Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:16:24

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829993 пъти)

0 Потребители и 41 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10800 -: Юли 24, 2021, 21:46:08 »
Сочи това, че докато Тайван правеше дънни платки на Интел 80386 милиони бройки, в Правец още не бяха усвоили гордостта "Правец". Което си беше копие.

Е И?
 Добре е да дадеш тайминг на статистиката си!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10801 -: Юли 24, 2021, 21:48:50 »
Сочи това, че докато Тайван правеше дънни платки на Интел 80386 милиони бройки, в Правец още не бяха усвоили гордостта "Правец". Което си беше копие. Един чанкайшистки Китай. Не комунистически, да отбележим с въглен по оджака.

И какво е Тайван сега в сравнение с Китай? Ще ти издам малка тайна:
След Хонг Конг и Макао следва Тайван!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10802 -: Юли 24, 2021, 21:52:11 »
Ще се съгласиш, че социализмът на Китай не е ортодоксален. Не дрънкат май за диктатура на пролетариата. Никой не го еве него. Май искат котката да лови мишки. Не питат каква е. И хвърлят по едно око на "реката" докато работят.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10803 -: Юли 24, 2021, 21:56:32 »
Ще се съгласиш, че социализмът на Китай не е ортодоксален. Не дрънкат май за диктатура на пролетариата. Никой не го еве него. Май искат котката да лови мишки. Не питат каква е. И хвърлят по едно око на реката докато работят.

Не знам какво за теб е "ортодоксален социализъм", но последният конгрес на ККП говори за китайския "национален социализъм" и поставя цел КНР да стане световна сила номер 1!
Докато работят хвърлят по едно око на реката, защото чакат да доплува трупът на САЩ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10804 -: Юли 24, 2021, 22:00:05 »
Не я знам тази статистика. Покажи я!

http://hdr.undp.org/sites/default/files/reports/219/hdr_1990_en_complete_nostats.pdf
страница 121 от пдф файла или 111 от документа. индекс в нарастващ ред:
Quote (selected)
High human development

85 Malaysia 0.800 0.826 0.774
...
104 Bulgaria 0.918 0.915 0.923
...
130 Japan 0.996 0.996 0.996
сам си сметни от 104 до 130 колко места са.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10805 -: Юли 24, 2021, 22:00:37 »
Какво точно ти дава право да клеветиш и обиждаш проф. Кронщайнер (по асоциация и Стоянов), а? И после се чудите, ама защо ви наричат тъй  или иначе ....
Съжалявам, че чак ся влизам пак и не съм те обслужил овреме Боонго!
Ако някой ми се изхрачи в лицето с прозрение, че кирилицата, на която е писано под една или друга форма по нашите земи хилядолетие е с отпаднала необходимост, бих му забил в мордата един български, с непреходна стойност.
Право за тва ми дава гордостта, все още, че ще разговарям с фасул, каквато и титла да има, но представител на несъществуваща нация от времето, га предците ми са получили писменост.
Опосредственото оплюване на подлогата и правото ми за товапроизтича отт полягането на споменатия по горе фасул.
Давайки ти макар и закъснял отговор, оставам в състояние на удоволствие, че май наистина има помешани, които са в състояние да се давят с една кандидатура на Тара.
Нооо -енджой дарагой. Ше ми бъде приятно!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10806 -: Юли 24, 2021, 22:00:37 »
Сочи това, че докато Тайван правеше дънни платки на Интел 80386 милиони бройки, в Правец още не бяха усвоили гордостта "Правец". Което си беше копие. Един чанкайшистки Китай. Не комунистически, да отбележим с въглен по оджака.
Всъщност и без да гледаш статистики става.
Гледаш стокооборота н НРБ с Турция (и Гърция).
Типичен за такъв на индустриална държава с развиваща се.

Сега как е. Май обратното? След 30 години "атлантизъм" и "развитие". С обратен знак.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10807 -: Юли 24, 2021, 22:00:46 »

Докато работят хвърлят по едно око на реката, защото чакат да доплува трупът на САЩ.
И на хедонистка Европа. Която си гледа в пъпа. Никой няма да е доволен.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10808 -: Юли 24, 2021, 22:05:30 »
Ще се съгласиш, че социализмът на Китай не е ортодоксален. Не дрънкат май за диктатура на пролетариата. Никой не го еве него. Май искат котката да лови мишки. Не питат каква е. И хвърлят по едно око на "реката" докато работят.
Дарагой,
Планова икономика!
Еднопартийна система!
Кво повече ти требе. "ортодоксално"?
 
И на хедонистка Европа.
Европа, че я бастисат американците. Тя им е последния "ресурс"  :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10809 -: Юли 24, 2021, 22:07:13 »
Бъч:
Сочи това, че докато Тайван правеше дънни платки на Интел 80386 милиони бройки, в Правец още не бяха усвоили гордостта "Правец". Което си беше копие.
----
Гордостта „Правец“ беше за локално потребление. Голямата врътка правеше Изотимпекс, чрез който един колега беше организирал фабрика в Куала Лампур на Tractor road, която сглобяваше 386 компютри за СССР срещу безумна цена в долари! Оборотът на Изотимпекс достигна над 2,5 милиарда долара, плащанията директно от Moscow Narodny Bank Ltd. по сметка на JES LTD в Хонг Конг.
Когато човек е заровен в тревата не вижда гората.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10810 -: Юли 24, 2021, 22:08:04 »
Гледаш стокооборота н НРБ с Турция и Гърция.
Типичен за такъв на индустриална държава с развиваща се.

Сега как е. Май обратното? След 30 години "атлантизъм" и "развитие". С обратен знак.
Тук соца не трябва да се смесва с независимостта. Тогава малко или повече БГ беше независима (което не може да се каже за сега) и БГ имаше колония "Великият и непобедим СССР".
Къде сравняваш Гърция и Турция като независимост сега с "Републиката България". Та Турция се опъна на САЩ - не си даде небето да бият по Ирак. Купиха си ракети от Русия. БГ купува хартиени самолети на срамна цена.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10811 -: Юли 24, 2021, 22:08:17 »
http://hdr.undp.org/sites/default/files/reports/219/hdr_1990_en_complete_nostats.pdf
страница 121 от пдф файла или 111 от документа. индекс в нарастващ ред:сам си сметни от 104 до 130 колко места са.

Момент.

Тва е Human Development Index, Male, Female.
Отврат твърди за Индекс на индустриално развитие. Той в същия доклад ли е или другаде?


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10812 -: Юли 24, 2021, 22:11:22 »
Оборотът на Изотимпекс достигна над 2,5 милиарда долара, плащанията директно от Moscow Narodny Bank Ltd. по сметка на JES LTD в Хонг Конг.
Много добре знам за "грабежа" който направиха Изотимпекс със съветските "другари". Проекта "Нева" е пример за това.
Писаха за небивалици, че били крали пари от БГ, всъщност грабеха "нашата колония". Този проект беше "само" 250 милиона $ в австрийска банка. Признавам си, че като прост инженер участвах в прането на тези пари в Израел. Как ли ще ми се зачете като се явя при Св. Петър? Сигурно ще ме засилят към ада. :t23145:
Да и други греховце имам. Поне едно Оливети се продаде на СССР с българска документация. Взех някакви парици за част от нея.
Техническото ни разузнаване и търговци бяха способни.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 02:06:02 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10813 -: Юли 24, 2021, 22:14:01 »
Сто процента СЪГЛАСЕН!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10814 -: Юли 24, 2021, 22:14:37 »
Момент.

Тва е Human Development Index, Male, Female.
Отврат твърди за Индекс на индустриално развитие. Той в същия доклад ли е или другаде?
това е същия индекс, за който спорихме с манрико и йежи в стария форум - те ми представиха нещо, дето беше бета версия, и отказаха да приемат официалния документ на оон.

не знам какво е индекс за индустриално развитие. в документа се говори за индустриални страни и инйдустриални нации.

пък в края на краищата, отврат също е човек и предполагаемо допуска грешки.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10815 -: Юли 24, 2021, 22:23:18 »
Всъщност вчера или оня ден точно за тоя индекс плачеха.
ТУК. Не ми се проверява кой.
Да се дадял линк.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10816 -: Юли 24, 2021, 22:34:13 »
Нищо не разбирам от индекси за човешко развитие. Знам, че 1990 ме бяха пратили във Варна на командирировка да оправям някаква компютърна конфигурация + принтер, софт. Зимата. Як студ. На връщане сменям влака на Ямбол да се прибера през нощта. На гарата едно дете на 8-10 години, бяло със сини очи се крие на гарата, че беше затоплено. Имаше парно. Поразпитах го. Баща им ги оставил, майка му я "нямало". Детето накрая се качи на дървена пейка, парното отдолу. Аз се качих на влака за дома.
Вчера ми дадоха внука. Той иска да му разказвам "страшни" истории. Е, разказах му горното. Детето на 7 години, правилно ме попита защо не съм го прибрал. Та така. Нищо не направих за него в 1990. F#$k me! Имах деца на неговата възраст и малко по-големи.
Още ми се къса сърцето за това.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 02:08:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10817 -: Юли 24, 2021, 22:38:26 »
Нищо не разбирам от индекси за човешко развитие.

от какво разбираш, е тайна превелика - никой от тук присъстващите не знае. та в този ред на мисли ясно е, че след като не е ясно къде си компетентен, то не разбираш от нищо. и няма нужда да го съобщаваш тема по тема.

давай с проповедите. там нужда от компетентности няма, плам и патос са достатъчни.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10818 -: Юли 24, 2021, 22:39:23 »
давай с проповедите. там нужда от компетентности няма, плам и патос са достатъчни.
Вече го направих!
За разлика от вас, за оня соц съм работил. На тръстиката. И в събота. Нощно време на машината. Даваха по 1.5 лева на извънареден час. Почти като тук.   :t26157: :lol:
Не съм ходил на кунг фу събота, неделя, за да си почивам понеделник на бюрото. Бях и работещ бригадир (комплексна бригада) на 40 човека, инженери и техници. Бях безпартиен. Партийците не ме харесваха, че определях заплащането на всеки, по техния принос за резултата. Имах някакви успехи. Почти бях "номенклатура".  :lol: Това за "късата клечка". В 1977 - 1980 съм вземал 400-500 лева. На месец. Колко малко е било това?
Та затова имам някакво основание да го критикувам.
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 23:08:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10819 -: Юли 24, 2021, 22:41:24 »
HDI  е разработен 1990-а.Прилага се от ООН от 1993-а.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10820 -: Юли 24, 2021, 22:42:55 »
Всъщност вчера или оня ден точно за тоя индекс плачеха.
ТУК. Не ми се проверява кой.
Да се дадял линк.

За кой точно индекс?  :smokin:

Щото в документа е Индекс на човешкото развитие, дефиниран така:

3.A mathematical formulation of the human development index
The human development index(HDI) is constructed in three steps. The first step is to define a measure of deprivation that a country suffers in each of the three basic variables life expectancy(Xl) literacy(X) ,and(thelogof) real GDP percapita(X3)...

Никъде не става дума за индустриално развитие.

А и по оная таблица от 1990 Чили на Пиночет е пред България, каквото и да значи това  :nuts:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10821 -: Юли 24, 2021, 22:45:58 »
Съжалявам Бъч но 90-та година детето е имало шансове. Повечето служби съществуваха, в мизерия, но съществуваха.
А и народа не се беше нагълтал с егоизъм дотолкова.
Сега не би имало.
 
Точно за индекса за човешко развитие, ако ти се занимара търси кой е питал и не е вярвал. Впрочем данните за текущото положение би требело да са налични на сайта на ООН. Не зная за коя година последно.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10822 -: Юли 24, 2021, 22:47:17 »
от какво разбираш, е тайна превелика - никой от тук присъстващите не знае.
Никаква тайна не е. Бях електро-инженер в БГ. Бях електро-инженер в Silicon Valley. Проклетниците не даваха доларци ако не си компетентен. Сега ви пудря мозъка. Are you happy now?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10823 -: Юли 24, 2021, 22:50:48 »
от какво разбираш, е тайна превелика - никой от тук присъстващите не знае. та в този ред на мисли ясно е, че след като не е ясно къде си компетентен, то не разбираш от нищо. и няма нужда да го съобщаваш тема по тема.

