Преглед на печата … > Теми на форумците …

Не мога да не споделя!

(1/132) > >>

Пенчо бре:
Срещам интересни, според мен неща, които ми се иска да споделя с хора от този форум, които мисля, че ще ги оценят подобаващо!
Чета книгата на Огнян Стефанов - "Интервю с Диктатор". Намирам я за доста интересна.
Ще покажа цитати, свързан с една председателка на т.н. "Народно събрание", известна не толкова с това, а с характеристиката й. Главата се казва "Проста кърджалийска п..ка" не е изпусната фраза, стил е. Преди да прочета знаeх само за фразата, от разговор между чистичкия Томислав Дончев и Бойко Борисов, но с цитата се изяснява, защо е била произнесена по определен повод и според мен доста... но вие преценете за себе си..." Просто Цвета да каже "Аз съм проста кърджалийска путка и не мога да правя разлика между "масово изтребление" и "геноцид"... Съобразете се с мойта простотия"... И така... тя(...)... Това не е спешно да ме търсите. Спешно е спешно... това е... Просто казвате, че е проста жената и си карате... Когат си прост, е лесно" По-нататък има друг интересен цитат по същата тема..."Снимките са манипулация, да ме бяха заснели гол до младо момче" така каза той, по време на спешно събрания, под знамената, актив на ГЕРБ, когато целуна по главата госпожа ПКП, за да покаже, че я обича и онова, дето я нарече толкова грозно, е било нещо измислено, недоразбрано, от контекст и дявол знае още какво. Тя, онази от Кърджали, се усмихваше като персонаж от платното "Празникът на хазяйката" на Дега..."
Аз съм човек любознателен и потърсих, какво има предвид авторът. Накрая мисля, че намерих...
https://artchive.ru/edgardegas/works/5637~Prazdnik_v_chest%27_khozjajki_bordelja

Надявам се да споделите интересни неща. Аз ще го правя!  :ok:

SgtTroy:
Споделям един оддобрите постинзи наденя, на които попаднах.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226270605616294&set=a.1184645421040

А картинката по-доле споделям за сички фенове на бпц, особено за екстратериториалните  :smokin:

Пенчо бре:
Srg, защо има по два г-н -а пред всяко име? Може да е заради обема на благодетелите? ГЕ ПИ ли е авторът? А може би, моят добър познат Гавриил, който направо цъфти, когато се срещне с Бочко и обменят спомени, за времето, когато единият е бил дете, а Цветан - послушник в близката до Банкя църквица.

SgtTroy:

--- Цитат на: Пенчо бре в Юли 06, 2021, 20:12:09 ---Srg, защо има по два г-н -а пред всяко име?

--- Край на цитат ---

Според мен като израз на двойно уважение към ктиторите.

Трябва да проверим само къде има Негова икона.

ddantgwyn:

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия