Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 07:49:46

Анкета

Трябва ли да се върне многоетажното цитиране?

Да
3 (8.8%)
Не
25 (73.5%)
Все ми е тая
6 (17.6%)

Общ брой гласове: 30

Гласуването приключено: Май 12, 2021, 17:33:43

Автор Тема: Трябва ли да се върне многоетажното цитиране?  (Прочетена 23465 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А ето и още един пример от преди малко от темата „Забавки за разтуха”:

А, може и Вашингтонски, щото некак по-афтентично звучи на американски ...  :0005:

На кого отговарям аз?

Защо има "и", което предполага някакъв предишен разговор?!

И кой е този "Вашингтонски", с когото си правим дженк?!?

Всичко това означава, че премахването на т.нар. "многоетажно цитиране"

ПРАВИ НЕВЪЗМОЖНО И ПРЕНАСЯНЕТО И КОМЕНТИРАНЕТО НА ЦИТАТИ ОТ ЕДНА ТЕМА В ДРУГА




« Последна редакция: Май 04, 2021, 12:29:30 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
А ето и още един пример от преди малко от темата „Забавки за разтуха”:

На кого отговарям аз?

Защо има "и", което предполага някакъв предишен разговор?!

И кой е този "Вашингтонски", с когото си правим дженк?!?

Всичко това означава, че премахването на т.нар. "многоетажно цитиране"

ПРАВИ НЕВЪЗМОЖНО И ПРЕНАСЯНЕТО И КОМЕНТИРАНЕТО НА ЦИТАТИ ОТ ЕДНА ТЕМА В ДРУГА


А аз как го направих?


Правилното е Вашингтонов. Ама и неграмотници!  :t0153:

А, може и Вашингтонски, щото некак по-афтентично звучи на американски ...  :0005:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще трябва наистина да се погрижим за дъщерята на полка.
Предлагам да назначим дежурен да ѝ пренася, оформя и добавя мисъл в писанията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ще трябва наистина да се погрижим за дъщерята на полка.
Предлагам да назначим дежурен да ѝ пренася, оформя и добавя мисъл в писанията.

А ти, трябва да се научиш най-сетне да не ми вървиш по петите и да не се бъркаш в чужди разговори!!! :t0135:

Щото мога следващия път да не се самоцензурирам чак толкоз – и то пред всички!!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз как го направих?

Не знам!


И има ли некъде указание за това, тъй като напоследък не мога да следя абсолютно всичко и е вероятно да съм пропуснала нещо ..

А, ако е така, сори!!!


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Указанието, Жиже, е цитат-(редакция)-кът-пейст-публикувай.
После друг цитат-(редакция)-кът-твоя пост-редактирай-пейст-публикувай.
И т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Цитат
А аз как го направих?
На ръка при това липсваше заглавието на темата, та трябваше човек да "кликне" на линка та да го види :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Цитат
А аз как го направих?
Както и да си го направил, си употребил повече време и усилия, отколкото с предния вариант (оня, дето всички са против него).
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
предния вариант (оня, дето всички са против него)

Против злоупотребата с него сме. А тази злоупотреба беше поради мързела и мърлящината на няколко човека.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Цитат
А аз как го направих?

Както и да си го направил, си употребил повече време и усилия, отколкото с предния вариант (оня, дето всички са против него).

Мрън № 1.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Както и да си го направил, си употребил повече време и усилия, отколкото с предния вариант (оня, дето всички са против него).

Мрън № 1.
Типична тролска реакция - не можеш да възразиш по същество и тръгваш да обиждаш.
Против злоупотребата с него сме. А тази злоупотреба беше поради мързела и мърлящината на няколко човека.
Основен 'злоупотребител' с многоетажните цитати, респективно 'мързел и мърляч' е (беше) ddantgwyn. Може би затова никой досега не се опълчи срещу тази вредна и порочна практика ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Злоупотреба е най-вече да цитираш пост от 20 реда, когато е достатъчно да оставиш само един ред от него - тоя, на който отговаряш.
Дантгуин харесва пирамидите (аз - не, и съм го писал), но не цитира фермани.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Злоупотреба е най-вече да цитираш пост от 20 реда, когато е достатъчно да оставиш само един ред от него - тоя, на който отговаряш.
Дантгуин харесва пирамидите (аз - не, и съм го писал), но не цитира фермани.
Хм, защо ми се струва, че се опитваш да се измъкнеш като... да не казвам. Темата - спорът - анкетата са за многоетажното цитиране, не са дългите цитати.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 00:38:53

    Както и да си го направил, си употребил повече време и усилия, отколкото с предния вариант (оня, дето всички са против него).

    Мрън № 1.

Типична тролска реакция - не можеш да възразиш по същество и тръгваш да обиждаш.

Мога, но не искам, защото при теб това е абсолютна загуба на време.

За пример може да погледнеш мрънкането си, че не си бил получил смислен отговор на твоя въпрос.

Самият факт, че в момента тече анкета за това цитиране, а ти продължаваш да мрънкаш за това, показва кой всъщност има тролско поведение.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
С извинение за офтопоика, но не можах да се удържа.
Ето какво се получава, когато няма многоетажно цитиране:Опитайте се да отгатнете кое е подобното нещо и кой е убеждаваният.
ПП. Пък ако искате, приемете това за  мрънкане.

Никой не те е вързал тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
Хм, защо ми се струва, че се опитваш да се измъкнеш като... да не казвам.

Как се измъквам? Като си сменям ник след ник както змия се изсулва из кожата си?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Ето какво се получава, когато няма многоетажно цитиране:Опитайте се да отгатнете кое е подобното нещо и кой е убеждаваният.

Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил


Това е само проба с какринката „запънато магаре на мост

Тъй като е далеч по-приятно да рисуваш магарето, отколкото да общуваш с него.

И най-малкото – рисуването не е чак толкоз енергоемко.

Само че някой – явно кой! – ми прави номера, за да не мога да пусна тук "магарето"/картинката!!! :lol:

Затова с молба към колегите:

Някой би ли пуснал тук картинка със "ЗАПЪНАТО МАГАРЕ НА МОСТ" ...

А след това аз ще коментирам...

« Последна редакция: Май 05, 2021, 12:18:22 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Ето какво се получава, когато няма многоетажно цитиране:Опитайте се да отгатнете кое е подобното нещо и кой е убеждаваният.

Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Не си прав, много добре се разбира, ако при цитирането се използва бутона "цитат" -- тогава се изписва кой е авторът на цитираното от теб.

Не се разбира, когато се цитира по начина, който ти си използвал в твоя коментар или си използвал иконата "вмъкни цитат" -- , която се намира на втория ред с икони над полето за писане на коментари.

Например може да погледнеш ето този мой коментар: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Аааа … и още нещо!

Забелязвам, че горе вдясно се появила инструкция Quote (selected)до Промени

И тъй като не съм я забелязала никога и никъде досега, някой – ясно КОЙ! – би ли обЯснил на всичките нас тук, откъде се е появила, ЗАЩО се е появила и как точно може да бъде използвана?

 :t1815:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
не съм я забелязала никога и никъде досега

Maркираш част от пост, натискаш онуй и излиза цитат само с маркираното. Прекрасна функция.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Цитат
Цитат на: otvrat в Днес в 11:23:42
Цитат
Цитат на: Пешo в Днес в 09:59:32
Ето какво се получава, когато няма многоетажно цитиране:Опитайте се да отгатнете кое е подобното нещо и кой е убеждаваният.
Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Не си прав, много добре се разбира, ако при цитирането се използва бутона "цитат" -- тогава се изписва кой е авторът на цитираното от теб.

Не се разбира, когато се цитира по начина, който ти си използвал в твоя коментар или си използвал иконата "вмъкни цитат" -- , която се намира на втория ред с икони над полето за писане на коментари.

Не се справям. Къде мога да прочетя подробно и ясно?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат
Цитат на: Джиджи в Днес в 12:25:41

    не съм я забелязала никога и никъде досега


Maркираш част от пост, натискаш онуй и излиза цитат само с маркираното. Прекрасна функция.

Така си помислих и аз, щото е повече от логично, anyway, благодаря!!!
Явно така е направил по-горе и Принца, когато вчера ме попита "А аз как го направих?" :ive_got_it-1379:

Но вместо да обясни, че е вмъкнал нова функционалност,

Той явно иска всеки от нас тук да разгадава всичко самостоятелно – за да сЪ самоусъвършенствУва! – така, както го правят в детската градина ...   

:m1277:

« Последна редакция: Май 05, 2021, 12:53:03 от Джиджи »

Памфуций

  • Гост
Цитат на: Джиджи в Днес в 12:25:41
не съм я забелязала никога и никъде досега

Maркираш част от пост, натискаш онуй и излиза цитат само с маркираното. Прекрасна функция.

И се получава това

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Никога не съм имал проблеми да цитирам "многоетажни цитати". Просто влизаш в цитата , оставяш важното и същественото и махаш това, което пречи на разбирането му. Брахилогична редакция му викат.
Вярно, човек трябва малко да се потруди, но става прегледно и разбираемо...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А по повод на "прекрасната функция", НорЧо, изобщо не съм съгласна!!!

Тъй като при нея трябва сам/сама да си вмъкваш "квадратчетата" на цитатите,
докато при "многоетажното" трябва само да триеш от тях.   :ive_got_it-1379:

А без тези "квадратчета" се получава МАНДЖА С ПРАЗ !!!


Хората са го измислили, аз самата писах вече на няколко пъти, че платформата на "Керпеден" е съвършена!!!

Затова, не я пипайте, не си губете собственото време, както и нашето ...

МОЛЯ !!!


А, сега виждам, че и Бонго го е обяснил нагледно по-горе!  :t2015:

« Последна редакция: Май 05, 2021, 13:30:36 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Никога не съм имал проблеми да цитирам "многоетажни цитати". Просто влизаш в цитата , оставяш важното и същественото и махаш това, което пречи на разбирането му. Брахиологична редакция му викат.
Вярно, човек трябва малко да се потруди, но става прегледно и разбираемо...

Бравос Бачи, за "брахиологичната редакция", тъй като означава начин на кратко изразяване!!!  :t2015:

Ако можеш обаче да пуснеш този мой пост в темата за "многоетажното цитиране", тъй като в момента е изключително важна!!!

Аз обаче не мога, тъй като при "новите постановки" трябва да си играя поне половин ден, а имам да бачкам, и то много!!!
Затова ти благодаря предварително и продължавам да та убичам ...

« Последна редакция: Май 05, 2021, 13:47:30 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4344
    • Профил
Цитат на: Bacho Кольо в Днес в 13:11:52
"Никога не съм имал проблеми да цитирам "многоетажни цитати". Просто влизаш в цитата , оставяш важното и същественото и махаш това, което пречи на разбирането му. Брахиологична редакция му викат.
Вярно, човек трябва малко да се потруди, но става прегледно и разбираемо..."

Цитат от Джиджи.:
Бравос Бачи, за "брахиологичната редакция", тъй като означава начин на кратко изразяване!!!  :t2015:

Ако можеш обаче да пуснеш този мой пост в темата за "многоетажното цитиране", тъй като в момента е изключително важна!!!

Аз обаче не мога, тъй като при "новите постановки" трябва да си играя поне половин ден, а имам да бачкам, и то много!!!
Затова ти благодаря предварително и продължавам да та убичам ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Не се справям. Къде мога да прочетя подробно и ясно?

С кое не се справяш?

Ето как аз цитирам: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194

А ето как е цитирал otvrat: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1523.msg111755#msg111755

Оставям на теб да прецениш кой от двата начина е по-прегледен.

В момента няма как лесно да се цитира по моя начин, поради което в момента се вихри драмата на Пешо и Джиджи и беше пусната анкета.

И оставам на мнението, че многократното цитиране позволява с прочитането само на един коментар да се обхване цялата дискусия. Но съм съгласен, че за човек, запознат с дискусията пък е малко досадно да ги чете отново. Също така съм на мнение, че не трябва да се цитира целия коментар, а само това, което искаш да коментираш, даже и с риск да те обвинят, че си извадил цитата от контекста на целия коментар.

Както виждаш, май аз съм единственият човек, който си дава сметка за тези неща.

И честно казано, не мога да разбера драмата и на двата лагера.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
С кое не се справяш?

Ето как аз цитирам: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194


Ето това се опитвам да постигна. Може ли по стъпки прости и хронологично подреждане на действия/команди? Благодаря.
ПП: Изобщо не вземам отношение по споровете.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Ето това се опитвам да постигна. Може ли по стъпки прости и хронологично подреждане на действия/команди? Благодаря.

С кое не се справяш?

Ето как аз цитирам: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194

ПП: Изобщо не вземам отношение по споровете.

В момента не можеш да го постигнеш, защото точно за това е спора -- тази функционалност я няма.

Може да използваш следното:

1. избираш да цитираш (quote);
2. това ще остави само последният цитат;
3. отиваш след това под полето за коментар в "обобщение на темите" при коментара, който искаш да вмъкнеш като цитат, маркираш това, което искаш да вмъкнеш и натискаш бутона "quote";
4. маркираното се вмъква като цитат най-долу в полето за коментар;
5. остава да го преместиш на подходящото място като внимаваш за отварящите и затварящите тагове.

По този начин е оформен моя коментар и както казах, вече няма бърз (а не лесен) начин за постигане на ефекта от многократното цитиране.

PS Ако ще продължаваме да чепкаме този въпрос, по-добре да се преместим в темата за това (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Цитат
Аз обаче не мога, тъй като при "новите постановки" трябва да си играя поне половин ден, а имам да бачкам, и то много!!!
Гусжата вечно има ацки ногу да бачка, затова редовно кеси във форума – всеки ден съобщава колко много е заета (несъмнено всички живо се интересуваме от това) и въпреки заетостта си успява да наводни де що има тема с проблемите на психиката си.
Абе няма ли тук други работещи бе, сал таз клета женица ли е на такъв хал – да трябва да работи? То добре, че е толкова заета, че не ми се мисли какво щеше да е в противен случай.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Не си прав, много добре се разбира, ако при цитирането се използва бутона "цитат" -- тогава се изписва кой е авторът на цитираното от теб.

Не се разбира, когато се цитира по начина, който ти си използвал в твоя коментар или си използвал иконата "вмъкни цитат" -- , която се намира на втория ред с икони над полето за писане на коментари.

Например може да погледнеш ето този мой коментар: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194.
Нищо подобно. Това по-горе се получава с бутона цитат, който при мен излиза на английски - quote(selected).
Както виждаш - ни следа от твоите цитати. А че има начин да се включат - да, има, но с повече действия от както беше. Това беше същността на забележката ми, която, естествено, изчезна
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Как се измъквам? Като си сменям ник след ник както змия се изсулва из кожата си?
Като отместваш темата и репликираш в известния стил 'а вие защо биете негрите'
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
И се получава това ...

При мен се получава това, което искам да се получи.
А що при вас нищо не се получава както трябва, е ясно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил

Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Не си прав, много добре се разбира, ако при цитирането се използва бутона "цитат" -- тогава се изписва кой е авторът на цитираното от теб.

Не се разбира, когато се цитира по начина, който ти си използвал в твоя коментар или си използвал иконата "вмъкни цитат" -- , която се намира на втория ред с икони над полето за писане на коментари.

Например може да погледнеш ето този мой коментар: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194.

Нищо подобно. Това по-горе се получава с бутона цитат, който при мен излиза на английски - quote(selected).
Както виждаш - ни следа от твоите цитати. А че има начин да се включат - да, има, но с повече действия от както беше. Това беше същността на забележката ми, която, естествено, изчезна

Започвам да се съмнявам, че вече можеш лесно да осмисляш писан текст. И погледна ли примерът, който давам?! По-скоро не, защото нямаше да се омажеш по този начин.

И да, използването бутона "цитат" (и при старата функционалност, и при новата) и на бутона "quote (selected)" ти изписва кой е авторът на това, което цитираш. Изписва се само "цитат", когато използваш иконата "вмъкни цитат".

А същността на забележката ти няма нищо общо с това, което аз коментирам за Памфуций относно различните начини на цитиране.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Цитат
Цитат на: Пешo в Днес в 16:20:52

Цитат
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 12:12:54
Идеално си се получава! При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш. Не е трудно да се изразяваш просто и разбираемо.

Не си прав, много добре се разбира, ако при цитирането се използва бутона "цитат" -- тогава се изписва кой е авторът на цитираното от теб.

Не се разбира, когато се цитира по начина, който ти си използвал в твоя коментар или си използвал иконата "вмъкни цитат" -- , която се намира на втория ред с икони над полето за писане на коментари.

Например може да погледнеш ето този мой коментар: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.msg102194#msg102194.

Нищо подобно. Това по-горе се получава с бутона цитат, който при мен излиза на английски - quote(selected).
Както виждаш - ни следа от твоите цитати. А че има начин да се включат - да, има, но с повече действия от както беше. Това беше същността на забележката ми, която, естествено, изчезна
Започвам да се съмнявам, че вече можеш лесно да осмисляш писан текст. И погледна ли примерът, който давам?! По-скоро не, защото нямаше да се омажеш по този начин.

И да, използването бутона "цитат" (и при старата функционалност, и при новата) и на бутона "quote (selected)" ти изписва кой е авторът на това, което цитираш. Изписва се само "цитат", когато използваш иконата "вмъкни цитат".

А същността на забележката ти няма нищо общо с това, което аз коментирам за Памфуций относно различните начини на цитиране.

Проба

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Проба
Пробата, Бонго, може да се прави и без да я публикуваш. Точно до бутончето за изхождане върху форума има друго, с надпис „Предварителен преглед“.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Нищо подобно. Това по-горе се получава с бутона цитат, който при мен излиза на английски - quote(selected).
Както виждаш - ни следа от твоите цитати. А че има начин да се включат - да, има, но с повече действия от както беше. Това беше същността на забележката ми, която, естествено, изчезна

Започвам да се съмнявам, че вече можеш лесно да осмисляш писан текст. И погледна ли примерът, който давам?! По-скоро не, защото нямаше да се омажеш по този начин.

И да, използването бутона "цитат" (и при старата функционалност, и при новата) и на бутона "quote (selected)" ти изписва кой е авторът на това, което цитираш. Изписва се само "цитат", когато използваш иконата "вмъкни цитат".

А същността на забележката ти няма нищо общо с това, което аз коментирам за Памфуций относно различните начини на цитиране.
Тук вече нещата станаха просташки, в стил да не казвам кой. Аз много дпбре чета и разбирам, ако има нещо за разбиране, а не глупости. По-скоро ти не можеш да четеш с разбиране, както се вижда от коментара ти по повод Памфуций
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
 

Може да използваш следното:

1. избираш да цитираш (quote);
2. това ще остави само последният цитат;
3. отиваш след това под полето за коментар в "обобщение на темите" при коментара, който искаш да вмъкнеш като цитат, маркираш това, което искаш да вмъкнеш и натискаш бутона "quote";
4. маркираното се вмъква като цитат най-долу в полето за коментар;
5. остава да го преместиш на подходящото място като внимаваш за отварящите и затварящите тагове.

По този начин е оформен моя коментар и както казах, вече няма бърз (а не лесен) начин за постигане на ефекта от многократното цитиране.

И така. Нещо, което ставаше с едно чукване на мишката, сега става с (поне) пет стъпки. Защо - защото някой го бил пожелал. По-интересно е, че цели 23 (двадесет и трима) от "интелигентните" участници в този форум го предпочитат .
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Не можах да разбера каква е разликата м/у новия бутон Quote (selected) и стария Цитат?
Освен латиницата и кирилицата.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Цитат
По-интересно е, че цели 23 (двадесет и трима) от "интелигентните" участници в този форум го предпочитат
Ако и ти си сред интелигентните форумци, би трябвало досега да схванеш, че те предпочитат не един вид многоетажно цитиране пред друг, а да няма такова. За което и са гласували.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
Посвещава се на Джи & Пе

https://youtu.be/jlJhQoQNGpM

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Тук вече нещата станаха просташки, в стил да не казвам кой. Аз много дпбре чета и разбирам, ако има нещо за разбиране, а не глупости. По-скоро ти не можеш да четеш с разбиране, както се вижда от коментара ти по повод Памфуций

Недей да говориш за просташко поведение!

И прочети много внимателно какво обяснявам в отговора си до otvrat.

И не, не разбираш, особено ако не ти отърва. За четенето още се колебая.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
И така. Нещо, което ставаше с едно чукване на мишката, сега става с (поне) пет стъпки. Защо - защото някой го бил пожелал. По-интересно е, че цели 23 (двадесет и трима) от "интелигентните" участници в този форум го предпочитат .

И така -- Пешо не е разбрал, че има анкета, която "обсъжда" неговото мрънкане по повод премахването на възможността на многократно цитиране и продължава да троли с надеждата, че ме троли лично мен.

Аз моето мнение го написах -- кратко и ясно за който може да чете с разбиране.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Всъщност, кому са нужни сичките тея баталии? За да се докаже некой, дали е ПО- ПО- НАЙ-?!?

А фактически в самата анкета не се е появил още нито един глас – нито „против”, нито „за” …  :lol:

И няма ли най-сетне някой да пусне тук картинка със „запънатото магаре на мост”, за да стане ясно и нагледно за какво иде реч?!

Крайният срок на анкетата е 12 май!!!

Щото днес е само 6-ти май – честит Гергьовден!!!
А аз пак отивам да бачкам – за ужасТ на аменеменЯмата

« Последна редакция: Май 06, 2021, 07:23:36 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. И, Пешо, не изпускай фронта!!!

Заедно с "23 (двадесет и тримата) от "интелигентните" участници в този форум,
които заради кавичките не разбрах, дали са "против" и дали са "за" ...

А когато се завърна тук "по-стабилно", надявам се – до края на тая седмица! – можем да направим и анкета, пардон, тест за ЕнтелЕгентност с "ИК" по почина на Кайлето от ена друга тема ...  :t2015:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
P.S. И, Пешо, не изпускай фронта!!!

Заедно с "23 (двадесет и тримата) от "интелигентните" участници в този форум,
които заради кавичките не разбрах, дали са "против" и дали са "за" ...

А когато се завърна тук "по-стабилно", надявам се – до края на тая седмица! – можем да направим и анкета, пардон, тест за ЕнтелЕгентност с "ИК" по почина на Кайлето от ена друга тема ...  :t2015:
Някой ако може да прати нещо за превод на Джи и за другата седмица.
Ей това ще е от голяма полза за оПществеността  ( по рекиж ). :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Ако и ти си сред интелигентните форумци, би трябвало досега да схванеш, че те предпочитат не един вид многоетажно цитиране пред друг, а да няма такова. За което и са гласували.
Което е глупаво. И улеснява троленето, защото улеснява подмяната на една тема с друга и смисълът се губи.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Недей да говориш за просташко поведение!

И прочети много внимателно какво обяснявам в отговора си до otvrat.

И не, не разбираш, особено ако не ти отърва. За четенето още се колебая.
Напротив, като гледам продължаваш с просташкото поведение - все другите не са те разбрали, все някой трябва да прочита внимателно ...  С една дума - ти си велик, другите репа да ядат.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Ако и ти си сред интелигентните форумци, би трябвало досега да схванеш, че те предпочитат не един вид многоетажно цитиране пред друг, а да няма такова. За което и са гласували.

Което е глупаво. И улеснява троленето, защото улеснява подмяната на една тема с друга и смисълът се губи.

Изобщо не е глупаво и нищо не подменя. Има анкета, форумците минават, гласуват. Всички можем да изчакаме резултата без произвеждане на паразитен трафик (допълнително украсен с тъпотии или лични нападки).

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4134
    • Профил
Някой ако може да прати нещо за превод на Джи и за другата седмица.
Ей това ще е от голяма полза за оПществеността  ( по рекиж ). :cool-1084:
Имам тука едно стадо патици, дето трябва да се преведе от единия баир до другия... Ама се страхувам Джи да не се загуби в тълпата

В превода, де...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Напротив, като гледам продължаваш с просташкото поведение - все другите не са те разбрали, все някой трябва да прочита внимателно ...  С една дума - ти си велик, другите репа да ядат.

Не съм велик, обикновен човек съм, а това че не си разбрал какво съм написал на otvrat е факт.

Също така е факт, че ти започна цялата тази баталия (по Джиджи).

Ако някой има претенции в този форум това сте най-вече ти и Джиджи -- прочети си коментарите, а и нейните.

В момента тече анкета, която още е актуална. Другият вариант е диктатура -- admin power и всеки такъв коментар като твоите да бъде квалифициран като спор с администратор със съответните санкции. Това ли искаш?

И пак да повторя -- аз моето мнение за многократното цитиране съм го казал. Кратко и ясно. Няма да се повтарям повече.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
И няма ли най-сетне някой да пусне тук картинка със „запънатото магаре на мост”, за да стане ясно и нагледно за какво иде реч?!

Не трябва ли да е магарица на картинката?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7418
    • Профил
оПществеността (по рекиж) :cool-1084:

опщестфеностъ
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Въобще не разбирам за какво се спори. И тука има къртици май, както навсякъде.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Цитат на: Джиджи в Днес в 06:50:55
И няма ли най-сетне някой да пусне тук картинка със „запънатото магаре на мост”, за да стане ясно и нагледно за какво иде реч?!

Не трябва ли да е магарица на картинката?


  Да кажа, което знам, което съм видял!! :smokin: :smokin:
 
НЕ ТРЯБВА!!!

   Чичовци, роднини и близки, които имаха нужда от магарета, си вземаха магарички.. Черната порода..по-едрата.

  Нито се запъваха по мостове, нито си хвърляха дисагите... Въобще, търпеливи-работливи... като херувими..
   Дядо Тачо от Левка .. семсета година, май,  имаше магаричка Менда.. Тя изнасяше по едно нанагорнище от мандрата на селото, до канцеларията на Текезето четери тона сирене.. Ама нанагорнище.. да видиш.
Август, га пресъхваше Димитрикьоската ряка от жега.
   
 Менда драпа драпа, па спре.. Дядо Тачо я прегърне през глава, даде ѝ да ръпа динени кори, после две три сладки чушки, и тя тръгне..
  После нанадоле.. и нанагоре с товар... Мъжко магаре толкова тегло не можело да тегли..викаха селените..
   
Ама май и Елин Пелин, похвали магаричката на Дедо Матейко..

        Ама, неисе..
 
  Днеска Празник е!

           Да са живиздрави Земледелците.
           Да са живи здрави Войниците.
 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А когато се завърна тук "по-стабилно", надявам се – до края на тая седмица! – можем да направим и анкета, пардон, тест за ЕнтелЕгентност с "ИК" по почина на Кайлето от ена друга тема ...  :t2015:

Ето, радост моя, да не хълцаш с това "ик".  :ok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ето какво се получава, когато няма многоетажно цитиране:
Опитайте се да отгатнете кое е подобното нещо и кой е убеждаваният.


Идеално си се получава!
При тея многоетажки изобщо не се разбира кого цитираш, кого репликираш, кого евалосваш и кого таковаш.
 
А защо ли някой тук – без да го споменавам кой е! – беше наблегнал веднъж на "умствено ощетените"? :crying_with_laughter-3302:

Щото на мен никогиш не би ми хрумнало подобно нещо ... :lol:


« Последна редакция: Май 07, 2021, 12:38:18 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат
Цитат на: Джиджи в Май 06, 2021, 07:16:23

    А когато се завърна тук "по-стабилно", надявам се – до края на тая седмица! – можем да направим и анкета, пардон, тест за ЕнтелЕгентност с "ИК" по почина на Кайлето от ена друга тема ...

Ето, радост моя, да не хълцаш с това "ИК".

А за НойКа имам и нещо друго – в същия ред на мисли! – щото туй "ИК" си е патент на Кайлето.  :tongue_:

Цитат
highbrow
– of books, plays, etc., involving serious and complicated or artistic ideas;
– of people, interested in serious and complicated subjects

lowbrow (mainly disapproving)
– of entertainment –  not complicated or demanding much intelligence to be understood:
      He regards the sort of books I read as very lowbrow.
      I like a lowbrow action movie once in a while.

middlebrow (mainly disapproving)
– describes music, literature, art or film, which is of good quality, interesting and often popular, but can be understood quite easily

Cambridge Advanced Learner’s Dictionary
:cool-1084:



« Последна редакция: Май 07, 2021, 13:00:26 от Джиджи »