давай с проповедите. там нужда от компетентности няма, плам и патос са достатъчни.
От ДЗУ Стара  Загора е коуегата, някой от цеховете. Няма лошо, но шо тъй не си е махнал капаците - не знам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10824 -: Юли 24, 2021, 22:51:37 »
От ДЗУ Стара  Заготра е коуегата, някой от цеховете. Няма лошо, но шо тъй не си е махнал капаците - не знам.
Да, бях 5 години в цехове. Какви капаци?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10825 -: Юли 24, 2021, 22:55:50 »
А и по оная таблица от 1990 Чили на Пиночет е пред България, каквото и да значи това
Португалия е 10 места назад,
а Турция е даже след Йордания.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10826 -: Юли 24, 2021, 23:08:34 »
[quote
Да, бях 5 години в цехове. Какви капаци?

Беше ли, когато Антихристът с белега сади дръвчето. Тогава още не беше Генсек и не се знаеше какви ще ги на@ере след години.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10827 -: Юли 24, 2021, 23:14:41 »
Индекси, миндекси.
Някъде четох (едва ли ще го намеря), че през 70-те години България превъзхожда Турция и Гърция по промишлено развитие ако ги смятаме заедно.
Отделен въпрос е че това което не го нарязаха при приватизацията замина най вече в Турция.
А това бяха модерни машини купени за валута през 80-те години за които плащахме или плащаме досега.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10828 -: Юли 24, 2021, 23:14:52 »
Беше ли, когато Антихристът с белега сади дръвчето. Тогана още не беше Генсек и не се знаеше какви ще ги на@ере след години.
Сигурно съм бил.Не помня. Трябва да е било "събитие". Помня др. ТЖ веднъж мина през моя цех. Здрависа се с някои бачкатори. Шегувахме се, да не вземат да си измият ръката сега.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10829 -: Юли 24, 2021, 23:17:49 »
Отделен въпрос е че това което не го нарязаха при приватизацията замина най вече в Турция.
А това бяха модерни машини купени за валута през 80-те години за които плащахме или плащаме досега.
Не ми стана добре като си говорихме с един директор от ДЗУ, след 1990 който ми каза, че продава цифрово управляеми стругове и фрези в Турция. Като хвалба малко излезе.
Защо ли не го попитах как го прави? Сега щях да докладвам.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10830 -: Юли 24, 2021, 23:19:06 »
Сигурно съм бил. Трябва да е било "събитие". Помня др. ТЖ веднъж мина през моя цех. Здрависа се с някои бачкатори. Шегувахме се, да не вземат да си измият ръката сега.
Да не си правил прословутите ГАПС-ове, които трябваше да повишат производителността на труда „5, 10, 15, 20, 25 пъти.“ Цитирам покойния Владо Гановски.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10831 -: Юли 24, 2021, 23:19:41 »
От ДЗУ Стара  Загора е коуегата, някой от цеховете. Няма лошо, но шо тъй не си е махнал капаците - не знам.

туй хубу, ама все си намира теми, дето нямат нищо общо с дзу и цеховете му. нищи тука цру, световната конспирация, превъзходството на щатите, изключителността им, и тук-там вмъква по некоя проповед.

и като го сгащят, обяснява как не бил разбирал от това или онова. ми естествено, че не разбира, то никой не знае от елинженерство колко разбира, та кво да си шпрехаме за на цру комбинацийките или индексът за човешко развитие, за който иначе се плюнчеше и искаше линкове :bigok:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10832 -: Юли 24, 2021, 23:20:01 »
Е, щом питаш...забелязъл ли си на впрегатните коне едни като капачки на очите отстрани, позволяващи им да виждат само напред?
Ся един случай в Сейнт Константин и Елена - нейде към площадчето на свтобусите бяха спретнали база за туристи искащи да яздят коне.
Пърфект, ама те тряа са без капаци, че да завиват накъде ги води ездача.
И ся поантата. Глеам, качена млада чужденка на жребеца и се кипри а наблизо "мениджъра" на бизнеса раздава похвали и напътствия.

В тойзи момънт по съсъдната алея мина файтон на друг бизнес и както сетне се оказа, кобилката му била разгонена.
Нататък, само телеграфно - жребецът хукна подир фа йтона, отгоре онаа едва се крепеше, "мениджъра" на жребеца спритираше крещейки отзад и така цялата менажерия се скри зад завоя.
По късно се оказа че всичко е приключило относително добре. И тва сичко заради неккви си капаци - възникна остър спор кога и как трябвало се използват.
Тогава не обърнах ноо внимание, но се оказа важно по насетне.
 :bigok: се
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10833 -: Юли 24, 2021, 23:22:47 »
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=BHOevX4DlGk


