Защо сме тук … > Организационни …

Идеи за увеличаване потенциала на форума

(1/48) > >>

Mr_Pitkin:
   Този форум има потенциал за израстване.
   Идея 1.
   Виждам, че тук са се регистрирали отвратените от пропагандата, на които безкомпромисният ментор на сега отне възможността да коментират лъжливата й същност. Разбира се, естественото място за изразяване възраженията си срещу пропагандата е там, откъдето тя се разпространява: телевизията и сайтовете на „медиите”. За телевизията обаче не е измислен механизъм да се възразява, а медийните сайтчета банят възразяващите, зафлудват и заспамват коментарите, или просто ги отменят )). Затова големият проблем на форума е че самата пропаганда тук... я няма: липсва нещото, на което да се възразява. Т.е. липсва желаната от потребителите на форума тематика.
   Никовете, прокарвали пропагандата допреди два месеца във форума на сега, не са се регнали тук и няма да го направят, защото са професионалисти и нямат безплатно време за губене, така че отпадат като източник на пропагандни дискурси, които да се анализират и коментират във форума, поне докато форумът не живне, чак след което ще се появят в значителни количества ))
   За да живне форума обаче, пропагандата трябва да присъства в него, и непрестанно да се актуализира. Заглавията на сега (и донякъде на дневник) са достатъчно представителни за съдържанието и динамиката на пропагандата, така че ми изглеждат като най-подходящи за названия на повечето от темите на форума.
   Като временно първоначално решение предлагам администриращите форума да напишат скрипт, който през половин час да сканира заглавията от индекса на сега, и автоматично да създава тук теми с названията им (без да се отменя възможността за генериране на теми и от потребителите, разбира се). Естествено, вестникарските заглавия могат да се филтрират и редактират от модератор по определени критерии.
   Като функционален образец за добре обмислен подобен форум (и добре поддържан, макар това да е повече въпрос на финансиране) ми се струва руският форум https://aftershock.news/
   По-малкият проблем на този форум ми изглежда в това, е че тук просто не виждам теми, по които да се добави коментар. Формулираните като „теми” не са такива, защото „а сега накъде”, „румен радев - президентът на българия”, „хора, пътища, разни бацили”, „битовите доносници” не са актуални конкретни събития и не могат да са теми за коментари с единна логика, което е необходимо условие за форумна тема. Няма човек, който да помни фактите и логиката на „тема”, разположена върху сто страници с десетки събития и с хиляда коментара към тях.
   Тема за обсъждане може да е само конкретно събитие; конкретна инсинуация, но не всички събития и инсинуации от последната година.
   Хайде, правете го по-бързо, че от време на време ми се чете нещо.

buratinob:

--- Quote (selected) ---Като временно първоначално решение предлагам администриращите форума да напишат скрипт, който през половин час да сканира заглавията от индекса на сега, и автоматично да създава тук теми с названията им (без да се отменя възможността за генериране на теми и от потребителите, разбира се). Естествено, вестникарските заглавия могат да се филтрират и редактират от модератор по определени критерии.
--- Край на цитат ---

Даже аз с ниво компютърен и нет питекантроп съм наясно че това е силно проблемно като закони.
За семпъл кодиран, затворен за външни читатели форум, технически е изпълнимо.
За сегашния формат е животозастрашаващо, ще приключим форума за няколко часа.


--- Quote (selected) ---Хайде, правете го по-бързо, че от време на време ми се чете нещо.
--- Край на цитат ---

Това ми харесва!
Ще имаме и поне един читател, че повечето само пишеме без да четем! :t0301:

Bacho Кольо:
" За да живне форума обаче, пропагандата трябва да присъства в него, и непрестанно да се актуализира. Заглавията на сега (и донякъде на дневник) са достатъчно представителни за съдържанието и динамиката на пропагандата, така че ми изглеждат като най-подходящи за названия на повечето от темите на форума."

Супер предложение! Вземаш едно заглавие на тема от СЕГА, която смяташ за интересна и актуална, променяш една дума и го пускаш тук като нова тема.

dabedabe:
Малко хлъзгаво предложение.

ddantgwyn:

--- Цитат на: Mr_Pitkin в Май 30, 2021, 19:29:28 ---Като временно първоначално решение предлагам администриращите форума да напишат скрипт, който през половин час да сканира заглавията от индекса на сега, и автоматично да създава тук теми с названията им (без да се отменя възможността за генериране на теми и от потребителите, разбира се). Естествено, вестникарските заглавия могат да се филтрират и редактират от модератор по определени критерии.
--- Край на цитат ---

Няма нужда от скрипт -- тази работа може, да не казвам че трябва, да се свърши от самият участник, който се вълнува от някаква публикация (тема) в някоя медия, била тя електронна или не. Тук всеки един участник може да създава нови теми, достатъчно е само да се съобрази в кой раздел да го направи.

Ако публикацията е интересна за останалата аудитория, тя ще бъде коментирана. А ако не е -- ще "потъне" по естествен начин.

Иначе добре дошъл :t2015:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия