Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:13:54

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1829018 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10920 -: Юли 25, 2021, 13:34:20 »
Нищо подобно - просто в стария паспорт за пътуване имаше превод на френски език.

Само, че 66-ти има предвид не паспортите за пътуване, а старите зелени паспорти, които започнаха да подменят някъде в началото на 80-те години с нови зелени паспорти, в които имената бяха изписани само на кирилица.

А френският език беше приет за транслитерация на латиница. На него бяха изписвани и имената на железопътните гари и спирки.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10921 -: Юли 25, 2021, 13:40:34 »
Quote (selected)
ДПС се загрижи кой ще влезе в кабинета на ИТН
Няма да взимаме съвети от никой, нито ще позволим някой да ни казва кои са хората, коментира Тошко Йорданов
...
Повечето от идеите ни съвпадат, но имаме и различия, посочи Карадайъ
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/dps-se-zagrizhi-koy-shte-vleze-kabineta-na-itn
Като ги слушам всички имат общи идеи, вече имат 3/4 от гласовете на дупетатите,
Могват да променят и конституцията, ама как ви ли ще ги забъркат ще видим.
Иначе Тошко от Африка не е мръднал в цивилизационното си развитие:
Ще преговаряме само ако ни подкрепите, а какво ще правим ще видите!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10922 -: Юли 25, 2021, 13:43:55 »
Според мен правителство на айтиен ше мине, щото всички се опасяват от по-слаби резултати при нови избори.

Колко ше се задържи е друг въпрос...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10923 -: Юли 25, 2021, 13:55:08 »
Правителството ще е ИТН-ГЕРБ-ДПС.
Или по точно ГЕРБ-ДПС-и т.н.
Ако изобщо го внесат.
Колку и да твърдят че няма коалиция, същественото е с чии гласове е избрано.
Впрочем вече им избраха председател на парламента.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 14:02:56 от 66 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10924 -: Юли 25, 2021, 16:09:12 »
Според мен правителство на айтиен ше мине, щото всички се опасяват от по-слаби резултати при нови избори.

Колко ше се задържи е друг въпрос...
Така е. Обаче всички те имат нужда от правителство, което да свърши няколко важни работи, като от това всеки спечели точки за следващите предсрочни. На твърдоглавите вождове на ИТН трябва да им е ясно, че трябва да си приберат непопулярните и ненавременни идеи (гласоподавателите им съвсем не са богаташи с бентлита, дет вика едно момче от служебното) и да се разберат с останалите партии за 4-5 приоритета с хоризонт година.
Не че пиша нещо ново, но да се обадя.  :smokin:


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10925 -: Юли 25, 2021, 16:12:26 »
А аз се обаждам да споделя, че споделям същата мисла. А, щях да забравя - Бентли, Ферари, Ламборгини и пр. са марки за парвенюта. :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10926 -: Юли 25, 2021, 16:28:41 »
Така е. Обаче всички те имат нужда от правителство, което да свърши няколко важни работи, като от това всеки спечели точки за следващите предсрочни.
Ще видим. Още следващата седмица се очертава да стане интересно покрай внасянето на актуализацията на бюджета. Ако коалиция ГЕРБ- и т.н. я провали, може чалгарите да се самоубият и преди да стигнат до правителство.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 16:36:22 от 66 »

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10927 -: Юли 25, 2021, 16:32:08 »
Засега самоубийствата са на Позитано.Мноо Куул са сцените.Дърева води щурма...

 :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10928 -: Юли 25, 2021, 16:32:27 »
Добре е, че всички т.н. партии стават еднодневки. Не бива да допускаме изхвърлените зад борда да се промушват отново. Няма време за глупости.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10929 -: Юли 25, 2021, 16:34:35 »
Засега самоубийствата са на Позитано.Мноо Куул са сцените.Дърева води щурма...

 :smokin:
Кво "шурмува" тва амгълче?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10930 -: Юли 25, 2021, 16:37:32 »
Неприятно е да се окажеш от другата страна на екрана. Вместо да даваш безкрайни обещания, да разпределяш крайни ресурси. Освен това, за тази година, поради ковид има гласувани едни 5 милиарда държавен дълг. За другата година ще е интересно кой би се осмелил да гласува още 5 милиарда за изяждане. При това за сегашното ниво. А бюджетът ще го прави новото правителство, ако има такова разбира се.
Противно на много стереотипи, приоритет не е основно това, което ще правиш, а онова, което няма да направиш за да изпълниш "приоритета". След като си обещавал всичко на всички, приоритети просто няма.
Освен това, зимата не е много далечко, а подготовката за нея не е и започвала. А преди това е и есента, с ковида, новата учебна година и други прелести.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10931 -: Юли 25, 2021, 16:38:11 »
Quote (selected)
Нинова коментира по-късно, че демонстрацията, организирана от Кирил Добрев, шефа на столичната организация Калоян Паргов и ексдепутата Весела Лечева, е показала силата на опозицията - 60 души от 82 000 партийни членове. "Тези хора не представляват никого, освен себе си. Не могат да ми искат оставката, защото те не са ме избрали", пренебрежително заяви водачът на БСП.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bsp-shte-reshi-za-pravitelstvoto-sled-kato-itn-obyavi-ministrite
И е права, ще я свалят само тези които са гласували за нея, ако решат независимо от парговци и добревци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10932 -: Юли 25, 2021, 16:42:29 »
Ще видим. Още следващата седмица се очертава да стане интересно покрай внасянето на актуализацията на бюджета. Ако коалиция ГЕРБ- и т.н. я провали, може чалгарите да се самоубият и преди да стигнат до правителство.
Тоест временното правителство ще направи бюджета, по който ще управлява ОФ-то??? Ще е интересно да се види.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10933 -: Юли 25, 2021, 16:49:41 »
Ми който може го прави, който не може се лензи от талавизора.
Калинчо кога сме имали действащо правителство с 60+% доверие.
Май преди повече от 30 години.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 17:03:56 от 66 »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10934 -: Юли 25, 2021, 16:56:35 »
Цитат на: Butch в Днес в 01:00:37

    Да видим дали си прав?
    СССР между 1986 и 1989 година произвежда около 160mmt (million metric ton) = 176 милиона тона. След 1990 пада.
    Тук:
    https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01vL9mK9FIghzNZWTpyW5T1Ak_dXA:1627159573882&source=univ&tbm=isch&q=Steel+production+in+USSR+1990&client=firefox-b-1-d&sa=X&ved=2ahUKEwj73ZLjyfzxAhXDFVkFHelJCjIQjJkEegQIFBAC&biw=1320&bih=684#imgrc=Hp-EjZ9P8y73cM

    САЩ
    https://digital.library.unt.edu/ark:/67531/metadc821167/m2/1/high_res_d/RL31748_2003Feb14.pdf
    80 милиона short ton. Трета страница.
    =  79 милиона тона

    Конверсийте тук:
    https://www.metric-conversions.org/weight/short-tons-to-metric-tons.htm
     
    и тук:
    https://www.chapelsteel.com/metric-tons-tons.html

    В щатите почва криза 1990 година в стоманата, но то и в бившия СССР пада продукцията. Но около 1990 СССР са на първо място по производство на стомана.


Умнико, ще посочиш ли къде съм споменал САЩ? Много обичаш да слагаш думи в устата на хората, които те никога не са казвали и после да се хвърляш да ги громиш.
Дали съм "умник" е кьорава работа. Няма да си раздера ризата ако не съм.
Твърдях, че СССР е произвел най-много стомана. Последната година от съществуването му беше 1991, затова и давах продукцията на стомана в 1990.
В графиката тук:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_steel_production
World Steel Association за 1990 виждаме, че в последната си година на СССР никоя страна не добива повече стомана. Няма данни за СССР за 1990, но преди дадох с друга графика колко е добил. 160 Милиона тона Има една по-високо число - на Европа, но все пак Европейски съюз е създаден 1993г с договора от Маарстрихт.
Още веднъж: Никой не произвежда в 1990 повече стомана от СССР - 160 милиона тона.

В картинката която си дал:
https://www.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2021/06/50_Years_Of_Global_Steel_Produccion.jpg
Има следното.: Ще ти извади очите;

China overtook  US steel production in 1993 and took Japan place as top producer in 1996.
В 1990 China все още добива по 125.5 metric ton  steel (което е по-малко от 160 милиона тона на СССР), a Japan добива за същата година 110 metric ton.
Формулите за конверсия ги дадох горе. Ще се справиш.

« Последна редакция: Юли 25, 2021, 17:18:10 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10935 -: Юли 25, 2021, 16:57:42 »
Ма и ти като се запънеш ... .

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10936 -: Юли 25, 2021, 17:01:40 »
Работата стана:
А сега на къде ... се каляваше стоманата. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10937 -: Юли 25, 2021, 17:08:29 »
Ма и ти като се запънеш ... .
И ти си прав. Когато първоначално го написах не бях проверил, но сега съм вече сигурен, че съм прав за стоманата. Има числа за стомана и нефт.
Що се отнася до другото твърдение което дразни някой "другари" - защо се разпадна СССР.
Късогледо е да се мисли, че тримата предатели от Беловежката гора са виновни само, като три орисници. Или че Горбачов не ги арестува на момента. Трима или четирима не могат да разтурят една империя ако вече не е била "ripen" - узряла за това. Идеята за предателството е много скъпа на всеки който си мисли че болшевишкия социализъм по грешка (случайно) се разпадна. Имаше дълбоки причини за това. Рано или късно щеше да се разпадне, ако не направят структурни реформи. Те направиха "Гластност" и разрушиха държавата. Което не направи Велик Китай.
Признавам си, в 1990 година не гледах така на нещата. И аз мислех за предателите Горбачов и пиянката Барух Елця за единствени виновници за разсипията на соца. Другарят Дън обаче е виждал по-далече. Взел е правилно решение.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 17:19:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10938 -: Юли 25, 2021, 17:24:34 »
Остави тия неща. Минали работи. Лошото е, че пропуснахме да си оправим кошарката. Има смисъл донякъде да се спори за нашите продажници. Разминахме се с кървища, но ченгетата ни изиграха. Като подарък получихме ДПС и сега слушаме дълбокомудрения им водач в темпо ларго и адажио.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10939 -: Юли 25, 2021, 17:27:57 »
Остави тия неща. Минали работи. Лошото е, че пропуснахме да си оправим кошарката. Има смисъл донякъде да се спори за нашите продажници. Разминахме се с кървища, но ченгетата ни изиграха.
Чак па да сме се разминали!
На някой територии смъртта мина и отмина, нас ни закачиха за кръвна банка и 30 години капка по капка ни обезкървяват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10940 -: Юли 25, 2021, 18:17:13 »
Бойко Рашков обеща, след изборите на 11-ти да публикува списъка с магистрати, с недекларирани авоари и имоти в чужбина, не го направи.
Вие си ги избрахте!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10941 -: Юли 25, 2021, 18:18:51 »
Те сами си казаха, нали гласуваха за Гешев. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10942 -: Юли 25, 2021, 18:20:02 »
Другаря Дън въведе капитализъм в началото от Дикенсов тип.

Руснаците дори и днес в мнозинството си искат некфи "социалки" без да стоплят че отначало требе лудо бачкане и изгърбване и чаак след това след неколко поколения идва лайфа .

Така, че няма как от тях да бяха станали китайци.

Пък и те просто не могат да бъдат така мобилни и иновативни.Не са търговска нация, каквито са китайците и англосаксите.Свинаренко беше казал, че стават основно за писатели и войници.

Ей го и днес Путин се лендзи че може да избомби всеки ама нали Ротшийлд го е хванал за топките.. 

 :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10943 -: Юли 25, 2021, 18:25:05 »
Quote (selected)
Ей го и днес Путин се лендзи че може да избомби всеки ама нали Ротшийлд го е хванал за топките..

Как пък не чух либераст да се опита да хване нещо друго. :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10944 -: Юли 25, 2021, 18:26:24 »
Наистина е крайно време вместо за филство и фобство да се пометем къщичката.Щот много мирише на вкиснало.

Тотална корупция и шуробаджанащина.Тиквата достигна невиждани висоти.Все се е крало крало ама да се крадат 8 милиарда без обществени поръчки е зловеща история.Тва са много пари дори за икономически  мастодонти, като САЩ, Китай или ЕС....




Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10945 -: Юли 25, 2021, 18:28:32 »
Quote (selected)
ама да се крадат 8 милиарда без обществени поръчки е зловеща история.

Което ме връща на думите на Ванга, че България е една богата и благословена "човешка длан". :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #10946 -: Юли 25, 2021, 18:32:39 »
"Новото правителство ще бъде 100% соросоидно" (радиоинтервю с доц. Валентин Вацев)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10947 -: Юли 25, 2021, 18:48:14 »
"Новото правителство ще бъде 100% соросоидно" (радиоинтервю с доц. Валентин Вацев)
Няма бе, той Шорош не е чак такъв загубеняка да се фаща с тях. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10948 -: Юли 25, 2021, 19:40:43 »
Което ме връща на думите на Ванга, че България е една богата и благословена "човешка длан". :t0301:

"Повечето од нещата, които казват, че съм казала, не съм ги казала."
Ванга
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 21:02:47 от wreckage »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10949 -: Юли 25, 2021, 19:42:35 »
"Повечето од щатата, които казват, че съм казала, не съм ги казала."
Ванга
Мое пък да си ги е мислила! :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10950 -: Юли 25, 2021, 19:44:57 »
Единственото, което е казала Ванга, е:
"Не си купувайте бетамакс касети."

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10951 -: Юли 25, 2021, 19:46:54 »
Quote (selected)
Не гледам нито на кафе, нито на карти. Гледам накриво.
Отпусни се бе човек! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10952 -: Юли 25, 2021, 20:11:34 »
"Повечето од щатата, които казват, че съм казала, не съм ги казала."
Ванга
Всъщност какво е казала Ванга няма особено значение.
Акo няколко милиона души вярват, че е казала нещо, то то ще се случи :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10953 -: Юли 25, 2021, 20:23:38 »
Дали съм "умник" е кьорава работа. Няма да си раздера ризата ако не съм.

Вярно, не си умник, чукча-писатель си, който не чете какво му е написано. в резултат на което пише празни приказки. и след това реве, когато някой му го каже.

Твърдях, че СССР е произвел най-много стомана. Последната година от съществуването му беше 1991, затова и давах продукцията на стомана в 1990.

В графиката тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_steel_production
World Steel Association за 1990 виждаме, че в последната си година на СССР никоя страна не добива повече стомана. Няма данни за СССР за 1990, но преди дадох с друга графика колко е добил. 160 Милиона тона Има една по-високо число - на Европа, но все пак Европейски съюз е създаден 1993г с договора от Маарстрихт.

А аз ще снощи те предупредих да прочетеш историята на ЕС, какво е била през 1990 г. и как е възникнала през 1955 г. Но ти, като истински чукча-писатель, реши да не четеш какво ти е написано, а д акараш през просото.

Между другото каква графика те бърка на страницата на wikipedia?! И искаш да те взимам на сериозно?!

Още веднъж: Никой не произвежда в 1990 повече стомана от СССР - 160 милиона тона.

Още веднъж -- през 1990 г. в ЕИО са произвели повече стомана от СССР.

В картинката която си дал:
https://www.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2021/06/50_Years_Of_Global_Steel_Produccion.jpg

Има следното.: Ще ти извади очите;

China overtook US steel production in 1993 and took Japan place as top producer in 1996.

В 1990 China все още добива по 125.5 metric ton  steel (което е по-малко от 160 милиона тона на СССР), a Japan добива за същата година 110 metric ton.

Формулите за конверсия ги дадох горе. Ще се справиш.

Аз съм се справил, но явно ти не успяваш -- да са те учили навремето, че в една графика данните, които се сравняват се дават в едни и същи мерни единици, така че формулите за конверсия може да си ги разглеждаш сам.

И ще покажеш ли къде споменавам САЩ, Китай или Япония, че ги намесваш в спора?!

На графиката, която съм показал ясно се вижда, че СССР никога не е била на първо място по производство на стомана, както се изхвърли ти. Никога.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10954 -: Юли 25, 2021, 20:25:16 »
Ма и ти като се запънеш ... .

Започва да араламби, че и се обижда като му го кажа. Може да погледнеш какво ти е отговорил на коментара ти :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10955 -: Юли 25, 2021, 20:29:27 »
Всъщност какво е казала Ванга няма особено значение.
Акo няколко милиона души вярват, че е казала нещо, то то ще се случи :smokin:
като например?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10956 -: Юли 25, 2021, 20:33:54 »
А аз ще снощи те предупредих да прочетеш историята на ЕС, какво е била през 1990 г. и как е възникнала през 1955 г.
Няма ЕС преди Маастрихт 1993. Точка. Преди това има съюз за стомана. Никакъв ЕС няма в 1955г. Тчк.
Справи се с историята! В 1990 Източна Германия се обедини с Bundesrepublik Deutschland, не с ES.
Откога ЕС го смятаме за държава? Нещо да не съм пропуснал?.
Трябва да си видя паспорта! Последно беше БГ. Кой знае защо вътре пише, че паспорта е собственост на Република България, не на някакво си междинно образувание с тенденция за дезинтеграция ЕС. Обединение където северът и западът грабят изтока и юга. БГ има полза от него като дупка у кофа.
« Последна редакция: Юли 25, 2021, 20:48:52 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10957 -: Юли 25, 2021, 20:54:22 »
Няма ЕС преди Маастрихт 1993. Точка. Преди това има съюз за стомана. Никакъв ЕС няма в 1955г. Тчк.

Има ЕИО. Точка. Споменах ти за нея. Две точки. Преди нея има общност за въглища и стомана. многоточие.

Справи се с историята!

Както виждаш, аз съм се справил. Преди теб -- още снощи ти го споменах и те предупредих да не настъпваш тази мотика. Не ме четеш, ще страдаш сега.

Откога ЕС го смятаме за държава? Нещо да не съм пропуснал? Имате ли паспорти от ЕС?

Не е нужно да го смяташ за държава, за да имат обща политика. Специално за въглищата и стоманата е още от 1955 г.

Трябва да си видя паспорта! Последно беше БГ. Кой знае защо вътре пише, че паспорта е собственост на Република България, не на някакво си междинно образувание с тенденция за дезинтеграция ЕС. Обединение където северът и западът грабят изтока и юга. БГ има полза от него като дупка у кофа.

Ами погледни си го, но сложи поне очилата си, за да може да обясниш след това защо се опитваш да изместиш темата. Спорът не е за това.
the lamers club honourable member …

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10958 -: Юли 25, 2021, 20:59:56 »
Quote (selected)
...защото когато захванахме с комшията и колега Рюстем паша да вдигнем на крака...

Можеш ли да ни светнеш кои сте тия дето сте се били захванали?
Така, с думи да го напишеш, за предпочитане на българската азбука. Та да ни стане ясно ти, драги, какво си...


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10959 -: Юли 25, 2021, 21:05:09 »
Откога ЕС го смятаме за държава? Нещо да не съм пропуснал?.
ЕС никога не е бил и повидиму нама да бъде държава  :smokin:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10961 -: Юли 25, 2021, 21:08:44 »
https://segabg.com/category-observer/sporut-za-evroto-lukatushi-osanna-razpni-go

Ако имаш лични (не фирмени) пари фбанка - флевове ли ги държиш или февро/долари/франци?  :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10962 -: Юли 25, 2021, 21:15:06 »
Ако ЕС не се превърне в СЕЩ то тогава ще бъде сол ташак на САЩ.

Кое по ви допада?

 :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10963 -: Юли 25, 2021, 21:17:21 »
ЕС съвсем поплан сисе превръща в СЕЩ  :0007: :0005:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10964 -: Юли 25, 2021, 21:18:08 »
Битката е да се освободят и усвоят едни 18 милиарда евро затворени в БНБ.
Другото е пушилка за замаяване на работните пчелички.
Тия пари са им трън в очите докато не ги опоскат и тях няма да мирясат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10965 -: Юли 25, 2021, 21:20:09 »
Серж, и двете страни са прави.От една страна ни трябва големият лост на Кредитор от последна инстанция, от друга
https://www.youtube.com/watch?v=GhxqIITtTtU

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #10966 -: Юли 25, 2021, 21:21:21 »
https://www.facebook.com/lalovmetodi/posts/2937338549811955

Quote (selected)
С Ъ О Б Щ Е Н И Е
от Методи Орлинов Лалов
Относно: извършено престъпление от общ характер по чл. 325, ал. 2, вр. ал. 1 от Наказателния кодекс (НК) от г-н Бойко Методиев Борисов, председател на политическа партия „ГЕРБ“
Правно основание: чл. 205, ал. 1, вр. чл. 209, вр. чл. 208, т. 1 от Наказателно-процесуалния кодекс (НПК)
УВАЖАЕМИ ПРОКУРОРИ,
На 24.07.2021 г., в рамките на своя публична проява в село Бата, община Поморие, област Бургас, започнала в 18:24 часа, председателят на ПП „ГЕРБ“ г-н Бойко Методиев Борисов, изрече редица неверни твърдения, направи манипулативни внушения и отправи обидни квалификации към свои политически опоненти, сред които и такива, които бяха адресирани към служебния министър на вътрешните работи: „Ще ме чегърта и щял да се саморазправи тоя пияница! С гол г*з таралеж ще мачкаш – това мо'а да ти кажа, н*щастник такъв!“.
Това публично мероприятие на бившия министър-председател г-н Бойко Борисов беше разпространено чрез излъчване на живо от същата дата и час посредством неговия профил във Фейсбук, като намери и широко медийно отражение и по този начин стана достояние на значителен брой хора, включително на мен.
Въз основа на описаната фактология може да се направи обоснован извод за извършено престъпление от общ характер против реда и общественото спокойствие, включително за неговия автор. Г-н Бойко Методиев Борисов, в качеството му на лице, заемащо отговорно обществено положение – председател на парламентарно представената ПП „ГЕРБ“, извърши непристойни действия – каза публично в присъствието на значителен брой хора следните думи и изрази, насочени към служебния министър на вътрешните работи: „тоя пияница“, „с гол гъз таралеж ще мачкаш“, „нещастник“. Макар казаното да е насочено към лице, заемащо публичен пост, към което поради това границите на допустимата критика са по-широки отколкото към обикновения гражданин, чрез него г-н Бойко Борисов несъмнено премина допустимите граници на свободата на изразяване на мнение (в тази връзка вж. разясненията на Европейски съд по правата на човека в решението му по делото Обершлик срещу Австрия). И това е така, тъй като използваните от него думи и изрази по никакъв начин не допринасят към публичната дискусия по даден политически въпрос, чрез тях не се информира обществото за теми от обществен интерес и не се отправят съдържателни критики към поведението на конкретно публично лице. Нещо повече, използваният от г-н Бойко Борисов език (същият употребява често подобен в публичните си изяви) е обективно неприличен и унижаващ и чрез него се изразява оскърбително отношение на автора към друго лице. Макар обективираните просташки думи и изрази да представляват обидна персонална атака (защитата на пострадалото лице се осъществява по негова преценка и по частен ред), в която прозират и лични мотиви на г-н Бойко Борисов, чрез тях несъмнено се нарушава и общественият ред и се изразява явно неуважение към обществото (така и Постановление на Пленума на Върховния съд № 2/29.06.1974 г. по н. д. № 4/1974 г.), тъй като същите са в явно противоречие с доброто възпитание и със стремежа за провеждане на спокоен, културен, аргументиран и съдържателен дебат по обществено значимите въпроси, при който несъмнено не следва да се засягат по недопустим начин честта и достойнството на останалите граждани. 
Макар правното квалифициране на деянието на г-н Бойко Борисов да не е задължение на съобщаващия (арг. от чл. 211, ал. 2 и чл. 209, ал. 1 и ал. 2 от НПК), а да е дължимо от органите на досъдебното производство, доколкото в конкретния случай не просто са налице достатъчно данни, от които да се изведе юридическата квалификация, а категорични факти, следва да се посочи, че извършеното от г-н Борисов покрива признаците на престъпния състав по чл. 325, ал. 2, вр. ал. 1 от НК – хулиганство, което се отличава с изключителен цинизъм.
Описаната фактология съдържа достатъчно данни за образуване на наказателно производство (чл. 211, ал. 1, вр. чл. 207, ал. 1 от НПК), поради което и като обществено ангажиран гражданин, юрист, дългогодишен наказателен съдия и политик и в изпълнение на обществения ми дълг по чл. 205, ал. 1 от НПК – като лице, възприело извършено престъпление, което има не само право, но и задължение да уведоми органите на досъдебното производство за неговото извършване (чл. 205 от НПК), което и правя с настоящото съобщение, Ви призовавам да образувате досъдебно производство и да проведете обективно, пълно и всестранно разследване по реда на НПК.
       С уважение,   
               Методи Лалов     
            (подписано с КЕП)"

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10967 -: Юли 25, 2021, 21:22:26 »
С 51 на 49 скош фпоследната секунда съм заеврото.

Колкото и да харесвам новия дизайн на банкнотите на бене бе.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10968 -: Юли 25, 2021, 21:23:59 »
Лалов го играе абсолвентка от Института за благородни девици.Няма лошо да се трича Баце- но с юмрук в мутрата, не да се ебаваш че бил политнекоректен

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10969 -: Юли 25, 2021, 21:27:53 »
Еврото, особено броено на кило , не е лошо.Но кви маймуни са следващото правителство на Кръглата маса(макар че смятам че първо ще минем през две в едно преди да конструират "експерно" в стил Беров, но по-скоро "забогабратянекупувайте" на Попов) не е истина.Жан ще ни се види цвете.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10970 -: Юли 25, 2021, 21:28:52 »
Имам некви подобни съмнения...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10971 -: Юли 25, 2021, 21:29:47 »
С 51 на 49 скош фпоследната секунда съм заеврото.

Колкото и да харесвам новия дизайн на банкнотите на бене бе.
Предполагам повечето развяващи задници извън България са тъй :smokin:
Че видим кат почнат фалитите в ойрозоната кво че викат. А доста държави от там са в технически дифолт. Спасява ги изкупуването на "боклук" от ЕЦБ и отрицателните лихви.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10972 -: Юли 25, 2021, 21:31:07 »
Предполагам повечето развяващи задници извън България са тъй :smokin:
Че видим кат почнат фалитите в ойрозоната кво че викат. А доста държави от там са в технически дифолт. Спасява ги изкупуването на "боклук" от ЕЦБ и нулевите лихви.

Ше почнат колкото почнаха 2011  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10973 -: Юли 25, 2021, 21:33:31 »
Що колку години викаш мое са поставя пиеската "евро за смет".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10974 -: Юли 25, 2021, 21:34:35 »
Топ 3 естествени врагове натаралежа:
1. Лисица
2. Бухал
3. Гол гъз

 :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10975 -: Юли 25, 2021, 21:36:28 »
Quote (selected)
Освен това българските банки ще освободят огромната ликвидност, която са принудени да поддържат, и това им носи загуби. Цената на тази свръхликвидност оскъпява кредита в момента. Когато левът изчезне, ще се освободят 18 млрд. евро, държани като покритие на валутния борд. Тези пари могат да се използват за управление на външния дълг. Българските фирми ще спечелят от онези 300 млн. лв., които плащат годишно за обръщане на левове в евро и обратно. Улеснението е и за туристите - входящи и изходящи.
https://segabg.com/category-observer/sporut-za-evroto-lukatushi-osanna-razpni-go
Могат но няма да се ползват да за покриване на стари кредити, а ще потънат в "нови проекти" и пак няма да има пари за АЕЦ или нещо полезно.
Ако някой си мисли че банките ще отпишат 300 милиона и няма да ги компенсрат с други такси значи се казва Хърсев.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10976 -: Юли 25, 2021, 21:37:31 »
Що колку години викаш мое са поставя пиеската "евро за смет".

Не знам. А и не е чак толко важно :smokin:
« Последна редакция: Юли 26, 2021, 12:12:52 от SgtTroy »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10977 -: Юли 25, 2021, 21:38:31 »
Критиката че еврото е помпа осигуряваща нетен трансфер- измукване, от периферията към Германия, Холандия(вечеНидерландия без друга опция)и отчасти Франция са верни.Но ние, със Съвета, сме подложени на внос на инфлация, изсмукват ни, едновременно нямаме БНБ(БНБ  е ликвидирана със закона за Валутният съвет-остана сал табела) да да налива хеликоптерни пари в синхрон с Берлин.Прее...цакани камилчета.И пак остава въпроса- бихте ли дали тежък тъп предмет с атоматично зареждане в ръцете на маймуните , които са ни "елит"?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10978 -: Юли 25, 2021, 21:40:04 »
Quote (selected)
Таралеш, таралеш, само знаеш да бодеш!
одкъс од протестна песен срещу таралежа, известен ф Ловешко като "тараляк".

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10979 -: Юли 25, 2021, 21:48:04 »
Иначе България треа да мине на хартиени биткойни, като ена пачка хартиени одговаря на 0,00001 стандартен биткойн.