There is no political solution
To our troubled evolution
Have no faith in constitution
There is no bloody revolution

We are spirits in the material world
Are spirits in the material world

Our so-called leaders speak
With words they try to jail you
They subjugate the meek
But it's the rhetoric of failure

We are spirits in the material world
Are spirits in the material world

Where does the answer lie?
Living from day to day
If it's something we can't buy
There must be another way

We are spirits in the material world
Are spirits in the material world

 :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10834 -: Юли 24, 2021, 23:24:24 »
та кво да си шпрехаме за на цру комбинацийките или индексът за човешко развитие, за който иначе се плюнчеше и искаше линкове
........................
и като го сгащят, обяснява как не бил разбирал от това или онова. ми естествено, че не разбира
Даде ли ги тези линкове? Да ме навреш в кучи г$з. Та СССР добиваше най-много нефт, чугун и , стомана...ракети дори най-много, а народа мизерстваше там. Какво ме топлят измислените индекси. Нали съм го живял това време. И БГ правеше хладилници, стомана, кари... Що не ги прави сега? Защо тези индекси не вършат работа? Защо пускаха кремвирши в петък следобед?
............
Абе къде ме сгащи другарю? Какво съм виновен, че ренегатската ви партийка ѝ падат процентите (колко са сега 12?).
Защо аз да съм виновен, че народът не я припознава, а харесва чалгаджии и мутри? Лош народ?
Симпатяга си ти. Но си стоиш в Джърманито. Не вземаш участие в партийното строителство на БСП. Защо така?
« Последна редакция: Юли 24, 2021, 23:34:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10835 -: Юли 24, 2021, 23:31:51 »
Та СССР добиваше най-много нефт, чугун, стомана

Това не е вярно.

И си помисли много добре дали изобщо да ме репликираш или засрамено да замълчиш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10836 -: Юли 24, 2021, 23:32:31 »
 **кремвирши в петък следобед?**
За да прави ДЗУ и да ти плаща четирицифрената заплата тогава. И карите затва.
Оказа се залитане в тежката промишленост, а бананите останали назад.
Е ся сичко е нарет, от ривеш?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10837 -: Юли 24, 2021, 23:35:59 »
Не ми стана добре като си говорихме с един директор от ДЗУ, след 1990 който ми каза, че продава цифрово управляеми стругове и фрези в Турция. Като хвалба малко излезе.
Защо ли не го попитах как го прави? Сега щях да докладвам.

Ти ми говориш за ДЗУ.
Аз имам познат който продаде в Турция да не кажа голяма дума, но поне 30-40% от текстилната промишленост на България.
Която вече я няма.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10838 -: Юли 24, 2021, 23:38:40 »
Неее, стана пак скучно!
 :t0106:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10839 -: Юли 24, 2021, 23:39:42 »
ми каза, че продава цифрово управляеми стругове и фрези

Все още имат директори и все още продават... Нямам подробности, въпреки че понякога с един от тях сме тук-таме заедно. Но не го разпитвам - не ме интересува.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10840 -: Юли 24, 2021, 23:41:50 »
Това не е вярно.
Нека почнем с нефта!
https://www.youtube.com/watch?v=6KvqeuDYCVE
1990 година.
Най-отгоре е USSR.
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10841 -: Юли 24, 2021, 23:43:29 »
Отделно Бъч според мен ДЗУ-то го ликвидираха като конкурент.
Не съм в час, но май там тогава бяха купили доста съвременни технологии.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10842 -: Юли 24, 2021, 23:43:34 »
Даде ли ги тези линкове? Да ме навреш в кучи г$з.
ох, мамаааааа. хади ено по ено, щото пак си се натаралянкал до степен да не помниш кво си писал и кво са ти казали преди малко.

почваме от
Коя ти е базата за сравнението на провала? Най официално (по статистика на ООН) 80-те сме 28-и в света по индустриално развитие. На кое сме сега? Или може би 1940 сме били във висините, за да бъде "провалено" нещо? Кое провали номенклатурата?
на което ти се включваш с
Не я знам тази статистика. Покажи я!

следвам аз с
http://hdr.undp.org/sites/default/files/reports/219/hdr_1990_en_complete_nostats.pdf
страница 121 от пдф файла или 111 от документа. индекс в нарастващ ред:сам си сметни от 104 до 130 колко места са.

