Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 15:28:58

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555552 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5161 -: Октомври 22, 2021, 13:54:56 »
ето я заповедта на министъра на здравеопазването от 02.09.2021:
И де му е основанието на министъро.
Конституцията е категорична че ограничаване на права може да стане само с акт на парламента А той въвежда и дискриминация със сертификати. Тези зелени, вероятно тези са смяна на пола ще са сини :smokin:
И тъй де е парламентарния акт. От коя дата и на кой парламент.
Нещата ако сме правова държава отиват накъм карантина. На министъра и част от състава на министерството. В следствения арест.
 
А Радев ако не срита здравния министър, че бере ядове.
Споменах, ваксинираните сте една плюнка ора, 10-15 процента. Тези дето са в България.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5162 -: Октомври 22, 2021, 13:58:18 »
Quote (selected)
И де му е основанието на министъро.

Извънредната епидемична ситуация.

Абе що не вземеш внимателно (!) да прочетеш тая конституция. Хем специално за теб пуснах извадка.

Quote (selected)
ваксинираните сте една плюнка ора, 10-15 процента.

Тъпанарите винаги преобладават. До 80%. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5163 -: Октомври 22, 2021, 14:03:27 »
Quote (selected)
Виновник за кво?

Ми де да знам за точно - кво!? Той си е назначил служебното правителство, не съм му го назначила аз/и Нинова, също. Едва ли би препоръчала крадливците на киродобрев като присъствие/, даже и да се абстрахирам от първото му такова/а то беше кошмар!/. Та кой му е виновен на Радев? Херо? Последното най-вероятно е верното  :smokin:

п. п. Т. нар "зелен сертификат" е чиста проба ФАШИЗЪМ. Наясно съм, че у Кочината има немалко латентни фашисти..по благовидни причини

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5164 -: Октомври 22, 2021, 14:06:33 »
Тъпанарите винаги преобладават. До 80%. :smokin:
Тц. Над 80% са.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5165 -: Октомври 22, 2021, 14:07:52 »
И как така излиза? Щото някой си в мрежата посочил с пръст Радев като виновник? Виновник за кво? Че министърът най-после ни срита задниците, вместо да върти своя според вятъра?
Ми браво и на министъра, и на президента, който вчера го защити категорично. Така правят държавниците - вземат непопулярни, но крайно необходими мерки, въпреки вероятността да загубят гласове на изборите.
И мисля, че мярката със Зеления сертификат е единствената, която най-после тутакси заработи. Като ѝ дооправят някои детайли, ще стане съвсем муци.
Мярката е отчаяна, а Зеления сертификат е илюзия която не се съобразява с реалността.
Дори Брекзитландия вече се усети:
Quote (selected)
Третата бустер доза на ваксината срещу COVID -19 за милиони британци може да бъде изтеглена по-напред от необходимите 6 месеца след втората в опит на министрите да съживят ваксинационната програма и да избегнат налагане на ограничения.
Останаха ли още наивници с промити от печалбарите Файзер и Модерна мозъци, които вярват, че "ваксината" работи повече от 6 месеца?


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5166 -: Октомври 22, 2021, 14:08:14 »
Ми де да знам за точно - кво!? Той си е назначил служебното правителство, не съм му го назначила аз/и Нинова, също. Едва ли би препоръчала крадливците на киродобрев като присъствие/, даже и да се абстрахирам от първото му такова/а то беше кошмар!/. Та кой му е виновен на Радев? Херо? Последното най-вероятно е верното  :smokin:
Някои дами май доста ги гони хистерията.
Сигурно щото вчера се появиха прогнози, че Радев ще спечели без балотаж.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5167 -: Октомври 22, 2021, 14:09:13 »
Някои дами май доста ги гони хистерията.
Сигурно щото вчера се появиха прогнози, че Радев ще спечели без балотаж.

За тва последното ще се хванеш ли на бас!? Аз съм готова - кво залагаш? :lol:

Аре, действай и се прояви като мъж! Действай! Ако загубя, не ми е проблем да си призная. Моята прогноза -на първи тур няма да има избран президнет. На втори - не се наемам, всичко зависи от много фактори, но си мисля, че Радев няма да повтори мандата си..Хващам се на бас за първи тур обаче  - демек, че ще ходим на втори :nuts:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5168 -: Октомври 22, 2021, 14:09:52 »
Мярката е отчаяна, а Зеления сертификат е илюзия която не се съобразява с реалността.
Дори Брекзитландия вече се усети:Останаха ли още наивници с промити от печалбарите Файзер и Модерна мозъци, които вярват, че "ваксината" работи повече от 6 месеца?
Талам написах, че са повече от 80% - et voila !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5169 -: Октомври 22, 2021, 14:10:45 »
Извънредната епидемична ситуация.
Абе вие верно ли сте си така или се правите.
Няма извънредна епидемична ситуация. Има епидемична ситуация, която се въвежда при епидемия, грип и други заразни заболявания.
Само дето не е основание за ограничаване на права, още по малко за дискриминация.
Извънредно положение е друго нещо. То се въвежда само с акт на Парламента . Прочети си това което си копирала. Там е описано случаите в които са въвежда и правата, които не могат да бъдат ограничавани в никакъв случай.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5170 -: Октомври 22, 2021, 14:12:18 »
Отказът от ваксиниране го тълкувам като мълчалива съпротива, обструкция някаква подобно гербаджии в парламента. Засега безадресна.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5171 -: Октомври 22, 2021, 14:14:55 »
За тва последното ще се хванеш ли на бас!? Аз съм готова - кво залагаш? :lol:
Ти комай си толкова превъзбудена, че не си обърнала внимание кое е 'това последното'.
А то е: Сигурно щото вчера се появиха прогнози, че Радев ще спечели без балотаж
Така че - да, хващам се на бас. Залагам квото кажеш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5172 -: Октомври 22, 2021, 14:17:17 »
Ти комай си толкова превъзбудена, че не си обърнала внимание кое е 'това последното'.
А то е: Сигурно щото вчера се появиха прогнози, че Радев ще спечели без балотаж
Така че - да, хващам се на бас. Залагам квото кажеш.

Добре! Държа на уточненията! Моята прогноза е, че на първия тур няма да имаме избран президент и ще се ходи на втори. Каква е твоята прогноза и за какво се хващаме точно на бас?

п. п. По мои наблюдения и впечатления вторият тур, просто ще бъде пропуснат...за да стане още по-зле

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5173 -: Октомври 22, 2021, 14:19:01 »
А пък е израз на )не(доверието в безопасността на въпросните изделия.
Натрапването им не променя факта.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5174 -: Октомври 22, 2021, 14:19:09 »
Двете дузини кандидати за президент, напомнят за "царските" партии 2001.  Ченгетата явно не са доволни от нещо.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5175 -: Октомври 22, 2021, 14:19:45 »
много сериозно и аргументирано е отвореното писмо на д-р Симидчиев
и да, той не иска оставката на Кацаров, показва разбиране ,че едва ли министърът самостоятелно е източник на бедите
 не знам дали обърнахте внимание на подписа "с колегиален поздрав Сашо С."
дори аз, която искам оставката му отдавна,  разбирам,че в момента той няма полезен ход, късно е и в здравен, и в политически аспект
доста пъти съм писала защо няма да гласувам за Радев, за съжаление действителността всеки ден подкрепя решението ми
Радев няма капацитет да се погрижи за нацията, дори в услуга на собственото си политическо бъдеще

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5176 -: Октомври 22, 2021, 14:21:45 »
И кой от останалите кандидати има такъв капацитет?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5177 -: Октомври 22, 2021, 14:25:46 »
сега пиша за Радев,  другите не са президенти

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5178 -: Октомври 22, 2021, 14:26:14 »
Талам написах, че са повече от 80% - et voila !
Още един промит мозък - et voila !
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5179 -: Октомври 22, 2021, 14:33:39 »
Quote (selected)
Правителството обаче отчита, че този процес трябва да се насърчи и ускори и до момента отказва да върне старите ограничения за обуздаване на пандемията на фона на също рекордния брой заразявания през последното денонощие от над 52 000.
Ето защо властите започнаха активна кампания за насърчаване на възрастовата група от 12 до 17 години да се ваксинира, както и за съкращаване на периода от 6 месеца на 5 месеца преди поставяне на бустер ваксина.
Та колко казахте, че има трайност Зеленият сертификат?
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5180 -: Октомври 22, 2021, 14:39:51 »
Добре! Държа на уточненията! Моята прогноза е, че на първия тур няма да имаме избран президент и ще се ходи на втори. Каква е твоята прогноза и за какво се хващаме точно на бас?

п. п. По мои наблюдения и впечатления вторият тур, просто ще бъде пропуснат...за да стане още по-зле
Аз прогнози не правя - нямам представителна извадка (и ти нямаш), пък и не виждам какво ще спечеля/загубя ако позная предварително. Склонен съм да се съглася, че епо-вероятно да има балотаж, който много вероятно ще бъде спечелен от Радев, ако в последния момент презервативите от бойковия КС не извъртят някой мръсен номер.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5181 -: Октомври 22, 2021, 14:44:23 »
Аз прогнози не правя - нямам представителна извадка (и ти нямаш), пък и не виждам какво ще спечеля/загубя ако позная предварително. Склонен съм да се съглася, че епо-вероятно да има балотаж, който много вероятно ще бъде спечелен от Радев, ако в последния момент презервативите от бойковия КС не извъртят някой мръсен номер.

Аз съм по-драматично настроена от теб, обаче....няма да се изненадам, ако президент Радев между двата тура иде на челобитня...не му гарантирам резултат, обаче... :smokin:

Пешо, над 25% от членския състав на БСП са кадрови военни/тва е без запасните/ .....опитай се да си представиш, какво точно си мислят за президента ни. Сметала съм го на практика - като бройка са около 60% от "армиятя" ни в днешно време, изразено в човеко единици. За разлика от "армията" ни са мноо по-добре у секакви аспекти
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 14:54:19 от Aсол »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5182 -: Октомври 22, 2021, 14:48:40 »
А как си обясняваш това?
Виж прикачените файлове!
 :popcorn:
Не виждам какво трябва да си обяснявам, пуснах цитата в кавички и гугъл изкара резултата. Толкова. Това, че И Яндекс го намира, не означава, че САМО Яндекс го намира.
А ти твърдиш тъкмо това.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5183 -: Октомври 22, 2021, 14:52:46 »
Асол, душа, разбрахме за кого няма да гласуваш.
Ся кажи кво ще стане, ако допринесете за капичването на Радев и кви ще са ви ползите от това.
Щото ползите от глупостите ви през 2014 г. ги видяхме.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5184 -: Октомври 22, 2021, 14:57:35 »
Асол, душа, разбрахме за кого няма да гласуваш.
Ся кажи кво ще стане, ако допринесете за капичването на Радев и кви ще са ви ползите от това.
Щото ползите от глупостите ви през 2014 г. ги видяхме.

Отговоръм ми към теб е на лични

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5185 -: Октомври 22, 2021, 15:04:06 »
Не виждам какво трябва да си обяснявам, пуснах цитата в кавички и гугъл изкара резултата. Толкова. Това, че И Яндекс го намира, не означава, че САМО Яндекс го намира.
А ти твърдиш тъкмо това.
Именно!
Сам го каза "пуснах цитата в кавички" което означава, че Гугъл е по-малоумен от Яндекс.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5186 -: Октомври 22, 2021, 15:11:24 »
Аз прогнози не правя - нямам представителна извадка (и ти нямаш), пък и не виждам какво ще спечеля/загубя ако позная предварително. Склонен съм да се съглася, че епо-вероятно да има балотаж, който много вероятно ще бъде спечелен от Радев, ако в последния момент презервативите от бойковия КС не извъртят някой мръсен номер.
По скоро ако правителството на Радев, не му извърти някой номер.
Тоест, ако Радев сам не си извърти някой номер.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5187 -: Октомври 22, 2021, 15:35:12 »
Quote (selected)
Симеонов уточни, че за победа на първи тур се изисква избирателна активност от над 50 на сто от избирателите, значителна част от които са напуснали България, докато проучването на "Галъп" е сред живеещите в страната. "Новите събития ще направят така, че да има балотаж, на който Радев отново е фаворит, но няма да му е толкова лесно", добави социологът.
По думите му от неуредиците със сертификата вероятно ще се възползват антиваксърски настроените кандидати Костадин Костадинов ("Възраждане") и Волен Сидеров ("Атака"), както и "Има такъв народ".
Според Симеонов обаче последните събития могат да имат и обратен ефект за действащия държавен глава. "Ако се окаже, че здравният сертификат е предизвикал не големи протести, а големи опашки за ваксиниране, може да се окаже, че Радев губи нещо и печели нещо - подкрепата на западно-либералните слоеве, които са привърженици на ваксинирането и където конкурент му е Лозан Панов", коментира социологът.
Симеонов отбеляза, че в следващия парламент се очертава интересна конфигурация - ГЕРБ и ДПС с общо около 100 депутата от една страна, партиите на протеста също с около 100 от друга, с БСП по средата с около 40 народни представители.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5188 -: Октомври 22, 2021, 15:48:00 »
Не съм привърженик на Радев, но предпочитам той да победи.
Без Радев като президент, целият цирк в БГ губи блясъка си.
Освен това БСП се очертава да е балансьора в следващия парламент.
Quote (selected)
ГЕРБ и ДПС с общо около 100 депутата от една страна, партиите на протеста също с около 100 от друга, с БСП по средата с около 40 народни представители.
Умирам да видя Радев като въжеиграч между БСП и Макс и Мориц.
И дали след като спечели изборите няма да забърше БСП в полза на Макс и Мориц.
 :popcorn:
Добре, че Здравка е осигурила пуканките от Китай, че предстои голяма консумация.
:t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5189 -: Октомври 22, 2021, 16:14:30 »
   
Quote (selected)
“Изправи се.БГ! Ние идваме!” обжалва пред Върховния административен съд (ВАС) заповедта на здравния министър, с която се въвежда зеления сертификат.

“Смятаме, че тази заповед е незаконосъобразна, защото нарушава основни граждански права, регламентирани в конституцията”, каза съпредседателят на коалицията Мая Манолова.

Мая пак се опитва да яхне гребена на вълната.

А пък на мен ми падна предварително грях от душата, щото все още се колебаех за кого да гласувам на тея избори:
отново за МаяМа или за новата партия на Кирчо и Кокорчо?!?

А така ще си пусна спокойно гласа за ПП "Продължаваме промяната", тъй като Зеленият сертификат нито е незаконосъобразен, нито нарушава нечии граждански права!!!

Живеем в условия на световна пандемия вече почти цели две години, бе!!!   :m1924:

« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 16:21:56 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5190 -: Октомври 22, 2021, 16:20:13 »
Така наречена.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5191 -: Октомври 22, 2021, 16:27:36 »
Quote (selected)
Цитат на: Simplified Solutions в Днес в 13:58:18

    Тъпанарите винаги преобладават. До 80%.

Тц. Над 80% са.
:m1248: :th_up:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5192 -: Октомври 22, 2021, 16:34:11 »
Останаха ли още наивници с промити от печалбарите Файзер и Модерна мозъци, които вярват, че "ваксината" работи повече от 6 месеца?

Ми ше са боцкаш веднъж на всеки 6 месеца, бе!!! :smokin:

Моеш си напра'иш и КАЛЕНДАР /като при месечен цикъл!/, за да НЕ ЗАБРАВЯШ ...  :lol:


Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5193 -: Октомври 22, 2021, 16:36:10 »
Quote (selected)
Умирам да видя Радев като въжеиграч между БСП и Макс и Мориц.
И дали след като спечели изборите няма да забърше БСП в полза на Макс и Мориц.

Що трябва да е въжеиграч? Неговата работа след изборите ще е да събере 4 партии, които да съставят редовно правителство, което да свърши 4-5 определени работи в рамките на половин до една година. Ако тези 4 партии са поумнели, ще стане. Ако не - пак предсрочни и пак служебно на Радев.
И Радев няма никакъв интерес "да забърше БСП в полза на Макс и Мориц", щото държавата няма такъв интерес.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5194 -: Октомври 22, 2021, 16:42:09 »
Ндааа... мушш... мушшш... въъъх... убимъ...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5195 -: Октомври 22, 2021, 16:47:31 »
Опа.

Quote (selected)
Собственици на заведения: По-добре зелен сертификат, отколкото да ни затворят

ъпреки лични несъгласия с някои аспекти на най-новата мярка за достъп до заведения и други обществени места и забележки към начина на въвеждане, собственици на заведения казват, че това е по-добрият вариант, отколкото да бъдат затворени.

Споделят, че не са изненадани от това решение на властите и са го очаквали предвид въведения вече зелен сертификат за достъп в доста европейски страни.

"По-добре, отколкото да сме затворени. Ресторантът не е канцелария и едно отваряне и затваряне беше пагубно", обяснява Любомир Василев, създател на Motto, Opera, веригата Spaghetti Company. Според него досегашната практика на затваряне е била ужасна за бизнеса.
https://www.dnevnik.bg/biznes/2021/10/22/4268337_sobstvenici_na_zavedeniia_po-dobre_zelen_sertifikat/?ref=home_layer2

Айде...  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5196 -: Октомври 22, 2021, 16:55:03 »
Фмомента намен не може да ми бъде издаден сертификат, щото некви хакери били хакнали издателската къща. Чаааак фпонеделник.
Мачът е фнеделя, начи шсе наложи да го гледам бес сертификат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5197 -: Октомври 22, 2021, 16:59:28 »
Айдеее, още една.
Няма незаконно с сертификатите.
Може например да започнат да издават син сертификат след смяна на пола.
Това което е не просто незаконно, но и противокунституционно, е ограничаване на права без санкция на парламента.
Даже тиквун беше по-адекватен. Прие първо закон за извънредно положение.
А здравното таквоз въвежда и дискриминация. Би твябвало заповедта да "падне" във ВАС   :smokin:
Жиже ми ти сменяш партиите по често от носните кърпи.
Фнимавай , ще гепиш некъв политически трипер. :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5198 -: Октомври 22, 2021, 17:01:08 »
Симпли, Мото е мноо скъпо заведение на Аксаков...нещо като гурме кухня -върви на ЧАО. На Кристал е мноо интересно - тамън не е една верига, шишиобвързана лупа кепенци :nuts:

п. п. За Мотто за обедно меню още през 2010 ти требваха минимум 20 лева. Правете си сметката! :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5199 -: Октомври 22, 2021, 17:04:05 »
Фмомента намен не може да ми бъде издаден сертификат, щото некви хакери били хакнали издателската къща. Чаааак фпонеделник.
Мачът е фнеделя, начи шсе наложи да го гледам бес сертификат.
Току-що пробвах, сайтът се отваря. Няма съобщения да е хакнат, претоварва се и се оправдават, че са подложени на DDOS атака, което не е хакване. Аз вчера разбрах, че вече може да се тегли сертификат не само в pdf, както в началото, но и в pkpass формат, който е по-удобен за телефон и си изтеглих и такъв без проблем.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5200 -: Октомври 22, 2021, 17:05:02 »
Нищо не разбраф. Какой такой партизанский язик?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5201 -: Октомври 22, 2021, 17:08:42 »
Току-що пробвах, сайтът се отваря. Няма съобщения да е хакнат, претоварва се и се оправдават, че са подложени на DDOS атака, което не е хакване. Аз вчера разбрах, че вече може да се тегли сертификат не само в pdf, както в началото, но и в pkpass формат, който е по-удобен за телефон и си изтеглих и такъв без проблем.
мерси за инфото

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5202 -: Октомври 22, 2021, 17:11:46 »
И как се претоварва сайт от заявки.
Те на PC/Xt ли са?
Да ги включат в списъка на туристическите забележителности!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5203 -: Октомври 22, 2021, 17:21:04 »
Собственици на заведения: По-добре зелен сертификат, отколкото да ни затворят

Неваксинирани: по-добре малка водка в малка компания, отколкото голем сертификат за нужника.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5204 -: Октомври 22, 2021, 17:27:19 »
Ми ше са боцкаш веднъж на всеки 6 месеца, бе!!! :smokin:
Моеш си напра'иш и КАЛЕНДАР /като при месечен цикъл!/, за да НЕ ЗАБРАВЯШ ...  :lol:
Йок, предпочитам Китайския метод, а колкото до боцкането, според практическия опит на ингилизите, 6 месеца са множко, щото на петия месец вирусът може да те гътне.
Ти си я карай според теорията, аз предпочитам практиката.
 :cool-1084:
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 17:33:41 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5205 -: Октомври 22, 2021, 17:27:37 »
Собственици на заведения: По-добре зелен сертификат, отколкото да ни затворят

По професионални причини познавам сектора - "зеленият сертификат" е смърт!  Това е в преобладващата част малък бизнес. От близо година не могат да се захранят с постоянен персонал. И знам за какво говоря, щото една от немалкка част от ковид проектите им съм ги писала и обработила предварително и документално точно аз :smokin:

п. п. Отврат, губят ти се много неща. По класификатора под, без 9, включително  е миробизес. Практиката показва, че почти няма дори един ресторант с такава опция, даже и извън София
« Последна редакция: Октомври 22, 2021, 17:33:16 от Aсол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5206 -: Октомври 22, 2021, 17:35:56 »
Начи при новия номер секви схеми 60/40q 80/20,намалени ДДС-та и проч. отпадат. Работят без ограничения и основание йок  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5207 -: Октомври 22, 2021, 17:39:27 »
п. п. Отврат, губят ти се много неща. По класификатора под, без 9, включително  е миробизес. Практиката показва, че почти няма дори един ресторант с такава опция, даже и извън София

Не мога да разбера какво искаш да ми кажеш, ама нема значение. Аз постоянно губя неща. Вчера си изгубих електронната цигара.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5208 -: Октомври 22, 2021, 17:43:16 »
Баце питаше кой ще проверява сертификатите на входовете.
Така и не разбрах за колко входа долу-горе става въпрос???
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5209 -: Октомври 22, 2021, 17:49:47 »
Баце питаше кой ще проверява сертификатите на входовете.

В нашия хвод ги проверява бай Киро портиера. Той е антиваксър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5211 -: Октомври 22, 2021, 17:58:29 »
п. п. Отврат, губят ти се много неща. По класификатора под, без 9, включително  е миробизес. Практиката показва, че почти няма дори един ресторант с такава опция, даже и извън София

Не мога да разбера какво искаш да ми кажеш, ама нема значение. Аз постоянно губя неща. Вчера си изгубих електронната цигара.

Ето казвам ти го. Попълва се една декларация при кандидатстване /нема да цитирам насоки за кандидатстване,щото опитътми е показал, че не се четат подобни "глупости"/- под 9 заети лица включително, е микропредприятие. Аз поне едно такова досега на територията на София не съм срещала.  Даже и такива 5 на 2, ака закусвални , да не говорим за ресторант. Всичките попадат в графата малки. И го заявявам съвсем отгворно.
Източник - НАП :smokin:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5213 -: Октомври 22, 2021, 18:12:20 »
И как се претоварва сайт от заявки.

ами не е много трудно. и няма нищо общо с PC/XT.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5214 -: Октомври 22, 2021, 18:18:35 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5215 -: Октомври 22, 2021, 18:22:02 »
Quote (selected)
Тоест, ако сега имаше парламент, с почти пълно мнозинство щеше да събори въвеждането на зелените сертификати.

Ми не.  :smokin:


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5217 -: Октомври 22, 2021, 18:24:49 »
Ми не.  :smokin:

естествено, че не.

има ена дребна разлика между предизборно перчене и рално поемане на отговорност за отмяна на зелените сертификати и последваща ескалация на броя на заразени, починали и т.н.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5218 -: Октомври 22, 2021, 18:26:29 »
под 9 заети лица включително, е микропредприятие. Аз поне едно такова досега на територията на София не съм срещала.  Даже и такива 5 на 2, ака закусвални , да не говорим за ресторант. Всичките попадат в графата малки. И го заявявам съвсем отгворно.

Не знам как е, но не е така, както казваш. Европейската класификация е ясна. Друг е въпросът, че по принцип микро, малък и среден бизнес не се определя от броя на работниците, а от оборотите и печалбата.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #5219 -: Октомври 22, 2021, 18:28:53 »
Ми не.  :smokin:
Та коя партия казваш не е против въвеждането на зелените сертификати?
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."