Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 08, 2024, 09:21:58

Автор Тема: Президентски избори – Ноември'21  (Прочетена 182245 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1920 -: Октомври 29, 2021, 21:00:44 »
Ясно, значи законите ни са още от соца, когато нямаше такъв проблем, толкова много български граждани с български лични карти (паспорти) да живеят постоянно в чужбина.
То и аз съм с фалшива регистрация, защото при всяка смяна на личната карта продължават да слагат стария адрес, на който не съм вече 30 години, даже не зная кой живее вече там.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1921 -: Октомври 29, 2021, 21:19:58 »
защото при всяка смяна на личната карта продължават да слагат стария адрес, на който не съм вече 30 години, даже не зная кой живее вече там.

Ами, доколкото знам адресната регистрация не е отменена. Май до две седмици трябваше да се регистрираш в районното при смяна на адреса.. Има си и адресни книги. Просто цялата държава го е ударила на уволнение. Тя не функционира като държава. Което е напълно нормално. След влизането в ЕС България не е държава. Ама, имала химн, герб и знаме. То и Полски Тръмбеш има химн, герб и знаме и не е държава.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9634
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1922 -: Октомври 29, 2021, 21:22:49 »
Трябвало някъде в община Сердика служебно да те регистрират, ама те не те и твърдят, че регистрират само чужденци. В общия случай, като питаш в посолство или полиция, ти казват да си караш със стария адрес и толкоз.

Аз не знам при това положение не те ли броят, че живееш в България и какво стана последно с последното преброяване, де ни изкара 5 и нещо, ама не било вярно и те си качиха бройката, докъдето им изнася?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1923 -: Октомври 29, 2021, 21:26:55 »
Като си вадих навремето лична карта в консулството доколкото си спомням ми искаха свидетелство за постоянна регистрация.
Но аз не съм я сменял регистрацията и нямам отговор на въпроса на Енгелс.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1924 -: Октомври 29, 2021, 22:21:24 »
да ви го обясня с вестфалският мир. ако бавария воюва с шлезвиг-холщайн под чие знаме служи Гражданинът? За гаражданккте по това време е ясно-правят свирки на победната армия(с оная френска препратка да я заразят като израз на патриотизъм със сифилис) .Гражданството си е феод и съответен общественоправен институт. другото е да размахате  червената паспартина...по възможност с боло-маузер

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1925 -: Октомври 29, 2021, 22:44:23 »

Аз не знам при това положение не те ли броят, че живееш в България и какво стана последно с последното преброяване, де ни изкара 5 и нещо, ама не било вярно и те си качиха бройката, докъдето им изнася?
Налага се да увеличат служебно населението с милион и половина, за да се съобразят с избирателните списъци.
Иначе се получава някак неудобно, в избирателните списъци населението присъства, а в държавата физически и фактически липсва.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1926 -: Октомври 29, 2021, 23:03:44 »
Държавата е фикция. Симулакхр. Преброяването се сблъска с факта и тепърва го нагласят към обществените нагласи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9634
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1927 -: Октомври 29, 2021, 23:13:09 »
Интересно, че нито се шуми по повод това преброяване и наглата фалшификация, ни даже тук тема видях по въпроса.
То от това по-голямо изнагляване е само ковидиотията
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1928 -: Октомври 29, 2021, 23:25:55 »
да ви го обясня с вестфалският мир. ако бавария воюва с шлезвиг-холщайн под чие знаме служи Гражданинът?
уф. няколко пъти вече писах, че местният патриотизъм тук е на ниво. в смисъл, че немски флаг можеш да видиш мноо рядко. виж, баварски - колко искаш. тва е сеедно в добрич да има навсякъде знамена на добруджа, а българско - само на кметството /евентуално, сепак областен център/.

и като ти казвам навсякъде имам предвид навсякъде - общински администрации, градски транспорт, по номерата на колите се мъдри баварския герб...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1929 -: Октомври 29, 2021, 23:28:14 »
Държавата е фикция. Симулакхр. Преброяването се сблъска с факта и тепърва го нагласят към обществените нагласи
ти си симулакхр. след четвъртата ракия може и само кхр да станеш.

липсващите са в чужбина, такива като мене, дето се отказаха да се преброяват, щото трябвало некъв код да се дава на некъв преброител.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1930 -: Октомври 29, 2021, 23:35:36 »
ти си симулакхр. след четвъртата ракия може и само кхр да станеш.
:nuts:

Май Алиса първа рече тук, че преброяването си беше един чист опис на притежаваното движимо и недвижимо имущество. Гарнирано с останалите ви лични данни, ще допъня аз.

Айде кхр и от мен!
 :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Октомври 30, 2021, 01:09:50 от Kole »

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1931 -: Октомври 29, 2021, 23:37:24 »
 наличните резидентк са 550 к. като емигре би следвало да си траеш, щото първата работа на една Република е да те обяви за Враг и да ти конфискува всичко щото не може да ти клъцне вратлетл.

споменах юи ще сте идиоти в поюитиката?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1932 -: Октомври 29, 2021, 23:44:57 »
:nuts:

Май Асолката първа рече тук, че преброяването си беше един чист опис на притежаваното движимо и недвижимо имущество. Гарнирано с останалите ви лични данни, ще допъня аз.

Айде кхр и от мен!
 :crying_with_laughter-3302:

А, това си е мое наблюдение.
Ако са ни изкарали къде 5 млн, това си е чиста победа.
Имаше там някъде в годините едно Дейтънско споразумние, според което на Балканите страните трябва да бъдат с по 5 млн. население.
Изпълниха го значи.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1933 -: Октомври 29, 2021, 23:52:19 »
най-обичам смотаняци,дето ме са устискали на суровата среда у нас и са се изнесли в чужбина гастарбайтери да ми броят чашите преди още да си сипя първото двойно за вечерта.....на третото може и даа подмина великодушно заяждането за ала,но трезв кат краставичка след 12 часа работен ден съм зъл ... особено кат не мога да намеря чиста чаша.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1934 -: Октомври 30, 2021, 00:01:52 »
аз съм тук,дрисльо. и дори не знам що стоя. и дори оправдавам правото ти да избягаш. но още един път ми даваш акъл от подреденият ти в друга страна от друго общество дом, плужек,ще те напсувам на майка. сега вече млже да си сипя шървото двойно.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1935 -: Октомври 30, 2021, 00:15:24 »

липсващите са в чужбина, такива като мене, дето се отказаха да се преброяват, щото трябвало некъв код да се дава на некъв преброител.
По-късно, (тоест, след дъжд, качулка) пуснаха Email адрес на който да се изпращат кодовете: codecensus2021@nsi.bg
Пуснаха имейл за кодовете от онлайн преброяването
Макар че така и не разбрах, защо трябва да им изпращаме кода, който те самите са ни изпратили.
:m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1936 -: Октомври 30, 2021, 00:32:44 »
Quote (selected)
Кво е Явор Божанков?

Нормално и почтено дете, което познавам. Други въпроси имаш ли?
А, и да не забравя...наистина разбира от право, за разлика от местните специалисти :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1937 -: Октомври 30, 2021, 00:38:53 »
Кеворк Кеворкян: Заверата "Служебен кабинет". Удавани в отмъстителност!

http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Zaverata--quot-Sluzheben-kabinet-quot--Udavani-v-otmastitelnost-/264145/11/0

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1938 -: Октомври 30, 2021, 00:45:24 »
По-късно, (тоест, след дъжд, качулка) пуснаха Email адрес на който да се изпращат кодовете: codecensus2021@nsi.bg
Пуснаха имейл за кодовете от онлайн преброяването
Макар че така и не разбрах, защо трябва да им изпращаме кода, който те самите са ни изпратили.
:m1731:

Мейлът не беше спуснат след дъжд качулка - имаше две опции. Даваш кода на преброителя. Пращаш го на мейла. Никой не ти е виновен, че не четеш и не се интересуваш. Не става въпрос за изпращане на код по мейл, а за подтвърждаване.  Знаят ти айпито, района и допускам и адреса...  Аз си дадох кода на преброителя...:nuts:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4137
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1939 -: Октомври 30, 2021, 01:09:24 »
А, това си е мое наблюдение
Aлиска, миль пардон! (*букет-прекрасни-цветя*)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1940 -: Октомври 30, 2021, 02:49:07 »
Мейлът не беше спуснат след дъжд качулка - имаше две опции. Даваш кода на преброителя. Пращаш го на мейла. Никой не ти е виновен, че не четеш и не се интересуваш. Не става въпрос за изпращане на код по мейл, а за подтвърждаване.  Знаят ти айпито, района и допускам и адреса...  Аз си дадох кода на преброителя...:nuts:
Айпито ми е динамично, мобилен интернет, променя се при всяко влизане в интернет.
Операторът е Виваком, само той може да ги открехне в кой район се намирам.
Адрес, ами и аз не го знам, понеже в нашето село няма имена на улици и номера.
Тоест, цялото село е на един и същи адрес.
Не съм видял жив преброител да щъка из селото.
Иначе действието на мейла беше удължено по време, затова все пак успях да им върна кода.
 :t1813:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1941 -: Октомври 30, 2021, 03:15:31 »
Кеворк Кеворкян: Заверата "Служебен кабинет". Удавани в отмъстителност!

http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Zaverata--quot-Sluzheben-kabinet-quot--Udavani-v-otmastitelnost-/264145/11/0
Quote (selected)
Резултатите са предвидими: най-големият кокал - за Бойко, дар от нефелните му противници; ДПС – с ръст, заради кандидатурата на Карадайъ, избирателите на Движението ще имат двойна цел и ще бъдат още по-съсредоточени; БСП – с чувал от сериозни/социални инициативи, заради които никой няма да иска да си партнира с нея.
И за първи път, още преди да са ясни изборните резултати, една фантомна партийка вече ще си е напазарувала, каквото й трябва – така става, когато имаш под ръка Служебен кабинет.
Или се запознаеш в самолета с някой наивник.
Тоест, меко казано ситуацията е:
 :ouch-2147:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1943 -: Октомври 30, 2021, 06:14:26 »
А, и да не забравя...наистина разбира от право, за разлика от местните специалисти
не може да бъде.
от право, конституционно и друго, разбират САМО и ЕДИНСТВЕНО друзята:
отврат,
66,
пара-пара-дими-дими-нищо се не види,
гиузепе,
дабе-небе-небе-дабе

и още две-три гастрольорчета тука.

(списъкът ще бъде осъвременяван, или рефрешван/ъпдейтван, както се изразяват в кочината :) )


останалото е от лукавого.
« Последна редакция: Октомври 30, 2021, 06:19:51 от p-k Lukash »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1944 -: Октомври 30, 2021, 08:55:45 »
най-обичам смотаняци,дето ме са устискали на суровата среда у нас и са се изнесли в чужбина гастарбайтери да ми броят чашите преди още да си сипя първото двойно за вечерта.....на третото може и даа подмина великодушно заяждането за ала,но трезв кат краставичка след 12 часа работен ден съм зъл

аз съм тук,дрисльо. и дори не знам що стоя. и дори оправдавам правото ти да избягаш. но още един път ми даваш акъл от подреденият ти в друга страна от друго общество дом, плужек,ще те напсувам на майка. сега вече млже да си сипя шървото двойно.

сори, че се намесвам в разговора ви с онци, макато майцепродавец държа да отбележа, че "устискването на суровата среда у нас" хич не е некъв героизъм, особено след 30, а обречена кауза, в една или в друга степен, при която неква хармония е трудно постижима, ако изобщо.

"правото да избягаш" винаги е било част от съвременния начин на живот, поне последните 100-150 години.
за територията не е било особено приложимо между 1945 и 1990, ма особено след 2007 не е проблем.
изправени пред алтернативите, хората обикновено избират най-доброто за себе си според личните обстоятелства. и гласуват с краката си.

относно даването на акъл от разстояние съм съгласен.
и то може би щото за даващия акъл е донекъде травмиращо изобщо да коментира как практични и лесни за осъществяване неща са част от ежедневието другаде и непостижим блян на територията  :smokin:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1945 -: Октомври 30, 2021, 09:00:48 »
Кво е Явор Божанков?

И още ред подобни въпроси ...

Quote (selected)
Неколцина други също се интересуваха и когато Клевинджър и ефрейторът с подривни намерения свършиха и направиха грешката да попитат дали има въпроси, въпросите се оказаха многобройни и на висота:
— Кой е Испания?
— Защо е Хитлер?
— Кога е прав.
— Къде беше онзи приведен и побелял старец, когото наричах татко, когато въртележката се повреди?
— Как беше асът в Мюнхен?
— Хо-хо, бери-бери.
— Глупости!
Тези въпроси заваляха като град и тогава Йосарян зададе въпроса, на който нямаше отговор:
— Къде са сноудените от миналата година?

 :m1708:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1946 -: Октомври 30, 2021, 09:15:40 »
Лукаш и ти ли си приел доброволно да си "втора ръка" чиляк.
Щото емигрирането води точно до тва.
И за едно емигре хартишката е свещена, а секи редови полюсман богоподобен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1947 -: Октомври 30, 2021, 15:02:18 »
Quote (selected)
Лукаш и ти ли си приел доброволно да си "втора ръка" чиляк.
 
Дали е приел или не, няма значение, той си Е избран от Господ да е такъв.

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1948 -: Октомври 30, 2021, 15:21:37 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1949 -: Октомври 30, 2021, 15:40:14 »
Такава мотивация не ми се струва сериозна. Не че няма да има и такива хора, но едва ли ще са много. Но активността може да падне. Герб на това разчита, макар че нищо не може да му помогне.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1950 -: Октомври 30, 2021, 16:09:57 »
Ако преди хората на Борисов разчитаха, че справянето с пандемията може да ги спаси от надигащото се недоволство, сега хората на Румен Радев разчитаха по-скоро на обратното – че след като сами са представители на това недоволство, то няма да се обърне срещу тях, ако срещнат трудности в борбата с вируса. Разбира се, и във втория случай надеждите бяха напразни.
Какви трудности бре?
Това си е подлагане на брюкселските дебили с тея "сертификати"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1951 -: Октомври 31, 2021, 14:55:14 »
Какви трудности бре?
Това си е подлагане на брюкселските дебили с тея "сертификати"

Брюкселски дебили, ама без сертификат, малко трудно ше мръднеш където и да е … :piss!:

Quote (selected)
Общият брой на изтеглените Ковид сертификати у нас надхвърли 2 млн.

В пиковите часове потребителите са теглили средно по 500 документа в минута

Над 30% от българските граждани вече притежават и ефективно използват Ковид сертификата, което им осигурява достъп до обществените места, където бяха наложени ограничителните мерки.
https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/244038-obshtiyat-broy-na-izteglenite-kovid-sertifikati-nadhvarli-2-mln

и

Quote (selected)
ЕС ще признава ковид сертификатите, издавани от Великобритания и Армения

Според решението, Лондон и Ереван ще признават сертификатите от страни от ЕС.

В съобщението се отбелязва също, че 45 държави извън ЕС признават европейските сертификати.

В следващите месеци този брой ще нараства, допълва комисията. Днешното решение влиза в сила от 29 октомври.
http://www.bta.bg/bg/c/SK/id/2505622
А вий тук се държите, гаче ли живеете на самотен остров, мамкаму …  :crying_with_laughter-3302:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23852
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1952 -: Октомври 31, 2021, 15:13:21 »
Quote (selected)
Брюкселски дебили, ама без сертификат, малко трудно ше мръднеш където и да е … :piss!:
Ай сега подробности!
Ще се пиша афгански мигрант и ме вземат навсякъде без ваксини даже за менингит. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1953 -: Октомври 31, 2021, 15:19:22 »
А вий тук се държите, гаче ли живеете на самотен остров, мамкаму …

A ти тук се държиш, гаче ли си ваксинирана и имаш зелен сертификат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1954 -: Октомври 31, 2021, 15:36:08 »
A ти тук се държиш, гаче ли си ваксинирана и имаш зелен сертификат.

Ти мен нИ мЪ мислѝ ... :0005:
А ти, за над 170 души тук ли помниш, КОЙ е ваксиниран и КОЙ е НЕваксиниран?!?

« Последна редакция: Октомври 31, 2021, 16:08:08 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1955 -: Октомври 31, 2021, 15:41:51 »
Ти мен нИ мЪ мислѝ ...

Не, не, аз не те мисля и точно това се опитвам да ти кажа. Ти нас не да не ни мислиш как ще живеем и пътуваме, а да мислиш за себе си как ще пътуваш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1956 -: Октомври 31, 2021, 16:04:36 »
Не, не, аз не те мисля и точно това се опитвам да ти кажа.
Ти нас не да не ни мислиш как ще живеем и пътуваме, а да мислиш за себе си как ще пътуваш.

Аз съм си ОТПЪТУВАЛА – и частно, и служебно, както У НАС, така и ПО СВЕТА!!! :bigok:

И точно ф таа ПАНдемия не ми минава и през ум да тръгна нанекъде, щото е световна ... :ive_got_it-1379: 


Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1957 -: Ноември 04, 2021, 17:25:49 »
Радев много разумно не обръща внимание на тъпотиите на Борисов, че бил "българоубиец". Лозан Панов също "загуби лице" с очевидната глупост, че Радев бил избор и на ДПС. Мисля, че и двамата работят за успех на Радев още на първия тур. За второто място, двата отбора ще имат сериозен сблъсък с Луна.
Мисля, че една нормална прокуратура би проявила интерес към провокатора, заради приказките му за използване на ваксини с изтекъл срок. Освен ако не смятат, че лицето не носи отговорност за бръщолевенията си.

Quote (selected)
Но затова пък до вицекраля се приближи един нисичък идиот и като го прегърна доверчиво през кръста, каза му няколко думи на птичи език.
— Какво? — запита недоумяващ изплашеният Берлага.
— Ене, бене, раба, квинтер, финтер, жаба — произнесе отчетливо новият познат.

Сигурен съм, генерал лейтенант, доктор на науките (не се сещам какви, но е доктор, е - "малък доктор") Борисов би го разбрал.
« Последна редакция: Ноември 04, 2021, 18:09:35 от Пенчо бре »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8959
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1958 -: Ноември 04, 2021, 22:01:13 »
ЦК на БКП на заседание на 19.IX.2021 г. е решил да подкрепи Румен Радев за президент

Quote (selected)
По отношение на президентските избори решението е партията да не издига свой кандидат, а да подкрепим Румен Радев. Макар и буржоазен политик, към когото нашата партия има редица забележки, той е единствен в момента, който може да стопира мераците на Б.Борисов и компания да се върнат във властта. Тук ползваме опита на болшевишката партия на Украйна, която преди години на президентски избори подкрепи кандидатурата на буржоазния политик Янукович срещу тази на също така буржоазния политик Юшченко, зад който стоеше най-фашизираната десница, която по-късно с помощта на САЩ извърши преврат и завзе властта.

БКП е партията на покойния Владимир Спасов, който бе наследен от съпругата си Зонка и сина си Спас.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1959 -: Ноември 04, 2021, 22:43:10 »
Мисля, че и двамата работят за успех на Радев още на първия тур.
Забрави  :smokin: Няма как да дискриминираш 80% от избирателите си, да ограничаваш права и тва да мине безнаказано.
Радев почти сигурно ще спечели, но тва ще е мижава победа и след изборите ще стане поредния мижав президент.
 
А лозана го виждам четвърти. След Костадинов. :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7748
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1960 -: Ноември 05, 2021, 00:34:54 »
чета, че имало голем спор и плюнки да се броят ли квитанциите от машините или не. моите 5 стинки по темата са, че то броенето хубу, ама не се отчита възможността за манипулации.

досега бюлетините бяха със защита на ценни книги - с номера, защити, отпечатани на не знам си ква си хартия в оторизирана печатница. и не беше лесно да се подменят, съответно за да може да се подменят трябваше да се правят разни схеми, примерно като костинбродското таквоз.

сега машините плюят касови бончета. не е проблем да се подменят както от гласоподавателя /малко ловкост в ръцете и вместо отчета от дясната ръка се пуска бончето от лявата/, така и някой от комисията може да придърпа или подхвърли некое бонче. и отиде на майната си равенството между машинният отчет и ръчното преброяване.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1961 -: Ноември 05, 2021, 07:43:28 »
Onzi и това е вариант, както и аргумент. В зората на НАП, когато рокендролът вече го нямаше, един приятел - не помня, кой беше, печаташе на матричен принтер касови бонове, на такава, по-тъничка хартия. Организираше семинари, с лектори - мастити специалисти по счетоводно и данъчно облагане. На семинаристите издаваше фактури със споменатите "фискални" бончета. Естествено с ДДС. На въпроса ми как плаща на лекторите, той ме погледна съжалително и ми отговори, че всичко е "кеш", без никакъв документ.

ПП На някои семинари имаше и слушатели от НАП.  :think:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1962 -: Ноември 05, 2021, 07:48:02 »
сега машините плюят касови бончета. не е проблем да се подменят както от гласоподавателя /малко ловкост в ръцете и вместо отчета от дясната ръка се пуска бончето от лявата/, така и някой от комисията може да придърпа или подхвърли некое бонче. и отиде на майната си равенството между машинният отчет и ръчното преброяване.

в такъв случай остава валиден протокола от машината, а самата комисия отива в следствието.

доколкото си спомням, бонго беше споменавал, че в щатите е така.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1963 -: Ноември 05, 2021, 08:22:58 »
Както ще да е. ВАС отмени налудничавото решение на ЦИК:
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/11/04/4274405_sudut_otmeni_reshenieto_na_izbornata_komisiia_za/?ref=home_layer2



https://youtu.be/9F12xeuTZuE

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1964 -: Ноември 05, 2021, 08:30:43 »
Всъщност решението на ВАС е налудничаво.
Разписките са единствения начин гласоподавател да има понятие как е гласувал.
Той няма никаква възможност да проконтролира записа в паметта на машината.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1965 -: Ноември 05, 2021, 08:31:12 »
ВАС отмени налудничавото решение на ЦИК:
:th_up:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1966 -: Ноември 05, 2021, 08:32:52 »
Всъщност решението на ВАС е налудничаво.
Разписките са единствения начин гласоподавател да има понятие как е гласувал.
Той няма никаква възможност да проконтролира записа в паметта на машината.
ВАС не е отменил разписките. Отменил е безмисленото им броене.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1967 -: Ноември 05, 2021, 08:41:33 »
ВАС не е отменил разписките. Отменил е безмисленото им броене.
И това не е отменил. Решението е, че който иска може да брои, само дето това броене не се брои  :bigok:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1968 -: Ноември 05, 2021, 08:56:34 »
И това не е отменил. Решението е, че който иска може да брои, само дето това броене не се брои  :bigok:
Решението е, че може да има контролно броене, ако комисията има излишно време и нерви, но няма да има пишене и бришене из протоколите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8099
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1969 -: Ноември 05, 2021, 08:58:23 »
ВАС не е отменил разписките. Отменил е безмисленото им броене.
Всъщност разписките играят ролята на бюлетини, след чалгарските простотии.
Дебилните уманитари у Вас искат да подменят смисъла на вота. Не бюлетините са важни е некъф запис в паметта на неква джаджа. ВЪрху която джаджа и тва де става с нея избирателя няма никъв контрол и яснота какво е то.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1970 -: Ноември 05, 2021, 08:59:11 »
Цялата история с машинното гласуване е идиотщина за много пари. ВАС фактически е отменил една възможност да се пресече обжалване и оспорване на изборните резултати. А за колко време се броят разписките Асол е споделяла.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1971 -: Ноември 05, 2021, 09:01:29 »
И колко грешки и манипулации се правят при броенето.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1972 -: Ноември 05, 2021, 09:12:29 »
Така е добре с решението, само трябва да уточнят, че все пак има възможност при съмнения да се броят и даже да се посочат съответен брой секции за контролно броене, като ЦИК се постарае да обезпечи персонала там, за да стане бързо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1973 -: Ноември 05, 2021, 09:20:45 »
Цялата история с машинното гласуване е идиотщина за много пари.

Нищо, което може да спре герп да купува гласове, не е идиотщина. Резултатите се виждат с невъоръжено око.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1974 -: Ноември 05, 2021, 09:37:04 »
Цялата история с машинното гласуване е идиотщина за много пари.

Нищо, което може да спре герп да купува гласове, не е идиотщина. Резултатите се виждат с невъоръжено око.
Може да се отбележи и как 1 милион избиратели на БСП стават на 365хил. ако ще се разсъждава партизански.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10111
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1975 -: Ноември 05, 2021, 09:46:14 »
Може да се отбележи и как 1 милион избиратели на БСП стават на 365хил. ако ще се разсъждава партизански.

Може, разбира се. Само че ще е доста нагличко гербаджия да твърди, че БСП губи гласове поради борбата с купения вот. В България всичко се знае. Ако ти живееш в саксия, възможно е да не знаеш, но това не те оправдава. Купуването на гласове от герп е пословично. Във всеки град е обществена тайна кой, как и колко купува. Как се лъже при гласуване, броене, протоколи и т.н. Всички го знаят, освен Калинчо.

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1393
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1976 -: Ноември 05, 2021, 10:28:58 »
ВАС фактически е отменил една възможност да се пресече обжалване и оспорване на изборните резултати.

Да. От заинтересована партия и коалиция. Не виждам обаче как ВАС ще попречи на „суверена“ да оспори резултатите от изборите ако се окаже, че има разминаване между ръчното броене на разписки и протокола от машините.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11207
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1977 -: Ноември 05, 2021, 11:03:27 »
По квича ще ги познаете.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1978 -: Ноември 05, 2021, 11:45:44 »
Не изключвам да се инсценира разлика.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7417
    • Профил
Re: Президентски избори – Ноември'21
« Отговор #1979 -: Ноември 05, 2021, 11:49:32 »
Не изключвам да се инсценира разлика.

за това написах, че при наличие на разлика се разследва откъде, как, защо … се е появила тази разлика.

и валиден остава протокола от машината, без право на редакции по него.
the lamers club honourable member …