Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 08, 2024, 08:30:46

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 182234 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1860 -: Октомври 28, 2021, 17:56:07 »
тва, което ме дразни фрешението на КС е, че то е изцяло персонално и не предлага т.нар. remedy.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1861 -: Октомври 28, 2021, 17:58:29 »
ми да го каже бе.
"очаквах процедурата да приключи за 2 седмици, каквато е статистиката, ма ковит и т.н..."
Не може да каже такова нещо по никакъв начин - това ще е пряко обвинение към канадската страна. По-лесно е да се прави на отнесен. Пак поема вината, ама малко по касателна за всички.
И КС трябваше да направи същото, като откаже разглеждането поради отпадане на правния интерес към датата на задаване. Но не би.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1862 -: Октомври 28, 2021, 17:59:53 »
Аз имам косвено доказателство, че не е знаел.

Mи, не е знаел. И това показва, че не е имал умисъл. Аз казах по-горе. Ако беше внесъл едно писмо от канадското посолство, че на еди коя си дата е подал документи за отказ от гражданство, върнал си е паспорта и е спазил всички законови процедури по отказ, КС щеше да се вие като глист на буца. Защото посолството не може да му откаже такова писмо. Какво щяха да правят тогава "братините"?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1863 -: Октомври 28, 2021, 18:02:30 »
Не може да каже такова нещо по никакъв начин - това ще е пряко обвинение към канадската страна. По-лесно е да се прави на отнесен. Пак поема вината, ама малко по касателна за всички.

аре са, сеедно не се одрече сто пъти одканада като "чужда държава" и не къса ризи "направих го за клета майка българия"  :bigok:

просто провиждам поредния кон-артист  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1864 -: Октомври 28, 2021, 18:06:40 »

И КС трябваше да направи същото, като откаже разглеждането поради отпадане на правния интерес към датата на задаване. Но не би.

най-лесното од гледна точка на КС щеше да е точно тва, което също би било бягане по тъча.

Фактът е, че свободата на движение генерира ноо българи здвойно гражданство и тва налага ревизия на некои конституционни положения, преди некои од теа български граждани да потпукат България ф ЕСПЧ и да се изложим прет света.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1865 -: Октомври 28, 2021, 18:08:55 »
най-лесното од гледна точка на КС щеше да е точно тва, което също би било бягане по тъча.

Фактът е, че свободата на движение генерира ноо българи здвойно гражданство и тва налага ревизия на некои конституционни положения, преди некои од теа български граждани да потпукат България ф ЕСПЧ и да се изложим прет света.

конституцията е каквато е.

който е искал да я промени, е имал право на законодателна инциатива след 1991.

особено след 2007 тоя член тряаше да отпадне.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1866 -: Октомври 28, 2021, 18:17:08 »
тва, което ме дразни фрешението на КС е, че то е изцяло персонално и не предлага т.нар. remedy.
Ами няма как да е друго при положение, че се мъчат да наложат безумна теза.
Например ако Петкоф беше американски гражданин нямаше да има да прави нищо, щот афтоматично щеше да си загуби гражданството. (казусът Пицко).
 
А cekyko е прав. Дупката в здравия разум и конст. принципи издълбана от дебилите е по-дълбока.
И неговия пример. Примиер който не устройва путин и той го "отстрелва" като му дава гражданство.
И да не се пънат емигретата и проч. Даже прецедент има - Съветското гражданство на Димитров с което напуска Германия.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1867 -: Октомври 28, 2021, 18:19:19 »
конституцията е каквато е.

който е искал да я промени, е имал право на законодателна инциатива след 1991.

особено след 2007 тоя член тряаше да отпадне.

съгласен съм, както съм съгласен, че конституционният член, регламентиращ назначаванката на министри е фколизия с чл.6 ал.2 од сега действащата конституция. И бидейки фколизия, е потенциално атакуем както ф КС, така и ф ЕСПЧ.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1868 -: Октомври 28, 2021, 18:22:38 »
съгласен съм, както съм съгласен, че конституционният член, регламентиращ назначаванката на министри е фколизия с чл.6 ал.2 од сега действащата конституция. И бидейки фколизия, е потенциално атакуем както ф КС, така и ф ЕСПЧ.

а защо не и членът, че кандидат-президентът тряа да има навършени 40 години?  :smokin:

Неактивен paragraph39

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 21
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1869 -: Октомври 28, 2021, 18:22:45 »
в. "СЕГА", "Прокуратурата ще реши след изборите да разследва ли Кирил Петков":
28 Окт. 2021"
"...КС прие, че при назначаването на Петков за служебен министър той не е бил категорично освободен от канадското си гражданство. Съдът смята, че има доказателства, че той е бил наясно, че не е достатъчно само да подаде заявление за освобождаване от гражданството, а е трябвало и да изчака отговора на Канада. "Кирил Петков е потвърдил (декларирал с отметка  "ДА") следния текст: "разбирам важността на своя отказ от канадско гражданство, както и това, че ако той бъде одобрен, ще загубя всички права и привилегии на канадски гражданин и вече няма да имам статут в Канада". Това писмено потвърждение до съответните  компетентни власти на Канада с дата 21 април 2021 г. насочва към еднозначния извод, че кандидатът за служебен министър Кирил Петков е бил наясно към посочената дата, че заявяването от него на отказ от канадско гражданство не поражда автоматично действие - освобождаване от това гражданство, а следва да бъде одобрен от съответните власти на Канада", пишат конституционните съдии..."
...
Съдиите шикалкавят!!! ПФУ!
Въпросът и проблемът НЕ е в това КОГА е направено одобряването от Канада на Отказа на К.П. от канадско Гражданство, а от коя дата се счита/м. април или м. август 2021 г./ се счита, че Гражданството му е прекратено! Още повече, че личен Отказ от Гражданство НЕ се отказва/отхвърля?!/ от орган в държавата- иначе би било Робство, а НЕ Гражданство!!! Няма лошо, че К.П. е чакал официален документ от Канада- за официално прекратяване на канадското му Гражданство! Лошото е, че държавни органи и лица в България НЕ приемат за валидна дата на Оказа, когато е подадено и получено Заявление/м. април 2021 г./ и извършени от К.П. съпътстваще действия по личния му Отказ от канадско Гражданство!!!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1870 -: Октомври 28, 2021, 18:46:13 »
Quote (selected)
"Кирил Петков е потвърдил (декларирал с отметка  "ДА") следния текст: "разбирам важността на своя отказ от канадско гражданство, както и това, че ако той бъде одобрен, ще загубя всички права и привилегии на канадски гражданин и вече няма да имам статут в Канада". Това писмено потвърждение до съответните  компетентни власти на Канада с дата 21 април 2021 г. насочва към еднозначния извод, че кандидатът за служебен министър Кирил Петков е бил наясно към посочената дата, че заявяването от него на отказ от канадско гражданство не поражда автоматично действие - освобождаване от това гражданство, а следва да бъде одобрен от съответните власти на Канада", пишат конституционните съдии..."

Насочва дръшки.
 
Единственият еднозначен извот, към който насочва е, че попълвайки стандартния канадски формуляр, Петкоф е бил с ъкъла си, бил енаясно с последиците од решението си и е бил наясно, че за целта треа да маркира с одметка "ДА" именно тоа стандартен текст фстандартния канадски формуляр.

По същия начин ена мюсюлманка, която се развежда, е наясно че три пъти треа да извика "НЕ ГО ЩА!"  фприсъствието на кадия.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 18:55:12 от wreckage »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1871 -: Октомври 28, 2021, 18:49:58 »
Мисля, че сал мъж мой се провикне: "Таз не я ща". Ама я осигурява. Жената само получава. Поне  преди е било тъй, доколкото си спомням от това което съм чел. Може вече нещата да са други.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 19:05:01 от dabedabe »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1872 -: Октомври 28, 2021, 19:00:59 »
Ндааа... тоя съд - конституционен - много глупав и политически неориентиран излезе...
Не можа ли да примижи с едното око? Че да му захвалят всичките баш специалисти по конституционно право дет' са се събрали тук? А?
П.П. Я, да вземете да го осъдите тоя КС... с една колективна жалба - до ЕСПЧ - дет' ви нарушава правата? А?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1873 -: Октомври 28, 2021, 19:07:00 »
П.П. Я, да вземете да го осъдите тоя КС... с една колективна жалба - до ЕСПЧ - дет' ви нарушава правата? А?
Мисля, че Петков нема си остави магарето в калта, тъй че Стразбург, че го бъде. Ти разбира се с кеф ще платиш твоята част от присъдата.
Но една депортация примерно в Пордим след изборите ми се види по-ефективна. Ми нема конст. текст дето да изисква КС да се помещава в София

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1874 -: Октомври 28, 2021, 19:07:37 »
не знам, обаче административният орган "паралелепипед" ме обяви за некъф супертрол и виновник за временното затваряне на ковидната тема, така че може да ме ползваш за референтен образец.

тц, не ставаш.

имаше там едни характерни черти, не се вписваш в тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1875 -: Октомври 28, 2021, 19:08:02 »
Барми, не се коркай. Всички в таз дръжава сме еднооки, но акъллии и гласовити.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1876 -: Октомври 28, 2021, 19:15:02 »
въпросът е тва поражда ли афтоматично действие ли да?

Естествено, че поражда и то именно афтоматично действие. Никъде не е казано, че афтоматичното действие отнема нула време. Щото, както каза Парата(здрасти Пара!), од момента фкойко Петкоф заяви на държавата Канада, че вече не е канадец, до момента, фкойто държавата Канада каже на Петкоф ми хуу, не си, неаме некъф преходен Петкоф, постепенно морфиращ од канадец ф неканадец. Иаме само канадски бюрократичен ритуал, подчиняващ се на волеизявата на Петкоф, същият да се счита за деканадизиран.

За Канада е достатъчно Петкоф да обяви писмено, че вече не е канадец. За КС не е. Излиза, че Канада ноо повече уважава волеизявата на Петкоф, одколкото КС.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1877 -: Октомври 28, 2021, 19:17:59 »
Черно на бяло искат писарушките. Кафка ряпа да яде. И туй ни е връхта на съдийството!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1878 -: Октомври 28, 2021, 19:31:15 »
Мисля, че Петков нема си остави магарето в калта, тъй че Стразбург, че го бъде. Ти разбира се с кеф ще платиш твоята част от присъдата.
Но една депортация примерно в Пордим след изборите ми се види по-ефективна. Ми нема конст. текст дето да изисква КС да се помещава в София

фсъстояние лиси да предложиш разумен бас дали петков шесезира страстбург фследващите 3 месеца, което би тряало да е повече оддостатъчно затва?

и, по-важно, фсъстояние лиси да покриеш загубите си одтакъф бас както навремето тути покри загубите одсвоя?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1879 -: Октомври 28, 2021, 19:38:58 »
Вярно е, че решението не харесва на форумните прависти. И е знайно защо...
П.П. Да ви припомня ли случая "Брендо" Който показа среден пръст на три държави... Такава конституция ли искате? И такова спазване?
Ами ако утре Прокуратурата потърси Бочко - пък той се окаже бимбилистански гражданин и ви праща коледни картички от Бимбилистан, пак ли ще искате смяна на конституцията?
В такъв случай трябва да има по една конституция за всеки сгоден вам случай...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1880 -: Октомври 28, 2021, 19:50:51 »
глейте ся, от това решение на КС излиза, че примерно Путин няма да има никакъв проблем да гътне кое и да е българско правителство.

Фаща и дава с указ гражданство, примерно на Бойко Борисов, и пише на указа дата 1 януари примерно 2010 година.

И са оказва, че оня незаконно е бил минпред. Щот имал руско граждаство, а даже и не го е декларирал.
Без
Те до таквиз безумия води решението на КС
Не знамсамокак не са се сетили.
А може и да са, но го пазят за гоуееееемо лайно!
 :thup:
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 19:56:19 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1881 -: Октомври 28, 2021, 20:07:57 »
фсъстояние лиси да предложиш разумен бас дали петков шесезира страстбург фследващите 3 месеца, което би тряало да е повече оддостатъчно затва?

и, по-важно, фсъстояние лиси да покриеш загубите си одтакъф бас както навремето тути покри загубите одсвоя?
И що да го правя? ДА се доказвам ... пред теп?!?
Не смеши мои .....
 
Не знамсамокак не са се сетили.
А може и да са, но го пазят за гоуееееемо лайно!
 :thup:
За руснаците незнам, но виж в некои островни държавици не би требело да е проблем да купиш гражданство на некой.
После вадиш документ и оп "отстрелваш го"  :smokin:
 
Което ме навежда на мисълта, че конст. текст не само не требе са маха, а би требело да се допълни. Тва председатели на съдилища, главпрок, КС и так далее.
Ми тъй де за редови депутат недопустимо, а за конст. съдия може.
« Последна редакция: Октомври 28, 2021, 20:14:21 от 66 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1882 -: Октомври 28, 2021, 20:15:39 »
И що да го правя? ДА се доказвам ... пред теп?!?
Не смеши мои .....

ма разбира се  :lol:

пофтаряш едно и също до откат, ма изопщо не си сигурен, че е реалистично.

мерси, не съм разочарован.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1883 -: Октомври 28, 2021, 20:21:10 »
Куда обращаться для получения гражданства РФ?
 Закон «О гражданстве Российской Федерации»

Подробнее на ПГ: https://www.pnp.ru/politics/kto-i-kak-mozhet-poluchit-grazhdanstvo-rossii.html
Получение российского гражданства — в большинстве случаев только верхушка айсберга. Скорее всего, для получения гражданства вам придется как минимум год прожить по виду на жительство (ВНЖ), а до этого — по разрешению на временное проживание (РВП). Оснований для получения гражданства достаточно много, все они позволяют получить гражданство в разные сроки, для всех них нужны разные наборы документов.

Для получения гражданства России в Москве правильнее всего записаться на прием-консультацию по вопросам гражданства в многофункциональный миграционный центр, где и оформляются все документы, связанные получением РВП, ВНЖ и гражданства, и где вам пояснят, что нужно делать именно в вашей ситуации.
Однако эта инструкция позволяет в общих чертах понять, есть ли у вас основания для получения гражданства и какие документы понадобятся в вашем случае.
Российское гражданство предоставляется в общем либо упрощенном порядке. В общем порядке решение о предоставлении гражданства принимает Президент Российской Федерации, в связи с чем срок рассмотрения документов может достигать 1 года. В упрощенном порядке решение принимается Министерством внутренних дел Российской Федерации и его территориальными органами, в связи с чем срок рассмотрения документов значительно меньше — 3 либо 6 месяцев.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1884 -: Октомври 28, 2021, 20:27:51 »
В соответствии с Федеральным законом «О гражданстве Российской Федерации», вступившим в силу 1 июля 2002 года, граждане Российской Федерации, проживающие на территории иностранного государства, могут оформить выход из гражданства Российской Федерации через дипломатическое представительство или консульское учреждение Российской Федерации.
Для этого представляются следующие документы:
Заявление (http://nation.kdmid.ru/) в 2-х экземплярах;
Две цветные фотографии паспортного размера (3х4 см);
Паспорт гражданина Российской Федерации;
Документ, дающий право на проживание в РБ, а также его копию и перевод на русский язык в печатном виде;
Документ о снятии с регистрационного учета по месту жительства в Российской Федерации (в случае отсутствия этих данных в паспорте заявителя);
Документ полномочного органа иностранного государства о наличии у заявителя иного гражданства или подтверждение возможности предоставления заявителю иного гражданства в случае его выхода из гражданства Российской Федерации;
Документ налогового органа Российской Федерации об отсутствии задолжности по уплате налогов. Для получения вышеназванного документа физическим лицом, желающим выйти из гражданства Российской Федерации, в налоговый орган вместе с обращением представляются документы, подтверждающие последнее место жительства данного физического лица на территории Российской Федерации (РСФСР) по месту нахождения соответствующего налогового органа. Такими документами могут являться паспорт или документ, его заменяющий; в случае изменения фамилии (имени, отчества) - документ, подтверждающий в соответствии с законодательством Российской Федерации изменение фамилии (имени, отчества). Налоговые органы в десятидневный срок рассматривают представленные заявителем документы и принимают решение о выдаче справки. Заявления граждан РФ, не имеющих места жительства на территории Российской Федерации (РСФСР), с приложением соответствующих документов направляются в Межрегиональную инспекцию федеральной налоговой службы по централизованной обработке данных (МИ ФНС России по ЦОД) по адресу: 125373, Москва, Походный проезд, вл. 3, тел. 007-495-913-0770, факс 007-495-913-0779.
Свидетельство о браке\разводе (при наличии);
Обращаем внимание, что заявление подается заявителем лично. Все представляемые в консульское учреждение документы, составленные на иностранном языке, подлежат переводу на русский язык. Верность перевода либо подлинность подписи переводчика должна быть нотариально удостоверена в порядке, предусмотренном законодательством Российской Федерации о нотариате.
Срок рассмотрения заявлений и принятие по ним решений осуществляется в срок до шести месяцев со дня подачи заявления и представления всех необходимых документов, оформленных надлежащим образом.
Выход из гражданства Российской Федерации не допускается, если гражданин Российской Федерации:

имеет не выполненное перед Российской Федерацией обязательство, установленное федеральным законом;
привлечен компетентными органами Российской Федерации в качестве обвиняемого по уголовному делу либо в отношении него имеется вступивший в законную силу и подлежащий исполнению обвинительный приговор суда;
не имеет иного гражданства и гарантий его приобретения.

P.S. Извинявам се за дългия постинг, но се надявам форумните конституциалисти да вденат... Дай Боже...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1885 -: Октомври 28, 2021, 20:48:40 »
Извинявам се за дългия постинг, но се надявам форумните конституциалисти да вденат... Дай Боже...

Тролчо, абе, отдавна се каня да те питам, ти като не си конституционалист, как разбираш кой е конституционалист или не? Щото, ако ти например си учител по пеене, а аз не съм, никога нема да знам дали си голем учител по пеене или не. Или пък санитарен инструктор. Явно имаш некъв чалъм да разбираш кой не е каквото ти не си. Сподели, молим.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1886 -: Октомври 28, 2021, 20:58:50 »
То се вижда кой троли... Докато аз ви давам директно закони и конституция, вие пишете от големи по-големи глупости... и сами се възхищавате един на друг...
Щото знайно е - глупакът всичко знае... и може. От писане на конституции до управление на футбола - решавайки пътем проблемите на здравеопазването...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1887 -: Октомври 28, 2021, 21:02:14 »
Забрави магистралите и селските стадиони. Стамболов ша са обиди и с основание.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1888 -: Октомври 28, 2021, 21:03:45 »

мисълта ми одеве за хипотетичния вариант, при който путин дава гражданство на някого беше, че без заявление от този някого няа как.

нойка цитира некви канадски закони, ма те са също неприложими към хипотетичния казус.

ениуей.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1889 -: Октомври 28, 2021, 21:08:57 »
Щото знайно е - глупакът всичко знае... и може. От писане на конституции до управление на футбола

Ами, явно глупакът си ти. Щото не си конституционалист, а разбираш от конституций. Чат ли си? Давал бил закони. И кво като даваш закони, като не ги разбираш, бе, майна? Се едно аз да давам, "директно" ръководство за цвеклови кореноплодни. Чат ли си?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1890 -: Октомври 28, 2021, 21:09:38 »
То се вижда кой троли... Докато аз ви давам директно закони и конституция, вие пишете от големи по-големи глупости... и сами се възхищавате един на друг...
Щото знайно е - глупакът всичко знае... и може. От писане на конституции до управление на футбола - решавайки пътем проблемите на здравеопазването...
Лошо нема, само моля те пускай ги в съответната тема. Ако е за руско гражданство - в "Русия", да не се налага да влача от тук до там или по други теми.
И по-кратичко (знам, че точно от мен многословната това не е точно съвет, ама нейсе!  :t1815:)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1891 -: Октомври 28, 2021, 21:10:27 »
мисълта ми одеве за хипотетичния вариант, при който путин дава гражданство на някого беше, че без заявление от този някого няа как.

нойка цитира некви канадски закони, ма те са също неприложими към хипотетичния казус.

ениуей.
Пак напомням. Съветското гражданство на Димитров.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1892 -: Октомври 28, 2021, 21:12:17 »
Пак напомням. Съветското гражданство на Димитров.

...за когото това гражданство не е било нещо изненадващо, неприятно или потенциално проблематично, каквото би било, примерно, за баце.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1893 -: Октомври 28, 2021, 21:14:11 »
"нойка цитира некви канадски закони, ма те са също неприложими към хипотетичния казус."
Има един вариант  - да си роден на територията на дадената страна. Ставаш гражданин по рождение. Но и тук има условие - трябва родител или попечител да даде съгласието си.
Апропо - преди години имаше такъв случай у нас. Една жена роди в самолет на Еър Америка... Вестниците тогава изписаха килограми мастило - беше по време на развития социализъм - когато Рейгън беше враг номер едно на Тутраканската селищна система :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1894 -: Октомври 28, 2021, 21:14:50 »
Пак напомням. Съветското гражданство на Димитров.

Къде ходиш чак при Димитров? Има си почетно граждансво, което се дава без аплиции. Почетните консули какви са?

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1895 -: Октомври 28, 2021, 21:15:10 »
пак обяснявам-КС не е съд. А полковник Курц е амарикански проблем макар и фактически да не е вече американски гражданин

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1896 -: Октомври 28, 2021, 21:17:11 »
Неприятно или не, прецедент има.
Въпреки че според мен е много по перспективно да се разработи пазар с гражданства в некой екзотичен остров.
Па и там адвокатите са мноо оправни. И сметка ще ти открият и фирма ще регистрират ...... що и гражданство дан купят

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1897 -: Октомври 28, 2021, 21:17:48 »
Ставаш гражданин по рождение. Но и тук има условие - трябва родител или попечител да даде съгласието си.

Няма такова условие. Ако една страна е приела принципа на земята, всеки роден на нейна територия е неин гражданин. Като навърши 16 (или колкото трябва) години си взима директно гражданство с акта на раждане. Капиш?

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1898 -: Октомври 28, 2021, 21:18:03 »
Ами, явно глупакът си ти. Щото не си конституционалист, а разбираш от конституций
Ааа... съжалявам ама не разбирам нито от  конституций нито от батерий... :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1899 -: Октомври 28, 2021, 21:21:15 »
Глейте до изборите да решите казуса. Цела България тука се блещи. Туй ще реши кой кого и прочее.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1900 -: Октомври 28, 2021, 23:20:25 »
Кво е Явор Божанков?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1901 -: Октомври 28, 2021, 23:30:13 »
депутат од бесепе

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1902 -: Октомври 29, 2021, 08:32:14 »
Кво е Явор Божанков?

Сержанта ти е одговорил пунктОално само ф рамките на 10 минути ...

А ти защо питаш за Явор Божанков с "кво", а не с КОЙ?!? :lol:

« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 08:57:58 от Джиджи »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1709
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1903 -: Октомври 29, 2021, 11:37:40 »
"нойка цитира некви канадски закони, ма те са също неприложими към хипотетичния казус."
Има един вариант  - да си роден на територията на дадената страна. Ставаш гражданин по рождение. Но и тук има условие - трябва родител или попечител да даде съгласието си.
Апропо - преди години имаше такъв случай у нас. Една жена роди в самолет на Еър Америка... Вестниците тогава изписаха килограми мастило - беше по време на развития социализъм - когато Рейгън беше враг номер едно на Тутраканската селищна система :lol:
...Бармалей, проявяваш невежество.
Българската правна доктрина прилага "закона на кръвта" Jus sanguinis.
Случаите, които описвате, са частни случаи и се решават с т.н. колизионни норми в международното право - в покойния форум сме ги обсъждали - в конспекта имаше такъв въпрос : българка ражда в американски самолет прелитайки над Аржентина, с какво гражданство е детето?
Верният отговор е : до навършване на пълнолетие гражданството се определя от родителите (в случая българско ако и двамата са българи, при смесени бракове става още по-сложно),
След навършване на пълнолетие може да кандидатства за американско гражданство ако има съответните издадени и заверени тапии, че се е родило на борда на американски самолет.
Или за аржентинско гражданство, ако има тапиите, че се е родило в аржентинското въздушно пространство.

Интересен е и казусът с отказа (отнемане) от българско гражданство - винаги (и преди 1990 и сега) това е ставало след издаването на нарочен указ било на Д.Съвет, било на президентството.

Десетилетия до 1990 имаше напъни това да става автоматично (визираха се т.н невъзвръщенци) или след определен период от време, лйбимата и незабравима Л. Живкова беше поддържник.
Тези предложения се оправдаваха със страха на много българи, получили чуждо гражданство да посетят роднините си поради съществуващото и българско такова.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1904 -: Октомври 29, 2021, 11:42:47 »
Президентът назначи Янаки Стоилов за конституционен съдия

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/10/29/4271909_prezidentut_naznachi_ianaki_stoilov_za_konstitucionen/?ref=home_mainStory

 :t2015:

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1905 -: Октомври 29, 2021, 11:56:05 »
Президентът назначи Янаки Стоилов за конституционен съдия
значи присъединил е още един към групата дилетанти и фóрмени кретени, от които (според форумният мозъчен тръст конституционалисти) само идиотщини се раждат.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1906 -: Октомври 29, 2021, 12:03:59 »
изобщо крайно време е в кочината нещата да се подредят.
видя се, че разни съдии и прочие пишман професионалисти с вишу и практика не стават за нищо.
истината свише иде от полуграмотни старчоци с по една или няколко партийни школи, които виснат 24/7 по форуми, щото за друго не стават и не ги искат.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1393
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1907 -: Октомври 29, 2021, 12:06:30 »
Десетилетия до 1990 имаше напъни това да става автоматично (визираха се т.н невъзвръщенци) или след определен период от време, лйбимата и незабравима Л. Живкова беше поддържник.

Тц! Точно тя освободи от тази глупост дейците на културата. Иначе Гяуров, Кабаиванска и др. трябваше да бъдат третирани като невъзвращенци, а това не беше гот за имиджа на НРБ. Въобще по нейно време за културните дейци беше направено доста, което не може да се каже за всички останали. Но това е друга тема.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1709
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1908 -: Октомври 29, 2021, 12:21:38 »
Тц! Точно тя освободи от тази глупост дейците на културата. Иначе Гяуров, Кабаиванска и др. трябваше да бъдат третирани като невъзвращенци, а това не беше гот за имиджа на НРБ. Въобще по нейно време за културните дейци беше направено доста, което не може да се каже за всички останали. Но това е друга тема.
Шабане, нали и аз това казвам - тя искаше автоматично да се губи гражданството.

А за цитираните културни светила като бяха изключения тихомълком, без да се бие барабана, се издаваха съответните укази или им се издаваше нов, валиден документ за самоличност.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1393
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1909 -: Октомври 29, 2021, 12:34:35 »
Шабане, нали и аз това казвам - тя искаше автоматично да се губи гражданството.

А за цитираните културни светила като бяха изключения тихомълком, без да се бие барабана, се издаваха съответните укази или им се издаваше нов, валиден документ за самоличност.
Възможно е! Не споря. Това, което исках да подчертая, че културните дейци ползваха сума привилегии, недостъпни за ИТР, включително и тази да не бъдат лишавани от българско гражданство след продължително пребиваване зад граница. И няма защо да се чудим, че днес на цехче с 5 души работници му викат завод.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1910 -: Октомври 29, 2021, 12:38:46 »
Тц! Точно тя освободи от тази глупост дейците на културата. Иначе Гяуров, Кабаиванска и др. трябваше да бъдат третирани като невъзвращенци, а това не беше гот за имиджа на НРБ.

Никога не е стоял въпросът за хора като Гяуров, Кабаиванска или други да им бъде онемано гражданство. Те си бяха извън България съвсем законно. До началото на 80-е гражданството се отнемаше само на избягалите. Или на незаконно преминали границата, или на останалите след екскурзии, турнета и т.н. Което е напълно резонно. Бягаш от държавата, значи не се считаш за гражданин. Но в началото на 80-те на всички избягали им върнаха гражданството и получиха паспорти. С изключение на онези, които бяха работили за ЦРУ, Свободна Европа и т.н. Или, най-общо, против България. Хиляди избягали си получиха паспортите в посолствата. Сред тях и мой познат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1911 -: Октомври 29, 2021, 12:44:55 »
Янакито го огря значи. Бе знаех си аз. Както казва Барми, без Боко по Боковски.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1912 -: Октомври 29, 2021, 13:01:37 »
"Президентът назначи Янаки Стоилов за конституционен съдия"
Въъхх... да съ ненадяваш  :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1913 -: Октомври 29, 2021, 13:04:33 »
И ся кво?
Преходът свършва, да живее промяната?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1914 -: Октомври 29, 2021, 13:12:00 »
Янакито го огря значи. Бе знаех си аз

Що кво му е на Янакито? Некой въздухар ли трябваше да назначи?

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1915 -: Октомври 29, 2021, 13:22:08 »
Ами честит да му е на Яначко новия пост!
Сега вече може и да му върже на румен президента, когато нареди на КС да спре да се занимава с това, с което се занимава в момента, и да почне да се занимава с каквото му се каже.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1916 -: Октомври 29, 2021, 19:32:11 »
Ами честит да му е на Яначко новия пост!
Сега вече може и да му върже на румен президента, когато нареди на КС да спре да се занимава с това, с което се занимава в момента, и да почне да се занимава с каквото му се каже.
Тва беше интересна "мисъл", която успя да се доближи плътно до герберската такава.
Се е нещо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1917 -: Октомври 29, 2021, 20:32:41 »
Чета споровете ви за канадското гражданство и ми се появи един такъв въпрос.
Когато си с постоянна регистрация в чужбина и нямаш жилищна собственост в България, когато си вадиш лична карта в България, какъв адрес ти поставят в личната карта, този в чужбина ли?
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1918 -: Октомври 29, 2021, 20:34:31 »
Чета споровете ви за канадското гражданство и ми се появи един такъв въпрос.
Когато си с постоянна регистрация в чужбина и нямаш жилищна собственост в България, когато си вадиш лична карта в България, какъв адрес ти поставят в личната карта, този в чужбина ли?
:m1731:

служебно фопщина сердика, поне за сф тва съм чел. няа как да ти сложат чужбински адрез.

а за да имаш адресна регистрация не е неопходимо да имаш сопственост, може да се регнеш на адреса на роднини и т.н.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1919 -: Октомври 29, 2021, 20:45:42 »
Когато си с постоянна регистрация в чужбина и нямаш жилищна собственост в България, когато си вадиш лична карта в България, какъв адрес ти поставят в личната карта, този в чужбина ли?

Не, трябва да дадеш някакъв адрез в БГ-то. Иначе не може. А ако имаш адрез в БГ-то, и така се случи, че не си попълвал никви формуляри с въпрос "Друго гражданство", БГ-то никога няма да разбере, че си и чужд гражданин. По принцип БГ-то изобщо не го интересува дали имаш и друго гражданство. С изключение на хипотезата с другаря Кире.