследък.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 16:10:07 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10698 -: Юли 24, 2021, 16:04:40 »
Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК.

Много любопитно. Ти какво разбираш под "кариера". Ти какъв искаше да станеш без корупция? Космонавт? Академик? Началник цикъл? Член на политбюро? Герой на соцтруда?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10699 -: Юли 24, 2021, 16:09:59 »
Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК.

Много любопитно.
Не е любопитно. Кого заблуждаваш? Имаше "номенклатура". На "ЦК", На "Окръжен комитет". Не ми казвайте за изключения като академика Сендов, който син на царски генерал станал професор! Изключения!
Къде си живял? Та дори в Право голяма част влизаха по списъци от Окръжни комитети. Собствената ми сестра така влезе. С тройка по български. Това не е ли корупция?
В едно ЗИП-а е прав. За Совок. Плача за соца ме разсмива. Полазва ме едно доволство...
Какъв ли съм искал да стана? Бях вътрешен емигрант, станах външен.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 16:22:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10700 -: Юли 24, 2021, 16:21:49 »
Имаше "номенклатура". На "ЦК", На "Окръжен комитет".

Имаше. И кво? Как това засегна лично твоята "кариера"? Нали това те питам. Кажи ми нещо от сорта: аз бях най-талантливият млад учен в института, но не станах директор, защото не бях член на БКП. Затова отидох в Америка, където оглавих НАСА и им дадох да се разберат. Това, за "номенклатурата" е извинение на хора, които знаят, че не стават за нищо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10701 -: Юли 24, 2021, 16:23:18 »
Това, за "номенклатурата" е извинение на хора, които знаят, че не стават за нищо.
Тра, ла, ла... Тази "номенклатура" нали Партията я определеше? Водача на пролетариата. Тази която ни водеше към "светли" бъднини. Еми, заведе ни.Някой в по-добрия свят, някои "мием чинии" на запад, други цъфтите под ръководството на тиква и цвъки...
Историята ви отрече. Не сте на вярната страна на историята. Непрежалимият соц се спомина. For good. Аз доволен...
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 16:30:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10702 -: Юли 24, 2021, 16:30:21 »
Историята ви отрече. Не сте на вярната страна на историята. Аз доволен...

Ти нали си на вярната страна на историята? Нали направи "кариера" в САЩ (каквото и да разбираш под това)? В САЩ няма номеклатура на ЦК. Какъв институт  оглави там без да си член на БКП? Какъв шлосерски разряд придоби без да си АБПФК?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10703 -: Юли 24, 2021, 16:32:09 »
Какъв шлосерски разряд придоби без да си АБПФК?
Какво очакваш? Някакво СВ, или Resume? :lol:
Партията носеше отговорност за корупцията в БГ. Нейната роля беше закрепена в конституцията. Отговаряше за успехите и за недъзите. Като станаха недъзите повече от успехите реши, че си е свършила работата и се преименува. Сега се чудят, защо хващат 10%. И тези са им много. Опортюнисти.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 16:38:57 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10704 -: Юли 24, 2021, 16:33:30 »
За жалост светът не може да е идеално подреден. Винаги е имало и ще има недоволни. Това движи прогреса. А като погледнеш, колко му трябва на човек? Щем не щем, трябва да станем по-умерени. Но да търчиш по света за един хляб, ми се струва неуместно/неоправдано. Животът е кратък. Но всеки го разбира както може, и вече никой не е вързан.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10705 -: Юли 24, 2021, 16:39:23 »
Какво очакваш? Някакво СВ, или Resume?

Не, очаквам да защитиш тезата си. За да не стане бля-бля. Чат ли си? След като твърдиш, че не си направил "кариера" при лошия соц, заради номенклатурата, би трябвало да го докажеш със себе си. Ако си бил научен работник, там би трябвало да си оглавил голям институт. Ако си бил талантлив заварчик, там би трябвало да се издигнеш до най-висок разряд. Чат ли си? За да не е бля-бля.

Неактивен Соколу Мехмед паша

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 23
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10706 -: Юли 24, 2021, 16:41:58 »
Quote (selected)
Да не говорим, че оспорвачите са продали се българи.
Поне аз така ги възприемам.
Йеничерите рахатясваме, а покрай нас и родните ни краища.

