Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 10, 2024, 06:27:57

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1890640 пъти)

0 Потребители и 53 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7752
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12180 -: Август 02, 2021, 08:27:55 »
А съм също повече от сигурна, че ми-туто има още по малко отношение към настоящата тема, ОНЦИ
а аз съм убеден, че ти не искаш да се правиш на модератор под орехова сянка, ама хич. така че по-добре не се опитвай.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7752
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12181 -: Август 02, 2021, 08:28:48 »
Тоя го забравих.

те него бяха пльоснали в правната комисия миналия парламент, може и сега пак той да е. което показва една дъъъъъъъълга банка кадри.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12182 -: Август 02, 2021, 08:30:26 »
Има. Петър Илиев, за когото се изприказва много тези дни, а вероятно и други. Проблемът не е дали има, проблемът е дали Славчо и сценаристите му слушат.

Силно се съмнявам да слушат друго, освен вътрешните си гласове.
Или, ако слушат, то некой много умело да ги хлъзга към под 4% на следвашите избори.
Тва е толко аматьорска работа, че не е истина...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12183 -: Август 02, 2021, 08:32:16 »
има бе, не се тревожи, руди василев си е виден адвокат по спортните дела, даже се е борил в международния спортен съд в лозана.
така че той е перфектният съветник по отношение на трансферните права на кандидат-премиерите.
:cool-1084:

Ми тогаз да се надяваме, че ще ги трансферира бързичко един по един /все едно в коя посока!/, за да не задръстват тук пейзажа ...  :lol:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8843
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12184 -: Август 02, 2021, 08:34:42 »
И става безпощадно ясно, Слави е марионетка на Доган!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4352
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12185 -: Август 02, 2021, 08:36:53 »
Силно се съмнявам да слушат друго, освен вътрешните си гласове.
....
Тва е толко аматьорска работа, че не е истина...
:thup:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12186 -: Август 02, 2021, 08:39:25 »
а аз съм убеден, че ти не искаш да се правиш на модератор под орехова сянка, ама хич. така че по-добре не се опитвай.

А сега – , щото имам да върша некои важни дела ... Но за кратко!!!


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4352
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12187 -: Август 02, 2021, 08:42:17 »
И става безпощадно ясно, Слави е марионетка на Доган!
Ще споделя:
В момента всички разбират, че десният (ДПС) и левият (Пеевски) крак на Доган силно* се клатят.
 Едва ли някой доброволно ще приеме ролята на негова марионетка.

*До такава степен, че нищо чудно скоро да станем свидетели на неговото сгромолясване.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12188 -: Август 02, 2021, 08:44:03 »
Quote (selected)
Тва е толко аматьорска работа, че не е истина...

Да.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12189 -: Август 02, 2021, 08:45:11 »
С хапката ТЕЦ Варна може да се задави зле.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12190 -: Август 02, 2021, 08:46:51 »
А аз ще задам тук въпроса си още веднъж, защото ми се струва, че е важен:

Има ли партия ИТН някакъв официален или неофициален ЮРИДИЧЕСКИ СЪВЕТНИК, който да дава акъл на Слафчу?!? :t1815:

Тъй като в очакване на нови разговори/преговори между тая партия и ДБ, "Изправи се! Ние Идваме!" и БСП май не са точно тук времето и моментът да обсъждаме "черната кутия" (imho) ...  :no:
...Ива Митева, Виктория В., спортния адвокат, аз лично подозирам и двама роялисти (Вълчев и Герджиков)  - и това само от публичните фигури.

Съвсем друг въпрос е, че в трупата на тошковците - и при тях има нещо като "гражданска квота" - баба Мика, ИваМи., онзи професор с ваксините и някои други - възропта преди десетина дни против кабинета "Василев", заплаши с публичен револт и Василев беще оттеглен под благовиден предлог.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12191 -: Август 02, 2021, 08:50:21 »
И става безпощадно ясно, Слави е марионетка на Доган!

Това би било най-резонно нещо. ДПС се бори за оцеляване и не може да стои безучастно. Всички са против тях, вече започнаха да им затапват кайнаците. Пеевки изгърмя, фирмите им в строителството са шунтирани, скоро ще почне и чистка в съдебната власт и по места. Единственото им спасение е да опитат да се договорят със силния на деня и пак да стоят отзаде. С герп как се сдушиха? Хем дето бяха хиени. Що да не го направят с едни аджамии?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8843
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12192 -: Август 02, 2021, 08:54:26 »
Само питам, кой финансира телевизията 7/8?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12193 -: Август 02, 2021, 08:54:30 »
Quote (selected)
Съвсем друг въпрос е, че в трупата на тошковците - и при тях има нещо като "гражданска квота" - баба Мика, ИваМи., онзи професор с ваксините и някои други - възропта преди десетина дни против кабинета "Василев", заплаши с публичен револт и Василев беще оттеглен под благовиден предлог.

Подозирам, че и вчера, след безобразието, наречено "Отговори на актуални въпроси от последните 2 седмици" и произведено от Славчо с Тошко в ролята на Севда, същите от гражданската квота, която славчовците очевидно са замислили като фасаден тапет, са заплашили със същото.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12194 -: Август 02, 2021, 08:57:39 »
Ще споделя:
В момента всички разбират, че десният (ДПС) и левият (Пеевски) крак на Доган силно* се клатят.
 Едва ли някой доброволно ще приеме ролята на негова марионетка.

*До такава степен, че нищо чудно скоро да станем свидетели на неговото сгромолясване.
Склонен съм да приема по-скоро само лявата част на твърдението - кракът Пеевски беше благоразумно ампутиран за спасяване на десния опорен крак.

Не виждам как и поради що движението ще се сгромоляса в обозримо бъдеще (ако изобщо)?
Преди 15-на години започна една (в началото неразбираема) трансформация на ДПС със силовото налагане на Бисеров, Костадинов, Цонев като ръководители в ДПС, в момента има и други етнически  българи и в парламентарната им група и в централното ръководство и по места, в сянката се спотайва и Денчев.

Моя мнение е, че излишно (и вероятно погрешно) се набляга основно на личността на Доан и неговата едва ли не ръководна роля, за мен (писах го след десанта "Росенец" и снимката на верандата) той вече е един болен човек, който се интересува единствено от физическото си и икономическо си спокойствие.

Не ми е попаднало разумно журналистическо или антроположко изследване за същността на тази етническа партия, за мотивите, движешите сили, интересите, стоящи зад движението - Бонго, Пепи?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12195 -: Август 02, 2021, 08:58:45 »
Начи, Екол Нормал и подобни учебни заведения в други страни подготвят кадри за админстрацията, така щото каквито и партии да управляват, да има достатъчно подготвени кадри.

За 30 години така и не се създаде нормален еквивалент на АОНСУ, в смисъл на некъв Институт за Държавна Аминистрация, или както и ще да се нарича, който да подготвя кадри за управление.

Издигането на регионален мениджър на американска компания с не особено впечатляващ оборот е не просто обида, то е гавра с идеята за това каква трябва да е подготовката на един премиер, какви трябва да са познанията му за управлението и т.н.

Постът на премиер е или за лица със силна политическа кариера, спечелили избори на различни нива, които имат достатъчно добра представа за управлението, или за много добре подготвени експерти/технократи, също със силна професионална кариера.

Профилът на настоящият кандидат слага таван до ниво началник отдел в министерство. Като политическо назначение.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4352
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12196 -: Август 02, 2021, 09:06:55 »
Моя мнение е, че излишно (и вероятно погрешно) се набляга основно на личността на Доан и неговата едва ли не ръководна роля, за мен (писах го след десанта "Росенец" и снимката на верандата) той вече е един болен човек, който се интересува единствено от физическото си и икономическо си спокойствие.

И аз така мисля за Доган.
Силата на ДПС е в електоралната му маса. А тя непрекъснато се стопява. Все повече турци и помаци гласуват за неДПС
« Последна редакция: Август 02, 2021, 16:12:03 от Bacho Кольо »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12197 -: Август 02, 2021, 09:09:28 »
Начи, Екол Нормал и подобни учебни заведения в други страни подготвят кадри за админстрацията, така щото каквито и партии да управляват, да има достатъчно подготвени кадри.

За 30 години така и не се създаде нормален еквивалент на АОНСУ, в смисъл на некъв Институт за Държавна Аминистрация, или както и ще да се нарича, който да подготвя кадри за управление.

Издигането на регионален мениджър на американска компания с не особено впечатляващ оборот е не просто обида, то е гавра с идеята за това каква трябва да е подготовката на един премиер, какви трябва да са познанията му за управлението и т.н.

Постът на премиер е или за лица със силна политическа кариера, спечелили избори на различни нива, които имат достатъчно добра представа за управлението, или за много добре подготвени експерти/технократи, също със силна професионална кариера.

Профилът на настоящият кандидат слага таван до ниво началник отдел в министерство. Като политическо назначение.
  :ok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8843
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12198 -: Август 02, 2021, 09:09:50 »
Христо Иванов: Реално да отстраним ДПС от властта, Слави: Ама ДБ иска министри, както какви предлагате министри, идете на избори, спечелете... Прави се че не разбира, отклонява разговора за ДПС.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12199 -: Август 02, 2021, 09:13:41 »
И аз така мисля за Доган.
Силата на ДПС е н електоралната му маса. А тя непрекъснато се стопява. Все повече турци и помаци гласуват за неДПС
Интересна теза.
Проучвал ли си я, имаш ли някакви по-подробни данни за това, че все повече турци и помаци гласуват за други?

Вярно е, че бедността е еднаква за българина, турчина, помака, арменеца - 30+ години това се неглежираше, наблягаше се на колективните права, затова не вярвам, че изведнъж някаква лампичка е светнала.

Дори обстоятелството, че и турският електорат се подмладява, "отваря" и започва да мисли не оправдава тезата за съществено свиване на електоралната база (30-40 000 гласа не са решаващо свиване).
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12200 -: Август 02, 2021, 09:19:44 »
И става безпощадно ясно, Слави е марионетка на Доган!
Това няма нищо общо с истината.  :125:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12201 -: Август 02, 2021, 09:27:54 »
Не е лесно да се ориентира човек. Фъркат кьор фишеци всякакви. Основно жизненият опит е важен. Не е лесно да се научи човек да разпознава лъжата. Трябва много пъти да е лъган.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12202 -: Август 02, 2021, 09:30:17 »
Не е лесно да се ориентира човек. Фъркат кьор фишеци всякакви. Основно жизненият опит е важен. Не е лесно да се научи човек да разпознава лъжата. Трябва много пъти да е лъган.
Верно. Жиснен опит и малко акъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10112
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12203 -: Август 02, 2021, 09:40:24 »
Не е лесно да се научи човек да разпознава лъжата. Трябва много пъти да е лъган.

Всеки се лъже понякога, но човек, който е лъган много пъти, се нарича балък. Колкото и да го лъжат, никога няма да поумнее и все ще се оплаква, че е бил излъган. За да не те лъжат, трябва да разсъждаваш. Не да приемаш всичко както изглежда. Няма как да се оправдаваш, че дедо цар те бил излъгал, че герп те били излъгали, че шоото били излъгали, че патриотите били излъгали и т.н. Както в лафа - все ненаучен ще ходиш.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8843
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12204 -: Август 02, 2021, 09:43:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=2s4QSLV7Vk4

За да не те лъжат, трябва да разсъждаваш. Не да приемаш всичко както изглежда.  :thup:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12205 -: Август 02, 2021, 10:01:14 »
Е то излиза, че сме, ще кажа наивници , не глупаци тотално. Тук-там накой мърда. А едно време някои по-будни клъвнали на марксизма, та отклонили масата, да се изразим по-меко, в задънен сокак. Е, кой е умен, кой е прост в таз история? Сигурно ще кажете, който грабне черпака. Тогава защо да философствуваме?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12206 -: Август 02, 2021, 10:07:56 »
Виж би требело да се провери историята с доктората. Изцяло. Пълната процедура щото нема едногодишни аспирантури и никога не е имало, та явно имаме сертификат самиздат, което си е подсъдно.

Свободна докторантура? При нея има някакъв теоретичен шанс да се справиш за една година (imho).

Но и това проверката ще го покаже. Щом има съмнения.
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3594
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12207 -: Август 02, 2021, 10:12:59 »
А едно време някои по-будни клъвнали на марксизма, та отклонили масата, да се изразим по-меко, в задънен сокак
Поне малко се огледай какво става по света и у нас, поне малко! В задънен сокак е светът, а не марксизмът.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12208 -: Август 02, 2021, 10:17:46 »
Няма да имаме щастие като китайците. Па и животът един кратък такъв. Политиката е бошлаф.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12209 -: Август 02, 2021, 10:20:43 »
Да бе, пилотска грешка, каза ''леличката'', която тук някой любезно нарече ''дама''. Не че очаквах друга реакция от господата в тоя форум. :smokin: Или официална такава.
----
Може би утре на срещата на ИТН с БСП ще научим състава на правителството. Дано са поумнели първите и здравият разум да надделее и при на'ще и при ва'ще, та да се свърши тоя водевил с елементи на мелодрама. Ей това име  бе - Пацо терасата, сега Пацо шнорхела. Лепнат му прякорите кат' каймета в сутиена на еротична танцьорка. :0005:
« Последна редакция: Август 02, 2021, 10:25:44 от Здравка »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12210 -: Август 02, 2021, 10:24:58 »
Свободна докторантура? При нея има някакъв теоретичен шанс да се справиш за една година (imho).

Но и това проверката ще го покаже. Щом има съмнения.
За свободна доктурантура би трябвало към момента на обявяване на конкурса да е бил служител на ФФ на СУ, а той очевидно не е бил.
 
ПС Утре ли ще е срещата на чалгарите с БСП?
« Последна редакция: Август 02, 2021, 10:35:31 от 66 »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12211 -: Август 02, 2021, 10:41:00 »
Аз така чух по ''Хоризонт''. Кога са другите две поканени партии не знам.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12212 -: Август 02, 2021, 10:45:33 »
Quote (selected)
ПС Утре ли ще е срещата на чалгарите с БСП?

Само са написали до медиите, че тепърва ще пращат писма до БСП, ДБО и Изправи се. За да им покажат кабинета. Толкоз. За обсъждане на тоз кабинет не видях да са написали. За подписване на споразумение - също. Та опасността да идем на трети предсрочни не е минала.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12213 -: Август 02, 2021, 10:53:10 »
За свободна доктурантура би трябвало към момента на обявяване на конкурса да е бил служител на ФФ на СУ, а той очевидно не е бил.

Аман отново от "знатоки"! За "Свободната" докторантура, всъщност "докторантура чрез самостоятелна подготовка", не се изисква конкурс или да си служител. Всеки може самостоятелно да си подготви проект за дисертация, да отиде в катедра, където има докторска програма по тази специалност и да я предложи за разглеждане. Ако му я одобрят, го зачисляват в докторската програма да си я довърши. Това са правилата по закон. Друг въпрос е, че най често тази форма се използва от вече работещи в катедрата асистенти или хора на неакадемични длъжности.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12214 -: Август 02, 2021, 10:53:17 »
Впрочем тва съобщение за медиите го няма на страницата на ИТН във фейса, където те съобщават мислите и решенията си. Що ли?  :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12215 -: Август 02, 2021, 10:57:51 »
И става безпощадно ясно, Слави е марионетка на Доган!

Не мисля. По-скоро лъсват ценните съвети на Райчев. 

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12216 -: Август 02, 2021, 11:00:08 »
За свободна доктурантура би трябвало към момента на обявяване на конкурса да е бил служител на ФФ на СУ, а той очевидно не е бил.

не съм сигурен, че това е задължително. по-скоро трябва да си намери научен ръководител от някакво звено, който да го поеме по процедурата.

но това го казвам само като възможност, не твърдя че кандидат премиера е минал през такава. най-вероятно ще се окаже, че не е.
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12217 -: Август 02, 2021, 11:00:57 »
https://www.big5.bg/2021/08/02/%d1%85%d0%b0%d0%b4%d0%b6%d0%b8%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%b2%d1%80%d1%8a%d1%87%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d0%bd%d0%b5/
Ох, няма да стигнат и пуканките в централния склад. Май ще трябва да сключвам директен договор с крупен производител. На път съм да стана първият милионер в евра и юани, замогнал се от продажбата на едни сал пуканки.
Симпли ще излезе права. Има да си чакаме. А ИТН продължават да си се оливат. Е, поне в това са последователни.
Щеше да е весело, ако не беше на гърба на нашего брата. Ми то кажи-речи е ясно, че до октомври нищо няма да е ясно, май май.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #12218 -: Август 02, 2021, 11:04:49 »
Разликата между негласувалите и гласувалите за малка партия е като между някой, напънат от манаф, мълчи и търпи - за разлика от друг, на когото другите просто не не чуват крясъците.

Това ми хареса. Но в такъв случай разликата между гласувалите за малка и голяма партия или коалиция е, че на едните напънати не им чуват крясъците, а на другите ги чуват. И какво като ги чуват?

Тук някой питаше дали е имало марксистко-ленинска партия на изборите. КПБ на приятеля на Черепа Александър Паунов от коалицията на БСП не се брои. БРП(к) на Воденичарски, БРСП и БКП на покойния Спасов, сега на Цеков не участваха, сигурно защото не могат да съберат нужните подписи (но колкото и да са малки, не се обединяват!). ПБК (бивша БКП "Георги Димитров") участва в коалицията ЛСЧСР с говорител Павел Иванов от СКБ, в която коалиция едни бяха за NATO, други против (така и не можаха да се разберат едни други по този въпрос). За други компартии не се сещам. Но в изборите беше допусната и силно лявата БТР, която не се декларира като марксистко-ленинска партия и чийто "billboard" (рекламный щит) със снимка на войнишката клетва на основателя на партията беше махнат миналото лято от центъра на Варна, защото, видите ли, "подбуждал към насилие"! Така че някакъв избор имаше, но малките партии имат малко възможности за предизборна агитация и повечето хора не са и чували за тях, а хората, които като мен ще вземат сериозно да търсят коя партия има програма, най-близка до възгледите им, са малко. За съжаление повечето хора се поддават на стадното чувство и гласуват за някои от тези, за които гласуват другите. Въпросът е кои са тези "други"?

Изобщо. какво всъщност се крие зад понятието "народ"? Това всички хора от дадена народност ли са, мнозинството от тях ли или само най-свестните? Ако приемем първото, както е общоприето, това говори много лошо за нас (макар и не само за нас) като народ.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12219 -: Август 02, 2021, 11:08:42 »
Всеки може самостоятелно да си подготви проект за дисертация, да отиде в катедра,....
Тва към 2004? По ЗНСНЗ не по ЗРАС?
Да бе, да :smokin:
Впрочем ако е "свободна" аспирантура, няма да има научен ръководител а консултант(и). Тва и по стария и по новия закон.
А Научен ръководител чинно са "внесли" в регистъра.

« Последна редакция: Август 02, 2021, 11:16:42 от 66 »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12220 -: Август 02, 2021, 11:14:58 »
Аз лично не виждам с какво - напр. възможностите на Костя Копейкин да се рекламира са по-големи от тези на изброените марксистки партии. Интернет и социалните мрежи дават дори възможности.
Според мен всички тези леви партии не могат да пробият заради БСП , която твърдо отстоява господстващото си положение в левия сектор. 

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12221 -: Август 02, 2021, 11:18:57 »
Само са написали до медиите, че тепърва ще пращат писма до БСП, ДБО и Изправи се. За да им покажат кабинета. Толкоз. За обсъждане на тоз кабинет не видях да са написали. За подписване на споразумение - също. Та опасността да идем на трети предсрочни не е минала.
Третите предстоят, само чакаме да мине конституционно предвидената процедура, сиреч 2 до 3 седмици. Ще ми се третите да бъдат насрочени за 7 ноември (нов стил), мдаааа....

За това депутатите предвидливо решиха да не "ваканцуват", имат бюджет да актуализират, оше това онова да свършат, нихната...

П.П. Вярно, много горещо е, но къде е тов. ЗИП?
Мигар администрацията посегна и на него?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12222 -: Август 02, 2021, 11:20:40 »
Силата на ДПС е н електоралната му маса. А тя непрекъснато се стопява. Все повече турци и помаци гласуват за неДПС


Според мен самите турци намаляват у нас, но преброяването ще потвърди или опровергае мнението ми.
Третите предстоят, само чакаме да мине конституционно предвидената процедура, сиреч 2 до 3 седмици. Ще ми се третите да бъдат насрочени за 7 ноември (нов стил), мдаааа....


Не мисля, че ще има нови избори преди президентските. Според мен БСП ще подкрепи правителството, а ГЕРБ ще излязат.
Предполагам ДБ и И.Бг ще се стиковат и ще решат в послегния момент, но гласуването им ще има повече значения за публичния им образ (че "заедно с ДПС" гласуват против), отколкото за съдбата на правителството.
Според мен всички упорито избягват да споменават един "слон в стаята", а именно - Николов обяви мажоритарните избори за приоритет на правителството си.
Също тама мисля, че няма да е зле да се подготви един рефендум срещу мажоритерните избори.
Предсрочни избори - идната пролет
« Последна редакция: Август 02, 2021, 11:28:22 от Бонго »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12223 -: Август 02, 2021, 11:30:41 »
Ето бе! Ето че Антон Тодоров се е обадил на научния ръководител на проектопремиера и всичко било точно:
http://epicenter.bg/article/Nauchniyat-rakovoditel-na-Plamen-Nikolov--Izklyuchitelno-podgotven--Smyatah-da-go-vzema-za-asistent/256114/2/0

Ся, всичко е точно, но да не дава господ Антон Тодоров да те защитава. Не се знае дали репутационните щети няма да са по-големи. :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12224 -: Август 02, 2021, 11:48:28 »
.... Така че някакъв избор имаше, но малките партии имат малко възможности за предизборна агитация и повечето хора не са и чували за тях, а хората, които като мен ще вземат сериозно да търсят коя партия има програма, най-близка до възгледите им, са малко. За съжаление повечето хора се поддават на стадното чувство и гласуват за някои от тези, за които гласуват другите.
По принцип гласуването за "малка" партия, т.е. за такава, която няма никакъв шанс да влезе в НС, е равносилно на ходене за гъби. Четенето на програми на такива партии може да има само абстрактен, може би - академичен, интерес. Единствено изключение от това правило е ПУПРЗ(о), чийто горещ поддръжник съм. :smokin: Това, дето хората били гласували 'като другите' е (с извинение) глупост.
Quote (selected)
  Въпросът е кои са тези "други"?

Изобщо. какво всъщност се крие зад понятието "народ"? Това всички хора от дадена народност ли са, мнозинството от тях ли или само най-свестните? Ако приемем първото, както е общоприето, това говори много лошо за нас (макар и не само за нас) като народ.
Доста нелеп елитарен подход.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12225 -: Август 02, 2021, 11:52:45 »
Бочкоо... пак ти се разминаха вакансията, Барцилона и плажа на Мармарис... Пак ще ти нахлузят тежкия и неблагодарен ярем на властта...
Еееххх таа либоф народна... Няма бял ден и миг покой за тебе... Бочкооо...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4141
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12226 -: Август 02, 2021, 11:55:55 »
ПУПРЗ(о), чийто горещ поддръжник съм.
:t0328:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12227 -: Август 02, 2021, 11:56:55 »
Ето бе! Ето че Антон Тодоров се е обадил на научния ръководител на проектопремиера и всичко било точно:
http://epicenter.bg/article/Nauchniyat-rakovoditel-na-Plamen-Nikolov--Izklyuchitelno-podgotven--Smyatah-da-go-vzema-za-asistent/256114/2/0

Ся, всичко е точно, но да не дава господ Антон Тодоров да те защитава. Не се знае дали репутационните щети няма да са по-големи. :smokin:
Е щом са е обадил на научния ръководител, свободна аспирантура отпада. :smokin:
Да кажат кога е зачислед, ДВ, протоколи от изпита при зачисляването ......

Бонго, първо докат се стигне до гласуване в зала, ако се стигне, Бочко барем пет-шес пъти ще си е сменил мнението кво да праят гробарите.
Според мен БСП има най-малко основания да подкрепи подобно правителство. Даже и чалгарите откровено да "клекнат" :smokin:
 
Това което няма да промени според мен е че няма да предлагат правителство, а веднага ще върнат мандата
« Последна редакция: Август 02, 2021, 12:13:31 от 66 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #12228 -: Август 02, 2021, 12:20:09 »
Цитат на: Бонго
Аз лично не виждам с какво - напр. възможностите на Костя Копейкин да се рекламира са по-големи от тези на изброените марксистки партии. Интернет и социалните мрежи дават дори възможности.

А, имаше - на последните 3 избора спечели над 1%, което му даваше нелоша субсидия. Във Варна агитацията за него беше много силна и той спечели най-високия си процент гласове именно тук.

Цитат на: Бонго
Според мен всички тези леви партии не могат да пробият заради БСП , която твърдо отстоява господстващото си положение в левия сектор.

С това съм съгласен. БСП е най-големият враг на компартиите. Но БСП всъщност е дясна, а не лява партия и всички мантри, че била 130-годишна, са глупост. БСП си е рожба на катастройката, дори и номерата на конгресите смениха. Формално може да произлиза от БКП, но фактически няма нищо общо. (Не че и БКП има много нещо общо със себе си през годините - тя постепенно загниваше отвътре.)

Цитат на: Пешo
Това, дето хората били гласували 'като другите' е (с извинение) глупост.

А как гласуват тогава според Вас?

Цитат на: Пешо
Доста нелеп елитарен подход.

Кое точно му е елитарното?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12229 -: Август 02, 2021, 12:28:50 »
   "Тва е толко аматьорска работа, че не е истина..."

  То си е едно дежавю, ама дежавю..
Баш като преди  25 години ..
Тогава хората ги бяха насъскали против имагинерен 'комунизъм' , па избраха СДС..

  В наше село дойде комисар Кольовска/ от Киноцентъра доде/. Залюби се с един артилериски старшина..взеха да кадруват..
 Колоездач -  началник митница, бояджия /постно/ - СДС лидер..

  Сега, без да насъскват хората, Бойчо падна. 
  Па доде... Айтиена - новото СДС.. Ама идват с по-изтънчени хора.. Продавачи на плувки..
  Пак кадруване - алабала - СДС. 

 .. Както свърши СДСето, така ще свърши ИТНто... Вечно ще е ДПСто

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12230 -: Август 02, 2021, 12:51:31 »
А ето и още едно място, където „новият Пацо” е станал отново за кашмер.

С участващи в съответната гавра:  Харалан Александров, Валерия Велева и младият политолог Калоян Велчев, който е нарекъл Пламен Николов „джобния премиер

Quote (selected)
Анализатори: Перверзна комуникация! "Джобният" премиер Николов ще води "кабинет на примирението"!



Свидетели сме на една форма на перверзна комуникация, с послание "Няма не искам, няма недей". Всеки уважаващ себе си, би се дръпнал.

Това е насилническо поведение от гледна точка на комуникацията. Важно е да се знае кой е главатарят, кой е тарторът …И всеки човек с достойнство, би излязъл от тази комуникация. Изтезание е за хората, които искат да останат в такава комуникация. Изключително тежка е ситуацията на протестните партии – да избират между ролята на лилипутите или да отидат при отец Дионисий и Йоло Денев.
http://epicenter.bg/article/Analizatori--Dzhobniyat-premierPlamen-Nikolov-e-/256108/11/0   :tomtom:

А удебеленият текст е от авторите на статията ...

« Последна редакция: Август 02, 2021, 14:02:12 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8101
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12231 -: Август 02, 2021, 13:06:55 »
Важно е да се знае кой е главатарят, кой е тарторът …
Иска му се на Чалгаря, но колко и да се дуе и да се лензи, ще требе се съизмери и то не с Бочко, а с Радев. Щото това е "силния човек" в България :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12232 -: Август 02, 2021, 13:47:23 »
А и нещо за Славчо:

Само на мен ли ми се струва, че, след като се появи на хоризонта доста неочаквано, той „прегря” доста бързо и вече се е е фтурнал да пада надолу като астероид, метеорит или комета?!?



Което пък не е никак зле, тъй като според Уикипедията:

Quote (selected)
Кометите са наблюдавани още от древни времена и традиционно се считат за лошо знамение.
https://bg.wikipedia.org/wiki/Комета

« Последна редакция: Август 02, 2021, 13:58:26 от Джиджи »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12233 -: Август 02, 2021, 15:02:58 »
Аз очаквам с нетърпение момента, в който чалгаджията ще се изсмее на широката публика, ще обяви, че всичко това е било майтап, който да докаже, че "няма такава държава", и ще хвърли жезъла. Ако по-напред не хвърли топа.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #12234 -: Август 02, 2021, 15:04:29 »
Тюууу. Депешите до потенциалните крепители на славчовото правителство са получени. Обаче с пунктуационни и печатна (не мисля да е правописна, щот иначе ще е и правоговорна) грешки.
Площта, която заема подписът на Тошко, е впечатляваща.  :smokin:

https://frognews.bg/novini/adv-hadjigenov-publikuva-pokanata-sreshta-itn-isbgni-nabliudatelnite-otkriha-greshki-snimka.html


ПП - Упс. Има и друго - хубаво ги канят, но да ги канят на упоменатата дата, а не да им съобщават, че срещата ще се състои тогава, щото дали ще се състои, ще се разбере тепърва. Дип че само ще запознаят поканените със структурата и състава, без да са споменали обсъждане на тез същите. :nuts:
« Последна редакция: Август 02, 2021, 15:16:07 от Simplified Solutions »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12235 -: Август 02, 2021, 15:11:19 »
но къде е тов. ЗИП?

Няма го и в "Гласове". Хвалеше се, че бил пребоцкван и очакваше небоцканите да хвърлят петалите...

Да не е преизпълнил нещо плана? Пу-пу-пу...  O:-)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #12236 -: Август 02, 2021, 15:21:08 »
От МОН дали някои подробности за дисертацията на Николов. Можели да я публикуват, ако той им разреши. Ако не разреши, лошо за него. Ако разреши, подозирам, че пак лошо. Изобщо, цуг-цванг.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12237 -: Август 02, 2021, 15:22:26 »
От МОН дали някои подробности за дисертацията на Николов. Можели да я публикуват, ако той им разреши. Ако не разреши, лошо за него. Ако разреши, подозирам, че пак лошо. Изобщо, цуг-цванг.
Ама тази дисертация касае националната сигурност и е засекретена или има друга причина, поради що не може да се публикува?  :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8984
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #12238 -: Август 02, 2021, 15:38:13 »
Ама тази дисертация касае националната сигурност и е засекретена или има друга причина, поради що не може да се публикува?  :nuts:

Съвсем не знам.

Поканата на Тошко към ПГ на ИСНИ с отбелязани грешки:

« Последна редакция: Август 02, 2021, 16:12:07 от lucho »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #12239 -: Август 02, 2021, 15:42:46 »
П.П. Вярно, много горещо е, но къде е тов. ЗИП?
Мигар администрацията посегна и на него?
Коя точно администрация? Щото тукашната май не е!  :smokin: