Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 16, 2024, 12:57:49

Автор Тема: За животните с любов  (Прочетена 1041 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
За животните с любов
« -: Септември 01, 2021, 17:06:34 »
Липсва тема за четириногите, пернатите, люспоопашатите, селски, градски и диви същества живи. Реших и се престраших да открия тема без дилема. Те са тук и ние сме един за друг.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #1 -: Септември 01, 2021, 17:35:39 »
Преди смятах гледането на домашно куче в града за гевезелък. На село рядко има двор без куче и се приема за нормално. Като се сблъскаш с проблема, виждаш животното по друг начин. Разбираш, че и то има чувства, макар и по-примитивни. И се привързваш като към дете. Има толкова много самотни хора и за тях това е утеха. Но и за всеки друг де. Децата им се радват много.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #2 -: Септември 01, 2021, 17:41:24 »
А мен най-много ме радва, че съгражданите ми все повече разхождат добре гледани любимциот породата стрийт супериор. И че във Варна почти не се срещат наистина бездомни кучета. Кой се е уредил на заплата при мургавите оператори на контейнери за смет, кого разхождат на повод. С един такъв едър, черен и с хубави умни очи се разминах вчера. Милият, нали кавалер, възпитано изчака в тревата, отстъпвайки ми тясната ивица асфалт извън обсега на колите. ''Баща'' му го похвали, че е ''много добричък''.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #3 -: Септември 01, 2021, 17:59:55 »
Умно гледат. Да можеха и няколко думи да излаят. Боксерът ни е голям дявол. Като му се карат или го поступат, ми става жал. А какъв поглед има, по-умен от човешки.
..................
Вярно че скоро не съм виждал улично куче. Котки бол.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #4 -: Септември 02, 2021, 13:39:25 »
Щъркелите си тръгват. Група от може би стотина-двеста, все още не ято, се появи от нищото в небето над мен и потегли по своя път също толкова бързо.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #5 -: Септември 02, 2021, 17:41:32 »
щъркелите си биха камшика од западна България преди месец и половина. Ф най-големите жеги се изнесоха фтоплите страни.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #6 -: Септември 02, 2021, 17:50:00 »
Преди смятах гледането на домашно куче в града за гевезелък. На село рядко има двор без куче и се приема за нормално.

селяните са големи мозъци. Държат си кучетата на два метра синджир или тел 24/7. Кучетата съответно изперкват ипо целден и фпо-големата част од нощта се скъсват да лаят. През нощта лаят на фона на песента(песен друг път) на щурците. Некъде между 4 и 6 сутринта кьопеците спират за кратка почифка. Тогава се фключат петлите. Следва изгреф.

Селяните сметат котките за нещо средно между вредители и тюфлеци. Като споменах котките, се сетих, че треа да отида на ортопед да ми разкара един осемкилограмоф котарак од ръката. Вече фтори ден шибаният тюфлек и вредител ми третира ръката като дюшек и/или възглавница.
« Последна редакция: Септември 02, 2021, 17:55:08 от wreckage »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: За животните с любов
« Отговор #7 -: Септември 02, 2021, 18:04:35 »
Съгласен съм че на село кучетата са занемарени, да го кажем деликатно. На тях се гледа като на слуги, а не на приятели. Подхожда се утилитарно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: За животните с любов
« Отговор #8 -: Септември 03, 2021, 06:11:28 »
Не им берете гайлето на селските кучета.
Дори и вързани на синджир са по щастливи от подстриганите и напарфюмирани свои събратя заврени в бетонни кутии и виждащи нещо като природа два пъти по 30 мин. на ден.