Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:44:48

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829288 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10740 -: Юли 24, 2021, 19:15:53 »
На първо време, пусни си някое филмче от детските и научи, че "Мауст" не е с "Т"*. Затова ти го пуснах. Но мога да ти ги пратя филмчетата - много са.
После, ако се отървеш от вътрешните си противоречия се обади, да беседваме.

* Това в бокса е удар под колана. Не е добре, но ми писна от болшевики. Които викат на черното, бяло.
Аз ти пиша, че непрежалимият соц беше нефелен, ти ми повтаряш: Ама не си направил кариера, ама не си направил кариера...  Омръзна ми от каменни кариери и от други "quarries".
Тва че на американски английски нещо е така не значи, че на други езици требе е същото.
В края на краищата при вас даже Исус именувате сбъркано.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10741 -: Юли 24, 2021, 19:22:37 »
Лъжеш! Не съм писал такова нещо.

Как да не си писал! Това какво е?

"Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК."

Като пишеш такова нещо, включваш и себе си. Чат ли си? Ако аз кажа: при соца не можехме да ядеме стар фрукт, това означава, че и аз не съм ял стар фрукт. А не че аз съм ял, а съседът не е ял. Не че сега можем да го ядем, де.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10742 -: Юли 24, 2021, 19:24:48 »
Quote (selected)
А сега накъде...
Ми в пет на въртележката ( жестономично). :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10743 -: Юли 24, 2021, 19:26:21 »
Оставете тоя спор. Загубеното време не може да се върне.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10744 -: Юли 24, 2021, 19:34:34 »
Корупция беше, че трудно или дори невъзможно да направиш кариера ако не си партиец или дори ако нямаш в рода си АБПФК."

Като пишеш такова нещо, включваш и себе си.
Дали? Защо?
Аз бях вътрешен емигрант. Не съм се включвал в ком. глупости. Правиш някакви необясними врътки. От общото решаваш, че това винаги е вярно за всеки частен случай. От къде на къде? Имаш странна логика. Да не си вземал "болнични" по логика в средното?
Няма да си губя повече съботата с теб. Научи "Mickey Mouse"! Партията ти те е лишила от вечните детски филмчета. Като си бил невръстно детенце. Плачи дете!
хайде със здраве!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10745 -: Юли 24, 2021, 19:41:26 »
А БЪч не убеждава нас. Той убеждава себе си ..... ЧЕ не е сбъркал. :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10746 -: Юли 24, 2021, 19:42:58 »
В края на краищата при вас даже Исус именувате сбъркано.
Jesus (Хесус)? Какви претенции имаш към стотиците деноминешъни, които обичат джисъса по свой си начин? На ортодокса не може да се угоди.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10747 -: Юли 24, 2021, 19:44:21 »
А БЪч не убеждава нас. Той убеждава себе си ..... ЧЕ не е сбъркал.
Нищичко не си разбрал. Емиграцията е survival. За някои. Не е въпрос на избор.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10748 -: Юли 24, 2021, 19:45:47 »
Аз бях вътрешен емигрант.

Ааа, вътрешен емигрант! Това е много интересно. Някой път трябва да ни разкажеш вътрешноемигрантските си патила. Как си тръгнал с един лев в джоба и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10749 -: Юли 24, 2021, 19:47:10 »
Jesus (Хесус)? Какви претенции имаш към стотиците деноминешъни, които обичат джисъса по свой си начин. На ортодокса не може да се угоди.
За сведение:
Quote (selected)
ортодокса̀лен — прилагателно име (тип 79) редактиране
Синоними
-правоверен, православен
-праволинеен, последователен, принципиален
https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD
"креативен", "иновативен", "демократичен" са други ценности несъвместими с неизменната вяра ако я имаш, ако само я показваш лицемерно е допустимо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10750 -: Юли 24, 2021, 19:49:08 »
Как си тръгнал с един лев в джоба и т.н.
Вече съм го разказвал. Питай на лични! Няма да досаждаме на публиката.
Не се срамувай да пишеш, че си наследник на АБПФК! Не е срамно! Махнахме последната буква "К". Просто си предубеден. Затова и невярно оценяш миналото.
Изтръскай тези комунистически бълхи от гащите! Ще се почувстваш свободен. Няма нужда да громиш "комунизма" като гербаджия (на който са убили дядо му  :lol: ) или като ДБ, който живее в Дружба 2, но е "десен" та дрънка. Нито да го защитаваш като "червена" бабичка, реститутка.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 20:08:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10751 -: Юли 24, 2021, 19:55:40 »
Quote (selected)
не се обърне отново към Самакоф и Дупниче, за да тури в ред неразбориите кяфирски.
Офтопик - след като става русо-отоманската дунанма и прииждат кяфирите отвъд Дунава(по глаголенето на тоз бачи-бой Сокоолу) в Самаков и Дупница всичкото правоверно население на бегом стяга денковете и се изнася. Не е останал ни един правоверен още от тогава. Последният такъв - един черкезин се забавил с коня си из Искровете - Мацкурово или Сръбско село и го пребиват с камъни и заравят в ИскърО. Така и свършва царуването на падишаха в тези краища.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10752 -: Юли 24, 2021, 20:06:57 »
Предлагаш да издавим герберята в Искъро или пак ретроспекции?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10753 -: Юли 24, 2021, 20:13:24 »
Бе тоз паща да не е бургаското крупие.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10754 -: Юли 24, 2021, 20:13:53 »
Нинам защо набърка герберята. Иначе вметката беше насочена към Шокооллу-бей Оглу.
ПС. Макар че може да предизвикам голям смут в ДПС-лектората тука но още един факт. На Байракли-джамия отгоре на минарето най-отгоре имаше едно метално сърце във формата на султанския подпис. Беше оцеляло през всичките бурни времена даже и през комунизъм но през 90и някоя година го пушнаха и счупиха със снайпер. Такива неща...
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 20:19:44 от ogopogo »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10755 -: Юли 24, 2021, 20:14:04 »
Когато имам време и ми е скучно надниквам тук, като чета много малко никове, защото не понасям епистоларни глупости неграмотно написани.
Бъч, смятах те не само технически грамотен, но ти се оказваш не до там политически грамотен.
Първо чул си мантрата „номенклатура“ и тя ти служи за обяснение на изтеглената от теб къса соц клечка. За твое сведение номенклатурата е влязла в НРБ от СССР, а там въведена още от времето на първия руски император Петър Първи. Това е система за създаване и изграждане на управленчески кадри, тяхното развитие и опазване при това валидна за всички сфери – на военните позиции е имало същото съответно ниво граждански (съветници и т. н.).
При соца тя съответно се изгражда  на принципа на класово партийния подход, като се вземат преди всичко качествата на съответния индивид. При развитие той преминава от районен към окръжен комитет, ЦК, секретариат и най-висша номенклатура на политбюро. Съответните управленчески длъжности са номенклатура на съответното им ниво. Например ген. директор на предприятие е номенклатура на ЦК, посланик на Политбюро и т. н. Влизането в нея става на принципа на подбора на резервни кадри за развитие и при доказани качества съответно се придвижват по вертикала.
Веднъж, ако се провали номенклатурен ръководител (зависи от провала) той бива „запазен“ като резервен кадър и преместен хоризонтално на по-глуха позиция, но със съответно запазени привилегии. Соца имаше стройна кадрова система, а не „къса кадрова скамейка“. Неизбежните кадрови парашутисти“ бяха изключение, потвърждаващо правилото и нямаше случайни хора като сега, попаднали на висши длъжностти.
Второ номенклатурата НЕ ПОМАГАШЕ „да се срине цоцализма“, защото тя загуби от сриването му. Освен това „цоцализма“ е жив и здрав и успешно се развива в КНР. През юни 1989 по време на пика студентски вълнения, Горбачов посети Бейджин да проповядва „гласност и перестройка“. Тогава китайските геносен му обясниха, той да си ги провежда в СССР, а те залагат на традиционни ценности и СТАБИЛНОСТТА.
The rest is history!
Сега на последния конгрес на ККП беше отчетено, че е необходимо на всяка цена бързо да се засили идейнополитическото възпитание и изграждане на партийните членове.
На предния конгрес беше отчетено, че ликвидирана бедността, защото през 1989 година беше избрана СТАБИЛНОСТТА, а не диктата на улицата.
Последният конгрес задължи ККП да намери обяснение, защото през 40-те години на миналия век 5 милионната съветската компартия победи Хитлер, а в края на века 20 милионната КПСС, авангард на световното комунистическо и работнически движение,
 ЗАГУБИ ВЛАСТТА и членовете й спокойно се разотидоха по домовете,
като оставиха един пияница да управлява. ККП е длъжна да си го обясни, за да не загуби властта.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 20:22:08 от Captain Buddy »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10756 -: Юли 24, 2021, 20:18:36 »
номенклатура означава "постоянен списък"Както в хранителен магазин, така и като "банка кадри" .Екол Нормал и Бръшляновата лига са пример за производствен конвейр на номенклатура

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10757 -: Юли 24, 2021, 20:22:23 »
Ся -друга тема е дали изоитът включващ написването на хайку за есенната хризантема е правилен подход за подбор на изхвърлящите лайната кади, но "номенклатура" си е заложено и в доклада на Римският клуб за необходимостта от формално образование.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10758 -: Юли 24, 2021, 20:23:54 »
Като няма асортимент, има номенклатура, синекура, клатикура (най-вече) и прочее.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10759 -: Юли 24, 2021, 20:27:26 »
погледнете "харвардският набор" и в настоящото служебно.Не коментирам пригодността- но те вече са номенклатура.Както беше Дянков-"най-цитираният икономист в света".При все че осемдесет процента от "колегите" му учтиво обясняваха що за гьон е, но на- човека е цитиран и по съвременните критерии- успешен професионалист.След постните му пици в един нормален свят щяха да му връчат лопата и да рине лайната, но както виждате- гладен не умря.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10760 -: Юли 24, 2021, 20:36:24 »
Все пак Дянков е човек с характер, което не е малко в днешно време. А сметките винаги са бакалски, няма какво да се заблуждаваме.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10761 -: Юли 24, 2021, 20:37:05 »
и плужекът има характер

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10762 -: Юли 24, 2021, 20:38:19 »
Все пак Дянков е човек с характер, което не е малко в днешно време. А сметките винаги са бакалски, няма какво да се заблуждаваме.
Баце също, да ти вадя ли и други злодей с лош характер от нашенското или световното "наследство"?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10763 -: Юли 24, 2021, 20:41:40 »
Добре де, върнете оня мухльо Горанов с поглед на престъпник. Намирам служебния финансов министър за уместен. Защо малко е хвален?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10764 -: Юли 24, 2021, 20:44:01 »
Неизбежните кадрови парашутисти“ бяха изключение, потвърждаващо правилото и нямаше случайни хора като сега, попаднали на висши длъжностти.
....................................
защото през 40-те години на миналия век 5 милионната съветската компартия победи Хитлер
Да, Тодор Живков, Пеко Таков, Пенчо Кубадински и други "другари" си бяха несменяеми. И другарката Цола.
Докато ги прибере "справедливият".
Нищо не съм казал срещу "номенклатурата". А за начина на нейното избиране и критерии за това. Аз не съм вземал участие в това. Някой комитет може да е взел участие. Това дали съм изтеглил "къса клечка"?  Колко беше късата клечка на митинга на "Ленин"?
Номенклатура има и в САЩ и в Китай. Има институти които ги подготвят.
Не съм съгласен, че КПСС спечели войната срещу Хитлер. Съветският (руски) народ я спечели. Сталин вдига тост за Руският народ, не за някаква си компартия. 1947. Аз му вярвам. Трябва да е знаел нещата. Грузинецът (осетинец).
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0_%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4!
За това къде са били партийците през войната се доверявам на Петр Михин. Участник във войната. Симпатяга, герой. Беше жив допреди две години.
«Артиллеристы, Сталин дал приказ!
http://militera.lib.ru/memo/russian/mihin_pa/index.html
https://www.youtube.com/watch?v=nwKKQx8LudI
Четете и пак говорете за партии любими!
И КПСС и БКП се провалиха. С все "дълга скамейка". Номенклатурата им не сработи. Не ми се слуша за предателя горбачов. Ако партията им беше шен, трябваше да го изхвърли. Или техните силови организации.

« Последна редакция: Юли 24, 2021, 21:03:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10765 -: Юли 24, 2021, 20:44:52 »
Служебният изпълнява бюджет на Горанов.Няма как да го хвалиш.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10766 -: Юли 24, 2021, 20:46:05 »
Добре де, върнете оня мухльо Горанов с поглед на престъпник. Намиран служебния финансов министър за уместен. Защо малко е хвален?
Няма да е Горанов, след години с умиление ще си спомняме за него.
Линията е еднопосочна - ще имаме все по-неадекватни управници в това число и финансови министри.
Служебният има два варианта или да слезе от сцената или да следва зададената посока.
Вероятно ще се оттегли.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10767 -: Юли 24, 2021, 20:48:05 »
.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10768 -: Юли 24, 2021, 20:49:39 »
Буч- една йерархична система по презумпция се основава на номенклатура.Дали наследствени привилегии-аристокрация, дали придобити(всъщност с времето се превръщат в наследствени)-меритократска(технократи).Така е от времето на халдейците.Само кризи, при които успехът е определящ-войни, революции, природен катаклизъм, определят външно включване или гибел на социалната система-построена на пирамидален принцип.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10769 -: Юли 24, 2021, 20:56:21 »
Соц номенклатурата която си беше малко или повече наследствена се провали. Не беше създадена по т.н. "merit".
Реално провали държавата защото партия и държава се бяха срастнали.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10770 -: Юли 24, 2021, 20:58:55 »
Служебният изпълнява бюджет на Горанов.Няма как да го хвалиш.

А би ли ни обяснил, чий бюджет точно трябва да изпълнява, след като е служебен министър!? Подчертавам - служебен министър!
Кайзере, стегни се! Човекът е един от най-адекватните и нема как да изпълнява друг бюджет, щото немаше Народно събрание, а шебеците отказаха да внесат актуализация. Сепак у таз наша Кочина некои неща се спазват...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10771 -: Юли 24, 2021, 20:59:03 »
Това, което напоследък се предлага при латинизиране на наименованията на градове, села, улици и подобни, като се елиминира звукът 'ъ' и се замени с 'а' е доста интересно.


И тактично ще си замълча за подобните предложения, макар че акцентът е леко изместен :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10772 -: Юли 24, 2021, 20:59:12 »
Всъщност проблемът бе че при третото поколение имаше прекалено много технократи без наследствени привилегии.И от Партия решиха да стават собственици.За да обезпечат потмството.В крайна сметка повечето бяха "прекарани" от мутри

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10773 -: Юли 24, 2021, 21:00:46 »
Асол- след като няма възможност, обективна- как да го хваля?Нито да се провали, нито да успее.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10774 -: Юли 24, 2021, 21:06:08 »
Соц номенклатурата която си беше малко или повече наследствена се провали. Не беше създадена по т.н. "merit".

А чия номенклатура се извиси след 10-ти? На СДС, на НДСВ, на герп? Хвърли ми кокалче. Налии сега е по мерит? Чия номенклатура срина България в бунището? Нали сега би трябвало да цъфтим и връзваме? Или пак бля-бля клишета от телевизора? Мики мауст?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10775 -: Юли 24, 2021, 21:06:30 »
Служебният изпълнява бюджет на Горанов.Няма как да го хвалиш.
Всъщност не. Корекциите са съществени. И без актуализация на бюджета. А актуализираният бюджет е готов. Трябваше да го внесат вчера, но ще е другата седмица, щото чалгарите ще играят размотване. Бюджета за догодина също е на финална права.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10776 -: Юли 24, 2021, 21:08:24 »
кво направи "служебният"?В началото вика"малий-хазната е празна"След това установява че пари има- укрити за джоб параъ.Както е от времето на Костов.С което злоупотребяваше Крадлив Дедо, слет туй Троегъзата за да дойде Боце.Но служебният няма възможност- без целият "усвояващ апарат" и казионен парламент, да ги пренасочи към "правилните хора".В момента раздава буферите( а както всички в час винаги са споменавали-има и в излишък) - включително на пенции и албански инвеститори.Но няма собствена политика или модел.Да го хваля че е честен?Ми той няма обективна възможност да краде без цялата корумпирана система.Изначало проектирана като корумпирана.