Но ти не завиждай само, кяфирино, ами слушай внимателно садръазама си!
Има в Кюстендилския санджак, над сарая на Юнус бей в селото, наречено Истоби, едно хубаво място с кории и чаири - под летните пасбища на юруците и власите край Бричебор.
Там един от някогашните невернишки войводи - Рельо, измолил от Стефан Душан правото да си направи митница на стария рударски път през планината. И кула си вдигнал, и хубав сарай, че и клисе притурил - задужбина направил, и монаси поселил, както обичали да правят сирфските аги. Но пропаднала работата и мястото постепенно западнало ...
А било хубаво място, па и по-преди там бил живял и умрял един неверник, Йоан, който се прочул и някое след смъртта му пренесли костите му в София - хубаво място, с хубав хамам, с хубави села, шест от тях мои, в едното турих кервансарай за хаир - не завиждай! Там му вдигнал манастир някой си анадолец Роман, викали му "син Божи" - после станал император в Кустантиние, и били прочути Йоан и манастирът му навсякъде, от Естергом до Антиохия, докато едни влашки харсъзи, Хасан и Белгун, не откраднали като последни пройдохи костите му, та славата му повехнала.
Помнела обаче за тях Мара Хатун, щерката на косоваря Джурад Бранкович, и измолила доведеника си, великия падишах Фатих султан, да се върнат в старите земи на сирфските деспоти и крале, сред горите и чаирите под Бричебор.
Та не забравяй, кяфирино, че туй, що днес зовете "велика българска светиня", не е било и не е ваше и само временно сте оставени да го бастисвате - дорде благият взор на падишаха, слава и вяра на свещения му подпис!, не се обърне отново към Самакоф и Дупниче, за да тури в ред неразбориите кяфирски.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10707 -: Юли 24, 2021, 17:00:13 »
Бонгича, разбира се с кеф се подлага, на всеки немец (афстриец)
 
Което личи и от писаното за таз афстроунгарска уйдурма наименувана македония (северна) :smokin:


Конкретно проф. Кронщайнер е един от изключително редките, напоследък направо уникални слависти, които поддържат становищата на българските слависти - както по въпроса за старобългарския (  иначе наричан навън "старославянски), така и за българския произход и характер на македонската книжовна норма.
По въпроса за чия уйдурма е Македония - първата дисертация за "македонския език" е написана в Русия, по-точно в Императорский Юрьевский университет, днес Тартуски университет. Горе-долу по същото време петербургските славнофили спонсорират Кръсте Мисирков да напише "За Македонцките работи". Това са двата основополагащи труда, върху които Блаже Консески прави jазикот.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10708 -: Юли 24, 2021, 17:00:45 »
власите край Бричебор.
Какви власи в Бричебор? Той е в Рила.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10709 -: Юли 24, 2021, 17:04:22 »
След като твърдиш, че не си направил "кариера" при лошия соц, заради номенклатурата, би трябвало да го докажеш със себе си.
Не съм твърдял такова нещо. Я се върни назад!
Твърдях, че соца беше нефелен по рождение. "Номенклатурата" беше един пример само.  Не беше единствен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10710 -: Юли 24, 2021, 17:07:59 »
Quote (selected)
Корнелия Нинова: Разговорите с “Има такъв народ” продължават
Quote (selected)
Оценяваме случилото се като първа добра крачка към разговори и диалог за намиране на съгласие за съставяне на правителство. Уточнихме теми и политики, по които имаме припокриване. Остават и някои различия.
Quote (selected)
Имаме повече общи неща и по-малко различия.
http://bsp.bg/news/view/20590-korneliya_ninova__razgovorite_s_ima_takyv_narod__prodyljavat.html
Так держать!  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10711 -: Юли 24, 2021, 17:08:35 »
Не съм твърдял такова нещо. Я се върни назад!

Върнах се. И открих:

"Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК."

Това би трябвало да важи и за тебе щом генерализираш, нали? Иначе е бля-бля. Чат ли си?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10712 -: Юли 24, 2021, 17:23:07 »
Какви власи в Бричебор? Той е в Рила.

Бахти.... Целият тоя район Рилски манастир - Кирилова поляна - Сухото езеро са все влашки пасбища. 

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10713 -: Юли 24, 2021, 17:32:57 »
Quote (selected)
Имаме повече общи неща и по-малко различия.

"Нещата" за следващата година или две са малко и нищо чудно да са общи.
Изчегъртване на герберската плесен покрила България.
Ще бъде дълга и тягостна работа, ще хвърчат спори, много от чистачите ще се нагълтат с отрова.
После като дойде време за боята може да се скарат и да има избори, дано поне изчистят обора, после пак ще е обор но някак "европейски" за "щастливи крави".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10714 -: Юли 24, 2021, 17:34:49 »
"Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК."

Това би трябвало да важи и за тебе щом генерализираш, нали? Иначе е бля-бля. Чат ли си?
Чат съм!
Партийните комитети определяха "номенклатурата". Ти беше ли в партиен комитет? Аз не съм избирал партийни комитети и не съм имал влияние в управлението. Диктатура на пролетариата, реално беше диктатура на Партията.
Дали важи за мен или не важи не е важно. Аз съм бил "productive member of the society". :lol:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10715 -: Юли 24, 2021, 17:36:54 »
Изчегъртване на герберската плесен покрила България.
Нищо от това няма да стане. Тиквата беше оръдие на Козяк. Следващите ще бъдат също. Това е ясно на всяко дете. Както е ясно, че БГ е "член" на НАТО и има чужди воиски на своя територия. Окупация. Чакайте окупаторът да "изчегърта" нещо! :t26157:
Блажени са верующите.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10716 -: Юли 24, 2021, 17:43:12 »
Нищо от това няма да стане. Тиквата беше оръдие на Козяк. Следващите ще бъдат също.
Блажени са верующите.
Ще изчегъркат тиквените, съгласен че следващите ще са от същата разсадна станция и съм сигурен че даже ще са по-лоши.
Общо взето Боко го разкараха защото открадна и от пая на козяците.
Повярва си и реши че първи взема, после американците и го отстреляха за назидание.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10717 -: Юли 24, 2021, 17:43:55 »
Бе повечето партийци бяха посредствени хора. Да не говорим колко слухтяха. И разбира се това на всяко ниво. Ей ги сега унуците на разни намазани, намърдани в ВСС. После хоп в КС. Абонирани мастии.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10718 -: Юли 24, 2021, 17:44:10 »
Дали важи за мен или не важи не е важно.

Важно е! Показва, че си бля-бля. Че издишаш. Човек винаги трябва да говори за себе си. А не да папагали клишета.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10719 -: Юли 24, 2021, 17:45:38 »
Бе повечето партийци бяха посредствени хора.

Ти нали се опази средствен. Къв ти е дерта?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10720 -: Юли 24, 2021, 17:48:16 »
Ти на моменти са адекватен. После нещо ти става. Както аз усещам нещата де. Да, аз се опазих. Но все нещо съм загубил. Дерта ми е, че се налагаше да се съобразявам с такива... .
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 17:54:47 от dabedabe »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10721 -: Юли 24, 2021, 17:51:10 »
Дали важи за мен или не важи не е важно.