след което ти се измъкваш с
Нищо не разбирам от индекси за човешко развитие....

та разбра ли сега
Quote (selected)
Абе къде ме сгащи другарю?

кажи бе, и си смени пиенето, това не ти се отразява добре.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10843 -: Юли 24, 2021, 23:55:59 »
Нека почнем с нефта!
https://www.youtube.com/watch?v=6KvqeuDYCVE
1990 година.
Най-отгоре е USSR.

Top 10 countries by crude oil production from 1990 to 2017.

От 1990 година ли започват да мизерстват в СССР?

И за да спреш да дрънкаш -- мизерия за мен са 2-та долара на ден в Сомалия.

66 май ще се окаже прав.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10844 -: Юли 24, 2021, 23:59:40 »
Top 10 countries by crude oil production from 1990 to 2017.

От 1990 година ли започват да мизерстват в СССР?

И за да спреш да дрънкаш -- мизерия за мен са 2-та долара на ден в Сомалия.

66 май ще се окаже прав.
Другарю, след 1991 година СССР престана да съществува. В 1990 добива най - много нефт. Което го твърдях и показах. И си мизерстваха най-правилно. През всичките години на съветска власт. Бях там. Видях. В 1983г. Дори БГ им се виждаше рай.
За стоманата и чугуна ще проверя и ще репортвам.
Продължаваме да говорим за СССР.  Манипулатори.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 00:05:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10845 -: Юли 24, 2021, 23:59:55 »
Цитат на: otvrat в Днес в 21:24:24
Коя ти е базата за сравнението на провала? Най официално (по статистика на ООН) 80-те сме 28-и в света по индустриално развитие. На кое сме сега? Или може би 1940 сме били във висините, за да бъде "провалено" нещо? Кое провали номенклатурата?
Хубав въпрос - На кое място сме сега?
За 2019 г. този Human Development Report 2019 се намира ето тук: http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr2019.pdf
Ако 1990 сме били на позиция 26 от 130 страни (толкова са тогава в доклада), през 2019 сме на позиция 52 от 189 страни (стр.300 от доклада).
 :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10846 -: Юли 25, 2021, 00:02:41 »
Хубав въпрос - На кое място сме сега?
За 2019 г. този Human Development Report 2019 се намира ето тук: http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr2019.pdf
Ако 1990 сме били на позиция 26 от 130 страни (толкова са тогава в доклада), през 2019 сме на позиция 52 от 189 страни (стр.300 от доклада).

сиреч два пъти по-доле. обаче има некви смекчаващи обстоятелства, като примерно че е сменен къде два пъти алгоритъма, по който смятат индекса. щото прибавянето на 59 държави само по себе си нищо не значи, сепак първенците присъстват още в 1990.

обаче за буч това е добре, нали сме гътнали комунизъма с всичката му номенклатура.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10847 -: Юли 25, 2021, 00:03:18 »
Хубав въпрос - На кое място сме сега?
За 2019 г. този Human Development Report 2019 се намира ето тук: http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr2019.pdf
Ако 1990 сме били на позиция 26 от 130 страни (толкова са тогава в доклада), през 2019 сме на позиция 52 от 189 страни (стр.300 от доклада).
 :smokin:

Някой има ли идея дали някоя одбанките край лак леман приема hdi за валута или си искат франци?  :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10848 -: Юли 25, 2021, 00:09:34 »


обаче за буч това е добре, нали сме гътнали комунизъма с всичката му номенклатура.
Този "комунизъм" се гътна for good. Дори Китай не го строи. Но си плачете за него! В този индекс дали влизат невъзвращаемите дългове, заради които БГ обяви дефолт?  САЩ и Германия и сега са с висок индекс. Като дойде часът на истината, да се връщат дългове, дали пак ще е така?  Двете държави са затънали.
А може би няма да се връщат? Какво казва ЦРУ с неговите индекси? За дълговете? На БГ не ги опростиха. Индекса отиде в лево. Щото много истински.  :t26157:
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10849 -: Юли 25, 2021, 00:12:34 »
сиреч два пъти по-доле. обаче има некви смекчаващи обстоятелства, като примерно че е сменен къде два пъти алгоритъма, по който смятат индекса. щото прибавянето на 59 държави само по себе си нищо не значи, сепак първенците присъстват още в 1990.

обаче за буч това е добре, нали сме гътнали комунизъма с всичката му номенклатура.
Бе не си прав. И преди сме в групата страни с HIGH HUMAN DEVELOPMENT (където са 45 страни), сега ни слагат в групата VERY HIGH HUMAN DEVELOPMENT с общо 62 страни (това е нова група, по новия алгоритъм, за който говориш) - а в HIGH HUMAN DEVELOPMENT са 55 страни, започвайки със Сърбия.
Но на мен лично този индекс не ми внушава особен респект - причините са дълги за обяснение и затова ще ги спестя.
 :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10850 -: Юли 25, 2021, 00:14:01 »
Нека почнем с нефта!
https://www.youtube.com/watch?v=6KvqeuDYCVE
1990 година.
Най-отгоре е USSR.

Too 10 countries by crude oil production fromm 1990 to 2017.
Другарю, след 1991 година СССР престана да съществува. В 1990 добива най - много нефт. Което го твърдях и показах. И си мизерстваха най-правилно. През всичките години на съветска власт. Бях там. Видях. В 1983г. Дори БГ им се виждаше рай.

Така де, 1991 спира да съществува, а ти показваш данни от последната година от съществуването му. За да се повярва на твърдението ти, трябваше да покажеш данни за периода 1963-1990, още повече, че „През всичките години на съветска власт“ са твои думи, не мои.

За стоманата и чугуна ще проверя и ще репортвам.

Ами успех. И помни думите си -- „най-много чугун и стомана“. Да ти натъртя -- „най-много“, че ти много обичаш да се въртиш като фурнаджийска лопата. И не забравяй ЕС като какво започва жизнения си път.

Продължаваме да говорим за СССР. Каква 1917 година? Манипулатори.

Умнико, къде съм споменал 1917 година? И имаш наглостта да наричаш някой друг манипулатор?!

И вземи и разбери най-после, че аз нищо не съм споменавал за мизерия(та) в Съветския съюз. Виж и погледни много внимателно какво съм цитирал от коментара ти и съответно какво коментирам. Да не се обидиш после, като кажа че пак араламбиш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10851 -: Юли 25, 2021, 00:17:08 »
За мен е достатъчно, че в последната си година СССР произвежда най-много нефт. Нали това твърдях. Не съм тръгнал да я сравнявам във всички години на съществуване ѝ. Когато го гътнаха, закриха. добиваше най-много.
Това е. Не го закриха  в 1963-1990. Нали?
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 00:24:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10852 -: Юли 25, 2021, 00:19:14 »
Някой има ли идея дали някоя одбанките край лак леман приема hdi за валута или си искат франци?
Тоя индекс не е за пред банките, а за разговори пред лагерния огън около, да речем, Lac de Barrage de Petit soie.
 :smokin: :0007:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10853 -: Юли 25, 2021, 00:20:42 »
Бе не си прав. И преди сме в групата страни с HIGH HUMAN DEVELOPMENT (където са 45 страни), сега ни слагат в групата VERY HIGH HUMAN DEVELOPMENT с общо 62 страни (това е нова група, по новия алгоритъм, за който говориш) - а в HIGH HUMAN DEVELOPMENT са 55 страни, започвайки със Сърбия.
Но на мен лично този индекс не ми внушава особен респект - причините са дълги за обяснение и затова ще ги спестя.

естествено, че съм прав. и преди, и сега сме в най-високата група, обаче преди сме били по средата на групата на най-високоразвитите страни /27 от 45/, докато сега сме в долния ѝ край /52 от 62/. аз на това му викам регрес.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10854 -: Юли 25, 2021, 00:24:05 »
За мен е достатъчно, че в последната си година СССР произвежда най-много нефт. Нали това твърдях. Не съм тръгнал да я сравнявам със всички години на съществуване ѝ.
Това е.

Не, не твърдиш това. Твърдиш, че

Та СССР добиваше най-много нефт, чугун и , стомана...ракети дори най-много, а народа мизерстваше там.

а това е нещо, много различно. Но пък е типично за теб.

И да ти помогна -- през 1990 г. СССР е на второ място по производство на стомана, не на първо. И не се опитвай да араламбиш с това, кой е на първо.