Да бе в нормално правителство, да бе предложил политики, да бе наложил практики и да е сменил системата че да дам оценка.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10777 -: Юли 24, 2021, 21:12:05 »
Соц номенклатурата която си беше малко или повече наследствена се провали. Не беше създадена по т.н. "merit".

А чия номенклатура се извиси след 10-ти? На СДС, на НДСВ, на герп? Хвърли ми кокалче. Налии сега е по мерит? Чия номенклатура срина България в бунището? Нали сега би трябвало да цъфтим и връзваме? Или пак бля-бля клишета от телевизора? Мики мауст?
Нищичко не знам за сегашните и не казвам нищо. Сигурно не са стока, след като 2 милиона сме навън и се връщаме "само", за да си оправим зъбите. Нале? :t26157:
 Виждам,  че само по смъртност сме на предно място в Европа.
Не ми харесва тиквата, но нали не съм гласувал за него, не го гледам през окуляра на СВД (crosshair).
Всички разчитаме на един сърбин. :lol:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10778 -: Юли 24, 2021, 21:13:44 »
:t1233:

Дръжте се прилично и не ме карайте да разчиствам след малко темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10779 -: Юли 24, 2021, 21:14:12 »
всъщност старата изпитана мосинка е доста по-подходяща за отснайпване  от СВД

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10780 -: Юли 24, 2021, 21:14:29 »
Quote (selected)
След това установява че пари има- укрити за джоб параъ.Както е от времето на Костов
Неприятна истина.
Вместо буферите да се създават около бюджета целият бюджет се смята за да останат големи буфери за раздаване без контрол.
Ще видим какъв проект за корекция на бюджета ще внесат, а и били готови с проект за 2022.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10781 -: Юли 24, 2021, 21:16:43 »
Дори още не съм споменал близки роднини от женски пол и ми викат да се държа прилично.Отивам да пия и да гледам лошо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10782 -: Юли 24, 2021, 21:19:12 »
Дори още не съм споменал близки роднини от женски пол и ми викат да се държа прилично.Отивам да пия и да гледам лошо.
:th_up:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10783 -: Юли 24, 2021, 21:22:38 »
Дори още не съм споменал близки роднини от женски пол и ми викат да се държа прилично. Отивам да пия и да гледам лошо.

Наздраве.

И не се впрягай, имам предвид най-вече други двама.
the lamers club honourable member …

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10784 -: Юли 24, 2021, 21:23:55 »
значи само да пия.И това е опция

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10785 -: Юли 24, 2021, 21:24:24 »
Нищичко не знам за сегашните и не казвам нищо.

Има си хас! Казваш: "Соц номенклатурата която си беше малко или повече наследствена се провали."
Коя ти е базата за сравнението на провала? Най официално (по статистика на ООН) 80-те сме 28-и в света по индустриално развитие. На кое сме сега? Или може би 1940 сме били във висините, за да бъде "провалено" нещо? Кое провали номенклатурата?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10786 -: Юли 24, 2021, 21:27:06 »
И не се впрягай, имам предвид най-вече други двама.
Вземам си бележка.
Но не може да твърдиш, че никой не ме забелязва. Ето капитана дори излезе да ми каже, че
" но ти се оказваш не до там политически грамотен."
И не е прав. За което писах.

PS малко съм поласкан, че го уважавам. Има интересни мнения. И знае неща които не пише по вестниците. Но после ходи да трие. :t26157:
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 21:47:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10787 -: Юли 24, 2021, 21:27:09 »
Чакайте окупаторът да "изчегърта" нещо!
Блажени са верующите.
:thup: Само аз и Бъч ли сме реалистите тука?
Вие си ги избрахте!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10788 -: Юли 24, 2021, 21:31:04 »
:thup: Само аз и Бъч ли сме реалистите тука?
По скоро само вие сте верващите във всемогъществото на ДД.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10789 -: Юли 24, 2021, 21:31:13 »
Най официално (по статистика на ООН) 80-те сме 28-и в света по индустриално развитие.
Не я знам тази статистика. Покажи я!
Знам, че 1990 г, обявихме дефолт (default). Какво е дефолт виж във Wiki. Другарят "трето поколение" Луканов.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10790 -: Юли 24, 2021, 21:32:49 »
...
Не съм съгласен, че КПСС спечели войната срещу Хитлер. Съветският (руски) народ я спечели. ...

Бъч, не ти е ясна историята!
Съветските народи под ръководството на ВКП (б)  водена от Сталин спечелиха войната. На 19-я конгрес края на 1952 г. ВКП (б) бе преименувана на КПСС, малко преди смъртта на Сталин. На този конгрес Сталин разкритикува старите кадри (особено Молотов) и заяви, че те трябва да дават път на младите и той смята да подаде оставка. На пленума след това той се застъпва технократите и специалистите да ръководят страната, а партийната номенклатура да се ограничи и занимава с идейнополитическа пропаганда и да не се бърка в управлението. Това до смърт уплашва номенклатурчиците, ускорява смъртта на Сталин (каквото и да значи това) и кулминацията е ликвидацията на Берия, перфектния организатор технократ. В края на деня възцаряването на слабограмотния номенклатурчик Хрушчов бележи победата на партийната номенклатура над технократите – победа на прогресивните сили над здравия разум!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10791 -: Юли 24, 2021, 21:33:23 »
Свалянето на Т.Ж. уж беше да предодвратим дефолта?
Или да го постигнем? :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10792 -: Юли 24, 2021, 21:34:24 »
Бъч, САЩ са били в дефолт повече пъти, но са карали все други да го плащат, още от испано-американската война насам.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10793 -: Юли 24, 2021, 21:36:10 »
Знам, че 1990 г, обявихме дефолт (default). Какво е дефолт виж във Wiki. Другарят "трето поколение" Луканов.

Пак неграмотни мантри и вики цитати!
Не я знам тази статистика.
Ами потърсия я!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10794 -: Юли 24, 2021, 21:36:54 »
На пленума след това той се застъпва технократите и специалистите да ръководят страната, а партийната номенклатура да се ограничи и занимава с идейнополитическа пропаганда и да не се бърка в управлението. Това до смърт уплашва номенклатурчиците, ускорява смъртта на Сталин (каквото и да значи това) и кулминацията е ликвидацията на Берия,
Това го писах преди няколко дни. Та го знам.
За ВКП(б) наистина не знаех кога са се преименували.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10795 -: Юли 24, 2021, 21:37:59 »
Капитализмът е по-нефелна система от социализма, крепеше се и беше лъскав, докато имаше кого да ограбят, вече няма, удариха на камък, искат да се разширяват на Марс, ама едва ли ще стане, Мъск е един луд.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10796 -: Юли 24, 2021, 21:39:14 »
Пак неграмотни мантри и вики цитати!
Не я знам тази статистика.
Ами потърсия я!
Има лъжа, нагла лъжа и статистика.

Кое е неграмотни мантри? Тоста на Сталин или спомените на Михин?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10797 -: Юли 24, 2021, 21:39:33 »
Това го писах преди няколко дни. Та го знам.
За ВКП(б) наистина не знаех кога са се преименували.

Сори не чета редовно тук.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10798 -: Юли 24, 2021, 21:40:25 »
Има лъжа, нагла лъжа и статистика.

И какво сочи статистиката?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10799 -: Юли 24, 2021, 21:43:23 »
И какво сочи статистиката?
Сочи това, че докато Тайван правеше дънни платки на Интел 80386 милиони бройки, в Правец още не бяха усвоили гордостта "Правец". Което си беше копие. Един чанкайшистки Китай. Не комунистически, да отбележим с въглен по оджака.
От "Празната тенджера по калдъръма"