Важно е! Показва, че си бля-бля. Че издишаш. Човек винаги трябва да говори за себе си. А не да папагали клишета.
Какви клишета? Отричаш ли наличието на "номенклатура"? Определяна от Партията? Която имаше член първи. Което си беше корупция по определение. Аз ви пиша, че Окръжен партиен комитет правеше корупцита, правеше списъци, някой след 30 години ми пише бля, бля... :125:
Не ми е интересно да споря с наследници на АБПФК. Партиици. Били са привилегировани. Сега станаха някои капиталисти. Вътрешно противоречие. Разкъсват се да доказват недоказуемото.  Най-прогресивният строй :t23145:
Който се спомина заради някой си Горбачов или Яковлев. Не нам... :t26157: Какъв е този най-прогресивен строй който може един или няколко човека да го съсипят?
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 18:03:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10722 -: Юли 24, 2021, 17:52:47 »
Соца се разпадна като се опита да стане наследствен, първото поколение си е свършило почти безкористно работата, отрочетата обаче израсли със сребърни АБПФК в .... му разкатаха мамата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10723 -: Юли 24, 2021, 17:59:49 »
Quote (selected)
В крайна сметка се разбра, че БСП и ИТН са говорили общо по някои от темите. Но Нинова отбеляза, че ако накрая преговорите дадат резултат, ще трябва приоритетите да се впишат в обща рамка.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bsp-ima-24-chasa-da-reshi-podkrepya-li-kabinet-na-itn
И да разписват и да не разписват все тая, само куку ще подпише договор с куку.
ИТН да правят кабинет, важните решения да се вземат в парламента и която политика БСП или другите одобряват да подкрепят, което не им харесва са против.
Това е същината на парламентаризма, подписването на празен чек и подкрепянето на всички политики е неприемливо и води до минпредседателска република кавато имахме до сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10724 -: Юли 24, 2021, 18:03:37 »
"Изправи се БГ! Ние идваме!"
Баси името, само три малки или два големи емотикона липсват. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10725 -: Юли 24, 2021, 18:04:46 »
Quote (selected)
Нинова разкри какво ще иска от „Има такъв народ“
Quote (selected)
Няколко са най-важните приоритети, от които БСП няма да отстъпи в преговорите си за подкрепа на правителство на „Има такъв народ“,...
Quote (selected)
Приемане на Плана за възстановяване и устойчивост, актуализация на Бюджет 2021 и подготовка на Бюджет 2022, подготовка за евентуална нова вълна на COVID-19 са краткосрочните искания на партията на Нинова.
https://www.anteni.bg/2021/07/24/нинова-разкри-какво-ще-иска-от-има-та/
Тошковците доста ще има да отстъпват от позициите си по тези въпроси... :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10726 -: Юли 24, 2021, 18:06:36 »
Какви клишета? Отричаш ли наличието на "номенклатура"? Определяна от Партията?

Ма, тука не става въпрос какво отричам или не отричам. Ти правиш категорично изявление, което означава, че или трябва да си бил привилегирован от, или ощетен от, системата. Категоричното ти изявление изключва всякакви средни положения или изключения. Казваш "или-или". Което изобщо не е верно. Защото явно ти не си бил ощетен от номенклатурната система, за да предявяваш претенции към нея. Фалшименто си малко. Хафиф, дет викахме в махалата. Какъвто си заминал за Америка, такъв си си и останал в Америка, следователно номенклатурата не ти е виновна.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10727 -: Юли 24, 2021, 18:08:56 »
Quote (selected)
Тошковците доста ще има да отстъпват от позициите си по тези въпроси... :smokin:

Тошковците нито са настъпвали нито ще отстъпват.
Идея си нямат в какво се забъркват и хвърлят македонци за астронавти с катапулт.
Те са свикнали на бързи промени, сценарият е с поглед шоуто вечерта, ако на обед се случи нещо важно, веднага пренаписват сценките.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10728 -: Юли 24, 2021, 18:10:14 »
Защото явно ти не си бил ощетен от номенклатурната система, за да предявяваш претенции към нея. Фалшименто си малко. Хафиф, дет викахме в махалата. Какъвто си заминал за Америка, такъв си си и останал в Америка, следователно номенклатурата не ти е виновна.
На мен номенклатурата не ми пречеше много. Не ми и помагаше. Но помагаше да се срине цоцализма. Той се срина не заради някакви зли демони на капа. Това не го отричаш нали? Та едва ли е била много полезна за всички вас?
Нямам претеции към "номенклатурата". Откъде такова разбиране? Къде го видя?  Аз съм студен наблюдател. Външен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10729 -: Юли 24, 2021, 18:19:53 »
Не ми и помагаше.

Тя няма как да ти "помогне". Но ти даже не знаеш какво е "номенклатура". Номенклатурата само изискваше определени стопански или други субекти да бъдат оглавявани от член на партията. А кой да бъде той, се определяше по други критерии. При еднопартийно управление това не е нещо странно. И сега най-талантливият специалист от БСП, например, никога няма да оглави държавна структура при управление на друга партия, нали? Излиза, че и сега има неква номенклатура. Ти ако сега си гербер в България къде ще отидеш да направиш "кариера"?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10730 -: Юли 24, 2021, 18:20:25 »
Категоричното ти изявление изключва всякакви средни положения или изключения.
Няма спасение от болшевизма. Или си с нас, или си против нас. То и Буша Jr. такъв.
Венсеремос другарю и "Родина или смърт. Ние ще победим!"
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10731 -: Юли 24, 2021, 18:27:36 »
Няма спасение от болшевизма. Или си с нас, или си против нас.

Ма, ти верно си Мики мауст. Няма съмнение защо не си направил "кариера".

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10732 -: Юли 24, 2021, 18:29:02 »
Няма спасение от болшевизма. Или си с нас, или си против нас. То и Буша Jr. такъв.
Венсеремос другарю и "Родина или смърт. Ние ще победим!"
Хайде сега - болшевизъм. Корените са много по-дълбоки и отдавна:
Quote (selected)
Исус (според Матей 12:30) казва: „Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява.“
А според Марк 9:40 Исус казва още: „...оня, който не е против нас, е откъм нас.“
Направо ръководство за създаване на коалиции.
 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10733 -: Юли 24, 2021, 18:35:39 »
Мики мауст.
https://www.youtube.com/watch?v=cRflSSrg6rY

I am so happy that I am alive. In one piece, and short.
I am in the world of shit. Yes. But I am alive. And I am not afraid.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10734 -: Юли 24, 2021, 18:39:40 »
I am so happy that I am alive. In one piece, in short.
I am in the world of shit. Yes. But I am alive. And I am not afraid.

Направо ми образува гъши бабуни. Довечера няма да мога да спя отвит.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10735 -: Юли 24, 2021, 18:42:54 »
 Юмжагийн Целденбал
 :t2015:
Прав си. Знам го.  :th_up:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10736 -: Юли 24, 2021, 18:44:48 »
Направо ми образува гъши бабуни. Довечера няма да мога да спя отвит.
На първо време, пусни си някое филмче от детските и научи, че "Мауст" не е с "Т"*. Затова ти го пуснах. Но мога да ти ги пратя филмчетата - много са.
После, ако се отървеш от вътрешните си противоречия се обади, да беседваме.

* Това в бокса е удар под колана. Не е добре, но ми писна от болшевики. Които викат на черното, бяло.
Аз ти пиша, че непрежалимият соц беше нефелен, ти ми повтаряш: Ама не си направил кариера, ама не си направил кариера...  Омръзна ми от каменни кариери и от други "quarries".
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 19:06:17 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Moesia

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 109
  • ave atque vale
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10737 -: Юли 24, 2021, 19:03:47 »
Бонго

Конкретно проф. Кронщайнер е един от изключително редките, напоследък направо уникални слависти

Моите уважения към професора (пишехме си мейли), но имахме напълно различни предпочитания за транскрипция на българския на латиница.
Неговото предложение е натоварено с диакритични знаци, което е напълно излишно. Просто няма нужда от тях.
.....................

Това, което напоследък се предлага при латинизиране на наименованията на градове, села, улици и подобни, като се елиминира звукът 'ъ' и се замени с 'а' е доста интересно. При което се изравняваме с македонския, в който няма звук 'ъ'.

Аз като прагматик и минималист, казвам: Колкото по-просто, толкова по-добре.
 Balgaria, Veliko Tarnovo.

Аз съм Ок. Но знам, че ще има писъци в началото, докато свикнат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10738 -: Юли 24, 2021, 19:09:49 »
Аз ти пиша, че соца е нефелен, ти ми повтаряш: Ама не си не си направил кариера

Не е вярно! Ти пишеш, че не си направил кариера, защото не си АБПФК. Че никой, който не е АБПФК, не е можел да направи кариера. Аз само казах, че не се учудвам, че не си направил кариера.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10739 -: Юли 24, 2021, 19:12:25 »
Ти пишеш, че не си направил кариера, защото не си АБПФК.
Лъжеш! Не съм писал такова нещо.
Има ли комуняга да не лъже? Лъже и маже! В 1980 щеше да дойде комунизма. Е, не... :t23145: Чаках го на Подуене. :no!:
Комунизмът умре. Има го само като партия - ККП. И в главите на болшевиките. Където тропат кончетата на Октомврийската революция.
Хайде малко противоотрова (ваксина) за вас! :0005:
https://www.youtube.com/watch?v=tZ2VKJQeFwo
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 19:25:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"