Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 01:13:47

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 181376 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1740 -: Октомври 27, 2021, 23:16:06 »
Eтo кaквo пишe Гeoргиeв нa личния cи Фeйcбук прoфил:

Quote (selected)
ТOВA cъщият Кoнcтитуциoнeн cъд ли e, кoйтo върнa Пeeвcки в Пaрлaмeнтa, cлeд кaтo бe избрaн зa шeф нa ДAНC, пoгaзвaйки Кoнcтитуциятa?
Cъщият КC ли e, c чийтo прeдceдaтeл Бoриcoв cи гoвoри кaтo c любoвницa и нaричa "брaтиньo"?

Нe cъм фeн нa Кирил Пeткoв, нo тoвa НE E Кoнcтитуциoнeн cъд.
Тoвa ca шeпa дърти чeнгeтa, кoрумпeтa и пocлушкoвци, нaзнaчeни oт Будa, Пeeвcки и мaфиятa, зa дa oбcлужвaт и зaщитaвaт ТEХНИТE интeрecи, a нe Кoнcтитуциятa.

Аз не знам КОЙ е тоя Георгиев, а и въф Фейса изопщо не влизам ...

Но за това, което е написал по-горе, мога да го поздравя единствено по следния начин
  :notworthy: :notworthy:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1741 -: Октомври 27, 2021, 23:20:55 »
Аз не знам КОЙ е тоя Георгиев, а и въф Фейса изопщо не влизам ...
Аз също. ТОва е във факти. Избираш текста и гугъл ти казва. А Георгиев е от "Боец"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1742 -: Октомври 27, 2021, 23:23:45 »
Аз също. ТОва е във факти. Избираш текста и гугъл ти казва. А Георгиев е от "Боец"
Благодаря, 66, а за Георгиев – отново


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1743 -: Октомври 28, 2021, 07:45:47 »
То пък една конституция..
Ама КС ви бил виновен.
Конституцията трябва да се сменя

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1744 -: Октомври 28, 2021, 08:53:49 »
Мдааа...
Намериха му цаката на Румен Радев. Ще го импийчнат. Много жалко.

Има някаква жалка надежда да се състави антигерберско правителство в следващото НС, но очаквам Христо Ив. да извърти поредния мръсен номер и да го провали.

СЛед което нови избори, служебен кабинет начело с Борисов и ... Здравка е щастлива, Асол си отдъхва облегчено, Лили и тя, макар и с мъничко тъга. Следващите десет години ни се обяснява как за всичко е виновен Радев...

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1745 -: Октомври 28, 2021, 08:54:25 »
Ами нали все корифеи като тез гении в КС я кроиха.
..............................
Пешо, н'дей тъй бе, човек! Много зловещо.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1746 -: Октомври 28, 2021, 09:02:56 »
Конституцията трябва да се сменя
Може. Да препишем руската. Хем е президентска... хем президентът е цар... хем няма да имаме проблеми с такива дреболии като гражданството... хем ще решим и проблемата с ошфорки и швейцарски банки...
Даже и оградата с Турция ще стане излишна тогава... щото кой ще е луд да наминава тъдява? :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1747 -: Октомври 28, 2021, 09:16:35 »
Герберодепесунгели,

Залудо се потите. Власт повече през крив макарон.

Long live Козяк. Пак требеше външна сила да ни "освободи" шот Ганьо за чеп за зеле не става...

 :popcorn:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1748 -: Октомври 28, 2021, 09:19:25 »
Герберодепесунгели,

Залудо се потите. Власт повече през крив макарон.

Long live Козяк. Пак требеше външна сила да ни "освободи" шот Ганьо за чеп за зеле не става...

 :popcorn:


Научи първо какво е власт, и какво - управление.
Различни неща са.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1749 -: Октомври 28, 2021, 09:20:03 »
Мдааа...
Намериха му цаката на Румен Радев. Ще го импийчнат. Много жалко.

Има някаква жалка надежда да се състави антигерберско правителство в следващото НС, но очаквам Христо Ив. да извърти поредния мръсен номер и да го провали.

СЛед което нови избори, служебен кабинет начело с Борисов и ... Здравка е щастлива, Асол си отдъхва облегчено, Лили и тя, макар и с мъничко тъга. Следващите десет години ни се обяснява как за всичко е виновен Радев...

чак толко черен сценарий не бих обрисувал, ма радев можеше да не си причинява кирил петков, не ли?

от толко възможни, и вероятно равностойни, ако не и по-добри, кандидатури, как па уцели един с двойно гражданство и съответно с конституционно нарушение.

петков бил подписал декларация...ми quelle faydat од неговата декларация, като му е било повече одясно, че може да бъде атакуван по тая линия ебаси.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1750 -: Октомври 28, 2021, 09:21:06 »
Маршал Харис, американски дипломат : ДПС размахва пръст пред лицето на Америка! Това е нечувано...

 :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1751 -: Октомври 28, 2021, 09:22:29 »
Конституцията трябва да се сменя
Може. Да препишем руската. Хем е президентска... хем президентът е цар... хем няма да имаме проблеми с такива дреболии като гражданството... хем ще решим и проблемата с ошфорки и швейцарски банки...
Даже и оградата с Турция ще стане излишна тогава... щото кой ще е луд да наминава тъдява? :crying_with_laughter-3302:


Напиши нова.
Що да е Руската, освен ако не да свириш пак на тънката струна на балалайката?
Конституции на България - бол.
Сравнявай и вземай.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1752 -: Октомври 28, 2021, 09:24:16 »
Маршал Харис, американски дипломат : ДПС размахва пръст пред лицето на Америка! Това е нечувано...

 :smokin:

Той и Ердоган размаха пръст на Обединеният Запад.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1753 -: Октомври 28, 2021, 09:34:27 »
Като сте рекли за ДПС и Ердоган, та се сетих. Как щяха да реагират рубашкорвателите на амбразурата, ако вместо Кирчо Канадеца беше човек на ДПС с двойно българско и турско гражданство?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1754 -: Октомври 28, 2021, 09:35:29 »
Пешо, олаби бе!
Нищо, ниищичко няма да излезе от таа драка, най много да направи мача по интересен.
Писах го по горе - и кляканията на вентилатора от герберастията ше минат като реклама за пуканки по времето на прекъсванията на американски хокеен мач.
Между другото така.
Сичкото въпрос е кви ше са процентите в парламента.
Преди двайстина дни писах, в отговор май на Асол беше, че нещата отиват на добре, не на зле и оставих черешката на тортата некоментирана.
И сега ще я оставя, да излезат процентите.
Сичко друго са Радини вълнения.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1755 -: Октомври 28, 2021, 09:35:54 »
Аз мисля, че е възможно САЩ да ударят едно рамо за закриването на ДПС. Макар да действуват многовариантно. Но те винаги разполагат с разнообразни фитили. ДПС си е гнездо на ченгета и това не може да не дразни американците.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1756 -: Октомври 28, 2021, 09:38:26 »
Quote (selected)
Как щяха да реагират рубашкорвателите на амбразурата,
Предположение - както гъзоцелувателите Му сега.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1757 -: Октомври 28, 2021, 09:44:18 »
Как щяха да реагират рубашкорвателите на амбразурата, ако вместо Кирчо Канадеца беше човек на ДПС с двойно българско и турско гражданство?

В офиса обсъждахме, че такова едно нещо много би ни разлютило. Демек реакцията ни щеше да е силно негативна.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1758 -: Октомври 28, 2021, 09:44:47 »
Американците използваха родните ченгета през тия 30 години, но вече те не са им нужни.

Възпитаха си "собствени хора".

Родните ченгета са в потрес и затва търсят спасение в нишата на "националпопулизма".

Апропо МВРО са особено активни тия дни...

  :nuts:


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1759 -: Октомври 28, 2021, 09:50:21 »
чак толко черен сценарий не бих обрисувал, ма радев можеше да не си причинява кирил петков, не ли?

от толко възможни, и вероятно равностойни, ако не и по-добри, кандидатури, как па уцели един с двойно гражданство и съответно с конституционно нарушение.

петков бил подписал декларация...ми quelle faydat од неговата декларация, като му е било повече одясно, че може да бъде атакуван по тая линия ебаси.
Видиш ли, аз съм склонен да вярвам, че
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев (Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия ?)
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1760 -: Октомври 28, 2021, 09:52:09 »
Въпросът е ще ни даде ли Америка Македонията и солунската митница. Че ние обичаме да имаме. Да започнем с две морета, после ке мислим за три.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1761 -: Октомври 28, 2021, 09:56:39 »
За Солун забрави !

Гърция е "едно от любимите деца на англосаксите".

За Македония има шанс, но едва ли. Нямаме елит с топки , който да изнуди реднеците за трампа "географско положение срещу Македония".

А реднеците  са хора практични. Защо да ни дават нещо в замяна ако взимат от нас без ние нещо да искаме ?

 :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1762 -: Октомври 28, 2021, 10:03:01 »
Видиш ли, аз съм склонен да вярвам, че
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев (Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия ?)

Са, на президенската администрация, дори и на самия президент, очите тряа да са на четиринайсе, дет викаше баба ми, соглет на евентуални грешки и репутационни щети.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1763 -: Октомври 28, 2021, 10:09:21 »
 ЗИП
Алоу, пак ли те изпуснаха от псидиспансера, геостратег уйов!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1764 -: Октомври 28, 2021, 10:19:21 »
Дотука репутационни щети сал за лозана Панов.
Че и разконспирира жълтопаветния напън да съ прегърнат с гробарите следизборно.
 
А гаргите с тоги в КС пробат да пикаят срещу вятъра.
И то в много неподходящ момент.
Идат неприятни моменти и ловът на виновни ще е на мода  :smokin:
Не мога да ги мисля. Даде им се шанс. Ама кат са прости, че и нагли .....
Впрочем ако Петков спечели изборите, с основание може да им каже - вкупом съгрешихте и излишни станахте.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 10:39:31 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1765 -: Октомври 28, 2021, 10:20:19 »
Видиш ли, аз съм склонен да вярвам, че
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев (Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия ?)
Да! И аз.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1766 -: Октомври 28, 2021, 10:30:38 »
Видиш ли, аз съм склонен да вярвам, че
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев (Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия ?)
Ся, декларацията му е само, че няма друго гражданство. Може и да се приеме, че Фигурантът е знаел много малко за него, не е знаел, че до момента е имал и канадско гражданство, за да поиска уточнения и юридическо мнение,  но тогава се поставя въпросът как така назначава на важни постове хора, за които почти нищо не знае.
За Кирчо не съм сигурен. Самото заявление за отказ, което беше публикувано, съдържа нещо в смисъла "ако и когато бъда освободен от гражданство", ако има малко акъл, трябва да се е сетил, че само заявление не върши работа.
А поведението им, след като се разкри аферата, вече е показателно. Вместо да си признаят проблема, да го обявят за грешка от незнание и Кирчо веднага да си тръгне, почнаха увъртания и опити да се спре делото в КС.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1767 -: Октомври 28, 2021, 10:39:01 »
Е няа как да знае много малко и да го назначи ебаси.
Малце повечко тряа да знае или да поръча на други хора да разберат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1768 -: Октомври 28, 2021, 10:42:43 »
А поведението им, след като се разкри аферата, вече е показателно. Вместо да си признаят проблема, да го обявят за грешка от незнание и Кирчо веднага да си тръгне, почнаха увъртания и опити да се спре делото в КС.
Ква "афера" бре манеркин.
Фпрочем готоф си за емигре. Виж ка добре са  разбирате.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1769 -: Октомври 28, 2021, 11:10:26 »
Видиш ли, аз съм склонен да вярвам, че
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев (Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия ?)