По въпроса за мизерията те оставям да проповядваш сам.
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10855 -: Юли 25, 2021, 00:37:24 »
Тоя индекс не е за пред банките, а за разговори пред лагерния огън около, да речем, Lac de Barrage de Petit soie.
 :smokin: :0007:

Яз. Копринка наистина е най-доброто място за тва  :0007:

Неактивен Соколу Мехмед паша

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 23
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10856 -: Юли 25, 2021, 00:39:35 »
Quote (selected)
Последният такъв - един черкезин се забавил с коня си из Искровете - Мацкурово или Сръбско село и го пребиват с камъни и заравят в ИскърО.
Ех, ефенди, караш ме да си спомням разказите на старите акънджии в Костантиние. Чудни, богати земи завладявали по пътищата към залеза, към София, към Прищина, към Видин, но все калпав народ намирали. Желязото буквално се стичало от планините, но нямало кой да се наведе да го вземе, никой не знаел как да го събере, как да го претопи, как да го изкове. Та се наложило Фатих султан, Михалоглу Хъзър бей, Миннетоглу Мехмед бей, комшията Малкочоглу Яхия паша и още много други славни правоверни мъже, мир на праха им, да доведат люде кадърни, знаещи и можещи, от Босна, от Сърбия, от Ердел, че да отпочне най-накрая демирджийството в Рила, Витоша и из Балкана.
Тъй била тя, ефенди, и тъй ще е тя. Калпав народ, само се пита "а сега накъде", но да намери пътя не смее, не може и не иска ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10857 -: Юли 25, 2021, 00:40:35 »
Всъщност народът каза друго...
62.9% от тоя народ няма доверие на нито един от тях. Писнало му е от отсвирени политици и претоплени манджи.

https://www.lentata.com/page_22769.html

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10858 -: Юли 25, 2021, 01:00:37 »
И да ти помогна -- през 1990 г. СССР е на второ място по производство на стомана, не на първо. И не се опитвай да араламбиш с това, кой е на първо.
Да ти натъртя -- „най-много“ :lol:
Да видим дали си прав?
СССР между 1986 и 1989 година произвежда около 160mmt (million metric ton) = 176 милиона тона. След 1990 пада.
Тук:
https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01vL9mK9FIghzNZWTpyW5T1Ak_dXA:1627159573882&source=univ&tbm=isch&q=Steel+production+in+USSR+1990&client=firefox-b-1-d&sa=X&ved=2ahUKEwj73ZLjyfzxAhXDFVkFHelJCjIQjJkEegQIFBAC&biw=1320&bih=684#imgrc=Hp-EjZ9P8y73cM

САЩ
https://digital.library.unt.edu/ark:/67531/metadc821167/m2/1/high_res_d/RL31748_2003Feb14.pdf
80 милиона short ton. Трета страница.
=  79 милиона тона
Конверсийте тук:
https://www.metric-conversions.org/weight/short-tons-to-metric-tons.htm
 
и тук:
https://www.chapelsteel.com/metric-tons-tons.html

В щатите почва криза 1990 година в стоманата, но то и в бившия СССР пада продукцията. Но около 1990 СССР са на първо място по производство на стомана.
Дай си твойте данни да сравним! Празни приказки за араламбене не ми се слушат.
За нефт и стомана съм прав. Ще проверя за чугун. Тук Бачо Кольо трябва да ги знае по-добре нещата.
Давам за последните години на съществуване на СССР.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 01:26:33 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10859 -: Юли 25, 2021, 01:07:37 »
естествено, че съм прав. и преди, и сега сме в най-високата група, обаче преди сме били по средата на групата на най-високоразвитите страни /27 от 45/, докато сега сме в долния ѝ край /52 от 62/. аз на това му викам регрес.
Да бе да.
Въпрос на желание е да извъртим нещата според каквото ни се иска.
Да речем - в тези преди нас са 6 страни от бившия СССР (вместо една), добавени са липсващите в предишната класация малки страни като Лихтенщайн, Андора, Кипър, Люксембург, Малта и Исландия (т.е. можем да разглеждаме условно 10 позиции по-напред от 52.
Или: групата ни сега е  VERY HIGH HUMAN DEVELOPMENT с 55 страни, старата ни група беше   HIGH HUMAN DEVELOPMENT (в нея са сега 45 страни), т.е. ние сме на 52 позиция от 100 страни.
Това е чиста загуба на време и енергия.
 :smokin: