Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:28:35

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 555562 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8640 -: Ноември 22, 2021, 14:18:00 »
За другите министри - не знам, но важно е Бойко Рашков да о/стане вътрешен министър.  :nuts: Бочко ще диктува на Севи от Дубай, да му актуализира профила и ще се кахъри с Черепа - "Къде сбъркахме?"

Quote (selected)
На зло куче зъл прът!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8641 -: Ноември 22, 2021, 14:53:32 »
Прогнозата ми е, че избирателната активност ще бъде 33,33%, а от всички гласували за Радев ще гласуват 66,67%. Давам плюс-минус 5% толеранс за тия числа.
Резултат за Радев от 100% обработени протоколи - 66,72%. Сбъркал съм с цели 0,05%.
Още няма обявена активност към 20 ч., но мисля, че пак ще се вместя в толеранса от 5%.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 686
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8642 -: Ноември 22, 2021, 15:12:43 »
Браво Лучо! Сега ще те залеят оферти от всички видове галъпи! Поръчай огнеупорни каси за парите, с които ще те обсипят, че при тия лихви от банкерите кожодери...  :m1248:
« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 15:39:19 от Пенчо бре »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8644 -: Ноември 23, 2021, 10:35:11 »
Пешо, на миналите избори /преди 4 г./, си направих труда да разгледам 50-60 протокола от малки секции - с по 5-20 избиратели. Зарових се главно в селата край Вършец.
100% - ГРОП!!!
Не съм проверявал дали още са достъпни тези протоколи, но ако са - и ти можеш да си направиш труда и изводите.
Успех!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8645 -: Ноември 23, 2021, 10:48:20 »
Не знам дали съм прекалено подозрителен, но как пък можаха баш сега да се случат тези трагедии - в старческия дом и сега на магистралата и да се прегърнем с македонците, да отроним обща сълза...
Баси, не трябва да си мисля такива неща, но то напира.
Ся ги слушам двамата премиери - въртат, сучат, трагедията уж, ама - абе джурналистите се към препъникамъка!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8646 -: Ноември 23, 2021, 22:47:05 »
"Ако гласувахме на хартия, ГЕРБ може би щеше да е първа"
:t26157:

За „ГЕРБ, който вече е неспасяем”, за „изборната мъгла, дето вече се вдига”, и за очаквания „бял дим над парламента около Никулден” – от Петьо Цеков:

Quote (selected)
"Резултатът от последните избори е, че ГЕРБ е неспасяем. Дори да има и четвърти избори в обозримо бъдеще, пак няма да бъдат спечелени от ГЕРБ", заяви зам.-главният редактор на "Сега" Петьо Цеков в предаването на "(О)позиция".

"В същото положение е и ДПС, което спечели малко повече гласове този път, но единствено благодарение на мобилизацията в Турция. Румен Радев беше избран без ДПС, има мнозинство в НС без ДПС, ДПС в момента вече не е фактор".
https://www.segabg.com/category-video/peto-cekov-gerb-e-nespasyaem  :t0328:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8647 -: Ноември 23, 2021, 23:12:27 »
А колкото до снощната трагедия на магистрала „Струма”, препоръчвам:

Георги Атанасов, журналист” в днешното предаване „Дневници” на Николай Колев по Евроком:

https://www.youtube.com/watch?v=ZFrAG2I01z0

И също днес – Богдан Милчев от Института за пътна безопасност при Цура по същия повод:

https://btvnovinite.bg/bulgaria/bogdan-milchev-agencijata-za-patna-bezopasnost-e-bushon.html




Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8648 -: Ноември 23, 2021, 23:26:54 »
ами милчев просто се справя добре с нищоказването! :t2102:
причини не дава, общи приказки!
статистиката казва, че на този участък не е имало произшествия,
следствието работи по две направления, до които и аз достигам от фактите!
на вас нищо ли не ви говори липсата даже на сантиметър спирачен път,
а метрите помляна мантинела?!?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8649 -: Ноември 23, 2021, 23:47:06 »
ами милчев просто се справя добре с нищоказването! :t2102:
причини не дава, общи приказки!
статистиката казва, че на този участък не е имало произшествия,
следствието работи по две направления, до които и аз достигам от фактите!
на вас нищо ли не ви говори липсата даже на сантиметър спирачен път,
а метрите помляна мантинела?!?
За момент заспал шофьор, спукана гума и деца, които не са успели да се ориентират да трошат стъклата.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8650 -: Ноември 23, 2021, 23:53:14 »
За момент заспал шофьор, спукана гума и деца, които не са успели да се ориентират да трошат стъклата.

Западът е маниакален на тема Health and safety.
Там при подобна екскурзия децата, а най-вече ръководителите им, щяха да са минали поне един курс по какво да се прави в подобна ситуация.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8651 -: Ноември 24, 2021, 00:01:53 »
btw, след трагедията на река лим, тука беше приета поправка на закона,
с която се забранява в нощни екскурзии да участват деца или нещо подобно,
ерго македонците са нарушили закона.
Quote (selected)
Промяната, известна като поправката "Лим", беше приета след трагедията на 4 април 2004 г., когато 12 деца загинаха в река Лим, след като автобусът, с който се връщаха от екскурзия се оказа неизправен и е шофирал през нощта.

Затова и специална анкетна комисия в НС излезе с препоръки, след които бе приет текст, според който такива превози на деца или ученици могат да се извършват само в светлата част на денонощието и с автобуси, за които има издадени удостоверения за категоризация.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8652 -: Ноември 24, 2021, 00:16:28 »
Западът е маниакален на тема Health and safety.
Там при подобна екскурзия децата, а най-вече ръководителите им, щяха да са минали поне един курс по какво да се прави в подобна ситуация.
Бай, бабо, да ме не среща, Сарж, няма подготовка срещу неочакваното и страшното. 2018-та идиот на фура помля автобуса на хокейния младежки отбор на Хумболт - шестнайсет човека, основно хлапета починаха, 13 бяха ранени. На ясно обозначено кръстовище, с мигащ стоп-знак, в пет следобед, прекрасна видимост. Не спрял на стопа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8653 -: Ноември 24, 2021, 13:25:50 »
ами милчев просто се справя добре с нищоказването!
причини не дава, общи приказки!
:t26157:

Богдан Милчев от Института за пътна безопасност е единственият специалист в тази област, НА КОГОТО ВЯРВАМ, тъй като често гледам и слушам подобни ТВ предавания, тъй като и аз карам кола!!!
А оттам съм запомнила и името, и физиономията му!!!  :th_up:

Но във въпросното интервю не може да ти каже абсолютно нищо, тъй като причините за бедствието още не са били изяснени ...

Quote (selected)
статистиката казва, че на този участък не е имало произшествия,

Това не е вярно, тъй като снощи гледах и слушах други предавания, свързани с въпросния инцидент.

Quote (selected)
следствието работи по две направления, до които и аз достигам от фактите!
на вас нищо ли не ви говори липсата даже на сантиметър спирачен път,
а метрите помляна мантинела?!?

Ами чак днес сутринта вече излиза неква информация и за спирачния път и за мантинелата, така че ти не бързай кат' теле пред майка ...  :pissed-891:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8654 -: Ноември 24, 2021, 13:36:51 »
Западът е маниакален на тема Health and safety.
Там при подобна екскурзия децата, а най-вече ръководителите им, щяха да са минали поне един курс по какво да се прави в подобна ситуация.
:no!:

В конкретния случай никой не е бил в състояние да направи нищо по следните 2 причини:

1. В предната част на автобуса до предната врата е избухнал внезапно огън, който е овъглил всичко наоколо; и

2. Задната врата е била заклещена и не е могла да бъде отворена, поради което са успели да се спасят само 7 души, които са счупили задните стъкла и са успели да се спасят точно оттам!  :nuts:


Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8655 -: Ноември 24, 2021, 13:43:35 »
Джиджи, подборът ти на емотикончета е покъртителен, вземи се сапикясай малко, щото е направо отвратително. Башка неадекватните ти коментари.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8656 -: Ноември 24, 2021, 13:47:23 »
очен рак

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8657 -: Ноември 24, 2021, 14:12:11 »
Нещата може би са изглеждали така. Сблъсък. Теч на гориво. Горивото достига до нагрети повърхности (печка, климатизация, парно) и започва да се изпарява. Запалва се. Тлее, поради липса на кислород. Разбиват се стъклата, за да се напусне. Нахлува кислород. Пламък. Пътниците, сънени, дезориентирани, скупчени. Пушекът и пламъкът, ако ги е обгорил, ги е дезориентирал допълнително. Навалили са се в паниката един връз друг. Вдишали са газове от горенето. Загубили са съзнание. Нататък ... смъртта.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8658 -: Ноември 24, 2021, 14:14:56 »
очен рак

Очи рачные и прекрасные
Калафоня

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8659 -: Ноември 24, 2021, 14:19:26 »
Джиджи, подборът ти на емотикончета е покъртителен, вземи се сапикясай малко, щото е направо отвратително.

Напротиф, напротиф!
Снощи се снабдих и с нови, така че ти ше видиш какво ше става тукана – оттукА нататъкА ... :cool-1084:

Quote (selected)
Башка неадекватните ти коментари.
А ти – по-кротко, молим, щото сега ша видиш к'во ше стане, кат' БабаЛис-а тЪ зачекне за твойте "адекватни" коментари ... :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 14:32:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8660 -: Ноември 24, 2021, 14:27:48 »
Нещата може би са изглеждали така. Сблъсък. Теч на гориво. Горивото достига до нагрети повърхности (печка, климатизация, парно) и започва да се изпарява. Запалва се. Тлее, поради липса на кислород. Разбиват се стъклата, за да се напусне. Нахлува кислород. Пламък. Пътниците, сънени, дезориентирани, скупчени. Пушекът и пламъкът, ако ги е обгорил, ги е дезориентирал допълнително. Навалили са се в паниката един връз друг. Вдишали са газове от горенето. Загубили са съзнание. Нататък ... смъртта.

Фирмин, горе-долу е така, както го описваш ти, ама не е БАШ така, а както съм описала аз по-горе! :ive_got_it-1379:

Защото описанието ми е баш по думите на специалиста Богдан Милчев от Института по пътна безопасност! :bigok:


Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8661 -: Ноември 24, 2021, 14:32:57 »
:t26157:

Богдан Милчев от Института за пътна безопасност е единственият специалист в тази област, НА КОГОТО ВЯРВАМ, тъй като често гледам и слушам подобни ТВ предавания, тъй като и аз карам кола!!!
А оттам съм запомнила и името, и физиономията му!!!  :th_up:
.........................
вервай му, аз не знам, моите милион километра под задника ми нищо не разбират, нъл тъй?!? :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8662 -: Ноември 24, 2021, 14:41:40 »
Quote (selected)
Защото описанието ми е баш по думите на специалиста Богдан Милчев от Института по пътна безопасност!
... който не е разследващ пожарникар, криминалист или специалист НТО в МВР. Както и аз, впрочем. Преди аутопсията на телата на починалите всякакви предположения за това какво и как е горяло са меко казано спекулативни.
Освен всичко друго, има и оцелели, които са в съзнание и с добър спомен за това, което се е случило в и с автобуса. Един от тях, Орхан Алити, който е помагал на останалите оцелели да се спасят, твърди, че след като е скочил от автобуса, чупейки крака си при падането, едва не е бил отнесен от автомобил, профучал покрай горящия автобус без да спре, за да се окаже помощ. Аз, честно казано, бих си дал труда да прегледам записите на пътните камери, да го видя този ... бързак.


Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8663 -: Ноември 24, 2021, 14:43:31 »
Не видях, че сте започнали точно тук (темата е все пак Избори ноември '21) да диплите въпроса за катастрофата с македонския автобус, и пуснах един коментар от Труд в темата за Македония (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1067.msg177368;topicseen#msg177368).
Нека все пак отчетем, поне между другото, че по ирония на съдбата тази отсечка е строена от македонска фирма...
 :smokin:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8664 -: Ноември 24, 2021, 14:44:13 »
Избирателната активност е била цели 34.84%! Президентът е избран от около 23% от имащите право на глас.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8665 -: Ноември 24, 2021, 14:47:30 »
вервай му, аз не знам, моите милион километра под задника ми нищо не разбират, нъл тъй?!?

И какво искаш да ми речеш с туй, дето се го написал по-горе?!?

Че главните пътища и "магистрали" у нас са наред и че по отношение на БЕЗОПАСНОСТТА на движение по тези пътища няма какво да се каже ли?!  :nuts:
Или пък и ти отговаряш на майка си с "БА!?!", когато твърди, че тя те е родила ....


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8666 -: Ноември 24, 2021, 14:59:51 »
Не видях, че сте започнали точно тук (темата е все пак Избори ноември '21) да диплите въпроса за катастрофата с македонския автобус, и пуснах един коментар от Труд в темата за Македония (https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1067.msg177368;topicseen#msg177368).

Стана съвсем неочаквано, Юмжагийн, след като снощи аз препоръчах тук да се гледат две ТВ интервюта по две различни телевизии, за което май вече започвам да съжалявам ...   :t0120:

Щото се оказа мноо "спецЯлист" по пътищата, пътната обстановка и безопасността на движението туканка ... 
  :pissed-891:

Quote (selected)
Нека все пак отчетем, поне между другото, че по ирония на съдбата тази отсечка е строена от македонска фирма...

Нещо, което за жалост не оправдава нито нас, нито македонската фирма ...


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8667 -: Ноември 24, 2021, 15:13:16 »
Избирателната активност е била цели 34.84%!
Президентът е избран от около 23% от имащите право на глас.

За избирателната активност у нас е виновен ПРЕЗИДЕНТЪТ – точно толкова, колкото е виновен КИРИЛ ПЕТКОВ за канадското си гражданство, от което се е отказал съвсем навреме!!! :ive_got_it-1379:
А ниският процент на избралите г-н Румен Радев граждани НЕ ПРАВИ избора му по-малко легитимен!!!


Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8668 -: Ноември 24, 2021, 15:17:24 »
И какво искаш да ми речеш с туй, дето се го написал по-горе?!?

Че главните пътища и "магистрали" у нас са наред и че по отношение на БЕЗОПАСНОСТТА на движение по тези пътища няма какво да се каже ли?!  :nuts:
Или пък и ти отговаряш на майка си с "БА!?!", когато твърди, че тя те е родила ....
искам да кажа, че според мен пътят в случая въоПще не е виновен!
а иначе, по твойта и на милчев логика в 99% от случаите е виновна пътната обстановка и в 1% водачите!
а дали е така, кой, кой ще ти каже?!? :nuts:
има една формулировка, която казва - „ движение с несъобразена с пътните условия скорост“! :tongue_:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8669 -: Ноември 24, 2021, 15:19:24 »
Избирателната активност е била цели 34.84%! Президентът е избран от около 23% от имащите право на глас.
ми нали секи си преценява сам дали да ходи да гласува или не?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8670 -: Ноември 24, 2021, 15:19:41 »
Избирателната активност е била цели 34.84%! Президентът е избран от около 23% от имащите право на глас.
любимият ти гроб е управлявал, забележи - управлявал страната с около 10% от имащите право на глас!
нящу да речеш?!? :nuts:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8671 -: Ноември 24, 2021, 15:45:49 »
любимият ти гроб е управлявал, забележи - управлявал страната с около 10% от имащите право на глас!
нящу да речеш?!? :nuts:
"Любимият" ми гроп(избран от 17% от имащите право на глас) не управляваше сам, а заедно с паричния фронт, Марешки и ДПС, които заедно имат много повче от чистите избиратели на Радев - 1,32млн или с привлечените от другаде на втори тур 1,54млн.
Ако БСП имаха доблестта да го изобличат публично и да призоват избирателите да не гласуват за него заради предателскта му политика по отншение на националния интерес и на самата партия, той щеше да с има няколкостотин хиляди гласа по-малко.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8672 -: Ноември 24, 2021, 15:47:50 »
дрън, дрън, чети закона, на балотажа и трима да излязят дя глясувят печели кандидата получил един глас в повече

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8673 -: Ноември 24, 2021, 15:48:10 »
Избирателната активност е била цели 34.84%! Президентът е избран от около 23% от имащите право на глас.
Не съм съгласна. Президентът е избран със 100% от имащите право на глас.
От тях една част са отишли и гласували пряко за него, една част са били против и са отишли да го рекат, а отишлите за гъби и на кафе са предоставили правото си на глас на тези, които са си вдигнали филейните части и са отишли да гласуват.

Надявам се никой не си мисли, че като седи вкъщи или ходи за гъби, неговият/нейният глас не работи. Работи и още как, пропорционално разпределен между тези, които са отишли да гласуват.

Колко поколения трябва да минат, за да може гласът народен, иначе известен като глас Божи, да стигне до този извод?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8674 -: Ноември 24, 2021, 15:52:30 »
Напротиф, напротиф! Снощи се снабдих и с нови, така че ти ше видиш какво ше става тукана – оттукА нататъкА ... :cool-1084:

по-добре да не вижда.
the lamers club honourable member …

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8675 -: Ноември 24, 2021, 15:57:25 »
Като няма кандидат който да отговавя на твоите изисквания е редно да си седиш в къщи и да не участваш в овластяването на хора на които нямаш доверие. Изключеително ниската, незапомнена до момента избирателна активност показва точно това - голяма част от хората не харесва двамата кандидати стигнали до балотаж. 2016 година на изборите за президент са гласували 3,5 млн, а на тези 2,3 млн. Разликата е огромна.
« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 16:02:36 от kas »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8676 -: Ноември 24, 2021, 15:57:58 »
искам да кажа, че според мен пътят в случая въоПще не е виновен!
Май така ще излезе!  :ok:

Quote (selected)
а иначе, по твойта и на милчев логика в 99% от случаите е виновна пътната обстановка и в 1% водачите!
а дали е така, кой, кой ще ти каже?!?

А пък аз снощи, тъй като се бях разстроила доста от този инцидент с толкова много жертви,  минах през няколко ТВ канала и нямаше нито един, в който да не се споменаваше думичката ДЕНИВЕЛАЦИЯ”, т.е. денивелацията в рамките на конкретната отсечка от пътя!

И без да съм някакъв специалист, ми се струва, че точно в тази отсечка има голям проблем, тъй като показаха и конкретни снимки от пътя

И без да твърдя също, че това е неква причина за инцидента, щото в момента май с теб вече си говорим за ОБЩОТО СЪСТОЯНИЕ НА ПЪТИЩАТА в БЪЛГАРИЯ, нъл тъй?!? :bigok:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8677 -: Ноември 24, 2021, 16:03:53 »
И без да съм някакъв специалист, ми се струва, че точно в тази отсечка има голям проблем, тъй като показаха и конкретни снимки от пътя …

Значи само така ти се струва. Нема лошо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8678 -: Ноември 24, 2021, 16:09:56 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 14:19:26

    Напротиф, напротиф! Снощи се снабдих и с нови, така че ти ше видиш какво ше става тукана – оттукА нататъкА ...

по-добре да не вижда.
:lol:
Засега "за проба" само тойзикато обещавам да не прекалявам!!!!!!!!!


Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8679 -: Ноември 24, 2021, 16:12:16 »
Quote (selected)
в който да не се споменаваше думичката „ДЕНИВЕЛАЦИЯ”, т.е. денивелацията в рамките на конкретната отсечка от пътя!
за която денивелация пътен експерт тази сутрин каза, че е в рамките на нормата. :m1273:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8680 -: Ноември 24, 2021, 16:18:11 »
btw, нямам време да търся, намери кога е влязъл автобуса, кога е станала катастрофата и извади от това време 20-те минути на бензиностанцията.
да сметнем средната скорост на движение, може да излезе нещо любопитно. по това което съм намерил, автобусът се е движил около 5 часа.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8681 -: Ноември 24, 2021, 16:20:16 »
за която денивелация пътен експерт тази сутрин каза, че е в рамките на нормата

А експертът – българин ли беше или северномакедонец – от тия, дето са строили точно тоя път?! 

Шегичка, Фиърс, щото аз днес се занимавам със съфсем други неща и телевизия не гледам ... :)))


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8682 -: Ноември 24, 2021, 16:22:11 »
Засега "за проба" само тойзи – – като обещавам да не прекалявам!!!!!!!!!

без проби.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8683 -: Ноември 24, 2021, 16:22:45 »
Като няма кандидат който да отговавя на твоите изисквания е редно да си седиш в къщи и да не участваш в овластяването на хора на които нямаш доверие. Изключеително ниската, незапомнена до момента избирателна активност показва точно това - голяма част от хората не харесва двамата кандидати стигнали до балотаж. 2016 година на изборите за президент са гласували 3,5 млн, а на тези 2,3 млн. Разликата е огромна.
Пак повтарям, гласували са всички. Само че едните са гласували лично, а другите - чрез прокси. Ако някой е искал да рече, че нито един от двамата кандидати не отговаря на високите му изисквания, то е било редно да си вдигне претенциозния филеен мускул и да отиде да зачеркне квадратчето с надпис до него "Не подкрепям никого". Всичкото останало е словоблудие. Седеното вкъщи не е изказване на мнение.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8684 -: Ноември 24, 2021, 16:23:37 »
Джи, минавал съм десетки пъти от там и точно си спомням тъпия участък "за почивка".
Тъп, щото ти излиза внезапно зад завоя и ако не го знаеш наизуст, никога няма да спреш там "за почивка", на всичко отгоре е и доста малък ако успееш със свирене на гуми да се навреш вътре, ще спреш накрая.
Може би.
В същото време, никога не ми е минавало през ум, че като карам в своята си писта, трябва изведнъж да се навръ некъде надясно зад мантинела.
Да, разбирам, че в тъмното и уморен, водача вижда разклонение, инстинктивно може да врътне волана, освества се след секунда но...късно, обира половината мантинела, отскача в другия край...вече гори.1 секунда колебание е 33 метра при 120 клм./час.Шибаната зона за отдих е точно след завоя, но той не е остър.
Верно е тъпо, но едва ли опасно. Опасното е била умората на водача според мен и мига колебание.
Така мисля.
Гърмежи и палежи - мал шанс.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8685 -: Ноември 24, 2021, 16:27:10 »
btw, нямам време да търся, намери кога е влязъл автобуса, кога е станала катастрофата и извади от това време 20-те минути на бензиностанцията.
да сметнем средната скорост на движение, може да излезе нещо любопитно.
За жалост, не мога и аз, щото току-що ме бомбардираха с чистак ново преводче!!! :m1201:

Което означава, че в близките дни май само ше флизам тук да чета /докато си почивам!/, без да имам време да коментирам ...  :bigok:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8686 -: Ноември 24, 2021, 16:30:59 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 16:09:56

    Засега "за проба" само тойзи – – като обещавам да не прекалявам!!!!!!!!!

без проби.

О.К., ама точно туй емоджи няма да го трия!!! :ok:

« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 16:41:21 от Джиджи »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8687 -: Ноември 24, 2021, 16:31:33 »
Ной, моите уважения, но това което пишеш ти е словоблудие. Зачеркването на "Не подкрепям никого", показва единствено колко неподкрепящи са си направили труда да отидат до урните за да влязат официално във статистиката. Иначе дали си зачеркнал или не си отишъл, крайният резултат е един и същ, ти не влияеш по никакъв начин на избора на останалите, който е решаващ. И гласували са само онези които са отишли да гласуват, при това са избирали някой от кандидатите. Които не са подкрепили никого, само са зи загубили напълно напразно времето. Подобен вид избор има смисъл единствено ако имахме задължително гласуване, и то само от техническа гледна точка, да могат хората да подадат запълнена валидна, вместо празна невалидна бюлетина.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8688 -: Ноември 24, 2021, 16:35:07 »
Иначе тендецията е ясна - в сравнение с 2016, гласувалите са намалели с 1,2 млн, което е повече от 1/3 от тогавашния брой. Преди пак имахме аналогичното противопоставяне, кандидат на Герб - Радев. Което ще рече, че двете страни вече се поддържат грубо от 1/3 по-малко избиратели. Обезверени в тях избиратели.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8689 -: Ноември 24, 2021, 16:38:53 »
Джи, минавал съм десетки пъти от там и точно си спомням тъпия участък "за почивка".
Тъп, щото ти излиза внезапно зад завоя и ако не го знаеш наизуст, никога няма да спреш там "за почивка", на всичко отгоре е и доста малък ако успееш със свирене на гуми да се навреш вътре, ще спреш накрая.
Може би.
В същото време, никога не ми е минавало през ум, че като карам в своята си писта, трябва изведнъж да се навръ некъде надясно зад мантинела.
Да, разбирам, че в тъмното и уморен, водача вижда разклонение, инстинктивно може да врътне волана, освества се след секунда но...късно, обира половината мантинела, отскача в другия край...вече гори.1 секунда колебание е 33 метра при 120 клм./час.Шибаната зона за отдих е точно след завоя, но той не е остър.
Верно е тъпо, но едва ли опасно. Опасното е била умората на водача според мен и мига колебание.
Така мисля.
Гърмежи и палежи - мал шанс.

Без аз лично да съм шофирала по тоя път, разбирам, Бепе, тъй като снощи бях доста разстроена и слушах много внимателно ...

Но споменаха на няколко пъти и за "кариера" наблизо, откъдето често излизали камиони и замърсявали пътя чак до хлъзгавост!!! :pissed-891:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8690 -: Ноември 24, 2021, 16:39:42 »
Иначе дали си зачеркнал или не си отишъл, крайният резултат е един и същ, ти не влияеш по никакъв начин на избора на останалите, който е решаващ.
Не е същият крайният резултат. "Не подкрепям никого" изпраща съобщение за това, че гласуващият не подкрепя никого. Неявяването  просто преразпределя гласовете на гласувалите за някого.
Дори да предположим теоретически, че имаме 6 милиона гласоподаватели и двама гласуват за Пешо, един за Гошо (вероятно самият Гошо), а се явят пет милиона девестотин деветдесет и девет хиляди деветстотин деветдесет и седем "Не подкрепям никого", то Пешо ще се смята за избран. Но Пешо ще знае, че онези неподкрепящите не са му гласували доверие.
Ако се явят трима, гласуват по същия начин, Пешо е победител с две трети от гласовете. Има малка разлика.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8691 -: Ноември 24, 2021, 17:29:24 »
Това което пишеш има смисъл само при задължително гласуване и яваване на всички гласоподаватели пред урните. Подобно положение няма общо с практиката и действителността и няма изгледи да се въведе и приложи, следователно е възможно само на теория. Ние тук обсъждаме раеалните неща, а не онези с вероятност 1 на милиард, които никога няма да настъпят. Така, че крайният резултат в нашата ситуация абсолютно същия. Гласовете против всички в момента просто се изваждат от общия брои и решават онези които са гласували за кандидат. Това, че някой бил изпратил послание на някого, не интересува абсолютно никого, тък като не оказва влияние на крайния резултат. Негласуването е много по-ясно съобщение, което следва естестваната логика - щом не съм гласувал, значи не подкрепям никого - оставям другите и случайността да избират, аз не участвам. Кандидатите винаги се избират с гласуване, а не с негласуване. Ти можеш да симпатизираш на някого и да искаш да го изберат, но ако не предпиемеш нещо - да си упражниш правото на глас, ти все едно си гласувал против него, освен ако не е гарантирано, че той и без твоята подкрепа ще събере нужния брой гласове. Даването на глас е даване на подкрепа, недаването не е подкрепа, следователно не може да се тълкува както ни харесва, което ти правиш в случая. Именно затова са и изборите, да се види кой, кого в каква степен подкрепя. Онези които са се явили го показват. Онези които не са, са извън процеса на избиране, за повечето от тях(изключваме онези които нямат физическа възможност) напълно съзнателно и по своя воля.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8692 -: Ноември 24, 2021, 17:32:21 »
я дай с три прости думи, къф ти е проблема?!?
че гербжика не стана президент ли?!?
еми нема да стане, разбира се! :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8693 -: Ноември 24, 2021, 17:39:51 »
Негласуването е много по-ясно съобщение, което следва естестваната логика - щом не съм гласувал, значи не подкрепям никого - оставям другите и случайността да избират, аз не участвам. Кандидатите винаги се избират с гласуване, а не с негласуване.

Tова е абсолютно вярно, но не означава, че ако не си гласувал, нямаш право да отчиташ кой с каква подкрепа управлява. Всъщност и двете групи - гласували и негласували - показват едно и също - че няма значение кой ще ги управлява. Едните просто не гласуват, а другите идиотски подкрепят всеки новопръкнал се спасител.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8694 -: Ноември 24, 2021, 17:41:34 »
Проблемът ми е, че нямаме достоен кандидат за президент, също и за депутати, затова ще продължаваме да потъваме. Иначе като личност Герджика е много по-неприятен, но в такива случаи руснаците казват "В сортах говна не разбираюсь", колко "по-достоен" е всеки от двамата недостойни, не ме интересува. Понякога е дори по-добре да се изпие горчивата чаша до дъно, с надежда, че може да дойде просветление. При нас видяхме, вместо след Герб да дойде такова, ги замениха с други не толкова алчни и брутални марионетки, мен това изобщо не ме устройва.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8695 -: Ноември 24, 2021, 17:43:15 »
Понякога е дори по-добре да се изпие горчивата чаша до дъно, с надежда, че може да дойде просветление
Мда, плаче за Герджика.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8696 -: Ноември 24, 2021, 17:45:52 »
Ако плачех за Герджика, щях да отида да гласувам за него. Ако се чете внимателно с разбиране, плача, че въпреки горчивата опитност която имаше народа с Герб, той не се поучи и продължи да кълве на месии спускани му умело от Козяк, по стария до болка познат начин. Така, че още веднъж защото явно не се разбира или по скоро се отказва да е признаят фактите - радвам се, че все повече хора отказват да вземат участие в гротеската която им разиграват, сред тези които не гласуваха съм и аз самия, на предните избори дадох възможност на Радев да се покаже какъв е в действителност.
« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 17:51:26 от kas »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8697 -: Ноември 24, 2021, 18:01:25 »
Проблемът ми е, че нямаме достоен кандидат за президент, също и за депутати, затова ще продължаваме да потъваме. Иначе като личност Герджика е много по-неприятен, но в такива случаи руснаците казват "В сортах говна не разбираюсь", колко "по-достоен" е всеки от двамата недостойни, не ме интересува. Понякога е дори по-добре да се изпие горчивата чаша до дъно, с надежда, че може да дойде просветление. При нас видяхме, вместо след Герб да дойде такова, ги замениха с други не толкова алчни и брутални марионетки, мен това изобщо не ме устройва.
Това последното е похвално. Сега речи какво направи по този повод. Издигна друг, достоен кандидат за президент, също за депутати? Беше един от тях? Беше в агитационните групи за тях?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8698 -: Ноември 24, 2021, 18:06:29 »
Сега речи какво направи по този повод. Издигна друг, достоен кандидат за президент, също за депутати? Беше един от тях? Беше в агитационните групи за тях?

Е, са това е елементарно. Никой не може да пребори системата. Тя така е измислена. Да обвиняваш някого, че нищо не е направил, или че е допринесъл за положението с негласуването си е подличко и показва липса на доводи. Аз не гласувам много отдавна, но не обвинявам тези, които на всеки избори гласуват за различни партии, че крепят системата.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #8699 -: Ноември 24, 2021, 18:07:08 »
Ндаа... я да напомня знаменитите думи на Володя - Товарищи, не горюйте ... чем хуже, тем лучше...
Sine Borisov ... in stilo Borisov