Което от тяхна страна е или некомпетентност или недобросъвестност.
А стрелочници за разстрел винаги ще се намерят.
Някой го беше написал тук.
Без Баце по Бацевски.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1770 -: Октомври 28, 2021, 11:14:25 »
Е няа как да знае много малко и да го назначи ебаси.
Малце повечко тряа да знае или да поръча на други хора да разберат.
Със сигурност е знаел достатъчно, за да го предложи за министър. Но при положение, че от доста години Кирил Петков живее и работи в България, едва ли му е хрумвало да проверява гражданствата.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1771 -: Октомври 28, 2021, 11:36:08 »
Въпрос за друго гражданство има в куп формуляри, включително тези за българските документи за самоличност. Освен това, г-н Харвардов не е бил и войник във времена на задължителна военна служба. Вероятно и това е станало с канадския паспорт. Номерът с "незнаенето" няма как да мине. Всички замесени са знаели, а сега пробват ако може да минат с евтини лъжи.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

Неактивен paragraph39

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 21
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1773 -: Октомври 28, 2021, 13:51:09 »
ПАК да го кажа/напомня/:
Изготвянето и ползването на документ с невярно съдържание е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ по българския НК! А извършването на конкретно престъпление от КОНКРЕТЕН извършител се казва и доказва в Съд/ наказателен , а не конституционен!/! И каквото наказателният Съд реши- осъжда или оправдава Подсъдимия! А дотогава Подсъдимият е НЕвиновен/НЕвинен!/ и Декларацията му се счита за легитимна и с ВЯРНО съдържание! ТЧК
П.П. Не симпатизирам на Кирил Петков! Но считам, че е НЕвинен/НЕвиновен/ в този случай! А канадската служба е трябвало официално да освободи със задна дата К.П. от канадско гражданство- т.е., от момента на волеизявлението и действията му за отказ от канадско гражданство, защото личен Отказ от Гражданство НЕ може да се отказва! ТЧК

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1774 -: Октомври 28, 2021, 13:57:24 »
Което от тяхна страна е или некомпетентност или недобросъвестност.
А стрелочници за разстрел винаги ще се намерят.
Някой го беше написал тук.
Без Баце по Бацевски.
Мисля, че темата дали Президентът трябва лично да провери всяка декларация, беше вече разисквана напоително. Моето лично мнение е, че такова изискване е абсурдно и че евентуална проверка е дело на администрацията.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1775 -: Октомври 28, 2021, 13:58:25 »
А канадската служба е трябвало официално да освободи със задна дата К.П. от канадско гражданство- т.е., от момента на волеизявлението и действията му за отказ от канадско гражданство, защото личен Отказ от Гражданство НЕ може да се отказва! ТЧК
Проблема не е в Канадците. Те казват че към тази дата са завършели процедурата при тях и Петков не фигурира никъде като техен гражданин.
Приблема е в КС и перверзното му "решение". А то е парвезно, защото смисълът на този конституционен текст е да се ограници възможността на чужди администрации да влияяв върху управлениято в Българияа, не примерно да могат да се лензят варху него некви дебили набедени за конст. съдии.
Обаче убафците от КС казват, че решенията и действията на чужда за българия администрация ф случая канадската, трябва да са определящи за формирането на българското управление. Тези гарги или требе ги избесят или да ги лекуват.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 14:12:10 от 66 »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1776 -: Октомври 28, 2021, 14:03:01 »
Със сигурност е знаел достатъчно, за да го предложи за министър. Но при положение, че от доста години Кирил Петков живее и работи в България, едва ли му е хрумвало да проверява гражданствата.
Пък и не му е работа, както вече писах.
Освен това ми става любопитно - как би могъл Радев да направи проверка ? Да пита Елизабет II или Трюдо ? Любопитно е също така на основание на какви документи (извън дадените от самия Петков) КС е решил, че е канадски гражданин ? Някой може ли да ме осведоми ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1777 -: Октомври 28, 2021, 14:23:40 »
Другари, всуе се запъвате кат' костилка на таквоз... Славка веке не е курва... Разбра се, че не става за драгоманин на Солунската...
Ами язък му на Кирето за канадския пашапорт  :t1816:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1778 -: Октомври 28, 2021, 14:26:51 »
Любопитно е също така на основание на какви документи (извън дадените от самия Петков) КС е решил, че е канадски гражданин ? Някой може ли да ме осведоми ?

Да, и на мене ми е много интересно какво щеше да стане ако Петков беше внесъл едно писмо от канадското посолство, To whom it may concern, което само удостоверява, че на тази дата Кирето е депозирало молба за отказ от канадско гражданство и спазило е процедурата. Тогава нямаше да се налага КС да тълкува чужд закон. Защото в случая КС е тълкувал текст на чужд закон. Тогава не можеше да приложи българския закон за гражданството за канадско гражданство и трябваше да стъпи на принципите на едностранното волеизявление. Може би това е трябвало да направи Кирето.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1779 -: Октомври 28, 2021, 14:34:32 »
Отврат, недей се прави на дръж ми шапката! Писмото си е кирчова инициатива, щото некой умник го е посъветвал да го даде, та съвсем да лъсне, че мноо добре е съзнавал какво върши. Становището на Янаки Стоилов е повече от достатъчно КС да се произнесе, както се е произнесъл

http://epicenter.bg/upfiles/000-%D0%9F%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE%20%D1%81%20%D0%B2%D1%85.%20383%20%D0%BE%D1%82%2014.09.21%D0%B3.%20%D0%BE%D1%82%20%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE%20(1).pdf

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1780 -: Октомври 28, 2021, 14:37:46 »
"Становището на Янаки Стоилов е повече от достатъчно КС да се произнесе, както се е произнесъл"
Аааа... не... Кой му дава право на Янаки да тълкува канадски закони? А?  :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1781 -: Октомври 28, 2021, 14:38:23 »
Становището янаки мое си го завре. В грао може да пише всичко но при положение че представи документ за депозиран по правилата отказ от канадско гражданство, това значение няма. Всъщност би трябвало да се зададе въпроса защо в ГРАО не е отразено текущото положение, след като Петков е подал деклаларация че е само български гражданин.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 14:46:35 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1782 -: Октомври 28, 2021, 14:45:12 »
значение има какво канадските власти смятат по въпроса. и откога. и като се изкажат, че кирчу веч не е канадец, кирчу трябва да занесе четирибуквието си го грао и да се постарае и българската администрация да разбере, че вече не е канадец.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1783 -: Октомври 28, 2021, 14:45:45 »
В грао може да пише всичко но при положение че представи документ за депозиран по правилата отказ от канадско гражданство, това значение няма.

Така е. Явно Кирето някога е попълвало нещо и е писало друго гражданство и то е регистрирано в ГРАО, но това нищо не значи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1784 -: Октомври 28, 2021, 14:47:51 »
Така е. Явно Кирето някога е попълвало нещо и е писало друго гражданство и то е регистрирано в ГРАО, но това нищо не значи.
а кое значи? ти нали искаше само български закони и администрация. ей ти я - грао. регистрирали са го като канадец. чия работа е да бъде отрегистриран?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1785 -: Октомври 28, 2021, 14:48:16 »
Становището янаки мое си го завре. В грао може да пише всичко но при положение че представи документ за депозиран по правилата отказ от канадско гражданство, това значение няма. Всъщност би трябвало да се зададе въпроса защо в ГРАО не е отразено текущото положение, след като Петков е подал деклаларация че е само български гражданин.

Така, както сте го подкарали да не вземе да излезе, че Кирчо е нарушил и закона за гражданска регистрация :nuts:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1786 -: Октомври 28, 2021, 14:48:23 »
"Становището янаки мое си го завре. "
А бее... той - Янаки - го завре... където трябва...
Апропо - толкова ли си вярвате, че Кирето е фактор? У наш'та политика?.. А?
П.П. Прочетете ми слогана  :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1787 -: Октомври 28, 2021, 14:51:37 »
значение има какво канадските власти смятат по въпроса. и откога. и като се изкажат, че кирчу веч не е канадец, кирчу трябва да занесе четирибуквието си го грао и да се постарае и българската администрация да разбере, че вече не е канадец.
искаш да кажеш, че канадските закони надцакват българската конституция ли?

