Преглед на печата … > По света …

Талибаните се завръщат

<< < (2/150) > >>

ЗИП:
Афганистан е съвсем друга бира.Не е бил колония.До 1979г си беше що годе читава държава с пиячка, минижупи и так далее.

И беше приятелски настроена към Русия.В Кремъл решиха обаче, че искат още по марионетен режим там.И се започна.Реднеците потриха ръце и почнаха да  снабдяват с оръжие бунтовниците.

И държавата фалира и в момента е черна дупка.

Решение няма.Само остъкляването помага там.Средновековна сатрапия е това.

А остъкляване ще има шот ся ислямистите тръгват на север.Кремъл толкова настояваше реднеците да се изтеглят.Трябва да са радостни.Идва време да си изпитат кинжалите и цирконите...

 :popcorn:

ddantgwyn:

--- Цитат на: ЗИП в Юли 01, 2021, 18:15:20 ---Решение няма.Само остъкляването помага там.Средновековна сатрапия е това.

А остъкляване ще има шот ся ислямистите тръгват на север.Кремъл толкова настояваше реднеците да се изтеглят.Трябва да са радостни.Идва време да си изпитат кинжалите и цирконите...

--- Край на цитат ---


--- Цитат на: Алиса .. в Юли 01, 2021, 17:21:29 ---Активную роль в этих событиях сыграли представители Фонда Ага Хана – организации, созданной главой мировой общины исмаилитов и подконтрольной британской разведке МИ-6. В итоге из административного центра ГБАО, города Хорог, были выведены правительственные войска, а всем участникам протестов и боевикам была гарантирована неприкосновенность.

По некоторым данным, в 2001 году МИ-6 и британская военная разведка ДИС взяли под свой контроль наркотрафик в провинции  Кундуз, которую сейчас штурмуют талибы, а в 2002 году – наркотрафик через ГБАО.
--- Край на цитат ---

Все си мисля, че руснаците и талибаните могат да се договорят, ако се разкарат всички ноти и присъдружните им трибуквия от района.

otvrat:
Последният марин пак ли от покрива на амбасадата ще се изнесе? Традицийте трябва да се спазват.

Алиса:
ЗИП
„А остъкляване ще има шот ся ислямистите тръгват на север...„

Засега само талибаните вървят на север. А те не са исламисти.
Исламистите засега се излежават на помощи в ЕС.

Здравка:
Виждала съм снимки от Кабул, правени в края на 60-те, или началото на 70-те години. Витрини на магазини и млади жени с миниполи, обувки с токчета, модните тогава тупирани коси...
Присетих се за Иран и съпругата на шах Реза Пахлави. Елегантната шахиншахиня май е другарувала с Л. Живкова. От снимките на онова време се вижда,че двете имат сходен стил на обличане.
****
В Афганистан живеят куп племена, сещам се само за пущуните и таджиките, които са най-многобройни, ако не греша. Афганското ''народно събрание'', лоя джирга е всъщност общ съвет на старейшините на отделните племена, понапудрен отгоре-отгоре в съвременна ''визия''. Никога не съм знаела к'ъф го дириха в Афганистан руснаците. Официално, тогавашният държавен глава, президентът Немупомня името ги ''поканил'' да мироопазват. Кой помни и знае по-достоверни неща, нека сподели, защото някак си не ми се вярва, че СССР е искал да сложи ръка на световната търговия с опиумен мак. Помня песента ''Уходим'', когато съветите се изтеглиха от там, но бая годинки повоюваха и ''афганец'' беше нарицателно с различни оттенъци доста време в бившия СССР.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия