Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 15:05:17

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 179501 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2760 -: Ноември 22, 2021, 10:08:26 »
Обобщена активностна гласуване за страната
24.12%
Моля, моля – това е за 16 часА!
Quote (selected)
16:00   6 632 375   1 599 829   24.12%
До края на изборния ден (20 часА) ще бъде около 39%. Винаги така става. И аз съм се чудил защо. Вероятно я отчитат със закъснение.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2761 -: Ноември 22, 2021, 10:10:18 »
Тва не е моята секция и тази информация се появи първо в Епицентър. В крайна сметка се скарай на ЦИК :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2762 -: Ноември 22, 2021, 10:10:41 »
Тука гледам едни мноо интересни работи. Официални, дето се вика
https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/s/64/244606022.2.pdf и
https://results.cik.bg/pvrns2021/tur1/rezultati/24.html#/p/64/244606022.2.html
Някакви коментари ще има ли?
Една птичка пролет не прави. Липсата на една птичка пролет не отменя.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2763 -: Ноември 22, 2021, 10:12:40 »
Една птичка пролет не прави. Липсата на една птичка пролет не отменя.

Дреболийки, естествено. И така ще си върви..от дреболийка, на дреболийка, на дреболийка

Между другото на сайта на ЦИК не са качени протоколите на половин София, а мина цяла седмица

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2764 -: Ноември 22, 2021, 10:13:30 »
Готиното е, че ръчицата, през която Асолините две хартии стигат дио ПИК, е на кристалния Нидал Алгафари.
Самият той бие камбаната за това у фейса.
https://www.facebook.com/nidal.algafari/posts/10160863063079691

Комантарът му:

Quote (selected)
Приятели,
получих следните документи и съм впечатлен.
Партия №25, Продължаваме промяната, според машината има 103 (сто и три) гласа,
Партия №25, Продължаваме промяната, според контролното преброяване на разписките има САМО 23 (ДВАДЕСЕТ И ТРИ) ГЛАСА!!!
https://results.cik.bg/…/…/protokoli/64/24/244606022.2.html…
https://results.cik.bg/pvrns20…/…/pdf/64/24/244606022.2.pdf…
Предполагам, че е някаква много досадна грешка и подписалите се от всички политически партии са броили грешно, неправилно или просто не знаят да броят.
Нямах никакви съмнения относно резултатите. Продължавам да нямам такива.

 :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2765 -: Ноември 22, 2021, 10:13:33 »
В писания протокол очевадно сборът от гласовете не достига 309 - броят на действителните бюлетини.
Нататък - кой спал, проспал, недосметнал е въпрос на малко сметки, но май ако се сметнат машинните разписки ще излезе
така, че ПИК ДГД.
В смисъл - прибавяйки разликата от ръчно написаното за ППП, до броя разписки за тях, ще се получи наистина 309
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2766 -: Ноември 22, 2021, 10:15:41 »
Сори, Команч, но не следя ПИК. Тва първо излезе на мадам В. на сайта

Бех. В съседния квартал на цитирания. Иначе, като се извадят "не гласувам за никого" сметката излиза, точно 302, ако си бяха преписали машинния протокол

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2767 -: Ноември 22, 2021, 10:16:47 »
Тва не е моята секция и тази информация се появи първо в Епицентър. В крайна сметка се скарай на ЦИК :nuts:
Ъхъ. Появи се за кратко и бързичко изчезна.  :nuts:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2768 -: Ноември 22, 2021, 10:18:50 »
Сори, Команч, но не следя ПИК.
Верваме.
Напълно и безусловно.
Както и че не става дума за твоята секция.
 :m1273:

Но сепак да си на почетната стълбичка до ПИК и Епицентър не е ноо добра атестация  :bigok:

Иначе всеки път като гласувам, гледам как сикаджийките мърдат с устни, докато ме намерят у списъка. Та неспособността им да броят и да извършват елементарни аритметически действия не е особена изненада.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2769 -: Ноември 22, 2021, 10:21:06 »
Готиното е, че ръчицата, през която Асолините две хартии стигат дио ПИК, е на кристалния Нидал Алгафари.
Самият той бие камбаната за това у фейса.
https://www.facebook.com/nidal.algafari/posts/10160863063079691

Комантарът му:

 :bigok:
Е, да. Сребърната лъжичка се намери, но лошото чувство остава.  :nuts:
Особено като си спомним, че синът му стана член на ГЕРБ и беше на избираемо място за депутат.  :smokin:

ПП - Аз редовно следя Епицентър. Заради знаците, които Мадам В дава.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2770 -: Ноември 22, 2021, 10:22:28 »
смешна е еволюцията на опорките - от "няа да гласувам за него и той никви гласове няа да вземе", през "ше земе по-малце од на първи тур", през "избран е с най-малце гласове евър", та са до технически грешки фсикаджийските протоколи.

 :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2771 -: Ноември 22, 2021, 10:23:25 »
Че аз редовно цитирам тук от Епицентър или от Гласове. Ще ни обясниш ли кои са достоверните и представителни източници за да знаем?

Между другото преди два месеца аз тук цитирах /също от Епицентър/ как представителите на фамилията Алгафари са се разпредели в два Инициативни комитета. Да нема празно :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2772 -: Ноември 22, 2021, 10:29:38 »
Quote (selected)
В смисъл - прибавяйки разликата от ръчно написаното за ППП, до броя разписки за тях, ще се получи наистина 309
Не, не излиза точно сметката им, мърдат 3 гласа, но до там.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2773 -: Ноември 22, 2021, 10:30:56 »
Че аз редовно цитирам тук от Епицентър или от Гласове. Ще ни обясниш ли кои са достоверните и представителни източници за да знаем?

Между другото преди два месеца аз тук цитирах /също от Епицентър/ как представителите на фамилията Алгафари са се разпредели в два Инициативни комитета. Да нема празно :nuts:
Както казах, в Епицентър са важни знаците на Мадам. Достоверността на информацията е относителна (покаже се нещо, скрий се  ;)).
Гласове се занимават вече почти само с препечат, задръстени са от откровени гербави тролове и, освен тва, рекламите им в телефона са опасно агресивни, та надничам там вече само от компа и много рядко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2774 -: Ноември 22, 2021, 10:31:35 »
Алгафари са се разпредели в два Инициативни комитета. Да нема празно

Aлгафарито добре поминуваше покрай БСП и даже реши, че е некъв голем изборен спин лекар. Ама Съси го натири и он изпросте до неузнаваемост от злоба. Арабската жилка си е силна.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2775 -: Ноември 22, 2021, 10:34:45 »
Алгафари са се разпредели в два Инициативни комитета. Да нема празно

Aлгафарито добре поминуваше покрай БСП и даже реши, че е некъв голем изборен спин лекар. Ама Съси го натири и он изпросте до неузнаваемост от злоба. Арабската жилка си е силна.
Не е до арабската жилка. Нидал Алгафари е амбициозен некадърник, скапваше всяка кампания и който и да го е разкарал, не е сгрешил.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2776 -: Ноември 22, 2021, 10:36:11 »
Аз напоследък хвърлям по едно око и на Труд да видя как върви гербавата агитка и преди малко видях, че посолството на хероинята дърпа президентсктите уши. Викам си, напалашена от Команча, сигурно е фейк. Отивам на страницата на посолството - всичко е точно, не е фейк

А, ето. Докато съм писала и мадам В. го отразила

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2777 -: Ноември 22, 2021, 10:36:41 »
6% от гласувалите за Герджика на първия тур на втория са гласували за Радев.
В тези 6% несъмнено влиза и самият Анастасчо  :bigok:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2778 -: Ноември 22, 2021, 10:41:24 »
Хера само ще дигне рейтинга на Радев. Може и тва да е целта. Шот според Вацев  лошия кумчо вълчо Радев се готви да нападне "руската овчица" а ся Хера му се сърди на Кумчо Вълчо че е станал "вегетарианец".

Ей, на маймуни ви направиха тия застаряли ченгенца....

 :nuts:


Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2779 -: Ноември 22, 2021, 10:43:03 »
Божкей... вий сте за реанимация...
П.П. На некои явно са им спрели грантовете...
А другите - "пиячите" - май правят секс само с  интернета... Божкейй...
Бармалей, моите съболезнования - на теб и на останалите, дето се глумяхте над държавния глава - "фигурант", "зелен чорап", Решетников, Далай Лама, тинтири минтири - `ми туриха Му го на твоя мамин златен, завинаги Му го туриха, от днес на сетне ще следва пътя на дедо Симо, Станишев, Костов, дано Соти и Гешев Го опазят, поне те...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2780 -: Ноември 22, 2021, 10:45:21 »
Аз напоследък хвърлям по едно око и на Труд да видя как върви гербавата агитка и преди малко видях, че посолството на хероинята дърпа президентсктите уши. Викам си, напалашена от Команча, сигурно е фейк. Отивам на страницата на посолството - всичко е точно, не е фейк

А, ето. Докато съм писала и мадам В. го отразила
Обаче Керемидчиев по радиото (слушах го в колата сутринта) също каза, че няма драма. И че Украйна си има други проблеми, и отношението на българите за Крим е най-малкията, ако въобще. Тва първо.
Второ - отварям сега сайта на посолството и не виждам нищо такова на първа страница, което значи, че няма дърпане на уши, а припомняне на позицията на Щатите. Толкоз.
Което, разбира се, не пречи да се търсят заяци във всякакви храсталаци.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2781 -: Ноември 22, 2021, 10:49:23 »
Влез им във фейс бука. На самата страница няма нищо

https://www.facebook.com/USEmbassySofia/

Ся, аз Керемедчиев го знам, че е специалист по арабските проблеми. За Украйна не съм убедена. Там Вигенин още като  евродепутат следеше нещата и в интерес на истината още тогава заподозря накъде че ходи незалежната

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2782 -: Ноември 22, 2021, 10:55:23 »
Човекот се е развихрил.  :bigok:
Класически случай за Individualpsychologie.  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2783 -: Ноември 22, 2021, 10:59:42 »
личните заяждания - на лични

 :t1207: :t1233:
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2784 -: Ноември 22, 2021, 11:01:01 »
"Бармалей, моите съболезнования - на теб и на останалите, дето се глумяхте над държавния глава - "фигурант", "зелен чорап", Решетников, Далай Лама, тинтири минтири - `ми туриха Му го на твоя мамин златен, завинаги Му го туриха, от днес на сетне ще следва пътя на дедо Симо, Станишев, Костов, дано Соти и Гешев Го опазят, поне те..."
А бе... не разбирам? Защо имате толкова голям мерак да ме пришивате към някоя групичка? Не разбрахте ли, че съм самосиндикален? Та аз и за Сергейчо съм писал "мамин златен" и за "Кажи си Иване"... и за кого ли не още...
Апропо - бил съм и фес, и комунист, и болшевик, и син дръвник... и какво ли още не... в оня и тоя форум...
Разбирам, че щом не хваля някои от вас съм тъп, проз и грозен... и щом не вървя с вашите крачки в единен строй... ама какво да направя? А?
Да взема да ви пристана? Нивгиш - докато съм стъпил на земята и се държа у "хладилничето" ще се радвам на живота, ще ви паля фитилите и ще си припомням "стиховете" на Дънинг-Крюгер - дет' рекъл, че глупавите няма как да разберат, че са глупави...
P.S. Рекъл съм го много пъти - можете да ме псувате и обиждате.... щом това помага в лечението на обсесиите ви...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2785 -: Ноември 22, 2021, 11:07:45 »
Хера и Митрофанка си мислят, че те използват родните политици за техните си игрички.

Да не се окаже обаче,че родните политици използват Хера и Митрофанка за своите си тяснопартийни цели ?

 :nuts:

Тва е малко кат "шпионските игри".

Едни големи, но глуповати туловища, кат спецслужбите биват разигравани, кат панаирджийски мечки от разни авантюристи по съвместителство двойни, тройни, че и петорни агенти !

 :smokin:

А пък България след влизането си в ЕС и НАТО всъщност стана "юберменш" и разните му там велики сили мое само да пърхат с крилца шот ние вече сме в ДРУГ СТАТУТ....




Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2786 -: Ноември 22, 2021, 11:09:19 »
Quote (selected)
Влез им във фейс бука. На самата страница няма нищо

Не ща. Ако беше на първа страница на сайта им, щеше да е дърпане на уши. Но не е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2787 -: Ноември 22, 2021, 11:10:42 »
Не ща. Ако беше на първа страница на сайта им, щеше да е дърпане на уши. Но не е.

ми не е, разбира се.
просто посолството тряа да спомене каква е официалната американска позиция.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2788 -: Ноември 22, 2021, 11:13:11 »
Впрочем дали вчерашните анализи на гербавите кобри професорки няма да са последни? Що ми изглеждаха като поканени в телевизиите на изпроводяк?  :smokin:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2789 -: Ноември 22, 2021, 11:15:00 »
"Бармалей, моите съболезнования - на теб и на останалите, дето се глумяхте над държавния глава - "фигурант", "зелен чорап", Решетников, Далай Лама, тинтири минтири - `ми туриха Му го на твоя мамин златен, завинаги Му го туриха, от днес на сетне ще следва пътя на дедо Симо, Станишев, Костов, дано Соти и Гешев Го опазят, поне те..."
А бе... не разбирам? Защо имате толкова голям мерак да ме пришивате към някоя групичка? Не разбрахте ли, че съм самосиндикален? Та аз и за Сергейчо съм писал "мамин златен" и за "Кажи си Иване"... и за кого ли не още...
Апропо - бил съм и фес, и комунист, и болшевик, и син дръвник... и какво ли още не... в оня и тоя форум...
Разбирам, че щом не хваля някои от вас съм тъп, проз и грозен... и щом не вървя с вашите крачки в единен строй... ама какво да направя? А?
Да взема да ви пристана? Нивгиш - докато съм стъпил на земята и се държа у "хладилничето" ще се радвам на живота, ще ви паля фитилите и ще си припомням "стиховете" на Дънинг-Крюгер - дет' рекъл, че глупавите няма как да разберат, че са глупави...
P.S. Рекъл съм го много пъти - можете да ме псувате и обиждате.... щом това помага в лечението на обсесиите ви...
Бармалей, не ми пука какъв си бил, важното е какъв го играеш тук и сега, за това получи съболезнованията ми.
Не разбирам някакъв комплекс ли избиваш или да, няма значение, твоя си работа, та така...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2790 -: Ноември 22, 2021, 11:17:45 »
Ъмся?  :crying_with_laughter-3302:

САЩ: Дълбоко загрижени сме от изявленията на президента Радев за Крим
Американското посолство разпространи официална позиция

"Съединените щати, Г-7, Европейският съюз и НАТО винаги са били ясни и обединени в позицията си, че въпреки опита на Русия да го анексира и продължаващата окупация, Крим е украински. Всички ние, в това число и България,декларирахме на Срещата на върха по Кримската платформа през август, че Крим е неотделима част от Украйна и че ние не признаваме и няма да признаем руските опити да легитимират незаконното завземане и окупацията на полуострова", се посочва още в позицията на американското посолство.

Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2791 -: Ноември 22, 2021, 11:19:26 »
Впрочем дали вчерашните анализи на гербавите кобри професорки няма да са последни? Що ми изглеждаха като поканени в телевизиите на изпроводяк?  :smokin:

Може ли някакво резюме на анализите им, щото не гледам телевизия, пък явно по сайтовете не са ги отразили

Споко, Бармалей. Тва са трикчета ..обикновено ги разбираме след време :nuts:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2792 -: Ноември 22, 2021, 11:20:37 »
ми не е, разбира се.
просто посолството тряа да спомене каква е официалната американска позиция.
А и би трябвало отдавна да са осъзнали, че погнусата от примитивната политика на Борисов и екзотичната му... хм... дипломация се прехвърля и връз тях, докато го подкрепят. 

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2793 -: Ноември 22, 2021, 11:23:21 »
Може ли някакво резюме на анализите им, щото не гледам телевизия, пък явно по сайтовете не са ги отразили
Ааа, само ги мернах и тутакси превключих. Но можеш да си представиш кво може да каже Коларова и каканиженето на другата как ѝ беше името.  ;)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2794 -: Ноември 22, 2021, 11:29:39 »
Но можеш да си представиш кво може да каже Коларова и каканиженето на другата как ѝ беше името

Коларова рече, че перлено чадо кат Герджика българска майка юнашка не е раждала, няма и нивга вече да роди  :0007:

ПП Дебелото Минчев (този човек въобще не изглежда добре здравословно  :think:) не изненада никого, но за пореден път прави впечатление огромната разлика между двамата Антониевци - Тодоров и Гълъбов. Вторият почти се разплака (ся на монитора вдясно върви записа на вчерашното студио на БНТ и се треса от смях).

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2795 -: Ноември 22, 2021, 11:34:17 »
Я едно инфо от още един неблагонадежден източник

Quote (selected)
Днес до сайта АФЕРА се получи известие от СГП с молба за съдействие.

Софийска градска прокуратура по повод публикацията в сайта АФЕРА от 9.11.2021 г. е образувала прокурорска преписка № 20241/ 2021 г. по описа на СГП, по която за наблюдаващ прокурор е определен Ивайло Петров.

„Моля за спешност!“ е апела на прокурора от СГП към сайта АФЕРА.

Е, отзовахме се. Спешно
:nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2796 -: Ноември 22, 2021, 12:16:01 »
„Моля за спешност!“ е апела на прокурора от СГП към сайта АФЕРА.

За какво е образувала преписка?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2797 -: Ноември 22, 2021, 12:20:16 »
„Моля за спешност!“ е апела на прокурора от СГП към сайта АФЕРА.

За какво е образувала преписка?

За втората фотосесия "Баце нанка"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2798 -: Ноември 22, 2021, 12:21:14 »
Радев ще има проблеми. Това не е просто изясняване на позицията на САЩ. Тя е прекрасно известна. САЩ не могат да допуснат след Турция да изгубят психологически и България на южния фланг на НАТО. Брюкселските скопци също се сополевят. Няма съмнение, че българското либерално джубре ще ореве вселената. Гержика направи малко "Тринайста фатка от каратето". За който не знае, Тринайстата фатка от каратето е шут в топките и беж да те няма.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2799 -: Ноември 22, 2021, 12:26:16 »
Радев ще има проблеми. Това не е просто изясняване на позицията на САЩ. Тя е прекрасно известна. САЩ не могат да допуснат след Турция да изгубят психологически и България на южния фланг на НАТО. Брюкселските скопци също се сополевят. Няма съмнение, че българското либерално джубре ще ореве вселената. Гержика направи малко "Тринайста фатка от каратето". За който не знае, Тринайстата фатка от каратето е шут в топките и беж да те няма.

Аз не съм сигурна в това, Отврат. На мен ми прилича на театро...въпреки че си струваше да прочетеш коментарите под изявлението им. Десетина минути след това, аз поне не успях да ги отворя отново. Който иска може да се пробва...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2800 -: Ноември 22, 2021, 12:37:21 »
На мен ми прилича на театро..

Тц, не е театро. Няма сми от такова театро. Това си е публично дърпане на уши. Показват, че никакво мърдане от правата линия не е позволено. Дори вербално и за вътрешна употреба. Очаквам позицията му по Русия да се втвърди.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2801 -: Ноември 22, 2021, 12:41:15 »
 
Quote (selected)
Очаквам позицията му по Русия да се втвърди.

Имаш предвид, че ще зачурулика на висок тон официалната позиция на господарите!? Да, и аз така си мисля. Онова на дебата беше за шараните

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2802 -: Ноември 22, 2021, 12:48:43 »
И да зачурилика и да не зачурилика мен лично кфо ме бърка тва ?

 :nuts:

Боли ме фара за постъветската осколка Украйна, за Крим и за евентуалната война в между САЩ и Русия по сий повод.

Нека се бият ако имат тестостерон в излишък.

Да си разменят по неколко удара с тактически ядрени ракети. Нека изгреят "Сто Слънца". Поне ще съм доволен, че съм живял в "историческо време" и съм бил негов връстник....

 :popcorn:

Цинично погледнато войната е "ташак" особено ако е на чужд гръб !

« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 12:56:40 от ЗИП »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2803 -: Ноември 22, 2021, 12:52:57 »
Имаш предвид, че ще зачурулика на висок тон официалната позиция на господарите!?

Да, определено. Той показа, че има политически амбиции. Ще трябва да пее в хора, ако иска да ги реализира. За България директивата е кристално ясна. Всякакви сентименти към Русия трябва да бъдат изтрити.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2804 -: Ноември 22, 2021, 12:53:59 »
„Една малка революция приключи с много политически жертви. „Сцената е пълна с трупове”. (Андрей Райчев)

Неуважаемият (от мен) Андрей Райчев този път е прав. "Сцената е пълна с трупове". Това, че някои от труповете още се суетят по нея, отказвайки да я напуснат или просто да крачнат (и с другия крак) и да си легнат (в гроба), не променя нещата.

Те са като горките пустинни гризачи, които гърмящата змия току що е ухапала. Търчат напред-назад и думкащите им сърчица тласкат и тласкат кръвта, а с нея и отровата, до всяка тяхна клетчица. А студенокръвното, без да бърза, следва ясната им следа, докато накрая ги достигне, в агонията им. За да ги погълне.

Кой е безмилостният убиец от алегорията по-горе ли? Времето, скъпи мои, времето. Сцената е пълна с агонизиращи политически трупове, които така и не разбраха, че отреденото им политическо време свърши, за някои отдавна, за други наскоро.

Уви, твърде малко живи неща останаха на тази пуста сцена. Но така е в трагедиите. Поне в класическите.

 
ФОРТИНБРАС

                        Незабавно

да бъдат съзовани първенците

на кралството! А колкото до мен,

аз тъжен свойто щастие прегръщам.

Над таз държава имам аз права

и случаят ми спомня за това.

 

ХОРАЦИО

За тях аз също имам да говоря,

и то от името на този, който

със своя глас ще поведе и други.

Но да побързаме да го извършим,

за да не би след грешки и интриги

от развилнелите се духове

за таз страна да се прибавят още

нещастия.

 

ФОРТИНБРАС

                Четирма капитана

да изнесат на горната площадка

трупа на Хамлет като труп на воин,

защото той би бил достоен крал

на Дания! И нека го приветствуват

военен барабан и тръбен звук!

И да се вдигнат тез тела оттук!

Подобен изглед е добър за бой,

но за дворец не е уместен той.

Командвай залп!

 

Погребален марш. Всички излизат, изнасяйки телата. Оръдеен залп.




Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2805 -: Ноември 22, 2021, 12:56:18 »
И да зачурилика и да не зачурилика мен лично кфо ме бърка тва ?

То е видно, че тебе нищо не те бърка. Нито политика, нито икономика, нито съдбата на България - нищо. Ти си си внушил, че си станал чистокръвен "европеец" и живееш в измислен свят.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2806 -: Ноември 22, 2021, 12:58:34 »
Ако руснаците разчитат само на сантимент и все по-отдалечаващи се във времето спомени, немат никакъв шанс.
Докато пък разчитат сантиментът към тях да се поддържа от Волени и Коцета, немат никакъв шанс на квадрат.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2807 -: Ноември 22, 2021, 12:59:14 »
нда, снощните ревове на нов глас!  :nuts: :cool-1084:
а "горчивата истина" е  - радев спечели втори мандат!
на блюстителите на закона да припомня- на втори тур се печели с 1 глас в повече,
няма значение колко са гласувалите, само ако резултатът е фифти-фифти има трето гласуване! :tongue_:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2808 -: Ноември 22, 2021, 13:02:12 »
Да отварям ли ново "Джони Уокър" за шоуто на бъдещия конфликт между руси и ангглосакси в Украйна, Крим и Черно Море ?

Класиците споменават нещо пo въпроса. Тогаз е било "джeнтълменска битка"....



The horse, he sweats with fear, we break to run
The mighty roar of the Russian guns
And as we race towards the human wall
The screams of pain as my comrades fall

We hurdle bodies that lay on the ground
And the Russians fire another round
We get so near, yet so far away
We won't live to fight another day

We get so close, near enough to fight
When a Russian gets me in his sights
He pulls the trigger and I feel the blow
A burst of rounds take my horse below


https://www.youtube.com/watch?v=-QEb0iZ9uxc

 :smokin:




Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2809 -: Ноември 22, 2021, 13:02:19 »
Ако руснаците разчитат само на сантимент и все по-отдалечаващи се във времето спомени, немат никакъв шанс.

Руснаците не разчитат на сантименти, а на сармати и александъри. Щом сме се наредили отново сред враговете им, никви сантименти нема да ги разчувстват.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2810 -: Ноември 22, 2021, 13:05:07 »
Боли ме фара за александри и сармати.

Перефразирам Толстой - "Те плашат ама на мен ми е смешно"....

 :nuts:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2811 -: Ноември 22, 2021, 13:10:04 »
Руснаците не разчитат на сантименти, а на сармати и александъри.
Това е и основният им проблем.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2812 -: Ноември 22, 2021, 13:16:38 »
Александр Македонский, конечно, герой, но зачем же стулья ломать?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2813 -: Ноември 22, 2021, 13:17:31 »
Това е и основният им проблем.

Защо да им е проблем? Искаш да стоят като нас хванати за радиатора и със свалени гащи ли? И ти ли си мислиш, че агресивна Русия се приближи твърде много до границите на НАТО?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2814 -: Ноември 22, 2021, 13:21:08 »
Това е и основният им проблем.

Защо да им е проблем? Искаш да стоят като нас хванати за радиатора и със свалени гащи ли? И ти ли си мислиш, че агресивна Русия се приближи твърде много до границите на НАТО?
не са ни свалени гащите, държим в ръка фактура за ф16 блок 70 вх б

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2815 -: Ноември 22, 2021, 13:24:24 »
държим в ръка фактура за ф16 блок 70 вх б

А по-добре да държим туба мазелин. Не всички са индеферентни към фаровете си като ЗИП-а.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2816 -: Ноември 22, 2021, 13:26:36 »
Путин досега кълве на американските въдици. Вместо да се концентрира върху дипломацията и да приобщи най-близките, заложи на анексията на Крим. Въпросът относно Крим трябваше да се реши още при разпърдяването на СССР. И така се подхранва тезата за лошите руснаци, за което Русия помага усърдно поради недалновидната си политика. Как можаха да допуснат Горбачов и Елцин до властта?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2817 -: Ноември 22, 2021, 13:29:47 »
Путин досега кълве на американските въдици. Вместо да се концентрира върху дипломацията и да приобщи най-близките, заложи на анексията на Крим. Въпросът относно Крим трябваше да се реши още при разпърдяването на СССР. И така се подхранва тезата за лошите руснаци, за което Русия помага усърдно поради недалновидната си политика. Как можаха да допуснат Горбачов и Елцин до властта?

Кхъм, кхъм. Всичкото Мара втасала, за руските пропуски преди повече от 30 години се закахърила. И не се пита, тя за същото време колко идиотщини допусна...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2818 -: Ноември 22, 2021, 13:30:01 »
Путин досега кълве на американските въдици. Вместо да се концентрира върху дипломацията и да приобщи най-близките, заложи на анексията на Крим.

Искаш да кажеш, че трябваше да допусне САЩ до Крим? Да разположат там свои бази и ракети? Тая въдица янките я изтеглиха с празна кукичка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #2819 -: Ноември 22, 2021, 13:32:40 »
Как можаха да допуснат Горбачов и Елцин до властта?

Въпросът е, обаче, какво правим след като сме допуснали Горбачов и Елцин до властта. Путин дава отговор.