Фзависимост од тва, как е формулирано запитването до КС, може да се получат различни одговори. КС се фкараха фположението да ползват канадските закони и процедури като референтна точка за решението си, което не говори добре за компетентността на персонала там.

Въпросът, който би следвало да се разисква е:
Достатъчен ли е актът на волеизява на волеизявителя Петкоф, че същият се одказва од канадскостта си, за тва Петкоф да бъде разглеждан като напълно деканадизиран фочите на българската конституционна мисъл?
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 14:58:15 от wreckage »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1788 -: Октомври 28, 2021, 14:52:49 »
регистрирали са го като канадец. чия работа е да бъде отрегистриран?

Ми, не е и негова да се отрегистрира. Не съм чувал за такава разпоредба - да ходиш специално да се регистрираш, че си и чужд гражданин или да ходиш да се отрегистрираш ако вече не си. А какво става ако Канада административно го лиши от гражданство, пък той не знае? Пак ли ще се води двоен гражданин в ГРАО ако отдавна не е? Защото има и такава възможност. Получаването на гражданство по нарурализация в много страни има едни начални периоди, в които ако првиш, или не правиш, туй-онуй, могат да ти го отнемат.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1789 -: Октомври 28, 2021, 14:56:05 »
За първи пък чувам ГРАО да работи с граждани. Де им е приемната да одя се регистрирам като саудитец.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1790 -: Октомври 28, 2021, 15:02:24 »
Quote (selected)
Освен това, г-н Харвардов не е бил и войник във времена на задължителна военна служба.

Ква военна служба, като е роден 1980 и 14-годишен е заминал при баща си в Канада.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1791 -: Октомври 28, 2021, 15:04:02 »
аз съм склонен да вярвам, че:
- Радев е приел добросъвестно декларацията на Петков, че се е освободил от канадското. И че не му е работа да проверява всяка декларация. За това се писа доста, няма да влизам в подробности.
- Петков е подписал декларацията, че не е канадец, също добросъвестно, вярвайки, че със заявлението си е свършил работа.
- Нито един от двамата не е е замислил сериозно за евентуални последствия и възможности, което е преди всичко пропуск на правните съветници на Радев
(Емилия Друмева нали е бивш конституционен съдия?)

Аз не знам защо е вече бивш конституционен съдия, но със сигурност НЕ Е от шайката, описана от Георгиев по-горе! :m1924:

Инак Радев нямаше да си я вземе. Емилия Друмева! :lol:

« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 15:21:58 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1792 -: Октомври 28, 2021, 15:04:09 »
За първи пък чувам ГРАО да работи с граждани. Де им е приемната да одя се регистрирам като саудитец.

Регистрите на ГРАО, реално се поддържат от общините. А, ако решиш да си сменяш документите за самоличност, гражданство, адресна регистрация и прочее и прочее, няма да минеш без ГРАО. И тъй като по закон МП има служебен достъп, точно до регистрите за гражданство, а т. нар. служби, барабар с меверето  до всички регистри в замисимост от нивото на достъп, остава да виси със страшна сила, как така не са видели, че Кирчо освен българче е и канадче.
Колеги, защитавате незащитимото. Момчето е решило, че може да мине метъра. Е - не мина! Само мога да си представя, кво ще стане, ако верно се електронизира цялата администрация!? Имам чувството, че първи ще ревнат  ревностните радетели за дистанционно гласуване от кревата :nuts:

п. п. Кирчо даже е бил длъжен да регистрира булката си канадка тук, щото тя нали върти местен бизнес, а му се води половинка. Последното моментално изисква от Кирчо пълна информация за семейното им дередже
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 15:09:57 от Aсол »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1793 -: Октомври 28, 2021, 15:07:10 »
А бе - с две думи - тоя КС нийе нашия КС... куту земем властта. ще гу сменяме... Тъй амчи... Посегна на най-новата ни надежда... И на президента ни... дорде не речеш... Само да вземем един път тая власт само на съдилища ще ни стане... Като в братски Китай - на стадиона... Ъхъ... ще видят те...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1794 -: Октомври 28, 2021, 15:10:54 »
Преиграваш

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1795 -: Октомври 28, 2021, 15:11:20 »
а т. нар. служби, барабар с меверето  до всички регистри в замисимост от нивото на достъп, остава да виси със страшна сила, как така не са видели, че Кирчо освен българче е и канадче.
Колеги, защитавате незащитимото. Момчето е решило, че може да мине метъра. Е - не мина! Само мога да си представя, кво ще стане, ако верно се електронизира цялата администрация!? Имам чувството, че първи ще ревнат  ревностните радетели за дистанционно гласуване от кревата :nuts:

напротиф, неаме разлики за кирчо.

а не само, че няа да ревна, ма ше приветствам секво електронизиране на администрацията, дории сцел избегване на такива случаи, одделно сцел позволяване на гласуването одкенефа :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1796 -: Октомври 28, 2021, 15:14:42 »
Преиграваш
Е? Ми то ачик ачик всичко се видя "чак от Ванкувър до Владивосток"... Какво? Да повтаряме и да потретваме?
Не вярват на български КС... не вярват на канадско правителство... не вярват и на българското? Какво ни остава? Да се смеем!
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1797 -: Октомври 28, 2021, 15:16:54 »
Ква военна служба, като е роден 1980 и 14-годишен е заминал при баща си в Канада.

наборната служба е одменена 2005 или 2006, не помня вече.

Със сигурност е знаел достатъчно, за да го предложи за министър. Но при положение, че от доста години Кирил Петков живее и работи в България, едва ли му е хрумвало да проверява гражданствата.

представи си, че съм шеф на океански риболов или квото там и искам да те назнача за зам.-шеф.
законовото изискване е да си завършила военноморското.
подписваш ена декларация, че одговаряш на тва изискване.
на доверие ли да я приема* или да проверя, като ти поискам дипломата?

друго изискване е да не си работила за конкурентна фирма последната година.
подписваш и декларация, че одговаряш на тва изискване.
на доверие ли да я приема или да ти поискам служебна бележка от работодателите през последната година докога точно си работила за тях?

мога нищо да не проверявам и да приема на доверие твоите декларации, ма тогава лесно мога да бъда атакуван, че съм те назначил фнарушение на изискванията, ако се окаже, че си ме излъгала с некоя оддекларациите, щото до миналия месец си била фнеплатен отпуск, ма фсеоще пълноправен служител на конкурентна фирма.

*аз лично едва ли, по-скоро личния състав на предприятието по моя заповед тряа да ги провери сичките тия неща

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1798 -: Октомври 28, 2021, 15:17:01 »
Янаки Стоилов от какъв зор се бута в ... бозата? Да няма мерак за КС?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1799 -: Октомври 28, 2021, 15:18:26 »
Регистрите на ГРАО, реално се поддържат от общините. А, ако решиш да си сменяш документите за самоличност, гражданство, адресна регистрация и прочее и прочее, няма да минеш без ГРАО. И тъй като по закон МП има служебен достъп, точно до регистрите за гражданство, а т. нар. служби, барабар с меверето  до всички регистри в замисимост от нивото на достъп, остава да виси със страшна сила, как така не са видели, че Кирчо освен българче е и канадче.
Колеги, защитавате незащитимото. Момчето е решило, че може да мине метъра. Е - не мина! Само мога да си представя, кво ще стане, ако верно се електронизира цялата администрация!? Имам чувството, че първи ще ревнат  ревностните радетели за дистанционно гласуване от кревата :nuts:

п. п. Кирчо даже е бил длъжен да регистрира булката си канадка тук, щото тя нали върти местен бизнес, а му се води половинка. Последното моментално изисква от Кирчо пълна информация за семейното им дередже
Тва през общините ясно. Както и че събират информация навсякъде кадето докопат. Питах за приемна.
Щото саудитец си е добре. Четри жени .....
 
И все пак въпроса към паркетния ляф Яначко е, защо грао не е регистририрала положението след декларацията на Петков.